Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Ambulanță implicată într-un accident

Miercuri, 16 mai a.c., în jurul orelor 15,30, o ambulanță a fost implicată într-un accident rutier, pe bulevardul Chimei din Slobozia. În salvare se afla un pacient care urma să fie transferat la Spitalul TBC Călărași...

Ceartă la locul accidentului Șoferul unei mașini Opel, înmatriculată IL 81 DFA, a încercat să vireze la stînga în intersecția străzii Răzoare cu bulevardul Chimiei. În timp ce se pregătea să efectueze manevra, a fost lovit în spate de ambulanță, înmatriculată cu IL 77 AMB. Din fericire, nu au fost înregistrate victime. În ambulanță se afla un pacient care urma să ajungă... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:53 (11653 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Gest extrem la Penitenciarul Slobozia: Un deținut și-a cusut buzele cu sîrmă!

Caz șocant la Penitenciarul Slobozia. Un deținut în vîrstă de 35 ani a recurs la un gest terifiant. În semn de protest,  bărbatul și-a cusut buzele cu sîrmă. Este unul dintre cei mai controversați pușcăriași și nu e prima dată cînd se automutilează...

Oaia neagră a Penitenciarului Slobozia
În toate celulele din Penitenciarul Slobozia, deținutul care s-a mutilat este cunoscut mai ceva decît un cal breaz. A fost închis în 2009 pentru furt calificat și mai are de executat doar cîteva luni pînă cînd va fi liber. Cu toate acestea, este nelipsit de la fiecare scandal care are loc în spatele gratiilor. În momentul în care este tras la răspundere, bărbatul protestează... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2012, 15:31 (8121 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sechestru asigurator pe bunurile lui Ștefan Poienaru-Grupul Agrofam

20 de ani de la înființare și zeci de dosare penale

Sechestru asigurator pe bunurile lui Ștefan Poienaru-Grupul Agrofam

Grupul de firme patronat de Ștefan Poienaru (milionar în euro sau dolari?) aniversează 20 de ani de la înființare. Agrofam, Agrofam Com, Vitifam, etc sau Grupul de firme Agrofam se poate lăuda cu o activitate destul de înfloritoare în județele Ialomița și Călărași. Printre alte «obiective» atinse de Poienaru, Grupul se poate «lăuda» și cu cele cîteva zeci de dosare penale... Așadar, bilanțul personajului nostru de roman (milionar în euro sau dolari?) nu pare chiar roz. După ani de zile în care autoritățile s-au făcut că plouă cînd neregulile Agrofam inundau Balta Ialomiței, actual Poienaru, la 20 de ani de la înființarea Grupului Agrofam, pare a avea probleme...
Așa cum ziarul nostru a dezvăluit... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 20:29 (21146 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: O priză defectă a pus pe jar un bloc întreg

Panică la blocul D6 din Slobozia, în după-amiaza zilei de marți, 15 mai a.c. Din cauza unei prize defecte, un apartament era la un pas de a sări în aer. Din fericire, pompierii au intervenit la timp și au înlăturat pericolul.
În fața blocului, Grațiela Ilie, proprietara apartamentului, vorbește cu o vecină despre ceea ce s-a întîmplat. Din cap pînă în picioare, femeia este plină de funingine. «Eram la bucătărie și cînd am deschis ușa un fum negru ieșea din sufragerie. Am sunat imediat la 112 și am ieșit afară» spune femeia, cutremurată de teamă. Fumul negru a invadat scara întregului bloc. Cu mîna la gură, o bătrînă iese tușind. Pompierii intră în imobil și urcă repede pînă la etajul trei... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 19:50 (9656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gară de 6 milioane euro pentru două trenuri

Ultimul șantier din Slobozia

Gară de 6 milioane euro pentru două trenuri

Șantierul deschis pentru viitorul supermarket e mai mult închis. Punctele de lucru de pe Matei Basarab sînt niște glume amare... Șanțul săpat în cartierul Gării Noi (și țeava plasată strategic lîngă el!) nu înseamnă decît praf electoral în ochii unor alegători care s-au săturat demult de promisiunile administrației. În aceste condiții, singurul șantier adevărat din Slobozia rămîne cel de la Gară. O investiție de 6 milioane de euro, în sfîrșit demarată...

