Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Epurări politice în învățământul ialomițean

Alți directori, aceleași școli

Epurări politice în învățămîntul ialomițean

Social-democrația ialomițeană a reușit să zdrobească și ultima rămășiță de liberalism din școlile ialomițene. Printr-un ordin semnat de actualul șef al învățămîntului județean, de la 1 august 2014, 19 directori, 11 directori adjuncți și 6 inspectori de specialitate, cu simpatii anti PSD, au rămas fără funcții! Ileana Condruț, actualul inspector școlar general al județului, a reușit astfel s-o detroneze pe Otilia Dumitru, considerată maestra schimbărilor politice din școli. Puțini dintre noii șefi ai unităților școlare sînt însă eligibili pentru a ocupa aceste funcții...

Schimbări de sus în jos... [citește_tot_articolul]

8 August 2014, 12:39 (33880 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia primarului Stoica

Slobozia primarului Stoica

Între speranțele comunității și realitate există o prăpastie pe care puțini o cunosc și doar cîțiva inițiați o conștientizează. Poate de aceea și obișnuim să spunem, superiori, că primarul (oricare ar fi el!) ori fură, ori e incompetent, ori e prost. Nu înțelegem niciodată de ce oamenii capabili sînt marginalizați, cum ajung doar «leprele» în frunte și unde am greșit de am ajuns în situația asta «din care nu ne mai scoate nici dracu’». Fără a avea pretenția că a descoperit roata, Independent vă oferă niște posibile răspunsuri la întrebări cu care vă nefericiți de 25 de ani, prezentîndu-vă programul de audiențe al primarului Alexandru Stoica... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 16:20 (19975 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

«Apa otrăvită» nu poate fi tratată

Urziceni va deveni oraș «balnear»

După ani de zile de așteptare, realitatea de la Urziceni nu mai poate fi cosmetizată. Noua sursă de apă a orașului este infestată cu sulf și hidrogen sulfurat. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița spun că sursa apa nu poate primi aviz sanitar. Primarul Constantin Sava vrea rezultate...

Apa nu poate fi tratată
După 2 ani de la termenul stabilit pentru finalizarea ei, investiția în noua sursă de apă a locuitorilor din Urziceni se dovedește un eșec. Potrivit informațiilor furnizate de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița, apa înregistrează valori de pînă... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 10:35 (7282 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de manual la Loto 6/49

Ialomița: Loteria Română păcălește jucătorii

Țeapă de manual la Loto 6/49

Drept la Replică al Companiei Naționale «Loteria Română»

Un jucător la Loto 6/49 din comuna ialomițeană Gheorghe Lazăr reclamă faptul că de 3 luni așteaptă să intre în posesia premiului de 18200 de lei pe care l-a cîștigat, însă reprezentanții Loteriei Române refuză să-i dea banii. Contactați de reporterii Independent, oficialii instituției au evitat să ofere un punct de vedere cu privire la această situație...

Biletul cu ghinion
Florinel Stanciu, din Gheorghe Lazăr, este asemeni milioanelor de jucători care visează să se îmbogățească jucînd la Loto. Ce n-a știut el este că Loteria... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 08:45 (35638 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban a fost condamnat la faliment

Consilierii locali, groparii furnizorului de apă

Urban a fost condamnat la faliment

De mai bine de 10 ani, administrația locală susține că luptă pentru salvarea SC Urban. Ședința AGA SC Urban de săptămîna trecută demonstrează însă altceva. Cu un consiliu de administrație format din marionete și o Adunare Generală a Acționarilor (respectiv consilierii locali ai Sloboziei) incapabilă să adopte decizii radicale, SC Urban este sabotat din interior. Cu datorii totale de 16,8 milioane lei și conturile blocate de mai bine de 5 ani, societatea se îndreaptă spre un faliment pe care declarațiile oficialilor locali nu îl pot bloca. În aceste condiții, declarația publică a directorului societății, Valentin Cilibeanu, se dovedește de un cinism fără precedent. «Adunarea Generală a Acționarilor... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 15:20 (7281 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Trimis în judecată pentru «înșelăciune»

Amara: Trimis în judecată pentru «înșelăciune»

Un bărbat fără ocupație din Amara a devenit, cu acte fictive, sudor profesionist pe un șantier din Constanța. Pe baza documentelor false el a înșelat o firmă de leasing și și-a procurat o mașină de 16 mii de euro. Automobilul l-a vîndut, iar banii i-a cheltuit. Acum trage ponoasele faptei sale și riscă să ajungă după gratii...

