Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Noul ministru al Agriculturii, Daniel Constantin, pune gratuit la dispoziția agricultorilor stațiile de desecare

Ialomița: Noul ministru al Agriculturii, Daniel Constantin, pune gratuit la dispoziția agricultorilor stațiile de desecare

Ministrul Agriculturii, Daniel Constantin a vizitat marți, 29 mai a.c., Ialomița. Acesta a inspectat starea tuturor stațiilor de desecare și pompare din județ. Și toate acestea pentru a veni în sprijinul agricultorilor ale căror terenuri au fost afectate de ploaie.
Potrivit ultimelor informații, în județul Ialomița apa băltește pe o suprafață de peste 100 de hectare de terenuri agricole, cele mai multe în zona Balta Ialomiței. Ministrul Daniel Constantin a dat asigurări că stăm bine comparativ cu alte județe, unde suprafețele acoperite cu apă se întind pe mii de hectare. Scopul vizitei ministrului Constantin a fost acela de a-i sprijini pe agricultorii afectați de căderea masivă de precipitații... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2012, 18:32 (9799 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, amenințată de inundații: Dializații, feriți din calea apelor!

Ialomița, amenințată de inundații: Dializații, feriți din calea apelor!

Codul Portocaliu aduce măsuri extreme. În urmă cu aproximativ o oră, Ministerul Sănătății a emis un ordin prin care se menționează ca persoanele care necesită dializă și gravidele la termen, aflate în zonele ușor inundabile din județ, să fie transportate și internate de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Codul Portocaliu de ploi intră în vigoare luni, 28 mai a.c., de la orele 17,00. Pînă marți, 29 mai 2012, la orele 12,00, va ploua puternic, precipitațiile depășind 50 de litri pe metrul pătrat. Din această cauză, riscul producerii de iundații este extrem de ridicat.
Vremea rea pune în pericol și viețile bolnavilor care au nevoie de dializă. Pentru a nu avea de suferit, Ministerul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 16:06 (7963 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Oamenii președintelui»

«Oamenii președintelui»

Adrian, mîna stîngă a președintelui Ciupercă
Teren dat ilegal pentru consilierul personal

În anul 2008, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărîre prin care decidea atribuirea în folosință gratuită a 300 de mp pentru tinerii care doreau să-și construiască o casă. Potrivit Legii 15, în baza căreia a fost aprobat proiectul, pe listă ar fi trebuit să figureze oameni care nu dețineau proprietăți. La momentul respectiv, Adrian Ionescu, consilierul președintelui Ciupercă, era proprietar cu acte în regulă. Dar acest amănunt nu l-a împiedicat să beneficieze, ilegal, de o halcă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 12:17 (37412 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii au de dat 9 milioane lei la Urban!

Datori pe viață

Slobozenii au de dat 9 milioane lei la Urban!

În timp ce candidații pentru următorul mandat de primar la Slobozia se întrec în soluții fanteziste, datoriile noastre către SC Urban cresc. Un raport al furnizorului local de apă confirmă faptul că valoarea totală a datoriilor consumatorilor individuali este de 8,9 milioane de lei. Potrivit oficialilor societății, unele dintre aceste datorii sînt vechi de aproape 10 ani...

Datori pe viață
Datoriile consumatorilor individuali către SC Urban nu sînt o noutate. De aproape 10 ani, societatea încearcă la intervale regulate să obțină o reacție din partea locuitorilor sau a autorităților... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 11:46 (14342 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Feuda țigănească de la Bărbulești

Evul mediu ialomițean din 2012

Feuda țigănească de la Bărbulești

O scrisoare parvenită redacției prin poștă ne permite să reluăm o teorie evidentă, dar extrem de puțin mediatizată în spațiul public local, respectiv cea a regresiei societății rurale. «Un grup de cetățeni din Bărbulești» cere publicației noastre, sub umbrela anonimatului, mediatizarea situației din această comună, considerată «de nesuferit». În mod curent, practica redacțională ignoră astfel de semnale anonime. Dată fiind însă forța și echilibrul pe care îl emană textul, am ales varianta publicării integrale a acestuia. Sîntem conștienți de faptul că ne aflăm în plină campanie electorală și că astfel de informații sînt, cel puțin parțial, invalidate de această miză. Dar, așa cum am mai spus-o... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:38 (17357 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde sunt indicatoarele rutiere?

