Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Asistență socială la standarde europene pentru Fetești

Protopopiatul Fetești vrea să investească 1,5 milioane de euro

Asistență socială la standarde europene pentru Fetești

Orașul Fetești este considerat unul dintre cele mai sărace orașe ale județului. Însă cea mai mare problemă a zonei, apreciază autoritățile locale, o reprezintă lipsa unor servicii sociale adecvate nevoilor populației. Pentru a contrabalansa această carență majoră, Biroul de Asistență Socială al Protopopiatului Fetești propune transformarea fostului sediu al Primăriei Fetești într-un Centru Multifuncțional care să permită asigurarea unor sevicii de asistență socială la standarde europene. Investiția în viitorul Centru se ridică la circa 1,5 milioane de euro și urmează să fie asigurată din fonduri europene.

Sediul vechii Primării, Centru de Asistență Socială
Sediul vechii... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2011, 10:21 (21234 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Creangă a învins, Ionescu a surprins

Superturneu de tenis de masă la Slobozia

Creangă a învins, Ionescu a surprins

27-28 decembrie 2011 a fost perioada în care tenisul de masă a atras multă lume în Sala Sporturilor din Slobozia. Puternicul turneu organizat de firmele Transmin, La Costa, Vlase și Global Oil a demonstat că orașul nostru are un public avizat, care știe să guste din plin o astfel de competiție. A fost prezentă crema tenisului de masă românesc, dar și campionul Serbiei. Despre organizare și forța competiției am putea spune multe, dar mai bine îi lăsăm să vorbească pe cei care s-au aflat în scenă. Călin Creangă, învingătorul turneului: «Un public minunat și o organizare superbă, care ne-au făcut să etalăm cel mai bun tenis pe care-l știm. Poate voi reveni... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2011, 15:50 (15593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Topul primarilor care vor fi aleși din primul tur

Ce alege Ialomița cu ochii închiși

Topul primarilor care vor fi aleși din primul tur

În sfîrșit, Guvernul a decis comasarea alegerilor locale cu cele parlamentare. Vestea bulversează definitiv viața tihnită a șefilor locali de partide și ridică cota politică a primarilor ialomițeni. Încercăm să ne înscriem în trend oferind un top al primarilor care, în opinia noastră, vor fi aleși din primul tur. Fără a avea pretenția că sîntem infailibili, credem că topul nostru reflectă o realitate de care electoratul ialomițean ar trebui să țină seamă. Și nu vorbim, firește, despre electoratul care le garantează celor din top eligibilitatea, ci de masa tăcută de electori care ar putea schimba această realitate la alegerile din 2012.

Mutul de la Ograda (PSD)
Lilian... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2011, 15:47 (17030 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: primar top Ialomița

EVENIMENT

Luptă pentru viața Danielei Ochiverzi

Apel umanitar

Luptă pentru viața Danielei Ochiverzi

Daniela Ochiverzi are 4 ani și s-a născut cu o formă rară de cancer. Este elevă la grădinița de la bloc, pe strada Sadoveanu. Anul trecut, după 2 ani de luptă cu boala, doctorii le-au spus părinților că Daniela Ochiverzi e mai bine și că se poate întoarce la colegii ei. Apoi boala a recidivat: «Acum e la spital, luptă pentru viața ei. Luptă și părinții, dar nu au resurse. O păzesc din mașină, în fața spitalului, noapte de noapte!» explică aproape jenată educatoarea fetei, Ileana Condruț. «E drept, tratamentul e gratuit, dar doctorii costă. Totul costă... Nu ne-au cerut nimic, nici nu știu că facem asta! Dar tocmai de aceea trebuie să-i ajutăm...». Ca să sprijine eforturile financiare ale părinților... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2011, 11:23 (9944 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investițiile ialomițene caută surse de cofinanțare

Consiliul Județean Ialomița repartizează din doi în doi

Investițiile ialomițene caută surse de cofinanțare

Săptămîna trecută, Consiliul Județean Ialomița a aprobat alocarea a 500 mii de lei pentru cofinațarea programelor și proiectelor de dezvoltare locală. Suma completează cele 19 milioane lei distribuite de către autoritățile județene în luna februarie a acestui an pentru susținerea investițiilor cu fonduri europene sau guvernamentale derulate la nivelul celor 66 de administrații locale din Ialomița. Autoritățile locale susțin însă că sumele alocate pe parcursul anului sînt de 4-5 ori mai mici decît necesarul și caută surse alternative de finanțare...

