Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

În luna iulie a.c., Independent relata despre destructurarea unei rețele infracționale, alcătuită din 11 persoane, specializată în traficul cu țigări. Recent, 7 infractori din cadrul aceleași rețele au fost reținuți pentru 24 de ore sub acuzația de «înșelăciune». Aceștia au reușit să prejudicieze mai multe unități bancare, obținînd credite false. Prejudiciul creat se ridică la suma de 20000 de euro...

Infractori cercetați în stare de libertate
Rețeaua de traficanți de țigări a fost deconspirată de anchetatorii slobozeni în luna... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 11:45 (16327 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Vreau să trăiesc!»

Apel umanitar pentru Alexandra Aron

«Vreau să trăiesc!»

La cei 25 de ani ai săi, tînăra Alexandra Aron are nevoie de sprijinul tuturor pentru a putea supraviețui. În urma unui control medical i-a fost descoperită o tumoare cerebrală.  De 5 ani se luptă să învingă  cancerul... A fost supusă unui lung șir de intervenții chirurgicale, în urma cărora a crezut că a învins cumplita maladie. Acum boala a recidivat puternic. Situația financiară a tinerei nu-i permite o nouă operație. Prețul vieții sale înseamnă 25000 de euro...

«Micuța poloneză» are din nou nevoie de ajutor
Alexandra Aron, o tînără de 25 de ani, din Slobozia, credea... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 08:06 (8078 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița revendică Palatul Administrativ

Consiliul Județean Ialomița revendică Palatul Administrativ

La 1 octombrie 2013, Consiliul Județean Ialomița a anunțat oficial intenția de a cere Guvernului preluarea Palatului Administrativ. Potivit expunerii de motive, decizia este justificată de intenția autorităților județene de a continua reabilitarea clădirii care adăpostește atît Instituția Prefectului Ialomița, cît și Consiliul Județean. Aceasta este a doua încercare de preluare a clădirii de către oficialii Consiliului Județean, după ce, în anul 2006, clădirea a fost preluată temporar pentru a fi... reabilitată! Surse din cadrul Prefecturii susțin că inițiativa este «cel puțin curioasă» și «nejustificată»...

Curiozitatea care omoară pisica Prefecturii... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 16:51 (3763 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

De la malpraxis, la fapte de corupție

Cazul medicului Ioan Mănăilă, în atenția Serviciului Anticorupție Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este în atenția organelor de urmărire penală. Cazul medicului Ioan Mănăilă, acuzat de moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere, a intrat în atenția ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție. Potrivit unor surse, ofițerii structurii lucrează, sub coordonarea procurorilor Parchetului Tribunalului Ialomița, pentru a investiga mai multe cazuri de corupție de care medicul s-ar face vinovat. Între timp, acuzațiile de malpraxis ce planează asupra doctorului Ioan Mănăilă se amplifică...

O anchetă în curs
Într-o ediție anterioară, Independent... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 13:45 (27616 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai puține ajutoare pentru căldură în Ialomița

Mai puține ajutoare pentru căldură în Ialomița

De 20 de ani, toate Guvernele României oferă ajutoare de iarnă pentru încălzirea locuințelor. Vîrful a fost asigurat de guvernarea Adrian Năstase, perioadă în care acest tip de sprijin era acordat chiar și pensionarilor cu venituri de peste 10000 de lei... De mai bine de 3 ani, numărul beneficiarilor a scăzut considerabil, iar condițiile de acordare a acestui tip de subvenții sînt draconice. Anul trecut, Ialomița a înregistrat de 7 ori mai puțini beneficiari...

Ajutoare de încălzire pentru doar 6000 de beneficiari
Sistemele de termoficare folosite pentru încălzirea ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2013, 10:39 (4575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: S-a aruncat în fața trenului din disperare

Tragedie în după amiaza zilei de marți, 15 octombrie a.c., pe linia de cale ferată care leagă orașele Țăndărei și Fetești. Un bărbat a fost secționat de un tren de marfă. Polițiștii nu exclud varianta ca omul să fi vrut să-și ia zilele... S-ar părea că omul locuia cu mama și fratele său, iar între el și rudele sale s-ar fi consumat un conflict ce mocnea de foarte mult timp... Cuprins de disperare, bărbatul a mers pe linia de cale ferată de la marginea satului Lăcusteni, comuna Platonești, și s-a aruncat în fața unui tren de marfă ce transporta cereale de la Fetești la Țăndărei. Trupul omului a fost pur și simplu secționat de garnitură. La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Poliției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2013, 17:07 (7650 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană nu e pregătită pentru copiii autiști...

Școala ialomițeană nu e pregătită pentru copiii autiști...

Integrarea în școlile de masă din Ialomița a copiilor cu spectru autist rămîne în continuare o problemă. Cele mai multe unități de învățămînt sînt nepregătite pentru a le asigura acestor copii atenția și nivelul de educație de care au nevoie. «Școala are nevoie de învățători și psihopedagogi care să lucreze diferențiat cu acești copii!» este părerea psihologilor. La nivel județean, programele de formare a acestor specialiști sînt însă abia la început. Pe de altă parte, Ileana Condruț, inspectorul general școlar, susține că «putem face față acestei situații»...

