Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Descinderi în dimineața zilei de joi, 5 iunie 2014. Procurorii DIICOT au descins în patru locații, două din București și două din Slobozia, pentru a identifica tot atîția suspecți. În ceea ce le privește pe persoanele vizate de anchetatori, acestea se făceau vinovate de comiterea infracțiunii de trafic de droguri. Descinderile de la Slobozia ale procurorilor DIICOT s-au desfășurat în zona fostului Complex Comercial «Azur». Anchetatorii au vizat doi tineri din oraș care, alături de alți doi din București, reușiseră să creeze un grup infracțional organizat, a cărui activitate infracțională viza «traficul de droguri». Respectivii suspecți s-ar face vinovați de faptul că ar fi comercializat cantități... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 13:40 (8065 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Primar penal post-festum la Sudiți

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Ialomița este județul tuturor posibilităților. Facsimilul pe care vi-l prezentăm alăturat dovedește cu prisosință acest lucru. După cum puteți observa, contractul de arendă din imagine este semnat de două ori de către ex-primarul localității Sudiți, Emil Vlante. Prima dată în calitate de arendaș, reprezentant al propriei societăți agricole, iar a doua oară în calitate de primar.

Un elefant se legăna...
Ex-primarul Emil Vlante este cunoscut ca un cal breaz pentru pasiunea sa pentru terenuri agricole. Un facsimil sosit pe adresa redacției confirmă însă faptul că, pe perioada în... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:30 (10385 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

Școala Postliceală Sanitară Slobozia, după 24 de ani

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

În urmă cu o săptămînă, Școala Postliceală Sanitară Slobozia a sărbătorit absolvirea celei de-a opta generații de asistenți generaliști. 30 de viitoare cadre medicale, din anul 3B, au ținut să le mulțumească profesorilor și «dirigintei» Gabriela Dumitrescu, marcînd evenimentul printr-un moment special. Între profesori și absolvenți s-au schimbat impresii despre cei 3 ani de studiu ajunși la final, s-au înmînat diplome de onoare și s-au ciocnit cupe de șampanie.

24 de ani de învățămînt postliceal sanitar la Slobozia
Anul acesta Școala Postliceală Sanitară Slobozia împlinește 2... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:10 (10465 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Camera de Conturi Ialomița confirmă

Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Starea de ilegalitate constatată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a devenit deja  o obișnuință. Recent încheiatul control al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală alte nereguli, diferite de cele ale Corpului de Control al Ministerului Sănătății. Este vorba despre cheltuirea în mod ilegal a sumei de 1,6 milioane de lei. Conducerea actuală a unității medicale a declarat pentru Independent, că «plățile în valoare de 1,6 milioane lei au iz penal»...

Fraudă cu banii spitalului
De la începutul anului și pînă în prezent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 08:50 (7003 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget de 10,7 milioane de lei pentru școala ialomițeană

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat recent publicității valoarea bugetului pe care unitatea l-a avut disponibil în anul școlar precedent. Potrivit estimărilor oficiale, conturile instituției au fost alimentate în 2013 cu suma de 10,7 milioane de lei. O mare parte dintre aceste fonduri au fost alocate susținerii elevilor defavorizați.

Bani pentru profesori și elevi Ca și în cazul altor instituții publice deconcentrate din Ialomița, Inspectoratul Școlar Județean a avut parte, în 2013, de un buget de criză. Oficialii din cadrul instituției au dat publicității... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 07:45 (5013 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei, un bâlci de provincie

Sărbătorile Sloboziei, un bîlci de provincie

Cea de-a XIV-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei a confirmat, indubitabil, o realitate greu de cosmetizat. Slobozia este doar un tîrg de provincie și, în pofida eforturilor organizatorilor, nu va reuși să depășească curînd acest statut. Aceasta este jumătatea goală a paharului. Cît despre jumătatea plină, anul acesta ea a fost umplută cu... apă de ploaie!
Evenimente multe, slobozeni puțini La prima vedere, Sărbătorile Sloboziei au reunit tot ce are mai bun orașul. De la spectacole de copii la evenimente sportive și de la evocări documentare la conferirea titlului de cetățean de onoare, nimic... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 18:15 (16737 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria se repetă la Bentu

