Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

2013, anul investițiilor administrative

Edilii ialomițeni au tras lozul cel mare

2013, anul investițiilor administrative

După 20 și mai bine de ani de așteptare, autoritățile locale și județene pot exclama în cor: anul 2013 este anul investițiilor! Ce nu vor spune niciodată aleșii locali e că aceste investiții nu sînt pentru toți ialomițenii. Dar aceasta este o altă poveste pe care o vom detalia pe parcursul anului. Ceea ce trebuie spus însă, mai întîi de toate, e că anul acesta sumele investite în Ialomița pentru lucrări de infrastructură și servicii în domeniul educației vor depăși, potrivit estimărilor oficiale, 20 milioane euro!

Banii europeni aduc fericirea administrativă
Cele mai mari investiții... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:37 (8416 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Secretarul general al județului, broker de asigurări pentru mașinile instituției

Oamenii președintelui Ciupercă sfidează legea

Secretarul general al județului, broker de asigurări pentru mașinile instituției

Adrian Ionescu, secretarul general al județului Ialomița, este broker de asigurări pentru autovehiculele Consiliului Județean Ialomița și ale instituțiilor subordonate acestora. Abuzînd de funcția pe care o deține, acesta se substituie serviciului de achiziții din cadrul instituției, recomandă firmele de asigurări «potrivite» și obține contracte de servicii pentru prietenii apropiați. Iar banii pentru aceste plata acestor... «fantezii» de înalt funcționar public sînt suportați de către bugetul județului Ialomița. Același buget pe care președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă, se jură că îl gestionează «coerent și în interesul cetățenilor».

Omul de paie ude al președintelui Ciupercă... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:09 (12030 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Potrivit datelor de la Registrul Comerțului

Mediul de afaceri din Ialomița, în moarte clinică

Mediul de afaceri din Ialomița se macină de la un an la altul. O confirmă raportul Oficiului Național al Registrului Comerțului cu privire la activitatea firmelor din Ialomița. Continuăm prin a fi codași în ceea ce privește numărul firmelor active și sîntem pe primele locuri în topul radierilor, suspendărilor și al societăților aflate în insolvență.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul precedent se aseamănă perfect cu cele din ultimii ani, care prezentau... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:08 (4758 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la raport

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la raport

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița și-au făcut public, în urmă cu o săptămînă, bilanțul activității întreprinse anul trecut. În 2012, lucrătorii anticorupție ialomițeni s-au concentrat pe desfășurarea activităților de prevenire și cele de cercetare penală...

86 de activități de prevenire
Pe linia de prevenire a actelor de corupție, ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție au întreprins activități diverse. Cele mai importante dintre acestea au fost reprezentate de activitățile de instruire privind personalul încadrat în structurile de ordine... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:05 (6436 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Investiție de 1,6 milioane lei, sub lupa anchetatorilor

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Ideea reabilitării Pieței Agroalimentare din Fetești datează de pe vremea mandatului lui Radu Văcăruș, unul dintre cei mai longevivi primari ai orașului. Investiția a demarat însă abia în anul 2009, după primul an de mandat al administrației Catrinoiu. La mai puțin de un an însă, proiectul a fost sistat din cauza unor probleme tehnice. Acum, Piața Agroalimentară Fetești e funcțională de 3 luni. Dar povestea acestei investiții a intrat în atenția DNA și face obiectul unei anchete...

Ancheta DNA verifică legalitatea investiției
Investiția în modernizarea Pieței Agroalimentare din... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:33 (13030 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

Prima anchetă DNA la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

De mai bine de 6 luni, procurorii DNA și cei ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița vizitează periodic Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a aduna probe cu privire la o sesizare a unui act de corupție. Medicul ORL sirian Alhrachi Hassan este acuzat de mama unei fetițe că i-ar fi pretins 200 lei în schimbul unei consultații! Deși ancheta este încă în curs, șansele ca medicul să fie tras la răspundere sînt infime. Chiar dacă ar putea să-i demonstreze vinovăția doctorului sirian, acesta ar putea fi cu greu tras la răspundere. De două luni, el a renunțat să mai consulte pacienții Spitalului Slobozia. Se pare că locuiește la București și este pe punctul de a se întoarce definitiv în... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 19:08 (33581 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur, filială a Grupului Sofiproteol, a semnat un acord cu Cargill cu privire la preluarea parțială de active incluzînd mărcile de ulei «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo», precum și echipamentele industriale situate în localitatea Podari-Dolj...