500 mii de lei pentru echilibrarea bugetelor locale
Săptămîna trecută, în cadrul ședinței lunare a Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2011, 11:14 (17182 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia o salvează pe Alexandra Aron

Așa da!

Primăria Slobozia o salvează pe Alexandra Aron

Alexandra Aron, tînăra slobozeancă bolnavă de cancer, are o șansă la o viață normală. Administrația slobozeană a decis acordarea unui ajutor de urgență în valoare de 52000 lei. E drept, deocamdată, ajutorul se află în comisii, dar urmează să fie introdus pe ordinea de zi a următoarei ședințe de Consiliu Local. Iar Alexandra nu încetează să viseze la această minune...

Soldățica poloneză are o șansă
Alexandra Aron este o tînără care la cei 23 de ani ai săi a trecut prin nu mai puțin de 4 necruțătoare operații de creier. Medicii au reușit să-i extirpe un glioblastom cît o portocală. În ultimii ani, Alexandra a trăit mai mult în spital decît acasă. Dar, oriunde s-a aflat... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2011, 09:04 (16628 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni astrale pentru 2012

Previziuni astrale pentru 2012

a doua parte

BALANȚĂ
Carieră și de afaceri: Succes atît în cariera profesională, în tot ce întreprindeți. A doua jumătate a anului este mai optimistă și mai promițătoare. Decembrie este favorabil pentru noi oportunități de afaceri extrem de profitabile și asociații. Acționați însă cu prudență și analizați în profunzime înainte de a lua decizii majore.
Dragoste și relații: Previziunile despre dragoste, romantism, relația cu familia și prietenii, sînt foarte plăcute și încurajatoare. Cuplurile căsătorite vor avea relații de familie liniștite și armonioase. Balanțele singure vor fi văzute de ceilalți ca fiind foarte atractive și emanînd o senzualitate aparte. Astfel, vor... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 09:29 (12255 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elitele Europei în turneu la Slobozia

Tenis de masă

Elitele Europei în turneu la Slobozia

Anul 2011 a însemnat o poartă larg deschisă pentru pătrunderea tenisului de masă de înaltă ținută la Slobozia. În luna martie, Sala Sporturilor din Complexul Sportiv Municipal a găzduit o competiție care a reunit la start crema tenisului de masă autohton. După cum știți, la acea acțiune a fost prezentă și marea noastră campioană Otilia Bădescu, aceasta susținînd un joc demonstrativ. Săptămîna viitoare această disciplină sportivă va aduce la Slobozia mai multă adrenalină, valoare și spectaculozitate pentru că acum vorbim, pentru prima oară, despre un turneu internațional de tenis de masă în orașul nostru.

Premii de mii de euro și jucători de 24 K
27 și 28 decembrie sînt... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 08:17 (21783 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Șef de supermarket, arestat pentru furtul a peste 77000 lei din casierie! Banii ar fi fost pierduți la jocuri de noroc!

Potrivit unui comunicat al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful unui supermarket din Slobozia a fost arestat în cursul după-amiezii de sîmbătă, 24 decembrie 2011. Individul a fost arestat după ce o altă persoană a sesizat Poliției dispariția banilor din seiful magazinului. După cercetări, polițiștii au descoperit rapid făptuitorul, acesta recunoscînd că în perioada noiembrie-decembrie 2011 și-a însușit din casieria magazinului peste 77000 lei. Banii, conform cercetărilor polițiștilor, ar fi fost pierduți de bărbatul de 29 de ani, șef de supermarket, la sălile cu jocuri de noroc. De reținut că individul a întocmit chiar și documente fictive pentru a-și acoperi delapidarea. În... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 23:27 (34661 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Nașterea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Nașterea Domnului

† V I N C E N Ț I U
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor
Iubitului meu cler și popor, har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, iar din parte-mi, arhierești binecuvîntări!

