Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Alertă pe Dunăre, în zona Fetești. Din cauza schimbărilor bruște ale temperaturii din ultimele zile, sloiurile de gheață formate amenință să se rupă și să pună în pericol siguranța ambarcațiunilor prezente în acest sector.
Reprezentanții Comitetului Ministerial pentru Situații de Urgență au transmis, pe data de 27 februarie a.c., o avertizare hidrologică Prefecturii Ialomița, cu privire la formarea de poduri de gheață pe Dunăre, pe sectorul cuprins între localitățile Fetești și Giurgeni. Din cauza acestui fenomen, siguranța ambarcațiunilor prezente în zonă este pusă în pericol. Avertizarea experților a cuprins și alte 11 județe din întreaga țară. Specialiștii din cadrul Direcției Apelor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 18:40 (13837 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

«Carpe diem» cu președintele Ciupercă

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

Spitalul Județean Ialomița a pierdut oportunitatea unei finanțări de 2 milioane de euro pentru informatizarea a trei spitale din Ialomița. Dezastrul a fost posibil cu concursul larg al reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, care au uitat să asigure cofinanțarea acestui proiect. Cererea de finanțare pentru proiectul de informatizare a celor trei spitale este rătăcită în prezent în hățișurile birocrației guvernamentale fără șanse de aprobare. Oficialii județeni susțin că nu sînt vinovați și că responsabilitatea aparține managerului Spitalului Județean de Urgență Slobozia...

Clientelism și incompetență administrativ În Ialomița, investițiile europene cu cofinanțare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 12:05 (15829 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

Serviciile de furnizare a apei din Ialomița au viitor

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

După 20 de ani de așteptare, Ialomița devine contemporană cu viitorul. Posibilitatea este oferită de către RAJA Constanța, firmă care prin contractele de furnizare a serviciilor de apă reușește să reducă decalajul uriaș dintre standardele locale și cele europene. Potrivit informațiilor furnizate de către firmă, aceste investiții sînt posibile grație unor contracte care fac parte din Programul Operațional Sectorial de Mediu Axa 1 «Extinderea și modernizarea sistemelor de apă și apă uzată». Valoarea acestui ambițios proiect derulat de RAJA Constanta se ridică la 1,15 miliarde lei (aproximativ 271 milioane euro).

Primii beneficiari ialomițeni ai POS Deși RAJA Constanța... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 09:53 (26158 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Administrația locală ialomițeană a prejudiciat statul cu peste 4,4 milioane lei din bugetele alocale pentru anul 2010. Constatarea aparține Camerei de Conturi Ialomița în urma controalelor efectuate în anul 2011, pentru exercițiul financiar administrativ din 2010. Recent, instituția a făcut public Raportul de control, document ce evidențiază, încă o dată, modul absolut haotic de întrebuințare a resurselor financiare publice locale. Iar de data aceasta plățile ilegale se ridică la peste 4,4 milioane lei, doar la administrațiile locale!

Statistici de activitate
Potrivit datelor statistice, Camera de Conturi Ialomița și-a fundamentat concluziile Raportului privind... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 12:28 (19655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18584 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Procurori DIICOT și specialiști din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor au descins în dimineața zilei de joi, 23 februarie a.c., în spațiile de detenție din Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au căutat mai mulți suspecți, cercetați pentru înșelătorii prin telefon.
La Slobozia au fost percheziționate trei celule, în care se aflau un număr de 43 de pușcăriași. De la aceștia anchetatorii au confiscat 18 mobile cu care infractorii ar fi înșelat telefonic mai multe persoane. În realitate, deținuții apelau diverse numere necunoscute, declinîndu-și identitatea și solicitînd diferite sume de ani sau coduri de reîncărcare, drept avansuri pentru cîștigarea unor premii.
Acțiunea... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 15:26 (22334 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23644 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Scandal pe ulițele Sineștiului la sfîrșitul săptămînii precedente. Ion Dumitru, primarul localității, a intrat în conflict cu «Duduienii», membrii unuia dintre cele mai temute clanuri de interlopi din Capitală. Potrivit unor surse, se pare că cearta dintre primarul Ion Dumitru și interlopii bucureșteni a pornit de la faptul că «Duduienii» au lăsat în plină stradă un morman de gunoi, adunat dintr-o gospodărie, pe care au refuzat să îl strîngă. În momentul în care edilul a mers să le ceară socoteală pentru acest lucru, «Duduienii» au sărit imediat la scandal. Aceleași surse susțin că Ion Dumitru a fost burscat și a încasat cîteva palme...

«A fost o simplă discuție!»... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:27 (29281 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Fetiță de doi ani, la spital după ce a înghițit aproape tot siropul pentru febră!

