Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tentativă de omor în localitatea Traian. Minoră de 15 ani, măcelărită de concubin!

Sîmbătă, 9 martie 2013, o minoră de 15 ani, din localitatea Traian, a fost la un pas de moarte... Adolescenta a fost agresată de concubinul său, Nicu Florin Olteanu, de 19 ani. Din primele informații se pare că motivul scandalului dintre cei doi îl reprezintă faptul că tînăra ar fi vrut să pună capăt relației pe care o avea cu concubinul-agresor. Furios de faptul că fata vrea să îi spună adio pentru totdeauna, Nicu Florin Olteanu a mers în bucătărie, a luat un cuțit, după care și-a înjunghiat tînăra concubină de patru ori în abdomen, lăsînd-o într-o baltă de sînge...
Tînăra a fost găsită mai mult moartă decît vie chiar de către unchiul agresorului, acesta sunînd imediat la 112. Ajunsă în... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 12:49 (13592 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Războiul asociațiilor de proprietari cu administrațiile locale

La Slobozia, 7000 de proprietari așteaptă o soluție

Războiul asociațiilor de proprietari cu administrațiile locale

De mai bine de 5 ani, administrația locală se află într-un război permanent cu asociațiile de proprietari. Edilii locali, indiferent de coloratura politică, susțin că legea 230/2007, prin care este reglementată activitatea acestor asociații, are lacune și trebuie îndreptată pentru a se pune astfel capăt abuzurilor din sistem. De cealaltă parte a baricadei, reprezentanții asociațiilor de proprietari resping orice ingerință a administrației în organizarea internă. Aflați la mijloc, proprietarii de apartamente nu au decît o singură opțiune: să plătească!

Personaje diferite, aceeași poveste... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:38 (9140 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Joi, 7 martie 2013, judecătorii Tribunalului Ialomița au dat sentința în dosarul infracțiunilor comise de Sergiu Băhăian și cei 25 de complici ai săi. Băhăian a fost condamnat la 20 de ani de închisoare pentru «omor» și «instigare la omor», în timp ce acoliții săi au primit fiecare pedepse cuprinse între 10 și 8 ani de închisoare pentru «înșelăciune»...

Băhăian, mafiot și asasin
Cazul inculpatului Sergiu Băhăian a intrat în atenția opiniei publice în luna ianuarie a anului 2010. Acesta, alături de 25 de complici, au fost săltați de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:32 (12104 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cea mai mare expoziție de reptile din țară, la Slobozia

Muzeul Județean Ialomița, «gazdă» pentru reptile

Începînd cu 7 martie 2013, Muzeul Județean din Slobozia găzduiește cea mai mare expoziție de reptile din țară. Evenimentul a fost posibil la inițiativa lui Florin Sîrb, colecționar de meserie și un împătimit iubitor de reptile.
«Colecția mea are peste 70 de specii, majoritatea veninoase. Sînt șerpi rari, scumpi, pe care cunoscătorii îi admiră cu plăcere atunci cînd îi descoperă. Dar am și exponate spectaculoase, precum Pisi, un piton de 4 metri, blînd și înțelegător...» ne explică acesta.
Alături de reptile, printre exponate curioșii pot descoperi tarantule, șoareci chinchilla  sau reptile exotice precum șopîrla geko.
«Muzeul Județean este deschis oricărui demers care vizează... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:22 (5606 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

În urma perchezițiilor domiciliare efectuate de polițiști și procurori marți, 5 martie 2013, în plasa anchetatorilor a căzut și interlopul Gheorghe Toma, cunoscut sub numele de Gigi Piticu. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore, iar în cursul zilei de miercuri, 6 martie, a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile...

