Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marsilieni: Visul lui Tibi

Cînd primarii fac gesturi umanitare...

Marsilieni: Visul lui Tibi

Edilul localității ialomițene Bucu ajută semenii aflați în suferință. Săptămîna trecută a adus zîmbete pe chipul lui Tibi, un tînăr din Marsilieni cu handicap locomotor, Ion Drăgușin oferindu-i acestuia un cărucior electric. Este al cincilea gest umanitar al primarului din Bucu.

Singur la plimbare...
În poarta casei, din satul Marsilieni, unde Tibi locuiește cu părinții săi, băiatul ne așteaptă cu sufletul la gură. Cînd vede căruciorul electric adus special pentru el, tremură de emoție. Își sprijină în cîrja de lemn picioarele bolnave și se urcă în cărucior. Face cîteva ture de-a lungul străzii. E fericit. Poate în sfîrșit... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:14 (12994 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Cocora: Bătrână de 74 ani, violată și ucisă!

Cocora: Bătrînă de 74 ani, violată și ucisă!

Un caz cutremurător s-a petrecut în localitatea Cocora, în noaptea de duminică spre luni, 13/14 mai a.c. O bătrînă în vîrstă de 74 ani a fost violată cu bestialitate de un sătean. În urma rănilor suferite, femeia și-a dat duhul.
Totul a ieșit la iveală în această dimineață, cînd o vecină de-a femeii i-a găsit cadavrul în casă. Speriată, ea a sunat la 112. La fața locului s-au deplasat criminaliști, dar și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oamenii legii încearcă să-l prindă pe suspectul care a batjocorit-o și ucis-o pe bărtrîna de 74 ani...... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 16:58 (6760 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Recunoscut pentru cruciada sa împotriva angajaților în perioada în care a deținut funcția de manager al Serviciului de Ambulanță Ialomița, Radu Paros a ajuns să fie cercetat penal în urma sesizărilor depuse de angajați.

Plîngerea penală a lui Georgescu
Vineri, 4 mai a.c., Cătălin Georgescu, fost angajat al Serviciului de Ambulanță, a depus o plîngere penală la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. În plîngerea sa, petentul susține că Radu Paros a încălcat legea refuzînd reangajarea sa «deși i-am prezentat sentința civilă 204 din 2012, definitivă și executorie și am făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 12:01 (12239 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Din ce, în ce mai multe bancnote false sînt descoperite în Ialomița, iar prinderea infractorilor este dificilă. Independent vă arată ce trebuie să faceți pentru a nu vă lăsa înșelați de falsificatorii de bani...

Ialomița, punct vulnerabil pentru falsificatorii de bani
Statisticile sînt clare. De la începutul anului și pînă în prezent, în Ialomița au fost comise cinci infracțiuni de plasare a banilor falși. Numărul relativ mic al acestor infracțiuni nu înseamnă că am trecut de pericol. Sîntem în raza directă de acțiune a falsificatorilor... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 11:59 (9329 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un deșert economic

Mai există viață după criză?

Ialomița, un deșert economic

Cu doar puțin peste 4500 de firme active (cu 30% mai puțin decît în urmă cu 3 ani), Ialomița a devenit un deșert economic în care rezistă numai cei care se adaptează. Teoretic, această adaptare presupune reducerea investițiilor, scăderea cheltuielilor, diminuarea numărului de angajați... Practic, la toate aceste neajunsuri statul obligă marii contribuabili, dar mai ales firmele mici și mijlocii, la evaziune fiscală, afaceri în zona «gri» a economiei și chiar escrocherii financiare. Independent a reușit, de-a lungul ultimilor ani, să prezinte majoritatea practicilor amintite mai sus, atît cele pozitive, cît și cele ilegale. Încercăm astăzi o... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2012, 08:37 (12937 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermele de subzistență, o șansă de 22,5 milioane euro

