Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ziua Porților Deschise la IPJ Ialomița

Poliția și-a sărbătorit ziua alături de copii

click pe poză

Joi, 23 martie, sediul Inspectoratului Județean de Poliție a fost luat cu asalt. Cete de prichindei, curioși să descopere tainele vieții de polițist, au testat timp de mai multe ore echipamentele și tehnica de luptă ale polițiștilor ialomițeni. Atracția copiilor au reprezentat-o motocicletele de intervenție din dotarea IPJ, lăudate drept «mai rapide decît mașinile hoților». În acest mod, polițiștii ialomițeni au marcat Ziua Porților Deschise, activitate organizată cu ocazia sărbătorii Zilei Poliției Române.
Să reamintim că vineri, 25 martie 2011, Poliția Română sărbătorește 189 ani de existență, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia urmînd a se desfășura în acest sens o ședință festivă... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2011, 15:28 (11037 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are de dat furnizorilor peste 11 milioane lei

Administrația locală, înglodată în datorii

Slobozia are de dat furnizorilor peste 11 milioane lei

Potrivit datelor furnizate de administrația locală, Slobozia a cheltuit în 2010 cu 11 milioane lei mai mult decît a produs. Și nu a produs pentru că nu a reușit să încaseze! Așa se face că, la 1 ianuarie 2011, după un an lung și sărac financiar, capitala muncipiu de județ este mai datoare ca niciodată. Cum s-a ajuns aici, explică chiar reprezentanții autorităților locale: «În 2010, instituția noastră nu a beneficiat de subvenții și venituri de la bugetul de stat pentru asigurarea cheltuielilor necesare obiectivelor de investiții de interes național și local...».

Mai mult decît ne-a fost plapuma
La începutul anului 2010, administrația locală a anunțat contribuabilul slobozean... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 13:42 (10520 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

SOS silvicultura ialomițeană

6% din județ este pădure

SOS silvicultura ialomițeană

Ialomița este acoperită în proporție de 6 la sută de pădure. Puțin ar spune ecologiștii, dar suficient pentru cei care se ostenesc să conserve aurul verde al județului. Răspîndite de la un capăt la celălalt al județului, trupurile de pădure ialomițene acoperă aproximativ 23 de mii de hectare, pădure proprietate a statului și 3000 de hectare de pădure proprietate privată. Cel mai mare trup de pădure al Ialomiței este Groasa, cu 1560 de hectare... Dar astea sînt cifrele oficiale! Dincolo de rapoartele statistice se ascund însă mii de metri cubi de lemn tăiat ilegal și sute de hoți ce trăiesc exclusiv de pe urma pădurilor, orgolii și afaceri cel puțin dubioase cu și despre pădure.
Deși Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 06:34 (17075 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Luptă sindicală prin sondaje de opinie

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Un sondaj de opinie lansat de către filiala locală a Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt relevă faptul că 68,62 la sută dintre profesori consideră că «inspectorul general școlar Ilie Stavăr nu reprezintă corect personalul din învățămîntul ialomițean în ansamblul său». Chestionarul conține 7 întrebări și a fost completat de o treime dintre membrii de sindicat din județul Ialomița. În replică la rezultatele făcute publice de către liderul de sindicat, Traian Mitrea, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au declarat că «sondajul de opinie este irelevant și neprofesional» și că nu sînt interesați să facă comentarii.

Primul sondaj din istoria învățămîntului local... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2011, 05:12 (46279 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active (II)

Evoluția mediului de afaceri ialomițean reflectată de statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului se prezintă dezastruos. Asta din cauza faptului că, deși procesul de eliminare a firmelor de pe piața economică a încetinit, Ialomița rămîne în coada topului privind firmele active la nivelul județului.
Ultimele date statistice oferite publicității de reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează scriptic faptul că suspendările de activitate ale societăților ialomițene au scăzut. Dacă în perioada ianuarie-februarie 2010 numărul suspendărilor a fost de 72, în aceeași perioadă a anului 2011, doar 32 de societăți au fost suspendate. În continuare, la capitolul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2011, 09:33 (11416 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Vineri, 18 martie, filiala locală a Partidului Democrat-Liberal a organizat o conferință de presă în scopul mediatizării ultimelor noutăți în materie de reabilitare a drumurilor din fonduri guvernamentale. În acest sens, Cazacu Marinică, liderul PD-L a anunțat faptul că Ialomița va beneficia în următorii 2 ani de reconstrucția a 200 kilometri de drum. «50 kilometri vor fi drumuri județene, alți 150 kilometri fiind drumuri și străzi comunale» a precizat Cazacu. Cînd vor demara lucrările dar mai ales care este valoarea investiției în Ialomița sînt aspecte încă neclare la acest moment.... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2011, 19:07 (8599 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a acumulat în 2010 datorii de 53 milioane lei