Acuzații de «trafic de persoane» și «proxenetism»
Alături de Gigi Piticu și-au mai petrecut 24 de ore în arestul Poliției alți doi membri ai rețelei de proxeneți a clanului Frusin... Este vorba despre ruda apropiată a lui Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 18:30 (33100 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «copilul» administrativ cu două moașe. Grija unității medicale este împărțită între oficialitățile locale și parlamentarii ialomițeni din Colegiul 1... În timp ce primarul Cristian Roman scoate bani din piatră seacă pentru finanțarea spitalului, senatorul Marian Pavel face lobby la Ministerul Sănătății pentru ca paturile unității să fie contractate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Singurii bani pe care Casa de Sănătate îi acordă Spitalului Țăndărei sînt salariile angajaților...

Cheltuieli de 150000 lei lunar
Cum se simte... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 11:26 (8098 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Statistica indolenței»

50000 de amenzi așteaptă de un an să fie plătite...

Șoferii trași pe dreapta și sancționați pentru că au încălcat normele rutiere nu s-au conformat să-și plătească sancțiunile. Un raport al Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, făcut public la ultima întîlnire a rutieriștilor cu reprezentanții presei locale, scoate la iveală faptul că nici măcar un sfert dintre contravențiile aplicate anul trecut nu au fost achitate. Așa se face că 50000 de amenzi figurează în bazele de date ale Poliției Rutiere ca neplătite. Mai mult, nemulțumiți că au fost amendați, șoferii au contestat sancțiunile primite în instanță...

Procent de încasare minuscul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2013, 18:16 (8130 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la primele ore ale dimineții. Clanul Frusin, «călcat» de mascați!

Slobozia: Percheziții la primele ore ale dimineții. Clanul Frusin, «călcat» de mascați!

Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, au efectuat mai multe percheziții domiciliare pe raza orașului, în dimineața zilei de marți, 5 martie 2013. Anchetatorii au «călcat» casele membrilor clanului Frusin...

10 persoane, conduse la audieri În total, anchetatorii slobozeni au efectuat nu mai puțin de 15 percheziții domiciliare. Au fost vizate mai multe persoane, suspecte că ar fi comis infracțiuni de «proxenetism» și «trafic de persoane». Cele 15 percheziții au avut drept... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2013, 10:06 (38769 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii USL «sufocă» Consiliul Local Slobozia

Administrație cu voie de la partid

Aleșii USL «sufocă» Consiliul Local Slobozia

La 8 luni de la preluarea Consiliului Local Slobozia de către USL, activitatea acestui for legislativ rămîne una haotică, lipsită de consistență și, nu de puține ori, în deplinul dispreț al legii și contribuabililor slobozeni. Grobian și lipsit de conștiință civică, grupul consilierilor USL din cadrul Consiliului Local face imposibilă orice opoziție constructivă, iar polemicile, oricît de decente, sînt aruncate în derizoriu. Senzația cu care pleci de la ședințele lunare ale acestui for legislativ local e că ai participat la disputele dintre galeriile a două echipe de fotbal de pe șantierul lui Dorel. Și, credeți-ne, Dorel este cel care ar trebui să fie lezat de această comparație! Iar joi, 21... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2013, 16:47 (9110 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Parcul auto de 300000 euro din curtea Poliției...

Ialomița: Parcul auto de 300000 euro din curtea Poliției...

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a «îmbogățit» anul trecut parcul auto cu mașini de lux. 17 automobile marca BMW, Audi Q7, Porsche sau Mercedes, în valoare de cel puțin 300000 euro, au intrat pe poarta instituției. Din păcate, oamenii legii nu le-au putut folosi în misiuni. Pentru că figurau ca furate din străinătate, acestea au fost restituite proprietarilor...

Hoți cu băgare de seamă
Cele mai multe dintre mașinile furate din străinătate depistate pe raza județului Ialomița provin din țări precum Germania, Franța sau Italia. Modul în care aceste autourisme ajung... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2013, 11:36 (14499 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Referendum la Căzănești

La 3 ani de la eșecul Referendumului pentru revenirea la statutul de comună, orașul Căzănești se pregătește să reia procesul... Un proiect de hotărîre care va fi supus aprobării plenului în luna martie 2013 readuce în actualitate această problemă. Primarul Stelian Traian, inițiatorul proiectului, susține că se va respecta, astfel, voința contribuabililor...

