Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Noul ministru al Agriculturii, Daniel Constantin, pune gratuit la dispoziția agricultorilor stațiile de desecare

Ialomița: Noul ministru al Agriculturii, Daniel Constantin, pune gratuit la dispoziția agricultorilor stațiile de desecare

Ministrul Agriculturii, Daniel Constantin a vizitat marți, 29 mai a.c., Ialomița. Acesta a inspectat starea tuturor stațiilor de desecare și pompare din județ. Și toate acestea pentru a veni în sprijinul agricultorilor ale căror terenuri au fost afectate de ploaie.
Potrivit ultimelor informații, în județul Ialomița apa băltește pe o suprafață de peste 100 de hectare de terenuri agricole, cele mai multe în zona Balta Ialomiței. Ministrul Daniel Constantin a dat asigurări că stăm bine comparativ cu alte județe, unde suprafețele acoperite cu apă se întind pe mii de hectare. Scopul vizitei ministrului Constantin a fost acela de a-i sprijini pe agricultorii afectați de căderea masivă de precipitații... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2012, 18:32 (9799 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, amenințată de inundații: Dializații, feriți din calea apelor!

Ialomița, amenințată de inundații: Dializații, feriți din calea apelor!

Codul Portocaliu aduce măsuri extreme. În urmă cu aproximativ o oră, Ministerul Sănătății a emis un ordin prin care se menționează ca persoanele care necesită dializă și gravidele la termen, aflate în zonele ușor inundabile din județ, să fie transportate și internate de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Codul Portocaliu de ploi intră în vigoare luni, 28 mai a.c., de la orele 17,00. Pînă marți, 29 mai 2012, la orele 12,00, va ploua puternic, precipitațiile depășind 50 de litri pe metrul pătrat. Din această cauză, riscul producerii de iundații este extrem de ridicat.
Vremea rea pune în pericol și viețile bolnavilor care au nevoie de dializă. Pentru a nu avea de suferit, Ministerul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 16:06 (7963 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Oamenii președintelui»

«Oamenii președintelui»

Adrian, mîna stîngă a președintelui Ciupercă
Teren dat ilegal pentru consilierul personal

În anul 2008, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărîre prin care decidea atribuirea în folosință gratuită a 300 de mp pentru tinerii care doreau să-și construiască o casă. Potrivit Legii 15, în baza căreia a fost aprobat proiectul, pe listă ar fi trebuit să figureze oameni care nu dețineau proprietăți. La momentul respectiv, Adrian Ionescu, consilierul președintelui Ciupercă, era proprietar cu acte în regulă. Dar acest amănunt nu l-a împiedicat să beneficieze, ilegal, de o halcă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 12:17 (37412 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii au de dat 9 milioane lei la Urban!

Datori pe viață

Slobozenii au de dat 9 milioane lei la Urban!

În timp ce candidații pentru următorul mandat de primar la Slobozia se întrec în soluții fanteziste, datoriile noastre către SC Urban cresc. Un raport al furnizorului local de apă confirmă faptul că valoarea totală a datoriilor consumatorilor individuali este de 8,9 milioane de lei. Potrivit oficialilor societății, unele dintre aceste datorii sînt vechi de aproape 10 ani...

Datori pe viață
Datoriile consumatorilor individuali către SC Urban nu sînt o noutate. De aproape 10 ani, societatea încearcă la intervale regulate să obțină o reacție din partea locuitorilor sau a autorităților... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 11:46 (14342 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Feuda țigănească de la Bărbulești

Evul mediu ialomițean din 2012

Feuda țigănească de la Bărbulești

O scrisoare parvenită redacției prin poștă ne permite să reluăm o teorie evidentă, dar extrem de puțin mediatizată în spațiul public local, respectiv cea a regresiei societății rurale. «Un grup de cetățeni din Bărbulești» cere publicației noastre, sub umbrela anonimatului, mediatizarea situației din această comună, considerată «de nesuferit». În mod curent, practica redacțională ignoră astfel de semnale anonime. Dată fiind însă forța și echilibrul pe care îl emană textul, am ales varianta publicării integrale a acestuia. Sîntem conștienți de faptul că ne aflăm în plină campanie electorală și că astfel de informații sînt, cel puțin parțial, invalidate de această miză. Dar, așa cum am mai spus-o... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:38 (17357 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde sunt indicatoarele rutiere?

