Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, bilanț de criză: Nu mai radiem, nu mai dizolvăm, dar falimentăm!

Redresare economică și nu prea în mediul de afaceri ialomițean. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Registrului Comerțului, cu privire la principalele operațiuni derulate în piața economică locală, în cursul anului precedent.
În prima lună a anului în curs, Oficiul Național al Registrului Comerțului a oferit publicității date statistice privitoare la numărul firmelor ialomițene care au dispărut de pe piață prin diverse proceduri economice. Astfel, comparativ cu anul precedent, Ialomița afaceristă a redus numărul radierilor de societăți comerciale de la 376 firme, în anul 2010, la 102 societăți în 2011. De asemenea, și numărul dizolvărilor a fost redus considerabil,... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2012, 13:31 (11784 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

10000 de fermieri au solicitat subvenții agricole în 2011

50 milioane de lei pentru agricultura ialomițeană

10000 de fermieri au solicitat subvenții agricole în 2011

Un comunicat al Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricultură Ialomița confirmă faptul că, în anul 2011, pentru cele aproape 340 mii de hectare de teren agricol cultivate, fermierii ialomițeni au solicitat subvenții agricole care se apropie de cifra de 50 milioane de lei. Deși un record ca valoare, suma reprezintă cu 20 la sută mai puțin decît cea promisă inițial de către instituție, iar numărul fermierilor care au beneficiat efectiv de subvenții este de 5247...

Mai puțin de 1 la sută neconformități
Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, «la începutul acestui an procesul de autorizare/efectuare a plăților corspunzătoare cererilor... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2012, 13:20 (9636 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Amonil și RAJA au licitat pentru sediul SC URBAN

Tranzacția anului la Slobozia

EXCLUSIV: Amonil și RAJA au licitat pentru sediul SC URBAN

La începutul acestui an, într-un cvasianonimat prielinic, SC Amonil și-a adjudecat sediul SC Urban Slobozia. Valoarea sediului în care încă mai funcționează societatea a fost stabilită la 2,55 milioane de lei. La acest moment, SC Urban se află în căutarea unui nou sediu, iar următoarea ședință a Adunării Generale a Acționarilor, stabilită pentru 2 februarie 2012, va consfinți oficial (sau nu?) revenirea lui Valentin Cilibeanu pe fotoliul de director al societății.

O licitație de 2,5 milioane de lei
Așezat în buricul tîrgului, sediul SC Urban, societate falimentară de mai bine de 5 ani, a fost pregătit pentru licitație la sfîrșitul anului trecut. Licitația a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2012, 15:07 (18690 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dezastru în învățământul ialomițean

Dezastru în învățămîntul ialomițean


34000 elevi înscriși la începutul anului, peste 4100 de elevi corigenți, 1100 elevi cu situația neîncheiată, 475 elevi neșcolarizați și un record de absențe de peste 526 mii! Acesta este raportul, pe scurt, al stării învățămîntului ialomițean în primul semestru al anului școlar 2011-2012.

Școlarii ialomițeni, între chiuluri și corigențe
În permanență reformat și aflat într-o continuă schimbare, sistemul de învățămînt aruncă elevii într-un haos absolut. Desigur, contribuitori de succes la acest eșec sînt cu siguranță și părinții, mult prea ocupați pentru a-și educa odraslele în «spiritul învățămîntului». Toate aceste concluzii pot fi trase de... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2012, 10:06 (21144 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF, drumeț în calea hoților

Concedierile afectează grav sistemele locale de irigații

ANIF, drumeț în calea hoților

În luna noiembrie a anului trecut, un ordin al Ministerului Agriculturii desființa ANIF în forma instituțională de pînă la acel moment. În urma desființării, peste 3500 de angajați din toată țara au rămas fără slujbe. În Ialomița, sistemul de irigații a fost paralizat, iar stațiile de pompare a apei au fost părăsite. Directorul ANIF Ialomița, Constantin Cîmpeanu, declară că «marele pericol în acest moment îl reprezintă furturile...».

