Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Licitație deschisă pentru hrana elevilor ialomițeni

Start în cursa pentru «Corn și Lapte» sezonul 2012-2013

Licitație deschisă pentru hrana elevilor ialomițeni

Ca să nu rămînă repetent și anul acesta (ar fi al optulea an în care s-ar întîmpla!), Consiliul Județean Ialomița dă startul în cursa anuală pentru obținerea contractelor județene pentru «Corn și Lapte» mai devreme. Potrivit unui proiect de hotărîre care va fi supus atenției consilierilor județeni miercuri, 23 mai, «a fost întocmită documentația de atribuire a contractelor de achiziție publică de furnizare a produselor de panificație pentru elevii din clasele I-VIII (...) precum și pentru copiii preșcolari (...) în anul 2012-2013».

Fuseră și se duseră
Afirmația legată de repetenție... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2012, 14:20 (11187 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Moartea vine pe două roți

Ialomița: Moartea vine pe două roți

Opinia polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița este unanimă: șoselele sînt scăldate de sîngele motocicliștilor. De cealaltă parte, pasionații de motoare se simt discriminați. Vor să fie tratați asemeni celorlalți participanți la trafic. Totuși, statisticile par și ele să confirme... Moartea vine mai repede pe două roți!

Viteza înseamnă pericol
Într-un raport întocmit de Serviciul Poliției Rutiere Ialomița se arată că numărul accidentelor de circulație în care sînt implicați conducătorii de scutere, mopede sau motociclete a crescut în primele luni ale anului. E drept, procentul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2012, 12:13 (22961 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Noul ministru al Agriculturii, Daniel Constantin, pune gratuit la dispoziția agricultorilor stațiile de desecare

Ialomița: Noul ministru al Agriculturii, Daniel Constantin, pune gratuit la dispoziția agricultorilor stațiile de desecare

Ministrul Agriculturii, Daniel Constantin a vizitat marți, 29 mai a.c., Ialomița. Acesta a inspectat starea tuturor stațiilor de desecare și pompare din județ. Și toate acestea pentru a veni în sprijinul agricultorilor ale căror terenuri au fost afectate de ploaie.
Potrivit ultimelor informații, în județul Ialomița apa băltește pe o suprafață de peste 100 de hectare de terenuri agricole, cele mai multe în zona Balta Ialomiței. Ministrul Daniel Constantin a dat asigurări că stăm bine comparativ cu alte județe, unde suprafețele acoperite cu apă se întind pe mii de hectare. Scopul vizitei ministrului Constantin a fost acela de a-i sprijini pe agricultorii afectați de căderea masivă de precipitații... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2012, 18:32 (9800 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, amenințată de inundații: Dializații, feriți din calea apelor!

Ialomița, amenințată de inundații: Dializații, feriți din calea apelor!

Codul Portocaliu aduce măsuri extreme. În urmă cu aproximativ o oră, Ministerul Sănătății a emis un ordin prin care se menționează ca persoanele care necesită dializă și gravidele la termen, aflate în zonele ușor inundabile din județ, să fie transportate și internate de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Codul Portocaliu de ploi intră în vigoare luni, 28 mai a.c., de la orele 17,00. Pînă marți, 29 mai 2012, la orele 12,00, va ploua puternic, precipitațiile depășind 50 de litri pe metrul pătrat. Din această cauză, riscul producerii de iundații este extrem de ridicat.
Vremea rea pune în pericol și viețile bolnavilor care au nevoie de dializă. Pentru a nu avea de suferit, Ministerul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 16:06 (7964 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Oamenii președintelui»

«Oamenii președintelui»

Adrian, mîna stîngă a președintelui Ciupercă
Teren dat ilegal pentru consilierul personal

În anul 2008, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărîre prin care decidea atribuirea în folosință gratuită a 300 de mp pentru tinerii care doreau să-și construiască o casă. Potrivit Legii 15, în baza căreia a fost aprobat proiectul, pe listă ar fi trebuit să figureze oameni care nu dețineau proprietăți. La momentul respectiv, Adrian Ionescu, consilierul președintelui Ciupercă, era proprietar cu acte în regulă. Dar acest amănunt nu l-a împiedicat să beneficieze, ilegal, de o halcă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 12:17 (37413 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii au de dat 9 milioane lei la Urban!

