Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

Primarul Sloboziei poate, dar nu vrea

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

De un de zile, noua administrația locală așteaptă finalizarea noului supermarket din Slobozia. Așteptarea înseamnă bani pierduți și perpetuarea unei situații intolerabile în condiții normale. Timis Investment, concesionarul celor 4,6 hectare de teren, are de plătit administrației locale o redevență de 2 milioane de lei, iar firmei Constrif, care a realizat lucrările pînă la acest moment, alte 2,5 milioane de lei. Primarul Alexandru Stoica refuză însă adoptarea oricăror măsuri coercitive care să forțeze intrarea firmei în legalitate!

Uite hipermarketul, nu e hipermarketul
Susținut... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:46 (14679 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Absolvenții picați la BAC, neinteresați de sesiunea a doua

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Încercarea oficialilor Inspectoratului Școlar Ialomița de a stimula promovabilitatea la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului 2013 pare sortită eșecului. Pentru a-i determina pe elevi să învețe, în toate liceele din Ialomița au fost organizate sesiuni de meditații gratuite. Cuprinși de febra vacanței mari, absolvenții au evitat însă să participe la lecțiile particulare...

Clase goale, cancelarii pline
Prima sesiune a examenului de Bacalaureat 2013 s-a încheiat, în Ialomița, cu un procent de promovabilitate de peste 57%. Astfel, din cei 2092 de elevi care s-au înscris la sesiunea... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:23 (5974 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procesiune religioasă la Țăndărei

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, întîmpinată de peste 200 de credincioși...

Eveniment încărcat de spiritualitate la Țăndărei. Sîmbătă, 3 august 2013, începînd cu orele 10,00, peste 200 de credincioși au mers în pelerinaj pe străzile orașului pentru a se închina Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos. Această icoană este o copie a Icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, sfințită între zidurile lăcașului de cult de unde provine, numită «Portărița». Procesiunea a fost binecuvîntată de Preasfințitul Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Icoana a rămas spre închinare în paraclisul Bisericii Sfinții «Împărați Constantin și Elena», din cartierul Strachina al orașului. «Această icoană va fi... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 15:31 (21980 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

Să stăm drept și să administrăm strîmb

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

În fiecare lună, Consiliul Local Slobozia decide orbește viitorul tîrgului în simulacre de ședințe. Săptămîna trecută, ședința ordinară a Consiliului Local a fost un nou prilej de a reconfirma, de pe poziții de forță, dictatura consilierilor locali din cadrul USL. Deși numeroase, proiectele de interes general au fost puține, iar singura inițiativă care a generat conflicte la scenă deschisă a fost proiectul prin care consilierul PD-L, Mădălin Teculescu, a cerut aprobarea regulamentului privind vînzarea bunurilor imobile-terenuri și construcții, proprietate privată a municipiului Slobozia. Respinsă in corpore de către consilierii USL prezenți, maniera de respingere a inițiativei lui Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 14:09 (5697 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muncitori ialomițeni, «traficați» în străinătate

Dorința unor ialomițeni de a lucra în străinătate s-a transformat într-un coșmar. 33 de persoane din Slobozia, Fetești, Amara, Valea Ciorii, Scînteia și Sudiți  au fost traficate pe piața muncii din Spania. Oamenilor le-au fost promise salarii mari și condiții de lucru decente. În realitate, au fost siliți să facă foamea și să doarmă în grajduri. O amplă anchetă a fost deschisă în acest caz, iar doi bărbați au fost trimiși în judecată pentru «trafic de persoane»...

Spania, țara escrocilor
Cazul celor 33 de ialomițeni traficați pe piața muncii din Spania a fost cercetat de... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 13:06 (6194 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

GAL Călărași Vest, sustenabilitate europeană implementată în 3 județe

Raluca Dumitrescu, primul președinte-femeie al unui grup de acțiune locală din Zona 3 Sud-Muntenia

GAL Călărași Vest, sustenabilitate europeană implementată în 3 județe

Dezvoltarea comunităților locale în spirit european se realizează prin intermediul unui nou grup de acțiune locală. Vorbim despre GAL «Călărași Vest», entitate cu sprijinul căreia județele Ialomița, Călărași și Ilfov vor beneficia de 43 de proiecte europene, în valoare de peste 2,8 milioane de euro. Și nu este totul! GAL «Călărași Vest» este singurul GAL din Zona 3 Sud-Muntenia în fruntea căruia se află o femeie. Este vorba despre Raluca Dumitrescu, director executiv al GAL «Dunărea de Jos»...

GAL «Călărași Vest», un ideal îndeplinit
«Călărași Vest» este unul dintre grupurile... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 10:01 (7590 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DN21: Tragic accident în apropiere de Slobozia. Un mort și doi răniți!