Dreptmăritori creștini,
Sfînta Scriptură a Noului Testament se deschide cu Evanghelia după Matei, prima din cele patru evanghelii canonice, scrisă în limba aramaică, în jurul anului 50, pentru creștinii proveniți dintre iudeii din Palestina. Această versiune aramaică nu a ajuns pînă la noi, iar după anul 70, Sfîntul Matei s-a văzut nevoit să o rescrie în limba greacă, limba internațională a vremii, în care circula toată cultura Imperiului Roman. Sfîntul evanghelist Matei a trebuit să răspundă creștinilor din primele generații la o serie de întrebări: «Cine este Iisus Hristos?», «Care este originea Sa?», «De unde vine El?», «Unde S-a născut?». De aceea, Sfîntul evanghelist... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:34 (18271 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iulian Teodosiu, cel mai bun sportiv în 2011

Trei «săbii» pe podium la Gala Sportului Ialomițean

Iulian Teodosiu, cel mai bun sportiv în 2011

Anul sportiv 2011 și-a spus practic ultimul cuvînt și a facut-o pe 22 decembrie 2011, la Gala Sportului Ialomițean. Găzduită de Sala de Festivitați a Casei Fotbalului, manifestarea a adunat sportivi din toate disciplinele care figurează pe harta sportului ialomițean. Din păcate, avem și în 2011 aceeași plajă săracă de sporturi, cinci la număr, care se practică în sistem organizat în județul nostru. Rezultatele sînt promițătoare, dar aria de alegere pentru un copil care vrea să facă sport este una foarte restrînsă...

Primii performeri: oficialitățile!
Ca la orice gală care se respectă, primele aplauze au fost pentru oamenii cu funcții locale și județene care își pot... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:23 (13657 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

Partidul Democrat-Liberal Ialomița l-a condus pe Moș Crăciun la copiii din Centrul de Zi din Slobozia. În așteptarea sa, cei 50 de micuți au pregătit un spectacol special, cu dansuri, poezii și colinde, pentru a fi siguri că Moșul își va aminti de ei și la anul. Îmbrăcați de sărbătoare și emoționați de întâlnire, micuții artiști au fost răsplătiți cu aplauze, dar și cu daruri oferite de ajutoarele Moșului.
Și în zilelel următoare PD-L se prăgătește să bucure și alți copii, dar și persoane vîrstnice. În cadrul acțiunilor organizate vor fi premiați elevi cu rezultate școlare foarte bune, copiii primind cadouri.
Cu ocazia celei mai importante Sărbători creștine, PD-L Ialomița transmite ialomițenilor sincere urări de sănătate, bucurii și împliniri, viață îndelungată și liniște sufletească. Crăciun Fericit!... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:13 (8610 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în instanță

Preoții din Reviga, răspopiți!

După trei luni de eforturi, Consistoriul Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor i-a caterisit pe cei doi preoți de la Reviga. Reamintim că preoții Gheorghe și Casian Pandelică din Reviga s-au făcut vinovați de «neascultare, nelegiurile și schismă» în urma unor conflicte deschise cu oficialii Episcopiei. În pofida deciziei, cei doi preoți continuă să slujească și au dat în judecată Episcopia pentru a-și recîștiga drepturile astfel pierdute...

Povestea lui Gheorghe și Casian
Preotul Casian Pandelică a fost paroh la biserica din Reviga. La începutul lunii octombrie 2011, numele domniei sale a fost implicat într-un scandal public. Episcopia Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:05 (90511 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am rămas fără un picior din cauza doctorului Olaru!»

Noul președinte al Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

«Am rămas fără un picior din cauza doctorului Olaru!»

Deși pare greu de crezut, în Ialomița anului 2011, un cetățean din Țăndărei acuză un medic ialomițean de un malpraxis halucinant. Omul susține că incompetența medicului l-a făcut să-și piardă definitiv un picior... Acum, nea Florea, își tîrîie zilele în cele două cîrje... Între timp, medicul acuzat a fost ales președinte al Colegiului Medicilor Ialomița, iar orice demers juridic al victimei trece pe sub semnătura doctorului. Un scenariu telenovelestic și un individ rămas mutilat pe viață!