Datori pe viață

Slobozenii au de dat 9 milioane lei la Urban!

În timp ce candidații pentru următorul mandat de primar la Slobozia se întrec în soluții fanteziste, datoriile noastre către SC Urban cresc. Un raport al furnizorului local de apă confirmă faptul că valoarea totală a datoriilor consumatorilor individuali este de 8,9 milioane de lei. Potrivit oficialilor societății, unele dintre aceste datorii sînt vechi de aproape 10 ani...

Datori pe viață
Datoriile consumatorilor individuali către SC Urban nu sînt o noutate. De aproape 10 ani, societatea încearcă la intervale regulate să obțină o reacție din partea locuitorilor sau a autorităților... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2012, 11:46 (14343 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Feuda țigănească de la Bărbulești

Evul mediu ialomițean din 2012

Feuda țigănească de la Bărbulești

O scrisoare parvenită redacției prin poștă ne permite să reluăm o teorie evidentă, dar extrem de puțin mediatizată în spațiul public local, respectiv cea a regresiei societății rurale. «Un grup de cetățeni din Bărbulești» cere publicației noastre, sub umbrela anonimatului, mediatizarea situației din această comună, considerată «de nesuferit». În mod curent, practica redacțională ignoră astfel de semnale anonime. Dată fiind însă forța și echilibrul pe care îl emană textul, am ales varianta publicării integrale a acestuia. Sîntem conștienți de faptul că ne aflăm în plină campanie electorală și că astfel de informații sînt, cel puțin parțial, invalidate de această miză. Dar, așa cum am mai spus-o... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:38 (17358 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Unde sunt indicatoarele rutiere?

Șoselele din Ialomița rămîn fără semne de circulație

De pe șoselele ialomițene au început să dispară semnele de circulație. Oficial, au fost distruse de furia naturii. În realitate, an de an, indicatoarele cad pradă hoților de fier vechi. În exclusivitate pentru Independent, un șofer a dezvăluit cum acționează hoții specializați în furtul indicatoarelor rutiere...

Au dispărut curbele periculoase
Pe o porțiune a Drumului Național 2A, care leagă Slobozia de Urziceni, nu mai sînt semne de circulație. Este vorba de un număr de 50 de indicatoare rutiere, care îi atenționează pe șoferi că urmează curbe periculoase. Oficialii Secției Drumuri Naționale Ialomița susțin că acestea au... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:34 (6356 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Criminalii» de la Brutăria Eda

Doar cîteva săptămîni au trecut de cînd Independent a relatat despre cea de-a doua victimă a șoferului vinovat de moartea motociclistului Radu Șerban. Colegii de muncă ai acestuia par acum să-i calce pe urme. Joi, 24 mai 2012, un alt șofer angajat al brutăriei Eda a dat cu mașina peste un om în plină stradă. Acesta a vrut să fugă de la fața locului. Respectivul conducător auto a fost însoțit chiar de Augustin Zamfir, șoferul «specializat» în producerea de accidente...