Anchetatorii i-au demonstrat vinovăția
Cazul descris mai sus a fost investigat de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Anchetatorii au fost sesizați de către oficialii firmei de leasing de la malul mării. Potrivit, informațiilor, anchetatorii... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 14:20 (7107 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Două autoturisme s-au ciocnit frontal!

Polițist local din Țăndărei, implicat într-un accident rutier

A fost panică pe șoseaua care leagă orașul Țăndărei de municipiul Slobozia, în noaptea de luni spre marți, 4/5 august 2014. Două autoturisme s-au ciocnit frontal, iar două persoane au ajuns la spital. Din fericire, victimele s-au ales cu răni ușoare!
Una dintre mașinile implicate în accidentul care s-a petrecut la intrare în orașul Țăndărei era condusă de un angajat al Poliției Locale, iar în cealaltă se afla o tînără, rudă apropiată a unui consilier local din oraș. Din primele informații, se pare că automobilele s-au lovit frontal. În urma evenimentului rutier, ambii conducători auto au ajuns la Spitalul Orășenesc din Țăndărei. Din fericire, atît șoferița, cît și polițistul local s-au ales... [citește_tot_articolul]

5 August 2014, 00:05 (7863 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Plângeri penale ÎMPOTRIVA Spitalului Slobozia

Plîngeri penale ÎMPOTRIVA Spitalului Slobozia

Controlul Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia continuă să producă efecte. Dincolo de măsurile pe care instituția le-a propus pentru recuperarea prejudiciilor economico-financiare, auditorii unității au sesizat și organele de urmărire penală. 3 dintre abaterile pe care le-au constatat la spital vor face obiectul unor dosare penale. Ziarul Independent vă dezvăluie, în rîndurile de mai jos, care sînt acestea.

Sesizări penale la Spitalul din Slobozia
Cele mai multe măsuri dispuse de Camera de Conturi... [citește_tot_articolul]

4 August 2014, 08:45 (14218 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«La sfârșitul lui august facem baie în bazinul olimpic!»

Administrația slobozeană lansează un nou termen

«La sfîrșitul lui august facem baie în bazinul olimpic!»

Bazinul de înot olimpic de la marginea orașului a intrat în «probe tehnice». La începutul săptămînii precedente, el a fost umplut cu apă. Primarul Alexandru Stoica promite că «la sfîrșitul lunii august 2014, vom face baie în bazinul olimpic.» Valoarea acestei investiții, gestionată de Compania Națională de Investiții, se ridică la peste 8 milioane de lei.

O poveste veche de 5 ani...
Programul «Bazine de Înot», realizat prin Compania Națională de Investiții «CNI» SA, s-a adresat autorităților publice locale care solicitau «construirea de bazine noi, finalizarea structurilor începute... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 21:30 (12598 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Bărbulești, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Faptele de corupție ale aleșilor locali

Primarul din Bărbulești, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările în dosarul de corupție deschis pe numele primarului din Bărbulești. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Vasile Liță, sub acuzația de «luare de mită». În aceeași cauză va da socoteală în fața judecătorilor și afaceristul Răzvan Georgian Cocioran. Acesta este acuzat de «dare de mită». Cei doi se află în prezent în arest preventiv. Cazul de la Bărbulești este printre puținele care au putut fi probate. În lung de linie, Parchetele din județ instrumentau în cursul anului precedent peste 50 de dosare penale care vizau funcționari din administrația publică locală.

Corupție în feuda țigănească de la Bărbulești... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 16:25 (6218 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Microbuzele școlare, microbuze electorale

Ialomița: Microbuzele școlare, microbuze electorale

În urmă cu o săptămînă, Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea, a împărțit în toată țara microbuze școlare. Județului Ialomița i-au revenit un număr de 16 astfel de mașini, de care au beneficiat doar primăriile PSD. Ceea ce se dorea a fi un sprijin pentru copiii care merg la școală, este de fapt o pregătire pentru viitoarea campanie electorală. Că doar votanții social-democrați nu pot fi cărați la urne cu mașini al căror termen de valabilitate a expirat demult. În lung de linie, primarii beneficiari de microbuze școlare se plîng însă că întreținerea acestor vehicule atentează la bugetele locale...

Mașini noi pentru elevii social-democrați... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 15:10 (6643 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

UPDATE Buzoianul Teodor Manciulea, cîștigătorul «Trofeului Tinereții» Amara 2014

Amara a ascultat doar muzică LIVE!

