Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gabriel Vâlcu pedalează pentru Slobozia

Din nou la drum!

Gabriel Vîlcu pedalează pentru Slobozia

La nici o lună de la revenirea lui dintr-un traseu de două săptămîni, peste Transfăgărășan, slobozeanul Gabriel Vîlcu a pornit din nou la drum. Sprijinit de autoritățile locale și dotat cu o nouă bicicletă, sexagenarul ialomițean își propune să ajungă pînă la Chișinău, într-un «Tur al Frăției» care să promoveze, întîi de toate, orașul Slobozia.

Un om care a avut un vis
Gabriel Vîlcu are 62 de ani și este pasionat de mersul pe bicicletă. Fost sportiv de performanță, în urmă cu 30 de ani, în plină formă, cîștiga regulat concursurile județene de ciclism cu o semicursieră rusească... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2014, 08:05 (4822 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cad șefii mari de la București

Adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională, anchetat de procurorii din Slobozia

Scandalul sîngelui vîndut «ca la piață» de angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița a ajuns tocmai la București. Corina Posea, adjunctul Institutului Național de Hematologie Transfuzională din Capitală, a devenit unul dintre principalii suspecți ai anchetei. Ea se face vinovată de faptul că a ascuns «tranzacțiile» ilegale făcute la Slobozia...
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, Corina Posea se face vinovată de faptul că a tăinuit «vînzările» ilegale de sînge constatate la Slobozia. Pe numele ei a fost impusă măsura controlului judiciar. Surse din anchetă declară faptul că Posea și Stoian aveau o legătură foarte apropiată, motiv care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 17:15 (6919 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Slobozia: Toma Frusin, în arest la domiciliu

Tribunalul Ialomița a decis în urmă cu o săptămînă să schimbe măsurile preventive impuse de Judecătoria Slobozia pe numele lui Toma Frusin, fratele proxenetului Gigi Piticu din Slobozia. După un an petrecut în spatele gratiilor în stare de arest preventiv, Frusin își așteaptă condamnarea la domiciliu. Toma Frusin a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă».

Luptă pentru supremație pe străzile Sloboziei
Faptele pe care procurorii din Slobozia le-au folosit pentru a-l trage la răspundere... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 09:25 (16473 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Craterele din inima orașului

Protest pe Internet la Fetești

Craterele din inima orașului

Lucrările de reabilitate a rețelei de apă și canalizare din Fetești pun în pericol siguranța cetățenilor. Peste tot pe unde au trecut, muncitorii au lăsat în urma lor adevărate cratere! Cel mai adînc dintre ele află pe o stradă din Cartierul Coloniști. Cîțiva cetățeni au pozat unul dintre aceste cratere, lăsat în mijlocul drumului și au postat fotografiile pe un site de socializare. Anul trecut, în același cartier, un militar ISU Ialomița a murit în timp ce încerca să scoată dintr-o groapă similară doi muncitori acoperiți de un mal de pămînt.

Un șantier abandonat
În anul 2012... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 08:40 (5782 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Dispariție misterioasă de echipamente medicale

Ambulanțele din Urziceni au fost prădate de hoți

Anchetă în toată regula la Ambulanța Urziceni. Polițiștii încearcă de 3 săptămîni să descopere cine este autorul care a sustras dintr-o mașină de salvare o trusă de prim ajutor. Ițele acestui caz sînt și mai încurcate, întrucît oamenii legii ar fi fost sesizați după aproape 24 de ore de la dispariția echipamentelor medicale. Paralel cu cercetările organelor judiciare, oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au deschis și ei o anchetă. Medicii, ambulanțierii și asistenții care erau de muncă în noaptea incidentului au fost chemați la Slobozia și au dat explicații în cadrul unei comisii de disciplină. Managerul unității a refuzat categoric să ofere orice fel de detalii cu privire la... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2014, 07:50 (7519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria unui dezastru administrativ

Urban, din nou la o răscruce

Istoria unui dezastru administrativ

Săptămîna trecută, sediul furnizorului local de apă a fost adjudecat de către SC RAJA SA. Preluarea  confirmă, indubitabil, dezastrul iminent cu care se confruntă SC Urban, societate al cărei destin economic a fost gestionat de către Consiliul Local Slobozia. Cu conturile blocate, fără sediu și cu tarifele prea mici pentru acoperirea cheltuielilor de funcționare, SC Urban este condusă implacabil către un faliment nemilos. Iar pentru ca dezastrul acestei gestiuni să fie total, administrația locală a prelungit ilegal contractul de concesiune a serviciilor de apă, expunînd societatea unui scandal public care ar putea-o îngropa definitiv.
Cum a ajuns sediul SC URBAN la RAJA?... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 17:45 (8376 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Caz de corupție la Școala Postliceală Sanitară Slobozia. 600 de lei și un platou cu prăjituri ca să devii asistent medical!

