Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fabrică de cafea la Klevek Factory

Evaziune libaneză la Fetești

Fabrică de cafea la Klevek Factory

Un raid inopinat al mai multor reprezentanți ai instituțiilor publice de control din Ialomița la o fabrică de conserve din Fetești a iritat spiritele libaneze ale patronilor. Mai mult, oamenii legii s-au ales cu acuzații de agresiune fizică și abuzuri grosolane. Cert este faptul că, în urma controlului, fabrica a fost văduvită de vreo 11 mii de conserve, fără documente, dar și cu verificări suplimentare pentru zeci de tone de cafea ce urma a fi procesată la fabrica de la Fetești...

Alo, 112? Scandal la Klevek Factory!
Polițiști ialomițeni, comisari ai Gărzii Financiare, reprezentanți ai Direcției Sanitare Veterinare au descins în urmă cu două săptămîni, miercuri, 16... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2011, 05:49 (25353 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Apele subterane din județul Ialomița trebuie tratate pentru a fi potabile

Apele subterane din județul Ialomița trebuie tratate pentru a fi potabile

În ultimii ani, Ialomița a fost zguduită permanent de scandaluri publice privind calitatea apei furnizate locuitorilor județului. Pentru a pune capăt speculațiilor, autoritățile ialomițene au cerut rapoarte amănunțite legate de calitatea apei furnizate locuitorilor din pînzele freatice din subteran. Un ultim raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița confirmă faptul că apa din pînzele freatice de adîncime este potabilă cu condiția ca ea să fie tratată în funcție de particularitățile fiecărui foraj de extracție.

Apă bună după tratare
În spațiul hidrografic Buzău-Ialomița au fost identificate și delimitate 18 corpuri de apă subterană freatică din care 1... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2011, 12:27 (12857 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Dragoste cu năbădăi pe stîlpul de înaltă tensiune

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Joi, 3 martie, în toiul nopții, Nicolae Haidalac, un slobozean de 37 ani, cu un picior amputat, s-a urcat pe stîlpul de înaltă tensiune din imediata vecinătate a fostului CAP din Cartierul Bora și a amenințat că se aruncă în gol. El a cerut polițiștilor, alertați prin intermediul servicului de urgență 112 să îi fie rezolvată o problemă de familie. După 3 ore de negocieri, bărbatul a acceptat să coboare de pe stîlp. În cadrul operațiunii au fost mobilizați peste 30 de polițiști, pompieri și personal din cadrul Ambulanței Slobozia.

Amenințare cu sinuciderea prin 112
Joi seară, în jurul orelor 20.00, polițiștii din cadrul serviciului de ordine publică Slobozia au fost alertați... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 10:19 (9419 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Bani cu nemiluita pentru infrastructura stațiunii

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Cu proiecte de 10 milioane de euro aflate în diferite stadii de derulare, stațiunea Amara are șanse să redevină în următorii 3 ani una dintre destinațiile turistice de top ale țării. Ultima dintre realizările administrației locale o reprezintă aprobarea Ministerului Dezvoltării Regionale și Turismului pentru un proiect de «reabilitare a sistemelor de apă și canalizare, pecum și a stațiilor de tratare a apei potabile și stațiilor de epurare a apelor uzate». Potrivit declarațiilor reprezentanților administrației locale, proiectul va rezolva definitiv problema evacuării apelor uzate la nivelul orașului Amara și al stațiunii.

Amara, eligibilă!
Eforturile administrației locale... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 18:38 (35894 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat contractul cu Casa de Sănătate Ialomița

Scandal pentru nimic!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat contractul cu Casa de Sănătate Ialomița

După îndelungi negocieri, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cedat, semnînd actul adițional cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. În acest mod, conflictul privind finanțarea celei mai mari unități sanitare din județ s-a stins. Cel puțin pentru moment!