Petiția care mută munții
Ca urmare a unei petiții semnate de către Anatol Ghilea, cel care în urmă cu 3 ani reușea să impună organizarea unui Referendum la Căzănești, administrația locală va propune adoptarea unui proiect de... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2013, 11:31 (9884 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariul mediu în Ialomița este de 1301 lei

Ialomița în cifre statistice

Salariul mediu în Ialomița este de 1301 lei

În ciuda faptului că locurile de muncă sînt din ce în ce mai puține, iar rata șomajului crește simțitor, Ialomița continuă să trăiască. Este extrem de dificil, dar nu și imposibil... Statistica arată că, la sfîrșitul anului 2012, Ialomița avea un efectiv de peste 43000 de angajați, care reușeau să obțină un salariu mediu net lunar de 1301 lei pe lună. Cei mai mulți dintre angajați sînt în industrie și sectorul bugetar...

Viața economică în cifre
Statistica Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, referitoare la rata șomajului din anul precedent, este clară.... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 16:30 (6528 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mami, vreau bonă cu diplomă!»

«Mami, vreau bonă cu diplomă!»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se pregătește să lanseze pe piața muncii a treia generație de bone cu diplomă. Și în acest an, instituția și-a propus să califice șomeri pentru meseria de «baby-sitter». Anul trecut, au absolvit acest curs 28 de persoane... Mihaela Iacob, de 40 de ani, are deja calificare în această profesie. Cu diploma în mînă, ea va pleca în Germania să îngrijească un bebeluș, pentru un salariu de 1000 de euro pe lună...

La «școala de bone»
În planul cursurilor de calificare pe care reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2013, 10:21 (6348 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Postul de Poliție Grivița

Ajutorul șefului de post, prins în timp ce lua mită

Încă un polițist a căzut în plasa ofițerilor anticorupție ialomițeni. Este vorba despre un agent de la Poliția Grivița, care a fost prins în flagrant în timp ce primea mită...

Reținut pentru 24 de ore Agentul șef Constantin Florea, ajutorul șefului Postului de Poliție Grivița este acuzat de faptul că a pretins suma de 200 lei unui șofer tras pe dreapta pentru că a încălcat regulile de circulație. Deranjat de faptul că omul legii i-a cerut bani, conducătorul auto a depus o plîngere la Serviciul Județean Anticorupție Ialomița. Ofițerii anticorupție, alături de procurori din cadrul Parchetului... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2013, 12:09 (20596 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană a investit 10 ani în «năluci electorale»

Administrația județeană a investit 10 ani în «năluci electorale»

Vi-l mai amintiți pe sărmanul Cațavencu declamînd în Scrisoarea pierdută a lui Caragiale: «Industria română e admirabilă, e sublimă, putem zice, dar lipsește cu desăvîrșire. Soțietatea noastră dar, noi, ce aclamăm? Noi aclamăm munca, travaliul, care nu se face de loc în țara noastră!». Ei bine, nu știm de ce și cum, dar lista investițiilor Consiliului Județean Ialomița din ultimii 10 ani ne face să rememorăm acest citat devenit celebru. Pentru că, după 10 ani de investiții în clientela politică a PSD, județul arată mai jalnic decît oricînd...

După 10 ani de cheltuit bani publici...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 18:51 (8218 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Prostituate în uniformă?

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Elevele Grupului Școlar «Iordache Zossima» Armășești, ținte pentru proxeneți? Inspectoratul Școlar Județean Ialomița răspunde «DA!» la această întrebare. «Știam de situația aceasta de anul trecut. Am văzut cum țiganii stăteau înșiruiți la poartă și așteptau elevele să apară...» susține Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Este vorba despre mai multe fete de clasa a IX-a și a X-a din cadrul instituției de învățămînt, care s-ar părea că fug de la ore pentru a-și petrece timpul în compania romilor din Bărbulești. Dovada o face prezența nejustificată a mașinilor cu numere străine de lîngă gardul școlii, precum și miile de absențe nemotivate din catalog. Pe primul semestru al acestui an... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 14:37 (23006 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Senzațional! Premieră absolută în mediul rural

Primarul din Ciochina are administrator public... cu studii medii!

