Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

Joi, 12 februarie 2015, Casa de Cultură Muncipală din Slobozia va găzdui spectacolul de teatru «Frații Karamazov». Piesa este o adaptare după celebrul roman al lui Feodor Dovstoievski, realizată de către Bogdana Darie, binecunoscută personalitate a lumii teatrale bucureștene. Slobozenii au însă un alt motiv pentru a veni la teatru. Pe scenă va evolua, alături de colegii săi, și slobozeanca Adela Bengescu. Tînăr actor, colaboratoare a teatrului Bulandra, Adela Bengescu este unul dintre puținii actori bucureșteni cu care județul se poate mîndri. Ea joacă rolul Lisei, o fată imobilizată într-un cărucior cu rotile, îndrăgostită fără speranță de un călugăr...

Adela Bengescu are nevoie de aplauzele noastre... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 16:40 (10634 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

 Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Anchetă în plină desfășurare

Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Ancheta procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița care vizează trei agenți din cadrul Poliției Orașului Țăndărei scoate la iveală detalii uluitoare despre activitatea infracțională a acestora. Procurorii îi acuză pe polițiști de faptul că aplicau amenzi ilegal, în baza unor procese-verbale false.

Acuzați de fapte de corupție
În urma perchezițiilor desfășurate la Poliția Orașului Țăndărei, procurorii au chemat la audieri pe subofițerii Laurențiu Mihale, Costin Rovilian Clinciu și Dan Olteanu. În urma declarațiilor oferite anchetatorilor, primul... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 13:35 (30409 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși  sub control judiciar

Anchetă DNA la Agrofam

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși sub control judiciar

În urma perchezițiilor desfășurate la Fetești, procurorii Anticorupție au decis să-l cerceteze sub control judiciar pe latifundiarul Ștefan Poienaru. Potrivit unui comunicat de presă al DNA, Poienaru are 4 capete de acuzare. În același dosar este urmărită penal și Maria Ecaterina Traicu Văleanu, fiica acestuia.

Au fraudat bugetul Uniunii Europene
În cazul lui Ștefan Poienaru, procurorii DNA au reținut comiterea infracțiunilor de «complicitate la infracțiunea de folosirea sau prezentarea cu rea credință de documente ori declarații false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obținerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de acestea ori în numele ei... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 16:59 (13454 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Silvian Ciupercă, alături de Cezar Vîlcan, propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile

Procurorii DNA au dispus la miezul nopții de marți spre miercuri, 10/11 februarie 2015, reținerea pentru 24 de ore a lui Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al DNA, în cazul lui au fost reținute 8 infracțiuni, printre care și «luare de mită».

Procurorii cer arestarea preventivă
După ce a fost escortat de mascați la sediul Direcției Naționale Anticorupție, în cursul zilei de marți, 10 februarie 2015, Silvian Ciupercă și-a petrecut noaptea în arest. El a fost reținut pe bază de ... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 11:20 (26523 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Scandal de corupție la Poliția Orașului Țăndărei

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Percheziții în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 7 locații de pe raza județului, printre care și la sediul Poliției Orașului Țăndărei. Trei subofițeri au primit mandate de aducere și urmează să fie prezentați la audieri.

Anchetă în plină desfășurare
Acțiunea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se desfășoară în cadrul unui dosar penal în care mai multe persoane sînt suspectate de fapte de corupție și fals intelectual. În ceea ce-i privește pe subofițerii Poliției Orașului Țăndărei, potrivit anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 09:40 (30858 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: De la «in rem» la «in persona»

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, săltat de anchetatori

UPDATE Percheziții la firmele lui Ștefan Poienaru-AGROFAM

Sediul Consiliului Județean Ialomița a fost călcat de anchetatori încă de la primele ore ale dimineții de marți, 10 februarie 2015. În vizor, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Acesta a părăsit sediul instituției, flancat de anchetatori, în jurul orei 8,45, fiind urcat într-una dintre dubele cu care anchetatorii DNA s-au deplasat la Slobozia. La cîteva minute după președintele Silvian Ciupercă, și șeful Direcției de Achiziții, Cezar Vîlcan, a fost condus de mascați la o dubă a anchetatorilor. Astfel, din cîte se pare, anchetatorii au definitivat cercetarea in dosarul în care la data de 29 octombrie 2014 se efectuau percheziții la sediul Consiliului Județean, trecîndu... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2015, 10:45 (40621 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Concurs în luna martie

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Inspectoratul General Școlar va organiza la începutul lunii martie 2015 un concurs pentru ocuparea postului de inspector școlar general. Ileana Condruț, aflată la conducerea instituției în acest moment, nu va participa la concurs. «Este un concurs deschis tuturor celor interesați!» a declarat aceasta pentru Independent.

