Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban așteaptă investițiile promise de municipalitate

Apa noastră cea de toate zilele

Urban așteaptă investițiile promise de municipalitate

SC Urban are autorizație sanitară de funcționare pentru încă 3 ani. Municipalitatea slobozeană promite noi investiții în rețeaua de apă a orașului. O nouă ședință AGA în mai puțin de o lună. «Furnizăm apă potabilă la paramentri tehnici stabiliți de lege!» declară Valentin Cilibeanu, directorul societății.

Urban merge mai departe În ultimele luni, polemicile din jurul SC Urban au devenit anoste. Slobozenii s-au resemnat să consume apa de la robinete sau să o care de la supermarket, consilierii Opoziției s-au plictisit să conteste buletinele de analiză, iar amenințarea RAJA este tot mai... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2015, 17:50 (10833 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Medicina electronică are probleme tehnice

Cardurile de sănătate, un proiect eșuat

Medicina electronică are probleme tehnice

Proaspăt intrate în sistemul medical, cardurile de sănătate întîmpină deja primele probleme. Medicii de familie din Ialomița reclamă faptul că ele prezintă o serie de disfuncționalități tehnice. «Nu putem să înregistrăm pe card dosarele pacienților» precizează doctorul Mihail Lungu, președintele Colegiului Medicilor de Familie Ialomița. Potrivit cifrelor, pînă în prezent, peste 10 mii de ialomițeni asigurați beneficiază de cardul de sănătate.

Bani aruncați în vînt
Proiectul unor dispozitive electronice care să permită stocarea de informații cu privire la istoricul medical al unui... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2015, 13:05 (5125 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii corupți din Țăndărei au fost arestați preventiv

Scăpați de Tribunalul Ialomița, reținuți de Curtea de Apel București

Polițiștii corupți din Țăndărei au fost arestați preventiv

Curtea de Apel București a decis arestarea a doi dintre cei trei polițiști din Țăndărei implicați în scandalul de corupție anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Decizia instanței din Capitală vine după ce organele judiciare au contestat măsurile impuse de Tribunalul Ialomița în acest caz.

Își vor petrece după gratii următoarele 30 de zile
Polițiștii arestați preventiv de Curtea de Apel București sînt Daniel Olteanu și Costin Rovilian Clinciu. Reținuți pentru 24 de ore, ei au fost prezentați cu propunere de arestare... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 20:45 (22630 vizualizări - 46 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Purgatoriul de la Policlinica Spitalului Județean

Slobozia: Purgatoriul de la Policlinica Spitalului Județean

Durerea nu mai este un argument, nici măcar pentru medici. În Policlinica Spitalului Județean Slobozia sînt secții la care dacă îți faci programare ai toate șansele să dureze 9 luni pînă să fii consultat. Dacă vă trece un fior de revoltă pe șira spinării aplecată de atîta așteptare pe holurile Policlinicii, nu-i nimic! Legea e strîmbă, se apără doctorii... Programările se fac anticipat, în funcție de numărul de consultații pe care-l poate face zilnic fiecare medic, conform deciziei Casei de Asigurări de Sănătate. Prinși la mijloc, ca de obicei, pacienții se roagă să aibă zile, răbdare și tutun, chiar dacă dăunează grav sănătății!

Internele și Oncologia... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 14:05 (11972 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Muzeul» din cadrul sediului Finanțelor

Fiscul ialomițean are nevoie de reparații

«Muzeul» din cadrul sediului Finanțelor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată aproape ca un muzeu. Nici nouă nu ne-a venit să credem că, dincolo de ghișeele funcționarilor, pereții celui mai luxos sediu de instituție descentralizată din județ ascund birouri lipsite de logistică. Ultima dotare tehnică a instituției a fost realizată în 2008 și la momentul respectiv doar o parte dintre angajați au beneficiat de bunurile cumpărate cu banii alocați în această direcție.

Calculatoare învechite Administrația Județeană a Finanțelor Publice, redenumită după dispariția Direcției Județene a Finanțelor Publice, reorganizată... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 12:40 (6301 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sînt șomer, dar mă tratez

Ialomița: Își rotunjesc veniturile intrînd în concediu medical

Șomerii ialomițeni au găsit o nouă metodă, brevetată deja național, pentru a-și rotunji veniturile fără prea mari bătăi de cap. Metoda este simplă: întrerup șomajul pentru a intra în concediu medical cîteva săptămîni sau luni... Astfel, în ultimele 3 luni, 62 de șomeri ialomițeni au încasat peste 14000 de lei, reprezentînd venituri provenite din concediul medical...

