Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Piromanul Poienaru incendiază culturile de anghinare

Agrofam a pierdut subvenții de 300000 euro!

Piromanul Poienaru incendiază culturile de anghinare

După modelul domnitorului moldav al cărui nume, din păcate, îl poartă, Ștefan Poienaru, incendiază culturile în calea reprezentanților firmei DENRO. Spre deosebire de Ștefan cel Mare însă, latifundiarul de la Fetești, doctor în agricultură și inginerii financiare agricole, autor de cărți și Mecena al televiziunii locale, este obligat acum să dea cu subsemnatul la Serviciul de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. Mai întîi pentru a explica de ce a cultivat terenurile altui proprietar, iar apoi cum a încălcat prevederile UE referitoare la declararea suprafețelor cultivate sau tratatul de bune practici agricole...

Anghinarea care produce bani europeni Pentru... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 12:07 (21068 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie la Peniteciarul Slobozia: Un deținut a fost grav rănit!

Răzmeriță la Penitenciarul Slobozia. Șapte deținuți și-au împărțit pumni și picioare, marți, 28 februarie a.c. Rănit în urma scandalului, unul dintre bătăuși a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Conflictul dintre cei șapte deținuți a pornit ca din senin. În ploaia de pumni și picioare, pușcăriașii au spart geamul celulei în care se aflau, iar unul dintre aceștia, un tînăr de 24 de ani, a fost rănit de cioburile ferestrei.
Condamnat la șapte ani și jumătate pentru tîlhărie, deținutul a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. El a fost transferat la Spitalul Județean Slobozia, unde medicii i-au suturat rana cu care s-a ales în timpul scandalului.... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 12:01 (12984 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Alertă pe Dunăre, în zona Fetești. Din cauza schimbărilor bruște ale temperaturii din ultimele zile, sloiurile de gheață formate amenință să se rupă și să pună în pericol siguranța ambarcațiunilor prezente în acest sector.
Reprezentanții Comitetului Ministerial pentru Situații de Urgență au transmis, pe data de 27 februarie a.c., o avertizare hidrologică Prefecturii Ialomița, cu privire la formarea de poduri de gheață pe Dunăre, pe sectorul cuprins între localitățile Fetești și Giurgeni. Din cauza acestui fenomen, siguranța ambarcațiunilor prezente în zonă este pusă în pericol. Avertizarea experților a cuprins și alte 11 județe din întreaga țară. Specialiștii din cadrul Direcției Apelor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 18:40 (13838 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

«Carpe diem» cu președintele Ciupercă

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

Spitalul Județean Ialomița a pierdut oportunitatea unei finanțări de 2 milioane de euro pentru informatizarea a trei spitale din Ialomița. Dezastrul a fost posibil cu concursul larg al reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, care au uitat să asigure cofinanțarea acestui proiect. Cererea de finanțare pentru proiectul de informatizare a celor trei spitale este rătăcită în prezent în hățișurile birocrației guvernamentale fără șanse de aprobare. Oficialii județeni susțin că nu sînt vinovați și că responsabilitatea aparține managerului Spitalului Județean de Urgență Slobozia...

Clientelism și incompetență administrativ În Ialomița, investițiile europene cu cofinanțare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 12:05 (15831 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

Serviciile de furnizare a apei din Ialomița au viitor

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

După 20 de ani de așteptare, Ialomița devine contemporană cu viitorul. Posibilitatea este oferită de către RAJA Constanța, firmă care prin contractele de furnizare a serviciilor de apă reușește să reducă decalajul uriaș dintre standardele locale și cele europene. Potrivit informațiilor furnizate de către firmă, aceste investiții sînt posibile grație unor contracte care fac parte din Programul Operațional Sectorial de Mediu Axa 1 «Extinderea și modernizarea sistemelor de apă și apă uzată». Valoarea acestui ambițios proiect derulat de RAJA Constanta se ridică la 1,15 miliarde lei (aproximativ 271 milioane euro).

Primii beneficiari ialomițeni ai POS Deși RAJA Constanța... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 09:53 (26160 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Administrația locală ialomițeană a prejudiciat statul cu peste 4,4 milioane lei din bugetele alocale pentru anul 2010. Constatarea aparține Camerei de Conturi Ialomița în urma controalelor efectuate în anul 2011, pentru exercițiul financiar administrativ din 2010. Recent, instituția a făcut public Raportul de control, document ce evidențiază, încă o dată, modul absolut haotic de întrebuințare a resurselor financiare publice locale. Iar de data aceasta plățile ilegale se ridică la peste 4,4 milioane lei, doar la administrațiile locale!

