Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Mai multe informații prezentate de presa centrală confirmă faptul că Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, și Marian Vanghelie, primarul Sectorului 5 din București, împart aceeași celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei. Ambii au fost arestați preventiv la solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție.
Silvian Ciupercă a fost reținut la începutul lunii februarie 2015, alături de Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cei doi sînt acuzați de comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției, printre care «trafic de influență» sau «luare de mită». În cazul primarului Marian Vanghelie, din Sectorul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2015, 15:30 (8151 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

 O angajată a lăsat fără alocații 1700 de copii din Ialomița

Anchetă penală la Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița

O angajată a lăsat fără alocații 1700 de copii din Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală față de o angajată a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, acuzată de faptul că a sustras sume de bani din conturile instituției și i-a virat în conturile mai multor membrii de-ai familiei sale. Ea se face vinovată de «abuz în serviciu» și «uzurparea funcției».

Cercetările sînt în curs
Potrivit informațiilor obținute de reporterii Independent cu privire la acest caz, numita Cleopatra Maria Stroe lucra în cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2015, 18:35 (21745 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia repartizează locuințele ANL

Casă nouă într-o săptămînă

Slobozia repartizează locuințele ANL

Cele 36 de apartamente ANL de pe Nordului vor fi repartizate în cursul săptămînii viitoare. Autoritățile susțin că, la acest moment, lista este finală. La repartiție, beneficiarii trebuie să facă dovada că punctajul obținut este corect. «Așa spune legea. Înțelegem că oamenii sînt nemulțumiți, dar avem mîinile legate...» explică viceprimarul Sloboziei, Gabriel Mușat.

O ședință de orgolii Luni, 9 martie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit într-o ședință extraordinară. Singurul punct pe ordinea de zi a ședinței a fost Proiectul de Hotărîre privind modificarea Hotărârii Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2015, 12:25 (5805 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Încă 30 de zile de arest pentru președintele Silvian Ciupercă

Încă 30 de zile de arest pentru președintele Silvian Ciupercă

Direcția Națională Anticorupție a solicitat Tribunalului București prelungirea mandatului de arestare preventivă în cazul președintelui Silvian Ciupercă, dar și în cazul lui Cezar Vîlcan. Cei doi vor rămîne după gratii pentru următoarele 30 de zile. Decizia nu este definitivă și a fost contestată de avocații care le susțin cauza în fața judecătorilor.

Cercetările continuă Procesul privind prelungirea arestării preventive a președintelui Silvian Ciupercă și a lui Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița, s-a desfășurat luni... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2015, 13:45 (21177 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Profesor trimis în judecată pentru că a bătut un elev

Amara: Profesor trimis în judecată pentru că a bătut un elev

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în cazul profesorului din Amara, acuzat că ar fi agresat un elev în timpul pauzei mari. Dascălul a fost găsit vinovat pentru «purtare abuzivă». Cazul este unul fără precedent în istoria învățămîntului ialomițean, profesorul respectiv fiind primul din județ tras la răspundere penală pentru că a agresat elevii.

Plîngere penală la Poliție
Incidentul s-a petrecut în luna ianuarie a acestui an, în incinta Școlii Generale Amara. Datele din anchetă au scos la iveală faptul că, în timpul pauzei mari, un elev... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2015, 12:20 (19561 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

POLARIS taxează asistații social ca persoane juridice

Gunoiul săracilor costă mai mult

POLARIS taxează asistații social ca persoane juridice

De-a lungul ultimelor luni, Independent a publicat o serie de articole care au reflectat modul în care firma POLARIS M Holding a preluat serviciul de gestionare a deșeurilor în Slobozia. De la lipsa autorizației de mediu, colectarea neselectivă a gunoiului și obligativitatea încheierii contractului individual cu locuitorii orașului, în defavoarea contractelor colective cu Asociațiile, firma POLARIS a reușit, ascunsă în spatele prevederilor Legii 101/2006, să «controleze» Consiliul Local, de a cărui autoritate s-a folosit ca să oblige slobozenii să încheie contracte, ca mai apoi să aștepte de la aceiași angajați ai Primăriei să-i amendeze pe... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 21:25 (11649 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia Nouă plătește taxe pentru gropi

Impozite de oraș pentru condiții ca la țară

Slobozia Nouă plătește taxe pentru gropi

Slobozia Nouă se luptă să supraviețuiască sub dominația unei administrații nepăsătoare. Locuitorii acestui cartier sînt obligați să plătească taxe și impozite locale de oraș pentru condiții ca la țară. Iar reclamațiile oamenilor cu privire la acest fenomen nu mai contenesc. În replică la toate aceste acuzații, administrația locală a orașului declară că Slobozia Nouă este cartierul cu cea mai scăzută contribuție la bugetul municipiului...