Tragic accident în apropiere de Slobozia, pe DN21, în jurul orei 24,00. Un autoturism ce se deplasa din direcția Slobozia către Drajna a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat de cîteva ori pe un cîmp din apropiere. La volan era un bărbat din localitatea Ograda, în autoturism aflîndu-se alte două persoane. Potrivit primelor cercetări ale polițiștilor de la fața locului, bărbatul din Ograda, S. Nicolae, ar fi adormit la volan într-o curbă ușoară la dreapta, vehiculul părăsind șoseaua și rostogolindu-se spre lanul de porumb din apropiere. Șoferul a murit pe loc, celelalte două persoane, pasagere în autoturism, fiind rănite și transportate la spitalul din Slobozia...... [citește_tot_articolul]

6 August 2013, 00:55 (11754 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții», a 46-a ediție. 13 voci pentru marele premiu...

Vasluianca Iulia Elena Manolache a cîștigat «Trofeul Tinereții» Amara 2013!

Sîmbătă seara, 3 august 2013, în stațiunea Amara șlagărele românești au prins viață. A început cea de a 46-a ediție a Festivalului Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții». Din culise, Independent a reușit să afle impresii de la fiecare concurent...

Prima concurentă intrată în concurs are 19 ani, vine din județul Dolj și se numește Delia Popescu. Ea ne-a spus că «mi-a plăcut tare mult aici la Amara. Am avut emoții fiind și prima, dar a fost în regulă...». Delia a interpretat melodiile «Mi-e dor de tine» și «Let me try».
A fost urmată... [citește_tot_articolul]

4 August 2013, 18:58 (16750 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agentul George Barangă, trimis în judecată pentru «abateri disciplinare»

«Spaima-șpăgilor» are dosar penal

Agentul George Barangă, trimis în judecată pentru «abateri disciplinare»

Eforturile agentului șef George Barangă de a lupta împotriva corupției s-au finalizat cu un dosar penal... În urmă cu o săptămînă, agentul «Spaima șpăgilor» a fost trimis în judecată pentru că ar fi «măsluit» probele de sînge ale unui șofer prins băut la volan. În tot acest scandal public, George Barangă pledează «nevinovat»...

Cum să devii agentul «Spaima-șpăgilor»
Considerat un exemplu demn de laudă, ca urmare a faptului că a încercat să lupte împotriva corupției, agentul șef principal George Barangă intra în atenția opiniei publice în anul 2010, datorită unei bune colaborări... [citește_tot_articolul]

1 August 2013, 13:18 (13865 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița a pierdut o investiție de 8 milioane de euro

Inspectoratul Școlar Ialomița, acuzat public

Ciulnița a pierdut o investiție de 8 milioane de euro

Administrația locală din Ciulnița susține că a pierdut o investiție în valoare de 8 milioane de euro. Banii ar fi trebuit să fie investiți în construirea unui parc fotovoltaic, pe terenul școlii din localitate. Potrivit declarațiilor primarului Stelică Gheorghe, investiția a fost blocată de «lipsa unui aviz din partea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița». În replică la declarațiile primarului, Otilia Dumitru, inspectorul general școlar, declară: «Nu ni s-a părut o soluție potrivită...».

O investiție cu potențial
După 23 de ani de irosiți așteptînd, administrațiile locale... [citește_tot_articolul]

1 August 2013, 10:09 (9436 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cămătarii din Urziceni, din nou în atenția procurorilor

Noi acuzații de «cămătărie» la Urziceni. Procurorii Parchetului local au demarat acțiunea penală pe numele a două femei, acuzate că au împrumutat bani mai multor persoane, pretinzînd dobînzi exagerate. Cei care nu se conformau erau transformați în «victime»...

Victime amenințate cu moartea Încă de la sfîrșitul anului 2011, anchetatorii din Urziceni aveau indicii cu privire la faptul că cele două femei, pe numele lor Adriana Simion, zisă și «Șoșoaica» și Iulia Irina Răducanu, săvîrșeau acte de «cămătărie». Acestea împrumutau bani persoanelor care le solicitau, după care le pretindeau... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 18:57 (8215 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni camătă

Click aici

EVENIMENT

Slobozia de închiriat

Slobozia de închiriat

Căzută la datorie sub criză, Slobozia pare să nu-și mai revină. În vreme ce autoritățile locale promit, propun și investesc în hale uriașe pentru un nou parc industrial, spațiile comerciale din Slobozia se golesc, iar pe ușile de termopan stau agățate anunțuri care spun că există mii de metri pătrați de spații de închiriat sau de vînzare. E doar una dintre dovezile care confirmă că în Slobozia clasa mijlocie a sărăcit în mod accelerat. Dar e cea mai vizibilă și mai descurajantă...