20 de ore: timp de reacție medicală la Spitalul Slobozia!
«Era 2 iunie 2010. Ora 9,00. Am avut un accident, o mașină a dat peste mine. Mi-a produs o deplasare de genunchi. Nu am avut... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 13:10 (43571 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Forbes de Țăndărei

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Averi de milioane de euro. Palate de lux și bolizi de sute de mii de euro. Sînt averile țiganilor din Țăndărei, cuantificate de jurnaliștii de la «VerticalNews» la peste 10 milioane de euro. Un top al celor mai bogați 50 de țigani din România, de unde nu lipsesc nici băștinașii noștri de la Țăndărei, orașul care a speriat Marea Britanie. Rromii nominalizați au în conturi milioane de euro și averi colosale și, cu siguranță, s-ar putea regăsi în prestigiosul Top Forbes. Potrivit «VerticalNews», averile țigănești au fost calculate în funcție de activitatea economică înregistrată la Registrul Comerțului, declarațiile proprii, plus aurul și bijuteriile, palatele și locuințele, dar și terenurile și... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2011, 08:19 (31764 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rareș Petre, micul Valdes al Sloboziei

Promisiune pentru viitor

Rareș Petre, micul Valdes al Sloboziei

O dată cu iarna vine și pauza competițională. E timpul să ne gîndim la viitorul sportului ialomițean, unul care, după cum veți vedea, sună chiar foarte bine!

Puștiul care închide poarta
Îl cheamă Rareș Petre și, la vîrsta de 9 ani (îi va împlini pe 30 decembrie!) este deja stăpîn peste careul de 16 metri. Este portarul de nădejde al puștilor de la CSS Slobozia și de doi ani, de cînd s-a înfrățit cu sportul rege, a lăsat urme sub formă de impresii excelente pe oriunde a apărat. Ion Ionescu, mustăciosul din poarta Unirii anilor ’80, a fost cel care i-a descoperit aptitudinile de purtător de mănuși. S-a întîmplat în 2009 și, o dată cu plecarea profesorului Ionescu de la... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2011, 08:11 (17749 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Protest public împotriva ASIROM

Ionel Dumitru cere dreptate în stradă

Slobozia: Protest public împotriva ASIROM

Ionel Dumitru, omul care acuză ASIROM că refuză plata unor daune de 60 mii de lei, a decis să protesteze public. Acțiunea de protest constă în pichetarea sediului ASIROM din Slobozia, pe o perioadă nedefinită. «Voi protesta aici pînă cînd ASIROM va respecta decizia judecătorească de achitare a daunelor» a declarat acesta. Reamintim că în aprilie 2002, în urma unui nefericit accident auto, Ionel Dumitru și-a pierdut fiul. După 10 ani de procese, Ionel Dumitru a obținut din partea unei instanțe din Mizil o hotărîre definitivă prin care asiguratorul de răspundere civilă, SC ASIROM SA, are obligația de a despăgubi partea civilă, respectiv pe Ionel Dumitru, cu 50 mii de lei, despăgubiri materiale și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2011, 11:41 (19978 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Doar 3 la sută dintre elevii ialomițeni sunt premianți!

Testele Inițiale confirmă o situație jenantă

Doar 3 la sută dintre elevii ialomițeni sînt premianți!

Aceasta este concluzia care rezultă din datele statistice centralizate de către Inspectoratul Școlar Ialomița în urma aplicării testelor inițiale. Testele s-au desfășurat în perioada 13-30 septembrie 2011 și au avut drept scop principal «evaluarea cunoștințelor și deprinderilor elevilor» pentru stabilirea unor metode optime de predare pe parcursul acestui an școlar.
În urma evaluării acestor rezultate s-a constatat că procentul mediilor situate între 9 și 10 se situează între 3 și 4 la sută, indiferent de ciclul de învățămînt testat. Cele mai mici procente au fost înregistrate la clasele de liceu, acolo unde 51% dintre elevi au obținut note sub 5.
Noul inspector general școlar, Luminița... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:43 (12206 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, în linia scandalurilor din învățămînt

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Un mail remis redacției atrage atenția asupra unei similitudini izbitoare între pozele făcute de Andreea Bododel la liceul Decebal din Constanța și elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Întrucît ne repugnă ipocrizia (și nu credem în înfierarea proletară a derapajelor adolescentine), singura noastră întrebare către agoră e: cine pe cine a imitat?!

Imitatio Bododel
Pentru că nu-l puteau asculta pe călugărul Thomas a Kampis la o petrecere de veterani, elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» au imitat-o pe anonima Bododel, sexy-eleva care a pozat pe catedră mai deunăzi la Liceul «Decebal» din Constanța.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:23 (266841 vizualizări - 167 comentarii)

EVENIMENT

Camătă la Urziceni

Cămătăreasa șefă Adriana Simion, arestată

Încet dar sigur, polițiștii ialomițeni scot la iveală cele mai răsunătoare cazuri de camătă. O femeie din Urziceni a fost arestată zilele trecute pentru că avea aceaste îndeletniciri. Asta după ce o altă rețea de cămătărie a fost destructurată în urmă cu cîteva luni...