Finanțele la bilanț

Ialomița a acumulat în 2010 datorii de 53 milioane lei

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a făcut bilanțul anual al activității desfășurate la nivelul anului 2010. Potrivit acestuia, cei 432 de angajați din cele 7 unități fiscale subordonate au reușit să administreze un număr total de 10181 de contribuaili (persoane juridice) și să realizeze un buget de aproape 600 milioane lei. Ce se ascunde în spatele cifrelor, vom încerca să înțelegem împreună, din declarațiile conducerii tricefale a Finanțelor ialomițene...

Azi la Fisc un leu depui: Contribuabilii ialomițeni vor să-și plătească datoriile către stat
Aceasta este concluzia oficialiilor DGFP Ialomița în urma rezultatelor financiare înregistrate la sfîrșitul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 12:08 (9104 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Crimă la Mărculești: Înjunghiat de propriul fiu

Crimă la Mărculești: Înjunghiat de propriul fiu

Un bărbat de 63 ani a sfîrșit tragic la finele săptămînii precedente fiind înjunghiat de propriul fiu. Macabra crimă s-a petrecut la Mărculești, sîmbătă, 12 martie, puțin după orele prînzului...

Gheorghiță, criminalul anunțat
Gheorghiță Pană, în vîrstă de 33 ani, este vestit în sat. Vestit pentru bătăile crunte pe care i le aplica tatălui său. Două coaste rupte, mîini fracturate și numeroase lovituri dure, sînt doar cîteva dintre poveștile spuse de apropiații familiei. Toate acestea se petreceau de ficare dată cînd Gheorghiță bea. Și cum acest fapt se consuma în mod mai mult decît frecvent, Gheorghiță a ajuns într-un final în mîinile polițiștilor. Sătul de bătăi și chin... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 16:59 (10476 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura pune sub semnul întrebării bugetele administrațiilor locale

Un război cît 66 de bugete

Prefectura pune sub semnul întrebării bugetele administrațiilor locale

După lupte de gherilă, întinse de-a lungul ultimelor patru luni din anul 2010, războiul declanșat de Instituția Prefectului împotriva Cosiliului Județean Ialomița a fost suspendat în așteptarea deciziei Curții de Apel București. Și cît au ținut zăpezile, oficialii instituțiilor mai susmenționate și-au lins rănile și au căutat noi soluții pentru impunerea politicilor administrative proprii. Armistițiul a fost rupt însă de către prefectul Mădălin Teculescu la 1 martie 2011, cînd a declarat că «majoritatea bugetelor administrațiilor locale s-ar putea să nu primească avizul de legalitate al Prefecturii». Deocamdată, singura instituție care negociază această decizie este Trezoreria Ialomița. Consiliul... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 11:52 (9793 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

S-a răsturnat de câteva ori pe câmp cu un taxi

Accident rutier la Iazu

S-a răsturnat de cîteva ori pe cîmp cu un taxi

Conducerea imprudentă a unei mașini a fost cauza principală a unui accident rutier petrecut duminică, 13 martie, în apropierea localității ialomițene Iazu. O femeie de 30 ani, pasageră în autoturism, a fost dusă de urgență la Spital cu răni grave.
Duminică, după-amiaza, Poliția și Ambulanțele goneau spre un accident rutier. Incidentul se produsese la aproximativ 4 kilometri de localitatea Iazu. O Dacia Logan, inscripționată pentru taximetrie, era răsturnată pe cîmp, în apropierea șoselei. Șoferul, un bărbat, de 34 ani, din București, a părăsit partea carosabilă pierzînd controlul autoturismului. La orele producerii accidentului, vizibilitatea era foarte bună, iar carosabilul era perfect uscat... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 11:19 (12019 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Iazu accident

Click aici

EVENIMENT

Tîlhar eliberat de instanță

O fetiță a fost atacată în plină stradă de un individ

O fetiță de 14 ani a fost tîlhărită în plină stradă. Infractorul a fost prins și arestat de polițiștii ialomițeni. Doar că individul este mai liber decît niciodată, grație unei decizii halucinante a instanței!

Adolescentă lovită de un infractor
O adolescentă din Slobozia a fost atacată cu violență în timp ce se deplasa pe strada Eternității din localitate. Incidentul s-a petrecut în urmă cu cîteva zile, duminică, 6 martie, în jurul orei 18.30. Copila se îndrepta spre domiciliu cînd a observat în spatele său un individ care se apropia cu repeziciune. Tînărul i-a solicitat fetei să-i dea telefonul mobil, iar în fața refuzului copilei individul a lovit-o violent în zona... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 06:11 (11310 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Ce vrăji a mai făcut «apa lui Ionașcu»?