Străzile groazei
Sătui să tot îndure drama de a locui în Slobozia Nouă, cîțiva cetățeni au trimis pe adresa redacției Independent... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 21:10 (5617 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Produse expirate într-un magazin Lidl din Slobozia

Produse expirate într-un magazin Lidl din Slobozia

Sub paravanul unui brand precum Lidl se ascund produse cu termenul de valabilitate depășit. Un cetățean a reclamat la Oficiul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița că a cumpărat ceafă de porc expirată dintr-unul din cele două magazine pe care retailer-ul german le-a deschis la Slobozia. În urma verificărilor s-a constatat că plîngerea era justificată, unitatea comercială fiind sancționată contravențional.

Produs expirat, scos la vînzare
Potrivit informațiilor oferite de comisarii Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița, produsul din carne expirat... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 20:10 (7684 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infocentru turistic la Slobozia, pe bani europeni

Infocentru turistic la Slobozia, pe bani europeni

De cîțiva ani, în bugetul orașului Slobozia a fost anunțată finanțarea unui obiectiv generos: Centrul Național de Informare și Promovare Turistică. În fapt, o capsulă cu un calculator pe care Primăria îl visează programat să salveze turismul ialomițean. Investiția totală: 630350 lei! Banii sînt în proporție de 98% din fonduri europene, «iar investiția necesară», după cum justifică viceprimarul Băcanu. Pînă să-l credem, am aflat că în județul Ialomița nimeni nu știe cîți bani sînt încasați din turism, iar targetul, cînd vine vorba de turiști, este unul nișat, pescarii, pensionarii și turiștii pentru Tîrgul de Floci fiind cei vizați!

Infoturism pe 80 de mp... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 19:15 (4607 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera «ADEVĂRULUI», înființată la Penitenciarul Slobozia

Camera «ADEVĂRULUI», înființată la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia a fost inclus într-un program-pilot, demarat la nivel național, privind amenajarea unor camere speciale, destinate audierii deținuților în incinta spațiilor de detenție. Proiectul a fost implementat și în alte 5 penitenciare din România.

Deținuți audiați on-line
Camera de audiere de la Penitenciarul Slobozia este prevăzută cu un ecran LCD, la care este conectat un dispozitiv audio-video care înregistrează imagini în timp real, sistemul putînd fi acționat prin intermediul unei telecomenzi cu ecran tactil. El a fost realizat și se află în supravegherea Serviciului... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 18:40 (7315 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Movilița: Și-a violat bunica și amenințat-o cu moartea

Movilița: Și-a violat bunica și amenințat-o cu moartea

Un tînăr de 26 de ani, din Movilița, a fost reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, după ce și-a batjocorit bunica, o femeie de 69 de ani. Polițiștii care anchetează cazul precizează că femeia a fost violată cu bestialitate și amenințată cu moartea.

Victima era în stare de șoc! Nepotul agresor, pe numele său Gheorghe Negoiță, a intrat în locuința bunicilor săi din localitatea Movilița și a sărit la scandal. El i-a aplicat o corecție bunicului său, după care s-a năpustit asupra femeii și «a întreținut raporturi sexuale normale și orale cu aceasta, prin amenințare cu moartea»... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 17:30 (9022 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Movilița viol

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit 12,2 milioane de lei în mod ILEGAL!

Camera de Conturi Ialomița constată

Ialomița a cheltuit 12,2 milioane de lei în mod ILEGAL!

Auditorii Camerei de Conturi Ialomița au făcut public raportul acțiunilor de control întreprinse în anul 2014, pentru exercițiul financiar aferent anului 2013. Filele care se regăsesc în documentul public abundă de nereguli privind cheltuirea nejustificată a banului public. Cifrele arată că abaterile financiare au o valoare de 12,2 milioane de lei, cu aproximativ un milion de lei mai mari decît cele înregistrate în timpul exercițiului financiar din anul 2012!