Statistici de activitate
Potrivit datelor statistice, Camera de Conturi Ialomița și-a fundamentat concluziile Raportului privind... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 12:28 (19655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18584 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Procurori DIICOT și specialiști din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor au descins în dimineața zilei de joi, 23 februarie a.c., în spațiile de detenție din Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au căutat mai mulți suspecți, cercetați pentru înșelătorii prin telefon.
La Slobozia au fost percheziționate trei celule, în care se aflau un număr de 43 de pușcăriași. De la aceștia anchetatorii au confiscat 18 mobile cu care infractorii ar fi înșelat telefonic mai multe persoane. În realitate, deținuții apelau diverse numere necunoscute, declinîndu-și identitatea și solicitînd diferite sume de ani sau coduri de reîncărcare, drept avansuri pentru cîștigarea unor premii.
Acțiunea... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 15:26 (22337 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23655 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Ialomița: Primarul din Sinești, lovit de interlopii din clanul «Duduienilor»

Scandal pe ulițele Sineștiului la sfîrșitul săptămînii precedente. Ion Dumitru, primarul localității, a intrat în conflict cu «Duduienii», membrii unuia dintre cele mai temute clanuri de interlopi din Capitală. Potrivit unor surse, se pare că cearta dintre primarul Ion Dumitru și interlopii bucureșteni a pornit de la faptul că «Duduienii» au lăsat în plină stradă un morman de gunoi, adunat dintr-o gospodărie, pe care au refuzat să îl strîngă. În momentul în care edilul a mers să le ceară socoteală pentru acest lucru, «Duduienii» au sărit imediat la scandal. Aceleași surse susțin că Ion Dumitru a fost burscat și a încasat cîteva palme...

«A fost o simplă discuție!»... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:27 (29283 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Fetiță de doi ani, la spital după ce a înghițit aproape tot siropul pentru febră!

Tot mai mulți copii cad pradă neglijenței părinților. Lăsată nesupravegheată, o micuță de doar doi ani, din localitatea Ograda, a ajuns în stare gravă la spital, marți, 21 februarie a.c., după ce a luat cîteva înghițituri dintr-un sirop prescris de medici pentru a scăpa de febră.
A fost nevoie doar de cîteva secunde de neatenție din partea mamei copilei pentru ca fetița să pună mîna pe sticla de sirop și să ia cele cîteva înghițituri din respectivul medicament. În momentul în care cea care i-a dat viață a intrat în camera unde își lăsase copila, a văzut că micuța se simțea rău. Panicată, femeia a sunat imediat la 112, iar fetița sa a fost transportată de urgență la Spitalul Județean Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 14:20 (12182 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surpriză de proporții

PSD renunță la candidatul-primar în funcție Gabi Ionașcu pentru Primăria Slobozia! Viceprimarul Alexandru Stoica, viitorul candidat!

Surse din cadrul PSD Ialomița ne-au precizat că la ședința de azi, marți, 21 februarie 2012, Comitetul Local al PSD Slobozia va decide asupra candidaturii edilului în funcție Gabi Ionașcu la Primăria Slobozia. Așadar, pentru alegerile din iunie 2012 la Slobozia, social-democrații vor decide schimbarea candidatului-primar în funcție Ionașcu cu viceprimarul Alexandru Stoica, președinte al PSD Slobozia. De asemenea, o altă variantă este candidatura președintelui PNL Ialomița, Ioan Martin, la Primăria Slobozia, liberalul urmînd a fi susținut în alegeri și de organizația locală a PSD. Pe de altă parte, aceeași schimbare de candidaturi va fi produsă și pentru Primăria Țăndărei, unde primarul în funcție... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 14:37 (86818 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Violență la școala din Perieți: A încasat cîțiva pumni de la un coleg și a ajuns la spital!

