Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dumitru Stănoiu, complice la evaziune fiscală?

«Ziua porților deschise» la Avicola, praf în ochii presei

Dumitru Stănoiu, complice la evaziune fiscală?

Un raport al Gărzii Financiare Ialomița din anul 2011 demonstrează indubitabil faptul că Avicola SA Slobozia a transformat evaziunea fiscală într-o metodă de profit. Raportul infirmă poziția publică a directorului societății, Dumitru Stănoiu, care a declarat public, în data de 20 martie 2014, că «furnizorul nu este răspunzător „în aval“ de marfa pe care o livrează. O dată ajunsă marfa în stradă, e a lui! Cade în sarcina organelor abilitate ale statului, Garda Financiară și ANAF să demonstreze o eventuală ilegalitate...».

Garda nu tace, nu iartă și nu minte
Devenit inamicul public... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2014, 14:25 (50673 vizualizări - 49 comentarii)

EVENIMENT

La coadă pentru o locuință socială

200 de săraci așteaptă un acoperiș deasupra capului

Bătaie pentru locuințele sociale ale Primăriei Slobozia. De 3 luni, 200 de oameni cu nevoi speciale din oraș au solicitat autorităților locale un acoperiș deasupra capului. În ciuda avalanșei de cereri, numărul imobilelor disponibile este infim. Slobozia are doar 97 de locuințe destinate persoanelor defavorizate...

Săracii, lăsați pe drumuri
Locuințele sociale deținute de Primăria Slobozia sînt administrate de Serviciul de Gospodărire Comunală. Este vorba despre un număr de 97 de locuințe destinate persoanelor defavorizate. Numărul imobilelor este însă prea mic față de solicitările... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 16:25 (8289 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au înghițit 300 de mii de doze de antibiotice

Statistica ultimelor 3 luni

Ialomițenii au înghițit 300 de mii de doze de antibiotice

La finalul sezonului rece, specialiștii în sănătate publică prezintă un raport privind numărul de medicamente prescrise de medici și costurile aferente tratamentelor. Cele mai multe rețete au fost eliberate persoanelor care au suferit de viroze respiratorii. În lupta contra infecțiilor respiratorii, ialomițenii au înghițit 300 mii de doze de antibiotice, pentru care s-a plătit suma de 400 mii de lei...

Sezonul îmbolnăvirilor Potrivit medicilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în lunile ianuarie și februarie ale acestui an, numărul cazurilor de viroze respiratorii a fost mai... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 14:20 (4185 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are din nou tomograf

Spitalul Județean Slobozia are din nou tomograf

În urmă cu o săptămînă, tomograful Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost repornit. Aparatul a fost nefuncțional timp de 6 săptămîni, ca urmare a unei defecțiuni la componenta principală a instalației, cupola CT. Cheltuielile de reparație au costat 292 mii de lei, banii fiind acordați de Consiliul Județean Ialomița. În următoarea perioadă, instituția în administrarea căreia se află cel mai mare spital din județ va investi alți 100 mii de euro pentru achiziționarea de aparate de radiologie.

Activitatea spitalului, paralizată Computerul Tomograf al Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 12:10 (13741 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 de voluntari au donat sânge pentru a sprijini copiii orfani

Acțiune umanitară la Centrul de Transfuzii Sanguine Slobozia

20 de voluntari au donat sînge pentru a sprijini copiii orfani

Proaspăt înființată, Asociația «Sprijin pentru Cetățeni» a demarat deja prima campanie umanitară. Sub sloganul «Sîngele salvează zîmbete», 20 de voluntari din cadrul ONG «Sprijin pentru Cetățeni» au venit la Centrul de Transfuzii Sanguine pentru a dona sînge. Cu bonurile de masă pe care le-au primit, aceștia au cumpărat jucării și alimente pentru copiii instituționalizați la Centrul de Plasament Nr. 2. Acțiunea demarată la Slobozia se va extinde în alte 5 județe din țară...

Tinerii, exemple pentru noi toți
Asociația «Sprijin pentru Cetățeni» este cea mai nouă ONG înființată la... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2014, 10:35 (6436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe cultura orezului

O nouă prioritate economică marca Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița pariază pe cultura orezului

Începînd cu săptămîna trecută, economia agricolă a Ialomiței se bazează pe cultura orezului. Declarațiile au fost făcute de către oficialii județeni în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița. Potrivit acestora, tot mai mulți investitori sînt interesați de susținerea acestei culturi. Pentru a satisface cererea «în creștere», administrația județeană este dispusă să concesioneze peste 500 de hectare de teren în zona Giurgeni...