Măsura 141 ar putea salva 3000 de ialomițeni

Fermele de subzistență, o șansă de 22,5 milioane euro

Începînd cu data de 15 mai 2012, fermierii ialomițeni pot participa la o nouă sesiune de depuneri de proiecte în cadrul Măsurii 141-Sprijinirea fermelor agricole de semi-subzistență. Potrivit oficialilor Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, numărul potențialilor beneficiari ar putea depăși 3000. În ultimii doi ani, mai puțin de 200 de mici fermieri au accesat acest program. Proiectele sînt finanțate integral, iar valoarea finanțării este de 1500 de euro anual timp de 5 ani...

Teoria europeană
Beneficiarii eligibili pentru sprijinul nerambursabil acordat prin Măsura... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2012, 08:19 (10155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a modificat schimbarea

Și Partidul Conservator vrea să-și pună prefect. Numele lui este Costea Atanasiu!

Scenariile legate de numirea unui nou prefect de Ialomița par să nu se mai sfîrșească. După PSD și PNL, e rîndul PC să ceară funcția de prefect in Ialomița. Numele celui nominalizat de PC este Costea Atanasiu, fost medic veterinar în cadrul DSV Ialomița.

Mulți, da’… prefecți!
Niciodată goana (după ciolanul de prefect) n-a fost mai frumoasă. După ce PSD l-a livrat pe fostul primar de Albești, Marin Constantin, iar PNL a intoxicat media locală ba cu Mihai Emilian, președintele PNL Slobozia, ba cu ardeleanul Ilie Mitea, fost prefect de Sibiu, a venit rîndul Partidului Conservator să ceară această funcție. Așa se face că miercuri, 9 mai a.c., la primele ore ale... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2012, 14:57 (22395 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Gigi Petre demis! PNL Ialomița îl cere pe Ilie Mitea, fostul prefect de Sibiu!

Se relansează cursa pentru funcția de prefect

Ialomița: Gigi Petre demis! PNL Ialomița îl cere pe Ilie Mitea, fostul prefect de Sibiu!

În după-amiaza zilei de marți, 8 mai a.c., Guvernul Ponta a demis toți prefecții județelor din România. Decizia relansează cursa ialomițeană a PSD și PNL pentru funcție de prefect. În timp ce PSD mizează în continuare pe Marin Constantin, PNL cere un prefect ardelean. Mai precis, pe Ilie Mitea, un fost prefect al Sibiului în vîrstă de 60 ani.

Propuneri de prefecți pe bandă rulantă
La începutul săptămînii precedente, o dată cu trecerea prefectului Teculescu în barca alegerilor locale, funcția de prefect a revenit, de drept, fostului subprefect Gigi Petre. La cîteva zile de la instalarea sa însă, atît PSD cît și PNL au atentat public la fotoliul de prefect, avansînd... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 18:00 (14902 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Razie la Urziceni: Polițiștii au căutat mai mulți suspecți cercetați pentru spălare de bani și evaziune fiscală

Polițiștii din cadrul Poliției Capitalei au intervenit în forță în dimineața zilei de marți, 8 mai a.c., pe străzile din Urziceni. Oamenii legii au efectuat mai multe percheziții domiciliare, pentru a da de urma unor suspecți, membri ai unei rețele specializate în spălare de bani și evaziune fiscală. Pe lîngă infractori, au descoperit și arme neletale...
Polițiștii bucureșteni au cercetat nu mai puțin de 6 locații din Urziceni unde suspecții se ascundeau. În aceste locații, oamenii legii au descoperit o pușcă de vînătoare, deținută ilegal, și alte două arme neletale.
Suspecții făceau parte dintr-o rețea de 23 de persoane specializată în spălarea de bani și evaziune fiscală. Infractorii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 17:20 (8512 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei candidați pe loc la Titularizare

În Ialomița

Trei candidați pe loc la Titularizare

Numărul profesorilor înscriși la examenul de Titularizare din acest an este mai mare decît locurile disponibile. Vorbim despre 404 dascăli, care își dispută doar 163 de catedre...

