Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

300 milioane de lei pentru eficientizarea clădirilor publice din Ialomița

Proiectul «ELENA», în lucru

300 milioane de lei pentru eficientizarea clădirilor publice din Ialomița

bonus: Podurile peste Ialomița din Bucu și Țăndărei, în reabilitare

Deși păreau abandonate, proiectele investițiilor în eficientizarea energetică destinate clădirilor publice din Ialomița prin Proiectul «ELENA» vor fi, în cele din urmă, realizate. La începutul acestei săptămâni, Consiliul Județean Ialomița, re­prezentat de președintele Marian Pavel, a preluat de la Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia întreaga documentație tehnică pentru implementarea investițiilor. 21 de loca­lități din Ialomița vor renova energetic 29 de instituții publice prin intermediul Proiectului «ELENA».

 

Bani europeni pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2025, 10:10 (12576 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Investiție la Amara: Lucrări de canalizare pe strada Tudor Vladimirescu!

Investiție la Amara: Lucrări de canalizare pe strada Tudor Vladimirescu!

Orașul Amara va beneficia de o nouă investiție, derulată prin Programul Național «Anghel Saligny» în cadrul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Investiția vizează realizarea canalizării pe strada Tudor Vladimirescu din orașul-stațiune Amara. «Este o zi istorică pentru Amara... A fost semnat contractul de lucrări al obiectivului „Proiectare și execuție canalizare pe strada Tudor Vladimirescu“ în Amara!» a declarat public primarul orașului Amara, Valentin Moraru. Investiția la care face referire edilul are o valoare de peste 2,3 milioane de lei, vizând modernizarea și extinderea rețelei de canalizare pe principala... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2025, 09:25 (13470 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai multe mame minore nasc la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Statistică îngrijorătoare

Tot mai multe mame minore nasc la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Potrivit unei statistici oficiale, în 2024, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-au născut aproximativ 1000 de copii. În 20% din cazuri mamele care i-au adus pe lume sunt minore. Cea mai tânără mamă care a născut la Slobozia, în ultimii 24 de luni, avea 12 ani. Medicii spun că, în foarte multe situații, aceste fete nu știu că sunt însărcinate și nu beneficiază de consulturi medicale.

 

Copilele care aduc pe lume copii Recent, spitalul din Slobozia și-a redeschis Secția Neonato­logie, după un amplu program de reabili­tare ce a implicat... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 16:20 (14237 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

21 de cetățeni din Țăndărei, arestați preventiv în Spania. Furau și tâlhăreau pentru a-și cumpăra mașini de lux și bijuterii!

21 de cetățeni din Țăndărei, arestați preventiv în Spania. Furau și tâlhăreau pentru a-și cumpăra mașini de lux și bijuterii!

O anchetă de mare amploare a fost inițiată în județul Ialomița, la Țăndărei, dar și pe teritoriul Spaniei, în zonele Madrid și Murcia, pentru destructurarea unei rețele infracționale organizate specializată în «furturi», «tâlhării» și «spălare de bani». Autoritățile judiciare spaniole au colaborat cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița.

 

Sechestre pe case, mașini și bjuterii Potrivit unui comunicat de presă dat publicității de DIICOT-Structura Centrală, ancheta de la Țăndărei a început în urmă cu... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 19:50 (9411 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tabără Națională de Matematică, la Slobozia

Tabără Națională de Matematică, la Slobozia

Slobozia va organiza prima Tabără Națională de Matematică, dedicată elevilor de gimnaziu. La finele lunii trecute, prin suplimentarea ordinii de zi, consilierii locali ai orașului au aprobat asocierea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița pentru realizarea acestui eveniment.

 

Elevii pasionați de Matematică, așteptați la Slobozia Tabăra Națională de Matematică este un proiect al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în parteneriat cu Centrul Județean de Excelență Ialomița și Societatea de Științe Matematice... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 12:20 (7386 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții

Primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții

Printr-o Dispoziție internă, datată 18 martie 2025, primarul municipiului reședință de județ, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții. Documentul a apărut după ce, la data de 12 martie a.c., prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a atras atenția Consiliului Local și Primăriei Slobozia asupra unor proiecte de hotărâri care nu îndeplineau criterii de legalitate.

 

Delegarea unor atribuții ale primarului Sloboziei Prin Dispoziția 134 din 18 martie 2025, primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor «deleagă unele atribuții»... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 07:55 (41553 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe urmele tradițiilor ialomițene

Pe urmele tradițiilor ialomițene

În vremurile de demult, în zilele de dinaintea Săptămânii Mari, cunoscută și sub nu­mele de Săptămâna Patimilor, oamenii își întorceau fața către Dumnezeu și așteptau momentul Învierii în post și rugăciune. După ce terminau muncile câmpului, mergeau apoi la biserică purtând cele mai frumoase haine din casă... Dacă vreți să redescoperiți felul în care, în trecut, oamenii se pregăteau să întâmpine Sărbătoarea Paștelui, puteți vizita colecția etnografică a Muzeului Județean Ialomița. Obiectele expuse vă vor transporta înapoi în timp într-un sat autentic din Bărăganul sfârșitului de secol... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2025, 14:25 (1392 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