Alți bani, aceeași problemă

Istoria se repetă la Bentu

De două săptămîni, digul din zona Bentu, aflat la kilometrul 34 al Brațului Borcea, a intrat din nou în atenția autorităților ialomițene. Construcția care protejează Balta Ialomiței de apele Dunării dă iar bătăi de cap oficialilor județeni. Reparat în urmă cu un an ca urmare a eroziunilor, digul se confruntă și de această dată cu aceeași problemă. Doar că acum porțiunea afectată de ape este mai extinsă, iar fondurile necesare pentru reparații sînt o idee mai mari. Șantierul de la Bentu, deschis în 2013, a «înghițit» 2 milioane de lei din fonduri guvernamentale, iar acum pentru plata unor lucrări similare cu cele din anul anterior ar mai fi nevoie de încă 1 milion. Și cum fără supraveghere de la... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 16:05 (3924 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Mortul este întotdeauna de vină

Accident suspect la Policlinica Urziceni

Săptămîna precedentă, pe șantierul deschis la Policlinica din Urziceni a murit un om. Potrivit martorilor oculari, după ce a lucrat pe parcursul întregii zile în șantier, Lepădatu Ispas a acuzat dureri de stomac, iar la puțin timp a murit sub ochii colegilor. La sosirea paramedicilor SMURD, susțin aceiași martori oculari, firma de construcții angajată de Primărie pentru «lucrări de igienizare» a dispărut. Patronul firmei, Costel Dumitrache, susține că mortul era pe șantier pentru un interviu de angajare. Varianta sa este susținută și de către inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Ancheta polițiștilor susține însă contrariul!

Infarct pe scările Policlinicii Urziceni... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 13:15 (10024 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Alcoolul l-a lăsat pe drumuri

Abateri disciplinare la Spitalul Slobozia

Alcoolul l-a lăsat pe drumuri

Prins în stare de ebrietate în timpul programului, un angajat de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost demis. Bărbatul lucra în cadrul Compartimentului Neutralizare Deșeuri a unității medicale și nu era la prima abatere de acest gen. «L-am iertat o dată, dar de data aceasta a întrecut măsura!» a fost replica managerul interimar Adrian Berbece.

Alcoolul te lasă șomer Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu probleme de personal dintre cele mai diverse. De la angajați pe bază de «contracte de muncă mascate», abonați în mod constant la sporuri salariale ilegale,... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 11:05 (6502 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Suntem permanent la dispoziția asiguraților!»

Mihai Geantă, directorul Casei Județene de Asigurări de Sănătate

«Sîntem permanent la dispoziția asiguraților!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a organizat o conferință de presă în care a anunțat iminentele modificări care urmează să apară în noul contract-cadru care reglementează condițiile acordării asistenței medicale în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anii 2014-2015. Potrivit declarațiilor directorului instituției, Mihai Geantă, noul contract-cadru va fi unul în beneficiul populației, destinat îmbunătățirii serviciilor medicale.

Bilanț pozitiv pentru Ialomița
Vineri, 23 mai 2014, directorul Casei Județene de Asigurări... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 09:40 (3377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Micuța poloneză» s-a ridicat la cer

«Micuța poloneză» s-a ridicat la cer

După o îndelungată suferință, încercările Alexandrei Aron din Slobozia de a lupta cu boala s-au sfîrșit. Diagnosticată cu o tumoare cerebrală în urmă cu 6 ani, tînăra a trecut în neființă luni, 2 iunie 2014, după-amiază. Dumnezeu să o odihnească în pace!

O luptătoare pentru Rai
Cea mai mare dorință a «micuței poloneze» era să se vindece. Se lupta cu boala de 6 ani. Simbol al dorinței de viață, Alexandra și-a demonstrat sieși și lumii întregi că este o luptătoare înnăscută. Eforturile ei de a supraviețui unei boli necruțătoare au fost imense. Zeci de ore de operații pe creier,... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 07:10 (10494 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă peticește viitorul județului

Dormiți liniștiți, președintele veghează!

Administrația Ciupercă peticește viitorul județului

Săptămîna trecută, în pragul alegerilor europarlamentare, a avut loc o nouă ședință de Consiliu Județean. Considerată o ședință «tehnică», întîlnirea consilierilor județeni s-a concentrat asupra problemelor care țin de bucătăria internă a administrației județene. Printre cele 10 proiecte aflate pe ordinea de zi a fost aprobat însă și unul care a generat de-a lungul timpului numeroase dezbateri și scandaluri publice. De asemenea, președintele Silvian Ciupercă a anunțat public că licitația pentru adjudecarea celor 495 hectare de teren destinate înființării de orezării a fost cîștigată de către Green Harvest.