Capacități de producție extinse la Slobozia
Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Expur își va mări capacitatea de procesare a semințelor oleaginoase, continuînd dezvoltarea unității de producție din Slobozia și asigurînd oportunități de valorificare a producției agricole locale. Preluarea mărcii «Untdelemn de la... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 18:25 (22463 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Caz de corupție în cadrul Serviciului Administrării Domeniului Public Țăndărei

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Procurorii Parchetului Ialomița și ofițerii DGA Ialomița cercetează un nou caz de corpuție. De data aceasta, ținta anchetatorilor este Serviciul Administrării Domeniului Public Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, Daniel Cristea, angajat al Serviciului, a fost prins în flagrant în timp ce primea de la un asistat social 140 lei, sub formă de șpagă. Cercetările au scos la iveală faptul că angajatul pretindea sume de bani săracilor, în schimbul pontajului orelor de muncă prestate în folosul comunității. Aceiași anchetatori au suspiciuni cu privire la faptul că acest caz nu este izolat. Protejați de angajatul acuzat de «luare de mită», zeci de săraci cotizau lună de lună pentru a primi ilegal fondurile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:40 (35128 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Ionașcu despre bugetul Sloboziei pe anul 2013

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia: «Ionașcu le-a început pe toate și n-a terminat nimic!»

La aproape 8 luni de la înmormîntarea sa politică, de dincolo de cripta mediatică în care a fost zidit, primarul Gabi Ionașcu se întoarce. Vă prezentăm, într-un interviu maraton, punctele de vedere ale fostului primar al Sloboziei cu privire la activitatea administrației Stoica. Concluzia, previzibilă de altfel, rămîne aceeași: «Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!».

O echipă de trădători, 300 mii de euro cheltuiți ilegal!
La 7 luni și jumătate de la alegeri, discursul fostului primar Gabi Ionașcu este unul calm, aproape resemnat. A avut timp să se gîndească la greșelile politice pe care le-a făcut, la oamenii care l-au trădat și, mai ales, la orașul pe care l-a lăsat în urmă... Nu are nevoie de nicio întrebare pentru a vorbi pentru că știe exact ce vrea să spună!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:29 (20439 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Scandal la discoteca din Stejaru, «stins» de mascați

Proaspăt înființată, noua discotecă din satul ialomițean Stejaru a fost, în noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., locația unui scandal de proporții. Spiritele încinse au fost potolite doar de intervenția mascaților...
Motivul care a dus la izbucnirea acestui conflict pare desprins din telenovele. Se pare că un soț gelos a cărui soție a fost invitată la dans de către un alt bărbat a fost cel care a sărit la harță... El i-a cerut socoteală celui care a avut îndrăzneala de a-i invita consoarta pe ringul de dans, iar asupra sa s-ar fi năpustit o ploaie de pumni și picioare. Panicați din cauza scandalului, clienții localului au sunat la 112. La fața locului s-a deplasat un echipaj... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2013, 18:20 (13016 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7158 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8269 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Încă un val de schimbări în instituțiile publice

Valul epurărilor politice din instituțiile descentralizate continuă. În acest sens vă prezentăm numele noilor șefi care vor conduce, conform directivelor de partid, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială. La AJOFM, de exemplu, Ion Mihălțeanu va trece pe o funcție de execuție, fotoliul de director executiv revenindu-i liberalului Georgian Mocănescu. Tot unui om din PNL îi va reveni și funcția de conducere a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială. Este vorba despre Luminița Tîrziu, actualul jurist al Casei Județene de Pensii Ialomița.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 10:53 (10814 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Vom plăti mai mult pentru a trece podurile dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești Cernavodă. Majorările taxelor vor fi de pînă la 10% și se vor efectua în două etape. Prima intră în vigoare în luna februarie...