Șoselele din Ialomița rămîn fără semne de circulație

De pe șoselele ialomițene au început să dispară semnele de circulație. Oficial, au fost distruse de furia naturii. În realitate, an de an, indicatoarele cad pradă hoților de fier vechi. În exclusivitate pentru Independent, un șofer a dezvăluit cum acționează hoții specializați în furtul indicatoarelor rutiere...

Au dispărut curbele periculoase
Pe o porțiune a Drumului Național 2A, care leagă Slobozia de Urziceni, nu mai sînt semne de circulație. Este vorba de un număr de 50 de indicatoare rutiere, care îi atenționează pe șoferi că urmează curbe periculoase. Oficialii Secției Drumuri Naționale Ialomița susțin că acestea au... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:34 (6355 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Criminalii» de la Brutăria Eda

Doar cîteva săptămîni au trecut de cînd Independent a relatat despre cea de-a doua victimă a șoferului vinovat de moartea motociclistului Radu Șerban. Colegii de muncă ai acestuia par acum să-i calce pe urme. Joi, 24 mai 2012, un alt șofer angajat al brutăriei Eda a dat cu mașina peste un om în plină stradă. Acesta a vrut să fugă de la fața locului. Respectivul conducător auto a fost însoțit chiar de Augustin Zamfir, șoferul «specializat» în producerea de accidente...

Rănit și abandonat
Accidentul de circulație s-a petrecut în spatele Clubului Tineretului. Angajatul Brutăriei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 11:11 (11636 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alexeni: Un copil de 14 ani a sfîrșit înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în comuna ialomițeană Alexeni. În noaptea de miercuri spre joi, 23/24 mai a.c., un copil de 14 ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița. Operațiunile de căutare n-au putut fi efectuate din cauza vremii nefavorabile... Băiatul, alături de alți trei prieteni, s-au îndreptat noaptea trecută spre malul Ialomiței. Din nefericire, copilul de 14 ani a alunecat în apă. Speriați, amicii săi au venit repede în sat și și-au alertat părinții. O cunoștință a copilului înghițit de ape a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat polițiști, medici de la Ambulanță, dar și militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Intervenția acestora a fost pusă în dificultate de condițiile... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2012, 16:40 (8928 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea pumnului la Axintele

Nicu Păduraru recidivează

Legea pumnului la Axintele

Săptămîna trecută, în comuna ialomițeană Axintele, candidatul API pentru primărie a fost molestat de Nicu Păduraru. Potrivit martorilor oculari, acesta l-a pocnit pe Niculae Duțu, fost primar al comunei, pentru a-i demonstra că «el este legea în comună». Nicolae Tudor, zis Nicu Păduraru, este binecunoscut în județ pentru reputația sa de infractor. În ciuda numeroaselor sesizări și anchete penale, acesta continuă să sfideze autoritățile și legea...

Legea lui Nicu Păduraru
Joia trecută, candidatul API, Niculae Duțu a fost lovit cu sălbăticie de Nicu Păduraru în fața cîrciumii din... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:30 (78491 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact vineri, 18 mai a.c., patru bărbați din Slobozia cădeau în plasa polițiștilor Serviciului Rutier București. Oamenii legii primiseră sute de reclamații, potrivit cărora suspecții tamponau intenționat mașini, după care le pretindeau șoferilor sume consistente de bani. Printre «tamponatorii» reținuți s-a numărat și Ionuț Alexandru Jipa. Pentru fapta sa, el a primit un mandat de arestare pentru 29 de zile...

