Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Raportul primarului Stoica pentru anul 2014

Transparență administrativă la Slobozia

Raportul primarului Stoica pentru anul 2014

Primarul municipiului Slobozia, Alexandru Stoica, a făcut public raportul de activitate al administrației locale pentru anul 2014. Documentul are aproape 300 de pagini și este publicat pe site-ul oficial al instituției. Potrivit datelor prezentate, bugetul total al municipiului Slobozia în anul 2014 a fost de 111 milioane de lei, din care 58,6 milioane de lei reprezintă venituri proprii. «În anul 2014, ca și în anii anteriori, principala preocupare a autorității publice locale a fost acordarea de facilități fiscale contribuabililor în limitele legislației» a declarat primarul Alexandru Stoica în documentul citat.

Recenzia unui an în 300 de pagini... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2015, 19:45 (5849 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Haos pe sens unic

Străzile din Slobozia

Haos pe sens unic

În ultimii 10 de ani, Slobozia și-a triplat numărul de autoturisme care circulă pe străzi. Și, o dată cu acestea, au crescut exponențial și numărul anomaliilor semnalate de șoferi. De la străzi cu sens unic care generează accidente, la străzi fără semne de circulație, totul este permis și se întîmplă la Slobozia. Mai nou însă, artera de circulație care leagă Strada Ialomiței cu M. Sadoveanu, prin fața sediului SC Urban, este, în același timp, și stradă cu sens unic și stradă cu două sensuri. Autoritățile locale susțin că nu există bani pentru un studiu rutier care să permită ordonarea haosului.

Anomalia de pe Sadoveanu... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2015, 12:10 (9315 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratorul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, (re)acreditat RENAR

Laboratorul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, (re)acreditat RENAR

Cel mai mare spital din Ialomița a reușit să obțină o nouă acreditare RENAR pentru laboratorul de analize al unității. Așa se face că acum analizele pot fi efectuate atît pentru bolnavii internați în spital, cît și pentru cei care se adresează specialiștilor în baza trimiterilor eliberate de medicii de familie. Mai mult, acreditarea oferă posibilitatea desfășurării de activități autofinanțate, prin efectuarea contracost de testări certificate.

30 mii de lei pentru analize
Laboratorul Spitalului Județean de Urgență Slobozia a rămas fără acreditarea RENAR în luna noiembrie a anului... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 22:35 (7508 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tâmplarii și croitorii speciali

Liceul elevilor fără șanse

Tîmplarii și croitorii speciali

Liceul Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia are un statut de Don Quijote printre instituțiile din învățămîntul ialomițean. Aici, 106 elevi cu deficiențe intelectuale și fizice urmează cursurile gimnaziale și liceale, învățînd să devină tîmplari și croitori, deși profesorii de la care învață meserie sînt cadre necalificate. Anul trecut, niciunul dintre elevii absolvenți nu și-a găsit un loc de muncă. Cu toate astea, copiii vin la școală în fiecare zi cu dorința de a fi tratați cu șanse egale, însă în ochii tuturor se citește resemnarea, iar cînd vine vorba de găsirea unui loc de muncă după absolvire privesc descumpăniți și spun așa cum i-au învățat adulții: «Poate! Să sperăm...».
... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 19:55 (4176 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Școli fără autorizație sanitară și cu păduchi

În școlile din Ialomița, copiii au Iphone, dar au și păduchi. Poate că cele două nu se exclud, dar un raport al DSP dat publicității pentru luna ianuarie 2015 arată că, în urma controalelor efectuate, au fost depistate în grădinițe și școli generale 144 de cazuri de pediculoză, 85 de cazuri de angină și 4 cazuri de micoze. Totodată, în Ialomița sînt și în prezent 9 unități de învățămînt fără autorizații sanitare de funcționare, acestea desfășurîndu-și activitatea pe răspunderea directorilor.

