Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Parchetul Județean Ialomița în epoca Hristescu

5200 de cauze penale soluționate cu NUP!

Oficialii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au făcut public raportul de activitate pe anul 2013. Este vorba despre perioada în care instituția a fost condusă de Cătălin Hristescu, fostul prim-procuror, aflat actualmente în stare de arest preventiv. Documentele oficiale vorbesc de la sine și prezintă în detaliu modul în care cea mai mare unitate de parchet din județul Ialomița a fost coordonată de procurorul anchetat de DNA...

Radiografia activității unui prim-procuror anchetat Fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, procurorul Cătălin Hristescu... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 15:20 (8518 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Dosarul ELDAGA, la rejudecare

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Afaceristul Paul Toma, patron al celebrei de acum firme ELDAGA, cu datorii de cîteva zeci de milioane de lei, ar putea primi o pedeapsă mai mică în dosarul «ELDAGA». La începutul anului trecut, el a fost condamnat, în lipsă, la 11 ani de închisoare de Tribunalul Ialomița pentru «înșelăciune». După cîteva luni de la emiterea sentinței, afaceristul a fost extrădat din Spania, iar cauza supusă rejudecării. Au trecut 8 luni, iar magistrații încă nu au stabilit noua sentință... Această condamnare ar putea fi una favorabilă infractorului, întrucît noul Cod Penal prevede pedepse reduse pentru faptele de «înșelăciune»...

«Țepele» financiare ale lui Paul Cristian Toma... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 11:10 (5142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», mazilită la comanda Ministerului Sănătății

Fără donații pentru medicii din Policlinica Spitalului Slobozia

De o săptămînă, medicii care ofereau consultații în Policlinica Spitalului Județean de Urgență Slobozia nu mai încasează sporuri salariale sub formă de donații! Decizia a fost impusă de Ministerul Sănătății, ca urmare a auditului efectuat în urmă cu o lună. Oficialii veniți de la București au cerut încetarea oricăror raporturi de colaborare între unitatea medicală și Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița», entitatea creată special pentru a permite acest sistem de plată al doctorilor. De acum, pacienții vor beneficia de asistență medicală în ambulatoriu pe baza bonurilor de ordine și a numărului de consultații decontate de Casa Județeană de Sănătate. Dacă s-a depășit limita, bolnavii vor fi... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 10:40 (10082 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

Pentru a funcționa în anul 2014

Administrația ialomițeană ne costă 105 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, aleșii județului au aprobat cu majoritate de voturi bugetul necesar pentru funcționare și dezvoltare în anul 2014. Potrivit declarațiilor publice făcute cu acest prilej, anul acesta va fi unul al unui «management financiar performant, pentru dezvoltarea echilibrată a infrastructurii județene și creșterea calității serviciilor publice oferite cetățenilor». În cifre seci, județul are de cheltuit pentru această viziune «strategică» 105 milioane de lei...

Cine n-are președinte, să-l ia pe al nostru
Vineri, 7 februarie a.c., plenul Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 17:20 (11049 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă

«Găuri negre» în bugetele locale de 9,5 milioane de lei!

Curtea de Conturi a României e remis recent publicității raportul activităților de control întreprinse în cursul anului 2013 în cadrul administrațiilor publice locale din Ialomița. Documentul demonstrează, încă o dată!, proasta gestionare a fondurilor publice de către oficialii primăriilor din județ. Inspectorii Curții de Conturi au descoperit o sumedenie de nereguli financiar-contabile și fiscale. Toate aceste abateri reprezintă «găuri negre» în bugetele administrațiilor locale de 9,5 milioane de lei...