O problemă delicată
... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 16:02 (11674 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Ialomița autism

EVENIMENT

Parcul industrial-fantomă de la Slobozia

Parcul industrial-fantomă de la Slobozia

În urmă cu un an, administrația slobozeană anunța că a reușit să acceseze fondurile europene necesare realizării unui platforme industriale pentru întreprinderile mici și mijlocii. La 4 luni de la termenul limită pentru finalizarea investiției, lucrările se află într-o fază incipientă, iar autoritățile caută disperate firme dispuse să investească în noul parc industrial. Valoarea acestuia este de aproximativ 17,5 milioane de lei, bani din care sînt asigurate amenajările, branșarea de rețelele de apă, gaze și energie electrică, precum și sistematizarea pe verticală a viitorului parc industrial.

O poveste de adormit electoratul cu bani... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 14:55 (23340 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virozele respiratorii costă 1,1 milioane de lei lunar

Ialomița: Virozele respiratorii costă 1,1 milioane de lei lunar

Deși calendaristic mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd intrăm în sezonul rece 2013-2014, vremea rea a început să-și facă simțită prezența. O dată cu ea au apărut și bolile de specifice, precum virozele respiratorii. Cei mai expuși îmbolnăvirilor de sezon sînt copiii și bătrînii. Pe secția de Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se internează zilnic 20 de copii cu viroze. Tratamentul acestora, precum și al celorlalți bolnavi costă, în medie, 1,1 milioane de lei pe lună...

Val de internări la Pediatrie
Secțiile de Pediatrie ale celor 3 spitale din județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 11:49 (6142 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Transportul școlar derapează

Accesul la educație, între profit și dezastru

Transportul școlar derapează

Analizat și din perspectiva transportului școlar, învățămîntul ialomițean este încă o dată cu un picior în groapă. Transportul școlar în sistem public, asigurat cu microbuzele guvernamentale, este un pericol pentru elevi. Polițiștii Serviciului Rutier au descoperit recent faptul că un sfert din microbuzele care asigură transportul școlar circulă ilegal. Sistemul privat de transport școlar are, la rîndul său, deficiențe... Firmele particulare le percep elevilor abonamente la suprataxă pentru condiții improprii!

1 microbuz din 4 circulă ilegal
Înainte de începerea noului an școlar... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 09:48 (4170 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii, «pericol public» pe șosele Ialomiței

În cadrul unei conferințe de presă organizate în urmă cu o săptămînă, oficialii Serviciului Poliției Rutiere au scos la iveală o statistică uluitoare. Potrivit estimărilor oamenilor legii, mai bine de jumătate din accidentele rutiere petrecute pe șosele județului sînt provocate de șoferi tineri, sub 21 de ani!

Statistici îngrijorătoare
Statistica reprezentanților Poliției Rutiere Ialomița arată că 57,4% dintre accidentele rutiere petrecute de la începutul anului și pînă în prezent sînt provocate de tineri sub 21 de ani. Procentul este îngrijorător, în condițiile în care numărul... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2013, 07:34 (5108 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Piața Unirii» din Slobozia, inaugurată de 1 Decembrie

«Piața Unirii» din Slobozia, inaugurată de 1 Decembrie

Aflat pe lista de priorități investiționale a administrației locale din Slobozia, noul loc de promenadă din oraș, denumit sugestiv «Piața Unirii», începe să prindă contur. Edilii reședinței județului dau asigurări că proiectul va fi inaugurat pe 1 Decembrie, de Ziua Națională a României...

Statuia lui Mihai Viteazul, în inima Sloboziei
Noul proiect edilitar al Sloboziei, ce poartă numele de «Piața Unirii», este amenajat vizavi de Hotelul «Select», lîngă parcul E14. Ca să-i facă loc în decor, proiectanții au dărîmat fîntîna arteziană a parcului și cei cîțiva arbuști ornamentali... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2013, 17:04 (17271 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Birocrații Consiliului Județean blochează programul «Cornul și Laptele»

O lună și jumătate de incompetență județeană

Birocrații Consiliului Județean blochează programul «Cornul și Laptele»

Birocrația stufoasă paralizează desfășurarea programului guvernamental «Cornul și Laptele» în școlile ialomițene. Deși ar fi trebuit să primească produsele alimentare începînd cu 16 septembrie 2013, elevii din județ mai au de așteptat încă o lună pînă cînd vor beneficia de hrana școlară... Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care gestionează programul, susțin că întîrzierea este cauzată de numărul prea mare de ofertanți, a căror documentație trebuie atent analizată... Surse din cadrul administrației județene confirmă însă faptul că, asemeni anilor precedenți, licitația trebuie cîștigată «de cine trebuie»...

Niciodată nu e prea tîrziu... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 13:03 (7975 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf administrativ la Urban

Curtea de Conturi constată

Jaf administrativ la Urban

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița a constatat «efectuarea de plăți nelegale» către directorul societății și membrii Consiliului de Administrație al SC Urban. Situația de nelegalitate constată este considerată «una perpetuă», în condițiile în care ea fost semnalată pentru prima oară în luna iunie a anului 2010. Camera de Conturi Ialomița a obligat Consiliul Local Slobozia, conform legii, să discute situația în cadrul ședinței ordinare a consiliului local din 30 septembrie 2013...

