Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: O priză defectă a pus pe jar un bloc întreg

Panică la blocul D6 din Slobozia, în după-amiaza zilei de marți, 15 mai a.c. Din cauza unei prize defecte, un apartament era la un pas de a sări în aer. Din fericire, pompierii au intervenit la timp și au înlăturat pericolul.
În fața blocului, Grațiela Ilie, proprietara apartamentului, vorbește cu o vecină despre ceea ce s-a întîmplat. Din cap pînă în picioare, femeia este plină de funingine. «Eram la bucătărie și cînd am deschis ușa un fum negru ieșea din sufragerie. Am sunat imediat la 112 și am ieșit afară» spune femeia, cutremurată de teamă. Fumul negru a invadat scara întregului bloc. Cu mîna la gură, o bătrînă iese tușind. Pompierii intră în imobil și urcă repede pînă la etajul trei... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 19:50 (9656 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gară de 6 milioane euro pentru două trenuri

Ultimul șantier din Slobozia

Gară de 6 milioane euro pentru două trenuri

Șantierul deschis pentru viitorul supermarket e mai mult închis. Punctele de lucru de pe Matei Basarab sînt niște glume amare... Șanțul săpat în cartierul Gării Noi (și țeava plasată strategic lîngă el!) nu înseamnă decît praf electoral în ochii unor alegători care s-au săturat demult de promisiunile administrației. În aceste condiții, singurul șantier adevărat din Slobozia rămîne cel de la Gară. O investiție de 6 milioane de euro, în sfîrșit demarată...

În sfîrșit, avem un șantier
La trei săptîmîni de la demararea lucrărilor, pe șantierul de la Gară se muncește. Vinerea trecută... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2012, 09:59 (11540 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se pregătește pentru sezonul estival

O singură plajă, multe promisiuni

Amara se pregătește pentru sezonul estival

Cu trei săptămîni înainte de debutul oficial al sezonului, «perla turistică a Ialomiței», stațiunea Amara, se pregătește pentru sezonul estival. Din păcate, singura plajă unde pregătirile sînt vizibile, este cea de la Mircești. Pentru celelalte, rămîn promisiunile...

Unde mergem la scăldat?
În timp ce orașul Amara beneficiază de investiții administrative masive (10 milioane de euro în perioada 2009-2013), plajele stațiunii devin tot mai sălbatice. Popasul Perla, prima stație, a devenit mai degrabă un punct de campare decît o plajă, faimoasa plajă UGSR rămîne și anul acesta o investiție... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:37 (14983 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marsilieni: Visul lui Tibi

Cînd primarii fac gesturi umanitare...

Marsilieni: Visul lui Tibi

Edilul localității ialomițene Bucu ajută semenii aflați în suferință. Săptămîna trecută a adus zîmbete pe chipul lui Tibi, un tînăr din Marsilieni cu handicap locomotor, Ion Drăgușin oferindu-i acestuia un cărucior electric. Este al cincilea gest umanitar al primarului din Bucu.

Singur la plimbare...
În poarta casei, din satul Marsilieni, unde Tibi locuiește cu părinții săi, băiatul ne așteaptă cu sufletul la gură. Cînd vede căruciorul electric adus special pentru el, tremură de emoție. Își sprijină în cîrja de lemn picioarele bolnave și se urcă în cărucior. Face cîteva ture de-a lungul străzii. E fericit. Poate în sfîrșit... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 17:14 (12994 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cocora: Bătrână de 74 ani, violată și ucisă!

Cocora: Bătrînă de 74 ani, violată și ucisă!

Un caz cutremurător s-a petrecut în localitatea Cocora, în noaptea de duminică spre luni, 13/14 mai a.c. O bătrînă în vîrstă de 74 ani a fost violată cu bestialitate de un sătean. În urma rănilor suferite, femeia și-a dat duhul.
Totul a ieșit la iveală în această dimineață, cînd o vecină de-a femeii i-a găsit cadavrul în casă. Speriată, ea a sunat la 112. La fața locului s-au deplasat criminaliști, dar și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Oamenii legii încearcă să-l prindă pe suspectul care a batjocorit-o și ucis-o pe bărtrîna de 74 ani...... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 16:58 (6761 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Slobozia: Paros, urmărit penal de sesizările foștilor angajați

Recunoscut pentru cruciada sa împotriva angajaților în perioada în care a deținut funcția de manager al Serviciului de Ambulanță Ialomița, Radu Paros a ajuns să fie cercetat penal în urma sesizărilor depuse de angajați.