Titularizare cu schimbări
Extemporalul profesorilor se desfășoară anul acesta sub semnul schimbării. În primul rînd, oficialii din Ministerul Educației au decis să îi schimbe numele din «examen de titularizare», în «concurs de ocupare al posturilor didactice». Mai mult, pe lîngă examenul scris, tot de anul acesta, dascălii trebuie să-și arate competențele în arta predatului. Sub supravegherea unei comisii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:53 (13125 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De trei ori mai mult într-un singur an

Ialomița: Debite de 8 milioane lei la Sănătate!

Sistemul de sănătate din Ialomița este compromis din cauza datoriilor. Anul trecut au fost înregistrate datorii de peste 8 milioane de lei la asigurările de sănătate. Doar o parte din ele au putut fi recuperate...

Restanțe, restanțe, restanțe
De la an la an sumele datorate de ialomițeni la Sănătate cresc simțitor. Un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița arată că în 2011 restanțele la Sănătate au crescut cu 135,63%, față de anul 2010. Astfel, dacă în 2010 debitele erau de doar 3,5 milioane lei, anul trecut acestea s-au triplat. Așadar, valoarea datoriilor... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:43 (6962 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia se pregătește de alegeri

Sic transit gloria mundi

Consiliul Local Slobozia se pregătește de alegeri

După 4 ani de ridicat sîrguincios mîna pentru proiecte megalomanice, iraționale sau angajate politic, cei 21 de consilieri locali ai Sloboziei au decis să-și schimbe părul. Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia s-a dorit a fi una de manual, în care vocea poporului să fie cea care dictează. Din păcate, întocmai ca în proverb, năravul aleșilor locali a sfîrșit prin a triumfa în fața rațiunii și a bunului simț, iar ședința de joi, 26 aprilie 2012, a fost una a orgoliilor, polițelor plătite cu vîrf și îndesat și deciziilor perdante pentru comunitate. Prin urmare, nimic nou sub soare! Iar alegerile din 10 iunie bat la ușă... Nu ne rămîne decît să sperăm că pentru cei 21 de aleși ai Sloboziei... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:21 (9133 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: PNL suflă funcția de prefect de sub nasul PSD

Mihai Emilian vrea locul lui Marin Constantin!

Ialomița: PNL suflă funcția de prefect de sub nasul PSD

Lovitură de teatru în sînul USL Ialomița. La nici o săptămînă de la nominalizarea primarului PSD de Albești, Marin Constantin pentru funcția de prefect, PNL își dorește înlocuirea acestuia cu Mihai Emilian, președintele PNL Slobozia. Deși nu a fost confirmată oficial, nominalizarea lui Mihai Emilian este o chestiune de timp...

Ole, ole, ole, nici Costică nu mai e!
Propus pentru funcția de prefect PSD imediat după căderea guvernului Ungureanu, primarul comunei Abești, Marin Constantin a renunțat la un nou mandat de primar pentru a-și îndeplini acest obiectiv politic. «Sînt un soldat disciplinat și voi face ceea ce... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 14:20 (20481 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Peste 19000 de pensionari se pregătesc să dea statul în judecată

Ialomița: Peste 19000 de pensionari se pregătesc să dea statul în judecată

În Ialomița, statul a «fentat» peste 19000 de pensionari. Printr-o modificare ambiguă a legii, acestora le-a fost reținută o contribuție de 5,5 la sută pentru asigurările sociale de sănătate. Acum ei se pregătesc să-și ceară drepturile în instanță. La Tribunalul Ialomița au fost înregistrate primele dosare, iar procesele urmează să înceapă...

