Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Parchetul Județean Ialomița în epoca Hristescu

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Oficialii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au făcut public raportul de activitate pe anul 2013. Este vorba despre perioada în care instituția a fost condusă de Cătălin Hristescu, fostul prim-procuror, aflat actualmente în stare de arest preventiv. Documentele oficiale vorbesc de la sine și prezintă în detaliu modul în care cea mai mare unitate de parchet din județul Ialomița a fost coordonată de procurorul anchetat de DNA...

Radiografia activității unui prim-procuror anchetat Fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorul Cătălin Hristescu... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 15:20 (8518 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Dosarul ELDAGA, la rejudecare

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Afaceristul Paul Toma, patron al celebrei de acum firme ELDAGA, cu datorii de cîteva zeci de milioane de lei, ar putea primi o pedeapsă mai mică în dosarul «ELDAGA». La începutul anului trecut, el a fost condamnat, în lipsă, la 11 ani de închisoare de Tribunalul Ialomița pentru «înșelăciune». După cîteva luni de la emiterea sentinței, afaceristul a fost extrădat din Spania, iar cauza supusă rejudecării. Au trecut 8 luni, iar magistrații încă nu au stabilit noua sentință... Această condamnare ar putea fi una favorabilă infractorului, întrucît noul Cod Penal prevede pedepse reduse pentru faptele de «înșelăciune»...

«Țepele» financiare ale lui Paul Cristian Toma... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 11:10 (5142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», mazilită la comanda Ministerului Sănătății

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

De o săptămînă, medicii care ofereau consultații în Policlinica Spitalului Județean de Urgență Slobozia nu mai încasează sporuri salariale sub formă de donații! Decizia a fost impusă de Ministerul Sănătății, ca urmare a auditului efectuat în urmă cu o lună. Oficialii veniți de la București au cerut încetarea oricăror raporturi de colaborare între unitatea medicală și Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», entitatea creată special pentru a permite acest sistem de plată al doctorilor. De acum, pacienții vor beneficia de asistență medicală în ambulatoriu pe baza bonurilor de ordine și a numărului de consultații decontate de Casa Județeană de Sănătate. Dacă s-a depășit limita, bolnavii vor fi... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 10:40 (10082 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

Pentru a funcționa în anul 2014

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, aleșii județului au aprobat cu majoritate de voturi bugetul necesar pentru funcționare și dezvoltare în anul 2014. Potrivit declarațiilor publice făcute cu acest prilej, anul acesta va fi unul al unui «management financiar performant, pentru dezvoltarea echilibrată a infrastructurii județene și creșterea calității serviciilor publice oferite cetățenilor». În cifre seci, județul are de cheltuit pentru această viziune «strategică» 105 milioane de lei...

Cine n-are președinte, să-l ia pe al nostru
Vineri, 7 februarie a.c., plenul Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 17:20 (11049 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă

«Găuri negre» în bugetele locale de 9,5 milioane de lei!

Curtea de Conturi a României e remis recent publicității raportul activităților de control întreprinse în cursul anului 2013 în cadrul administrațiilor publice locale din Ialomița. Documentul demonstrează, încă o dată!, proasta gestionare a fondurilor publice de către oficialii primăriilor din județ. Inspectorii Curții de Conturi au descoperit o sumedenie de nereguli financiar-contabile și fiscale. Toate aceste abateri reprezintă «găuri negre» în bugetele administrațiilor locale de 9,5 milioane de lei...