Ordinul 82
La sfîrșitul lunii noiembrie, Ordinul 82 al Ministerului Agriculturii «privind unele măsuri de de organizare a activității de îmbunătățiri funciare» consfințea desființarea Administrației Naționale a Îmbunătățirilor Funciare.... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2012, 08:35 (22116 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatura administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița repetă politica bugetară de anul trecut

Dictatura administrației Ciupercă

Miercuri, 18 ianuarie 2012, consilierii locali au decis repartizarea pe bugetele locale ale celor 66 de unități administrative din Ialomița a sumei de 16 milioane de lei. Așa cum prognozam încă de la acel moment, repartizarea s-a făcut pe criterii politice, conform «necesităților administrative» enunțate de către președintele Silvian Ciupercă. Contestată vehement anul trecut, repartizarea bugetului aflat la dispoziția Consiliului Județean pe criterii politice nu a întîmpinat rezistență din partea minorității PD-L din cadrul Consiliului...

Istoria foarte mică a unei declarații
Miercuri, 18 ianuarie, în timp ce revoluționarii PSD scandau pe bulevardele Sloboziei «Jos ... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2012, 11:37 (17028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii de 6 ani, la clasa pregătitoare!

E oficial

Copiii de 6 ani, la clasa pregătitoare!

Începînd cu septembrie 2012, clasa pregătitoare devine obligatorie. Înscrierile vor debuta cu data de 5 martie și, potrivit autorităților, școala nu va organiza testări sau evaluări inițiale. Prezența prichindeilor în clasa pregătitoare va deveni obligatorie!

Cine intră la școală devreme, departe ajunge
Teoretic, clasa pregătitoare nu este o noutate absolută. Forma de învățămînt urmează să înlocuiască grupa pregătitoare din grădinițe. Diferența o face însă obligativitatea părinților de a-și înscrie copilul la clasa pregătitoare, formă de învățămînt ce se va organiza în cele mai multe dintre cazuri în școli. E drept, copiii urmează să dobîndească cunoștințele... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2012, 10:38 (15412 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pe drumurile naționale se circulă în coloană. Drumurile județene vor fi deszăpezite până sâmbătă, 28 ianuarie 2012, la prânz!

Ialomița, după viscol

Pe drumurile naționale se circulă în coloană. Drumurile județene vor fi deszăpezite pînă sîmbătă, 28 ianuarie 2012, la prînz!

Vineri, 27 ianuarie, la orele 12,30, prefectul Mădălin Teculescu a făcut un prim bilanț al stării drumurilor naționale și județene. Potrivit declarațiilor sale, la ora bilanțului «pe drumurile naționale se circulă în coloană, iar drumurile județene vor fi deszăpezite pînă sîmbătă la prînz!». În ciuda optimismului instituțional, situația drumurilor rămîne nesigură, iar prognoza meteo îngrijorătoare. În următoarele 10 zile sînt așteptate temperaturi extrem de scăzute, cu minime care pot atinge -19 grade Celsius!

Prefectul Teculescu este «relativ mulțumit» de intervențiile utilajelor
După 3 zile de Cod Galben și Portocaliu, județul Ialomița încearcă să reintre... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 16:58 (9009 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumurile județene, deblocate

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 16,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
Brazii-Maia (DJ101B);
Fierbinți-Maia (DJ101U);
Maia-Adîncata-DN1D (DJ101B);
Adîncata-Patru Frați (DJ201A);
Slobozia-Sudiți-Țăndărei (DJ201);
Cocora-Reviga (DJ102H);
Reviga- Crunti (DJ306A);
Tandarei-Movila-Fetesti (DJ212);
Bucu-Gheorghe Lazăr (DJ 213A);
Căzănești-Cocora (DJ203E);
Movilița-Dridu; Movilița-Drăgoești (DJ302);
Coșereni-Axintele (DJ201);
Manasia-Gîrbovi-limită jud. Buzău (DJ203B);
Axintele-Horia (DJ313);
DN2A-Gheorghe Doja (DJ306B);
DN2-Moldoveni (DJ201A).