Bugetele locale, «văduvite» de 9,5 milioane de lei
Raportul general al Camerei... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 14:40 (7358 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cardiologia are «inimă» nouă

Investiție totală de 2 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cardiologia are «inimă» nouă

Grație eforturilor unui om de afaceri local, care a dorit să rămînă anonim, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în ultimele 2 luni de o investiție totală de 2 milioane de lei. Fondurile au fost folosite pentru dotarea din punct de vedere al echipamentelor medicale a secțiilor Neurologie (consituire ATI-accidente vasculare cerebrale, dotare cu paturi speciale și aparatura aferentă), Neonatologie (5 incubatoare), Chirurgie (endoscop de ultimă generație), Cardiologie (renovare integrală Secție, constituire ATI-cardiologie), refacerea instalațiilor de fluide medicale (oxigen-aer-vacuum) la nivelul întregului spital, precum și achiziționarea de lenjerii, pături și pijamale... De remarcat... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 12:20 (15239 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

La fiecare început de an, bugetul Sloboziei devine subiect de nesfîrșite dezbateri publice, mai mult sau mai puțin argumentate. Anul acesta însă am decis să schimbăm unghiul de abordare și să oferim opiniei publice atît imaginea dorită de autoritățile locale, cît și pe cea reală, așa cum transpare ea din sumele alocate pentru dezvoltarea orașului în acest an...

Dezvoltare fără pretenții
Bugetul Sloboziei pentru anul 2014 este de 96 milioane de lei. În valori absolute, cifra este ceva mai mare decît cea din anul 2013, dar creșterea este nesemnificativă față de nevoile investiționale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 10:15 (7703 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Reglare de conturi în stil Nick Touring

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Nicu Pericli, patronul firmei de transport Nick Touring, continuă să combată concurența folosind pumnii, picioarele și amenințările cu moartea. Un taximetrist din Slobozia reclamă faptul că a ajuns la spital după ce ginerele lui Pericli l-ar fi agresat pe motiv că i-ar fi «furat» un client. Nu este prima dată cînd taximetristul are probleme de acest fel... În urmă cu un an, «din ordinul lui Pericli» după cum spune taximetristul, persoane necunoscute i-au tăiat cauciucurile de la mașină...
Incidentul în care taximetristul slobozean C.I., de 55 de ani, a fost implicat s-a petrecut în după amiaza zilei de miercuri, 12 februarie 2014. Bărbatul venea de la Amara la Slobozia și a oprit pentru... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 16:30 (22958 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Patimile justiției ialomițene. Mărirea și decăderea procurorului Cătălin Hristescu...

În următoarele 6 luni ale anului în curs, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița își propune să acționeze alături de întreaga echipă din cadrul unității pentru combaterea fenomenului infracțional din județ. Principalele direcții pe care le vor avea în vedere procurorii PT Ialomița în următoare perioadă sînt lupta împotriva corupției și a evaziunii fiscale. «Principalele planuri pentru viitor vizează mobilizarea în lupta pentru combaterea faptelor de evaziune fiscală și corupție. Este strategia pe care o are în vedere Ministerul Public și pe care noi dorim să o impunem și la nivelul structurilor noastre. Va fi o perioadă încărcată în care vom avea de muncă, însă ne vom face datoria... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 08:25 (10169 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cum să faci dispărut un seif plin cu bani în 5 minute

Furtul anului 2013 la Urziceni

Cum să faci dispărut un seif plin cu bani în 5 minute

În ultimii 10 ani, cele mai mari furturi din istoria infracțională a Ialomiței s-au petrecut la Urziceni. Iar autorii care le comit sînt mai mult de cît specialiști. Șapte infractori au pătruns în interiorul unei case de pariuri din oraș și au furat un seif în care se aflau 90000 de lei. Totul în doar 5 minute! Deși au reușit să păcălească vigilența agenților de pază și chiar a polițiștilor, hoții au fost dați de gol într-un mod uluitor. Au abandonat carcasa seifului la groapa de gunoi din Bărbulești, iar un localnic a valorificat-o la un centru de fier vechi... Așa au reușit organele de anchetă să le dea de urmă. În momentul de față aceștia au fost trimiși în judecată de procurorii Parchetului... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 17:30 (11250 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început concedierea angajaților PFA!

Primele efecte ale controlului ministerial la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

A început concedierea angajaților PFA!