ADI ECOO 2009: Containere pentru colectarea separată a textilelor în Ialomița

ADI ECOO 2009: Containere pentru colectarea separată a textilelor în Ialomița

Începând cu 2025, colectarea separată a textilelor este obligatorie în România. În acest sens, operatorul de salubritate ADI ECOO va amplasa containere speciale de colectare separată a textilelor pe raza întregului județ Ialomița. Astfel, se pot depune mai multe tipuri de textile, respectiv haine și încălțăminte, genți, lenjerii de pat (cearcea­furi, pilote, huse, plăpumi, fețe de pernă), carpete, pături, tapi­țerii, prosoape, jucării textile, sacoșe de bumbac. La acest moment sunt amplasate containere speciale în zonele urbane din Ialomița, la Căzănești (incinta sediului Primăriei), Fierbinți-Târg (fostul sediu administrativ), ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2025, 08:55 (10133 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de sistem descoperite la Căsuța «Alexandra» Slobozia

Probleme de sistem descoperite la Căsuța «Alexandra» Slobozia

În urmă cu o săptămână, am văzut cu toții, în prime time, cum o fată cu dizabilități grave este ținută legată de o mână, în timp ce alți trei copii aveau mâinile băgate în mâneci, la rândul lor legate. S-a întâmplat la Slobozia, în incinta Căsuței «Alexandra», un centru dedicat îngrijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave. În spatele imaginilor ireale difuzate pe ecranele televizoarelor și telefoanelor mobile se ascunde, de ani de zile, nepăsarea Statului român față de acești copii aflați într-o cumplită suferință. Poate că incidentul nu s-ar fi petrecut... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2025, 09:50 (7066 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirurgie Oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie Oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colaborarea dintre specialiștii secțiilor Oncologie Medicală și Chirurgie Generală ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia ajută la dezvoltarea domeniului de Chirurgie Oncologică în cadrul celei mai mari unități medicale din județul Ialomița. Recent, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, a fost realizată o intervenție chirurgicală experimentală prin care o tumoră hepatică a fost «distrusă» cu ajutorul undelor radio.

 

Colaborare interdisciplinară În multe spitale din țară, abordarea pacienților oncologici nu mai este doar apanajul medicilor oncologi... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2025, 12:20 (19252 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DIICOT, desființată la Slobozia?

De la 1 mai 2025

DIICOT, desființată la Slobozia?

Printr-o decizie a Consiliului Superior al Magistraturii, de la 1 mai 2025, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița va rămâne fără procuror-șef. De altfel, singurul magistrat care își desfășoară activitatea în cadrul structurii teritoriale din județul Ialomița a Parchetului Antimafia. Cel mai probabil, această structură va avea aceeași soartă precum cea a Direcției Naționale Antico­rupție, desființată de la Centru în urmă cu 11 ani.

 

Activitate scăzută La data de 18 martie 2025, Consiliul Superior al Magistraturii a decis ca procurorul Mihaela-Mirela Bâ... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2025, 07:55 (5050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul luptelor de stradă de la Urziceni, trimis în judecată!

40 de inculpați, în fața judecătorilor

Dosarul luptelor de stradă de la Urziceni, trimis în judecată!

Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București a finalizat cercetările în ampla anchetă deschisă în urma revoltelor de stradă petrecute la Urziceni la începutul lunii februarie 2025. Potrivit anchetatorilor, 40 de persoane au fost trimise în judecată, unele dintre acestea aflându-se în stare de arestare preventivă. În urma conflictului, 25 de persoane au fost rănite, iar doi tineri au murit pe loc, fiind împușcați.

 

10 infracțiuni reținute în cazul inculpaților În urma conflictului petrecut la Urziceni, procurorii... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 15:15 (5152 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad scăzut de alfabetizare în județul Ialomița

Grad scăzut de alfabetizare în județul Ialomița

Potrivit Institutului Național de Statistică, și în Ialomița există probleme în ceea ce privește alfabetizarea. Concret, Ialomița se află pe poziția 7, la nivel național, în ceea ce privește analfabetismul înregistrat în rândul populației de peste 14 ani. Mai mult decât atât, un sfert dintre elevii care merg la școală sunt atât analfabeți funcțional, cât și analfabeți numeric.

 

Statistică îngrijorătoare Datele făcute publice de Institutul Național de Statistică au la bază ultimul recensământ al populației... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 08:05 (9341 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu «probleme disciplinare» la concursurile din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale Ialomița

Candidați cu «probleme disciplinare» la concursurile din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale Ialomița

Serviciul de Acțiuni Spe­ciale Ialomița reprezintă struc­tura de forță a Inspec­toratului de Poliție al Jude­țului Ialomița. Polițiștii care își desfășoară activitatea în ca­drul său sunt cunoscuți sub numele de «mascați». În urmă cu două luni, IPJ Ialomița a scos la concurs două posturi pentru funcția de șef de grupă al acestei structuri. La examen s-au prezentat trei candidați, însă doar două dosare au fost considerate «valide». Surprin­zător, cei doi ar fi intrat în atenția comisiilor de cerce­tare disciplinară ale Poliției ialomițene, dar despre aceste anchete interne în prezent nu se mai știe nimic... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2025, 10:10 (17358 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Federația Română de Tenis trebuie să primească de la CSS Slobozia și alte 5 cluburi sportive din țară 3,5 milioane de lei!