În sfîrșit, avem un șantier
La trei săptîmîni de la demararea lucrărilor, pe șantierul de la Gară se muncește. Vinerea trecută... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 09:59 (11540 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se pregătește pentru sezonul estival

O singură plajă, multe promisiuni

Amara se pregătește pentru sezonul estival

Cu trei săptămîni înainte de debutul oficial al sezonului, «perla turistică a Ialomiței», stațiunea Amara, se pregătește pentru sezonul estival. Din păcate, singura plajă unde pregătirile sînt vizibile, este cea de la Mircești. Pentru celelalte, rămîn promisiunile...

Unde mergem la scăldat?
În timp ce orașul Amara beneficiază de investiții administrative masive (10 milioane de euro în perioada 2009-2013), plajele stațiunii devin tot mai sălbatice. Popasul Perla, prima stație, a devenit mai degrabă un punct de campare decît o plajă, faimoasa plajă UGSR rămîne și anul acesta o investiție... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:37 (14984 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marsilieni: Visul lui Tibi

Cînd primarii fac gesturi umanitare...

Marsilieni: Visul lui Tibi

Edilul localității ialomițene Bucu ajută semenii aflați în suferință. Săptămîna trecută a adus zîmbete pe chipul lui Tibi, un tînăr din Marsilieni cu handicap locomotor, Ion Drăgușin oferindu-i acestuia un cărucior electric. Este al cincilea gest umanitar al primarului din Bucu.

Singur la plimbare...
În poarta casei, din satul Marsilieni, unde Tibi locuiește cu părinții săi, băiatul ne așteaptă cu sufletul la gură. Cînd vede căruciorul electric adus special pentru el, tremură de emoție. Își sprijină în cîrja de lemn picioarele bolnave și se urcă în cărucior. Face cîteva ture de-a lungul străzii. E fericit. Poate în sfîrșit... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:14 (12994 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Cocora: Bătrână de 74 ani, violată și ucisă!

Cocora: Bătrînă de 74 ani, violată și ucisă!

Un caz cutremurător s-a petrecut în localitatea Cocora, în noaptea de duminică spre luni, 13/14 mai a.c. O bătrînă în vîrstă de 74 ani a fost violată cu bestialitate de un sătean. În urma rănilor suferite, femeia și-a dat duhul.
Totul a ieșit la iveală în această dimineață, cînd o vecină de-a femeii i-a găsit cadavrul în casă. Speriată, ea a sunat la 112. La fața locului s-au deplasat criminaliști, dar și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oamenii legii încearcă să-l prindă pe suspectul care a batjocorit-o și ucis-o pe bărtrîna de 74 ani...... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 16:58 (6761 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Recunoscut pentru cruciada sa împotriva angajaților în perioada în care a deținut funcția de manager al Serviciului de Ambulanță Ialomița, Radu Paros a ajuns să fie cercetat penal în urma sesizărilor depuse de angajați.

Plîngerea penală a lui Georgescu
Vineri, 4 mai a.c., Cătălin Georgescu, fost angajat al Serviciului de Ambulanță, a depus o plîngere penală la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. În plîngerea sa, petentul susține că Radu Paros a încălcat legea refuzînd reangajarea sa «deși i-am prezentat sentința civilă 204 din 2012, definitivă și executorie și am făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 12:01 (12239 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Din ce, în ce mai multe bancnote false sînt descoperite în Ialomița, iar prinderea infractorilor este dificilă. Independent vă arată ce trebuie să faceți pentru a nu vă lăsa înșelați de falsificatorii de bani...