Rănit și abandonat
Accidentul de circulație s-a petrecut în spatele Clubului Tineretului. Angajatul Brutăriei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 11:11 (11639 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexeni: Un copil de 14 ani a sfîrșit înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în comuna ialomițeană Alexeni. În noaptea de miercuri spre joi, 23/24 mai a.c., un copil de 14 ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița. Operațiunile de căutare n-au putut fi efectuate din cauza vremii nefavorabile... Băiatul, alături de alți trei prieteni, s-au îndreptat noaptea trecută spre malul Ialomiței. Din nefericire, copilul de 14 ani a alunecat în apă. Speriați, amicii săi au venit repede în sat și și-au alertat părinții. O cunoștință a copilului înghițit de ape a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat polițiști, medici de la Ambulanță, dar și militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Intervenția acestora a fost pusă în dificultate de condițiile... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2012, 16:40 (8934 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea pumnului la Axintele

Nicu Păduraru recidivează

Legea pumnului la Axintele

Săptămîna trecută, în comuna ialomițeană Axintele, candidatul API pentru primărie a fost molestat de Nicu Păduraru. Potrivit martorilor oculari, acesta l-a pocnit pe Niculae Duțu, fost primar al comunei, pentru a-i demonstra că «el este legea în comună». Nicolae Tudor, zis Nicu Păduraru, este binecunoscut în județ pentru reputația sa de infractor. În ciuda numeroaselor sesizări și anchete penale, acesta continuă să sfideze autoritățile și legea...

Legea lui Nicu Păduraru
Joia trecută, candidatul API, Niculae Duțu a fost lovit cu sălbăticie de Nicu Păduraru în fața cîrciumii din... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:30 (78493 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact vineri, 18 mai a.c., patru bărbați din Slobozia cădeau în plasa polițiștilor Serviciului Rutier București. Oamenii legii primiseră sute de reclamații, potrivit cărora suspecții tamponau intenționat mașini, după care le pretindeau șoferilor sume consistente de bani. Printre «tamponatorii» reținuți s-a numărat și Ionuț Alexandru Jipa. Pentru fapta sa, el a primit un mandat de arestare pentru 29 de zile...

Un «tamponator» cu notorietate
Meseria de «tamponator» a apărut odată cu slobozeanul Ionuț Alexandru Jipa. Din Ialomița și pînă la... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:30 (29272 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Numărul sinuciderilor, constant

Statisticile Serviciului de Medicină Legală Ialomița arată că, în ultimii doi, ani numărul sinuciderilor a rămas constant. Chiar dacă sîntem în an electoral, alegerile nu influențează cu nimic rata sinuciderilor... Cel puțin nu în județul Ialomița!

Săracii vor să moară
Sărăcia, disperarea sau singurătatea sînt principalele cauze care îi determină pe oameni să se gîndească la moarte. Totul se întîmplă pe fondul unei depresii acute. Persoana care are gînduri negre nu poate depăși impasul și consideră moartea singura salvare. Se aruncă în ghearele morții ca să scape de impasul prin... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:18 (9503 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Cele bune se adună la Fetești

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Fetești se poziționează în topul orașelor ialomițene care beneficiază de investiții cofinanțate din fonduri europene. Un astfel de proiect a atras atenția unui concurs național organizat de către Revista Română de Administrație Locală în parteneriat cu structuri asociative ale administrației publice locale. Primarul Gheorghe Catrinoiu afirmă că premiul reprezintă o recunoaștere a performanțelor edilitare ale administrației locale. Singurul oraș din Ialomița care a reușit să atragă investiții mai mari este orașul Urziceni, condus tot de către un primar PNL...

Confirmare națională pentru Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 08:41 (13119 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tone de peturi plutesc pe rîul Ialomița