Ediția cu numărul 47 a «Trofeului Tinereții» s-a desfășurat sub semnul muzicii live. Cei 13 concurenți au fost acompaniați de band-ul compozitorului Ionel Tudor. Atmosfera pe scenă a fost întreținută, după o absență de 12 ani, de prezentatorul Octavian Ursulescu. Cea mai apreciată concurentă a fost Alina Matache, din Amara...

Concurenți acompaniați de instrumentiști Față de edițiile anterioare, «Trofeul Tinereții» de anul acesta a adus muzica mult mai aproape de sufletul publicului. Instrumentiștii din formația compozitorului Ionel Tudor au venit la Amara pentru a-i acompania pe concurenți... [citește_tot_articolul]

3 August 2014, 12:30 (7269 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la cea de-a 47-a ediție

Festivalul de la Amara merge mai departe

«Trofeul Tinereții» a ajuns la cea de-a 47-a ediție

Organizatorii Festivalului «Trofeul Tinereții» promit că ediția din acest an va fi una cu totul specială. Pe scena de la Amara se va cînta numai muzică live! Concurenții, dar și artiștii veniți să susțină recitaluri, vor fi acompaniați de band-ul compozitorului Ionel Tudor. Mai mult, capul de afiș al evenimentului muzical este Loredana Groza. Artista va susține un concert după Gala Laureaților de duminică, 3 august 2014. Marele premiu, în valoare de 6000 de lei, va fi disputat de 13 concurenți...

Festivalul de la Amara rămîne singur
Festivalul-concurs de  Interpretare a ... [citește_tot_articolul]

1 August 2014, 09:55 (8637 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pot veni investitori și din Patagonia!»

PARCUL INDUSTRIAL, pregătit pentru licitație

«Pot veni investitori și din Patagonia!»

La începutul acestei săptămîni, administrația locală a organizat o întîlnire publică pentru prezentarea progreselor înregistrate în cadrul investiției în noul Parc Industrial al județului de la Slobozia. Potrivit oficialilor Primăriei, la acest moment există 8 cereri depuse și se așteaptă ca «numărul acestora va crește pe măsură ce loturile se vor ocupa». Prima licitație pentru adjudecarea terenurilor în noul parc industrial se va organiza la începutul lunii septembrie. Reamintim că valoarea acestei investiții este de 17,5 milioane de lei.

Parcul industrial este o reușită administrativă... [citește_tot_articolul]

1 August 2014, 07:20 (7762 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Titularizare pentru toți profesorii

Ialomița: Titularizare pentru toți profesorii

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultatele preliminarii ale Titularizării. Oficialii învățămîntului județean se declară mulțumiți de notele profesorilor. În realitate însă, sesiunea din acest an a examenului a fost una «servită», cu subiecte accesibile tuturor candidaților. Așa se face că profesorii care s-au chinuit ani buni să devină titulari s-au trezit peste noapte cu patalamaua la mînă...

95 de note peste 7
Potrivit datelor statistice oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la examenul de Titularizare... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 18:50 (4813 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Descoperire macabră la Drăgoești

Mamă și fiu, morți în propria casă

Anchetă în plină desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorii cercetează moartea suspectă a doi localnici din comuna Drăgoești. Mamă și fiu, cei doi au fost descoperiți morți în propria gospodărie. Cercetările nu exclud varianta unei crime, urmată de o sinucidere.

Vecinii au chemat Poliția Potrivit informațiilor referitoare la acest caz cutremurător, cei care au alertat organele de anchetă sînt vecinii celor doi localnici. Oamenii au observat că atît bătrîna, o femeie de 70 de ani, cît și fiul său, un bărbat de 49 de ani, nu se mai văd făcînd treabă prin gospodărie... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 14:15 (8037 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă a făcut pace cu consilierii județeni

În luna iulie

Administrația Ciupercă a făcut pace cu consilierii județeni

În urmă cu o săptămînă, pe 24 iulie 2014, consilierii județeni s-au întrunit în cadrul obișnuitei ședințe ordinare a lunii. Senini și liniștiți, aleșii județeni au renunțat la animozitățile tradiționale și au aprobat toate proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi.

