Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Diplome de Excelență» pentru medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, acordate de administrația județeană

«Diplome de Excelență» pentru medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, acordate de administrația județeană

Trei medici care profesează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia au primit «Diplome de Excelență» din partea Consiliului Județean Ialomița, drept recunoștință pentru activitatea profesională desfășurată. Medicii care au primit o astfel de recunoaștere a activității sunt dr Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, dr Tudor Tuhari, medic primar chirurg și dr Mihai Pîrva, medic ORL.

 

Răsplătiți pentru activitatea desfășurată Consiliul Județean Ialomița a inițiat numeroase programe de susținerea... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2024, 09:40 (4241 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Campanie anticorupție a Direcției Generale Anticorupție

Campanie anticorupție a Direcției Generale Anticorupție

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu platforma «Stop Contrabanda», inițiată de BAT România, a lansat pe 13 decembrie 2024 campania națională de prevenire a co­rupției «E timpul să NU mai dăm și noi ceva». Această inițiativă își propune să crească gradul de conștientizare asupra fenomenului corupției în rândul cetățenilor. La nivel ju­dețean, campania este susținută și promovată de Serviciul Județean Anticorupție Ialomița.

 

Prevenirea corupției, prioritate a DGA Scopul principal al campaniei este de a crește... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2024, 09:35 (2129 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premii pentru performanță în Educație, oferite de Consiliul Județean Ialomița

Premii pentru performanță în Educație, oferite de Consiliul Județean Ialomița

În perioada 11-13 decembrie a.c., elevii cu rezultate deosebite la concursurile și olimpia­dele școlare, alături de profesorii lor, au fost premiați de Consiliul Județean Ialomița, în cadrul unor ceremonii speciale. Evenimentele s-au desfășurat la Fetești, Slobozia și Urziceni, valoarea totală a pre­miilor fiind de aproape 300 mii de lei.

 

Administrația susține elevii olimpici Ca în fiecare an, și în 2024 Consiliul Județean Ialomița a recunoscut public performanța în Educație a elevilor ialomițeni, dar și a profesorilor care i-au pregătit... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2024, 10:10 (3753 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Țăndăreiul, orașul fără Consiliu Local dar cu primar instalat

Țăndăreiul, orașul fără Consiliu Local dar cu primar instalat

Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman a fost într-un final instalat în noul mandat miercuri, 11 decembrie 2024. La nivelul județului Ialomița, este ultimul primar (re)confirmat în funcție care își preia mandatul 2024-2028, manda­tul său nefiind validat urmare a unei contestații înaintate instanței de un cetățean care a mai produs o astfel de situație și în 2020. Primarul Țăn­dăreiului, Cristian Roman, a câștigat detașat Alegerile Locale din 9 iunie 2024, obținând 1996 de voturi (55,93%). «Situația validării noului mandat ca primar al Țăndăreiului este similară cu anul electoral 2020, când același cetățean a contestat ... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2024, 09:40 (6964 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, fără fonduri pentru viitoare investiții europene

Primăria Slobozia, fără fonduri pentru viitoare investiții europene

Administrația locală a municipiului Slobozia a început demersurile pentru creionarea bugetului reședinței județului Ialomița în 2025. Potrivit unei declarații a primarului Sloboziei, Alexandru Potor, «municipalitatea nu va putea iniția viitoare investiții europene din cauza faptului că fondurile disponibile pentru acest domeniu vor fi redirecționate pentru a continua cele 13 proiecte europene în implementare».

 

Fără proiecte europene viitoare Cele 13 proiecte cu finanțare europeană au fost inițiate în perioada 2016-2020, când la conducerea... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2024, 09:50 (10268 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă numire la conducerea Poliției ialomițene

O nouă numire la conducerea Poliției ialomițene

Pe 20 noiembrie 2024, Inspectoratul General al Poliției Române îl numea în funcția de comandat al Poliției ialomițene pe comisarul șef Anton Cristian Gheorghe, directorul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor. La nici o lună distanță, acesta a fost înlocuit din funcție de către reprezentanții Poliției Române cu șeful Direcției de Ordine Publică a IGPR, comi­sarul șef Cătălin Georgescu. Oficialii IPJ Ialomița susțin faptul că noul comandant își va exercita funcția pe o perioadă de două luni, însă surse din cadrul instituției au precizat pentru ziarul nostru faptul că va elibera funcția încă din primele zile ale anului viitor, pentru... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2024, 10:10 (11802 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 suspendă temporar colectarea deșeurilor în localitățile rurale ale județului Ialomița

ADI ECOO 2009 suspendă temporar colectarea deșeurilor în localitățile rurale ale județului Ialomița

Operatorul regional de salubritate ADI ECOO 2009 suspendă până pe 20 decembrie 2024 serviciul de colectare a deșeurilor la nivelul ad­ministrațiilor locale care fac parte din această asociație, din mediul rural. Reprezen­tanții societății au anunțat faptul că măsura se impune ca urmare a unei revizii generale a întregii flote de mașini folosite în activitatea de colectare. Procesul va fi reluat începând de luni, 23 decembrie 2024, după cum au anunțat oficialii ADI ECOO 2009.