Șoselele din Ialomița rămîn fără semne de circulație

De pe șoselele ialomițene au început să dispară semnele de circulație. Oficial, au fost distruse de furia naturii. În realitate, an de an, indicatoarele cad pradă hoților de fier vechi. În exclusivitate pentru Independent, un șofer a dezvăluit cum acționează hoții specializați în furtul indicatoarelor rutiere...

Au dispărut curbele periculoase
Pe o porțiune a Drumului Național 2A, care leagă Slobozia de Urziceni, nu mai sînt semne de circulație. Este vorba de un număr de 50 de indicatoare rutiere, care îi atenționează pe șoferi că urmează curbe periculoase. Oficialii Secției Drumuri Naționale Ialomița susțin că acestea au... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:34 (6355 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Criminalii» de la Brutăria Eda

Doar cîteva săptămîni au trecut de cînd Independent a relatat despre cea de-a doua victimă a șoferului vinovat de moartea motociclistului Radu Șerban. Colegii de muncă ai acestuia par acum să-i calce pe urme. Joi, 24 mai 2012, un alt șofer angajat al brutăriei Eda a dat cu mașina peste un om în plină stradă. Acesta a vrut să fugă de la fața locului. Respectivul conducător auto a fost însoțit chiar de Augustin Zamfir, șoferul «specializat» în producerea de accidente...

Rănit și abandonat
Accidentul de circulație s-a petrecut în spatele Clubului Tineretului. Angajatul Brutăriei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 11:11 (11636 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alexeni: Un copil de 14 ani a sfîrșit înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în comuna ialomițeană Alexeni. În noaptea de miercuri spre joi, 23/24 mai a.c., un copil de 14 ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița. Operațiunile de căutare n-au putut fi efectuate din cauza vremii nefavorabile... Băiatul, alături de alți trei prieteni, s-au îndreptat noaptea trecută spre malul Ialomiței. Din nefericire, copilul de 14 ani a alunecat în apă. Speriați, amicii săi au venit repede în sat și și-au alertat părinții. O cunoștință a copilului înghițit de ape a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat polițiști, medici de la Ambulanță, dar și militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Intervenția acestora a fost pusă în dificultate de condițiile... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2012, 16:40 (8928 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea pumnului la Axintele

Nicu Păduraru recidivează

Legea pumnului la Axintele

Săptămîna trecută, în comuna ialomițeană Axintele, candidatul API pentru primărie a fost molestat de Nicu Păduraru. Potrivit martorilor oculari, acesta l-a pocnit pe Niculae Duțu, fost primar al comunei, pentru a-i demonstra că «el este legea în comună». Nicolae Tudor, zis Nicu Păduraru, este binecunoscut în județ pentru reputația sa de infractor. În ciuda numeroaselor sesizări și anchete penale, acesta continuă să sfideze autoritățile și legea...

Legea lui Nicu Păduraru
Joia trecută, candidatul API, Niculae Duțu a fost lovit cu sălbăticie de Nicu Păduraru în fața cîrciumii din... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:30 (78492 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact vineri, 18 mai a.c., patru bărbați din Slobozia cădeau în plasa polițiștilor Serviciului Rutier București. Oamenii legii primiseră sute de reclamații, potrivit cărora suspecții tamponau intenționat mașini, după care le pretindeau șoferilor sume consistente de bani. Printre «tamponatorii» reținuți s-a numărat și Ionuț Alexandru Jipa. Pentru fapta sa, el a primit un mandat de arestare pentru 29 de zile...

Un «tamponator» cu notorietate
Meseria de «tamponator» a apărut odată cu slobozeanul Ionuț Alexandru Jipa. Din Ialomița și pînă la... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:30 (29272 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Numărul sinuciderilor, constant

Statisticile Serviciului de Medicină Legală Ialomița arată că, în ultimii doi, ani numărul sinuciderilor a rămas constant. Chiar dacă sîntem în an electoral, alegerile nu influențează cu nimic rata sinuciderilor... Cel puțin nu în județul Ialomița!