În urmă cu aproximativ 2 săptămîni, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a întreprins un audit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Vizată a fost activitatea unității medicale din ultimii 3 ani. Concluziile oficialilor din Ministerul Sănătății nu au fost făcute publice, însă această acțiune începe să producă efecte. Vizat de Corpul de Control, juristului Vasile Zamfir i s-au cerut note explicative cu privire la cele 103 procese în care unitatea sanitară a fost implicată în perioada 2011-2013 și pe care s-ar părea că le-ar fi pierdut... Mai mult, Spitalul Slobozia a concediat primii 5 angajați în sistem PFA!

Controlul care a tulburat apele... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 15:15 (35912 vizualizări - 72 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

După 24 de ani de tranziție, proprietățile deținute de administrațiile locale se dovedesc a fi mai degrabă găuri negre, decît surse de venit. La Slobozia, cel mai mare oraș al județului, autoritățile locale caută de luni bune soluții pentru a scăpa de proprietățile care produc pagube. După centralele termice dezafectate și apartamentele ANL, oficialii susțin că se pregătesc să scoată «la vînzare» și apartamentele aflate în proprietatea privată a orașului. Ofertele, spunem noi, reprezintă ultimele chilipiruri imobiliare ale Sloboziei...

Centralele termice, o afacere ratată
De mai... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 10:10 (6048 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista scurtă a condamnaților «iertați» de noul Cod Penal la Slobozia

Lista scurtă a condamnaților «iertați» de noul Cod Penal la Slobozia

Intrarea în vigoare a noului Cod Penal și de Procedură Penală a avut efecte și la Slobozia. La sfîșitul săptămînii precedente, magistrații Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița au organizat procese-maraton pentru a aplica noile prevederi în materie penală asupra persoanelor aflate în detenție. 140 de dosare ale condamnaților închiși la Penitenciarul Slobozia au fost rejudecate de magistrați. La finalul proceselor, 4 condamnați au beneficiat de clemența noului Cod Penal...

Noul Cod Penal, mai blînd cu infractorii
În Dreptul Penal românesc funcționează principiul legii... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 15:10 (13615 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medici, asistente și polițiști, amenințați de un aparținător băut!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sub asediu

Medici, asistente și polițiști, amenințați de un aparținător băut!

Scandal la Unitatea de Primiri Urgență a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Un tînăr de 25 de ani aflat în stare de ebrietate, aparținător al unui bolnav adus la consultații, și-a ieșit din fire ca din senin. Amețit de aburii alcoolului, acesta a amenințat medicii și asistentele și a folosit un spray lacrimogen pentru a se apăra de furia paznicilor și polițiștilor veniți să-l calmeze... În după-amiaza zilei de luni, 3 februarie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, două persoane aflate în stare de ebrietate au venit la consultații cu un bătrîn de 67 de ani. Omul acuza dureri de stomac și avea vărsături. Văzînd că medicul care ar fi trebuit să-i acorde îngrijiri bolnavului întîrzie... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 13:25 (27468 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sălcioara: Streaptease rural cu Leon «Săpunaru»

În peisajul infracțional din vestul județului și-a făcut apariția un personaj inedit. Este vorba despre un infractor care a amenințat cu moartea doi agenți de poliție din  Sălcioara... gol pușcă! Cazul este anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, care l-au trimis în urmă cu o săptămînă în judecată sub acuzațiile de «ultraj contra bunelor moravuri» și «tulburarea ordinii și liniștii publice». Bărbatul se află momentan în stare de arest preventiv, pentru 29 de zile...

Revolta lui Leon «Săpunaru»
Inculpatul cercetat de procurorii Parchetului Județean... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 11:40 (12349 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statutul de Parc Industrial ne costă (alte) 300 mii de lei

De trei ori mai scump, în numele unui aviz

Statutul de Parc Industrial ne costă (alte) 300 mii de lei

La sfîrșitul primei decade a lunii ianuarie, în cadrul unei ședințe publice, administrația locală își anunța intenția de a transforma Platforma Industrială pentru IMM, o investiție de 17,5 milioane de lei, cofinanțată din fonduri europene, în Parc Industrial. Vineri, 31 ianuarie 2014, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, edilii locali au supus votului în plen și nota de plată a acestei inițiative. Studiul de fezabilitate aferent investiției pentru dobîndirea acestui statut se ridică la 300 mii de lei...