Anchetă în plină desfășurare la Slobozia a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Organele judiciare au indicii cu privire la faptul că două cadre didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din cadrul Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din oraș ar fi pretins mită unui număr de 25 de elevi pentru a-i trece în anul de studiu următor. Din primele informații, cadrele didactice ale Școlii Postliceale Sanitare din Slobozia ar fi pretins cîte 600 de lei și platouri cu prăjituri celor 25 de elevi pentru a le acorda note de trecere la examenul final. În momentul de față ancheta este în plină desfășurare, cadrele didactice și elevii fiind chemate la audieri la sediul Parchetului de pe... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 15:30 (79322 vizualizări - 74 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are un viitor european

O conferință istorică pentru județ

Ialomița are un viitor european

Arena politică de la Amara. Neacșu-Ciupercă 1-0!

Joi, 10 iulie 2014, la Amara, s-a desfășurat conferința «Finanțări integrate pentru Dezvoltarea Locală prin programele europene 2014-2020». Întîlnirea a beneficiat de prezența unor oficiali de prim rang din cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Ministerului Fondurilor Europene, Ministerului Economiei, Ministerului Educației Naționale și Ministerului Sănătății. În agenda de dezbateri a manifestării s-au aflat subiecte de interes național, precum securitatea energetică, problemele de mediu și sustenabilitatea dezvoltării regionale, dar și teme de discuție locale, specifice județului Ialomița. În acest context, discursul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 14:30 (8967 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Urziceni, recordman la dosare cu autori necunoscuți

Raportul de activitate al Parchetelor din Ialomița din anul precedent arată că peste 8000 de cauze instrumentate de procurori figurează cu autori necunoscuți. Cele mai multe dintre astfel de dosare sînt în lucru la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni.

Dacă voință nu e, nimic nu e Performanță de nedorit pentru procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit raportului de activitate din 2013 al Parchetelor din județul Ialomița, unitatea se situează pe primul loc în ceea ce privește anchetele cu autori necunoscuți. Astfel, Parchetul Local Urziceni are... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 12:50 (7820 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Definitivatul și titularizarea, probe de foc pentru dascăli

Au început examenele profesorilor

Definitivatul și titularizarea, probe de foc pentru dascăli

În timp ce elevii își trag sufletul după Evaluarea Națională și Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să intre în febra examenelor naționale. În perioada 14-21 iulie 2014 se desfășoară examenele pentru Definitivat și pentru Titularizare. Să sperăm că anul acesta, măcar dascălii vor avea parte de rezultate mai bune, dacă elevii pe care i-au pregătit au demonstrat contrariul...

77 de candidați înscriși la definitivat
Examenele profesorilor au debutat luni, 14 iulie a.c., cu Definitivatul în învățămînt. Această testare reprezintă o certitudine a faptului că cei care au ales cariera... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2014, 10:20 (6023 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țânțarilor

Urmează 100 de zile de coșmar urban

Autoritățile locale lasă Slobozia pradă țînțarilor

De 5 ani de zile autoritățile locale nu reușesc să gestioneze corect problema deratizării și dezinsecției orașului. Anul acesta însă au întrecut orice așteptări. După o licitație anulată «din cauza contestațiilor la clarificări», în primăvara acestui an, autoritățile au decis să încredințeze contractul de dezinsecție prin «negociere fără publicarea anunțului de participare». Procedura, demarată pe 30 iunie 2014, se află într-un punct mort. Una dintre cele două firme participante a lansat o ofertă «neserioasă», iar cea de-a doua susține că va contesta procedura.