Taxe mărite în două etape Modificările au fost reglementate printr-un ordin emis de Ministerul Transporturilor. Potrivit actelor normative, taxele de trecere a podurilor dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă se vor majora în două etape. Prima majorare va fi pusă în aplicare începînd cu luna februarie 2013, iar cea de-a doua va intra în vigoare în luna aprilie 2013. ... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:40 (11667 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:11 (6153 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Administratorul Liceului Tehnologic Căzănești, la volan în stare de ebrietate

Marți, 29 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier l-au prins băut la volan pe  Aurelian Dragomir, de 48 ani, din Țăndărei. Bărbatul, administrator al Liceului Tehnologic Căzănești, le-a declarat oamenilor legii că este profesor al respectivei unități de învățămînt și că vrea să fie lăsat în pace. Acesta conducea cu o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat...
Administratorul Liceului Tehnologic din Căzănești a fost oprit în trafic în zona Gării Slobozia. În momentul în care i-au solicitat documentele, oamenii legii au sesizat că Aurelian Dragomir emană halenă alcoolică. Imediat aceștia l-au testat cu aparatul DRAGER, iar rezultatul a fost pozitiv. Angajatul școlii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:04 (15666 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Dacă alegerile pentru Parlament s-ar desfășura în fiecare lună, cetățenii din Colegiul 1 Fetești-Țăndărei ar fi cei mai sănătoși ialomițeni. În timpul campaniei, candidatul ARD la funcția de deputat, Luminița Barcari a împărțit în colegiu, în schimbul unui vot sănătos, bonuri constînd în consultații gratuite. Respectivele consultații urmau să fie efectuate în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Este vorba despre unitatea medicală condusă, la vremea respectivă, de soțul candidatei, medicul Stelian Barcari. Strategia n-a funcționat! Candidatul ARD a pierdut lupta electorală, iar medicul Stelian Barcari, copleșit de numărul mare de consultații gratuite pe care ar fi trebuit să le... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:31 (12892 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul «electoral» din Țăndărei funcționează în stare de avarie. Unitatea medicală asigură în întregime doar una dintre cele doua linii de gardă, prevăzute în acordul de redeschidere semnat între autoritățile locale și Ministerul Sănătății. Așa se face că mulți dintre medicii care veghează la căpătîiul bolnavilor sînt plătiți cu jumătate de normă...

Istoria unei (re)deschideri
Imediat ce a fost închis, în luna aprilie a anului 2011, autoritățile locale din Țăndărei au făcut demersuri pentru ca Spitalul Orășenesc să redevină funcțional. Au contestat în instanță decizia Ministerului... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:19 (15383 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

Consiliul Județean Ialomița «clonează» Drumuri și Poduri

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

La începutul acestui an, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat că intenționează «clonarea» SC Drumuri și Poduri, singura societate privată subordonată instituției. Noua societate are ca obiect de activitate «captarea energiei verzi solare» și ar putea să devină activă în 6 luni. Concret, este vorba despre construirea unui parc solar fotovoltaic, cu o putere instalată de 0,5 MW. Conform declarațiilor oficiale, experimentul va fi repetat din 4 în 4 ani, astfel încît, peste 12 ani, în zonă să funcționeze o societate comercială care să exploateze un parc fotovoltaic de 2 MW.

Povești administrative despre energia verde... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:17 (9749 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

«Răzbunare politică» pe bani publici

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

La 7 luni de la alegeri, primarul Alexandru Stoica plătește din bani publici un audit judiciar privitor la investiția în sursa de apă. Valoarea acestui serviciu majorează cu 80 mii de lei valoarea investiției în «apa lui Ionașcu», iar factura va fi plătită, firesc, din bani publici. Auditul nu a fost făcut public, însă Alexandru Stoica susține că acesta confirmă existența unei «găuri financiare» de 20 miliarde de lei vechi. În replică, ex-primarul Gabi Ionașcu afirmă că administrația Stoica încearcă să-și legitimeze pe bani publici «răzbunarea politică» din campania electorală...

Audit judiciar cu expert feroviar... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 12:28 (21880 vizualizări - 28 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6814 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5500 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11377 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3899 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5652 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6672 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7368 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5269 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11692 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...