Comuna Ciochina nu a mai atras atenția opiniei publice de la alegerile locale din iunie 2012. Atunci, după cum susține fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, mașina de vot a PSD Ialomița a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a-l impune pe Gheorghe Stroe în funcția de edil... Însă, oricît de mult ar fi plătit PSD la Ciochina, actualul primar Gheorghe Stroe tot a rămas dator. Și pentru că, în cazul primarilor, datoriile le plătesc contribuabilii, de o lună încoace Ciochina are administrator public... cu studii medii! El se numește Gheorghe Pascu și este absolventul «magna cum laude» al unui liceu agricol...

Promisiunea de campanie, datorie curată... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 12:33 (17179 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Tupeu de bojogar pe bani publici

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Săptămîna precedentă ne cruceam împreună în fața potlogăriilor de bojogar ale secretarului județului Ialomița, Adrian Ionescu. Făceam publice atunci, cu declarații și date concrete, o găinărie de 15 mii de lei gestionată de actualul secretar general al județului, precum și informații legate de slujba sa de «broker auto în timpul programului», neinclusă încă în nomenclatorul meseriilor din România. Revenim astăzi cu regret asupra acestui oficial al administrației județene, șocați de maniera în care el și instituția înțeleg să reacționeze la o banală adresă prin care solicitam precizarea retribuției pe care o încasează ca secretar general al județului. Și pentru că tot e bal, vom aminti puțin și... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:51 (22491 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Afecțiuni rare și incurabile

Ialomița vindecă maladii de 1,1 milioane de lei pe an!

Ialomița este bolnavă! Un sfert dintre cei peste 250000 de locuitori ai județului suferă de o afecțiune cronică. Statistica este cu atît mai sumbră cu cît, printre suferinzii a căror vindecare este imposibilă, se află și persoane afectate de boli rare, al căror tratament este extrem de costisitor... 1,1 milioane de lei pe an costă medicația celor 11 ialomițeni afectați de maladii precum «mucoviscidoza», «boala Pompe» și «scleroză laterală amiotrofică».

Statistică sumbră
Potrivit statisticilor ultimului recesămînt, județul Ialomița are o cifră exactă de 258050 de locuitori. Un... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:39 (6858 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ialomița deșertăciunilor

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței au devenit un adevărat paradis al hoților de fier vechi! Este și cazul fostei fabrici de cărămidă din Țăndărei... Abandonată de administratori din cauza datoriilor de ordinul milioanelor acumulate la bugetul de stat și a productivității scăzute, societatea s-a transformat în ruină. De 3 ani, de cînd fabrica și-a închis definitiv liniile de producție, hoții fură tot ce le stă la îndemînă. Pe masa polițiștilor din Țăndărei se află în lucru zeci de dosare privind «furtul calificat», greu de rezolvat din cauza faptului că mulți dintre autori figurează cu identitate necunoscută. Frecvent, în curtea fostei fabrici, sînt organizate filaje, însă hoților prinși... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:03 (11497 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu

Prevenirea infracționalității stradale a fost principalul obiectiv al unei acțiuni desfășurate în comuna Mihail Kogălniceanu de efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu reprezentanți ai ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:32
(13342 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Permise suspendate, amenzi, controale

Nerespectarea prevederilor legale a condus la aplicarea a 120 de sancțiuni contravenționale, reținerea a 4 permise de conducere și retragerea a 13 certificate de înmatriculare.
Așadar, în cadrul unei ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 08:30
(14845 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Jilavele și Ograda

În cursul zilei de joi, 10 iunie a.c., pe șoselele din Ialomița s-au produs două accidente, patru persoane fiind rănite. Din fericire, în trei cazuri, leziunile suferite nu au necesitat internarea într ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 19:30
(19386 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat motoscuterul din fața casei