Dezinsecție în regim de situație de urgență... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 13:40 (6843 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a atras 275 milioane de lei de la UE pentru bugetari

Administrație europeană în Ialomița

Ialomița a atras 275 milioane de lei de la UE pentru bugetari

«Fondurile europene nu sînt pentru oameni normali. Trebuie să dai șpagă! Și șpaga a ajuns la 20% din valoarea sumei accesate!». Aceasta este percepția publică în ceea ce privește absorbția fondurilor europene. În ciuda acestei opinii, instituțiile publice din Ialomița au reușit să beneficieze de bani europeni prin intermediul programelor implementate. Prefectura Ialomița a dat publicității un raport privind modul în care au absorbit descentralizatele județene bani europeni. Potrivit statisticilor, instituțiile publice au beneficiat de 275 milioane de lei pe proiecte finanțate integral de Uniunea Europeană.

Bani europeni pentru bugetarii din Ialomița... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 11:30 (5502 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANL-urile sunt pentru CEI BOGAȚI

La Slobozia

ANL-urile sînt pentru CEI BOGAȚI

«Ca să primești repartiție într-un bloc ANL trebuie să nu îmbătrînești niciodată, să nu te căpătuiești și să ai nu ai slujbă în alt oraș. Altfel degeaba faci cerere!». Acestea sînt, potrivit folclorului urban, condițiile punitive impuse de către administrația locală pentru cei care visează la o locuință cu chirie într-unul dintre cele 5 blocuri ANL care sînt acum în Slobozia. De la această legendă urbană la realitate, distanța e extrem de scurtă, iar cele 40 de apartamente care urmează să fie inaugurate în această toamnă nu aduc nimic bun.

O poveste veche de cînd ANL-urile
Blocurile... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 09:25 (13343 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stația CFR Marfă Slobozia nu va fi desființată

Vești bune și nu prea

Stația CFR Marfă Slobozia nu va fi desființată

La 3 luni de la scandalul provocat de anunțul desființării stației CFR Marfă Slobozia, autoritățile vin cu prima veste bună. Punctul de lucru de la Slobozia nu va fi desființat. Veștile sînt bune și nu prea. Prețul acestei salvări îl reprezintă concedierea a 10 din cei 19 angajați ai statului și pierderea contractului cu Chemgas-Combinatul Chimic, principalul beneficiar al serviciilor asigurate de către angajații stației.

Dezastru din martie, victorie în iulie
Istoria desființării stației CFR Marfă Slobozia a început în urmă cu 4 ani, cînd au avut loc primele concedieri. Reacția... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 16:25 (7174 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turism social în stațiunea Amara

Nămolul sapropelic atrage în fiecare sezon peste 1000 de pensionari

Turism social în stațiunea Amara

Potrivit estimărilor oficiale oferite de Casa Județeană de Pensii Ialomița, vîrstnicii din toată țara solicită bilete de tratament pentru stațiunea Amara. În fiecare vară, peste 1000 de pensionari aleg să beneficieze de procedurile terapeutice din județul Ialomița. Ion Vizureanu este din Piatra Neamț și vine să-și trateze reumatismul la Amara de 23 ani. «Vin aici cu dureri de oase și mă întorc acasă sănătos tun!» ne spune el.

Amara, o stațiune istorică Stațiunea balneară Amara din Ialomița are o istorie veche de 127 de ani. Documentele vremii arată că nămolul sapropelic din lacul care... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 12:55 (6901 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a condamnat DEFINITIV pe Ștefan Poienaru

De la amendă penală, la închisoare cu suspendare

Curtea de Apel București l-a condamnat DEFINITIV pe Ștefan Poienaru

Decizie fără precedent a instanțelor din România în ceea ce-l privește pe Ștefan Poienaru. Implicat în peste 100 de cauze civile și penale, atît în nume propriu, cît și prin societățile pe care le deține, latifundiarul a fost condamnat de Curtea de Apel București la un an de închisoare cu suspendare. Magistrații din București susțin faptul că Poienaru se face vinovat de «nerespectarea hotărîrilor judecătorești»!

Barieră împotriva justiției
Concret, este vorba despre o sentință emisă în anul 2010 de către aceeași Curte de Apel București, instanță căreia reclamanta SC Agrozootehnica... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2014, 08:20 (7893 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Un prim pas spre Slobozia, achiziția sediului Urban!

RAJA continuă investițiile în IALOMIȚA

Un prim pas spre Slobozia, achiziția sediului Urban!