Urziceni, orașul cămătarilor declarați
La sfîrșitul lunii octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni era reținut de procurori pentru implicarea în diverse activități de camătă și șantaj. De fapt, 11 indivizi din Urziceni erau reținuți pentru violare de domiciliu, lipsire de libertate în mod ilegal, șantaj, distrugere, tentativă de omor, favorizarea infractorului, mărturie mincinoasă, fals în înscrisuri... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:11 (14267 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
334 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Oferta de locuri de muncă, diversificată

Piața de muncă ialomițenă tinde spre revenire. Oferta locurilor de muncă devine din ce în ce mai diversificată, iar numărul posturilor vacante din ce în ce mai multe. Cel puțin așa reliefează ultima situație ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 11:57
(9273 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița a sărbătorit ecologic «1 Mai»

Duminică, 1 mai 2011, Organizația județeană a PSD Ialomița și Tineretul Social Democrat din Ialomița au organizat, cu prilejul Zilei Internaționale a Muncii, acțiuni de ecologizare în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:46
(9706 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Zărzărică, Zărzărea», la a XIX-a ediție

Ialomița: «Zărzărică, Zărzărea», la a XIX-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 6 mai 2011, faza locală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică, Zărzărea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:19
(8694 vizualizări - 2 comentarii)


APIA: Cereri pe suprafață pentru peste 4,5 milioane de hectare

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 1 martie-30 aprilie 2011, au fost depuse un număr de 779453 cereri de plată. Majoritatea fermierilor, respectiv 768733, au completat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:17
(7569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 74 locuri de muncă. Astfel, 3 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii, 57 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 14:30
(9588 vizualizări - 1 comentariu)


Spitalul «Anghel Saligny» din Fetești, inaugurare festivă

Vineri, 6 mai 2011, Spitalul «Anghel Saligny» din Fetești va fi inaugurat. Alături de personalul medical și reprezentanții comunității locale, la inaugurarea festivă sînt așteptați să participe și oficialități ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:46
(9978 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

În cursul zilei de 3 mai a.c., Postul de Poliție Săveni a fost sesizat despre faptul că Rădulescu Cristea, de 56 ani, a fost externat în seara zilei de 2 mai 2011, din Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:37
(10799 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O sabie și mai multe bâte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Slobozia: O sabie și mai multe bîte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani sînt cercetați de polițiști pentru deținerea unei săbii artizanale și a unor bîte. Acestea au fost găsite în habitaclul unui autoturism, mașina fiind depistată ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:22
(10376 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii au aplicat amenzi în valoare de 3000 lei și au confiscat 5 mc material lemnos transportat fără documente de proveniență. O patrulă mixtă polițiști-jandarmi a depistat marți, 3 mai a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:17
(9181 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat îngrășămintele de la firma unde lucrau

Polițiștii cercetează trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 45 și 56 ani, pentru furt calificat în dauna unei firme la care erau angajați.Marți, 3 mai a.c., Poliția a fost sesizată de agentul de pază al ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:15
(7225 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 18:58
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru accesarea de credite

Fermierii beneficiari ai ajutoarelor de stat pentru realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor și bunăstării și protecției porcinelor pot solicita Agenției de Plăți și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:35
(9364 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Transportatorii, verificați

Începînd de luni, 2 mai și pînă pe data de 25 mai, inspectorii ITM Ialomița vor desfășura prima etapă a Campaniei Naționale inițiate de Inspecția Muncii în domeniul transporturilor care are drept scop ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:27
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: A plecat de la azil

Fierbinți-Tîrg: A plecat de la azil

În cursul zilei de 26 aprilie a.c., Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că, în jurul orei 6.00, Dinescu Mihail, de 55 ani, a plecat din Centrul pentru persoane vîrstnice din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:21
(10247 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acuzat de viol, un tînăr a fost arestat

Un tînăr de 24 ani ce se sustrăgea urmăririi penale a fost prins ieri, 2 mai, de polițiștii slobozeni. Individul era condamnat la 5 ani de pușcărie pentru viol și șantaj, pedeapsă pronunțată de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9323 vizualizări - 2 comentarii)