Statul a «fentat» pensionarii
Isteria națională legată de contribuția de 5,5% a pensionarilor la asigurările sociale de sănătate «este cauzată de o modificare ambiguă a actelor normative» spun voci din cadrul Casei Județene de Pensii Ialomița... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 10:55 (8346 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pedofilul de la MB-uri» NU a fost prins. Slobozia în stare de șoc. Poliția tace.

De trei ani sub amenințare

«Pedofilul de la MB-uri» NU a fost prins. Slobozia în stare de șoc. Poliția tace.

De 10 zile, orașul Slobozia trăiește sub amenințarea «pedofilului de la MB-uri». După agresiunea din 23 aprilie 2012, părinții fetițelor de vîrstă școlară din oraș sînt terorizați. Există informații privind o agresiune similară desfășurată zilele trecute. Mihaela Stoica, mama fetiței molestate în urmă cu 6 luni, cere public pedofilului să se predea. «Ești o bestie! Pentru că ne-ai atins copii cu mîinile și caracterul tău murdar, predă-te! Oricum vei fi prins!».

Mărturii șocante
Pe 23 aprilie, la una dintre scările blocului MB11 din Slobozia, o fetiță de 7 ani și jumătate a fost... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 17:39 (10071 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Atenție! Pericol pe șosea!

Slobozia: Șoferul care l-a omorît pe motociclistul Radu Bogdan Șerban a mai făcut o victimă

După ce anul trecut a omorît un tînăr, un șofer slobozean se plimbă nestingherit pe străzile orașului. Ba mai mult, individul a lovit miercuri, 2 mai a.c., un bătrîn, apoi a fugit de la locul accidentului! Cu toate acestea, nici după acesta din urmă incident, slobozeanul nu are de gînd să abandoneze șofatul...

Bătrîn lovit de duba cu pîine
Miercuri, 2 mai a.c., un bătrîn în vîrstă de 82 ani s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia acuzînd dureri provocate de un accident rutier. Bătrînul a povestit medicilor că a fost lovit la primele ore ale dimineții... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 13:07 (12859 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Peste 100 de copii au adus Caloianul la Slobozia

«Caloiene, Iene, du-te-n cer și cere/Să deschidă porțile/ Să sloboadă ploiele...» au cîntat în cor joi, 3 mai a.c., la Slobozia, în fața Muzeului Național al Agriculturii, peste 100 de copii din toate colțurile județului. Ei au reînviat tradiția Caloianului...
Cîntecul de jale al alaiului de copii a fost auzit de toți locuitorii Slobozia. Costumați așa cum cere obiceiul Caloianului, micuții au mărșăluit pe străzile Sloboziei.
Iulian Cucu este elev la Grupul Școlar Agricol din Făcăeni. El a fost «preotul» care a slujit la căpătîiul Caloianului, confecționat din lut de către ceilalți colegi ai săi... «Mie îmi place să fiu preotul Caloianului. Este o tradiție frumoasă» a spus băiatul... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 12:48 (9548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Caloian

EVENIMENT

Dytras, acționată în instanță de Primăria Slobozia

Investiție de peste 7 milioane de euro, nefuncțională

Dytras, acționată în instanță de Primăria Slobozia

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia reprezintă o prioritate investițională pentru administrația locală și «se fac eforturi pentru punerea ei în funcțiune». În așteptarea atingerii acestui obiectiv, declarat «prioritate 0», administrația locală anunță demararea procedurilor de acționare în instanță a firmei Dytras pentru «întîrzieri și neconformități»...

N-ar fi rău să fie bine... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 18:43 (13097 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Vacanța de 1 Mai: 20 de ialomițeni, «atacați» de căpușe

Vacanța de 1 Mai: 20 de ialomițeni, «atacați» de căpușe

Ialomițenii care și-au petrecut mini-vacanța de 1 Mai la iarbă verde au avut de înfruntat un pericol natural: căpușele. Mini-vacanța de 1 Mai s-a încheiat pentru 20 de persoane din Ialomița la spital. Oamenii au fost «atacați» de căpușe, medicii de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia acordîndu-le îngrijiri medicale...