Zece milioane pentru hardware și software... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 06:20 (4263 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariații ULTEX, «masă de manevră» împotriva ziarului Independent

Joi, 29 mai 2014, la orele 10,00, în fața sediului Prefecturii Ialomița, s-a desfășurat un eveniment unic în istoria presei locale. La cererea expresă a patronului Vasile Nițescu, salariații Ultex SA Țăndărei-în insolvență au protestat împotriva publicației noastre, incriminîmd un articol publicat de noi în ediția print din 21 mai 2014 (vezi: http://www.independentonline.ro/2014/05/26/Ultex-Tandarei--vanduta--la-pachet--cu-datoriile-unor-investitori-moldoveni--10008). Reamintim că articolul se bazează pe informații publice și conține și punctul de vedere al conducerii societății...

Independent, inamicul public nr. 1... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2014, 16:10 (8047 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tentativă de omor în comuna Ion Roată

La un pas de a-și ucide bunicii sub o ploaie de pumni

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală pe numele unui tînăr de 33 de ani din comuna ialomițeană Ion Roată. Acesta se face acuzat de faptul că și-a bătut bunicii pînă i-a băgat în spital. Bătrînii se află acum sub supraveghere medicală, iar tînărul a fost reținut pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». Dacă va fi găsit vinovat, potrivit Codului Penal în vigoare, agresorul riscă să petreacă după gratii între 10 și 20 de ani!

Bătrînețe chinuită
La începutul acestei luni, organele judiciare din Ialomița au intrat în alertă... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2014, 12:40 (7534 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de «pile» a juristului Zamfir

Anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fabrica de «pile» a juristului Zamfir

Angajările pe bază de convenții civile efectuate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au intrat în atenția procurorilor. Anchetatorii au fost sesizați de reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. În urma unei verificări, aceștia au constatat faptul că 103 persoane au fost angajate în mod ilegal. «Ingineria de manual», susțin oficialii ITM, este opera juristului Vasile Zamfir, cel a cărui semnătură se regăsește pe respectivele contracte litigioase. Cu toate acestea, dacă va fi găsit vinovat, el riscă însă cel mult o amendă penală!

Scandalul public al angajărilor ilegale... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2014, 10:40 (13892 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ferma Model de la Perieți, o ruină de 1,4 milioane de lei

Istoria Ialomiței căpușează bugetul de stat

Ferma Model de la Perieți, o ruină de 1,4 milioane de lei

Oficial, patrimoniul cultural al județului este alcătuit dintr-un număr de 218 monumente istorice. Cele mai importante dintre acestea au beneficiat în ultimii ani de finanțări consistente din partea Ministerului Culturii pentru a fi reabilitate și incluse în circuitul turistic al județului. În ciuda eforturilor investiționale, aceste obiective cu potențial cultural sînt în continuare ruine. Este cazul și Fermei Model de la Perieți, monument istoric care se află în proprietatea Muzeului Național al Agriculturii. «Cea mai mare fermă din Răsăritul Europei», cum era denumit în anii interbelici domeniul de lîngă Slobozia, se află într-o stare de continuă degradare. Ruina din Perieți este însă abonată... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2014, 10:20 (10004 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Strachina, cartierul din Țăndărei terorizat de hoți

Poliția ialomițeană, în luptă cu mica infracționalitate

Strachina, cartierul din Țăndărei terorizat de hoți

Cartierul Strachina din Țăndărei a devenit peste noapte ținta hoților. Cei 2000 de oameni care locuiesc aici nu mai au liniște din cauza infractorilor. Faptele semnalate de cetățeni vizează furturi de animale, energie electrică sau fier vechi. Polițiștii din zonă au identificat, pînă în prezent, cinci autori, toți minori. Lupta oamenilor legii cu mica infracționalitate nu se oprește aici. În prezent sînt organizate filaje pentru a curăța orașul de «găinari».

Situația de fapt
În 2010, cartierul Strachina din Țăndărei devenea epicentrul infracțional al Europei după scandalul în... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2014, 16:35 (9413 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Încă o dată pe 29 iunie 2014

Referendum la Căzănești pentru revenirea la statutul de comună!

Marți, 27 iunie 2014, la Căzănești, s-a decis declanșarea unui nou Referendum pentru revenirea la statutul de comună. Decizia a fost adoptată în plenul ședinței Consiliului Local Căzănești cu o majoritate de 9 voturi. Inițiativa aparține lui Anatol Ghilea, binecunoscut pentru eforturile sale în acest sens. Data Referendumului a fost fixată pentru 29 iunie 2014.