O perdea de peturi și crengi a acoperit luciul apei Ialomiței în zona municipiului Slobozia. Fenomenul este cauzat de creșterea debitelor rîului, în urma precipitațiilor abundente înregistrate în ultimele zile.
A fost nevoie de cîteva zile ploioase pentru ca rîul Ialomița să se umple de deșeuri. Tone de peturi și crengi plutesc acum pe luciul apei. Și totul din cauza faptului că precipitațiile din ultimele zile au făcut ca debitele Ialomiței să crească și să adune toate gunoaiele aruncate pe maluri. Vina aparține în totalitate celor care au lăsat deșeurile la voia întîmpării, fără să le depoziteze în locurile conforme. «Este un fenomen cu care ne-am obișnuit deja. E vina celor care lasă... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2012, 20:03 (14588 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Tragedie în localitatea ialomițeană Maia. În cursul dimineții de sîmbătă, 19 mai a.c., un trăsnet puternic a făcut victime. Fulgerul a carbonizat un tînăr de 23 ani și a rănit grav un bătrîn de 70 ani...
O furtună puternică s-a abătut în această dimineață în localitatea Maia. Aflați cu vacile la păscut, cei doi bărbați au încercat să se ascundă din calea potopului. N-au reușit să facă decît cîțiva pași pentru că au fost loviți de un fulger. Tînărul de 23 ani a fost carbonizat pe loc, în timp ce bătrînul de 70 ani a fost grav rănit la picior. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD care i-au acordat acestuia primul ajutor. El a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:40 (10867 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Prima decizie a primarului interimar Stoica

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Consiliul Local Slobozia a aprobat săptămîna trecută alocarea a 40000 lei pentru achiziționarea unei stații de repompare a apei. Investiția a fost solicitată de către locuitorii Cartierului Bora încă din toamna anului trecut, dar decizia a fost amînată timp de peste 6 luni. Peste 2000 de locuitori din cartierul Bora vor avea apă curentă pe perioada sezonului cald.

O decizie de 500 de voturi
Miercuri, 9 mai 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea unei sume de 40000 lei pentru realizarea unei stații de repompare a apei în Cartierul Bora. Decizia a fost adoptată imediat după preluarea atribuțiilor de primar de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:40 (15932 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Încep «Zilele Orașului Slobozia»

De 12 ani încoace, la sfîrșit de mai, Slobozia îmbracă aceleași haine de sărbătoare. Manifestările dedicate Zilelor Orașului par trase la indigo. Spectacole folclorice, întreceri sportive, expoziții de artă și tradiționalul concurs de frumusețe, Miss Slobozia. Bine că măcar avem forfotă, mititiei fripți pe grătar și litri de bere. Totul durează patru zile și patru nopți...

Tradiție și folclor de zilele orașului
Anul acesta se împlinesc 12 ani de la prima ediție a Zilelor Sloboziei. Sărbătoarea începe pe 24 mai, în ziua de Înălțare. Programul manifestărilor dedicate acestui eveniment... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:23 (26303 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Peste două luni rămânem fără lifturi!

Vești proaste pentru locatarii blocurilor din Slobozia

Peste două luni rămînem fără lifturi!

Potrivit unei informații neconfirmate oficial, 1 august 2012 este data limită pînă la care lifturile din Slobozia mai pot funcționa. «Mai bine fără decît cu lifturi!» spun locatarii care le folosesc. Oamenii consideră ascensoarele adevărate bombe cu ceas...

Lifturile groazei
Reprezentanții Inspecției de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR), instituția care autorizează funcționarea fiecărui lift din România, păstrează o tăcere prudentă. «Conform cu directivele Uniunii Europene, o dată la 5 ani, lifturile sînt verificate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:20 (22908 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Cinci tineri, dintre care doi slobozeni, cu vîrste cuprinse între 20 și 34 ani, sînt acuzați de consum și distribuire de droguri. Timp de aproape un an, suspecții au plasat importante cantități de supefiante pe raza județelor Ialomița, Ilfov și București...
Cazul a fost instrumentat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în colaborare cu procurori din cadrul DIICOT Ialomița. Cei cinci sînt acuzați de faptul că, în perioada noiembrie 2011-mai 2012, au consumat și distribuit droguri în Ialomița, Ilfov și București.
Pentru a proba activitatea infracțională a suspecților, anchetatorii au efectutat mai multe percheziții domiciliare. Potrivit unor surse... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:39 (10203 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Minori, infractori de ocazie