Ialomița școlară, scoasă la concurs
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs funcția vacantă de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2015, 12:31 (15338 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Tinerele din generația actuală încearcă să-și găsească un sens în viață într-un context social ambiguu. Deznodămîntul acestei revolte poate avea un final tragic. În cele mai fericite cazuri, abandonînd școala, tinerele dau naștere unui copil și își întemeiază o familie. În situații extreme, acestea devin victime ale infractorilor, prin șantaj emoțional. Instabile și vulnerabile, pentru aceste fete cîteva vorbe frumoase spuse la telefon sau pe site-urile de socializare sînt suficiente pentru a deveni sclave sexuale. Iar această realitate dureroasă se petrece și în Ialomița. Alături de alte instituții abilitate, polițiștii încearcă să facă ordine în mințile debusolate ale acestor tinere. La fel... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 17:55 (9030 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Noul regulament școlar, în viziunea profesorilor ialomițeni

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Publicat în Monitorul Oficial, noul regulament școlar a creat reacții în lanț în rîndul profesorilor. Raportat la nivelul județului Ialomița, dascălii se simt pregătiți să facă față noilor schimbări legislative. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița le recomandă tuturor cadrelor didactice să folosească un barem de corectare adecvat, pentru a evita contestarea notelor la evaluările scrise.

Aceiași elevi, un alt regulament
Cel mai criticat amendament care se regăsește în noul regulament școlar este cel privitor la dreptul elevilor și al părinților de a contesta notele... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 13:05 (7208 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Încurcate sînt legile domnului Cruțu

Scandal în curtea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița

Dincolo de activitățile sportive, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița se lansează în dispute cu foștii angajați. Pensionat în urmă cu cîteva luni, Vasile Drăgan, unul dintre vîrfurile de lance ale instituției, reclamă public faptul că a fost reîncadrat în muncă și apoi demis în baza unor documente fără legitimitate. Mai mult, acesta precizează faptul că mai are de primit și un salariu. În replică la toate aceste acuzații, Marin Cruțu, șeful DJST afirmă: «N-am făcut nimic ilegal. Este doar o neînțelegere...».

Situație bizară
Vreme de mai bine de 25 de ani, Vasile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 18:55 (7358 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Inspectoratul Școlar Ialomița pariază pe școlile de meserii

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au lansat un proiect educațional de anvergură. Potrivit informațiilor oficiale, respectivul proiect se adresează elevilor care vor să urmeze o școală profesională. Astfel, în viitorul an școlar, Ialomița va beneficia de o suplimentare a numărului claselor profesionale în cadrul școlilor de arte și meserii. Prin această inițiativă se dorește și o departajare între elevii din cadrul liceelor teoretice și cele cu profil tehnologic, în privința rezultatelor obținute la examenele naționale. Proiectul așteaptă acum validarea din partea Ministerului Educației.

Un scor mai bun la Bacalaureat... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 15:20 (6092 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

Anchetă finalizată după 4 ani

Și-a dat foc la casă pentru 450 mii lei

După 4 ani de expertize și cercetări, procurorii Parchetului de pe lîngă  Judecătoria Slobozia au descoperit vinovatul în cazul apartamentului care a sărit în aer lîngă Clubul Tineretului din Slobozia. Acesta se numește Nicolae Dobruțchi, proprietarul respectivului imobil, și a fost trimis în judecată sub acuzațiile de «instigare la distrugere» și «înșelăciune».

Riscă să ajungă după gratii
Potrivit actelor de urmărire penală, Dobruțchi și-a convins ginerele să incendieze apartamentul pentru a putea pune mîna pe polița de asigurare. În joc erau 450 mii de lei, bani pe care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 14:30 (7127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Slobozia: O groapă, două termene de execuție

Autoritățile slobozene promit că investiția la Piața Revoluției va fi finalizată «musai» la termenul scadent. Panourile obligatorii care marchează șantierul deschis în vara anului trecut oferă însă două termene diferite.

Decembrie nu e iunie
Investiția cu două termene de execuție rămîne cu buricul netăiat. După cum puteți observa în imaginile alăturate, panourile informative care marchează lucrările demarate în Piața Revoluției oferă două termene de finalizare. Primul este în luna iunie a anului 2015, iar cel de-al doilea în luna decembrie. Între timp, cei cîțiva muncitori care... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2015, 10:45 (12244 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contractele POLARIS sunt ilegale

Unde nu-i cap, vai de salubrizare

Contractele POLARIS sînt ilegale

De aproape 3 luni de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate face legea în orașul Slobozia. Obligat să respecte indicatorii de performanță impuși de contract, Polaris M Holding obligă beneficiarii, persoane fizice și juridice, să semneze un contract ilegal. Unul dintre semnatarii acestui contract explică de ce acesta este ilegal și susține că societatea poate fi acționată în instanță. În replică, reprezentanții Polaris susțin că vor oferi explicații detaliate și justificări pertinente la sfîrșitul lunii ianuarie.

Cineva care să ne apere...
...de Polaris la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2015, 09:50 (7728 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: S-a întâmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorât de o sobă improvizată...

Exclusiv: S-a întîmplat la Fetești. Bebeluș de 9 luni omorît de o sobă improvizată...