Plîngerea penală a lui Georgescu
Vineri, 4 mai a.c., Cătălin Georgescu, fost angajat al Serviciului de Ambulanță, a depus o plîngere penală la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. În plîngerea sa, petentul susține că Radu Paros a încălcat legea refuzînd reangajarea sa «deși i-am prezentat sentința civilă 204 din 2012, definitivă și executorie și am făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 12:01 (12239 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Falsificatorii de bani au «năvălit» în Ialomița

Din ce, în ce mai multe bancnote false sînt descoperite în Ialomița, iar prinderea infractorilor este dificilă. Independent vă arată ce trebuie să faceți pentru a nu vă lăsa înșelați de falsificatorii de bani...

Ialomița, punct vulnerabil pentru falsificatorii de bani
Statisticile sînt clare. De la începutul anului și pînă în prezent, în Ialomița au fost comise cinci infracțiuni de plasare a banilor falși. Numărul relativ mic al acestor infracțiuni nu înseamnă că am trecut de pericol. Sîntem în raza directă de acțiune a falsificatorilor... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2012, 11:59 (9329 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, un deșert economic

Mai există viață după criză?

Ialomița, un deșert economic

Cu doar puțin peste 4500 de firme active (cu 30% mai puțin decît în urmă cu 3 ani), Ialomița a devenit un deșert economic în care rezistă numai cei care se adaptează. Teoretic, această adaptare presupune reducerea investițiilor, scăderea cheltuielilor, diminuarea numărului de angajați... Practic, la toate aceste neajunsuri statul obligă marii contribuabili, dar mai ales firmele mici și mijlocii, la evaziune fiscală, afaceri în zona «gri» a economiei și chiar escrocherii financiare. Independent a reușit, de-a lungul ultimilor ani, să prezinte majoritatea practicilor amintite mai sus, atît cele pozitive, cît și cele ilegale. Încercăm astăzi o... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2012, 08:37 (12937 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermele de subzistență, o șansă de 22,5 milioane euro

Măsura 141 ar putea salva 3000 de ialomițeni

Fermele de subzistență, o șansă de 22,5 milioane euro

Începînd cu data de 15 mai 2012, fermierii ialomițeni pot participa la o nouă sesiune de depuneri de proiecte în cadrul Măsurii 141-Sprijinirea fermelor agricole de semi-subzistență. Potrivit oficialilor Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, numărul potențialilor beneficiari ar putea depăși 3000. În ultimii doi ani, mai puțin de 200 de mici fermieri au accesat acest program. Proiectele sînt finanțate integral, iar valoarea finanțării este de 1500 de euro anual timp de 5 ani...

Teoria europeană
Beneficiarii eligibili pentru sprijinul nerambursabil acordat prin Măsura... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2012, 08:19 (10155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a modificat schimbarea

Și Partidul Conservator vrea să-și pună prefect. Numele lui este Costea Atanasiu!

Scenariile legate de numirea unui nou prefect de Ialomița par să nu se mai sfîrșească. După PSD și PNL, e rîndul PC să ceară funcția de prefect in Ialomița. Numele celui nominalizat de PC este Costea Atanasiu, fost medic veterinar în cadrul DSV Ialomița.

Mulți, da’… prefecți!
Niciodată goana (după ciolanul de prefect) n-a fost mai frumoasă. După ce PSD l-a livrat pe fostul primar de Albești, Marin Constantin, iar PNL a intoxicat media locală ba cu Mihai Emilian, președintele PNL Slobozia, ba cu ardeleanul Ilie Mitea, fost prefect de Sibiu, a venit rîndul Partidului Conservator să ceară această funcție. Așa se face că miercuri, 9 mai a.c., la primele ore ale... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2012, 14:57 (22396 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gigi Petre demis! PNL Ialomița îl cere pe Ilie Mitea, fostul prefect de Sibiu!

Se relansează cursa pentru funcția de prefect

Ialomița: Gigi Petre demis! PNL Ialomița îl cere pe Ilie Mitea, fostul prefect de Sibiu!