Urban, vacă de muls pentru directorul Cilibeanu
Un raport de control al Camerei de Conturi ... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 12:16 (8124 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri europene pentru școli închise

Eșecurile învățămîntului ialomițean

Fonduri europene pentru școli închise

De peste un deceniu, zeci de școli ialomițene așteaptă să fie reabilitate. La începutul acestui an școlar, un raport al Instituției Prefectului constata existența unor deficiențe majore în circa 30 de unități școlare... Paradoxal însă, în Ialomița există și școli complet reabilitate, dar nefuncționale. Potrivit datelor oficiale, 4 astfel de școli, în care au fost investite fonduri europene, vor rămîne închise pentru totdeauna. Cea mai cunoscută dintre acestea este școala din satul Frățilești, comuna Săveni, care a funcționat pînă anul trecut...

Un eșec asumat
La debutul acestui... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 09:05 (12598 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei se dezintegrează

Un proiect european falimentar

ADI ECOO Țăndărei se dezintegrează

Declarată în pragul insolvenței în septembrie anul trecut, firma ADI ECOO 2009 Țăndărei, care asigură serviciile de salubritate în zonă, se dezintegrează. În cei 4 ani de funcționare, societatea a acumulat datorii de aproape 500 mii de lei, contractele încheiate cu beneficiarii nu sînt onorate, iar platforma de compost de la marginea orașului, o investiție de peste 1,5 milioane de lei, e abandonată. Marți, 1 octombrie, la orele 11,00, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 a dezbătut situația societății și nu a ajuns la nicio concluzie. Pentru a nu fi obligate să returneze valoarea investiției, finanțată din fonduri europene, cele 8 localități care compun Asociația au obligația de a... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2013, 07:04 (8788 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul microbuzelor școlare de la Ciocârlia

Scandalul microbuzelor școlare de la Ciocîrlia

De cîteva zile, părinții a 60 de elevi din localitățile Cotorca și Ciocîrlia sînt revoltați. Oamenii reclamă faptul că sînt siliți să-și trimită copiii la școală în Urziceni cu un transportator privat, deși pînă acum foloseau microbuzele școlare. În opinia localnicilor, vinovat este Constantin Sava, primarul municipiului Urziceni, care ar fi tras pe dreapta microbuzele școlare, pentru a favoriza o firmă particulară... În semn de protest, aceiași părinți își țin copiii acasă!

Protest în fața Inspectoratului Școlar
Luni, 30 septembrie a.c., la orele prînzului, 20 de părinți din... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 17:05 (8619 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Noi vrem să muncim!»

500 de tineri ialomițeni caută slujbe

«Noi vrem să muncim!»

Acesta este mesajul mut pe care peste 500 de tineri ialomițeni l-au transmis vineri, 27 septembrie a.c., autorităților locale și județene din Ialomița. Ei au participat la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți, desfășurată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. La eveniment au participat circa 30 de firme interesate, iar potrivit declarațiilor oficialilor instituției, «această ediție a Bursei reflectă situația din piață, necontrafăcută și neforțată». În urma interviurilor au fost angajați 132 de tineri...

Tinerii vor să muncească... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 11:19 (5583 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Pătuțurile, pericolul din Grădinița Nr. 2 Slobozia!

Pătuțurile, pericolul din Grădinița Nr. 2 Slobozia!

Cele mai bine cotate unități preșcolare din Slobozia pun în pericol siguranța copiilor. Se întîmplă la Grădinița Nr. 2, de lîngă Tribunal, acolo unde copiii dorm în pătuțuri vechi de peste 30 de ani... Mobilierul șubred ar putea oricînd să facă victime în rîndul micuților. «Doar o minune ne-a ferit pînă acum de vreun accident...» spun educatoarele.

Grădiniță VIP cu probleme
Exteriorul proaspăt renovat al Grădiniței cu Program Prelungit Nr. 2 de la Slobozia lasă impresia unei unități în care copiii sînt în siguranță. Pericolul vine însă din interior... De generații întregi, preșcolarii... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 15:32 (8710 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

Autofreza de 1 milion de lei

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

În fiecare an, deszăpezirea drumurilor din Ialomița înghite milioane de lei alocați de la buget. De anul acesta, lupta cu nămeții se va face și pe banii Uniunii Europene. Ialomița va beneficia de o autofreză, achiziționată cu fonduri comunitare. În valoare de 1 milion de lei, «utilajul va fi folosit doar în caz de urgență!» declară Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Achiziționarea acestei mașini scapă județul de «relicvele» folosite de SC Drumuri și Ponduri SA la deszăpezire. Depășite moral și fizic, 4 utilaje au fost scoase la vînzare...

Autofreze pentru toată regiunea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 10:28 (7351 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7099 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8254 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6974 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9437 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6393 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9943 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8148 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști

Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 13:40
(5401 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața

O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 11:50
(6510 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...