Căpușele, un adevărat pericol
Medicii îi avertizează pe oamenii care ies la iarbă verde să evite pe cît posibil zonele unde și-ar putea face apariția căpușele. Mușcătura de căpușă poate fi periculoasă, întrucît acestea transmit o bacterie ce provoacă «Boala... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2012, 14:22 (7166 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

PNL reclamă aceeași funcție!

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

Marin Constantin, actualul primar al comunei Albești este nominalizarea PSD Ialomița pentru funcția de prefect al județului. PNL Ialomița reclamă la rîndu-i funcția de prefect, însă refuză să facă nominalizări...

Costică își vede visul cu ochii
Marin Constantin, primarul comunei Albești, ar putea fi viitorul prefect al județului Ialomița. Nominalizarea sa este o certitudine, iar conducerea PSD a transmis deja această propunere la Centru. În buna tradiție locală, conducerea PSD a refuzat să facă comentarii legate de această nominalizare. Este de notorietate însă dorința primarului... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:21 (22031 vizualizări - 27 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9181 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferița de 21 ani a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet!

Vineri, 13 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, pe DJ 212 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce o tînără, de 21 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:40
(9210 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Un copil de 12 ani a furat o bicicletă din curtea unui consătean

Un bărbat de 42 ani, din comuna Jilavele, a sesizat Poliția vineri, 13 aprilie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și au furat o bicicletă. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:38
(8986 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 85 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 17 aprilie 2012, sînt disponibile 85 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:29
(8361 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși la furat sucuri și băuturi alcoolice din magazia unei firme

Poliția Țăndărei a fost sesizată sîmbătă, 15 aprilie a.c., de către administratorul unei societăți comerciale situată pe raza orașului, cu privire la faptul că agentul de pază a surprins mai mulți tineri ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:27
(10031 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2012, termen limită pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că pînă miercuri, 25 aprilie 2012, trebuie să depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele declarații aferente lunii ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:25
(9106 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Procesiunea aducerii Sfintei Icoane Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, asigurată de jandarmi

Peste 50 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 18-24 aprilie 2012, măsurile de ordine ce se vor impune la manifestare religioasă de mare importanță ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:55
(10319 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Alexeni și Valea Măcrișului

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, dormitorul locuinței unui cetățean din localitatea Alexeni a fost cuprins de flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(9797 vizualizări - 0 comentarii)


46 de intervenții SMURD în primele zile de la inaugurarea unităților mobile de la Slobozia și Țăndărei

Solicitările au fost primite la dispeceratul Inspectoratului în intervalul 13.04.2012-17.04.2012 și au vizat urgențe medicale din cele mai diverse, de la traumatisme, la persoane aflate în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(11882 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Bătrînă de 78 ani, omorîtă de o căruță!

O femeie de 78 ani, din Căzănești, și-a pierdut viața după ce a fost lovită de o căruță. Astfel, în timp ce aceasta se deplasa pe strada Dispensarului din Căzănești, din curtea unui localnic în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:22
(9606 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: O rudă i-a furat din curte!

Poliția a fost sesizată de către un bărbat de 67 ani, din Slobozia, despre faptul că în perioada februarie-martie 2012, persoane necunoscute i-au sustras mai multe bunuri de uz gospodăresc dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:15
(7291 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Căzănești furt


Slobozia: Pieton izbit de o mașină

În timp ce un bărbat, de 61 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea DN21, la baza podului peste rîul Ialomița, prin loc nepermis și fără să se asigure, a fost acroșat de un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:09
(8439 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Un autoturism reclamat furat în luna septembrie 2011, a fost identificat și restituit proprietarului de drept de către polițiști. Urmare a corespondenței purtate cu Centrul de Cooperare Polițienească Internațională ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:41
(8565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a ghicit în palmă și i-a furat bijuteriile!