Școli fără autorizație sanitară
În același timp, igiena precară și condițiile proaste... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 18:40 (5137 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copii fără noroc

De la începutul anului 82 de copii au fost abandonați

Ialomița: Copii fără noroc

Poveștile despre copii abandonați sînt toate la fel: «Trei frați, cu vîrste cuprinse între 2 și 5 ani, au fost închiși și părăsiți de părinți în casă, iar povestea s-a repetat la nesfîrșit pînă cînd aceștia au fost decăzuți din drepturi...». Altă localitate, aceeași poveste! De data aceasta, patru frați au fost părăsiți de mamă și lăsați în grija unei rude care i-a închis în casă. Statisticile înșiră întotdeauna cifre, dar cele despre copii sînt dureroase.

Uși închise, copilării furate
În Ialomița, în primele două luni ale anului 2015, 4 copii au fost părăsiți în maternități,... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 14:25 (2988 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat în 2014 peste 9000 de cauze penale

Parchetul Județean, la raport

Ialomița a înregistrat în 2014 peste 9000 de cauze penale

Cele 4 unități de Parchet din Ialomița au dat prezent publicității cifrele privind activitatea pe care au desfășurat-o în cursul anului trecut. Potrivit raportărilor oficiale, în județul Ialomița au fost înregistrate un număr total de 9339 de cauze penale, cu 505 mai mult decît în anul 2013.

Schimbări la vîrful Parchetului Județean
Anul 2014 a început în forță pentru procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii celei mai mari unități de cercetare penală din județ au fost asaltați de scandalul public iscat de arestarea preventivă pentru fapte de corupție... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 12:30 (7084 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se vînd telefoane mobile defecte!

Un raport al Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița arată că un sfert din sesizările înregistrate în cursul anului trecut au venit din partea ialomițenilor care și-au cumpărat telefoane mobile defecte. Așa se face că reprezentanții instituției au avut de soluționat petiții în care se preciza faptul că aparatele, deși erau trimise la reparat, se întorceau la proprietari în aceeași stare.

Produse defecte În cursul anului 2014, reprezentanții Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița au fost nevoiți să întreprindă activități în baza a aproximativ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 11:40 (4182 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Episcop Vincențiu, în mijlocul credincioșilor din județul Călărași

Tîrnosire de biserică la Cojești

Preasfințitul Episcop Vincențiu, în mijlocul credincioșilor din județul Călărași

Săptămîna precedentă s-a încheiat cu un eveniment ecumenic important, desfășurat în parohia Cojești din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Biserica de lemn din localitate a fost sfințită de Preasfințitul Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. În cadrul aceluiași eveniment s-a dat startul lucrărilor de restaurare și consolidare a vechiului lăcaș de cult al comunității. Șantierul va fi deschis pînă la sfîrșitul lunii septembrie a acestui an.

Credincioșii au trecut prin Sfîntul Altar
Zeci de credincioși din Cojești și localitățile învecinate au participat la sfîrșitul... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 09:25 (6808 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ana a primit 500 de amenzi pentru prostituție

Record absolut la Slobozia

Ana a primit 500 de amenzi pentru prostituție

O prostituată care-și face veacul la marginea Sloboziei este cel mai mare datornic al orașului. Femeia trebuie să achite la bugetul local suma de 300 mii de lei, din cele 500 de amenzi pe care le-a încasat. Autoritățile așteaptă să primească acești bani încă din 2009, însă ea nu a plătit pînă în prezent vreun leu. Iar situația este cu atît mai hilară cu cît legea pare să fie de partea restanțierei. Potrivit normelor, ea poate fi doar sancționată contravențional, pentru că nu există alte măsuri ce pot fi luate împotriva fetelor prinse că practică cea mai veche meserie din lume. Mai mult, ea ar fi trebuit să presteze zile întregi de muncă în folosul comunității, însă a refuzat să facă acest lucru... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 11:05 (11312 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile județene, drumurile nimănui

Fără contract de aproape un an

Drumurile județene, drumurile nimănui

Una dintre prioritățile declarate ale administrației Ciupercă a fost reabilitarea drumurilor județene. Însă arterele de circulație ale județului continuă să arate deplorabil, iar unul din cinci kilometri de drum județean nu a fost reabilitat niciodată în ultimii 25 de ani. În plus, începînd din luna iunie a anului 2014, Consiliul Județean Ialomița nu mai are contract de întreținere pentru aceste drumuri cu SC Drumuri și Poduri SA Ialomița, firmă care aparține instituției.