Mediere bucureșteană pentru Sănătate ialomițeană
La începutul lunii februarie, CJAS Ialomița a anunțat bugetul detaliat al primelor trei luni de Sănătate ialomițeană. Potrivit cifrelor, cea mai mare parte a bugetului în primele trei luni a fost redirecționată către spitalele ialomițene. Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit, potrivit bugetului, cîte 2,5 milioane lei lunar, dintre aceștia 1,... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 09:23 (15419 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Costică Strezoiu, directorul cu petiția

Culisele unei execuții politicianiste

Costică Strezoiu, directorul cu petiția

În urmă cu două săptămîni, Costică Strezoiu, directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis. O decizie controversată, rapidă și rămasă încă neînțeleasă. Oficial, demiterea s-a produs ca urmare a bulversării sistemului de învățămînt de noua lege a Educație. Un domeniu pe cît de vast pe atît de complicat și violat politic din toate perspectivele...

Istoria unei demiteri neanunțate
La jumătatea lunii februarie, într-o zi de miercuri, la primele ore ale dimineții, la Grupul Școlar «A.I. Cuza» se puneau bazele unui nou scandal ce avea să zguduie învățămîntul ialomițean. După o altercație verbală, inspectorul general Ilie Stavăr avea să-l demită, la fel de... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2011, 14:15 (43019 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active

Raport de criză

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active

Mediul de afaceri ialomițean se păbușește. Și dacă nu se prăbușește, se chinuie să supraviețuiască. Deși politicienii anunță triumfător finalul crizei și semnificative creșteri de natură economică, Ialomița rămîne codașă. Codașă la numărul de firme active...
Ialomița se situează pe unul dintre primele locuri de la coadă într-un top al firmelor răpuse de criza economică. Cel puțin așa reiese dintr-o situație statistică a Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție ce a dat publicității datele informative aferente lunii ianuarie 2011 la capitolul suspendări, dizolvări sau radieri voluntare de societăți comerciale.
La nivelul întregii țări, în luna ianuarie 2011 funcționau aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2011, 11:04 (18158 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia anului de grație 2011

Logan înghițit de-o groapă pe strada Independenței

click pe poză

Fotografiile alăturate au fost realizate luni, 28 februarie 2011, în jurul orelor 12.00, pe o stradă a municipiului reședință de județ Slobozia. Chiar dacă într-o asemenea situație comentariile sînt de prisos, ar fi totuși de adăugat că șoferul chiar nu a observat groapa, în zonă lucrările de schimbare a rețelei de apă fiind în plină desfășurare. Și nesemnalizate, am adăuga noi. Căci, cu toate că este o stradă intens circulată, nici constructorul și nici Primăria nu au catadicsit să avertizeze șoferii asupra «riscurilor» la care se expun îndrăznind să se aventureze pe strada cu pricina.... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2011, 13:10 (15638 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriela Copelea, juristul fantomă al Inspectoratului Școlar

«Am ajuns la concluzia că NU aveți proprietatea cuvintelor!»

În data de 8 februarie, în cadrul unei ședințe cu directorii unităților școlare din județul Ialomița, reprezentanții Inspectoratului Școlar sugerau introducerea «condicii de 8 ore», conform noii Legi a Educației. O săptămînă mai tîrziu, după un scandal public mediatizat pe posturile centrale de televiziune, inspectorul general Ilie Stavăr retracta indicațiile inițiale și îl demitea pe directorul Grupului Școlar «A. I. Cuza» din Slobozia pentru exces de zel. Vinovată pentru scandalul «condicii de 8 ore», jurista instituției, Gabriela Copelea, umilește public 200 de directori acuzîndu-i de ignoranță și necunoașterea limbii române...

Gabriela Copelea, juristul fantomă al Inspectoratului: «Am ajuns la concluzia că NU aveți proprietatea cuvintelor!»... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2011, 05:41 (13367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban datorează 1,2 milioane lei pentru exploatarea apei din sursa subterană

Cine plătește «apa lui Ionașcu»?

Urban datorează 1,2 milioane lei pentru exploatarea apei din sursa subterană

La începutul lunii februarie a anului în curs, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița anunța demararea procedurii de insolvență a SC Urban pentru o datorie de 1,2 milioane lei noi. În urmă cu două săptămîni, primarul Gabi Ionașcu cataloga această procedură drept «presiune politică» asupra sa și cerea sprijinul Consiliului Local în soluționarea litigiului. Potrivit documentelor oficiale, administrația locală și, ulterior, SC Urban, au datorii restante vechi de peste 3 ani. La acest moment, costurile exploatării pentru mia de metri cubi de apă subterană este de 57,52 de lei.

