Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Patron chinez rezident în Ialomița, suspectat de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Anchetatorii, pe urmele unor evazioniști cu tablă

Patron chinez rezident în Ialomița, suspectat de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Mai multe infracțiuni economice sînt reținute de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în sarcina unui patron chinez care controlează mai multe firme în Ialomița, Ilfov și București. Potrivit anchetatorilor, dosarul penal în care sînt suspectate de «spălare de bani» și «evaziune fiscală» și alte 6 persoane estimează un prejudiciu de peste 10 milioane de dolari...

Afaceri ilegale cu tablă chinezească Cercetările în acest dosar deschis de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au scos la iveală faptul că, în cursul anului 2014, prin intermediul firmelor... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2015, 12:15 (12582 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Legea Polaris» panichează Slobozia

«Legea Polaris» panichează Slobozia

Oficialii Polaris invocă Legea 101 privind serviciul de salubritate a localităților pentru a atinge indicatorii de performanță stipulați în contractul cu Primăria Slobozia. Potrivit acestei legi, refuzul încheierii contractului de prestări servicii cu operatorul de salubritate licențiat constituie contravenție și se sancționează cu amenzi între 500 și 1000 de lei. De teama penalităților, asociațiile de proprietari refuză încheierea unor contracte colective. Amenințați de noile reglementări, sute de slobozeni iau cu asalt ghișeul deschis de Polaris în Piața Cuza Vodă...

Polaris amenință slobozenii în numele Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 18:30 (9642 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Dezvoltarea Ialomiței se sprijină pe bani europeni

Bugetul județului, în dezbatere publică

Dezvoltarea Ialomiței se sprijină pe bani europeni

În urmă cu cîteva zile, Consiliul Județean Ialomița a organizat prima dezbatere publică legată de bugetul anului 2015. Potrivit declarațiilor oficiale, acest buget are o secțiune de dezvoltare cu o valoare dublă față de anul 2014. «Avem un buget care ne oferă resurse financiare mai mari decît în anii precedenți» a declarat președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Principalele direcții de dezvoltare în care oficialii Consiliului Județean își vor concentra eforturile vizează finalizarea investițiilor aflate în derulare, precum și funcționarea la standarde de calitate a tuturor instituțiilor publice finanțate din bugetul județului. Marea surpriză față de anii precedenți o constituie... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 16:40 (8580 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 850 de familii monoparentale în Ialomița

Singuri acasă

Peste 850 de familii monoparentale în Ialomița

După 25 de ani de tranziție, familia, «celula de bază a societății», pare să se dezintegreze, numărul copiilor care cresc în familii monoparentale evoluînd îngrijorător. Ialomița plătește, la rîndu-i, tribut acestei realități inevitabile. Iar urmările, susțin psihologii, sînt dramatice.

Drama statisticilor Peste 25% dintre români, spun statisticile, își cresc singuri copiii, majoritatea familiilor monoparentale trăind la limita subzistenței și beneficiind de un venit foarte mic din partea statului. În județul Ialomița, anul trecut, 860 de familii au fost declarate monoparentale, avînd... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 15:15 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni care își asigură singuri bătrînețea

Pensionari pe cont propriu

«Prea săraci pentru a cumpăra lucruri ieftine» spune o vorbă, iar noi îi dăm dreptate. Fără a aștepta ca statul să le asigure bătrînețea, 6789 de ialomițeni au ales să-și plătească singuri contribuția la sistemul public de pensii. De la intrarea în vigoare a legii contribuțiilor proprii la pensie, în anul 2001și pînă la sfîrșitul anului 2014, la Casa Județeană de Pensii Ialomița au fost încheiate 2706 de declarații individuale de asigurare și 4083 de contracte de asigurare socială.

Pensionarul viitorului: 3176 de lei lunar
De la începutul lunii ianuarie 2015, pentru un venit de... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 14:40 (6450 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cu 600 de dosare per judecător suntem pe primul loc la operativitate!»

Justiție cu Ion Toma, președintele Tribunalului Ialomița

«Cu 600 de dosare per judecător sîntem pe primul loc la operativitate!»

Puțini la număr și în prag de pensionare, judecătorii instanțelor din Ialomița rezolvă cazurile cu cel mai mare grad de operativitate, la fel ca-n anii de început ai carierei. În 2014, Tribunalul Ialomița a fost «campion național» în ceea ce privește soluționarea cauzelor aflate pe rol. Toate acestea în condițiile în care anul precedent a fost plin de schimbări legislative, mai ales în materie penală. Ion Toma, președintele celei mai mari instanțe din județ, face o scurtă trecere în revistă a modului în care s-a comportat, în ultimele 12 luni, justiția din Ialomița.