Nevoia te învață O parte dintre șomerii ialomițeni au găsit o metodă ingenioasă de a-și rotunji veniturile. Pentru a prelungi perioada în care beneficiază de indemnizația de șomaj, 62 de ialomițeni au solicitat concedii... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 11:50 (6480 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patron chinez rezident în Ialomița, suspectat de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Anchetatorii, pe urmele unor evazioniști cu tablă

Patron chinez rezident în Ialomița, suspectat de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Mai multe infracțiuni economice sînt reținute de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în sarcina unui patron chinez care controlează mai multe firme în Ialomița, Ilfov și București. Potrivit anchetatorilor, dosarul penal în care sînt suspectate de «spălare de bani» și «evaziune fiscală» și alte 6 persoane estimează un prejudiciu de peste 10 milioane de dolari...

Afaceri ilegale cu tablă chinezească Cercetările în acest dosar deschis de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au scos la iveală faptul că, în cursul anului 2014, prin intermediul firmelor... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2015, 12:15 (12582 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Legea Polaris» panichează Slobozia

«Legea Polaris» panichează Slobozia

Oficialii Polaris invocă Legea 101 privind serviciul de salubritate a localităților pentru a atinge indicatorii de performanță stipulați în contractul cu Primăria Slobozia. Potrivit acestei legi, refuzul încheierii contractului de prestări servicii cu operatorul de salubritate licențiat constituie contravenție și se sancționează cu amenzi între 500 și 1000 de lei. De teama penalităților, asociațiile de proprietari refuză încheierea unor contracte colective. Amenințați de noile reglementări, sute de slobozeni iau cu asalt ghișeul deschis de Polaris în Piața Cuza Vodă...

Polaris amenință slobozenii în numele Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 18:30 (9642 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezvoltarea Ialomiței se sprijină pe bani europeni

Bugetul județului, în dezbatere publică

Dezvoltarea Ialomiței se sprijină pe bani europeni

În urmă cu cîteva zile, Consiliul Județean Ialomița a organizat prima dezbatere publică legată de bugetul anului 2015. Potrivit declarațiilor oficiale, acest buget are o secțiune de dezvoltare cu o valoare dublă față de anul 2014. «Avem un buget care ne oferă resurse financiare mai mari decît în anii precedenți» a declarat președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Principalele direcții de dezvoltare în care oficialii Consiliului Județean își vor concentra eforturile vizează finalizarea investițiilor aflate în derulare, precum și funcționarea la standarde de calitate a tuturor instituțiilor publice finanțate din bugetul județului. Marea surpriză față de anii precedenți o constituie... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 16:40 (8581 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 850 de familii monoparentale în Ialomița

Singuri acasă

Peste 850 de familii monoparentale în Ialomița

După 25 de ani de tranziție, familia, «celula de bază a societății», pare să se dezintegreze, numărul copiilor care cresc în familii monoparentale evoluînd îngrijorător. Ialomița plătește, la rîndu-i, tribut acestei realități inevitabile. Iar urmările, susțin psihologii, sînt dramatice.

Drama statisticilor Peste 25% dintre români, spun statisticile, își cresc singuri copiii, majoritatea familiilor monoparentale trăind la limita subzistenței și beneficiind de un venit foarte mic din partea statului. În județul Ialomița, anul trecut, 860 de familii au fost declarate monoparentale, avînd... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 15:15 (3908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni care își asigură singuri bătrînețea

Pensionari pe cont propriu

«Prea săraci pentru a cumpăra lucruri ieftine» spune o vorbă, iar noi îi dăm dreptate. Fără a aștepta ca statul să le asigure bătrînețea, 6789 de ialomițeni au ales să-și plătească singuri contribuția la sistemul public de pensii. De la intrarea în vigoare a legii contribuțiilor proprii la pensie, în anul 2001și pînă la sfîrșitul anului 2014, la Casa Județeană de Pensii Ialomița au fost încheiate 2706 de declarații individuale de asigurare și 4083 de contracte de asigurare socială.

Pensionarul viitorului: 3176 de lei lunar
De la începutul lunii ianuarie 2015, pentru un venit de... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 14:40 (6457 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cu 600 de dosare per judecător suntem pe primul loc la operativitate!»

Justiție cu Ion Toma, președintele Tribunalului Ialomița

«Cu 600 de dosare per judecător sîntem pe primul loc la operativitate!»