Tot mai mulți copii cad pradă neglijenței părinților. Lăsată nesupravegheată, o micuță de doar doi ani, din localitatea Ograda, a ajuns în stare gravă la spital, marți, 21 februarie a.c., după ce a luat cîteva înghițituri dintr-un sirop prescris de medici pentru a scăpa de febră.
A fost nevoie doar de cîteva secunde de neatenție din partea mamei copilei pentru ca fetița să pună mîna pe sticla de sirop și să ia cele cîteva înghițituri din respectivul medicament. În momentul în care cea care i-a dat viață a intrat în camera unde își lăsase copila, a văzut că micuța se simțea rău. Panicată, femeia a sunat imediat la 112, iar fetița sa a fost transportată de urgență la Spitalul Județean Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:20 (12180 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86792 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Violență la școala din Perieți: A încasat cîțiva pumni de la un coleg și a ajuns la spital!

Scenele de violență petrecute la școală par a nu se mai termina. Luni 20 februarie a.c., un băiețel de doar 12 ani, elev la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Perieți, a luat bătaie de la un coleg. Rănit în urma incidentului, copilul a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Supărarea colegului care l-a bătut pe elevul de 12 ani a fost atît de mare încît copilul s-a ales cu multiple răni și traumatisme în zona capului.
Potrivit legii, imediat au fost sesizați și asistenșii sociali din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, care au demarat o anchetă în acest caz.
«Vom face o anchetă pentru a stabili cum s-au petrecut întîmplările... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 13:42 (20374 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

Patronul localului spune că a tras să se apere, iar victima, cunoscutul interlop «Gîță», că s-a pomenit «din senin» împușcat

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

În noaptea sîmbătă spre duminică, 18 spre 19 februarie a.c., patronul unui local din Slobozia a fost nevoit să folosească un pistol cu bile de cauciuc pentru a potoli mai mulți bărbați care au provocat un scandal. În urma altercației, unul dintre cei care a pornit revolta a fost rănit...
Patronul restaurantului unde a izbucnit conflictul susține că scandalagii s-au așezat la o masă, și-au comandat o sticlă de băutură, iar apoi el a luat legătura cu ei și i-a rugat să nu facă scandal. «Între timp, un alt băiat le-a dat două sticle de vin, iar peste, știu eu, cîtva timp, s-au dus la lăutari și le-au spus să le plătească alte două sticle de vin. Cînd am văzut cum stă treaba, am mers acasă,... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 15:50 (120708 vizualizări - 76 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Protest spontan la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Peste 50 de angajați ai unității medicale și-au cerut drepturile luni, 20 februarie a.c., nemulțumiți de decizia conducerii Spitalului de a le înjumătăți sporurile salariale. Decizia conducerii de a reduce cu 50% sporurile angajaților a fost cauzată de lipsa fondurilor necesasare funcționării spitalului la parametri normali.
«Avem probleme cu banii și am decis să facem reduceri, astfel încît să putem supraviețui» a declarat medicul Stelian Barcari, directorul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Totodată, acesta susține faptul că finanțarea pe care a primit-o din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 14:44 (20626 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Soare, președintele Judecătoriei Slobozia, s-a pensionat

Începînd cu data de 7 februarie 2012, Judecătoria Slobozia a rămas fără președinte. Aceasta întrucît judecătorul care îndeplinea funcția de președinte s-a pensionat. Este vorba de Mariana Soare, a cărei vechime în magistratură este de 27 ani. Potrivit documentelor, fostul președinte al Judecătoriei Slobozia a fost timp de aproximativ 10 ani-judecător, 11 ani-avocat și 6 ani-juristconsult...
Astfel, Consiliul Superior al Magistraturii a propus Președintelui României eliberarea din funcție pe motiv de pensionare a judecătorului Mariana Soare, în data de 7 februarie 2012 fiind emis decretul de eliberare din funcție.
Potrivit unor surse apropiate instanței, funcția de președinte al Judecătoriei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 09:54 (15044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Impact frontal între două autoturisme, vineri, 17 februarie a.c., pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Totul s-a întîmplat din cauza unui șofer, în vîrstă de 47 ani, care a adormit la volan. Rănit în urma evenimentului rutier, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal din Urziceni.
Șoferul care a provocat accidentul se deplasa în direcția București-Urziceni, moment în care a a dormit la volan și a pierdut controlul mașinii pe care o conducea. El a intrat pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism, condus regulamentar de un tînăr, în vîrstă de 27 ani.
În urma impactului, bărbatul de 47 ani a fost la un pas de moarte. Transportat de urgență la Spitalul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2012, 10:55 (10998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18608 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