Bugetele locale, «văduvite» de 9,5 milioane de lei
Raportul general al Camerei... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 14:40 (7358 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cardiologia are «inimă» nouă

Investiție totală de 2 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cardiologia are «inimă» nouă

Grație eforturilor unui om de afaceri local, care a dorit să rămînă anonim, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în ultimele 2 luni de o investiție totală de 2 milioane de lei. Fondurile au fost folosite pentru dotarea din punct de vedere al echipamentelor medicale a secțiilor Neurologie (consituire ATI-accidente vasculare cerebrale, dotare cu paturi speciale și aparatura aferentă), Neonatologie (5 incubatoare), Chirurgie (endoscop de ultimă generație), Cardiologie (renovare integrală Secție, constituire ATI-cardiologie), refacerea instalațiilor de fluide medicale (oxigen-aer-vacuum) la nivelul întregului spital, precum și achiziționarea de lenjerii, pături și pijamale... De remarcat... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 12:20 (15239 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

La fiecare început de an, bugetul Sloboziei devine subiect de nesfîrșite dezbateri publice, mai mult sau mai puțin argumentate. Anul acesta însă am decis să schimbăm unghiul de abordare și să oferim opiniei publice atît imaginea dorită de autoritățile locale, cît și pe cea reală, așa cum transpare ea din sumele alocate pentru dezvoltarea orașului în acest an...

Dezvoltare fără pretenții
Bugetul Sloboziei pentru anul 2014 este de 96 milioane de lei. În valori absolute, cifra este ceva mai mare decît cea din anul 2013, dar creșterea este nesemnificativă față de nevoile investiționale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 10:15 (7703 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Reglare de conturi în stil Nick Touring

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Nicu Pericli, patronul firmei de transport Nick Touring, continuă să combată concurența folosind pumnii, picioarele și amenințările cu moartea. Un taximetrist din Slobozia reclamă faptul că a ajuns la spital după ce ginerele lui Pericli l-ar fi agresat pe motiv că i-ar fi «furat» un client. Nu este prima dată cînd taximetristul are probleme de acest fel... În urmă cu un an, «din ordinul lui Pericli» după cum spune taximetristul, persoane necunoscute i-au tăiat cauciucurile de la mașină...
Incidentul în care taximetristul slobozean C.I., de 55 de ani, a fost implicat s-a petrecut în după amiaza zilei de miercuri, 12 februarie 2014. Bărbatul venea de la Amara la Slobozia și a oprit pentru... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 16:30 (22958 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Patimile justiției ialomițene. Mărirea și decăderea procurorului Cătălin Hristescu...

În următoarele 6 luni ale anului în curs, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița își propune să acționeze alături de întreaga echipă din cadrul unității pentru combaterea fenomenului infracțional din județ. Principalele direcții pe care le vor avea în vedere procurorii PT Ialomița în următoare perioadă sînt lupta împotriva corupției și a evaziunii fiscale. «Principalele planuri pentru viitor vizează mobilizarea în lupta pentru combaterea faptelor de evaziune fiscală și corupție. Este strategia pe care o are în vedere Ministerul Public și pe care noi dorim să o impunem și la nivelul structurilor noastre. Va fi o perioadă încărcată în care vom avea de muncă, însă ne vom face datoria... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 08:25 (10169 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cum să faci dispărut un seif plin cu bani în 5 minute

Furtul anului 2013 la Urziceni

Cum să faci dispărut un seif plin cu bani în 5 minute

În ultimii 10 ani, cele mai mari furturi din istoria infracțională a Ialomiței s-au petrecut la Urziceni. Iar autorii care le comit sînt mai mult de cît specialiști. Șapte infractori au pătruns în interiorul unei case de pariuri din oraș și au furat un seif în care se aflau 90000 de lei. Totul în doar 5 minute! Deși au reușit să păcălească vigilența agenților de pază și chiar a polițiștilor, hoții au fost dați de gol într-un mod uluitor. Au abandonat carcasa seifului la groapa de gunoi din Bărbulești, iar un localnic a valorificat-o la un centru de fier vechi... Așa au reușit organele de anchetă să le dea de urmă. În momentul de față aceștia au fost trimiși în judecată de procurorii Parchetului... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 17:30 (11250 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început concedierea angajaților PFA!

Primele efecte ale controlului ministerial la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

A început concedierea angajaților PFA!