Puțini la număr și în prag de pensionare, judecătorii instanțelor din Ialomița rezolvă cazurile cu cel mai mare grad de operativitate, la fel ca-n anii de început ai carierei. În 2014, Tribunalul Ialomița a fost «campion național» în ceea ce privește soluționarea cauzelor aflate pe rol. Toate acestea în condițiile în care anul precedent a fost plin de schimbări legislative, mai ales în materie penală. Ion Toma, președintele celei mai mari instanțe din județ, face o scurtă trecere în revistă a modului în care s-a comportat, în ultimele 12 luni, justiția din Ialomița.

-Cum au asimilat judecătorii Tribunalului Ialomița schimbările produse anul trecut în legislația penală românească?... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 12:35 (7877 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Mai devreme în clasa pregătitoare

Ialomița: Mai devreme în clasa pregătitoare

Conform planurilor Ministerului Educației, înscrierile în clasa pregătitoare pentru anul școlar viitor se decalează cu o lună. Astfel, primele dosare pot fi depuse începînd cu data de 16 februarie 2015. În prezent, în Ialomița există 121 de clase 0, în care învață peste 2000 de elevi.

Pregătiri pentru viitorii «boboci»
Decizia Ministerului Educației pentru a decala perioada de înscrieri în clasa pregătitoare i-a luat prin surprindere pe profesorii ialomițeni. Potrivit noii metodologii, activitățile desfășurate pentru pregătirea viitoarelor clase 0 trebuie demarate pe «repede-înainte... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 11:10 (4918 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Colegiul Național «Mihai Viteazul», locul 97 într-un top național al liceelor

În anul 2014, conform portalului www.admitereliceu.ro, cel mai bine cotat liceu din Ialomița aflat într-un top național ocupa abia locul 97! Folosindu-se date publice și comparîndu-se liceele din toată țara, portalul educațional clasează Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia pe locul 97 la nivel național, cu o medie de 8,26, fără a menționa însă nimic legat de elevii olimpici...

E loc de mai bine Dacă am face un exercițiu de imaginație și am fi elevi în clasa VIII-a în căutarea unui liceu ialomițean bun, conform portalului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2015, 09:10 (7621 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Șeful Poliției Cosâmbești, cercetat pentru fapte de corupție

Percheziții la început de săptămînă

Șeful Poliției Cosîmbești, cercetat pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au deschis un nou dosar penal privind fapte de corupție comise de angajați ai MAI. Noua anchetă îl vizează pe șeful Poliției Cosîmbești, al cărui birou a fost percheziționat de anchetatori. El urmează să fie adus cu mandat la auderi, la sediul Parchetului Județean.

Cercetările sînt în plină desfășurare
Deocamdată, agentul G.U. are calitatea de suspect într-un dosar penal ce vizează comiterea de fapte de corupție. După ce va fi prezentat la Parchet și îi va fi adusă la cunoștință calitatea procesuală, pe numele acestuia va... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2015, 10:50 (13810 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicină de familie «cu ziua»

Asistența sanitară la țară

Medicină de familie «cu ziua»

În 15 comune ialomițene nu există cabinete medicale individuale, ci doar puncte de lucru sau dispensare. «Pentru a-și desfășura activitatea, medicii au nevoie de capitație!» explică situația doctorul Mihail Lungu, președintele Colegiului Medicilor de Familie Ialomița. În goana după pacienți, medicii de familie tratează bolnavii doar două zile pe săptămînă, preț de cîteva ore... Iar urgențele sînt rezolvate cu un simplu apel la 112!

Boala costă 3 lei
Capitația este principala modalitate prin care sînt remunerați medicii de familie. Fie că oferă sau nu consultație, aceștia primesc... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 20:15 (6627 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, conduse pe lângă lege

Școlile din Ialomița, conduse pe lîngă lege

Un nou val de directori ar putea fi numiți în fruntea școlilor din județul Ialomița. Potrivit unui ordin al Ministerului Educației, în luna martie 2015 ar fi posibilă organizarea unui concurs în acest sens. În Ialomița, ultimul examen care a vizat ocuparea funcțiilor de conducere în cadrul unităților din Învățămînt s-a desfășurat în 2008. Reprezentanții Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt filiala Ialomița atrag atenția că peste 90% din actualii șefi ai școlilor din județ sînt «nepotriviți» pentru aceste funcții...

Politica face «casă bună» cu școala Ultima schimbare a directorilor... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 19:20 (16413 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Casele PLUTITOARE de la Slobozia

Coșmarul din cartierul Gării Noi

Casele PLUTITOARE de la Slobozia

De mai bine de 5 ani, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi așteaptă ca promisiunile autorităților să se materializeze. La începutul acestei luni, cu casele pline de apă și drumurile de acces impracticabile, oamenii au cedat nervos. Poveștile lor reflectă totala nepăsare a autorităților și lipsa de orizont a unei comunități care a ajuns în pragul falimentului.