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 16:10 (16655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Starea drumurilor

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 11,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
DJ101B Brazii-Maia;
DJ101B Maia-Adîncata;
DJ101U Fierbinți-Maia;
DJ201A Adîncata-Patru Frați;
DJ101 Adîncata-DN1D;
DJ102H Cocora-Reviga;
DJ212 Țăndărei-MovilaFetești;
DJ213A Bucu-Gheorghe Lazăr;
DJ203E Căzănești-Cocora;
DJ203B Gîrbovi-Manasia.

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment
Movilița-Dridu-Fierbinți;
Dridu-Jilavele;
Movilița-Roșiori-Drăgoiești;
Coșereni-Axintele;
Căzănești-Cocora-Reviga;
Gîrbovi-Valea Măcrișului-Grindu;
Slobozia-Sudiți-... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 12:58 (10055 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

cu roșu, drumuri cu probleme

Potrivit unei situații a Instituției Prefectului, joi, 26 ianuarie 2012, la orele 13,00, în Ialomița sînt probleme pe următoarele drumuri:

drumuri naționale
Urziceni-Jilavele-Armășești BLOCAT
Urziceni-Cotorca ÎNCHIS
Urziceni-Sinești ÎNCHIS
Urziceni-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Tovărășia-Buzău BLOCAT
Fetești-Drajna ÎNCHIS
Fetești-Călărași ÎNCHIS
Drajna-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Iazu-Brăila RESTRICȚIONAT AUTO >3,5 tone


drumuri județene
Fierbinți-Maia ÎNCHIS
Maia-Rădulești BLOCAT
Colelia-Grindu BLOCAT
Coșereni-Axintele BLOCAT
Patru Frați-Adîncata BLOCAT
Ciochina-Rași BLOCAT
Grindu-Valea Măcrișului; Valea Măcrișului-Gîrbovi BLOCAT[citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:57 (8493 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Serviciul de Ambulanță Ialomița este funcțional, dar nu poate opera pe întreg teritoriul județului Ialomița. Radu Paros, managerul instituției, solicită din partea bolnavilor înțelegere și le recomandă prudența.
«Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate. Asta înseamnă, în fapt, că nu putem ajunge în toate localitățile județului. În aceste condiții, recomandăm bolnavilor să sune la ambulanță doar în caz de maximă urgență, pentru că prioritatea noastră o reprezintă bolnavii cronici» a declarat Radu Paros.
În ciuda eforturilor întreprinse de autorități, și la acest moment două dintre ambulanțe se află în continuare blocate. Una dintre ele, la Movilița, transportă 4 bolnavi, dintre care doi au nevoie urgentă de dializă, iar cea de-a doua, la Afumați, urmează să fie deszăpezită după ce utilajele vor ajunge la fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:56 (15792 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 80% din drumurile județene sînt blocate!

Prefectura Ialomița: Se acționează pentru deblocarea drumurilor

SC Drumuri și Poduri SA Ialomița, societatea care are contract de întreținere și intervenții pentru anul 2012 pe drumurile județene a acționat în seara zilei miercuri, 25 ianuarie 2012, în zona Urziceni pentru scoaterea persoanelor din mașinile blocate și punerea acestora la adăpost. Din cauza viscolului puternic care acoperă cu zăpadă carosabilul în spatele utilajelor, rezultatul acestora este nul. Drumurile județene din Ialomița sînt blocate în proporție de 80%, întrucît utilajele nu pot interveni datorită accesului blocat de pe drumurile naționale.
Datorită căderilor masive de zăpadă și a viscolului au rămas în nămeți o wolă în zona Gîrbovi și o autobasculantă cu lamă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 13:20 (15593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Iarna, dezlănțuită în Bărăgan

Ialomița, paralizată de zăpadă

VEZI SITUAȚIA DRUMURILOR BLOCATE click pe poză

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița, fenomenele vizate de Codul Portocaliu fiind ninsorile abundente și viscolul. Un comunicat remis publicității de către Prefectură în această dimineață (joi, 26 ianiarie 2012) confirmă că la orele 9,00 un număr de 23 de localități erau complet izolate, căile naționale de comunicație rutieră sînt închise, iar 465 de persoane și 161 de autovehicule se află blocate pe drumurile județene. De asemenea, un număr de 43 de școli au fost închise temporar. Potrivit informațiilor oficiale, condul portocaliu... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 12:54 (13914 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managerul Paros își terorizează angajații

