Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decât trebuia!»

Primul deținut eliberat de noul Cod Penal, la Slobozia

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decît trebuia!»

1 februarie 2014 este o zi istorică în dreptul românesc. Noile Coduri Penal și de Procedură Penală au intrat în vigoare. Normele juridice  prin care infractorii sînt trași la răspundere au avut efecte și la Slobozia. Doi deținuți au beneficiat de eliberare de îndată din închisoare, pentru că, după noul Cod Penal, au ispășit deja pedepsele la care au fost condamnați...

Povestea unui condamnat eliberat Primul deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia care a beneficiat de privilegiul de a fi eliberat de noul Cod Penal este cetățeanul român de orginie turcă Ilias Saban. Acesta a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2014, 21:10 (8292 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Consiliul Județean Ialomița, în vizorul anchetatorilor

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Mariajul dintre autoritățile județene și SC Oyl Company Holding AG a trezit interesul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit unei adrese remise de către instituție, la solicitarea noastră, «pe rolul unității noastre de Parchet se află înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări față de mai multe persoane sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de abuz în serviciu contra intereselor publice». Obiectul acestui dosar îl reprezintă investiția Consiliului Județean Ialomița în modernizarea drumului județean DJ201A Coșereni-Adîncata...

Dosar penal pentru un drum cu probleme... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 15:20 (18166 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7013 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Ministrul Mediului a vizitat Ialomița

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Vineri, 31 ianuarie 2014, ministrul Mediului, Rovana Plumb, a vizitat Ialomița. Ea și-a dorit să verifice care este rezultatul activităților desfășurate de autoritățile locale și județene în procesul de deszăpezire. Rovana Plumb a fost așteptată la sediul Prefecturii Ialomița de către prefectul Gigi Petre și președintele Consiliului Județean Ialomița. Întîlnirea s-a produs la orele 10,30 și a fost urmată de o vizită în teren. «Voi rămîne în județ atît timp cît va fi nevoie, pentru a mă asigura că toate localitățile izolate au fost deszăpezite!» a declarat ea pentru presa locală. În dimineața zilei de 31 ianuarie 2014, singurele localități izolate erau Gheorghe Doja, Frățilești și Bucșa. Autoritățile... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 12:45 (6696 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie omorâtă de neglijența autorităților...

Primăria Slobozia ucide asistații sociali

Femeie omorîtă de neglijența autorităților...

Persoanele asistate social sînt, de cele mai multe ori, doar simple surse de venit pentru familiile care ar trebui să le sprijine. La Slobozia, o femeie paralitică de 51 de ani a murit din cauza faptului că soțul său, beneficiar direct al indemnizației pe care statul i-o acorda bolnavei, a tratat-o cu indiferență. Bărbatul și-a luat angajamentul că va avea grijă de sănătatea femeii, dar nu a făcut-o. Lunar, acesta primea pentru a-și întreține soția suma de 2200 de lei... În ciuda acestui fapt, ea a murit flămîndă și plină de răni! Vina în acest caz o poartă și asistenții sociali ai Primăriei Slobozia. Deși cunoșteau situația de foarte mult timp, aceștia au refuzat să-l decadă din drepturi pe soț... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 11:10 (7409 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA din Slobozia a avut loc o altercație în care au fost implicați mai mulți interlopi locali. Potrivit martorilor oculari, un grup de 6 persoane, înarmate cu topoare și răngi, au distrus un autoturism și l-au rănit grav pe unul dintre pasageri. Victima se află în acest moment la Spitalul  Județean Slobozia, cu picioarele fracturate și capul spart...
Teroare la AXA, în plină stradă În seara zilei de joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA, 6 indivizi înarmați cu topoare și răngi au distrus un autoturism și au rănit grav pe unul dintre cei 4 pasageri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 09:20 (47153 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Din spatele gratiilor, Jipa «Tamponatorul» continuă mărturisirile despre lumea interlopă din Slobozia. După ce și-a acuzat propria nevastă de legături cu proxeneții locali, acesta dezvăluie felul în care mai multe tinere din oraș ajung să devine sclave ale sexului plătit la colț de stradă. Acesta face apel către anchetatori să ia de îndată măsuri...