A crescut rata fondurilor cheltuite nelegal
Raportul în care se regăsesc toate aceste date a fost efectuat ca urmare a... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 15:45 (6807 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Groapa de 37 milioane de lei din Piața Revoluției

La loc comanda!

Slobozia: Groapa de 37 milioane de lei din Piața Revoluției

La 6 luni de la demararea lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției, apar primele zvonuri legate de închiderea șantierului. Potrivit unor surse din interiorul instituției, autoritățile locale caută noi soluții tehnice pentru eliminarea apei. «Soluția aleasă inițial de constructor nu a fost potrivită!» confirmă primarul Alexandru Stoica. Săptămînal, constructorul și oficialii Primăriei organizează ședințe de lucru pentru urgentarea procesului de execuție a lucrărilor.

Uite groapa, nu e groapa
În ultimele săptămîni un zvon tot mai insistent circulă pe străzile orașului: «Groapa... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 13:30 (15710 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Medic bucureștean, implicat într-o anchetă de braconaj

Ialomița: Medic bucureștean, implicat într-o anchetă de braconaj

Polițiștii din Urziceni, împreună cu procurorii Parchetului local, efectuează cercetări într-o cauză penală privind infracțiunea de braconaj. Implicat în această anchetă ar fi medicul bucureștean Nicolae Eftimov, specialist care deține un cabinet particular și în municipiul Urziceni. Doctorul vizat de ancheta organelor judiciare a refuzat să facă declarații în acest sens.

Braconaj pe fondul de vînătoare Drăgoiești La începutul lunii februarie, polițiștii ialomițeni au identificat pe raza fondului de vînătoare Drăgoiești un bărbat de 62 de ani, din București, în mașina căruia s-ar fi... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2015, 12:05 (7842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu: Adolescent de 16 ani, la un pas de moarte

Bucu: Adolescent de 16 ani, la un pas de moarte

A fost scandal în toată regula la discoteca din Bucu în acest sfîrșit de săptămînă. Un adolescent de 16 ani a ajuns la spital mai mult mort decît viu, după ce a fost înjunghiat în inimă cu un cuțit de un scandalagiu. Medicii s-au chinuit mai bine de 4 ore ca să-l mențină în viață. În prezent, el se află sub supraveghere pe Secția de Terapie Intensivă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. În acest caz, doi tineri, de 23 și 28 de ani, au fost arestați preventiv pentru «tentativă de omor» și «tulburarea ordinii și liniștii publice».

Anchetă în plină desfășurare
Din primele informații... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2015, 18:15 (15968 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții în Ialomița. Dumitru Bucșaru, în vizorul anchetatorilor!

Percheziții în Ialomița. Dumitru Bucșaru, în vizorul anchetatorilor!

Joi, 5 martie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiști din Ilfov efectuează 7 percheziții, în Ilfov, Ialomița, Dîmbovița și Giurgiu, la societățile comerciale și locuințele unor persoane bănuite de bancrută frauduloasă și distrugere. Astfel, joi, 5 martie a.c., 65 de polițiști ai Inspectoratului de Poliție Județean Ilfov, sub coordonarea Parchetului de pe lîngă Judecătoria Cornetu, efectuează 7 percheziții la locuințele și societățile comerciale a trei persoane bănuite de bancrută frauduloasă și distrugere. Activitățile se desfășoară pe raza județelor Ilfov, Ialomița, Dâmbovița și Giurgiu.
Din cercetări a reieșit că, în perioada 2013-2014, persoanele în cauză ar fi contractat un credit bancar, în valoare de 30000000 de euro, pentru construirea unui complex de locuințe în localitatea 1 Decembrie, județul Ilfov, iar după ce au intrat în insolvență, ar fi  înstrăinat activele, nepredîndu-le lichidatorului judiciar.... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2015, 09:20 (8161 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Eugen Nicolăescu și Nicolae Bănicioiu, martori în dosarul DNA al președintelui Ciupercă

Raportul Corpului de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Slobozia, în vizor

Eugen Nicolăescu și Nicolae Bănicioiu, martori în dosarul DNA al președintelui Ciupercă

Potrivit mai multor informații prezentate de presa centrală, Eugen Nicolăescu, fostul ministru al Sănătății, și Nicoale Bănicioiu, actualul șef al instituției, au fost audiați de procurorii Direcției Naționale Anticorupție în dosarul în care este cercetat penal Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Cei doi au calitatea de martori în ancheta procurorilor Anticorupție.