Un «tamponator» cu notorietate
Meseria de «tamponator» a apărut odată cu slobozeanul Ionuț Alexandru Jipa. Din Ialomița și pînă la... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:30 (29271 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Numărul sinuciderilor, constant

Statisticile Serviciului de Medicină Legală Ialomița arată că, în ultimii doi, ani numărul sinuciderilor a rămas constant. Chiar dacă sîntem în an electoral, alegerile nu influențează cu nimic rata sinuciderilor... Cel puțin nu în județul Ialomița!

Săracii vor să moară
Sărăcia, disperarea sau singurătatea sînt principalele cauze care îi determină pe oameni să se gîndească la moarte. Totul se întîmplă pe fondul unei depresii acute. Persoana care are gînduri negre nu poate depăși impasul și consideră moartea singura salvare. Se aruncă în ghearele morții ca să scape de impasul prin... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:18 (9502 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Cele bune se adună la Fetești

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Fetești se poziționează în topul orașelor ialomițene care beneficiază de investiții cofinanțate din fonduri europene. Un astfel de proiect a atras atenția unui concurs național organizat de către Revista Română de Administrație Locală în parteneriat cu structuri asociative ale administrației publice locale. Primarul Gheorghe Catrinoiu afirmă că premiul reprezintă o recunoaștere a performanțelor edilitare ale administrației locale. Singurul oraș din Ialomița care a reușit să atragă investiții mai mari este orașul Urziceni, condus tot de către un primar PNL...

Confirmare națională pentru Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 08:41 (13117 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tone de peturi plutesc pe rîul Ialomița

O perdea de peturi și crengi a acoperit luciul apei Ialomiței în zona municipiului Slobozia. Fenomenul este cauzat de creșterea debitelor rîului, în urma precipitațiilor abundente înregistrate în ultimele zile.
A fost nevoie de cîteva zile ploioase pentru ca rîul Ialomița să se umple de deșeuri. Tone de peturi și crengi plutesc acum pe luciul apei. Și totul din cauza faptului că precipitațiile din ultimele zile au făcut ca debitele Ialomiței să crească și să adune toate gunoaiele aruncate pe maluri. Vina aparține în totalitate celor care au lăsat deșeurile la voia întîmpării, fără să le depoziteze în locurile conforme. «Este un fenomen cu care ne-am obișnuit deja. E vina celor care lasă... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2012, 20:03 (14587 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Tragedie în localitatea ialomițeană Maia. În cursul dimineții de sîmbătă, 19 mai a.c., un trăsnet puternic a făcut victime. Fulgerul a carbonizat un tînăr de 23 ani și a rănit grav un bătrîn de 70 ani...
O furtună puternică s-a abătut în această dimineață în localitatea Maia. Aflați cu vacile la păscut, cei doi bărbați au încercat să se ascundă din calea potopului. N-au reușit să facă decît cîțiva pași pentru că au fost loviți de un fulger. Tînărul de 23 ani a fost carbonizat pe loc, în timp ce bătrînul de 70 ani a fost grav rănit la picior. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD care i-au acordat acestuia primul ajutor. El a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:40 (10863 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Prima decizie a primarului interimar Stoica

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Consiliul Local Slobozia a aprobat săptămîna trecută alocarea a 40000 lei pentru achiziționarea unei stații de repompare a apei. Investiția a fost solicitată de către locuitorii Cartierului Bora încă din toamna anului trecut, dar decizia a fost amînată timp de peste 6 luni. Peste 2000 de locuitori din cartierul Bora vor avea apă curentă pe perioada sezonului cald.