Povești cu «pești» și prostituate
Jipa «Tamponatorul» din Slobozia a intrat în război cu interlopii locali în momentul în care soția sa ar fi fost racolată de proxeneții M.D. și V.D. Potrivit acestuia, femeia a renunțat să mai aibă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 05:40 (9581 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Efectele Codului Roșu în Ialomița

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Oficial, Ialomița a scăpat de Codul Roșu, însă efectele furiei iernii încă se resimt. În cursul zilei de joi, 30 ianuarie 2014, a fost nevoie de intervenția Armatei pentru ca 3 cazuri medicale să ajungă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în siguranță. 7 localități rămîn în continuare izolate, iar un drum național și 3 județene închise...
Militarii au fost nevoiți să intervină cu ajutorul unui utilaj cu șenile. În primul caz a fost vorba despre un băițel de 4 ani din Miloșești, care prezenta stări febrile și vărsături. Tot de la Miloșești utilajul Armatei a adus la Spitalul Județean de Urgență Slobozia un bărbat, de 64 de ani, cu probleme la membre. De la Tovărășia a ajuns la spitalul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 20:25 (8144 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Școlile, închise și vineri, 31 ianuarie 2014!

În urma deciziei Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, va fi suspendată activitatea didactică de pe raza întregului județ. Măsura a fost luată pentru a evita punerea în pericol a elevilor și cadrelor didactice care sînt transportate către unitățile de învățământ cu mijloace de transport călători.

UPDATE 30 ianuarie 2014, orele 13,30 Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că, la această oră, au fost deschise circulației rutiere următoarele drumuri naționale:
... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 14:30 (6739 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

Judecătorii Curții de Apel București au admis miercuri, 29 ianuarie 2014, cererea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție de înlocuire a măsurii preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu. Anchetatorii au cerut judecătorilor schimbarea măsurii obligării de a nu părăsi țara pentru 30 de zile, cu arestarea preventivă pentru aceeași perioadă de timp...
Procuror trimis după gratii Schimbarea măsurilor preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu a fost adoptată în urmă cu o săptămînă. Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au adoptat această decizie după... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 16:15 (34350 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Roșu de viscol în Ialomița!

școlile, închise și joi, 30 ianuarie 2014 • TOATE DRUMURILE, ÎNCHISE

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că miercuri, 29 ianuarie 2014, orele 11,00, din cauza viscolului și a zăpezii abundente,  polițiștii au închis temporar circulația pe următoarele tronsoane de drum:
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Ilfov
DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova
DN2C-între localitatea Slobozia și limita cu județul Buzău
DJ302-între localitățile Movilița-Roșiori-Drăgoești
DJ302-între localitățile Dridu-Movilița
DJ101-între localitățile Maia-Fierbinți Tîrg
DJ101-între localitățile Dridu-Jilavele
DJ102H-între localitățile Grindu-Colelia
DJ102H-între localitățile Grindu-Cotorca
DJ203B-între localitățile Grindu-Valea Măcrișului
DJ 201A-între localitățile Adîncata-Moldoveni-Coșereni
DJ101D-între localitatea Adîncata-Intersecție cu DN1D
DJ201B-între localitățile Ciochina-Rași
DJ203E-între localitățile Căzănești-Cocora
DJ203F-între localitățile Grivița-Smirna
DJ203F-între localitățile Iazu-Valea Ciorii
DJ213-între localitățile Chirana-limita cu județul Brăila
DJ213A-între localitățile Bucu-Gheorghe Lazăr
DJ211-între localitățile Grivița-Traian
DJ212între localitățile Movila-Fetești
DJ201-între localitățile Cosîmbești-Gimbășani-Gura Văii
DJ306B-între localitatea Gheorghe Doja și DN2A
DC37-între localitățile Balaciu-Crăsanii de Jos
DC40-între localitățile Sălcioara-Rași
DC4-între localitățile Ion Roată-Valea Măcrișului
... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 12:20 (7638 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (I)

Previziuni 2014 (I)

Perspectiva unui nou an trezește întotdeauna entuziasm. Speranța este ca anul care vine să fie unul remarcabil, cu condiția ca o previziune deosebită să o facem cu mult timp înainte. Noi nu vrem un an cu durități și, cu siguranță, nu vrem probleme. Se va transforma anul 2014 pentru a fi mai bine? Vă dați seama că e încă mult de lucru, dar diferența este că puteți face acum un plan, fără a vă simți că sînteți într-o zonă de război. Nu va trebui să dormiți cu un ochi deschis sau cu teama că ceva va veni spre dvs, de departe, lovindu-vă. Desigur, urmărind previziunile, vom vedea calea cea bună.

Berbec... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 06:30 (6541 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei așteaptă o investiție de 100 de milioane de euro

După 20 de ani de declin economic

Orașul Țăndărei așteaptă o investiție de 100 de milioane de euro

După 20 de ani de așteptare, economia orașului Țăndărei ar putea beneficia de o investiție majoră. Săptămîna trecută, autoritățile din Țăndărei au semnat un contract cu firma ECO2 România, pentru o investiție în valoare de 100 milioane de euro. Firma își propune să utilizeze biomasa agricolă din zonă pentru producerea de energie electrică. Autoritățile din Țăndărei confirmă faptul că au semnat deja un contract de concesiune pentru o suprafață de 5,7 hectare pe platforma industrială a orașului...