Pericol de inundații

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

După ce a scăpat de viscol, Ialomița este periclitată de inundații. Deși nu există un pericol imediat, în cadrul unei întîlniri a Comitetului pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin Teculescu a fost informat că «barajul de la Dridu funcționează în acest moment la jumătate din capacitate și că această stare de fapt va persista încă 6 luni de zile». În aceste condiții, prefectul Mădălin Teculescu a cerut instituțiilor abilitate organizarea de alertări în toate localitățile riverane. Îngrijorarea autorităților este dublată și de faptul că niciunul dintre cele patru poduri plutitoare existente pe rîul Ialomița nu au fost retrase, acestea putînd fi distruse sau mutate de sloiurile de gheață,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 13:33 (17355 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Tragedie în localitatea Ograda în dimineața zilei de joi, 16 februarie a.c. Doi adolescenți și-au pierdut viața, iar alți doi copii se află internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Totul s-a întîmplat din cauza unei sobe improvizate.
Nenorocirea a lovit familia copiilor în această dimineață, la ora patru. Mama copiilor, Argentina Oprică, în vîrstă de 38 ani, s-a trezit din somn și a simțit miros de fum în toată casa.
Panicată, femeia și-a trezit soțul și pe micuții Sorin Oprică (14 ani) și Ionela Oprică (14 ani), după care a mers în camera adolescenților Valentin Oprică (16 ani) și Ionuț Oprică (17 ani).
În momentul în care... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 11:21 (34961 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

După modelul Băsescu

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

Miercuri, 15 februarie a.c., în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat nemulțumit de «modul în care  autoritățile locale au acționat pentru responsabilizarea populației asupra obligațiilor ce le revin în astfel de situații». Este a treia oară cînd reprezentantul Guvernului în teritoriu acuză deschis autoritățile locale pentru sincopele apărute în gestionarea situațiilor de criză apărute în ultimele două săptămîni.

Cum e Ungureanu, și prefectul Teculescu
Miercuri, orele 7,30 dimineață, în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 18:56 (16171 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
341 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sinești: Accident produs de un șofer de 76 de ani

Duminică, 20 septembrie a.c., în jurul orelor 11,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, pe raza localității Sinești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2015, 14:15
(9154 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 92000 de lei

La sfîrșit de săptămînă, în perioada 18-20 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2015, 13:30
(3833 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu puternic la Drăgoești

Mai bine de 30 de ore pompierii ialomițeni au acționat pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit de furaje ce aparține unei societăți comerciale de pe raza localității Drăgoești. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2015, 12:05
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC Servicii Publice Slobozia SRL,
cu sediul în Slobozia, str. Lujerului, nr. 3,
incinta Pieței Agroalimentare Cuza-Vodă,
anunță
redeschiderea Oborului Municipal
(șoseaua Brăilei, nr. 9)
în data de 20.09.2015,
începînd cu orele 6,00, dimineața

Redeschiderea se face în baza legală
a Ord. ANSVSA nr. 45/2010,
care stabilește cerințele
pentru funcționare al tîrgurilor
de animale vii și
a Ord. ANSVSA nr. 77/2015,
care completează
Ord. ANSVSA nr.45/2010

18 Septembrie 2015, 11:10


Fetești: Sala de teatru «Horațiu Mălăele», inaugurată

La Fetești, în incinta unei foste centrale termice dezafectate, a fost inaugurată o sală de teatru. Printr-un parteneriat public-privat, fosta centrală termică dezafectată a fost modernizată și transformată ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 20:25
(6504 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Căzănești

Marți, 15 septembrie a.c., în jurul orei 14,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21, pe raza municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 19:25
(6015 vizualizări - 2 comentarii)


Direcția Generală Anticorupție: «Ghid de informare pentru cetățeni în relația cu structurile MAI»

În vederea încurajării integrității, precum și pentru evitarea unui comportament birocratic corupt, Direcția Generală Anticorupție a realizat un «Ghid de informare pentru cetățeni în relația cu structurile ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 17:25
(9863 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Europene ale Patrimoniului», la Muzeul Agriculturii din Slobozia

În fiecare an, în septembrie, milioane de cetățeni sînt invitați să viziteze monumentele istorice din întreaga Europă cu ocazia «Zilelor Europene ale Patrimoniului», eveniment organizat la inițiativa comună ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2015, 12:10
(5428 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist omorît de o mașină

Un bărbat, de 46 de ani, din Coșereni, a fost omorît în urma unui accident rutier. Acesta se afla pe bicicletă și s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis. El a fost lovit de un șofer, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 19:15
(4551 vizualizări - 1 comentariu)


Orboiești: Trei victime în urma unui accident rutier

Pompierii Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină cu utilajele de descarcerare pentru a acorda primul ajutor unui bărbat, de 57 de ani, implicat într-un accident rutier, petrecut pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 15:35
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-au urcat la volan în stare de ebrietate

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 41 de ani, au fost sancționați de polițiști, fiind depistați conducînd după ce inițial consumaseră băuturi alcoolice. Doi dintre aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 13:40
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 110000 de lei

Polițiștii ialomițeni au desfășurat noi activități pe linia prevenirii accidentelor rutiere. Potrivit bilanțului întocmit la finalul activităților, oamenii legii au aplicat 318 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2015, 12:25
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cercetat pentru braconaj piscicol

Făcăeni: Cercetat pentru braconaj piscicol

Miercuri, 9 septembrie 2015, polițiștii din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Ialomița au efectuat o percheziție la domiciliul unui bărbat, de 42 de ani, din comuna Făcăeni, bănuit de braconaj ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 22:35
(7922 vizualizări - 0 comentarii)


Cu un ATV prin Făcăeni...