Joi, 10 iunie, polițiștii din Grindu au fost alertați de o femeie din localitate căreia i-a fost furat motoscuterul din fața casei. Din primele cercetări, s-a stabilit că tînăra de 27 de ani a parcat motoscuterul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 19:30
(24516 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

În timpul unei acțiuni ce au vizat asigurarea și menținerea ordinii și liniștii publice în Fetești, polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Făcăeni, ce se deplasa la volanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 19:29
(14752 vizualizări - 0 comentarii)


«Simfonia motoarelor», la a doua ediție

Duminică, 13 iunie, Compania «Automobila», în colaborare cu Muzeul Național al Agriculturii și cu sprijinul Word Trade Center București și al Primăriei Moara Vlăsiei, organizează duminică, 13 iunie, «Simfonia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 15:48
(15508 vizualizări - 2 comentarii)


Fierbinți Tîrg: Au spart banca și nu au furat banii

Polițiștii ialomițeni desfășoară o amplă anchetă în orașul Fierbinți-Tîrg. Cercetările au demarat ca urmare a unui apel pe numărul de urgență 112, ce viza o tentativă de furt dintr-o unitate bancară din ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2010, 15:39
(18177 vizualizări - 0 comentarii)


25% din firme NU au depus situațiile financiare la Registrul Comerțului

Începînd cu anul 2010, în conformitate cu legislația în vigoare, situațiile financiare anuale și documentele anexe se depun numai la Registrul Comerțului, iar indicatorii economico-financiari aferenți acestora ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:53
(13864 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a Poliției în zona Urziceni

Razie de amploare a Poliției în zona Urziceni

În dimineața zilei de joi, 10 iunie a.c., începînd cu ora 6,00, efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești și Coșereni ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:48
(27812 vizualizări - 0 comentarii)


14 iunie, termen limită pentru depunerea cererii de sprijin financiar destinat deținătorilor de cotă de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește producătorilor de lapte că luni, 14 iunie 2010, este ultima zi în care pot să depună cererea pentru sprijinul financiar destinat deținătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:40
(26486 vizualizări - 0 comentarii)


«Implică-te și te vei simți în siguranță!»

În prag de vacanță, Poliția Municipiului Fetești și-a deschis porțile pentru 30 de elevi din cadrul Școlii cu clasele I-VIII nr. 4 din cartierul Vlașca al municipiului. Copiii i-au avut drept ghizi pe polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 17:33
(26168 vizualizări - 0 comentarii)


36 de grade C: Temperaturi deșertice în week-end

Începînd de vineri, meteorologii anunță temperaturi care vor depăși 34 de grade la umbră. De asemenea, susțin specialiștii, aerul din România va conține și particule de praf, asemenea furtunilor de nisip ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 16:48
(28133 vizualizări - 1 comentariu)


Modificare a Legii privind regimul armelor

Începînd cu data de 30 mai, termenul în care persoanele care au procurat arme letale trebuie să se prezinte la Poliție pentru solicitarea acordării permisului de armă sau pentru înscrierea armei în permisul ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:55
(28307 vizualizări - 0 comentarii)


A dat în marșarier și a acroșat o femeie

Marți, 8 iunie a.c., în Piața Agroalimentară din Urziceni, un autoturism ce dădea cu spatele a acroșat o bătrînă. Șoferul neatent, în vîrstă de 36 de ani, din Manasia, nu a sesizat-o pe femeia, de 64 de ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:50
(34025 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

În doar două ore, în cadrul unei acțiuni desfășurate marți, 8 iunie a.c., în Slobozia, polițiștii de la Rutieră au identificat 5 autoturisme cu grave defecțiuni tehnice din cele 25 de autovehicule verificate ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:49
(26759 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat de acasă din Fetești, iar polițiștii au găsit-o la Movila