 

Pregătiri pentru sezonul rece Pentru a face față sezonului rece... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2024, 16:45 (34786 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Piața muncii îi trimite pe ialomițeni înapoi la școală

Piața muncii îi trimite pe ialomițeni înapoi la școală

Obținerea unui loc de muncă este condiționată și de actele de studii. Chiar și în Ialomița angajatorii caută persoane care au absolvit cel puțin Bacalaureatul. În lipsa diplomelor, persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă se înscriu la cursurile de învățământ cu frecvență redusă sau serale, pentru a beneficia de actele de studii. Evidențele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că aproximativ 800 de ialomițeni frec­ventează aceste forme de învățământ în anul școlar 2024-2025.

 

Studii medii pentru piața muncii... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2024, 15:15 (11152 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

În cadrul ultimei ședințe a Guvernului României, Executivul a decis preluarea în domeniul public al Statului a unei supra­fețe de teren aflată în curtea interioară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Pe această supra­față se va construi viitorul sediu administrativ al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Reprezentanții Guvernului României au decis ca sursa de finanțare pentru acest obiectiv de investiții să fie Compania Națională de Investiții. De altfel, reprezentanții SJA Ialomița au făcut demersuri către CNI pentru obținerea banilor.

 

Ambulanța Ialomița, lăsată fără sediu... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2024, 07:55 (17411 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Arestat preventiv pentru că și-a agresat concubina

Urziceni: Arestat preventiv pentru că și-a agresat concubina

Luni, 2 decembrie 2024, judecătorii din cadrul Tribunalului Ialomița au admis cererea de arestare preventivă a procurorilor Parche­tului Județean Ialomița, într-un caz de «tentativă la omor asupra unui membru al familiei». Autorul este un bărbat de 39 de ani, din Urziceni, care și-a lovit cu cuțitul, în zona feței, concubina. Victima se află acum sub supraveghere medicală.

 

I-a pus viața în pericol Potrivit datelor oficiale, bărbatul de 39 de ani a consumat foarte mult alcool, moment în care a iscat un conflict spontan cu iubita sa. Femeia... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2024, 09:20 (1755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a colectat, prin SGR, peste 2300 tone de ambalaje reciclabile

Ialomița a colectat, prin SGR, peste 2300 tone de ambalaje reciclabile

Sistemul de Garanție Returnare (SGR) a împlinit un an de la momentul în care a fost implementat. Scopul său a fost acela de a crește cantitatea de deșeuri reciclabile, la nivel național. În Ialomița, datele administratorului SGR arată că în această perioadă au fost reciclate peste 2300 tone de ambalaje. La rândul lor, adminis­trațiile locale au obligația de a crea facilități cetățenilor pentru a depozita deșeurile reciclabile. Statistica Gărzii de Mediu Ialomița arată că primăriile din județul nostru sunt departe de a îndeplini planul de reciclare. Nu puține au fost și cazurile în care, pentru nepăsarea afișată față de reciclare, s-au aplicat sancțiuni... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2024, 12:05 (1988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai puțini magistrați în judecătoriile ialomițene

Semnal de alarmă al CSM

Tot mai puțini magistrați în judecătoriile ialomițene

O situație care trenează de mult timp în județul Ialomița, respectiv numărul tot mai redus de judecători, este pentru prima dată expusă public de Consiliul Superior al Magistraturii. Mai exact de un membru al CSM, judecătorul Alin Ene. Magistratul plasează judecătoriile din Ialomița pe primele locuri în topul celor mai afectate instanțe din cauza lipsei resursei umane.

 

Judecătorii fără judecători La nivelul județului Ialomița funcționează 3 judecătorii. Este vorba despre Judecătoriile Fetești, Slobozia și Urziceni. Aceste instanțe reprezintă locuri de tranzit pentru... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2024, 07:50 (9744 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de gaze naturale a localităților Fetești și Stelnica a primit finanțare

Rețeaua de gaze naturale a localităților Fetești și Stelnica a primit finanțare

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții administrațiilor locale din Fetești și Stelnica au semnat, la sediul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, contractele de finanțare pentru realizarea rețelei publice de gaze. Cele două localități au semnat un contract de colaborare în acest sens încă din anul 2022, fiind creată «Asociația de Dezvoltare Interco­munitară Fetești-Stelnica», entitate prin intermediul căreia să fie atrase fondurile necesare realizării investiției. Estimativ, proiectul celor două loca­lități depășește 135 milioane de lei. «Asociația de Dezvoltare Interco­mu­nitară Fetești-Stelnica»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2024, 11:55 (13315 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Canalizarea vacumatică» de la Slobozia Nouă, în teste