În urmă cu aproximativ 2 săptămîni, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a întreprins un audit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Vizată a fost activitatea unității medicale din ultimii 3 ani. Concluziile oficialilor din Ministerul Sănătății nu au fost făcute publice, însă această acțiune începe să producă efecte. Vizat de Corpul de Control, juristului Vasile Zamfir i s-au cerut note explicative cu privire la cele 103 procese în care unitatea sanitară a fost implicată în perioada 2011-2013 și pe care s-ar părea că le-ar fi pierdut... Mai mult, Spitalul Slobozia a concediat primii 5 angajați în sistem PFA!

Controlul care a tulburat apele... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 15:15 (35913 vizualizări - 72 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

După 24 de ani de tranziție, proprietățile deținute de administrațiile locale se dovedesc a fi mai degrabă găuri negre, decît surse de venit. La Slobozia, cel mai mare oraș al județului, autoritățile locale caută de luni bune soluții pentru a scăpa de proprietățile care produc pagube. După centralele termice dezafectate și apartamentele ANL, oficialii susțin că se pregătesc să scoată «la vînzare» și apartamentele aflate în proprietatea privată a orașului. Ofertele, spunem noi, reprezintă ultimele chilipiruri imobiliare ale Sloboziei...

Centralele termice, o afacere ratată
De mai... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 10:10 (6048 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista scurtă a condamnaților «iertați» de noul Cod Penal la Slobozia

Lista scurtă a condamnaților «iertați» de noul Cod Penal la Slobozia

Intrarea în vigoare a noului Cod Penal și de Procedură Penală a avut efecte și la Slobozia. La sfîșitul săptămînii precedente, magistrații Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița au organizat procese-maraton pentru a aplica noile prevederi în materie penală asupra persoanelor aflate în detenție. 140 de dosare ale condamnaților închiși la Penitenciarul Slobozia au fost rejudecate de magistrați. La finalul proceselor, 4 condamnați au beneficiat de clemența noului Cod Penal...

Noul Cod Penal, mai blînd cu infractorii
În Dreptul Penal românesc funcționează principiul legii... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 15:10 (13615 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medici, asistente și polițiști, amenințați de un aparținător băut!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sub asediu

Medici, asistente și polițiști, amenințați de un aparținător băut!

Scandal la Unitatea de Primiri Urgență a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Un tînăr de 25 de ani aflat în stare de ebrietate, aparținător al unui bolnav adus la consultații, și-a ieșit din fire ca din senin. Amețit de aburii alcoolului, acesta a amenințat medicii și asistentele și a folosit un spray lacrimogen pentru a se apăra de furia paznicilor și polițiștilor veniți să-l calmeze... În după-amiaza zilei de luni, 3 februarie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, două persoane aflate în stare de ebrietate au venit la consultații cu un bătrîn de 67 de ani. Omul acuza dureri de stomac și avea vărsături. Văzînd că medicul care ar fi trebuit să-i acorde îngrijiri bolnavului întîrzie... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 13:25 (27468 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sălcioara: Streaptease rural cu Leon «Săpunaru»

În peisajul infracțional din vestul județului și-a făcut apariția un personaj inedit. Este vorba despre un infractor care a amenințat cu moartea doi agenți de poliție din  Sălcioara... gol pușcă! Cazul este anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, care l-au trimis în urmă cu o săptămînă în judecată sub acuzațiile de «ultraj contra bunelor moravuri» și «tulburarea ordinii și liniștii publice». Bărbatul se află momentan în stare de arest preventiv, pentru 29 de zile...

Revolta lui Leon «Săpunaru»
Inculpatul cercetat de procurorii Parchetului Județean... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 11:40 (12349 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statutul de Parc Industrial ne costă (alte) 300 mii de lei

De trei ori mai scump, în numele unui aviz

Statutul de Parc Industrial ne costă (alte) 300 mii de lei

La sfîrșitul primei decade a lunii ianuarie, în cadrul unei ședințe publice, administrația locală își anunța intenția de a transforma Platforma Industrială pentru IMM, o investiție de 17,5 milioane de lei, cofinanțată din fonduri europene, în Parc Industrial. Vineri, 31 ianuarie 2014, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, edilii locali au supus votului în plen și nota de plată a acestei inițiative. Studiul de fezabilitate aferent investiției pentru dobîndirea acestui statut se ridică la 300 mii de lei...