Săracii vor să moară
Sărăcia, disperarea sau singurătatea sînt principalele cauze care îi determină pe oameni să se gîndească la moarte. Totul se întîmplă pe fondul unei depresii acute. Persoana care are gînduri negre nu poate depăși impasul și consideră moartea singura salvare. Se aruncă în ghearele morții ca să scape de impasul prin... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:18 (9502 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Cele bune se adună la Fetești

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Fetești se poziționează în topul orașelor ialomițene care beneficiază de investiții cofinanțate din fonduri europene. Un astfel de proiect a atras atenția unui concurs național organizat de către Revista Română de Administrație Locală în parteneriat cu structuri asociative ale administrației publice locale. Primarul Gheorghe Catrinoiu afirmă că premiul reprezintă o recunoaștere a performanțelor edilitare ale administrației locale. Singurul oraș din Ialomița care a reușit să atragă investiții mai mari este orașul Urziceni, condus tot de către un primar PNL...

Confirmare națională pentru Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 08:41 (13117 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tone de peturi plutesc pe rîul Ialomița

O perdea de peturi și crengi a acoperit luciul apei Ialomiței în zona municipiului Slobozia. Fenomenul este cauzat de creșterea debitelor rîului, în urma precipitațiilor abundente înregistrate în ultimele zile.
A fost nevoie de cîteva zile ploioase pentru ca rîul Ialomița să se umple de deșeuri. Tone de peturi și crengi plutesc acum pe luciul apei. Și totul din cauza faptului că precipitațiile din ultimele zile au făcut ca debitele Ialomiței să crească și să adune toate gunoaiele aruncate pe maluri. Vina aparține în totalitate celor care au lăsat deșeurile la voia întîmpării, fără să le depoziteze în locurile conforme. «Este un fenomen cu care ne-am obișnuit deja. E vina celor care lasă... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2012, 20:03 (14587 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Tragedie în localitatea ialomițeană Maia. În cursul dimineții de sîmbătă, 19 mai a.c., un trăsnet puternic a făcut victime. Fulgerul a carbonizat un tînăr de 23 ani și a rănit grav un bătrîn de 70 ani...
O furtună puternică s-a abătut în această dimineață în localitatea Maia. Aflați cu vacile la păscut, cei doi bărbați au încercat să se ascundă din calea potopului. N-au reușit să facă decît cîțiva pași pentru că au fost loviți de un fulger. Tînărul de 23 ani a fost carbonizat pe loc, în timp ce bătrînul de 70 ani a fost grav rănit la picior. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD care i-au acordat acestuia primul ajutor. El a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:40 (10864 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Prima decizie a primarului interimar Stoica

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Consiliul Local Slobozia a aprobat săptămîna trecută alocarea a 40000 lei pentru achiziționarea unei stații de repompare a apei. Investiția a fost solicitată de către locuitorii Cartierului Bora încă din toamna anului trecut, dar decizia a fost amînată timp de peste 6 luni. Peste 2000 de locuitori din cartierul Bora vor avea apă curentă pe perioada sezonului cald.

O decizie de 500 de voturi
Miercuri, 9 mai 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea unei sume de 40000 lei pentru realizarea unei stații de repompare a apei în Cartierul Bora. Decizia a fost adoptată imediat după preluarea atribuțiilor de primar de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:40 (15931 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încep «Zilele Orașului Slobozia»

De 12 ani încoace, la sfîrșit de mai, Slobozia îmbracă aceleași haine de sărbătoare. Manifestările dedicate Zilelor Orașului par trase la indigo. Spectacole folclorice, întreceri sportive, expoziții de artă și tradiționalul concurs de frumusețe, Miss Slobozia. Bine că măcar avem forfotă, mititiei fripți pe grătar și litri de bere. Totul durează patru zile și patru nopți...