Ialomița, punct vulnerabil pentru falsificatorii de bani
Statisticile sînt clare. De la începutul anului și pînă în prezent, în Ialomița au fost comise cinci infracțiuni de plasare a banilor falși. Numărul relativ mic al acestor infracțiuni nu înseamnă că am trecut de pericol. Sîntem în raza directă de acțiune a falsificatorilor... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 11:59 (9329 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un deșert economic

Mai există viață după criză?

Ialomița, un deșert economic

Cu doar puțin peste 4500 de firme active (cu 30% mai puțin decît în urmă cu 3 ani), Ialomița a devenit un deșert economic în care rezistă numai cei care se adaptează. Teoretic, această adaptare presupune reducerea investițiilor, scăderea cheltuielilor, diminuarea numărului de angajați... Practic, la toate aceste neajunsuri statul obligă marii contribuabili, dar mai ales firmele mici și mijlocii, la evaziune fiscală, afaceri în zona «gri» a economiei și chiar escrocherii financiare. Independent a reușit, de-a lungul ultimilor ani, să prezinte majoritatea practicilor amintite mai sus, atît cele pozitive, cît și cele ilegale. Încercăm astăzi o... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2012, 08:37 (12937 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermele de subzistență, o șansă de 22,5 milioane euro

Măsura 141 ar putea salva 3000 de ialomițeni

Fermele de subzistență, o șansă de 22,5 milioane euro

Începînd cu data de 15 mai 2012, fermierii ialomițeni pot participa la o nouă sesiune de depuneri de proiecte în cadrul Măsurii 141-Sprijinirea fermelor agricole de semi-subzistență. Potrivit oficialilor Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, numărul potențialilor beneficiari ar putea depăși 3000. În ultimii doi ani, mai puțin de 200 de mici fermieri au accesat acest program. Proiectele sînt finanțate integral, iar valoarea finanțării este de 1500 de euro anual timp de 5 ani...

Teoria europeană
Beneficiarii eligibili pentru sprijinul nerambursabil acordat prin Măsura... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2012, 08:19 (10155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a modificat schimbarea

Și Partidul Conservator vrea să-și pună prefect. Numele lui este Costea Atanasiu!

Scenariile legate de numirea unui nou prefect de Ialomița par să nu se mai sfîrșească. După PSD și PNL, e rîndul PC să ceară funcția de prefect in Ialomița. Numele celui nominalizat de PC este Costea Atanasiu, fost medic veterinar în cadrul DSV Ialomița.

Mulți, da’… prefecți!
Niciodată goana (după ciolanul de prefect) n-a fost mai frumoasă. După ce PSD l-a livrat pe fostul primar de Albești, Marin Constantin, iar PNL a intoxicat media locală ba cu Mihai Emilian, președintele PNL Slobozia, ba cu ardeleanul Ilie Mitea, fost prefect de Sibiu, a venit rîndul Partidului Conservator să ceară această funcție. Așa se face că miercuri, 9 mai a.c., la primele ore ale... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2012, 14:57 (22398 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gigi Petre demis! PNL Ialomița îl cere pe Ilie Mitea, fostul prefect de Sibiu!

Se relansează cursa pentru funcția de prefect

Ialomița: Gigi Petre demis! PNL Ialomița îl cere pe Ilie Mitea, fostul prefect de Sibiu!

În după-amiaza zilei de marți, 8 mai a.c., Guvernul Ponta a demis toți prefecții județelor din România. Decizia relansează cursa ialomițeană a PSD și PNL pentru funcție de prefect. În timp ce PSD mizează în continuare pe Marin Constantin, PNL cere un prefect ardelean. Mai precis, pe Ilie Mitea, un fost prefect al Sibiului în vîrstă de 60 ani.