O inițiativă contestată în plen
Vineri, 31 ianuarie 2014, în cadrul... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 17:20 (8304 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

SC Servicii Publice Slobozia SRL revoluționează piața județeană de evenimente

Rețete de succes în administrația slobozeană

SC Servicii Publice Slobozia SRL revoluționează piața județeană de evenimente

După 4 ani de experiențe dirijate administrativ, Serviciul Autofinanțate din cadrul Primăriei Slobozia a intrat pe piața liberă. Începînd cu 1 februarie 2014, noua SC Servicii Publice Slobozia SRL își propune să majoreze cu 50% cifra de afaceri și să creeze noi tipuri de evenimente care să permită dezvoltarea potențialului economic al orașului...

Excepția care confirmă regulile
La nivelul anului 2013, cu numai 33 de angajați, Serviciul Public Autofinanțate din cadrul Primăriei Slobozia a reușit performanța unei cifre de afaceri de 1,4 milioane de lei. Meritul serviciului este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 14:50 (21443 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Mandatul managerului Olaru, sub lupa Ministerului Sănătății

Luna controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mandatul managerului Olaru, sub lupa Ministerului Sănătății

Început de an sub semnul verificărilor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În săptămîna precedentă, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a trecut pragul celei mai mari unități medicale din județul Ialomița. Experții trimiși la Slobozia au verificat întreaga activitate a spitalului, din perioada 2011-2013, adică a celor 3 ani de mandat ai doctorului Vasile Olaru... Deși raportul și procesul-verbal al verificărilor vor fi făcute publice abia peste 2 săptămîni, surse din cadrul unității medicale afirmă că reprezentanții Ministerului Sănătății au descoperit nereguli care ar putea intra lejer sub incidența legii penale. Surprinzător sau nu, în prima zi de la debutul controlului ministerial... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 13:25 (33304 vizualizări - 59 comentarii)

EVENIMENT

Toaletele din Slobozia, în sfîrșit concesionate

Pentru că, așa cum spune o maximă latină «nimic din ce e omenesc nu le e străin», consilierii locali ai Sloboziei au reușit să aprobe concesionarea «la pachet» a toaletelor publice din oraș. Votul în plen al celor 21 de consilieri locali ne permite să sperăm că singurii care vor mai fi surprinși de copiii noștri în spatele tufișurilor de prin parcuri vor fi doar... cîinii!

Vă dorim o vară... civilizată! Semn al civilizației urbane, toaletele reprezintă pentru orice administrație una dintre cărțile sale de vizită. Timp de 24 de ani, Slobozia nu a avut nevoie de una, iar parcurile publice... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 10:20 (4583 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ședință marca «Brusli» la Consiliul Local Slobozia

Ședință marca «Brusli» la Consiliul Local Slobozia

După o așteptare regulamentară de 8 ani, consilierul local Ionuț Răileanu, zis Brusli, și-a văzut visul cu ochii. El va ocupa pentru trei luni funcția de președinte! E drept, doar pentru cîteva ore și numai funcția de președinte de ședințe ale Consiliului Local Slobozia... Dar a fost suficient pentru a confirma unul dintre principiile enunțate de Peter, respectiv acela că fiecare angajat (în cazul nostru ales local) avansează în funcție pînă atinge propriul prag de incompetență!