Investiție de 5 milioane de lei

«Canalizarea vacumatică» de la Slobozia Nouă, în teste

Povestea parcă «fără sfârșit» a canalizării din Cartierul Slobozia Nouă se pierde undeva în negura timpurilor, prin 2009. Ulterior, fiecare primar al municipiului reședință de județ a încercat să finalizeze lucrările demarate, chiar dacă au fost recepții parțiale și multe milioane de lei alocate investiției. În prezent, ultimele alocări financiare pentru acest proiect vor permite ca în scurt timp să se efectueze primele teste.

 

Soluție nouă pentru canalizarea din Slobozia Nouă De la începutul anului 2021 au fost demarate procedurile... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2024, 08:05 (2599 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «executarea» patrimoniului Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «executarea» patrimoniului Drumuri și Poduri SA

Respins inițial, proiectul privind «executarea» patrimoniului «defunctei» Dru­muri și Poduri SA Ialomița a fost aprobat luni, 9 decembrie 2024, în cadrul unei șe­dințe extraordinare a Consi­liului Județean Ialomița.

 

Decizie a consilierilor județeni Luni, 9 decembrie 2024, consilierii județeni s-au reunit în cadrul unei ședințe extraordinare, pe ordinea de zi fiind supuse aprobării 4 proiecte de hotărâri. Unul dintre acestea, «aprobarea participării Județului Ialomița la procedura de vânzare directă organizată de... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 16:20 (16596 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 mii tone de deșeuri, «abandonate» pe platforma fostei fabrici de zahăr din Urziceni

15 mii tone de deșeuri, «abandonate» pe platforma fostei fabrici de zahăr din Urziceni

Curtea fostei fabrici de zahăr din Urziceni s-a transformat într-un adevărat dezastru ecologic, după ce peste 15 mii tone de deșeuri, în special din plastic, au fost depozitate aici cu scopul de a fi eliminate. Firma care deține platforma de depozitare se numește Green Core Renewables și a încheiat contracte cu operatorii de salubritate, promițându-le că va distruge deșeurile. În realitate, procesul de tratare nu s-a desfă­șurat, gunoaiele fiind lăsate, pur și simplu, pe platformă. Autori­tățile locale din Urziceni au se­sizat Garda de Mediu Ialomița, instituție care a făcut mai multe controale. «Vom face și o plângere penală!» a transmis... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 14:20 (6312 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fost polițist din Urziceni, demis din funcție pentru că a picat testul «anti-șpagă»

Fost polițist din Urziceni, demis din funcție pentru că a picat testul «anti-șpagă»

Vizat alături de patru colegi de o anchetă privind fapte de corupție, un fost polițist din Urziceni a fost trimis în judecată sub acuzația de «fals intelectual», după ce a încercat să falsifice un proces-verbal prin care ar fi trebuit să suspende dreptul de a conduce unui șofer certat cu regulile de circulație. Mai mult, fostul om al legii a picat și testul «anti-șpagă», efectuat la solicitarea ofițerilor din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. În prezent, acesta a fost demis din funcție.

 

Probele, contestate În momentul... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2024, 12:20 (12695 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ritm accentuat de îmbătrânire a Ialomiței

Ritm accentuat de îmbătrânire a Ialomiței

Potrivit datelor Direcției Ju­dețene de Statistică Ialomița, ritmul de îmbătrânire a populației Ialomiței se menține în conti­nuare ridicat, totul pe fondul natalității scăzute. Media de vârstă a cetățenilor din județ este cuprinsă între 50 și 59 de ani, conform datelor oficiale.

 

Statistică îngrijorătoare Datele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că, la 1 iulie 2024, numărul locuitorilor județului a fost de 250816 de persoane. Cei mai mulți locuitori ai Ialomiței, din punct de vedere al vârstelor, au fost cuprinși... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2024, 08:20 (4675 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Diagnostice precise cu ajutorul ecografiei multiparametrice

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Diagnostice precise cu ajutorul ecografiei multiparametrice

Ecografia multiparametrică este cea mai nouă metodă de diagnostic prin care se utilizează principiile ecografului. La nivelul județului Ialomița un singur medic a dobândit competențele necesare pentru a putea realiza astfel de investigații. Este vorba despre medicul chirurg Tudor Tuhari, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Recent, acesta a participat la un curs de perfecționare organizat la Cluj Napoca, susținut de renumitul profesor dr Radu Badea.

 

Beneficiile ecografiei multiparametrice La momentul apariției sale, ecograful a revoluționat lumea medicală... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2024, 10:15 (8611 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Curtea Constituțională a anulat primul Tur al Alegerilor Prezidențiale!