De unde nu-i, nici județul nu cere
În luna iunie a anului 2014, contractul de întreținere pentru drumurile... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 10:35 (10433 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pasajul subteran de la Gara Slobozia

Pasajul subteran de la Gara Slobozia

Slobozia  a intrat în rîndul lumii și are și ea un pasaj! Unul închis, dar cine stă în loc de detalii?! Pasajul este obiectiv turistic pentru cei cîțiva călători care mai calcă prin Gara Slobozia și are potențial de hotel de lux pentru oamenii străzi, inaugurarea lui fiind însă incertă. Cu aceste gînduri bune, Cornel Popescu se plimba pe peron, făcîndu-și siesta de dimineața. «Pe vremuri, doamna Găinușe spunea că gara asta e pentru porumbei. Erau vremuri bune, aici veneau multe trenuri cu turiști veniți la Amara, iar gara nu arăta așa de bine... Acum avem gară, avem și pasaj, dar nu mai umblă nimeni cu trenul. De pasajul ăsta, ce să vă zic?, n-au avut pe ce să dea banii... Pentru zece metri... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 10:15 (8135 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campusurile școlare se întorc pe «linie moartă»

Adio finanțări europene

Campusurile școlare se întorc pe «linie moartă»

La sfîrșitul anului precedent, oficialii locali din Slobozia anunțau accesarea unei linii de finanțare cu fonduri europene care ar fi permis reabilitarea campusurilor școlare de la Liceul de Arte și de la Grupul Școlar «Mihai Eminescu». Valoarea acestei finanțări se cifra la aproximativ 30 milioane de lei. La sfîrșitul lunii trecute, primarul Alexandru Stoica a anunțat că finanțarea a fost pierdută «din cauza constructorului». Potrivit licitației cîștigate în anul 2007, constructorul care ar fi trebuit să realizeze lucrările la cele două campusuri este Constrif SA...

Vise administrative de 30 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2015, 19:45 (8235 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Nicolae Sitaru, reales președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice

Nicolae Sitaru, reales președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice

La sfirșitul lunii februarie 2015, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe AGA pentru a vota viitorul președinte al Asociației și un nou consiliu director.  Asociația este una dintre cele mai mare asociații cu profil agricol din județ, membrii acesteia cultivînd aproximativ un sfert din suprafața agricolă a Ialomiței.

Un președinte de cursă lungă
În data de 26 februarie 2015, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe AGA pentru a vota funcțiile de conducere din... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2015, 17:25 (20404 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 46,15% la simulări în Ialomița

Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de rîs

Promovabilitate de 46,15% la simulări în Ialomița

Dacă vor să obțină note bune la Evaluarea Națională, elevii de clasa a VIII-a din Ialomița trebuie să învețe temeinic. O demonstrează rezultatele simulărilor naționale desfășurate în ultimele săptămîni! Potrivit cifrelor, promovabilitatea de anul acesta a fost mai mică cu 5 procente față de cea înregistrată în anul trecut. Mai mult, cele mai multe medii obținute de elevi au fost cuprinse între 5,00 și 5,99...