Același coșmar în fiecare zi
Duminică, 1 februarie 2015, în cartierul Gării Noi termometrul arată 8 grade Celsius. Și plouă de cu seară, mărunt și dușmănos, de parcă ar fi sfîrșitul lumii. Pe strada Panait ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 18:50 (23395 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Samsarii cărnii de la Roșiori

Animale sacrificate într-un abator clandestin

Samsarii cărnii de la Roșiori

Carnea care se vinde la tarabele din piețe reprezintă un adevărat pericol pentru sănătate! O confirmă polițiștii ialomițeni care, în urmă cu o săptămînă, au închis un abator clandestin, înființat de un cetățean din localitatea Roșiori. Omul cumpăra «la negru» animale, în special bovine, pe care ulterior le sacrifica într-un grajd din curtea unei foste CAP. Tranșată în condiții de igienă precară, carnea urma să fie vîndută în mai multe piețe din București. Cazul prezentat mai sus pune pe tapet o situație cu care autoritățile județene din Ialomița se confruntă de o bună bucată de vreme, vestul județului fiind considerat un adevărat rai pentru samsarii de carne...

Abatorul din grajd... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 17:40 (9602 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

 Hoții de petrol din Urziceni  au fost eliberați de instanțe

46 de infractori scoși din arest

Hoții de petrol din Urziceni au fost eliberați de instanțe

Hoții de petrol din zona Urziceni vor fi cercetați în libertate, sub măsura controlului judiciar. Decizia a fost luată atît de Judecătoria Urziceni, cît și de Tribunalul Ialomița. Organele judiciare care au anchetat cazul au făcut contestație cu privire la această soluție însă nu a fost luată în considerare.

Contestația procurorilor a fost respinsă!
La începutul lunii octombrie a anului trecut, procurorii din Slobozia și Urziceni, alături de polițiști, efectuau peste 112 percheziții domiciliare în Ialomița, Brăila, Buzău și în municipiul București. Vizate au fost aproximativ ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:25 (3138 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12853 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, ploșniță la grâu!

Atenție, ploșniță la grîu!

«Unitatea Fitosanitară Ialomița atenționează toți producătorii agricoli din județ să-și controleze culturile de grîu pentru determinarea adulților de ploșniță cerealelor» atenționează directorul Maria ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:36
(26941 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din râul Ialomița

Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din rîul Ialomița

Joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, după o săptămînă de la data dispariției, trupul bărbatului a fost văzut de localnici în albia rîului, la aproximativ 3 km în aval de locul unde a căzut în apă ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:00
(16300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat de la magazin un cuțit de vînătoare

În după-amiaza zilei de marți, 27 aprilie, Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții unei firme de pază despre faptul că un tînăr necunoscut a furat un cuțit de vînătoare dintr-un magazin de profil ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(17776 vizualizări - 0 comentarii)


Trei șoferi penali

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele unor cetățeni care au fost depistați conducînd autoturisme pe drumurile publice, deși nu posedă permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(26440 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni pentru siguranța elevilor

Miercuri, 27 aprilie în intervalul orar 10,00-18,00, polițiștii feteșteni, în colaborare cu jandarmi și polițiști de Frontieră au acționat în zona unităților de învățămînt din municipiu, avînd ca obiectiv ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(23722 vizualizări - 0 comentarii)


25 de ialomițeni, cercetați pentru braconaj piscicol

30 de infracțiuni constatate, 84 de sancțiuni contravenționale aplicate, 65,5 kg de pește și 18 unelte pentru pescuit confiscate, reprezintă succint rezultatele celor 87 de acțiuni și controale desfășurate ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:46
(25083 vizualizări - 2 comentarii)


43 de locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 43 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în Marea ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 13:07
(20919 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de lapte

Producătorii de lapte pot solicita, pînă la data de 14 mai 2010, sprijin financiar destinat deținătorilor de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. Potrivit legislației în domeniu, în funcție ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 08:16
(23625 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au «spart» aparatul de jocuri electronice

În cursul după-amiezii de marți, 27 aprilie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au depistat pe raza localității trei tineri al căror comportament era suspect. După legitimarea ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 16:00
(23785 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» fără permis

Marți, 27 aprilie, polițiștii feteșteni au depistat, pe o stradă din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 33 de ani din județul Harghita. Procedînd la legitimarea acestuia, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:59
(19892 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Au furat fier vechi din curțile oamenilor