Scandal la Serviciul de Ambulanță Ialomița

Managerul Paros își terorizează angajații

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 20 ianuarie 2012, în cadrul unei conferințe managerul Serviciului Județean de Ambulanță, Radu Paros și-a acuzat voalat angajații de... furt. Este vorba de furtul de motorină, veșnica bănuială a managerului Paros. După o trecere sumară în revistă a activității instituției pe care o conduce, Paros s-a chinuit minute-n șir să atragă atenția asupra pericolului de la Ambulanță. Potrivit supozițiilor acestuia, folosind diferite tertipuri, ambulanțierii continuă nestingheriți să fure motorina din rezervoarele mașinilor de intervenții, invocînd consumuri mult mai mari ale mașinilor...
«Am dat o dispoziție prin care am dispus rețineri salariale pentru recuperarea... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2012, 10:35 (74063 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Banii europeni au ajuns la lideri

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Efortul de cîțiva ani al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» s-a concretizat recent prin semnarea unui contract de finanțare de 2,8 milioane de euro. Fondurile vor fi folosite în următoarele luni pentru realizarea Planului de Dezvoltare Locală propus de partenerii săi (finanțat prin Axa 4. LEADER). GAL «Dunărea de Jos» cuprinde 68 de membri, din care 21 sînt administrații publice locale. Sumele vor fi cheltuite în perioada 2012-2015 pentru a dezvolta infrastructura, pentru a crește productivitatea și valoarea adaugată a produselor din teritoriul GAL.

Lideri în LEADER
La nivelul județului Ialomița sînt acreditate 3 grupuri de acțiune locală care împreună vor cheltui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 17:11 (13055 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Subminarea economiei naționale, cu ajutorul funcționarilor SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE nu este singura infracțiune reținută în sarcina magnatului Ioan Niculae. Săptămîna precedentă, Direcția Națională Anticorupție a dispus trimiterea omului de afaceri în judecată. Acțiunea s-a petrecut după ce procurorii DNA au reușit să stabilească relațiile mafiote dintre marcanți membri ai Partidului Social Democrat și omul de afaceri. Evident, relația de «concubinaj» avea drept scop numirea în funcții de conducere în cadrul unor importante instituții publice a unor indivizi ce urmau să-l favorizeze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 16:51 (17239 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Autoritățile pariază pe energia verde

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Consiliul Județean Ialomița va aproba azi, 18 ianuarie 2012, un proiect de hotărîre prin care se demarează construirea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. Proiectul susținut de instituție este un răspuns la refuzul Ministerului Economiei de a aproba un proiect similar, demarat în anul 2009. Investiția este estimată la 800 mii de euro și va fi finalizată în 4 luni. Parcul de 0,5 MW va fi urmat de un altul, de 1,5 MW care va fi realizat în cadrul unui parteneriat public-privat.

Un proiect fără precedent
De cîțiva ani încoace, presa abundă de informații legate de intențiile autorităților județene de a realiza parcuri fotovoltaice finanțate din fonduri europene... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:32 (31810 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Mi-au nenorocit copilul!»

Scandal cu tentă sexuală la Urziceni

«Mi-au nenorocit copilul!»

Un posibil abuz sexual asupra unui copil de 12 ani revine în atenția opiniei publice după 8 luni de la consumarea lui. Potrivit părinților, ancheta Poliției trenează, iar autoritățile medicale ialomițene au refuzat pînă la sfîrșitul acestui an eliberarea unui certificat constatator. Mama copilului, Mihaela Măcelaru cere schimbarea ofițerilor care au anchetat cazul și pedepsirea medicului legist Maria Silaghi, «cea care timp de 6 luni de zile a tergiversat soluționarea cauzei!». Autorii posibiliului abuz sînt în continuare liberi...

Viol în plină zi, autoritățile întorc capul
Potrivit datelor furnizate de către ancheta preliminară, pe 28 mai 2011, Ionuț Măcelaru, la acel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:25 (19747 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

A început bătălia pentru buget

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

La nici două săptămîni de la debutul anului administrativ, cele 66 de administrații publice din Ialomița cer fonduri pentru continuarea investițiilor restante. Potrivit cifrelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție mai puțini bani decît anul trecut. Responsabilii instituției susțin că fondurile existente vor fi dirijate în funcție de prioritățile județene. Conform estimărilor oficiale, anul acesta bugetul județului este cu 10 la sută mai mic decît cel de anul trecut.