Albești: Copil de 12 ani, hoț de fier vechi

Un minor de doar 12 ani este suspectul principal într-un dosar penal privind furtul mai multor materiale feroase dintr-o gospodărie. S-a întîmplat la Albești, luni, 2 mai, cînd un localnic a sesizat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9189 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A furat 300 litri de motorină

Furt calificat la Miloșești. Un tînăr ce abia împlinise vîrsta majoratului a furat din curte unui consătean aproximativ 300 litri de motorină. Furtul a fost anunțat polițiștilor din localitate sîmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(10365 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Evaziune cu lactate

Deși avea activitatea suspendată sanitar-veterinar încă din luna iulie 2010, o firmă din Munteni Buzău a produs nestingherită lactate și produse lactate. Asta pînă luni, 2 mai, cînd o echipă formată din ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:08
(8891 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bombă de aviație găsită în curte

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a intervenit sîmbătă, 30 aprilie, în jurul orei 16.00, pentru ridicarea unei bombe de aviație descoperită de un cetățean din localitatea Drăgoești, în timp ce săpa o ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 13:20
(8207 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără permis și beat a încălecat motocicleta. Și a acroșat o mașină!

Polițiștii îl cercetează pe un bărbat de 32 ani care s-a autoaccidentat în timp ce se deplasa cu o motocicletă. Acesta consumase în prealabil băuturi alcoolice și nu poseda permis de conducere. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:39
(5292 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism urmărit național, depistat în Ialomița

Polițiștii ialomițeni au organizat și executat vineri, 29 aprilie a.c., o acțiune pentru depistarea autoturismelor care figurează urmările național și internațional. Cu această ocazie, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:21
(7328 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi saci de scrumbie într-o autoutilitară condusă de un șofer băut

Polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza localității o autoutilitară la volanul căreia se afla un tînăr, de 24 ani, însoțit de un bărbat de 38 ani, ambii din comuna Giurgeni. Polițiștii au procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:06
(11535 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Doi infractori, după gratii

Agenții Postului de Poliție Munteni-Buzău au reușit în acest sfîrșit de săptămînă prinderea și încarcerarea a doi infractori, ambii din localitate, care se sustrăgeau executării pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:02
(15193 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de muzică sacră la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează, sîmbătă, 7 mai, un inedit concert de muzică sacră. Concerul va fi susținut de Corala ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 13:27
(9522 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Biciclist băut, accidentat

A băut și a plecat la plimbare cu bicicleta. Asta i-a adus unui bărbat de 44 ani, din Slobozia, ghinionul de a fi rănit într-un accident rutier. Din cauza consumului de alcool, biciclistul a căzut și a ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 10:48
(9301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși în acțiune

Patru bărbați și o femeie au fost prinși în flagrant de polițiști în apropierea Autostrăzii în timp ce încercau să fure o conductă metalică situată pe un teren viran. Pe scurt, cei cinci săpaseră un șanț ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 09:23
(9044 vizualizări - 2 comentarii)


Munteni Buzău: Viol și tîlhărie în plină stradă

Un individ de 20 ani din Munteni Buzău este cercetat pentru pentru viol și tîlhărie. Tînărul a fost reținut de polițiștii ialomițeni joi, 28 aprilie.
Pe scurt, în data de 16 aprilie, o localnică de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:22
(11318 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Hoți de cablu de cupru, prinși de polițiști

Trei tineri din localitatea ialomițeană Bucu sînt încarcerați în arestul Inspectoratului de Poliție Județean, acuzați fiind de furt calificat. Cei trei sînt suspecții principali într-un dosar penal cu privire ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(8753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu furt


Ialomița: Constănțeni reținuți pentru furt de motorină

Joi, 28 aprilie, doi bărbați de 23 și 24 ani, domiciliați în comuna Cumpăna-Constanța, au fost reținuți de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Miercuri, 27 aprilie, puțin după miezul nopții, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(7422 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Jilavele: A adormit cu țigarea aprinsă și a ars de viu

Un cetățean din comuna Jilavele și-a găsit sfîrșitul după ce locuința acestuia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 joi, 28 aprilie, în jurul orei 15.15, iar la fața locului s ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:34
(9278 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...