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Nu trece o zi fără să mai aflăm ceva despre apa din sursa subterană. Dacă nu ne spune prefectul Teculescu, ne spune Noel de la DSP, dacă nu ne spun ei, ne spun laboratoarele... Ce te faci însă cînd însuși primarul Gabi Ionașcu pune la dispoziția opiniei publice rezultate indubitabile despre apa pe care o livrează populației? Ei, bine, la această întebare va trebui să răpundeți chiar dumneavoastră...

Comunicatul de presă
Miercuri, 9 martie, în cadrul unui comunicat de presă remis publicității, primarul Gabi Ionașcu anunță că analize profesioniste, emise de trei laboratoare diferite, contrazic declarațiile hazardate ale prefectului Mădălin Teculescu. Potrivit acestui comunicat... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2011, 18:07 (15077 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matac-Amara și Alexe-Căzănești, cercetați prealabil

Șefii de post, în vizorul comandantului Ștefu

Matac-Amara și Alexe-Căzănești, cercetați prealabil

Controalele interne în cadrul IPJ Ialomița continuă. Și, verificările ca verificările, dar să vedeți rezultatele. Iar, rezultatele ca rezultatele, dar să vedeți mai apoi urmările. Ce mai, o epidemie pe bune! Hepatite, boli cronice nedescoperite de ani întregi, internări sau tratamente greu de respectat la locul de muncă, toate în timpul unor cercetări prealabile...

Sînt controlat, deci mă tratez
Recent, corpul de control al Inspectoratului de Poliție Ialomița a «descins» mai ceva ca la un flagrant în mai multe posturi de poliție din județ. Potrivit surselor noastre bine informate, verificările fac parte dintr-un plan de control bine pus la punct, din ordinul și voința... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2011, 09:43 (56821 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban a murit. Trăiască...Urban!

Societatea de furnizare a apei, «oaia neagră» a administrației locale

Urban a murit. Trăiască...Urban!

De aproape 20 de ani, prin luna februarie, conducerea SC Urban emite și prezintă Adunării Generale a Acționarilor (consilierii locali ai Consiliului Municipal Slobozia) un raport anual privind activitatea firmei. Și tot de aproape 20 de ani, raportul este catastrofal, iar consilierii locali cer cu vehemență măsuri drastice și imediate pentru redresarea societății. Anul acesta, raportul a fost prezentat Consiliului Local într-o zi de joi, 24 februarie. Iar concluziile vă aparțin!

Urban a produs cu 25 la sută mai puțin decît anul trecut
Potrivit raportului prezentat Consiliului Local, rezultatele financiare brute ale SC Urban în anul 2010 sînt mai mici cu 25,5% față de... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2011, 11:40 (8255 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrică de cafea la Klevek Factory

Evaziune libaneză la Fetești

Fabrică de cafea la Klevek Factory

Un raid inopinat al mai multor reprezentanți ai instituțiilor publice de control din Ialomița la o fabrică de conserve din Fetești a iritat spiritele libaneze ale patronilor. Mai mult, oamenii legii s-au ales cu acuzații de agresiune fizică și abuzuri grosolane. Cert este faptul că, în urma controlului, fabrica a fost văduvită de vreo 11 mii de conserve, fără documente, dar și cu verificări suplimentare pentru zeci de tone de cafea ce urma a fi procesată la fabrica de la Fetești...

Alo, 112? Scandal la Klevek Factory!
Polițiști ialomițeni, comisari ai Gărzii Financiare, reprezentanți ai Direcției Sanitare Veterinare au descins în urmă cu două săptămîni, miercuri, 16... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2011, 05:49 (25349 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele subterane din județul Ialomița trebuie tratate pentru a fi potabile

Apele subterane din județul Ialomița trebuie tratate pentru a fi potabile

În ultimii ani, Ialomița a fost zguduită permanent de scandaluri publice privind calitatea apei furnizate locuitorilor județului. Pentru a pune capăt speculațiilor, autoritățile ialomițene au cerut rapoarte amănunțite legate de calitatea apei furnizate locuitorilor din pînzele freatice din subteran. Un ultim raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița confirmă faptul că apa din pînzele freatice de adîncime este potabilă cu condiția ca ea să fie tratată în funcție de particularitățile fiecărui foraj de extracție.