Mulții și mărunții
Pe strada Lacului, la bloc U 39, magazinul de la stradă și-a schimbat profilul... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 15:52 (9821 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta de la Fetești, aproape de final

Accidentul de muncă nu a fost confirmat oficial

Amenzi pe bandă rulantă pentru firma care execută lucrările la rețeaua de canalizare a municipiului Fetești. Inspectorii ITM vor sancționa societatea pentru că nu și-a asigurat șantierul, a omis să-și revizuiască proiectul de execuție și a refuzat să le explice muncitorilor cum trebuie să se asigure la locul de muncă. În total, sancțiunile se ridică la peste 140000 de lei. Aceiași oficiali caută acum indicii pentru a stabili dacă ceea ce s-a întîmplat la Fetești a fost sau nu un accident de muncă...

Anchetele continuă
Deocamdată, oficialii din cadrul Inspectoratului Teritorial... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 13:42 (8359 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11009 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Pregătirile pentru cea de-a 46-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» de la Amara au ajuns aproape de final... Așa cum ne-au obișnuit, organizatorii trimit în concurs 12 voci care își dispută marele premiu în valoare de 3000 de lei. Deși la ultimele ediții Ialomița a avut vocile sale, anul acesta pe scena Teatrului de Vară de la Amara nu va urca niciun concurent din județ...

Voci extraordinare la Festivalul Amara
Prima preselecție pentru Festivalul Național Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții», organizat în stațiunea Amara, trimite în concurs... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 16:13 (19916 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

La mila Consiliului Local...

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

«Omul prost nu vede pădurea din cauza copacilor» spune o butadă rămasă fără autor. Ședința Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 17 iulie a.c., a confirmat că această butadă devine mai actuală ca oricînd. În rolul copacilor, de această dată, se află nesfîrșitele dezbateri din Consiliul Local și spațiul public privind apa și calitatea acesteia. Pădurea este SC Urban, o firmă care aparține Sloboziei și care a reușit să supraviețuiască, în pofida tuturor presiunilor. Iar omul, o spunem cu toată responsabilitatea, sîntem noi, electoratul, dar și consilierii care au votat de-a lungul anilor în AGA Urban, fie că aceștia au aparținut PSD, PNL, PD-L sau oricărui alt partid ai cărui reprezentanți... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 13:11 (6974 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Sănătatea ialomițeană se pregătește de procese

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Un control al Curții de Conturi, efectuat la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate, tulbură liniștea Sănătății ialomițene. În urma acțiunii, comisarii Curții au descoperit mai multe nereguli financiare în ograda CJAS... Ca să acopere «golurile», oficialii Casei de Sănătate îi trag la răspundere pe medici. Vizate sînt peste 300 de cadre medicale care ar fi acordat ilegal rețete medicale compensate.

Sănătate cu scandal Controlul Curții de Conturi întreprins la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost efectuat în urmă cu un an. În urma analizei datelor culese din teren... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 10:59 (13796 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Urban cere majorarea tarifelor la apă cu 25 de procente

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Apă potabilă în rapoarte și declarații

Miercuri, 10 iulie 2013, SC Urban a convocat o ședință AGA în care a solicitat majorarea tarifelor la apă cu 25 la sută. Ședința a fost suspendată din lipsă de cvorum și va fi reluată miercuri, 17 iulie... Oficial, majorarea prețului la apa potabilă este justificată de cheltuielile suplimentare generate de investițiile în stațiile de epurare și tratare a apei. Analizele de laborator confirmă însă faptul că apa furnizată slobozenilor înregistrează valori semnificative la clorul rezidual, pesticide și trihalometani. Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că «procedurile pentru obținerea autorizației din partea Direcției de Sănătate publică sînt în curs».
Raportul Urban nu poate nega evidența... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 15:02 (38280 vizualizări - 95 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean «cârpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Administrație județeană în regim de avarie

Consiliul Județean «cîrpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Marți, 16 iulie a.c., Consiliul Județean Ialomița s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a acestei ședințe s-au aflat o serie de proiecte de hotărîre care vor afecta direct viața ialomițenilor. Printre acestea, îl nominalizăm pe cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului de Urgență Slobozia, un buget care a generat controverse publice serioase în ultima jumătate de an...

Bani cu țîrîita pentru nevoi stringente
Marți, 16 iulie 2013, consilierii județeni ai Ialomiței s-au reunit într-o ședință ordinară pentru a decide aprobarea unor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 09:54 (6693 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Recensămîntul din 2011 a oferit, pe lîngă rezultatele demografice, și o serie de informații cu privire la gradul de educație al românilor. Potrivit Institutului Național de Statististică, în România există un sfert de milion de analfabeți, iar fix 8082 sînt ialomițeni!

Nivel scăzut de educație
Raportat la nivelul județului Ialomița, datele recensămîntului populației privind indicele Educației nu sînt deloc mulțumitoare. 55335 dintre ialomițenii cu vîrste cuprinse între 10 ani și peste au un nivel scăzut de educație. Aceștia fie au terminat doar clasele primare, fie nu au mers... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 07:46 (3238 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5769 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4771 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3378 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8023 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5634 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8167 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3223 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3673 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5057 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4409 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7474 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6476 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4506 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7086 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7070 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4313 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...