Povestea unei potențiale investiții
Cîndva, orașul Țăndărei era un punct de referință... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 00:40 (10449 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Retrospectivă 2013 (III)

Septembrie, luna războaielor sociale
La început de toamnă, o parte dintre locatarii celor mai noi blocuri ANL din Slobozia reclamau faptul că sînt nevoiți să trăiască fără utilități  din cauza rău-platnicilor. Așa cum era de așteptat, autoritățile locale au ridicat din umeri neputincioase. Tot în septembrie, Independent prezenta publicului un nou scandal de malpraxis iscat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicul ginecolog Ioan Mănăilă era acuzat de mama unui bebeluș că i-ar fi omorît copilul. Mai mult,  aceeași mamă îndurerată susținea faptul că doctorul i-ar fi cerut bani pentru o operație de cezariană. «Făcusem rost... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 20:56 (5010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Încă sunt drumuri impracticabile!

Noul Cod Portocaliu ne prinde înzăpeziți

Ialomița: Încă sînt drumuri impracticabile!

unitățile școlare vor fi închise miercuri, 29 ianuarie 2014!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că marți, 28 ianuarie 2014, orele 9,00, rămân impracticabile următoarele drumuri naționale, județene și comunale:
DN2C-între localitățile Slobozia și limita cu județul Buzău;
DN21A-între localitățile Țăndărei și limita cu județul Brăila;
DN3B-între localitățile Fetești și Chirana;
DJ201-între localitățile Sudiți și Săveni;
DJ203B-între localitățile Gîrbovi și Valea Măcrișului;
DJ302-între localitățile Movilița și Dridu;
DJ203F-între localitățile Grivița și Smirna;
DJ203F-între localitatea Scînteia și DN 21A;
DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței;
DC28-între localitățile Smirna și Traian;
DC40-între localitățile Horia și Sălcioara.
... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2014, 10:25 (8567 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Codul Portocaliu va fi reluat miercuri dimineață, 29 ianuarie 2014

În Ialomița se circulă în condiții de iarnă...

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre a declarat că în noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie 2014, toate drumurile județene vor fi redate circulației în condiții de iarnă. Declarația a fost făcută imediat după videoconferința de la orele 21,00. Potrivit datelor oficiale, luni, 27 ianuarie 2014, la orele 19,00, drumurile naționale din județ au fost deblocate. De asemenea, drumurile județene au fost și ele deszăpezite, cu excepția a 5 tronsoane mai puțin circulate. Oficialii SC Drumuri și Poduri au dat însă asigurări că în dimineața zilei de marți, 28 ianuarie a.c., și acestea vor fi redate circuitului public.
Prefectul Gigi Petre a mai declarat că la acest moment nu există probleme... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 21:45 (4186 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județ PARALIZAT!

Ialomița, județ PARALIZAT!

Unitățile școlare, închise și marți, 28 ianuarie 2014 • Ședința Consiliului Județean Ialomița, amînată cu o zi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că luni, 27 ianuarie 2014, orele 14,00, rămîn impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău;
DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova;
DN2C-între localitățile Slobozia și Buzău;
DN21A-între localitățile Țăndărei și limita cu județul Brăila;
DN3A-între localitățile Fetești și limita cu județul Călărași;
DN3B-între localitățile Fetești și Chirana;
DJ102H-între localitățile Colelia și Miloșești;
DJ203B-între localitățile Colelia, Grindu și Valea Măcrișului;
DJ302-între localitățile Roșiori-Drăgoești-Movilița și Dridu;
DJ201B-între localitățile Ciochina și Sălcioara;
DJ101-între localitățile Fierbinți-Târg, Dridu și Jilavele;
DJ203F-între localitățile Scânteia și Bucșa;
DJ211-între localitățile Grivița, Traian și limita cu județul Brăila;
DJ212-între localitățile Mihail Kogălniceanu și limita cu județul Brăila;
DJ213-între DN 2A și DJ212;
DJ313-între localitățile Axintele, Horia și limita cu județul Călărași;
DJ101D-între localitățile Adâncata și Slătioarele;
DC42-între localitățile Valea Măcrișului și Grindași;
DC15A-între localitățile Rădulești și Răsimnicea;
DC4-între localitățile Ion Roată și Valea Măcrișului;
DC37-între localitățile Balaciu și Crăsani de Jos;
DC1-între localitățile Săveni și Frățilești;
DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței;
DC20-între localitățile Armășești și Malu Roșu;
DC27-între localitățile Roșiori și Drăgoești;
DC30-între localitățile Movilița și Bițina;
DC36-între localitățile Crăsani de Jos și Copuzu;
DC40-între localitățile Horia și Sălcioara.
... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2014, 13:40 (4871 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri închise, localități fără energie electrică