Apă bună după tratare
În spațiul hidrografic Buzău-Ialomița au fost identificate și delimitate 18 corpuri de apă subterană freatică din care 1... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2011, 12:27 (12851 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Dragoste cu năbădăi pe stîlpul de înaltă tensiune

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Joi, 3 martie, în toiul nopții, Nicolae Haidalac, un slobozean de 37 ani, cu un picior amputat, s-a urcat pe stîlpul de înaltă tensiune din imediata vecinătate a fostului CAP din Cartierul Bora și a amenințat că se aruncă în gol. El a cerut polițiștilor, alertați prin intermediul servicului de urgență 112 să îi fie rezolvată o problemă de familie. După 3 ore de negocieri, bărbatul a acceptat să coboare de pe stîlp. În cadrul operațiunii au fost mobilizați peste 30 de polițiști, pompieri și personal din cadrul Ambulanței Slobozia.

Amenințare cu sinuciderea prin 112
Joi seară, în jurul orelor 20.00, polițiștii din cadrul serviciului de ordine publică Slobozia au fost alertați... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 10:19 (9419 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Bani cu nemiluita pentru infrastructura stațiunii

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Cu proiecte de 10 milioane de euro aflate în diferite stadii de derulare, stațiunea Amara are șanse să redevină în următorii 3 ani una dintre destinațiile turistice de top ale țării. Ultima dintre realizările administrației locale o reprezintă aprobarea Ministerului Dezvoltării Regionale și Turismului pentru un proiect de «reabilitare a sistemelor de apă și canalizare, pecum și a stațiilor de tratare a apei potabile și stațiilor de epurare a apelor uzate». Potrivit declarațiilor reprezentanților administrației locale, proiectul va rezolva definitiv problema evacuării apelor uzate la nivelul orașului Amara și al stațiunii.

Amara, eligibilă!
Eforturile administrației locale... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 18:38 (35891 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat contractul cu Casa de Sănătate Ialomița

Scandal pentru nimic!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat contractul cu Casa de Sănătate Ialomița

După îndelungi negocieri, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cedat, semnînd actul adițional cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. În acest mod, conflictul privind finanțarea celei mai mari unități sanitare din județ s-a stins. Cel puțin pentru moment!

Mediere bucureșteană pentru Sănătate ialomițeană
La începutul lunii februarie, CJAS Ialomița a anunțat bugetul detaliat al primelor trei luni de Sănătate ialomițeană. Potrivit cifrelor, cea mai mare parte a bugetului în primele trei luni a fost redirecționată către spitalele ialomițene. Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit, potrivit bugetului, cîte 2,5 milioane lei lunar, dintre aceștia 1,... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 09:23 (15416 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Costică Strezoiu, directorul cu petiția

Culisele unei execuții politicianiste

Costică Strezoiu, directorul cu petiția

În urmă cu două săptămîni, Costică Strezoiu, directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis. O decizie controversată, rapidă și rămasă încă neînțeleasă. Oficial, demiterea s-a produs ca urmare a bulversării sistemului de învățămînt de noua lege a Educație. Un domeniu pe cît de vast pe atît de complicat și violat politic din toate perspectivele...

Istoria unei demiteri neanunțate
La jumătatea lunii februarie, într-o zi de miercuri, la primele ore ale dimineții, la Grupul Școlar «A.I. Cuza» se puneau bazele unui nou scandal ce avea să zguduie învățămîntul ialomițean. După o altercație verbală, inspectorul general Ilie Stavăr avea să-l demită, la fel de... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2011, 14:15 (43012 vizualizări - 36 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Joi, 21 ianuarie 2021, militarii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au intervenit pentru căutarea unui bărbat despre care există informații că, în data de 10 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 19:05
(2794 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini cu numere provizorii expirate

Polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic miercuri, 20 ianuarie 2021, pe DN2A,  în orașul Țăndărei, un bărbat în vârstă de 41 ani din localitatea Platonești, în timp ce conducea un autoturism cu ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 18:55
(5685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7420, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2021, 15:20
(1713 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7406, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2021, 15:40
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Incendiu din cauza coșului de fum

Lăcusteni: Incendiu din cauza coșului de fum

În dimineața zilei de miercuri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 3,20, la o casă din Lăcusteni a izbucnit un incendiu. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2021, 11:15
(5092 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7385, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2021, 15:35
(5023 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

Luni, 18 ianuarie 2021, în jurul orelor 23,20, la o casă din Fetești a izbucnit un incendiu. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2021, 12:30
(2625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul acestui sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au acționat, pe raza întregului județ, pentru combaterea și sancționarea nerespectării normelor privind circulația pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2021, 17:45
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 28000 de lei