Poliția Fetești a fost alertată de o localnică, marți, 8 iunie a.c., asupra faptului că fiica sa, de 15 ani, a plecat seara de acasă și nu s-a mai întors. Polițiștii au depistat-o rapid, la Movila, fata ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:48
(27921 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Rabla, suplimentat cu 30000 de tichete valorice

Guvernul a adoptat o Hotărîre prin care a suplimentat Programul Rabla cu 30000 de vouchere, a anunțat, la finalul ședinței Executivului, primul-ministru Emil Boc. Fondurile necesare implementării acestei ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:47
(22424 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: programul rabla


Trupul unei fetițe dispărute la Alexeni a fost găsit

În această dimineață, miercuri, 9 iunie, în jurul orelor 6,30, un apel pe numărul de urgență 112 anunța faptul că trupul fetei în vîrstă de 14 ani, dispărută în apele rîului Ialomița în zona localității ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:46
(26617 vizualizări - 0 comentarii)


«Stă în puterea noastră să-i ajutăm pe cei nevoiași!»

Potrivit unui comunicat de presă, în această vară, la nivelul Colegiului 1 Fetești-Țăndărei, vor demara două campanii, respectiv «Dăruiește un zîmbet» și «Cărțile au valoare». «În toată nebunia pe care ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:44
(24624 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru nereguli alimentare

«Inspectorii Direcției Sanitare Vaterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomita, ca urmare a creșterii temperaturii și, o dată cu aceasta, a riscului alterării alimentelor și implicit al apariției de ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:41
(22747 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DSV amenzi Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 02:20
(18436 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 02:15
(19050 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Încercînd să așeze scaunul copilului, a intrat cu mașina în trei copaci

Luni, 7 iunie, pe DN2A, pe raza localității Balaciu s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. La volan, un șofer, de 30 de ani, din Tîrgoviște, se deplasa din direcția Slobozia către ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 19:28
(28964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Slobozia: Au alimentat mașina și au plecat cu tot cu pistolul de la pompa de carburanți

În după-amiaza zilei de luni, 7 iunie, la una dintre stațiile de alimentare cu carburanți s-a petrecut o situație demnă de cascadorii rîsului. Un autoturism, înmatriculat în străinătate, a plecat cu tot ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 19:20
(27328 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incident


Surprins de radar cu 208 km la oră

Poliția Rutieră a desfășurat în ultimele două zile mai multe acțiuni, aplicînd peste 300 de sancțiuni contravenționale la 125 de șoferi care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice. Edificatoare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:59
(27163 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: radar vitezoman


Sinești: Accident mortal

În cursul zilei de luni, 7 iunie, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2, în apropierea localității Sinești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:56
(27856 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Prejudicii de 300 mii de lei din infracțiuni economice

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au constatat luni, 7 iunie a.c., nu mai puțin de 8 infracțiuni economice, cu prejudicii de peste 300 mii de lei. De asemenea, urmare a probelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:54
(23921 vizualizări - 0 comentarii)


Tribut de vieți în apele Ialomiței: Două fetițe, căutate de două zile

Pompierii Departamentului de Intervenție din Urziceni caută de două zile corpurile a două fetițe, de 13 și 14 ani, dispărute în apele rîului Ialomița, în zona Alexeni.
Potrivit martorilor oculari, cele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 12:33
(18763 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Formare «Biblionet» se deschide oficial

Sub genericul «Biblionet-Lumea în Biblioteca mea», vineri, 11 iunie 2010, orele 11,00, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va avea loc deschiderea oficială a Centrului de Formare Biblionet. Programul ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 12:30
(16956 vizualizări - 1 comentariu)


Accident: De la banchet la spital

Accident: De la banchet la spital

În dimineața zilei de luni, 7 iunie, în jurul orei 6,00, pe DN2C, a avut loc un accident rutier, soldat cu vătămarea corporală a cinci persoane și avarierea a două autoturisme. Primele verificări efectuate ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:58
(30792 vizualizări - 8 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...