O decizie de 500 de voturi
Miercuri, 9 mai 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea unei sume de 40000 lei pentru realizarea unei stații de repompare a apei în Cartierul Bora. Decizia a fost adoptată imediat după preluarea atribuțiilor de primar de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:40 (15931 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încep «Zilele Orașului Slobozia»

De 12 ani încoace, la sfîrșit de mai, Slobozia îmbracă aceleași haine de sărbătoare. Manifestările dedicate Zilelor Orașului par trase la indigo. Spectacole folclorice, întreceri sportive, expoziții de artă și tradiționalul concurs de frumusețe, Miss Slobozia. Bine că măcar avem forfotă, mititiei fripți pe grătar și litri de bere. Totul durează patru zile și patru nopți...

Tradiție și folclor de zilele orașului
Anul acesta se împlinesc 12 ani de la prima ediție a Zilelor Sloboziei. Sărbătoarea începe pe 24 mai, în ziua de Înălțare. Programul manifestărilor dedicate acestui eveniment... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:23 (26291 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Peste două luni rămânem fără lifturi!

Vești proaste pentru locatarii blocurilor din Slobozia

Peste două luni rămînem fără lifturi!

Potrivit unei informații neconfirmate oficial, 1 august 2012 este data limită pînă la care lifturile din Slobozia mai pot funcționa. «Mai bine fără decît cu lifturi!» spun locatarii care le folosesc. Oamenii consideră ascensoarele adevărate bombe cu ceas...

Lifturile groazei
Reprezentanții Inspecției de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR), instituția care autorizează funcționarea fiecărui lift din România, păstrează o tăcere prudentă. «Conform cu directivele Uniunii Europene, o dată la 5 ani, lifturile sînt verificate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:20 (22906 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Cinci tineri, dintre care doi slobozeni, cu vîrste cuprinse între 20 și 34 ani, sînt acuzați de consum și distribuire de droguri. Timp de aproape un an, suspecții au plasat importante cantități de supefiante pe raza județelor Ialomița, Ilfov și București...
Cazul a fost instrumentat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în colaborare cu procurori din cadrul DIICOT Ialomița. Cei cinci sînt acuzați de faptul că, în perioada noiembrie 2011-mai 2012, au consumat și distribuit droguri în Ialomița, Ilfov și București.
Pentru a proba activitatea infracțională a suspecților, anchetatorii au efectutat mai multe percheziții domiciliare. Potrivit unor surse... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:39 (10203 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Două fetițe s-au otrăvit cu furadan la Miloșești, un bebeluș s-a înecat cu o corcodușă la Țăndărei!

Două fetițe din Miloșești au scăpat din ghearele morții ca printr-o minune. În seara zilei de miercuri, 16 mai a.c., copilele au înghițit cîteva boabe de porumb tratat cu furadan. Au fost salvate în timp util de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia.
Micuțele au intrat în contact cu otrava în timp ce și-au vizitat bunica. Femeiea ținea boabele de porumb tratate cu furadan pentru a alunga șobolanii și le pusese într-un loc accesibil, astfel că fetițelor nu le-a fost greu să ajungă la ele. Imediat cum au înghiți respectivele boabe, copilele au început să se simtă rău. Au fost transportate de urgență la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ele și-au petrecut noaptea sub supraveghere... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 12:14 (11829 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Ambulanță implicată într-un accident

Miercuri, 16 mai a.c., în jurul orelor 15,30, o ambulanță a fost implicată într-un accident rutier, pe bulevardul Chimei din Slobozia. În salvare se afla un pacient care urma să fie transferat la Spitalul TBC Călărași...

Ceartă la locul accidentului Șoferul unei mașini Opel, înmatriculată IL 81 DFA, a încercat să vireze la stînga în intersecția străzii Răzoare cu bulevardul Chimiei. În timp ce se pregătea să efectueze manevra, a fost lovit în spate de ambulanță, înmatriculată cu IL 77 AMB. Din fericire, nu au fost înregistrate victime. În ambulanță se afla un pacient care urma să ajungă... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:53 (11653 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6964 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12577 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11591 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12490 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7970 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11945 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9685 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9920 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9221 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...