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2, precum și pentru menținerea ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2021, 17:40
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 18 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7354, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2021, 15:30
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 17 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7343, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2021, 16:05
(2191 vizualizări - 0 comentarii)


Stejaru: Locuință cuprinsă de flăcări

Stejaru: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit sâmbătă, 16 ianuarie a.c., pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din Stejaru. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la bunurile din două camere ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2021, 12:00
(3259 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7330, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 15:40
(1318 vizualizări - 0 comentarii)


Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier

Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier

Pompierii din Slobozia au intervenit în ziua de sâmbătă, 16 ianuarie a.c., în localitatea Cosâmbești, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier, produs în urma impactului dintre două ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 15:15
(3055 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 26 de persoane au fost amendate pentru că au participat la un priveghi, fără a respecta măsurile de protecție sanitară

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele s-au sesizat din oficiu, cu privire la apariția în spațiul public a unor imagini de la un priveghi ce a avut loc în seara de 13 ianuarie a ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 14:48
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Întreruperi programate ale furnizării energiei electrice

E-Distribuție Dobrogea informează faptul că, în perioada 18-22 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice. Întreruperea curentului electric ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 17:40
(5737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier

Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier

În ziua de vineri, 15 ianuarie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație, în eveniment fiind implicate 3 autoturisme. În urma impactului dintre cele 3 mașini a rezultat rănirea ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 16:15
(2090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


ISU Ialomița: Recomandări privind utilizarea surselor de încălzire în zilele geroase

Potrivit unei informări a Administrației Naționale de Meteorologie, și în județul Ialomița se vor înregistra temperaturi foarte scăzute. Astfel, în intervalul 16-20 ianuarie 20201, pe parcursul nopților ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 16:10
(5281 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 44 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 15 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7314, cu 44 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 15:50
(2464 vizualizări - 0 comentarii)


Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni

Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni

Poetul național Mihai Eminescu spunea: «Biserica lui Mateiu Basarab și Varlaam, Maica spirituală a neamului românesc, care a născut unitatea limbei și unitatea etnică a poporului, ea care domnește puternică dincolo de granițele noastre și e azilul de mântuire națională în țări unde românul nu are stat, ce va deveni ea în mâna tagmei patriotice? Peste tot credințele vechi mor, un materialism brutal le ia locul, cultura secolului, mână în mână cu sărăcia claselor lucrătoare, amenință toată clădirea măreață a civilizației creștine» ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 15:05
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


ENGIE Romania, o nouă ofertă de energie electrică

ENGIE România lansează o nouă ofertă de energie electrică, care se poate contracta simplu, on-line-ENGIE Star. În contextul eliminării, de la 1 ianuarie 2021, a prețurilor reglementate la energie ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 13:50
(4326 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Salariul de bază minim brut-2300 de lei

Conform HG nr. 4 din 13 ianuarie 2021, publicată în Monitorul Oficial nr. 40/13.01.2021 începând cu data de 13 ianuarie 2021, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 21:25
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, surprins de radar cu 153 km/h. Nu avea permis de conducere!

În cursul zilei de miercuri, 13 ianuarie 2021, în jurul orelor 17,00,  polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe DN2A-E60, un șofer ce se deplasa din direcția Slobozia către Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 17:40
(4237 vizualizări - 1 comentariu)


Căzănești: Petrecere de logodnă, întreruptă de polițiști

82 de efective de poliție și poliție locală au fost la datorie în ultimele 24 de ore, împreună cu jandarmi și reprezentanți ai altor instituții cu atribuții de control, pentru verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 17:25
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 14 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7270, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 16:10
(2840 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noua Declarație unică 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabili interesați că Declarația unică (D112) a fost modificată prin Ordinul președintelui ANAF nr. 14 din 7 ianuarie 2021 pentru aprobarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 14:35
(2005 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER INTERNATIONAL SA
PL URZICENI angajează personal
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre cei mai mari
angajatori din Urziceni și angajăm următoarele categorii de personal:
• Electrician
• Stivuitorist
• Controlor calitate
• Mecanic întreținere
și reparații utilaje
• Operator chimist
• Muncitor necalificat

Oferim:
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport.

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal la
poarta societății din localitatea Urziceni,
DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)

14 Ianuarie 2021, 14:10


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 33000 de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 130 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 17:05
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în Campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă autorizarea plății regulare pentru Campania 2020, până la acest moment fiind autorizați la plată un număr de 760465 fermieri, reprezentând ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 16:05
(2419 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 13 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7242, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 15:55
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...