Idei crețe de investiții administrative
Ideea exploatării superioare a celor peste 8600 de hectare de teren aflate în proprietatea privată... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 15:35 (8336 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O nouă finanțare pentru Spitalul Județean

Slobozia: O nouă finanțare pentru Spitalul Județean

Din lista de proiecte aprobate la ședința din 28 martie 2014, de remarcat ar fi și proiectul care a vizat aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru anul 2014. Conform documentației, valoarea acestei alocări bugetare este de 2,2 milioane de lei, însă fondurile sînt insuficiente pentru susținerea activității acestei unități medicale pînă la sfîrșitul anului 2014. Oficialii județeni au precizat că bugetul instituției va fi rectificat de mai multe ori pe parcursul acestui an pentru ca bolnavii să beneficieze de servicii spitalicești normale. Reamintim că Spitalul Județean se confruntă cu mari probleme financiare de mai mulți ani, aflîndu-se în... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 12:40 (15043 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Pace socială în Consiliul Local Slobozia

Nu aduce anul ce aduce primăvara 2014

Pace socială în Consiliul Local Slobozia

După luni de conflicte politice și personale, Consiliul Local Slobozia pare să fi obosit. Joi, 27 martie 2014, cei 21 de consilieri prezenți au renunțat la dispute, au evitat atacurile la persoană și au votat disciplinați cam două duzine de proiecte locale. Pe cale de consecință, ședința a fost una civilizată. Plictisitor, nu-i așa?

Consens general în Consiliul Local
Obosiți să mai lupte pentru victorii de palmares, cei 21 de consilieri locali ai municipiului Slobozia au declarat ședința de joi, 27 martie 2014, drept una de armistițiu și au votat în timp record două duzini de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 10:15 (9663 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Încep lucrările la parcarea de sub Piața Revoluției

Slobozia: Încep lucrările la parcarea de sub Piața Revoluției

Săptămîna trecută s-a dat startul lucrărilor la noua investiție a municipalității slobozene. Deocamdată, angajații DADP salvează magnolii și arbuștii de pe platoul din fața Palatului Administrativ. Lucrările propriu-zise vor începe în luna mai și se vor finaliza în anul 2015!

Adio liniște, adio spații verzi De două săptămîni încoace, angajații DADP relochează arbuștii și magnolii din fața Palatului Administrativ din Slobozia. Acțiunea se vrea un preambul la deschiderea viitorului șantier din Piața Revoluției. Potrivit oficialilor locali, investiția este una necesară și se va derula... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 08:30 (21086 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sic transit gloria mundi

Imperiul Vivani se prăbușește sub propria greutate

În anul 2007, Vivani Salubritate SA inaugura cel mai modern depozit de deșeuri din România. În octombrie 2012, grupul de firme Vivani punea în funcțiune «cel mai modern incinerator de deșeuri industriale, periculoase, speciale și medicale din sud-estul Europei». La începutul anului 2014, angajații incineratorului erau neplătiți de trei luni, incineratorul e nefuncțional de luni bune, cele 3 celule ale depozitului «ecologic» de deșeuri din incinta firmei se revarsă incontrolabil, iar datoriile firmei către stat au depășit 1,5 milioane de lei... Iar acesta este doar începutul!

Declinul unui imperiu... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 16:15 (215619 vizualizări - 202 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Informațiile privind aducerea la Slobozia a greilor fotbalului românesc s-au confirmat. Așadar, transferul de la Penitenciarul Poarta Albă la Penitenciarul Slobozia al fraților Ion și Victor Becali, precum și cel al lui Cristian Borcea, a fost aprobat. Cei trei inculpați din Dosarul «Transferurilor» își vor ispăși pedepsele în Penitenciarul din reședința județului Ialomița... Decizia de a-i transfera pe cei trei inculpați de la Constanța la Slobozia a survenit ca urmare a unei întrevederi a comisiei Penitenciarului Poarta Albă, care a decis ca Ioan și Victor Becali, alături de Cristian Borcea, să-și ispășească pedepsele într-un penitenciar cu regim închis. În urma dezbaterilor a fost ales Penitenciarul... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 15:15 (8822 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Un slobozean cere SC Urban respectarea legii

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Urban datorează Sloboziei 30% din valoarea facturii în ultimii 4 ani! Afirmația îi aparține unui slobozean care intenționează să acționeze în instanță firma pentru recuperarea acestor sume. Nicolae Parpală reclamă «practicile comerciale incorecte și încălcarea legislației în domeniul protecției consumatorului, precum și în domeniul serviciilor de alimentare cu apă și canalizare». Slobozeanul nu se află la prima încercare de acest gen în lupta sa cu furnizorul local de apă...