Propuneri de prefecți pe bandă rulantă
La începutul săptămînii precedente, o dată cu trecerea prefectului Teculescu în barca alegerilor locale, funcția de prefect a revenit, de drept, fostului subprefect Gigi Petre. La cîteva zile de la instalarea sa însă, atît PSD cît și PNL au atentat public la fotoliul de prefect, avansînd... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 18:00 (14903 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Razie la Urziceni: Polițiștii au căutat mai mulți suspecți cercetați pentru spălare de bani și evaziune fiscală

Polițiștii din cadrul Poliției Capitalei au intervenit în forță în dimineața zilei de marți, 8 mai a.c., pe străzile din Urziceni. Oamenii legii au efectuat mai multe percheziții domiciliare, pentru a da de urma unor suspecți, membri ai unei rețele specializate în spălare de bani și evaziune fiscală. Pe lîngă infractori, au descoperit și arme neletale...
Polițiștii bucureșteni au cercetat nu mai puțin de 6 locații din Urziceni unde suspecții se ascundeau. În aceste locații, oamenii legii au descoperit o pușcă de vînătoare, deținută ilegal, și alte două arme neletale.
Suspecții făceau parte dintr-o rețea de 23 de persoane specializată în spălarea de bani și evaziune fiscală. Infractorii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 17:20 (8515 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei candidați pe loc la Titularizare

În Ialomița

Trei candidați pe loc la Titularizare

Numărul profesorilor înscriși la examenul de Titularizare din acest an este mai mare decît locurile disponibile. Vorbim despre 404 dascăli, care își dispută doar 163 de catedre...

Titularizare cu schimbări
Extemporalul profesorilor se desfășoară anul acesta sub semnul schimbării. În primul rînd, oficialii din Ministerul Educației au decis să îi schimbe numele din «examen de titularizare», în «concurs de ocupare al posturilor didactice». Mai mult, pe lîngă examenul scris, tot de anul acesta, dascălii trebuie să-și arate competențele în arta predatului. Sub supravegherea unei comisii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:53 (13126 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

De trei ori mai mult într-un singur an

Ialomița: Debite de 8 milioane lei la Sănătate!

Sistemul de sănătate din Ialomița este compromis din cauza datoriilor. Anul trecut au fost înregistrate datorii de peste 8 milioane de lei la asigurările de sănătate. Doar o parte din ele au putut fi recuperate...

Restanțe, restanțe, restanțe
De la an la an sumele datorate de ialomițeni la Sănătate cresc simțitor. Un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița arată că în 2011 restanțele la Sănătate au crescut cu 135,63%, față de anul 2010. Astfel, dacă în 2010 debitele erau de doar 3,5 milioane lei, anul trecut acestea s-au triplat. Așadar, valoarea datoriilor... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:43 (6963 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia se pregătește de alegeri

Sic transit gloria mundi

Consiliul Local Slobozia se pregătește de alegeri

După 4 ani de ridicat sîrguincios mîna pentru proiecte megalomanice, iraționale sau angajate politic, cei 21 de consilieri locali ai Sloboziei au decis să-și schimbe părul. Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia s-a dorit a fi una de manual, în care vocea poporului să fie cea care dictează. Din păcate, întocmai ca în proverb, năravul aleșilor locali a sfîrșit prin a triumfa în fața rațiunii și a bunului simț, iar ședința de joi, 26 aprilie 2012, a fost una a orgoliilor, polițelor plătite cu vîrf și îndesat și deciziilor perdante pentru comunitate. Prin urmare, nimic nou sub soare! Iar alegerile din 10 iunie bat la ușă... Nu ne rămîne decît să sperăm că pentru cei 21 de aleși ai Sloboziei... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:21 (9139 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: PNL suflă funcția de prefect de sub nasul PSD

Mihai Emilian vrea locul lui Marin Constantin!

Ialomița: PNL suflă funcția de prefect de sub nasul PSD

Lovitură de teatru în sînul USL Ialomița. La nici o săptămînă de la nominalizarea primarului PSD de Albești, Marin Constantin pentru funcția de prefect, PNL își dorește înlocuirea acestuia cu Mihai Emilian, președintele PNL Slobozia. Deși nu a fost confirmată oficial, nominalizarea lui Mihai Emilian este o chestiune de timp...