În după-amiaza zilei de marți, 8 mai a.c., Guvernul Ponta a demis toți prefecții județelor din România. Decizia relansează cursa ialomițeană a PSD și PNL pentru funcție de prefect. În timp ce PSD mizează în continuare pe Marin Constantin, PNL cere un prefect ardelean. Mai precis, pe Ilie Mitea, un fost prefect al Sibiului în vîrstă de 60 ani.

Propuneri de prefecți pe bandă rulantă
La începutul săptămînii precedente, o dată cu trecerea prefectului Teculescu în barca alegerilor locale, funcția de prefect a revenit, de drept, fostului subprefect Gigi Petre. La cîteva zile de la instalarea sa însă, atît PSD cît și PNL au atentat public la fotoliul de prefect, avansînd... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 18:00 (14903 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Razie la Urziceni: Polițiștii au căutat mai mulți suspecți cercetați pentru spălare de bani și evaziune fiscală

Polițiștii din cadrul Poliției Capitalei au intervenit în forță în dimineața zilei de marți, 8 mai a.c., pe străzile din Urziceni. Oamenii legii au efectuat mai multe percheziții domiciliare, pentru a da de urma unor suspecți, membri ai unei rețele specializate în spălare de bani și evaziune fiscală. Pe lîngă infractori, au descoperit și arme neletale...
Polițiștii bucureșteni au cercetat nu mai puțin de 6 locații din Urziceni unde suspecții se ascundeau. În aceste locații, oamenii legii au descoperit o pușcă de vînătoare, deținută ilegal, și alte două arme neletale.
Suspecții făceau parte dintr-o rețea de 23 de persoane specializată în spălarea de bani și evaziune fiscală. Infractorii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 17:20 (8514 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei candidați pe loc la Titularizare

În Ialomița

Trei candidați pe loc la Titularizare

Numărul profesorilor înscriși la examenul de Titularizare din acest an este mai mare decît locurile disponibile. Vorbim despre 404 dascăli, care își dispută doar 163 de catedre...

Titularizare cu schimbări
Extemporalul profesorilor se desfășoară anul acesta sub semnul schimbării. În primul rînd, oficialii din Ministerul Educației au decis să îi schimbe numele din «examen de titularizare», în «concurs de ocupare al posturilor didactice». Mai mult, pe lîngă examenul scris, tot de anul acesta, dascălii trebuie să-și arate competențele în arta predatului. Sub supravegherea unei comisii... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:53 (13125 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De trei ori mai mult într-un singur an

Ialomița: Debite de 8 milioane lei la Sănătate!

Sistemul de sănătate din Ialomița este compromis din cauza datoriilor. Anul trecut au fost înregistrate datorii de peste 8 milioane de lei la asigurările de sănătate. Doar o parte din ele au putut fi recuperate...

Restanțe, restanțe, restanțe
De la an la an sumele datorate de ialomițeni la Sănătate cresc simțitor. Un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița arată că în 2011 restanțele la Sănătate au crescut cu 135,63%, față de anul 2010. Astfel, dacă în 2010 debitele erau de doar 3,5 milioane lei, anul trecut acestea s-au triplat. Așadar, valoarea datoriilor... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:43 (6963 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia se pregătește de alegeri

Sic transit gloria mundi

Consiliul Local Slobozia se pregătește de alegeri

După 4 ani de ridicat sîrguincios mîna pentru proiecte megalomanice, iraționale sau angajate politic, cei 21 de consilieri locali ai Sloboziei au decis să-și schimbe părul. Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia s-a dorit a fi una de manual, în care vocea poporului să fie cea care dictează. Din păcate, întocmai ca în proverb, năravul aleșilor locali a sfîrșit prin a triumfa în fața rațiunii și a bunului simț, iar ședința de joi, 26 aprilie 2012, a fost una a orgoliilor, polițelor plătite cu vîrf și îndesat și deciziilor perdante pentru comunitate. Prin urmare, nimic nou sub soare! Iar alegerile din 10 iunie bat la ușă... Nu ne rămîne decît să sperăm că pentru cei 21 de aleși ai Sloboziei... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2012, 08:21 (9134 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: PNL suflă funcția de prefect de sub nasul PSD

Mihai Emilian vrea locul lui Marin Constantin!