Fumigene marca Ionașcu
În 2007, cînd primarul Gabi Ionașcu și-a asumat paternitatea (și responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2011, 09:59 (14763 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul eveninment politic al anului

Patinoarul PSD a fost inaugurat de Dragobete

click pe poză

Joi, 24 februarie, primul patinoar din Slobozia a fost deschis publicului. Amplasat în Orășelul Copiilor din Slobozia, patinoarul a avut nevoie de mai bine de un an pentru a obține aprobările necesare intrării în legalitate. Prețul unei ore de distracție pornește de la 10 lei de persoană, cu condiția să veniți cu patinele din dotare.

Dacă PSD pe patine nu e, nimic nu e!
Deschis de Dragobete, primul patinoar din Slobozia s-a bucurat, în ciuda frigului de afară, de un real succes în rîndurile iubitorilor acestui sport. Deși seara de joi a fost una cu circuit închis, pe luciul patinoarului evoluînd doar concurenții din cadrul primului concurs de gen organizat de către proprietari... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2011, 09:42 (12760 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două taxiuri, incendiate de interlopi

Reglare de conturi în stil mafiot

Două taxiuri, incendiate de interlopi

În noaptea de marți spre miercuri, 22/23 februarie, la Amara, două taxiuri au fost incendiate intenționat chiar în curtea proprietarilor. Potrivit declarațiilor acestora, «incendierea mașinilor reprezintă o reglare de conturi între cei doi operatori de taxi și patronul firmei Nick Touring, Nicu Pericli». Surse din Poliție confirmă că «incendiatorul ar putea fi unul dintre interlopii locali».

«Le-au dat foc în curtea casei!»
Alexandru Mihalcea și Adrian Militaru, taximetriști autorizați din Amara, s-au trezit noaptea trecută cu autoturismele incendiate. Incidentul s-ar fi petrecut în toiul nopții, în jurul orelor 2.00, autoturismul lui Alexandru Mihalcea arzînd în totalitate... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2011, 10:31 (60255 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Am ieșit din criză!

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Săptămîna trecută administrația județeană a organizat o serie de 5 dezbateri publice pe tema proiectului de buget al județului pentru anul 2011. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are de cheltuit 100,287 milioane de lei, ceea ce reprezintă mai puțin decît în anul 2010. Vestea bună este că, în ciuda acestui amănunt bugetar, vom cheltui cu 3 procente mai mult, semn că Ialomița a ieșit din criză. Vestea proastă e că 75 la sută din aceste cheltuieli vor fi orientate către asigurarea funcționării aparatului administrativ și doar 25 la sută pentru dezvoltare.

Bani mai puțini, cheltuieli mai multe
Marți, 8 februarie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 06:14 (5368 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

Victimă a inconștienței părinților

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

O fetiță de doar 13 ani a fost dusă de urgență la Spitalul Județean. Copila suferise un avort spontan la 6 luni de sarcină. Iar toate acestea s-au petrecut sub ochii inconștienți ai părinților care au permis ca fetița să-și petreacă astfel copilăria...

Copil cu copil avortat
Săptămîna precedentă medicii ialomițeni s-au văzut puși în situația de a salva viața unei fetițe de 13 ani ce fusese adusă de urgență la Spital. Copila era însărcinată în luna a șasea și suferise un avort spontan. Imediat medicii au supus-o unei intervenții chirurgicale de chiuretaj, reușind astfel să-i salveze viața. Potrivit unor spuse medicale, fetița de doar 13 ani, din Ciochina, trăia de mai... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 17:25 (13559 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

ITM confirmă munca ilegală din transportul public

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

De două săptămîni, Independent a declanșat o campanie de presă în care demasca practicile ilegale din transportul public de călători de pe teritoriul județului nostru. Vineri, 11 februarie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a confirmat informațiile prezentate de noi. Potrivit rezultatelor unui control desfășurat de către inspectorii instituției, 21 din cei 36 de taximetriști controlați au declarat că «nu au semnat contract individual de muncă și nu figurau ca salariați declarați». Procentul, susțin reprezentanții ITM, poate fi considerat unul statistic care urmează a fi confirmat de către controalele care vor fi realizate în perioada imediat următoare.