Ole, ole, ole, nici Costică nu mai e!
Propus pentru funcția de prefect PSD imediat după căderea guvernului Ungureanu, primarul comunei Abești, Marin Constantin a renunțat la un nou mandat de primar pentru a-și îndeplini acest obiectiv politic. «Sînt un soldat disciplinat și voi face ceea ce... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 14:20 (20483 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Peste 19000 de pensionari se pregătesc să dea statul în judecată

Ialomița: Peste 19000 de pensionari se pregătesc să dea statul în judecată

În Ialomița, statul a «fentat» peste 19000 de pensionari. Printr-o modificare ambiguă a legii, acestora le-a fost reținută o contribuție de 5,5 la sută pentru asigurările sociale de sănătate. Acum ei se pregătesc să-și ceară drepturile în instanță. La Tribunalul Ialomița au fost înregistrate primele dosare, iar procesele urmează să înceapă...

Statul a «fentat» pensionarii
Isteria națională legată de contribuția de 5,5% a pensionarilor la asigurările sociale de sănătate «este cauzată de o modificare ambiguă a actelor normative» spun voci din cadrul Casei Județene de Pensii Ialomița... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 10:55 (8346 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Proiectil descoperit în curtea casei

Descoperire mai puțin obișnuită în curtea unui localnic din Țăndărei. Omul săpa în grădină moment în care a scos din pămînt un proiectil de calibrul 85 de mm. Speriat, a sunat imediat la 112. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 09:02
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de amploare a polițiștilor

Activitățile preventive organizate de polițiștii ialomițeni au continuat în această perioadă. Oamenii legii au supravegheat traficul rutier și au asigurat un climat de ordine și liniște publică pe toată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 08:00
(5489 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: Tragedie pe șosea

Doi tineri, de 27 și 31 de ani, și-au pierdut viața într-un accident rutier în dimineața zilei de miercuri, 5 martie 2014. Autoturismul în care se aflau a intrat într-un pom de pe marginea drumului... ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2014, 15:40
(7781 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Movila accident


Urziceni: Conducea cu o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat

Un șofer din Bărcănești s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins băut la volan. Bărbatul avea o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost identificat în urma unei acțiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 14:15
(9307 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi record aplicate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au continuat acțiunile de prevenire a evenimentelor în trafic. În urma verificărilor, oamenii legii au amendat cu 95000 de lei peste 400 de șoferi prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 13:05
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Restul», o nouă metodă pusă în practică de escroci

După metoda «Accidentul», escrocii apelează la o nouă practică prin care încearcă să-și păcălească victimele. Denumită de anchetatori «Restul», prin această metodă infractorii merg în magazine, doresc să ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 12:10
(9411 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: S-a deschis sesiunea pentru subvențiile de sprijin pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a dat startul campaniei de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 10:20
(12473 vizualizări - 0 comentarii)


Șoselele din Ialomița, scăldate în sînge. Un mort și cinci răniți!

Primul week-end al primăverii a adus moarte pe șoselele din Ialomița. În urma a trei accidente rutiere, o persoană a murit și alte cinci au fost rănite. Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 09:10
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șanse în plus pentru obținerea unui loc de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea unei noi ediții a Bursei Generale a Locurilor de Muncă. Evenimentul se va desfășura în data de 28 martie 201 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 08:05
(9300 vizualizări - 6 comentarii)


Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cârpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cîrpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Descoperire macabră la Fetești la sfîrșitul săptămînii precedente. Două persoane au găsit lîngă un tomberon un nou născut mort. Copilul era înfășurat într-o pătură și un tricou, iar apoi introdus într-o ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2014, 14:55
(9994 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelăciune pe internet