Ialomița: PNL suflă funcția de prefect de sub nasul PSD

Lovitură de teatru în sînul USL Ialomița. La nici o săptămînă de la nominalizarea primarului PSD de Albești, Marin Constantin pentru funcția de prefect, PNL își dorește înlocuirea acestuia cu Mihai Emilian, președintele PNL Slobozia. Deși nu a fost confirmată oficial, nominalizarea lui Mihai Emilian este o chestiune de timp...

Ole, ole, ole, nici Costică nu mai e!
Propus pentru funcția de prefect PSD imediat după căderea guvernului Ungureanu, primarul comunei Abești, Marin Constantin a renunțat la un nou mandat de primar pentru a-și îndeplini acest obiectiv politic. «Sînt un soldat disciplinat și voi face ceea ce... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 14:20 (20481 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Peste 19000 de pensionari se pregătesc să dea statul în judecată

Ialomița: Peste 19000 de pensionari se pregătesc să dea statul în judecată

În Ialomița, statul a «fentat» peste 19000 de pensionari. Printr-o modificare ambiguă a legii, acestora le-a fost reținută o contribuție de 5,5 la sută pentru asigurările sociale de sănătate. Acum ei se pregătesc să-și ceară drepturile în instanță. La Tribunalul Ialomița au fost înregistrate primele dosare, iar procesele urmează să înceapă...

Statul a «fentat» pensionarii
Isteria națională legată de contribuția de 5,5% a pensionarilor la asigurările sociale de sănătate «este cauzată de o modificare ambiguă a actelor normative» spun voci din cadrul Casei Județene de Pensii Ialomița... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2012, 10:55 (8346 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Pedofilul de la MB-uri» NU a fost prins. Slobozia în stare de șoc. Poliția tace.

De trei ani sub amenințare

«Pedofilul de la MB-uri» NU a fost prins. Slobozia în stare de șoc. Poliția tace.

De 10 zile, orașul Slobozia trăiește sub amenințarea «pedofilului de la MB-uri». După agresiunea din 23 aprilie 2012, părinții fetițelor de vîrstă școlară din oraș sînt terorizați. Există informații privind o agresiune similară desfășurată zilele trecute. Mihaela Stoica, mama fetiței molestate în urmă cu 6 luni, cere public pedofilului să se predea. «Ești o bestie! Pentru că ne-ai atins copii cu mîinile și caracterul tău murdar, predă-te! Oricum vei fi prins!».

Mărturii șocante
Pe 23 aprilie, la una dintre scările blocului MB11 din Slobozia, o fetiță de 7 ani și jumătate a fost... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 17:39 (10071 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Atenție! Pericol pe șosea!

Slobozia: Șoferul care l-a omorît pe motociclistul Radu Bogdan Șerban a mai făcut o victimă

După ce anul trecut a omorît un tînăr, un șofer slobozean se plimbă nestingherit pe străzile orașului. Ba mai mult, individul a lovit miercuri, 2 mai a.c., un bătrîn, apoi a fugit de la locul accidentului! Cu toate acestea, nici după acesta din urmă incident, slobozeanul nu are de gînd să abandoneze șofatul...

Bătrîn lovit de duba cu pîine
Miercuri, 2 mai a.c., un bătrîn în vîrstă de 82 ani s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia acuzînd dureri provocate de un accident rutier. Bătrînul a povestit medicilor că a fost lovit la primele ore ale dimineții... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 13:07 (12860 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Peste 100 de copii au adus Caloianul la Slobozia

«Caloiene, Iene, du-te-n cer și cere/Să deschidă porțile/ Să sloboadă ploiele...» au cîntat în cor joi, 3 mai a.c., la Slobozia, în fața Muzeului Național al Agriculturii, peste 100 de copii din toate colțurile județului. Ei au reînviat tradiția Caloianului...
Cîntecul de jale al alaiului de copii a fost auzit de toți locuitorii Slobozia. Costumați așa cum cere obiceiul Caloianului, micuții au mărșăluit pe străzile Sloboziei.
Iulian Cucu este elev la Grupul Școlar Agricol din Făcăeni. El a fost «preotul» care a slujit la căpătîiul Caloianului, confecționat din lut de către ceilalți colegi ai săi... «Mie îmi place să fiu preotul Caloianului. Este o tradiție frumoasă» a spus băiatul... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2012, 12:48 (9548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Caloian

Vineri 26 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11927 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8313 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9772 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10620 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11364 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10043 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9987 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10671 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8629 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9434 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12081 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11644 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8499 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...