Control încrucișat pe străzile Sloboziei... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 05:53 (12448 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Un buget de subzistență pentru capitala de județ

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Pe 10 februarie 2011, Consiliul Local Slobozia a decis aprobarea unei sume de 84868000 de lei reprezentînd bugetul orașului Slobozia pentru anul în curs. Suma, mai mică decît anul tecut, este considerată una de subzistență și se bazează, printre altele, pe debitele restante și estimările anuale legate de taxele și impozitele locale. Aprobat cu majoritate de voturi, bugetul acestui an reprezintă o oglindă obiectivă a unei administrații obligată în 2011 să-și reducă investițiile, să-și diminueze cheltuielile și să-și oblige contribuabilii la eforturi financiare suplimentare.

Unde sînt banii de altădată?
Scăderea veniturilor bugetare ale administrație locale nu reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 15:28 (5632 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

Miercuri, 17 februarie, la orele prînzului, directorul liceului «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis de inspectorul general Ilie Stavăr. Demiterea survine ca urmare a deciziei directorului Costică Strezoiu de a introduce în școală o a doua condică de prezență. Condica avea drept scop monitorizarea profesorilor potrivit unei reglementări controversate din noua Lege a Educației. Inspectorul General Ilie Stavăr a negat această evidență și a declarat sec: «Directorul Strezoiu a fost demis pentru că a încălcat articolul 1 al Ordinului 3753 al ministrului. Atît! Nu am nimic de comentat în acest sens».
Articolul la care face referire inspectorul general Ilie Stavăr precizează că noile modificări... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 15:01 (50041 vizualizări - 67 comentarii)

EVENIMENT

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

Slobozia arată ca după bombardament! Străzile sînt pline de cratere, apa e menajeră, populația e cu nervii la pămînt... Iar Ionașcu mai vrea un mandat! Atît de tare își dorește acest lucru încît ar fi dispus să facă orice compromis pentru realizarea acestuia... În acest context, erijarea sa într-un David administrativ luptînd cu Goliatul RAJA nu este decît rol. Un rol care însă ne-a costat 20 de milioane... De euro!

Dormi liniștit, Ionașcu veghează pentru tine!
Guvernarea lui Ionașcu a început în urmă cu 7 ani, cînd actualul primar al Sloboziei nu era decît un biet viceprimar fără viitor. Moartea lui Ioan Pinter l-a legitimat însă, iar anul de grație trecut pînă la alegeri... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 09:41 (10943 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Mitingul sărăcimii muncitoare

Mitingul sărăcimii muncitoare

Miercuri, 16 februarie, la orele 16.00, sediul Prefecturii Ialomița a fost pichetat de peste 200 de sindicaliști aparținînd organizațiilor sindicale afiliate Cartel ALFA. Angajați ai Combinatului, profesori în școlile județului sau salariați în cadrul sistemului ialomițean de Sănătate, oamenii au scandat în cor lozinci antiguvernametale și au cerut un Cod al Muncii nemodificat, precum și un pachet de legi sociale care să protejeze forța de muncă din România.

200 pentru România muncitoare
Deși a fost anunțat pentru orele 16.00, mitingul organizat de Cartel ALFA a debutat mai devreme. Cei 200 de manifestanți au scandat minute în șir lozinci antiguvernamentale, au adresat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 18:22 (13113 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

La Mărculești polițiștii ialomițeni au confirmat transportul ilegal de persoane

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

În cursul dimineții de miercuri, 16 februarie, o acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni a confirmat încă o dată fenomenul pirateriei în transportul public de călători. În urma acțiunii au fost ridicate plăcuțe, certificate de înmatriculare și s-au aplicat amenzi de peste 30 mii de lei.

Pirații racolează călătorii din zori
La ora 7,45, la filtrul de la Bora, după mai bine de 10 autoturisme oprite, polițiștii ialomițeni au identificat primul transportator ilegal. Mijlocul de transport, un microbuz 8+1, avînd numărul IL 01 ENO era încărcat cu 15 elevi. Șoferul a declarat că are un contract semnat cu Primăria din Mărculești, dar nu a putut face dovada existenței documentului... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 16:17 (11477 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4059 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2847 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3654 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2872 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2057 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5520 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3425 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4769 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3454 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4561 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2534 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2591 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...