Tradiție și folclor de zilele orașului
Anul acesta se împlinesc 12 ani de la prima ediție a Zilelor Sloboziei. Sărbătoarea începe pe 24 mai, în ziua de Înălțare. Programul manifestărilor dedicate acestui eveniment... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:23 (26294 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Peste două luni rămânem fără lifturi!

Vești proaste pentru locatarii blocurilor din Slobozia

Peste două luni rămînem fără lifturi!

Potrivit unei informații neconfirmate oficial, 1 august 2012 este data limită pînă la care lifturile din Slobozia mai pot funcționa. «Mai bine fără decît cu lifturi!» spun locatarii care le folosesc. Oamenii consideră ascensoarele adevărate bombe cu ceas...

Lifturile groazei
Reprezentanții Inspecției de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR), instituția care autorizează funcționarea fiecărui lift din România, păstrează o tăcere prudentă. «Conform cu directivele Uniunii Europene, o dată la 5 ani, lifturile sînt verificate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:20 (22906 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Cinci tineri, dintre care doi slobozeni, cu vîrste cuprinse între 20 și 34 ani, sînt acuzați de consum și distribuire de droguri. Timp de aproape un an, suspecții au plasat importante cantități de supefiante pe raza județelor Ialomița, Ilfov și București...
Cazul a fost instrumentat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în colaborare cu procurori din cadrul DIICOT Ialomița. Cei cinci sînt acuzați de faptul că, în perioada noiembrie 2011-mai 2012, au consumat și distribuit droguri în Ialomița, Ilfov și București.
Pentru a proba activitatea infracțională a suspecților, anchetatorii au efectutat mai multe percheziții domiciliare. Potrivit unor surse... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:39 (10203 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Două fetițe s-au otrăvit cu furadan la Miloșești, un bebeluș s-a înecat cu o corcodușă la Țăndărei!

Două fetițe din Miloșești au scăpat din ghearele morții ca printr-o minune. În seara zilei de miercuri, 16 mai a.c., copilele au înghițit cîteva boabe de porumb tratat cu furadan. Au fost salvate în timp util de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia.
Micuțele au intrat în contact cu otrava în timp ce și-au vizitat bunica. Femeiea ținea boabele de porumb tratate cu furadan pentru a alunga șobolanii și le pusese într-un loc accesibil, astfel că fetițelor nu le-a fost greu să ajungă la ele. Imediat cum au înghiți respectivele boabe, copilele au început să se simtă rău. Au fost transportate de urgență la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ele și-au petrecut noaptea sub supraveghere... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 12:14 (11829 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Ambulanță implicată într-un accident

Miercuri, 16 mai a.c., în jurul orelor 15,30, o ambulanță a fost implicată într-un accident rutier, pe bulevardul Chimei din Slobozia. În salvare se afla un pacient care urma să fie transferat la Spitalul TBC Călărași...

Ceartă la locul accidentului Șoferul unei mașini Opel, înmatriculată IL 81 DFA, a încercat să vireze la stînga în intersecția străzii Răzoare cu bulevardul Chimiei. În timp ce se pregătea să efectueze manevra, a fost lovit în spate de ambulanță, înmatriculată cu IL 77 AMB. Din fericire, nu au fost înregistrate victime. În ambulanță se afla un pacient care urma să ajungă... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:53 (11653 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Aproximativ 400 de elevi de la unități de învățămînt de pe raza localităților Slobozia și Fetești au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, miercuri, 16 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2016, 18:05
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 21000 de lei

În cursul zilei de marți, 15 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile pe raza județului, pentru reducerea riscului rutier și pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:25
(4776 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5262 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4599 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7309 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 26 de permise reținute, amenzi de peste 85500 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:15
(8223 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atestarea persoanelor ca agent de securitate

Cererea prin care se solicită atestarea persoanelor ca agent de securitate se depune la unitatea de poliție unde solicitantul are domiciliul sau reședința. Poliția Română eliberează atestate pentru încadrarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:10
(6267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu motorină și țigări. Mandate de arestare pentru 30 de zile!