Un slobozean cu inițiativă
Nicolae Parpală este expert contabil și beneficiar al serviciilor de apă furnizate... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 07:15 (8623 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Plouă în sala de spectacole!

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». Conferința a fost urmată de o «vizită de lucru», în cadrul căreia a fost vizitat șantierul deschis în urmă cu aproape 20 de ani. Oficialii județeni au dat asigurări că sala va fi funcțională în această toamnă. La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Acesta nu a explus posibilitatea ca valoarea investiției să crească...

Cum legitimezi o «gaură neagră»?
Iritat de campania de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 17:15 (5997 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Activitatea secției Contencios Administrativ a Tribunalului Ialomița este asaltată de un val de procese intentate de funcționarii din primăriile ialomițene. De 4 luni, 1000 de oameni cer statului al 13-lea salariu aferent anului 2010. Acțiunile sînt abia la început, primele termene fiind stabilite pentru sfîrșitul lunii în curs. «Este dreptul oamenilor de a beneficia de această facilitate. Noi îi vom sprijini pentru a-și recupera banii!» a declarat Răzvan Bordeianu, președintele Federației Naționale a Sindicatelor din Administrația Locală Ialomița.

Funcționarii publici, duși de nas... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 14:20 (8430 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soarta vechiului spital din Urziceni rămâne incertă

Salvarea unui monument istoric, blocată în hîrtii

Soarta vechiului spital din Urziceni rămîne incertă

În urmă cu o săptămînă, Independent relata pe larg despre intenția autorităților locale din Urziceni de a demola o clădire cu o valoare istorică. Vorbim despre vechiul spital al municipiului, a cărui vechime depășește un secol... Reprezentații Asociației «Urziceniul Tău» au somat Direcția de Cultură Ialomița să efectueze o inspecție la locul unde se află imobilul, în speranța că obiectivul ar putea fi trecut pe lista monumentelor istorice din județ. Vizita oficialilor din cadrul instituției în teren s-a rezumat doar la cîteva recomandări pe care susținătorii vechiului spital trebuie să le respecte pentru a putea demara procedura de clasare a... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 08:40 (6707 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Luptă instituțională între Direcția de Cultură Ialomița și ministerul de resort pentru includerea în patrimoniul național a unor obiective de o deosebită importanță istorică. Este vorba despre 4 fîntîni amenajate în satul Patru Frați, comuna Adîncata, între secolele XVIII-XIX. Monumentele sînt construite din piatră de Buzău și reprezintă cea mai vie mărturie a tradițiilor folclorice. În ciuda eforturilor autorităților județene de a le transforma în obiective culturale, Ministerul Culturii a considerat că acest
demers este inutil...

Demersuri contestate de Ministerul Culturii
... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 16:35 (5419 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Elitele Informaticii din toată țara vin la Slobozia

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Ministerul Educației a acreditat județul Ialomița pentru a organiza faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru elevii de Gimnaziu. Concursul școlar se desfășoară în perioada 10-14 aprilie 2014 la Slobozia, iar la întrecerea educațională vor participa 220 de elevi din clasele V-VIII din întreaga țară. Este a patra olimpiadă națională pe care județul Ialomița o găzduiește...

IT-iștii de gimnaziu se întrec la Slobozia Potrivit statisticii oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la Olimpiada Națională de Informatică pentru Gimnaziu sînt așteptați să participe... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 11:30 (8280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

La sfîrșitul săptămînii precedente, administrația locală a organizat una dintre dezbaterile publice obligatorii pentru finalizarea noii strategii de dezvoltare a Sloboziei în perioada 2014-2020. Dezbaterea, un simulacru la care au participat angajați ai administrației locale și județene, a fost încă un prilej pentru oficiali de a-și face campanie electorală. Printre zecile de inepții rostite cu acest prilej se numără și promisiunea realizării unui al doilea pod peste rîul Ialomița. Strategia de dezvoltare a orașului este un document obligatoriu din perspectiva accesării fondurilor europene.