Curtea Constituțională a anulat primul Tur al Alegerilor Prezidențiale!

Decizie fără precedent a Curții Constituționale a României. Judecătorii au decis vineri, 6 decembrie 2024, să anuleze primul Tur al Alegerilor Prezidențiale, după ce, inițial, s-au pronunțat în favoarea validării rezultatelor din data de 24 noiembrie 2024.

 

Urmează stabilirea unui nou calendar al alegerilor Decizia de anulare a primului Tur al Alegerilor Prezidențiale a fost luată după ce joi, 5 decembrie 2024, instanța a primit patru sesizări de la SNSPA, Institutul pentru Studiul Totalitarismului, publicația «Calea Europeană» și candidatul la Alegerile... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2024, 15:40 (39233 vizualizări - 16 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 12 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27154, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 16:15
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi pentru dezastrul ecologic de la Borănești

Printr-o adresă oficială, Inspectoratul de Poliție a Județului Ialomița înștiința DSVSA Ialomița asupra faptului că, în data de 21.04.2022, urmare a unei sesizări primite, reprezentanții Gărzii Naționale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 18:10
(8454 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 11 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27152, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 10 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:50
(1914 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Luna mai, luna concursurilor cu elevi

Ca în fiecare an, luna mai este dedicată unor activități extrașcolare pe care ISU Ialomița le desfășoară cu elevi de toate vârstele din județ. Concursul cu tematică în domeniul apărării împotriva incendiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


«SEMINARII WEB», un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală a dezvoltat un nou serviciu electronic, «SEMINARII WEB», care va fi pus la dispoziția contribuabililor începând cu luna mai 2022. Prin intermediul acestui serviciu ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 21:20
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 10 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27151, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 9 mai a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 16:40
(2342 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 9 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27147, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 8 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 16:10
(2739 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ograda

Accident la Ograda

Sâmbătă, 7 mai a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 15:05
(3492 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 72000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-07.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 72091 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 13:50
(15614 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Profanatori de morminte, identificați de polițiști

Duminică, 8 mai a.c., polițiștii din Fetești au fost sesizați cu privire la faptul că mai multe morminte din cimitirul comunal Făcăeni au fost distruse. Oamenii legii s-au deplasat de îndată la fața locului ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 21:30
(3912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 8 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27146, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 7 mai ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 16:50
(7183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 7 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27142, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 6 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2022, 16:30
(2480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 6 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27141, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 5 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 16:15
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 10 mai 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 14:30
(9937 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Joi, 5 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27141, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de miercuri, 4 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 16:20
(2570 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Din 15 iunie se pot depune cereri pentru Ajutor de Stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în perioada 15 iunie-26 iulie 2022, inclusiv, Ministerul Finanțelor derulează o nouă sesiune de înregistrare a Cererilor de acord pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 13:10
(11179 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 4 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27135, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 3 mai a ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:35
(2671 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Târg Educațional-Universitatea «Dunărea de Jos» din Galați

Marți, 3 mai 2022, lnspectoratul Școlar Județean lalomița, susținut de autoritățile locale, a facilitat întâlnirea elevilor de liceu cu reprezentanți ai Universității «Dunărea de Jos» din Galați. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:05
(9592 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 15:35
(14474 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Luna mai, luna promovării economiei sociale

În viziunea AJOFM Ialomița, luna mai este luna promovării economiei sociale, fiind dedicată unor acțiuni de conștientizare a importanței dezvoltării acestui sector pentru întreaga societate. Dezvoltarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 14:25
(9031 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Marți, 3 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27131, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de luni, 2 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 16:15
(4802 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,11%, rata șomajului înregistrat în luna martie 2022

La sfârșitul lunii martie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3827 șomeri (din care 1720 femei), rata șomajului fiind de 4,11%, cu 0,82% sub ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 15:00
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de luni, 2 mai a.c., pe DN2A, între localitățile Perieți și Misleanu. Un tânăr de 21 de ani s-a angajat într-o depășire neregulamentară, moment în care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 11:30
(7840 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Traian și Bărbulești

Sâmbătă, 30 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din comuna Traian. ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 19:40
(11250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 34 permise reținute, amenzi de peste 145 mii de lei

În perioada 29 aprilie-1 mai 2022, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 200 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate peste 600 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 17:45
(10351 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 2 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27125, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 1 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 16:25
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 60000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-01.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru recensământul populației și locuințelor 2021 au fost completate 59099 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:50
(14953 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Luni, 2 mai 2022, în intervalul orar 11,15-14,00, echipele RAJA intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești. În acest timp ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:10
(11104 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 258,56 milioane de lei la bugetul general consolidat pe trimestrul I din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în trimestrul I al anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 258,56 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 13:10
(11297 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 1 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27125, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, 30 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2022, 17:05
(2458 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...