Din nou la urme Locuitorii din Căzănești sînt așteptați pe 29 iunie 2014 la un nou referendum. Decizia a fost adoptată marți, 27 mai a.c., în plenul Consiliului Local. Potrivit informațiilor oficiale, proiectul de hotărîre a... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2014, 13:50 (8102 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Minoră agresată, salvată de polițiști

Slobozia: Minoră agresată, salvată de polițiști

O fetiță de doar 8 ani a fost salvată de doi polițiști după ce a fost agresată cu un cuțit de un tînăr de 24 de ani din Slobozia! Deși erau în timpul liber, oamenii legii s-au comportat exemplar. L-au prins pe atacator, l-au imobilizat, apoi l-au condus în arest. Nu este prima dată cînd agresorul face victime pe străzile orașului. În urmă cu cîteva săptămîni, el era să lase fără suflare un băiețel de 11 ani, pe care l-a tăiat în zona gîtului cu un cutter. Din fericire, rana a fost superficială, iar copilul a petrecut la spital doar cîteva zile. Dincolo de curajul polițiștilor, cele două incidente scot la iveală o serie de bîlbe procedurale pe care anchetatorii le invocă în ceea ce privește pedepsirea... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2014, 11:40 (25037 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Mihai Ioniță, «Cetățean de Onoare» al Sloboziei

Mihai Ioniță, «Cetățean de Onoare» al Sloboziei

Joi, 29 mai 2014, la ora 17,30, regretatului om de afaceri Mihai Ioniță i se va conferi titlul de  «Cetățean de Onoare al Municipiului Slobozia», în cadrul ședinței festive a Consiliului Local. Inițiativa aparține unui grup de consilieri, în urma propunerilor venite din partea cetățenilor municipiului. Mihai Ioniță a marcat prin activitatea sa ultimii 20 ani din viața economică și socială Sloboziei...

Omul care a dat viață orașului În cadrul Sărbătorilor Sloboziei de anul acesta, administrația locală a adoptat decizia de a cinsti memoria celui care a fost omul de afaceri Mihai... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2014, 07:45 (6723 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jarul căzut din sobă, cauza unui incendiu produs la o casă din Nicolești

Marți, 26 decembrie a.c., în jurul orei 3,20, Detașamentul de Pompieri Slobozia a fost solicitat să intervină la un incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Nicolești. Pentru misiune ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2023, 14:20
(3957 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A intrat cu mașina într-un gard

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2023, 14:15
(4296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: Reținut pentru «furt»

Vineri, 22 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară, în municipiul Fetești. Perchezițiile au fost efectuate la domiciliile a doi bărbați, de 37 și ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2023, 21:00
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Fetiță de ani 10 ani, rănită de o petardă. A fost transportată de urgență la un spital din București!

Vineri, 22 decembrie a.c., o fetiță de 10 ani din localitatea Iazu a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu multiple răni în zona feței. Micuța s-a jucat cu o petardă pe care nu a manevrat-o ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2023, 14:00
(13368 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Posibil drogat la volan

Joi, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 10,30, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 27 de ani, din Țăndărei, în vederea verificării documentelor personale, precum și a autoturismului ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2023, 13:55
(3309 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Factura electronică protejează mediul înconjurător

RAJA Constanța: Factura electronică protejează mediul înconjurător

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică fiind la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura electronică ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2023, 13:45
(6569 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 21 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au depistat în trafic un bărbat, de 47 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material lemnos din specia gorun. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2023, 13:40
(2854 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție emis după ce un slobozean și-ar fi agresat soția

Polițiștii din Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul o femeie, în vârstă de 51 de ani, din Slobozia, ar fi fost agresată fizic de soțul său. În urma verificărilor s-a stabilit faptul că între cei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2023, 18:10
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii din Căzănești, în timp ce acționau într-un filtru rutier pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2023, 18:05
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 85,97 milioane de lei în perioada ianuarie-noiembrie 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-noiembrie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 85,97 milioane ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 17:30
(9022 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședință a Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședință a Colegiului Prefectural

Miercuri, 20 decembrie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii au fost prezentate rapoarte privind starea factorilor de mediu, pentru anul 202 ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 15:00
(4303 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 37 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Urziceni: 37 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au desfășurat mai multe activități de control pe raza de competență, în baza Planului de acțiune «PIROTEHNIC 2023/2024», ocazie cu care au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 13:55
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 19 decembrie 2023, în jurul orelor 20,30, polițiștii rutieri, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 13:45
(3386 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 27 decembrie 2023, termen-limită pentru depunerea Formularului 390

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scopuri de TVA, conform art. 316 sau 317 din Legea 227/2015, că miercuri, 27 decembrie 2023, este termenul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 12:30
(12504 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul USR Claudiu Năsui: «PSD și PNL și-au înfipt nulitățile în funcțiile de conducere ale ASF, falimentele tot românii le plătesc!»