Consiliul Județean a fost pacificat
După luni întregi de dispute politice și ideologice, Consiliul Județean Ialomița a fost pacificat. Joi, 24 iulie 2014, în cadrul ședinței ordinare, consilierii județeni au votat în deplin consens, au schimbat amabilități politicoase și s-au preocupat de problemele mărunte, dar... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 10:40 (7696 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Unul din cinci șomeri fură statul

Ialomița: Unul din cinci șomeri fură statul

Potrivit datelor oficiale, beneficiarii de ajutor de șomaj fentează statul și primesc necuvenit indemnizațiile. Într-un an și jumătate, în Ialomița au fost plătite ilegal subvenții în valoare de peste 20 mii de lei. Totul se întîmplă pentru că respectivele persoane, deși reușesc să-și găsească un serviciu, omit să înștiințeze Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă pentru a fi șterși din sistem. Așa se face că majoritatea debitorilor sînt și angajați și șomeri! Mai mult, în această perioadă o nouă serie de șomeri se pregătește să-și vizeze carnetele. Este vorba despre absolvenții care au terminat liceele și facultățile în luna iulie.

Plăți făcute ilegal... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 13:30 (7205 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de ucidere din culpă în cazul Mariei Poenaru

La începutul anului în curs, Independent relata pe larg despre moartea în condiții suspecte a paraliticei Maria Poenaru din Slobozia. Femeia a fost adusă în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar ulterior a fost trimisă acasă, unde a decedat. Deși moartea femeii a survenit din cauza condiției fizice precare, s-ar părea că vina i-ar aparține soțului acesteia. Bărbatul beneficia de o indemnizație de 2200 de lei lunar pentru a o întreține pe femeie, însă acesta a preferat să o trateze cu indiferență. La 7 luni distanță de la acest incident, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița redeschid dosarul, iar acum caută... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 13:05 (5667 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tânăr arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

DIICOT Slobozia în acțiune

Tînăr arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Infracțiunile informatice ce vizează distribuirea de materiale pornografice cu minori invadează mediul virtual din Ialomița. Acuzații similare i-au fost aduse tînărului A.M.D., din Slobozia, de către procurorii Direcției de Investigare a Infracționalității de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița. La solicitarea organelor judiciare specializate în combaterea crimei organizate, Tribunalul Ialomița l-a arestat preventiv pentru o perioadă de 30 de zile pe tînărul din Slobozia.

Răspîndea pe internet filme porno cu minori
Anchetă marca DIICOT Slobozia demarată în... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2014, 11:45 (10816 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
319 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 2 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10951, fiind înregistrate 13 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 16:35
(3095 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna septembrie

Ministerul Finanțelor emite, începând cu miercuri, 1 septembrie 2021, 3 noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,75% și 4,15 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 18:50
(5137 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat și fără permis, la volan

Marți, 31 august a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Țăndărei, în cadrul unui filtru rutier, au efectuat semnal de oprire unui autoturism care se deplasa pe strada Căprioarei din localitate. Pentru ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:55
(1999 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?»

«Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?» este sloganul campaniei de prevenire a victimizării minorilor derulată de Poliția Română prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:45
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10938, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 16:40
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 1-3 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 20:10
(7642 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 53 mii de lei

Pe parcursul zilei de luni, 30 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 18:25
(2100 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Marți, 7 septembrie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 17:50
(3262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10932, fiind înregistrate 16 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 16:40
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut și fără permis, surprins în trafic de polițiști

Duminică, 29 august a.c, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în timpul unui filtru rutier efectuat pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 52 de ani, în timp ce conducea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:50
(2292 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton lovit de un camion

Borănești: Pieton lovit de un camion

Luni, 30 august a.c., pe DJ201, în localitatea Borănești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:00
(2563 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Circula pe drumurile publice deși avea permisul suspendat de 2 ani

Sâmbătă, 28 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism ce se deplasa pe DN2A/E60, sensul de mers Hârșova către ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:45
(10112 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Incendiu produs la cabina unui autotren

Vineri, 27 august a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia au intervenit, pe raza localității Iazu, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:00
(2298 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu camion


ISU Ialomița: Pompierii au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer

În ziua de sâmbătă, 28 august august a.c., militarii ISU Ialomița au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer în localitățile Manasia, Fetești,
Giurgeni, Bărcănești, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Luni, 30 august a.c., Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte, a oferit ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(2011 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10916, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 16:25
(2090 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Marți, 31 august 2021, RAJA Constanța va executa operațiuni periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 15:20
(1415 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înjunghiați în plină stradă

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că doi tineri ar fi fost înjunghiați pe stradă de alți doi bărbați. Incidentul s-a petrecut în seara ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 14:00
(4124 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10912, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2021, 17:05
(1938 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10909, fiind înregistrate 1 nou caz față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 16:37
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

În seara zilei de vineri, 27 august a.c., în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație în care au fost implicate 5 autoturisme, soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 01:30
(5709 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2609 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4046 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3638 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2863 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...