SC RAJA SA Constanța este unul dintre cei mai mari investitori din județul Ialomița. Potrivit datelor oficiale, Investițiile derulate prin POS Mediu 2007-2015 derulate de către SC RAJA SA se ridică la peste 320 milioane de euro, din care RAJA asigură o cofinanțare de aproximativ 88,5 milioane de euro. Dacă la nivel național absorbția fondurilor europene pe programele din POS Mediu-Axa 1 este în medie de 21%, la nivelul SC RAJA SA absorbția pe programele aflate în derulare este de aproape 50%, de 2,5 ori mai mult decît la nivel național. SC RAJA SA derulează prin Programul Operațional Sectorial de Mediu 4 mari proiecte: «Reabilitarea Stației de epurare ape uzate Eforie Sud», cu o valoare de 30... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2014, 13:05 (7430 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dr Cristiana Stoian, schimbată în 5 minute. Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița are șef interimar!

Reacția șefului Institutului Național de Hematologie Transfuzională

Dr Cristiana Stoian, schimbată în 5 minute. Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița are șef interimar!

UPDATE Dr Cristiana Stoian, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Declarații incendiare ale oficialilor Institutului Național de Hematologie Transfuzională din București, entitate în subordinea căreia se află Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița. Medicul Andrei Rosin, șeful instituției, a declarat faptul că a decis schimbarea din funcție a doctoriției Cristiana Stoian, după 5 minute de la declanșarea anchetei procurorilor din Slobozia. Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia are acum un șef interimar, numit în persoana biologului unității Raluca Cruceac.
Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia de la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a produs schimbări în cadrul unității. Potrivit oficialilor de la Institutul Național... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2014, 16:05 (31993 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Anchetatori: «Întrucît șeful Centrului a refuzat să dea sînge, au murit mai multe persoane!»

Percheziții la Centrul de Transfuzii Slobozia. Șeful Centrului, dr Cristiana Stoian, reținută pentru 24 de ore!

UPDATE Sînt implicate și alte cadre medicale, din afara Centrului de Transfuzii Slobozia!

În cursul dimineții de joi, 10 iulie 2014, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița efectuează percheziții la persoane bănuite de abuz în serviciu, înșelăciune, fals intelectual, delapidare, șantaj și instigare la fals. Astfel, peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 9 percheziții la diferite imobile de pe raza municipiului Slobozia, în baza delegării procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Perchezițiile vizează nouă persoane, bănuite de comiterea infracțiunilor de abuz în serviciu, înșelăciune, fals intelectual, delapidare, șantaj și instigare la fals. Pe numele celor în cauză au fost emise mandate de aducere, urmînd... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2014, 07:20 (59169 vizualizări - 51 comentarii)

EVENIMENT

Peste 15% dintre ialomițeni, datori la stat

Misiune imposibilă pentru Fiscul ialomițean

Peste 15% dintre ialomițeni, datori la stat

Pe lîngă datoriile la bănci sau alte entități financiare, ialomițenii au restanțe și la stat. Statisticile Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că pe lista debitorilor figurează peste 34 mii de persoane fizice. Cele mai multe datorii sînt vechi de ani buni și însumează, în prezent, 46 milioane de lei. În aceeași situație se află și alți 1351 de debitori, care au trecut demult la cele veșnice... Creanțele lor fiscale vor fi stinse de urmași, dacă se demonstrează că sînt succesori ai celor decedați.

Amenzile neachitate, spaima contribuabililor
Datoare la stat... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2014, 14:10 (7211 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
224 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3389 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Marți, 2 martie 2021, în prezența oficialităților locale și județene, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat contractele de execuție de lucrări la DJ201, tronsonul Coșereni-Axintele ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:30
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 5 martie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:25
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 20000 de lei

78 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate, în ultimele 24 de ore, de forțele de ordine angrenate în acțiunile pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a  infectării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bunuri de peste 55000 de lei, confiscate

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 1 martie, la 38 de evenimente, 31 dintre acestea fiind semnalate pe numărul unic de urgență 112. Totodată, au fost constatate 16 infracțiuni, din care 2 contra ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:50
(2174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4542 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2795 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2580 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6593 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3213 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8218 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4386 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2208 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2309 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2409 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6411 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...