-Cum au asimilat judecătorii Tribunalului Ialomița schimbările produse anul trecut în legislația penală românească?... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 12:35 (7872 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Mai devreme în clasa pregătitoare

Ialomița: Mai devreme în clasa pregătitoare

Conform planurilor Ministerului Educației, înscrierile în clasa pregătitoare pentru anul școlar viitor se decalează cu o lună. Astfel, primele dosare pot fi depuse începînd cu data de 16 februarie 2015. În prezent, în Ialomița există 121 de clase 0, în care învață peste 2000 de elevi.

Pregătiri pentru viitorii «boboci»
Decizia Ministerului Educației pentru a decala perioada de înscrieri în clasa pregătitoare i-a luat prin surprindere pe profesorii ialomițeni. Potrivit noii metodologii, activitățile desfășurate pentru pregătirea viitoarelor clase 0 trebuie demarate pe «repede-înainte... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 11:10 (4918 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Colegiul Național «Mihai Viteazul», locul 97 într-un top național al liceelor

În anul 2014, conform portalului www.admitereliceu.ro, cel mai bine cotat liceu din Ialomița aflat într-un top național ocupa abia locul 97! Folosindu-se date publice și comparîndu-se liceele din toată țara, portalul educațional clasează Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia pe locul 97 la nivel național, cu o medie de 8,26, fără a menționa însă nimic legat de elevii olimpici...

E loc de mai bine Dacă am face un exercițiu de imaginație și am fi elevi în clasa VIII-a în căutarea unui liceu ialomițean bun, conform portalului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 09:10 (7620 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Șeful Poliției Cosâmbești, cercetat pentru fapte de corupție

Percheziții la început de săptămînă

Șeful Poliției Cosîmbești, cercetat pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au deschis un nou dosar penal privind fapte de corupție comise de angajați ai MAI. Noua anchetă îl vizează pe șeful Poliției Cosîmbești, al cărui birou a fost percheziționat de anchetatori. El urmează să fie adus cu mandat la auderi, la sediul Parchetului Județean.

Cercetările sînt în plină desfășurare
Deocamdată, agentul G.U. are calitatea de suspect într-un dosar penal ce vizează comiterea de fapte de corupție. După ce va fi prezentat la Parchet și îi va fi adusă la cunoștință calitatea procesuală, pe numele acestuia va... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2015, 10:50 (13808 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicină de familie «cu ziua»

Asistența sanitară la țară

Medicină de familie «cu ziua»

În 15 comune ialomițene nu există cabinete medicale individuale, ci doar puncte de lucru sau dispensare. «Pentru a-și desfășura activitatea, medicii au nevoie de capitație!» explică situația doctorul Mihail Lungu, președintele Colegiului Medicilor de Familie Ialomița. În goana după pacienți, medicii de familie tratează bolnavii doar două zile pe săptămînă, preț de cîteva ore... Iar urgențele sînt rezolvate cu un simplu apel la 112!

Boala costă 3 lei
Capitația este principala modalitate prin care sînt remunerați medicii de familie. Fie că oferă sau nu consultație, aceștia primesc... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 20:15 (6625 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, conduse pe lângă lege

Școlile din Ialomița, conduse pe lîngă lege

Un nou val de directori ar putea fi numiți în fruntea școlilor din județul Ialomița. Potrivit unui ordin al Ministerului Educației, în luna martie 2015 ar fi posibilă organizarea unui concurs în acest sens. În Ialomița, ultimul examen care a vizat ocuparea funcțiilor de conducere în cadrul unităților din Învățămînt s-a desfășurat în 2008. Reprezentanții Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt filiala Ialomița atrag atenția că peste 90% din actualii șefi ai școlilor din județ sînt «nepotriviți» pentru aceste funcții...

Politica face «casă bună» cu școala Ultima schimbare a directorilor... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 19:20 (16413 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casele PLUTITOARE de la Slobozia

Coșmarul din cartierul Gării Noi

Casele PLUTITOARE de la Slobozia

De mai bine de 5 ani, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi așteaptă ca promisiunile autorităților să se materializeze. La începutul acestei luni, cu casele pline de apă și drumurile de acces impracticabile, oamenii au cedat nervos. Poveștile lor reflectă totala nepăsare a autorităților și lipsa de orizont a unei comunități care a ajuns în pragul falimentului.