Dezastru la simulări
La începutul lunii martie, la nivel național s-au desfășurat simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2015, 14:15 (8302 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia

Primarul Alexandru Stoica a împărțit cheile locuințelor ANL

Primarul Alexandru Stoica a împărțit joi, 19 martie 2015, cheile locuințelor ANL de pe strada Nordului. Evenimentul s-a desfășurat începînd cu orele 14,30, în prezența funcționarilor instituției. «Vă spun sincer că mi s-a luat o piatră de pe inimă. Așteptăm de mai multe luni să repartizăm aceste locuințe. Să fie sănătoși și să le poată cumpăra cînd or avea bani!» a declarat Alexandru Stoica în fața uneia dintre cele 3 scări ale blocului. «Următorul bloc ANL va fi finalizat la sfîrșitul lunii august 2015!», au mai precizat oficialii Primăriei. De asemenea, autoritățile locale au făcut demersuri pentru demararea investiției la un bloc ANL pentru medicii specialiști din cadrul Spitalului. Acesta... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2015, 17:50 (10584 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

8 kilometri pe jos, pentru Educație

Transport școlar cu scandal în comuna Dridu

Situație fără precedent în județul Ialomița. Părinții a 30 de copii din satul Patru Frați, comuna Adîncata, care frecventează cursurile Școlii Generale Dridu, sînt obligați să scoată din buzunare pînă la 140 de lei pentru a-i trimite pe elevi la școală. În semn de protest, de cîteva zile, oamenii merg împreună cu cei mici 8 kilometri pe jos către instituția de învățămînt. Miza acestui scandal ar fi reprezentată de interesul primarului Valentin Turiga de la Dridu, de a susține afacerea unui transportator privat, apropiat lui.

Primarul Turiga face și desface
Scandalul a fost iscat... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2015, 14:40 (38033 vizualizări - 56 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari este noul inspector școlar general al județului Ialomița

Luminița Barcari este noul inspector școlar general al județului Ialomița

Miercuri, 18 martie 2015, Ministerul Educației a confirmat-o în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița pe Luminița Barcari. Aceasta a obținut nota 8,40 la proba scrisă și a trecut cu brio de proba interviului. Contracandidatul acesteia,  Ion Tilea s-a retras din concurs după ce a picat examenul scris.

Inspectoratul Școlar are un nou șef
Concursul pentru ocuparea funcției de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a fost anunțat la începutul acestei luni. La examen au participat doi candidați. Este vorba... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 19:00 (42925 vizualizări - 81 comentarii)

EVENIMENT

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

16 copii abuzați sexual, 12 tentative de sinucidere

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

Anul trecut, în județul Ialomița au fost raportate 16 cazuri de copii abuzați sexual și 12 adolescenți care au încercat să-și ia viața. Urmările psihologice și emoționale ale acestei statistici sînt însă foarte grave, mulți dintre copiii abuzați ducînd cu ei toată viața semnele unei tragedii pe care nu o înțeleg și pentru care au nevoie de terapie îndelungată în drumul spre vindecare.

Rușinea adulților
Un bilanț îngrijorător al DGASPC arată că în continuare copiii sînt victime sigure ale abuzurilor la care îi supun tocmai cei în care au cea mai mare încredere. Astfel, 16 copii... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 00:40 (6170 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică reclamă faptul că sediul unității a fost vandalizat de un medic de familie. Acesta a smuls ușile și pereții de rigips ai cabinetului pe care-l avea la parterul instituției și s-a făcut nevăzut. Acuzațiile planează asupra doctorului Claudiu Ciuleiu și se vor concretiza cu o plîngere penală împotriva acestuia înregistrată la sediul Poliției Municipiului Slobozia. În replică la toate aceste reclamații, doctorul Ciuleiu susține că «n-am distrus nimic, mi-am demolat doar ușile și pereții...»!

Distrugere sub nasul paznicilor
La parterul ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 23:20 (6433 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3330 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10637 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1707 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8041 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6296 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3970 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1432 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6468 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13671 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4588 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4132 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2706 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3214 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3753 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4913 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10932 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1885 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5328 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9277 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...