Caz șocant la Fetești. Un copil de 9 luni a murit marți de dimineață, 3 februarie 2015, după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Mama micuțului, gravidă în cîteva săptămîni, și sora sa de doar 4 ani au ajuns la spital în stare critică. Se pare că tragedia a fost provocată de o sobă improvizată... Potrivit informațiilor, mama gravidă și copiii săi dormeau într-o cameră încălzită cu o sobă improvizată. Soțul femeii a intrat în respectiva încăpere și i-a găsit pe cei trei inconștienți... El a sunat la 112, iar mama și cei doi frați au fost transportați la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Din nefericire, pentru copilul de doar 9 luni nu s-a mai putut face nimic. El a murit în urma... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 17:50 (5198 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sumă record pentru bugetul Sloboziei în 2015

Banii n-aduc fericirea administrativă

Sumă record pentru bugetul Sloboziei în 2015

Pentru prima dată în istoria ultimilor ani, Slobozia beneficiază de o sumă record pentru investiții în anul 2015. Potrivit proiecției de buget realizate de către oficialii instituției, administrația locală va avea de cheltuit 168,6 milioane de lei! Majoritatea sumelor care urmează a fi cheltuite provin din fonduri externe nerambursabile. Printre prioritățile din acest an ale administrației se numără Cartierul Gării Noi. «Cartierul pentru tineri este prioritatea 0 a acestui an!» a declarat primarul Alexandru Stoica.

Pe hîrtie, bugetul e uriaș
Bugetul Sloboziei pentru anul 2015... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 08:10 (15313 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Legea încurajează acumularea datoriilor la bloc

Rău-platnicii, protejați prin norme juridice

Legea încurajează acumularea datoriilor la bloc

La Slobozia, războiul administratorilor de bloc cu locatarii rău-platnici e vechi de cînd lumea. Oricît s-ar strădui să-i poată determina să-și achite datoriile, de la o lună la alta, ele cresc exponențial. Deși există o bază legală bine determinată prin care acest fenomen ar putea fi stopat, ea nu asigură și fondurile necesare aplicării ei. Așa se face că eforturile multora dintre administratori nu trec mai departe de ușa asociațiilor de locatari.

Probleme exprimate în public
În urmă cu o săptămînă, la orele de audiențe ale primarului Alexandru Stoica s-a prezentat și Didina... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2015, 07:05 (7800 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Grenadă descoperită într-un sac de cartofi la magazinul Profi

Slobozia: Grenadă descoperită într-un sac de cartofi la magazinul Profi

Situație fără precedent la magazinul Profi din Slobozia. O angajată a unității comerciale a descoperit o grenadă, din timpul Primului Război Mondial, într-un sac de cartofi. La fața locului s-a solicitat intervenția echipajului de pirotehnicieni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, care au asanat elementul de muniție.

«Un cartof prea greu»
Din primele informații, femeia a observat elementul de muniție, iar apoi a chemat agentul de pază. Acesta și-a dat seama că ceva nu este în regulă și a solicitat intervenția echipajului de pirotehniști al Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2015, 19:35 (10024 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ambulanța Ialomița face afaceri cu costume de unică folosință

«Ebola» costă cît nu face

Ambulanța Ialomița face afaceri cu costume de unică folosință

Ambulanța Ialomița cumpără într-o zi cît alții într-o viață. Adică 45 de costume de protecție de unică folosință pentru ambulanțele din dotare! Valoarea totală a achiziției, susține Magdalena Ghiță, șeful instituției, se ridică la aproximativ 15000 de lei. «A fost o achiziție prin încredințare directă. Am cumpărat cîte unul pentru fiecare angajat!» ne-a declarat aceasta.

De la 5 la 45 În baza unei Hotărîri a Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență nr. 7 din 8 octombrie 2014, fiecare ambulanță din țară a avut dreptul de a achiziționa costume de protecție de... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2015, 18:15 (12796 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, URMĂRIT PENAL!

Primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, URMĂRIT PENAL!

alături de Alexandru Stoica, urmăriți penal sînt și secretarul Primăriei Slobozia, Gabriela Agripina Costea, și Marian George Corneliu, șef al Serviciului Urbanism

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus începerea urmăririi penale față de primarul municipiului Slobozia, Alexandru Stoica. Alături de primarul Sloboziei, urmărirea penală a fost începută și față de alți doi funcționari, respectiv Costea Agripina Gabriela, secretar în cadrul Primăriei Slobozia, precum și Marian George Corneliu, șef al Serviciului Urbanism în cadrul Primăriei Slobozia. Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei trei sînt cercetați pentru săvîrșirea infracțiunii de fals intelectual. «În ordonanța de efectuare a urmăririi penale se arată că, în cauză, există date și indicii din care rezultă suspiciunea rezonabilă că suspecții au eliberat o autorizație pentru construirea unei stații PECO în municipiul Slobozia, fără a exista la momentul eliberării toate avizele favorabile necesare»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2015, 13:05 (27850 vizualizări - 39 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Căzănești: A murit ars de viu!

Tragedie în orașul Căzănești în seara zilei de sîmbătă, 17 noiembrie a.c. Un bărbat de 56 ani, din localitate, și-a găsit sfîrșitul după ce un incendiu devastator i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2012, 20:51
(11361 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9180 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9843 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6216 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7493 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9731 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9424 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12987 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...