Cod Portocaliu de viscol și ninsori abundente

Ialomița: Drumuri închise, localități fără energie electrică

UPDATE: TOATE școlile din Ialomița, închise luni, 27 ianuarie 2014

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că duminica, 26 ianuarie 2014, din cauza viscolului și a zăpezii abundente,  polițiștii au închis temporar circulația pe următoarele tronsoane de drum:
-DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Buzău;
-DN2-între localitățile Urziceni și limita județul Ilfov;
-DN1D-între localitățile Urziceni și limita județul Prahova;
-DN2C-între localitățile Slobozia și Buzău;
-DN21-între localitățile Slobozia și Drajna;
-DN2A-între localitățile Urziceni și Slobozia;
-DJ102H-între localitățile Grindu si Colelia;
-DJ102H-între localitățile Grindu și limita cu județul Buzău;
-DJ203B-între localitățile Grindu și Valea Măcrișului;
-DJ101U-între localitățile Fierbinți-Târg și Maia;
-DJ102H-între localitățile Miloșești și Grindu;
-DJ201-între localitățile Sălcioara și limita cu județul Călărași;
-DJ302-între localitățile Roșiori-Drăgoești-Movilița și Dridu;
-DJ213A-între localitățile Bucu și Gheorghe Lazăr;
-DJ201B-între localitățile Ciochina și Orezu;
-DJ101-între localitățile Dridu și Jilavele;
-DJ101B-între localitățile Rădulești și Maia;
-DJ201- între localitățile Ciulnița și Buești;
-DJ203E-între localitățile Căzănești și Cocora;
-DJ203F-între localitățile Scînteia și Bucșa;
-DJ211-între localitățile Grivița, Traian și limita cu județul Brăila;
-DJ212-între localitățile Fetești, Țăndărei, Mihail Kogălniceanu și limita cu județul Brăila;
-DJ 213-între DN2A și DJ212;
-DJ313-între localitățile Axintele, Horia și limita cu județul Călărași;
-DC42-între localitățile Valea Măcrișului și Grindași;
-DC15A-între localitățile Rădulești și Rasimcea;
-DC4-între localitățile Ion Roată și Valea Măcrișului;
-DC37-între localitățile Balaciu și Crăsanii de Jos;
-DC1-între localitățile Săveni și Frățilești;
-DC2-între localitățile Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței.
... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2014, 07:40 (7845 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Iarna își intră în drepturi

Ialomița sub asediul Codului Portocaliu. Prefectura a instituit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență!

UPDATE Drumuri naționale, județene și comunale ÎNCHISE!

Iarna își intră în drepturi oficial. Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu pentru județul Ialomița. Fenomenele vizate sînt ninsori abundente și vînt puternic. Aceeași avertizare a fost emisă pentru alte 10 județe din țară. Autoritățile ialomițene s-au pregătit deja pentru a ține piept iernii. La Slobozia, la unitățile medicale specializate, au fost aduși cei 102 pacienți care au nevoie de dializă. Mai mult decît atît, vremea rea a făcut și primele victime. Două persoane au fost la un pas de moarte după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Brîncoveni... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 16:03 (9438 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Singurul parc industrial al județului riscă să-și piardă investitorii

Gogule, probleme, mă?

Singurul parc industrial al județului riscă să-și piardă investitorii

Platformă industrială pentru IMM din Slobozia a costat 17,5 milioane de lei și se află în pragul finalizării. Problemele legate de exploatarea ei sînt însă abia la început. Potrivit autorităților locale, investitorii care și-au anunțat intenția de a concesiona terenuri pe platformă au pretenții exagerate. De cealaltă parte a baricadei, reprezentanții firmelor susțin că valoarea taxei de administrare este exagerată și amenință că se vor retrage din proiect. În plus, la acest moment platforma nu este acreditată ca fiind parc industrial...

La parcul lăudat să nu te duci cu sacul
... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2014, 13:27 (11504 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5030 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11495 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13914 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13845 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12313 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20210 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15576 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16532 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13604 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11404 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15952 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22405 vizualizări - 5 comentarii)


ISU Ialomița: Autospeciala SMURD a preluat trei persoane din Andrășești. Printre acestea, o femeie care a născut acasă!

O autospecială destinată transportului de persoane și victime multiple a fost adusă zilele trecute de la ISU Mureș și va asigura intervenția în zona de competență a Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:28
(9859 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Sedanul compact Hyundai Elantra a fost desemnat oficial cîștigătorul AUTOBEST 2012, într-o ceremonie recentă ce a avut loc la Praga, Cehia. Nu mai puțin de 10 din cei 15 membri ai juriului AUTOBEST au votat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:23
(9555 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...