O femeie din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută, care a spus că îi poate ghici în palmă. Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:16
(7138 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără premis, a intrat cu mașina într-un imobil!

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că un autoturism a intrat direct într-un imobil. Din incident a rezultat vătămarea corporală a «șoferului», un localnic de 42 ani. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:10
(11040 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Lemne vîndute în Obor fără documente

În Oborul Municipal Slobozia a fost depistată o femeie de 62 ani, din comuna Sita Buzăului-Covasna, care vindea material lemnos fără a elibera factură fiscală ori bon fiscal. Cea în cauză a fost sancționată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto, în colaborare cu specialiști ai Registrului Auto Român Ialomița au organizat și executat o acțiune pentru ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(9045 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, pe DJ203E, la intersecția comunei Munteni Buzău cu orașul Căzănești, o autoutilitară condusă de un bărbat de 38 ani, din București. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:08
(8166 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins beat la volan

Un tînăr de 31 ani, din comuna Ograda, a fost depistat de către un echipaj rutier la volanul unui autoturism în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:07
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

În perioada 18 aprilie-24 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 13:31
(11697 vizualizări - 0 comentarii)


Patron constănțean cu firmă la Fetești, cercetat pentru evaziune fiscală

Un constănțean de 55 ani, patron al unei firme din Fetești, este cercetat de polițiștii feteșteni pentru că a prejudiciat bugetul statului cu suma de peste 194000 lei. El nu a virat către buget sumele reprezentînd ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:56
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Accident după ce a intrat în automobilul din față

În cursul zilei de marți, 10 aprilie a.c., un bărbat de 34 ani, din Slobozia, a fost implicat într-un accident rutier. Pentru că nu a respectat distanța regulamentară în mers, el s-a ciocnit de un alt autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:53
(8631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Urziceni: Hoață de profesie, a încercat să scape de pușcărie

Polițiștii Biroului de Ivestigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat pe străzile orașului, marți, 10 aprilie a.c., o femeie de 38 de ani pe numele căreia Judecătoria Sector 3 din București ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:52
(8320 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Săpa în curte și a descoperit un revolver din Al Doilea Război Mondial

Un bărbat de 47 de ani a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce săpa curtea surorii sale din localitatea Axintele, el a descoprit un revolver ce datează din perioada celui de-al Doilea Război ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:46
(9154 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele revolver


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 57000 lei

Conducerea sub influența alcoolului, viteza excesivă, precum și neutilizarea centurii de siguranță au fost principalele abateri descoperite de polițiștii rutieri în perioada 6-9 aprilie a.c. Valoarea sancțiunilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:45
(5661 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 12:35
(6950 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O baracă de lemn a căzut dintr-o căruță peste un bătrîn de 67 ani!

Un bătrîn de 67 ani din localitatea Siriu-Prahova, era să-și piardă viața, luni 9 aprilie a.c. Bătrînul a fost lovit de o baracă din lemn care era transportată de un căruțaș. În momentul în care s-a produs ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:02
(8398 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tînăr pus pe scandal, arestat

Polițiștii din Țăndărei au reținut luni, 9 aprilie a.c., un tînăr de 22 ani, din localitatea Valea Ciorii, după ce a băgat spaima în tot satul. El a fost acuzat de comiterea infracțiunilor de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:01
(8800 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează pentru anul 2012 un număr de peste 20 de cursuri de calificare. Cele mai multe din aceste cursuri fac parte din domenii de activitate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:00
(9992 vizualizări - 3 comentarii)


Motociclu furat din Spania, descoperit la Slobozia

În urma unei acțiuni a poliților ialomițeni, în colaborare cu inspectorii Registrului Auto Român Ialomița, desfășurată luni 9 aprilie a.c., s-a descoperit un motociclu furat din Spania, pus în circulație ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 10:59
(7864 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...