Scenele de violență petrecute la școală par a nu se mai termina. Luni 20 februarie a.c., un băiețel de doar 12 ani, elev la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Perieți, a luat bătaie de la un coleg. Rănit în urma incidentului, copilul a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Supărarea colegului care l-a bătut pe elevul de 12 ani a fost atît de mare încît copilul s-a ales cu multiple răni și traumatisme în zona capului.
Potrivit legii, imediat au fost sesizați și asistenșii sociali din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, care au demarat o anchetă în acest caz.
«Vom face o anchetă pentru a stabili cum s-au petrecut întîmplările... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2012, 13:42 (20377 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

Patronul localului spune că a tras să se apere, iar victima, cunoscutul interlop «Gîță», că s-a pomenit «din senin» împușcat

Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

În noaptea sîmbătă spre duminică, 18 spre 19 februarie a.c., patronul unui local din Slobozia a fost nevoit să folosească un pistol cu bile de cauciuc pentru a potoli mai mulți bărbați care au provocat un scandal. În urma altercației, unul dintre cei care a pornit revolta a fost rănit...
Patronul restaurantului unde a izbucnit conflictul susține că scandalagii s-au așezat la o masă, și-au comandat o sticlă de băutură, iar apoi el a luat legătura cu ei și i-a rugat să nu facă scandal. «Între timp, un alt băiat le-a dat două sticle de vin, iar peste, știu eu, cîtva timp, s-au dus la lăutari și le-au spus să le plătească alte două sticle de vin. Cînd am văzut cum stă treaba, am mers acasă,... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 15:50 (120731 vizualizări - 76 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Protest spontan la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Peste 50 de angajați ai unității medicale și-au cerut drepturile luni, 20 februarie a.c., nemulțumiți de decizia conducerii Spitalului de a le înjumătăți sporurile salariale. Decizia conducerii de a reduce cu 50% sporurile angajaților a fost cauzată de lipsa fondurilor necesasare funcționării spitalului la parametri normali.
«Avem probleme cu banii și am decis să facem reduceri, astfel încît să putem supraviețui» a declarat medicul Stelian Barcari, directorul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Totodată, acesta susține faptul că finanțarea pe care a primit-o din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 14:44 (20628 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Mariana Soare, președintele Judecătoriei Slobozia, s-a pensionat

Începînd cu data de 7 februarie 2012, Judecătoria Slobozia a rămas fără președinte. Aceasta întrucît judecătorul care îndeplinea funcția de președinte s-a pensionat. Este vorba de Mariana Soare, a cărei vechime în magistratură este de 27 ani. Potrivit documentelor, fostul președinte al Judecătoriei Slobozia a fost timp de aproximativ 10 ani-judecător, 11 ani-avocat și 6 ani-juristconsult...
Astfel, Consiliul Superior al Magistraturii a propus Președintelui României eliberarea din funcție pe motiv de pensionare a judecătorului Mariana Soare, în data de 7 februarie 2012 fiind emis decretul de eliberare din funcție.
Potrivit unor surse apropiate instanței, funcția de președinte al Judecătoriei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 09:54 (15046 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Impact frontal între două autoturisme, vineri, 17 februarie a.c., pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Totul s-a întîmplat din cauza unui șofer, în vîrstă de 47 ani, care a adormit la volan. Rănit în urma evenimentului rutier, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal din Urziceni.
Șoferul care a provocat accidentul se deplasa în direcția București-Urziceni, moment în care a a dormit la volan și a pierdut controlul mașinii pe care o conducea. El a intrat pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism, condus regulamentar de un tînăr, în vîrstă de 27 ani.
În urma impactului, bărbatul de 47 ani a fost la un pas de moarte. Transportat de urgență la Spitalul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2012, 10:55 (10998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18609 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

Pericol de inundații

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

După ce a scăpat de viscol, Ialomița este periclitată de inundații. Deși nu există un pericol imediat, în cadrul unei întîlniri a Comitetului pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin Teculescu a fost informat că «barajul de la Dridu funcționează în acest moment la jumătate din capacitate și că această stare de fapt va persista încă 6 luni de zile». În aceste condiții, prefectul Mădălin Teculescu a cerut instituțiilor abilitate organizarea de alertări în toate localitățile riverane. Îngrijorarea autorităților este dublată și de faptul că niciunul dintre cele patru poduri plutitoare existente pe rîul Ialomița nu au fost retrase, acestea putînd fi distruse sau mutate de sloiurile de gheață,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 13:33 (17369 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
157 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16535 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13609 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...