O inițiativă contestată în plen
Vineri, 31 ianuarie 2014, în cadrul... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 17:20 (8304 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

SC Servicii Publice Slobozia SRL revoluționează piața județeană de evenimente

Rețete de succes în administrația slobozeană

SC Servicii Publice Slobozia SRL revoluționează piața județeană de evenimente

După 4 ani de experiențe dirijate administrativ, Serviciul Autofinanțate din cadrul Primăriei Slobozia a intrat pe piața liberă. Începînd cu 1 februarie 2014, noua SC Servicii Publice Slobozia SRL își propune să majoreze cu 50% cifra de afaceri și să creeze noi tipuri de evenimente care să permită dezvoltarea potențialului economic al orașului...

Excepția care confirmă regulile
La nivelul anului 2013, cu numai 33 de angajați, Serviciul Public Autofinanțate din cadrul Primăriei Slobozia a reușit performanța unei cifre de afaceri de 1,4 milioane de lei. Meritul serviciului este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 14:50 (21443 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Mandatul managerului Olaru, sub lupa Ministerului Sănătății

Luna controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mandatul managerului Olaru, sub lupa Ministerului Sănătății

Început de an sub semnul verificărilor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În săptămîna precedentă, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a trecut pragul celei mai mari unități medicale din județul Ialomița. Experții trimiși la Slobozia au verificat întreaga activitate a spitalului, din perioada 2011-2013, adică a celor 3 ani de mandat ai doctorului Vasile Olaru... Deși raportul și procesul-verbal al verificărilor vor fi făcute publice abia peste 2 săptămîni, surse din cadrul unității medicale afirmă că reprezentanții Ministerului Sănătății au descoperit nereguli care ar putea intra lejer sub incidența legii penale. Surprinzător sau nu, în prima zi de la debutul controlului ministerial... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 13:25 (33304 vizualizări - 59 comentarii)

EVENIMENT

Toaletele din Slobozia, în sfîrșit concesionate

Pentru că, așa cum spune o maximă latină «nimic din ce e omenesc nu le e străin», consilierii locali ai Sloboziei au reușit să aprobe concesionarea «la pachet» a toaletelor publice din oraș. Votul în plen al celor 21 de consilieri locali ne permite să sperăm că singurii care vor mai fi surprinși de copiii noștri în spatele tufișurilor de prin parcuri vor fi doar... cîinii!

Vă dorim o vară... civilizată! Semn al civilizației urbane, toaletele reprezintă pentru orice administrație una dintre cărțile sale de vizită. Timp de 24 de ani, Slobozia nu a avut nevoie de una, iar parcurile publice... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 10:20 (4583 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ședință marca «Brusli» la Consiliul Local Slobozia

Ședință marca «Brusli» la Consiliul Local Slobozia

După o așteptare regulamentară de 8 ani, consilierul local Ionuț Răileanu, zis Brusli, și-a văzut visul cu ochii. El va ocupa pentru trei luni funcția de președinte! E drept, doar pentru cîteva ore și numai funcția de președinte de ședințe ale Consiliului Local Slobozia... Dar a fost suficient pentru a confirma unul dintre principiile enunțate de Peter, respectiv acela că fiecare angajat (în cazul nostru ales local) avansează în funcție pînă atinge propriul prag de incompetență!

Avatarul lui Brusli în președinte În ultimii ani, președinția trimestrială a Consiliului Local Slobozia a... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 08:15 (7519 vizualizări - 14 comentarii)

28 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11505 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9060 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8419 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10349 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16176 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7941 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9886 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12152 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14752 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14037 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10270 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15290 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13182 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10144 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...