16 milioane pentru 66 de administrații
În urmă cu două săptămîni, primarii unităților adnimistrative din județ au fost convocați la Consiliul Județean Ialomița pentru «negocieri» legate... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:11 (10252 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accidente la Urziceni și Maia

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, pe DN2. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:45
(5549 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni salvează animale

Vineri, 10 septembrie a.c., în jurul orelor 19,55, pompieri din Urziceni au intervenit cu mijloacele din dotare în comuna Jilavele și au salvat un cățel căzut într-o fosă septică. De asemenea, sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:35
(4122 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 12 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11095, fiind înregistrate 18 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2021, 17:05
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11077, fiind înregistrate 15 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2021, 16:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Buzău, implicat într-un accident rutier. A fost depistat pozitiv la consum de canabis!

Joi seara, 9 septembrie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2/E85, în afara localității Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 17:10
(5756 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Din dorința de a veni în sprijinul părinților, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 10 septembrie 2021, prin Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:55
(5322 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 10 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11062, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:40
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 81,25 milioane de lei

Potrivit Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna august 2021 veniturile nete încasate la bugetul general consolidat al statului au fost în sumă totală de 81,25 milioane de lei, cu 11,5 ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:10
(3729 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

Joi, 9 septembrie a.c., polițiștii rutieri au desfășurat, la nivelul întregului județ, acțiuni de verificare a legalității transportului de marfă și persoane. Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 14:25
(4457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 9 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11048, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 16:50
(1886 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Fetești

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., pe raza municipiului Fetești, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 12:55
(4194 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 8 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11030, fiind înregistrate 21 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 17:05
(7451 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării pentru depistarea «muncii la negru»

În perioada 30.08-02.09.2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul fabricării produselor de brutărie și a produselor făinoase ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 15:55
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ion Roată

Marți, 7 septembrie a.c., în jurul orelor 19,00, echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 13:10
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

În dimineața zilei de marți, 7 septembrie a.c., pe DN21-E584 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce o tânără în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:35
(8427 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni punctuale de control, efectuând verificări la 61 de societăți comerciale/persoane fizice autorizate și obiective de interes, 3 operatori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 7 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11009, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:10
(2776 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Marți, 7 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe DN2A, zona Popas Chirana, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 13:05
(4882 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit luni, 6 septembrie a.c., la un accident rutier produs în comuna Coșereni în care au fost implicate 3 autoturisme și o autoutilitară. În urma evenimentului rutier au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:50
(1464 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 incendii de vegetație uscată

În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 5 incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Țăndărei, Fetești și Slobozia. În toate cazurile, cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:40
(3848 vizualizări - 0 comentarii)


Se întâmplă în Ialomița: Șoferi DROGAȚI la volan!

Polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant delict în noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., doi bărbați, în vârstă de 29 de ani, în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:30
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Jilavele au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN1D în comuna Jilavele, din direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:25
(2134 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 3-5 septembrie a.c., polițiștii Postului de Poliție Transporturi Navale Fetești au acționat în zona limitrofă a habitatelor piscicole, pentru combaterea braconajului piscicol. Pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:20
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 6 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10983, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 16:50
(3632 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 6 accidente în 3 zile

Vineri, 3 septembrie a.c., 3 echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare  și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 15:10
(3988 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grenadă neexplodată descoperită pe un teren viran

Vineri, 3 septembrie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu promptitudine cu o autospecială pirotehnică și au ridicat o grenadă defensivă ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:55
(6176 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni grenadă


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

Vineri, 3 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu de vegetație uscată, produs pe raza municipiului Fetești, pe terasamentul căii ferate.  Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:45
(3040 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 5 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10973, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2021, 16:50
(1719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10971, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2021, 17:05
(1708 vizualizări - 0 comentarii)


Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Vineri, 3 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în localitatea Bucșa, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:25
(2587 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...