Marți, 27 aprilie a.c., polițiștii din Sărățeni au fost sesizați de trei bătrîne din localitate despre faptul că, în seara zilei de 26 aprilie, trei persoane de sex masculin, pe care nu le cunosc, folosindu ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:57
(23105 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Infractor dus la pușcărie

În cursul zilei de marți, 27 aprilie, polițiștii din Urziceni au desfășurat activități pentru depistarea unui bărbat, de 26 de ani, din localitatea Bărbulești, pe numele căruia exista un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:56
(26403 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în trafic

Marți, 27 aprilie, timp de două ore, polițiștii rutieri din Slobozia și din cadrul Posturilor de Poliție arondate municipiului, au acționat în 9 filtre, în principalele puncte de acces la intrare și ieșire ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:56
(28380 vizualizări - 0 comentarii)


Crescătorii de ovine/caprine pot solicita subvenții

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că, în perioada 28 aprilie-31 mai 2010, crescătorii de ovine/caprine pot solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:55
(13420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Transport ilegal de animale

Marți, 27 aprilie, polițiștii slobozeni aflați într-un filtru pe DN21 din municipiu, au depistat o autoutilitară cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un tînăr, de 22 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:54
(20962 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copii la furat din autoturisme

În cursul nopții trecute, respectiv 27 spre 28 aprilie, o patrulă mixtă de siguranță publică a observat, pe o stradă din Urziceni, un grup de patru persoane care, la vederea autospecialei poliției, au fugit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:53
(24583 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan fără permis

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 26 spre 27 aprilie, puțin după miezul nopții, o echipă mixtă de siguranță publică aflată în serviciul de patrulare pe raza municipiului Slobozia, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:51
(24262 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Șofer beat, prins de polițiști

Un bărbat de 30 de ani, din comuna Săveni este cercetat penal de polițiști după ce acesta a fost depistat în cursul zilei de luni, 26 aprilie, conducînd pe DJ 201 un autoturism deși consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:50
(14787 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Motociclist accidentat

La începutul săptămînii, luni, 26 aprilie, pe Bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident rutier în urma căruia a rezultat vătămarea corporală a unui tînăr de 18 ani, din localitate. Pe scurt ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:49
(21711 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Hoți prinși de polițiști

Luni, 26 aprilie, polițiștii din Ciochina au fost sesizați de un localnic despre faptul că în perioada noiembrie 2009-25 aprilie 2010, persoane necunoscute i-ar fi sustras dintr-o fîntînă aflată în curtea ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:48
(23444 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 17:08
(13729 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 16:54
(15471 vizualizări - 0 comentarii)


6 ialomițeni, judecați pentru trafic de minori

Șase persoane, dintre care una în stare de arest preventiv, au fost trimise în judecată pentru trafic de minori. Suspecții, prin violențe și amenințări, au exploatat din punct de vedere sexual mai multe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 16:49
(20293 vizualizări - 0 comentarii)


Problema celor 6 loturi de teren atribuite de Primărie Episcopiei: PS Vincențiu invocă prefectului Teculescu Legea Cultelor

La scurt timp după publicarea pe site-ul nostru a articolului «Eu cînd vreau să fluier, fluier!/Prefectul Teculescu fluieră în Biserica Consiliului Local Slobozia», Preasfințitul Vincențiu ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 12:57
(24904 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 7000 de pachete de țigări, confiscate

Peste 7000 de pachete de țigări, confiscate

Peste 7000 de pachete de țigări, fără documente de proveniență, ce aveau aplicate timbre emise de autoritățile Republicii Moldova, au fost ridicate în vederea confiscării luni, 26 aprilie, de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 12:22
(21487 vizualizări - 0 comentarii)


Comunicat APIA: În atenția producătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește producătorilor de lapte că pot solicita, pînă la data de 30 aprilie 2010, acordarea cotelor din rezerva națională. Potrivit Ordinului nr. ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 08:51
(23957 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A intrat cu mașina în stîlp

Duminică, 25 aprilie, pe raza comunei Traian, s-a produs un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, provocat de un șofer aflat în stare avansată de ebrietate. Polițiștii au stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:22
(29802 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Și-a amenințat vecina că o calcă cu mașina

Sîmbătă, 24 aprilie, agenții Postului de Poliție Făcăeni au fost sesizați prin 112, de către o localnică, de 37 de ani, despre faptul că vecinul său, aflat în stare de ebrietate, a amenințat că o va accidenta ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:22
(24287 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Mai multe mașini avariate din cauza unui șofer băut

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 aprilie a.c., agenții Biroului Rutier Fetești au fost sesizați că pe Strada Călărași, din municipiu, s-a produs o tamponare în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:22
(23649 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...