Vineri, 21 februarie 2014, un bărbat de 28 de ani, din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelat de un adolescent, cu ocazia încheierii unei înțelegeri de vînzare-cumpărare a unui telefon ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 09:40
(7439 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 82000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 21-23 februarie 2014, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 08:30
(8133 vizualizări - 3 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
-dispecer (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV
la fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

24 Februarie 2014, 16:00


anunț angajare

societate comercială
angajează
-ambulanțieri (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV la
tel./fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

19 Februarie 2014, 19:40


Agricultura-proiect de țară

Agricultura-proiect de țară

Mișcarea Agricultorilor din România consideră că agricultura trebuie să constituie o prioritate națională și după 20 de ani de strategii eșuate în domeniu propune un proiect național și economic: AGRICULTURA-PROIECT DE ȚARĂ ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2014, 08:10
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 2 tone de floarea-soarelui, confiscate

Efectivele Serviciului de Investigarea Fraudelor au acționat marți, 11 februarie a.c., pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, prelucrării, depozitării și comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:30
(6397 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Tineri bucureșteni, bănuiți că furau combustibil din mașini

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut marți, 11 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:10
(4815 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Prevenirea riscului de inundații

Căderile masive de zăpadă din ultima perioadă de timp au avut ca efect înzăpezirea a numeroase gospodării ale populației, atît din mediul urban dar mai ales din mediul rural. Pe fondul prognozelor meteorologice ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 09:40
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei

Marți, 11 februarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 07:50
(6658 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Modificări legislative pentru PFA, II și IF

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 15/10.01.2014, a fost publicată Legea nr. 4/2014 pentru completarea Ordonanței ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 16:20
(7624 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Incendiu de la un scurtcircuit la două adăposturi de animale

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, două adăposturi de animale ale unui cetățean din localitatea Roșiori au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul a fost anunțat noaptea trecută, în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 11:15
(8683 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

În cursul acestei dimineți de marți, 4 februarie 2014, după o lungă suferință, senatorul PSD Ștefan Stoica a încetat din viață. El suferea de peste un an de o formă gravă de cancer. Senatorul Ștefan Stoica ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2014, 10:10
(11156 vizualizări - 8 comentarii)


Minori dispăruți la Țăndărei

Minori dispăruți la Țăndărei

Duminică, 2 februarie 2014, polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că minorii CRISTEA MIHAELA GEORGIANA, de 13 ani și ȘTEFAN MARIN, de 12 ani, ambii din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 11:40
(8645 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 3 februarie 2014, este prima zi de practică din acest an pentru trei ialomițeni, studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București. Aceștia au fost repartizați să își desfășoare stagiul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 10:30
(11128 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 09:30
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Ialomița, «curățate» de infractori

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut public raportul activității întreprinse în cursul anului 2013. Potrivit documentului oficial ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2014, 10:40
(9287 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii Codului Portocaliu: Patru nou-născuți au venit pe lume la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În acest sfîrșit de săptămînă, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia au venit pe lume patru copii. Pentru doi dintre ei a fost nevoie de intervenția echipajelor Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2014, 11:07
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Bărbulești! UPDATE: 9 bărbați, arestați!

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, «13 percheziții sînt efectuate, în această dimineață, de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2014, 07:10
(13847 vizualizări - 9 comentarii)


Ex-europarlamentarul Maria Petre revine în viața publică. Asociația «Restaurantele Inimii», înființată la Slobozia!

La jumătatea lunii decembrie 2013, ex-parlamentarul PD-L Maria Petre a revenit în viața publică. În cadrul unei întîlniri desfășurate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, aceasta a anunțat înființarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2014, 18:49
(9442 vizualizări - 6 comentarii)


Exclusiv: Procurori din Teleorman, în acțiune la Penitenciarul Slobozia. Înșelăciune prin metoda «Accidentul», dejucată de anchetatori!

Procurori din cadrul Parchetului Local Turnu Măgurele au demarat o acțiune flagrantă la Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au reușit să recupereze un prejudiciu de 12000 lei al unei persoane înșelată ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2014, 17:12
(9757 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...