Nu aduce strategia ce aduce pensionarul... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 15:30 (9785 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

O pacientă internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia face mărturii surprinzătoare despre modul în care a fost tratată de medicii, asistentele și infirmierele unității. De pe patul de spital, Iulia Berciu, o bolnavă internată pe Secția Chirurgie, a ținut să le mulțumească public specialiștilor care au avut grijă de sănătatea ei. «Am fost bine tratată. Spitalul Slobozia are medici de care omul suferind are nevoie...» ne-a declarat pacienta.

Recunoștința unui pacient În urmă cu o săptămînă, Iulia Berciu, din Slobozia, era internată la spitalul din municipiu ca urmare a unui accident... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 13:45 (15340 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

192 de ani de atestare documentară a Poliției Române

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

Marți, 25 martie 2014, cu ocazia aniversării a 192 de ani de atestare documentară a Poliției Române, polițiștii din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la o ședință festivă. Evenimentul s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia și s-a bucurat de prezența reprezentanților instituțiilor publice.

Manifestări dedicate Zilei Poliției Române Evenimentele dedicate zilei de 25 martie au debutat încă de săptămîna precedentă. Special pentru preșcolarii și elevii din Slobozia, Inspectoratul de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 09:40 (6594 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9456 vizualizări - 2 comentarii)


Perieți: A furat ceea ce trebuia să păzească

Un paznic din Perieți este cercetat penal pentru furt calificat întrucît, în timp ce presta servicii de pază la o firmă, a furat ceea ce trebuia să păzească. Polițiștii din comună au fost anunțați vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:21
(10986 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Jilavele: Incendiu provocat intenționat

În urma unui apel primit prin 112 în dimineața zilei de luni, 11 aprilie a.c., în jurul orei 3.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la două clădiri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:19
(8923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Balaciu: Infractor arestat

Un bucureștean de 60 ani a fost prins de polițiștii ialomițeni pe raza comunei Balaciu. Bărbatul se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani cu închisoarea pentru furt. Bărbatul a fost încarcerat în arestul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:18
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Fără permis, la volan

Un tînăr de 21 ani a fost prins de polițiștii din Gheorghe Lazăr, duminică, 10 aprilie, în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Actual, tînărul este cercetat penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:17
(7662 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Tînăr preluat de elicopterul SMURD în urma unui accident

Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 13.10, în urma unui accident rutier produs pe raza localității Bărcănești, G. Valentin, în vîrstă de 17 ani, a fost rănit grav, fiind solicitată intervenția echipajelor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:16
(9853 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, în atenția polițiștilor

În week-end-ul trecut, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră, dar și pentru descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane. Rezultatele acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:10
(7241 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Tu faci Legea de nota 10», dezbatere educativă în organizarea Inspectoratului Școlar

La începutul lunii februarie 2011, Legea Educației Naționale a intrat în vigoare. În acest sens, Ministerul Educației desfășoară prin intermediul Inspectoratului Școlar Județean campanii de informare. ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:58
(14610 vizualizări - 9 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Numărul șomerilor ialomițeni este în scădere. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Astfel, la sfîrșitul lunii martie 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:50
(10731 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Intervenții SMURD

Urziceni: Intervenții SMURD

Echipajul SMURD din Urziceni a fost solicitat să intervină, miercuri, 6 aprilie, pentru salvarea unui bărbat căzut pe o stradă din localitate. La sosirea paramedicilor, cetățeanul în vîrstă de 59 ani era ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:49
(8994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni SMURD


LAPAR susține cultivarea plantelor modificate genetic

Printr-un comunicat de presă, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România își manifestă susținerea pentru decizia ministrului Agriculturii, Valeriu Tabără în ceea ce privește cultivarea plantelor ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:43
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biblioteca Județeană, la Liceul Pedagogic

În cadrul programului «Biblioteca vine la tine», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a organizat la sala de festivități a Liceului Pedagogic o prezentare, clasică și multimedia, a autorilor Eugen Jebeleanu ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:35
(8983 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 suspecți de comiterea mai multor furturi din locuințe, identificați de polițiști