Același coșmar în fiecare zi
Duminică, 1 februarie 2015, în cartierul Gării Noi termometrul arată 8 grade Celsius. Și plouă de cu seară, mărunt și dușmănos, de parcă ar fi sfîrșitul lumii. Pe strada Panait ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 18:50 (23387 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Samsarii cărnii de la Roșiori

Animale sacrificate într-un abator clandestin

Samsarii cărnii de la Roșiori

Carnea care se vinde la tarabele din piețe reprezintă un adevărat pericol pentru sănătate! O confirmă polițiștii ialomițeni care, în urmă cu o săptămînă, au închis un abator clandestin, înființat de un cetățean din localitatea Roșiori. Omul cumpăra «la negru» animale, în special bovine, pe care ulterior le sacrifica într-un grajd din curtea unei foste CAP. Tranșată în condiții de igienă precară, carnea urma să fie vîndută în mai multe piețe din București. Cazul prezentat mai sus pune pe tapet o situație cu care autoritățile județene din Ialomița se confruntă de o bună bucată de vreme, vestul județului fiind considerat un adevărat rai pentru samsarii de carne...

Abatorul din grajd... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 17:40 (9600 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Hoții de petrol din Urziceni  au fost eliberați de instanțe

46 de infractori scoși din arest

Hoții de petrol din Urziceni au fost eliberați de instanțe

Hoții de petrol din zona Urziceni vor fi cercetați în libertate, sub măsura controlului judiciar. Decizia a fost luată atît de Judecătoria Urziceni, cît și de Tribunalul Ialomița. Organele judiciare care au anchetat cazul au făcut contestație cu privire la această soluție însă nu a fost luată în considerare.

Contestația procurorilor a fost respinsă!
La începutul lunii octombrie a anului trecut, procurorii din Slobozia și Urziceni, alături de polițiști, efectuau peste 112 percheziții domiciliare în Ialomița, Brăila, Buzău și în municipiul București. Vizate au fost aproximativ ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:25 (3137 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, ARESTAT PREVENTIV pentru 30 de zile!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, ARESTAT PREVENTIV pentru 30 de zile!

un mandat de arestare preventivă de 30 de zile a primit și Cezar Vîlcan

După ore bune de audieri în fața judecătorului de Drepturi și Libertăți al Tribunalului București, Silvian Ciupercă și-a aflat sentința. El a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, așa cum au solicitat magistraților procurorii DNA.

Dezbateri îndelungate
Silvian Ciupercă a fost prezentat magistraților Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă, făcută de procurorii DNA, în cursul zilei de miercuri, 11 februarie 2015. După ore bune de dezbateri, judecătorii au decis să amîne pronunțarea pentru joi, 12 februarie 2015, la orele 11,00. Abia în urmă cu cîteva... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 17:50 (28824 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

Joi, 12 februarie 2015, Casa de Cultură Muncipală din Slobozia va găzdui spectacolul de teatru «Frații Karamazov». Piesa este o adaptare după celebrul roman al lui Feodor Dovstoievski, realizată de către Bogdana Darie, binecunoscută personalitate a lumii teatrale bucureștene. Slobozenii au însă un alt motiv pentru a veni la teatru. Pe scenă va evolua, alături de colegii săi, și slobozeanca Adela Bengescu. Tînăr actor, colaboratoare a teatrului Bulandra, Adela Bengescu este unul dintre puținii actori bucureșteni cu care județul se poate mîndri. Ea joacă rolul Lisei, o fată imobilizată într-un cărucior cu rotile, îndrăgostită fără speranță de un călugăr...

Adela Bengescu are nevoie de aplauzele noastre... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 16:40 (10633 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

 Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Anchetă în plină desfășurare

Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Ancheta procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița care vizează trei agenți din cadrul Poliției Orașului Țăndărei scoate la iveală detalii uluitoare despre activitatea infracțională a acestora. Procurorii îi acuză pe polițiști de faptul că aplicau amenzi ilegal, în baza unor procese-verbale false.

Acuzați de fapte de corupție
În urma perchezițiilor desfășurate la Poliția Orașului Țăndărei, procurorii au chemat la audieri pe subofițerii Laurențiu Mihale, Costin Rovilian Clinciu și Dan Olteanu. În urma declarațiilor oferite anchetatorilor, primul... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 13:35 (30394 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși  sub control judiciar

Anchetă DNA la Agrofam

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși sub control judiciar

În urma perchezițiilor desfășurate la Fetești, procurorii Anticorupție au decis să-l cerceteze sub control judiciar pe latifundiarul Ștefan Poienaru. Potrivit unui comunicat de presă al DNA, Poienaru are 4 capete de acuzare. În același dosar este urmărită penal și Maria Ecaterina Traicu Văleanu, fiica acestuia.