Decizie a Curții de Apel București

Federația Română de Tenis trebuie să primească de la CSS Slobozia și alte 5 cluburi sportive din țară 3,5 milioane de lei!

6 cluburi sportive din țară, printre care se numără și Clubul Sportiv Școlar Slobozia, au fost obligate de Curtea de Apel București să plătească despăgubiri de 3,5 milioane de lei Federației Române de Tenis. Oficialii FRT au fost cei care au deschis această acțiune după ce au pierdut șansa de a implementa un proiect cu finanțare europeană din cauza cluburilor sportive. Deși reporterii ziarului nostru au încercat să obțină o declarație din partea reprezentanților CSS Slobozia, aceștia au refuzat să ofere un punct de vedere oficial cu privire la această situație.

 

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2025, 16:10 (5560 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Accident de muncă la Rădulești

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița investighează un accident de muncă produs pe raza localității Rădulești, la o fermă din localitate. În urma evenimentului, un om a murit, iar alți doi au fost răniți. Se pare că ferma unde s-a produs accidentul aparține fiului primarului din localitate. Cercetările în acest caz sunt în curs. Socie­tatea care are în administrare ferma riscă amenzi de peste 20 mii de lei, pentru nesuprave­gherea angajaților și a modului în care aceștia respectă normele de protecție a muncii.

 

S-au urcat în cupa unui utilaj... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 12:35 (15461 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Administrație locală marca Alexandru Potor

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Transpusă la nivel local, «guvernarea» respectă algoritmul central: parte legislativă (Parlamentul României sau Consiliul Județean/Local) și partea executivă (Guvernul sau Primăria). De principiu, partea legislativă «conduce» și partea executivă «face». Am ținut încă de la început să menționăm aceste aspecte deoarece există nenumărate situații în care nu se înțeleg prea bine prerogativele «guvernării», la nivel central sau local. Sau, chiar dacă se înțeleg, nu se aplică sau se modifică în funcție de anumite interese. Concret și factual vom discuta î... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 07:55 (20261 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură modernă pentru Secția Neonatologie a spitalului din Slobozia

Aparatură modernă pentru Secția Neonatologie a spitalului din Slobozia

În urmă cu o săptămână, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a inaugurat noua Secție Neonatologie. Aceasta a be­neficiat de aparatură medicală mo­dernă, oferită în cadrul proiectului «Împreună din prima zi», finanțat de Fundația OMV Petrom și implementat de Organizația Salvați Copiii România. Datorită echipamentelor, bebelușii născuți cu pro­bleme pot primi îngrijiri medicale la Slobozia, fără a mai fi transferați către alte unități medicale.

 

Investiție de peste 500 mii de euro Echipamentele medicale primite de Secția... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2025, 10:05 (10408 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are mai mulți pensionari decât salariați

Ialomița are mai mulți pensionari decât salariați

Direcția Județeană de Statistică a dat publicității un raport oficial referitor la forța de muncă a județului Ialomița. Conform documentului oficial, Ialomița are mai mulți pensionari decât angajați. Sectorul de activitate cu cei mai mulți salariați este reprezentat de «Servicii», spun statisticienii ialomițeni.

 

Forța de muncă a județului Conform datelor statistice, la sfârșitul anului 2024, în Ialomița își desfășurau activitatea 49116 salariați. Estimarea este făcută fără a include însă și salariații din cadrul Ministerului Apărării... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2025, 12:05 (15292 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației a început livrarea microbuzelor școlare electrice

În Ialomița

Ministerul Educației a început livrarea microbuzelor școlare electrice

Inițiativa Consiliului Județean Ialomița de a dezvolta infrastructura de Educație din județ a vizat și dotarea școlilor cu microbuze școlare electrice. Cu ajutorul fondurilor europene, obținute prin Planul Național de Redresare și Reziliență, 26 unități de învățământ din județ vor primi astfel de mijloace de transport. Condiția esențială este ca pri­măriile care le administrează să amenajeze, pe cheltuiala proprie, stații de reîncărcare pentru microbuze. Conform administrației județene, nu toate primăriile au făcut demersuri în acest sens. Iar primele 10 microbuze au ajuns deja în Ialomița...

 

Bani europeni pentru transport ecologic... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2025, 07:55 (11418 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
321 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7882 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10834 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11663 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7783 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9607 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8713 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10765 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10646 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12529 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8941 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7158 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11480 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9721 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10314 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9038 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10336 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11737 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8543 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9574 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6226 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10276 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9366 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8066 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7532 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...