Șase persoane cu vîrste cuprinse între 14 și 37 de ani, cercetate pentru furt calificat, sînt suspectate că ar fi săvîrșit, în perioada decembrie 2010-martie 2011, opt furturi din locuințe situate în comuna ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:24
(11722 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița: Grup de lucru mixt pentru romi

Joi, 7 aprilie a.c., la sala de ședințe a Prefecturii Ialomița, se vor desfășura lucrările Grupului de lucru mixt pentru romi. Ordinea de zi a reuniunii va cuprinde discuții privind situația și oportunitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:46
(11456 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Depunerea situațiilor financiare anuale, la termen

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii că societățile comerciale vor depune situațiile financiare anuale și documentele anexate acestora pentru exercițiul financiar 2 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:31
(11451 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mișcarea porcilor vii, în atenția medicilor veterinari

Potrivit unui Ordin al Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, privind mișcarea porcilor vii pe teritoriul României, trebuie avute în vedere o serie de condiții pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:27
(11371 vizualizări - 8 comentarii)


APIA: Modificări legislative la declararea suprafețelor pentru 2011

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează fermierii că a fost emis Ordinul MADR privind stabilirea modului de implementare, a condițiilor specifice și a criteriilor de eligibilitate ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:12
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Marți, 5 aprilie, pe bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din cauza neatenției, un șofer a ieșit cu mașina de pe strada Ardealului neacordînd prioritate. Autoturismul a lovit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 13:24
(67921 vizualizări - 62 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 18:56
(10973 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cal căzut într-o groapă, scos de pompieri

Pompierii din Urziceni au fost solicitați luni, 4 aprilie, pentru stingerea unui incendiu violent ce se aprinsese pe un teren viran din localitatea Movilița. Flăcările au mistuit 500 mp de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:40
(15758 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Au furat gardul din tablă

În prima zi a săptămînii, luni, 4 martie, polițiștii de la Movilița au fost alarmați cu privire la furtul unei părți a gardului împrejmuitor din tablă al unei societăți comerciale. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:36
(12056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: Accident la Bora

Un șofer băut a reușit luni, 4 aprilie, să pună pe jar polițiștii și medicii serviciului de Ambulanță. După ce a băut bine, slobozeanul în vîrstă de 40 ani s-a urcat la volanul unei autoutilitare. Doar ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(14446 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: Fier vechi, fier vechi!

Luni, 4 aprilie, polițiștii ialomițeni au prins un tînăr de 20 ani din orașul Căzănești în timp ce cumpăra fier vechi pe raza comunei Armășești, în condiții ilegale. Tînărul a fost dus la sediul poliției ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(11129 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Cu cuțitul la discotecă

Un tînăr de 33 ani, din comuna Sinești, a fost depistat cu un cuțit asupra sa în timp ce se afla la o discotecă din Maia. Duminică, 3 aprilie a.c., lucrători din cadrul Posturilor de Poliție Maia și Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(14021 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în flagrant în timp ce furau sîrmă

Duminică, 3 aprilie, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 21 ani, din Fetești, au fost identificați de o echipă de polițiști și jandarmi în timp ce sustrăgeau sîrmă de pe un teren cultivat cu viță ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(9462 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Coșereni: A furat din curte

În data de 1 aprilie 2011, Poliția Urziceni a fost sesizată de un bărbat, de 54 ani, din localitate, despre faptul că în perioada 27.03.2011-01.04.2011, persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(7696 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Copilul dispărut din Urziceni, depistat în București

Matache Leonard Gabriel, de 14 ani, din Urziceni, a fost identificat pe raza municipiului București, după două zile de la dispariție. Acesta s-a deplasat pe raza municipiului București cu trenul, fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:32
(10957 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A amenințat că se aruncă pe casa scării

După ce a consumat băuturi alcoolice, un bărbat în vîrstă de 43 ani ce locuiește într-un bloc ce a aparținut fostului IAS Bărăganu a amenințat că se aruncă în gol pe casa scării. Vecinii au fost cei care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:30
(7987 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Flăcări în apropierea barajului

Aproximativ 200 ha de stuf și vegetație uscată au fost mistuite de flăcări în după-amiaza zilei de sîmbătă, 02 aprilie, în apropierea barajului Dridu. Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:28
(9756 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...