Avatarul lui Brusli în președinte În ultimii ani, președinția trimestrială a Consiliului Local Slobozia a... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 08:15 (7519 vizualizări - 14 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mărculești: Polițiștii și pompierii, întîlnire cu localnicii pe tema «descoperirea unor elemente de muniție»

Avînd în vedere evenimentul produs în seara zilei de 8 august a.c., cînd un bărbat în vârstă de 39 ani și-a pierdut viața în urma deflagrației produsă de secționarea cu flexul a unui proiectil de artilerie ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 16:14
(9073 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Alarmant! Un minor de doar 13 ani este autorul principal în șase furturi de biciclete. Copilul cu domiciliul în Cosîmbești este bănuit de furtul a 6 biciclete de pe raza municipiului Fetești, în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:59
(9901 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Înșelată cu 800 lei prin telefon

După ce a trimis 800 lei unui necunoscut printr-o agenție de transfer on-line, o tînără de 34 ani, din Reviga, a reclamat polițiștilor că a fost înșelată. S-a întîmplat marți, 9 august a.c., cînd femeia ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:56
(7715 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Circula cu o mașină furată din Italia

Polițiștii ialomițeni, specializați în trafic și furturi auto, au desfășurat marți, 9 august a.c., o acțiune pentru depistarea mașinilor urmărite internațional. Astfel, în cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:55
(8410 vizualizări - 2 comentarii)


6,42%, rata șomajului în Ialomița

La sfîrșitul lunii iulie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7048 persoane, din care 1811 șomeri indemnizați, respectiv 5237 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:12
(7166 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Patron cercetat pentru «fals intelectual»

Administratorul unei firme din Urziceni este cercetat penal pentru «fals intelectual». Pe numele individului polițiștii au reținut neînregistrarea în contabilitatea societății a peste 96,6 mii lei, sumă ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:10
(6964 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Recital Mirella Bunoaica

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», soprana Mirella Bunoaica va susține un recital extraordinar la Slobozia. Evenimentul va fi găzduit miercuri, ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:09
(6891 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Italia, găsit la Țăndărei

BMW furat din Italia, găsit la Țăndărei

Luni, 8 august, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea traficului și furturilor de autovehicule. Astfel, în timpul verificărilor a fost găsită o mașină de lux ce ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:09
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șoferi băuți la volan

Marți, 9 august, polițiștii Serviciului Rutier au oprit, în afara localității Movilița, o mașină ce circula pe direcția Urziceni-București. Pentru că mirosea a alcool, conducătorul auto, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:08
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 16 august, termen limită pentru depunerea raportărilor contabile

16 august 2011 este data limită pentru depunerea raportărilor contabile pentru primul semestru ale agenților economici care au înregistrat o cifră de afaceri de peste 35000 euro în exercițiul financiar ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:07
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente cu răniți grav și viteză de 147 km la oră!

La începutul săptămînii, luni, 8 august, un tînăr de 26 ani din Tîrgu Secuiesc a provocat un accident rutier între Buzău și Slobozia. Cauza principală a accidentului a constituit-o oboseala tînărului conducător ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:06
(5658 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 4,8 milioane lei, rambursări de TVA

În august 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță rambursări de TVA în valoare totală de aproximativ 4,8 milioane lei. Banii vor fi rambursați pentru 49 de deconturi cu sume negative ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:05
(7479 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț prins de polițiști

Un bărbat de 40 ani din Amara este cercetat de polițiști pentru furt calificat. Pe numele bărbatului a fost deschisă o anchetă penală pentru un furt comis la o societate comercială din Slobozia. Individul ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 13:01
(8733 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt hoț


DGFP Ialomița: Depunerea electronică a declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomita reamintește că, începînd cu obligațiile declarative aferente lunii iulie cu termen de declarare 25 august 2011, Formularul 112 «Declarația privind ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 12:55
(7302 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: A încercat să taie un obuz cu flexul. Proiectilul a explodat și i-a produs răni grave!