Au fraudat bugetul Uniunii Europene
În cazul lui Ștefan Poienaru, procurorii DNA au reținut comiterea infracțiunilor de «complicitate la infracțiunea de folosirea sau prezentarea cu rea credință de documente ori declarații false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obținerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de acestea ori în numele ei... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 16:59 (13445 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Silvian Ciupercă, alături de Cezar Vîlcan, propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile

Procurorii DNA au dispus la miezul nopții de marți spre miercuri, 10/11 februarie 2015, reținerea pentru 24 de ore a lui Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al DNA, în cazul lui au fost reținute 8 infracțiuni, printre care și «luare de mită».

Procurorii cer arestarea preventivă
După ce a fost escortat de mascați la sediul Direcției Naționale Anticorupție, în cursul zilei de marți, 10 februarie 2015, Silvian Ciupercă și-a petrecut noaptea în arest. El a fost reținut pe bază de ... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 11:20 (26493 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Scandal de corupție la Poliția Orașului Țăndărei

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Percheziții în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 7 locații de pe raza județului, printre care și la sediul Poliției Orașului Țăndărei. Trei subofițeri au primit mandate de aducere și urmează să fie prezentați la audieri.

Anchetă în plină desfășurare
Acțiunea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se desfășoară în cadrul unui dosar penal în care mai multe persoane sînt suspectate de fapte de corupție și fals intelectual. În ceea ce-i privește pe subofițerii Poliției Orașului Țăndărei, potrivit anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 09:40 (30847 vizualizări - 35 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 979 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 979, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 16:05
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 19:40
(3776 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un minor, de 13 ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea lui, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:35
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 1 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din Fierbinți-Tîrg, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au depistat în flagrant un bărbat, de 53 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:30
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional de autoritățile din Austria și Italia, depistat de polițiștii ialomițeni

Marți, 1 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia n bărbat, de 29 de ani, din județul Brăila, bănuit de săvârșirea de «infracțiuni contra ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:25
(6104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița. NU s-au înregistrat cazuri noi!

Miercuri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, nu s-au înregistrat cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19, numărul cazurilor fiind același ca în ziua ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 16:05
(4301 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier între Drajna-Slobozia

Miercuri, 2 septembrie 2020, în jurul orelor 11,10, ISU Ialomița a fost solicita să intervină la un accident rutier produs pe DN21, între Drajna și Slobozia. În accident au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 15:20
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Carambol între un tractor și două autoturisme, la ieșire din Slobozia către Drajna

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 16,00, pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 38 de ani, din Slobozia, conducea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:45
(4538 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 3 ordine de protecție provizorii în 24 de ore!

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o tânără de 16 ani, din Gheorghe Lazăr, cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către fratele ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de aducțiune, cu diametrul de 110 mm, de la nivelul Stației de Pompare ce alimentează cu apă localitatea Sudiți, din județul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 17:10
(3455 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 970, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 16:10
(2999 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de17 ani din Bărbulești, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat pe raza comunei Bărbulești un tânăr, de 17 ani, la volanul unui autoturism neînmatriculat. Astfel, sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:20
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan la 73 de ani, a provocat un accident

Sâmbătă, 29 august a.c., în jurul orei 21,00 Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Călărași din Fetești a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:15
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în vizorul ITM Ialomița

În luna august 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin Compartimentul Control Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:10
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 962 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 962, cu 17 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 16:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Platonești

Accident la Platonești

Accident rutier pe raza comunei Platonești, pe DJ 212. Luni dimineață, 31 august a.c., în jurul orelor 6,45, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza comunei Platonești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:30
(2021 vizualizări - 2 comentarii)


Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Duminică, 30 august a.c., în jurul orei 21,55, la Scânteia, un autoturism s-a izbit puternic de o remorcă agricola staționată. La locul accidentului s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Duminică, 30 august a.c., în jurul orelo 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară care transporta un butoi de 700 l de motorină, în satul Murgeanca ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:20
(2647 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Variantă

Slobozia: Accident pe Variantă

Sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orelor 17,45, s-a produs un accident rutier produs pe varianta municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicat un autoturism. La locul intervenției s-au deplasat de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:15
(3108 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Incendiu la o anexă gospodărească

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orelor 16,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:10
(2025 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orei 11,10, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza comunei Coșereni. Incendiul a fost stins operativ ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:05
(2159 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6599 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2360 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3490 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2084 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4741 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3005 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2553 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...