O patrulă de siguranță publică a depistat miercuri, 9 septembrie 2015, pe raza comunei Făcăeni, un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un ATV fără a avea montate plăcuțe cu numere ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 18:05
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Poliția Română, alături de elevi, la începutul noului an școlar

Din dispoziția Șefului Poliției Române, chestor general de poliție Petre Tobă, luni, 14 septembrie 2015, polițiștii ialomițeni vor acționa în sistem integrat, suplimentar față de dispozitivul curent, pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 17:35
(7056 vizualizări - 3 comentarii)


Moldoveni: Hoț din locuințe, reținut

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat, de 40 de ani, din comuna Moldoveni, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de furt calificat și tentativă de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 16:20
(5242 vizualizări - 2 comentarii)


Proxenet din Borănești, identificat și arestat

În cursul zilei de miercuri, 9 septembrie 2015, polițiști din cadrul Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 15:10
(4399 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Taximetrist tîlhărit

Trei tineri au fost reținuți de polițiștii din Ialomița pentru tâlhărie calificată, prejudiciul fiind recuperat în totalitate. Astfel, la data de 6 septembrie 2015, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 14:25
(4632 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, alături de elevi

Efective de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, ca în fiecare an, măsurile de ordine necesare creării unui climat de siguranță, atît la manifestările ocazionate ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 14:05
(6935 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: REȚINUT PENTRU VIOL ȘI CORUPERE SEXUALĂ A MINORILOR

Polițiștii din Ialomița cercetează un tînăr pentru viol și corupere sexuală a minorilor, cel în cauză fiind reținut la scurt timp de la comiterea faptei. Așadar, polițiștii Biroului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 13:15
(8448 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii august 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6980 șomeri, din care 1304 șomeri indemnizați, respectiv 5676 șomeri ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 12:20
(3533 vizualizări - 0 comentarii)


13 Septembrie-Ziua Pompierilor din România

Anul acesta, în data de 13 septembrie, se împlinesc 167 de ani de la bătălia din Dealul Spirii, cînd Compania de Pompieri București, din care făceau parte 165 de ostași, sub comanda căpitanului Pavel Zăgănescu ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2015, 10:30
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică la vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, din 17 septembrie 2015, va începe campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor, care se va realiza prin distribuție ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 18:40
(5604 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în data de 25 septembrie 2015, orele 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», eveniment care va avea loc la Slobozia-Centrul ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 15:05
(6575 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fundata și Gura Ialomiței

Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o casă nelocuită de pe raza localității Fundata. Evenimentul a fost anunțat prin 112, iar la fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2015, 13:45
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A provocat un accident rutier și a încercat să fugă

Șoferul unui tir, în vîrstă de 44 de ani, s-a ales cu dosar penal la sfîrșitul săptămînii trecute. Bărbatul conducea mastodontul pe raza orașului Căzănești, moment în care a ciocnit mașina condusă de un ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 19:50
(8588 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Șoferiță de ocazie, trasă pe dreapta și amendată

O porție de distracție cu mașina iubitului i-a adus unei tinere de 19 ani, din localitatea Maia, un dosar penal. Tînăra i-a cerut automobilul prietenului său, un tînăr de 25 de ani, pentru a face o scurtă ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 17:25
(6779 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit de polițiști, a provocat un accident rutier

Oprit pentru un control de rutină al polițiștilor, un tînăr de 24 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal. Speriat de faptul că este tras pe dreapta, acesta a refuzat să asculte indicațiile oamenilor ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 15:35
(6721 vizualizări - 0 comentarii)


Traficul rutier din Ialomița, supravegheat de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului Rutier au fost din nou «cu ochii în patru» după șoferii care nu respectă regulile de circulație. Încălcările normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2015, 13:10
(5836 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

ANGĂJAM MANIPULANȚI MARFĂ
PENTRU DEPOZITUL DIN BUCUREȘTI
Căutăm persoane cu vîrsta
cuprinsă între 18 și 40 ani,
serioase, responsabile, dispuse la efort fizic

Oferim salariul 1400 lei
cu bonuri de masă incluse
și contract de muncă

Opțional cazare contra cost 200 lei/lună
Relații la telefon 0760/232.175

4 Septembrie 2015, 20:45


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...