Luni, 8 august a.c., în jurul orei 20.10, Poliția a fost sesizată prin 112, despre faptul că pe raza localității s-a produs o explozie. În urma verificărilor efectuate de către echipa complexă din cadrul ...[citește_toată_știrea]

9 August 2011, 09:52
(6886 vizualizări - 2 comentarii)


Gheorghe Doja: La 16 ani, prins conducînd mașina prin comună

Polițiștii au depistat vineri, 5 august a.c., pe raza localității Gheorghe Doja, un autoturism condus de un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Gheorghe Lazăr. În urma verificărilor efectuate în bazele ...[citește_toată_știrea]

9 August 2011, 08:20
(8356 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale și amenzi pentru prostituție

Efective din cadrul Biroului de Investigații Criminale și Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia au acționat în perioada 1-5 august a.c. pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de ...[citește_toată_știrea]

9 August 2011, 08:04
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: A dat foc la miriște și a incendiat tarlaua vecinului

În seara zilei de vineri, 5 august a.c., în zona terenurilor agricole ale comunei Andrășești, un localnic de 44 ani a intenționat să curețe vegetația uscată de pe terenul proprietate, dînd foc tarlalei ...[citește_toată_știrea]

9 August 2011, 08:02
(9119 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 80000 lei

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 334 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 8 certificate de înmatriculare. 142 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

9 August 2011, 07:45
(7862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2011, 07:33
(7236 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Fără viză de la asociațiile crescătorilor de animale la solicitarea primelor pe exploatație

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează cu privire la eliminarea obligativității vizării cererilor de solicitare a primei pe exploatație, specia bovine, pentru anul 2011 de ...[citește_toată_știrea]

8 August 2011, 08:09
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Opt minori de 13 și 14 ani, prinși la furat din magazine

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a surprins pe o stradă din localitate mai multe persoane care alergau. S-a procedat la interceptarea grupului, fiind depistat un copil de 13 ani ...[citește_toată_știrea]

8 August 2011, 07:52
(6787 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A acroșat o fetiță pe bicicletă

Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN3A, în zona Halta Bărăganu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 54 ani, din ...[citește_toată_știrea]

8 August 2011, 07:45
(7401 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Fetești: Copil de 12 ani, spărgător de locuințe

Polițiștii cercetează un minor de 12 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 53 ani, din localitate, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

8 August 2011, 07:41
(6553 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt copil


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale, depistarea persoanelor și bunurilor urmărite în temeiul legii precum și pentru combaterea comerțului ...[citește_toată_știrea]

8 August 2011, 07:37
(7434 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni

Un conducător auto de 27 ani a fost oprit în trafic de polițiștii din Urziceni, pe raza localității. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au constatat că mașina figura ca urmărită internațional, ...[citește_toată_știrea]

4 August 2011, 22:38
(8782 vizualizări - 0 comentarii)


Miriște în flăcări la Giurgeni, furaje arse la Movila

Pompierii din Țăndărei s-au luptat noaptea de miercuri spre joi, 3/4 august, cu stingerea flăcărilor pe o miriște din apropierea localității Giurgeni. Focul mistuia peste 20 hectare de miriște de grîu ce ...[citește_toată_știrea]

4 August 2011, 22:32
(7063 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Dosar penal pentru un tractorist fără permis

Polițiștii de la Stelnica au oprit, marți, 2 august, la Făcăeni, un tractor cu două remorci, pentru un control de rutină. Utilajul era condus de un localnic de 37 ani, care nu avea permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

4 August 2011, 22:30
(8095 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 10 tone de grîu confiscate

Polițiștii de investigare a fraudelor, în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au confiscat 10 tone de grîu. Grîul fără documente legale de proveniență era transportat cu un autotractor ...[citește_toată_știrea]

4 August 2011, 22:30
(7487 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Lemne vîndute ilegal

Un bărbat de 38 ani a fost prins în timp ce vindea ilegal lemne de foc pe raza localității Vlădeni. S-a întîmplat marți, 2 august cînd polițiștii au descoperit la domiciliul unui bărbat din Vlădeni o remorcă ...[citește_toată_știrea]

4 August 2011, 22:29
(9377 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...