Raport de control cu iz penal
Surse judiciare au precizat faptul că atît Eugen Nicolăescu, cît și Nicoale Bănicioiu au dat declarații cu privire la controlul desfășurat de Ministerul Sănătății... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2015, 18:05 (10433 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a încasat 1,8 milioane de lei din «taxa pe stâlp»

Ialomița a încasat 1,8 milioane de lei din «taxa pe stîlp»

la Slobozia, stîlpul de pe Minervei a crescut mare

În anul precedent, Ialomița a contribuit la buget prin controversata taxă pentru construcțiile speciale, cunoscută și sub numele generic de «taxa pe stîlp», cu suma de 1,8 milioane de lei. Cei mai mulți dintre contribuabilii din județ care au plătit sumele aferente acestei taxe sînt din domeniul agriculturii.

De la fiecare după posibilități
Taxa pentru construcții speciale a intrat în vigoare la 1 ianuarie 2014 și a fost destinată, exclusiv, societăților comerciale. Potrivit legislației în vigoare, impozitul se aplică pentru o serie de bunuri considerate de utilitate specială... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 21:10 (7679 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primul investitor în Parcul Industrial al Sloboziei

Primul investitor în Parcul Industrial al Sloboziei

După două luni de la demararea lucrărilor, Parcul Industrial al Sloboziei se poate lăuda cu primul investitor. Construcția ridicată de firma Osmet este pe punctul de a fi finalizată. Adrian Niță, administratorul Parcului, susține că pînă în vară alți doi investitori vor construi în acest Parc.

Floarea care aduce primăvara industrială
După o jumătate de an de la finalizarea lucrărilor, în Parcul Industrial al Sloboziei a apărut prima construcție. Ea aparține firmei Osmet și a fost ridicată în numai două luni, în plină iarnă. Administratorul Parcului, Adrian Niță, susține că acesta... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 20:05 (7836 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA, la mila Consiliului Județean Ialomița

Drumuri și Poduri SA, la mila Consiliului Județean Ialomița

În vreme ce Spitalul Județean de Urgență Slobozia beneficiază anul acesta de tratament preferențial, Drumuri și Poduri SA, societate aparținînd Consiliului Județean, se luptă să supraviețuiască într-un mediu ostil. În plus, la ultima ședință a Consiliului Județean, directorul societății a fost acuzat public că nu manageriază corect resursele societății. În replică la acuzațiile care i se aduc, Ștefan Ghibanu oferă cifre. Potrivit acestora, în ultimii 10 ani, Drumuri și Poduri SA a contribuit la bugetul județului cu 30 milioane de lei!

Venituri de două ori mai mici în 2015
Marți... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 18:05 (8960 vizualizări - 8 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8094 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9873 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9746 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8932 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9251 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9551 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8395 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13909 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10176 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11719 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7667 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14934 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8675 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12044 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Trupul copilului înecat a fost găsit în zona localității Frățilești

Operațiunile de căutare în cazul copilului înecat în data de 23 iunie 2013 în apele rîului Ialomița au continuat în fiecare zi, pompierii scotocind în această perioadă pe o lungime mai mare de 15 km în ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 10:50
(7249 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

O grenadă defensivă, ce datează cel mai probabil din timpul celui de Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită de un cetățean în timp ce executa lucrări în gospodărie. Întîmplarea a avut loc în dimineața ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 09:37
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii, de pază la Bacalaureat

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 1-12 iulie a.c., cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 8 centre de examinare și a 2 centre ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 08:36
(7469 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Rețea specializată în furt de combustibil, anihilată de procurorii DIICOT Slobozia

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Organizate și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au reușit să destructureze o rețea infracțională specializată în furt de combustibil. Anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 17:41
(10858 vizualizări - 2 comentarii)


Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Membrii Asociației «Montan Club Excelsior» au sărbătorit miercuri, 26 iunie a.c., «Ziua Drapelului» alături de toți locuitorii Sloboziei. Reprezentanții organizației au împărțit locuitorilor municipiului ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 15:38
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident rutier grav pe DN2

În cursul zilei de marți, 25 iunie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, în afara municipiului Urziceni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Cu ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 14:43
(10844 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Două persoane, reținute pentru comiterea de infracțiuni rutiere

Polițiștii au reținut în cursul zilei de marți, 25 iunie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, doi bărbați de 18, respectiv 45 de ani, pentru comiterea de infracțiuni la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 13:51
(8244 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...