Deputatul USR Claudiu Năsui acuză PSD și PNL că și-au împărțit cu cinism posturile de conducere de la ASF. Au numit în funcții persoane cu o pregătire precară în domeniu, oameni care nu pot răspunde la ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2023, 18:40
(17426 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 1,1 miliarde de lei, încasate la bugetul de stat în perioada ianuarie-noiembrie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 30 noiembrie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului de peste 1,1 miliarde de ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2023, 17:10
(5757 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate la Școala Nr. 3 Slobozia

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate la Școala Nr. 3 Slobozia

Luni, 18 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități preventive în cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. Acțiunea s-a derulat în cadrul Programului «Școala Altfel» al unității ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2023, 15:00
(6030 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, posibil drogat la volan

Sâmbătă, 16 decembrie a.c., în jurul orelor 10,30, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 30 de ani, din Bărbulești, în vederea verificării documentelor personale precum ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 15:40
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor de Iarnă

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 13:30
(12514 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la un adăpost de animale din Urziceni, la o anexă din Andrășești și la o casă din Malu. A luat foc un camion!

Două echipaje de pompieri au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la un adăpost de animale în Urziceni. La locul solicitării au fost alocate două autospeciale de stingere cu apă și spumă. Au ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 13:25
(17325 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Crunți, Urziceni, Slobozia și Țăndărei

Vineri, 15 decembrie a.c., în jurul orei 8,00, trei echipaje de la Stația de Pompieri Fetești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 13:20
(5067 vizualizări - 0 comentarii)


MF/ANAF oferă suport în vederea completării și depunerii Declarației 112

În Monitorul Oficial, Partea I nr. 1112 și din 1112 Bis din 11 decembrie 2023 a fost publicat Ordinul nr. 1.994/880/1.181/4.594/2023 pentru aprobarea modelului, conținutului, modalității de depunere și ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 12:55
(9402 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Joi, 21 decembrie 2023, termen-limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 21 decembrie 2023, este termenul-limită de depunere a unor declarații fiscală, respectiv Formularul 100-«Declarație ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 12:40
(15090 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Conducea un autoturism neînmatriculat

Joi, 14 decembrie a.c., polițiștii au depistat în trafic pe raza orașului Fierbinți-Târg un tânăr, de 20 de ani, din Sinești, în timp ce conducea un autoturism neînmatriculat. Oamenii legii au întocmit ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 17:10
(4248 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan sub efectul substanțelor interzise

Doi tineri, de 21 și 25 de ani, domiciliați pe raza orașelor Țăndărei și Urziceni, s-au ales cu dosare penale după ce au fost opriți în trafic de polițiști, iar în urma testelor anti-drog, oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 17:00
(4134 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Spectacol de Crăciun la Sala «Europa»

Protopopiatul Slobozia: Spectacol de Crăciun la Sala «Europa»

Joi, 14 decembrie 2023, în apropierea Marelui Praznic al Nașterii Domnului, Protopopiatul Slobozia a organizat ediția a XI-a a Spectacolului de Crăciun «E vremea colindelor». Evenimentul s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 12:50
(4221 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 decembrie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 20 decembrie 2023, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații: Formularul 010 ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 12:40
(10829 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Crăciun la Muzeu»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia organizează spectacolul «Crăciun la Muzeu». Evenimentul se desfășoară luni, 18 decembrie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2023, 17:50
(17038 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive ale polițiștilor în școli

Miercuri, 13 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat activități în 6 unități de învățământ în domeniul prevenirii delincvenței juvenile, faptelor cu violență și victimizării minorilor Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2023, 16:40
(3756 vizualizări - 0 comentarii)


Perchiziții domiciliare la Stelnica

Miercuri,13 decembrie a.c., polițiștii din Stelnica, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au pus în aplicare două mandate de percheziție domiciliară, pe raza comunei Stelnica, la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2023, 16:20
(4190 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...