Polițiștii orașului Țăndărei au identificat pe șoseaua București, din localitate, doi minori, de 11, respectiv 14 ani, care se deplasau cu un atelaj hipo. După oprirea și verificarea atelajului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 06:22
(20610 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:29
(17475 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:18
(14789 vizualizări - 0 comentarii)


170 de locuri pentru arma «pompieri»

Ministerul Administrației și Internelor lansează programele de promovare, recrutare și selecționare a candidaților pentru admiterea în instituțiile militare de învățămînt. Începînd cu data de 15 martie ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 13:18
(15187 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Sărulești-Călărași

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, ale posturilor de poliție limitrofe, precum și cele ale Serviciului Intervenție Rapidă Ialomița și Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 11:16
(15753 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, confiscate

Polițiștii au acționat în cursul zilei de luni, 15 martie a.c., în vederea depistării celor care dețin ilegal arme. Astfel, au fost depistați doi bărbați, în vîrstă de 34, respectiv 24 de ani, ambii din ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:42
(15405 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr cu șase infracțiuni la activ, reținut de polițiști

În cursul zilei de luni, 15 martie a.c., polițiștii ialomițeni au dispus reținerea pe bază de ordonanță pentru 24 de ore a unui bărbat în vîrstă de 30 de ani, din comuna Sudiți, acuzat de comiterea a șase ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:18
(13393 vizualizări - 0 comentarii)


Prins în flagrant la furat

Sâmbătă seara, 13 martie a.c., în jurul orei 19.00, o echipă de siguranță publică mixtă, formată dintr-un polițist și un jandarm, a surprins, în flagrant, un bărbat în vîrstă de 31 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:16
(17565 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Bordușani, identificați

Trei tineri în vîrstă de 17, 19 și 20 de ani, toți din comuna Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați de comiterea a două furturi din curțile locuințelor a doi consăteni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 09:23
(16327 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă la Urziceni

Polițiști din Urziceni au participat sîmbătă, 13 martie a.c., la o acțiune preventivă desfășurată pe raza municipiului. Acțiunea s-a desfășurat în intervalul orar 8.00-12.00, polițiștii controlînd 23 autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 08:42
(15830 vizualizări - 0 comentarii)


15 tone deșeuri feroase, confiscate la Fetești

Sâmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 8.00, o echipă de siguranță publică aflată într-un filtru rutier instituit pe Strada Călărași din Fetești a oprit, pentru control, un autotractor cu remorcă în care ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 08:12
(14322 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente de la băutură

Sâmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 19.45, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre un accident rutier petrecut pe raza comunei Făcăeni. Polițiștii deplasați la fața locului au efectuat ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 07:12
(17970 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste un miliard de la Poliția Rutieră

Avînd în vedere numărul mare al accidentelor rutiere produse în ultima perioadă, Poliția Rutieră a derulat în acest week-end acțiuni ce au avut drept scop determinarea participanților la trafic de a conștientiza ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 06:48
(14639 vizualizări - 0 comentarii)


Săbii ninja, bâte și cuțite, depistate în două mașini la Slobozia

Săbii ninja, bîte și cuțite, depistate în două mașini la Slobozia

În după-amiaza zilei de luni, 15 martie a.c., efective ale Serviciului de Investigații Criminale, Serviciului Rutier, Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 18:11
(14701 vizualizări - 0 comentarii)


Urgențe medicale la Bărbulești și Manasia

Echipajul SMURD din Detașamentul Urziceni a fost solicitat la două urgențe medicale din zona de competență. Astfel, duminică, 14 martie a.c., în jurul orelor 22.20, echipajul de prim-ajutor s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:48
(15277 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă de 83 de ani, salvată de SMURD Fetești

Echipajul de descarcerare dar și cel de acordare a primului-ajutor de la Garda Fetești au fost solicitate sîmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 18.30, la apartamentul unei bătrîne din localitate, care ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:45
(17328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu laBorănești