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița precizează că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații PARASCHIV ADRIAN, COMAN SORIN ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 12:50
(7113 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acoperișurile unor blocuri, luate de vînt

Ca urmare a fenomenelor meteo înregistrate duminică, 13 noiembrie 2016, pompierii ialomițeni au fost solicitati să intervină, în municipiul Fetești, pentru înlăturarea efectelor generate de desprinderea ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2016, 19:20
(6133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 43 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 19:10
(5522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrîn acroșat de o mașină

Miercuri, 9 noiembrie a.c., la Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 18:25
(5819 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Locuință distrusă de flăcări la Alexeni

O sobă pe lemne defectă a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință construită din lemn, de pe raza localității Alexeni. Evenimentul a fost anunțat la 112  miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 17:20
(5907 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni incendiu


Ialomița: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt și furt calificat, prejudiciile create fiind recuperate în totalitate și restituite părților vătămate. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 18:15
(4596 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoț


Accident la Căzănești

Marți, 8 noiembrie 2016., în localitatea Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 17:15
(5915 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 33500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 4-6 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 18:25
(6455 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Dridu

Braconaj piscicol la Dridu

În cadrul acțiunilor de combatere a braconajului piscicol, o patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Urziceni a depistat sîmbătă 5 noiembrie a.c., în jurul orei 7,30, pe malul lacului Dridu, doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 17:25
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

UPDATE Reprezentanții Parchetului de pe lîngă Judecătoria Lehliu Gară au confirmat oficial faptul că două dintre cele trei persoane care au murit în ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2016, 18:10
(14197 vizualizări - 0 comentarii)


Arestări preventive în dosarul mașinilor incendiate la Slobozia

La începutul acestei săptămîni, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au făcut 8 percheziții domiciliare, în Ialomița și București, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2016, 16:50
(6273 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Cetățean algerian, depistat cu ședere ilegală

Un cetățean algerian, de 33 de ani, a fost depistat cu ședere ilegală pe raza comunei Grivița. Ulterior, acesta a fost transferat de polițiști către autoritățile italiene, în vederea internării sale într ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 19:45
(6303 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: A încercat să vîndă un smartphone contrafăcut

Jandarmii din Urziceni au depistat pe străzile municipiului un bărbat, de 33 de ani, din comuna Bărbulești, care încerca să vîndă un model de smartphone contrafăcut. Comerciantul de ocazie cerea pe respectivul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 18:20
(5573 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Un șofer de 32 de ani, domicilat în județul Călărași, a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea într-un șanț de pe marginea drumului. Accidentul s-a petrecut în zona localității ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:40
(5018 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist, lovit de o mașină

Un tînăr de 20 de ani, din Valea Ciorii, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Șoferul care a provocat accidentul rutier are 26 de ani și domiciliează în aceeași localitate cu victima. Luni ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:10
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au continuat activitățile preventive referitoare la siguranța traficului rutier și în aceste zile. Astfel, luni, 31 octombrie 2016, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 16:15
(6474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tînăr fără permis și beat la volan, reținut de polițiști

Un tînăr, de 20 de ani, din Fetești, a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor de conducere fără permis și conducere a unui autovehicul de către o persoană care se află sub ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 17:25
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință publică la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2016, orele 15,00, va avea loc la sediul Biroului Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița din Slobozia, Piața Revoluției, nr. 1, ședința publică în care se va proceda la completarea ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 16:20
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 66000 de lei, 18 de permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 28-30 octombrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 15:15
(5725 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Doi bărbați, de 35 și 45 de ani, din Urziceni și Gîrbovi, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 14:20
(4117 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr drogat, depistat de jandarmi

Fetești: Tînăr drogat, depistat de jandarmi

Jandarmii din cadrul patrulei de intervenție Fetești, aflați în timpul serviciului pe raza municipiului, vineri, 28 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, s-au sesizat cu privire la faptul că doi tineri se ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 13:25
(5286 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Se prelungește sesiunea de primire a proiectelor de investiții pentru procesarea produselor agricole și pomicole și pentru dezvoltarea exploatațiilor pomicole

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță prelungirea sesiunii de depunere a proiectelor de investiții pentru submăsurile (sM) 4.1a «Investiții în exploatații pomicole», 4.2 «Sprijin ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 12:20
(10744 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...