Flăcările au izbucnit sîmbătă, 13 martie a.c., la miezul nopții, la locuința unui cetățean din localitate. Incendiul a avut ca sursă probabilă de aprindere efectul termic al unui coș de evacuare a fumului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:42
(18076 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, la raport

În săptămîna precedentă, Prefectura Ialomița a înregistrat 6 Ordine ale prefectului, 166 documente la Registratură, 11 scrisori, 2 apostile și au fost ținute 7 audiențe.
În cadrul Compartimentului Controlul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:19
(15289 vizualizări - 0 comentarii)


Deținut evadat, dat în urmărire națională

Deținut evadat, dat în urmărire națională

În dimineața zilei de joi, 12 martie a.c., de la Penitenciarului Tulcea a evadat Ichim Gheorghiță, de 21 de ani, din comuna Băltătești, județul Neamț.
Bărbatul a fost condamnat pentru săvârșirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:52
(15242 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit cu pantofi

Un bărbat, de 32 de ani, din Capitală, șofer al unui autovehicul, a fost depistat în trafic transportînd peste 400 de perechi de pantofi, în valoare de peste 20000 de lei. Șoferul a fost sancționat contravențional ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:43
(16698 vizualizări - 0 comentarii)


Jocuri electronice, fără licențe de exploatare

La o societate comercială din localitatea Gîrbovi, polițiștii au identificat cinci aparate de jocuri electronice, ce funcționau fără licențe de exploatare. Pe numele administratorului societății a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:38
(15901 vizualizări - 0 comentarii)


500 litri de băuturi alcoolice, confiscate la Slobozia

Pe raza municipiului Slobozia a fost depistat un bărbat de 34 ani, din municipiul Brăila, ce transporta cu un autoturism cantitatea de 500 litri de alcool fără a deține documente de proveniență. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:37
(15655 vizualizări - 0 comentarii)


În Fetești, beat la volan

Vineri, 12 martie a.c., în jurul orelor 22.00, pe raza municipiului Fetești a fost depistat în trafic un bărbat de 49 de ani, din localitate. După testarea cu etilotestul, s-a constatat că șoferul conducea ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:36
(18645 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:30
(18298 vizualizări - 0 comentarii)


Accident din cauza neacordării de prioritate

Pe DN 2, în afara localității Urziceni, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Un șofer, de 50 de ani, din județul Călărași, pe fondul neatenției, a pătruns ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:24
(15284 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt comis în județul Brăila, prinși de polițiștii ialomițeni

În cursul dimineții de vineri, 12 martie a.c., în jurul orei 06.00, agenții Postului de Poliție Ciocîrlia, cu ocazia efectuării serviciului de patrulare în vederea prevenirii și combaterii furturilor din ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:20
(14125 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora și investițiile în școli și diguri

Pocora și investițiile în școli și diguri

Ultima preocupare a deputatului PNL de Ialomița, Cristina Pocora vizează investițiile din învățămînt. Astfel, parlamentarul a remis ministrului Educației un set de întrebări privitoare la situația școlilor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 18:31
(19142 vizualizări - 0 comentarii)


Minor, suspect de comiterea a 12 furturi

Polițiștii din Țăndărei au reușit identificarea și probarea activității infracționale a unui minor, suspect a 12 furturi, care figurau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Suspectul este un minor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 09:36
(15997 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o moară din Făcăeni

Miercuri, 10 martie a.c., polițiștii din Făcăeni au fost sesizați de un bărbat, de 60 de ani, din Constanța, administrator la o societate comercială din localitate, asupra unui furt. Astfel, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 08:16
(24040 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

• Miercuri, 10 martie a.c., timp de trei ore, efective din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Inspectoratului Județean de Jandarmi și Serviciului Public al Poliției Comunitare au organizat o acțiune ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 06:21
(20966 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...