Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Mai țineți minte bancul ăla cu meșterul nepriceput care spune că sculele nu sînt bune? Așa și cu Primăria Slobozia. Instituția ne anunță, printr-o adresă semnată de primarul Gabi Ionașcu, că n-a primit cele 4 milioane de lei necesare reabilitării sistemului de distribuție a apei din Slobozia, fapt care justifică în continuare calitatea execrabilă a apei furnizate populației.
Pentru a da greutate jalbei către populația orașului, același comunicat oferă o lungă listă de obiective finanțate din Fondul de rezevă bugetară aflat la dispoziția Guvernului României și concluzionează că aceste obiective sînt dovada incontestabilă a prigoanei politice la care este supus primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:09 (27693 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Direcția de Sănătate Publică, fără director

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Recent, DSP Ialomița a rămas fără conducere, după ce doctorul Corneliu Pană a demisionat din fruntea instituției. Medicul Pană a fost director al DSP cu sprijinul Partidului Democrat-Liberal. Actual, medicul a fost eliberat din funcție ca urmare a demisiei înaintate. Surse apropiate medicului susțin că demisia a survenit ca urmare a unor probleme medicale ale doctorului, Pană revenind la cabinetul individual de medicină de familie. Deocamdată, nimeni nu și-a exprimat intenția de a ocupa postul rămas vacant, stribuțiile de «șef» revenindu-i directorului adjunct Mihaela Dumitrescu.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 10:50 (31018 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Contraatac la baionetă pe tema apei potabile

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Războiul dintre primarul Gabi Ionașcu și prefectul Mădălin Teculescu capătă noi sensuri și dimensiuni. După ce timp de luni de zile s-au duelat în schimburi de focuri (a se citi declarații) inconsistente, cei doi combatanți au considerat de cuviință să treacă la artileria grea. Așa se face că Gabi Ionașcu a scos din dotare un ditamai interviul, publicat cu generozitate dezarmantă într-una dintre publicațiile locale, în care îl ciuruiește pe prefectul Teculescu mai ceva decît a ciuruit apa lui rețeaua publică. Pe cei care n-au citit interviul îi asigurăm că n-au pierdut nimic. Ba dimpotrivă, au cîștigat timp.
În replică, prefectul Mădălin Teculescu s-a aruncat în luptă cu arma sa favorită: mitraliera... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2010, 16:38 (33790 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Potrivit Times

Țăndărei e PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii din Marea Britanie

Ediția on-line a prestigiosului cotidian TIMES a dezvăluit joi, 8 aprilie a.c., cu lux de amănunte situația descoperită în urma descinderilor efectuate de polițiștii români la Țăndărei. Sub titlul «Poliția din România a arestat liderii traficanților de copii din Marea Britanie», jurnaliștii britanici explică pe larg situația constatată la fața locului și acuză autoritățile locale de tolerarea acestei situații. În continuare, vă prezentăm un fragment din articolul publicat:

«Liderii traficului cu copii care aruncă sute de cerșetori pe străzile din Marea Britanie au fost arestați după o serie de raiduri desfășurate ieri într-un oraș din România, unde vile opulente au răsărit pînă cînd această țară a aderat la Uniunea Europeană.
Potrivit polițiștilor, copiii romi, cu vîrste cuprinse între 7 și 15 ani, au fost cumpărați sau luați, eventual prin forță, de la părinții lor din mediul rural din România și instruiți să cerșească și să fure, cîștigînd astfel milioane de lire sterline pe an în Marea Britanie pentru șefii clanurilor. PLACA TURNANTĂ a traficului cu copii își are sediul în Țăndărei, un oraș din sudul României, care a fost declarat a fi responsabil pentru trimiterea de cel puțin 168 copii la Londra, de unde s-au împrăștiat și în alte și alte orașe din Marea Britanie. Capii rețelei de trafic se ocupau de documentele de călătorie pentru copii și de cazarea acestora în Marea Britanie, unde aceștia dormeau adesea în condiții precare, fiind obligați să predea banii pe care îi obțineau din cerșit.
Deoarece România a devenit membră a UE în 2007, descinderile de joi, 8 aprilie, fac parte dintr-o acțiune de anvergură care vizează anihilarea rețelelor de traficanți din Marea Britanie, Italia și Spania. Poliția, care a destructurat o rețea similară la Milano, a estimat că fiecare copil român producea circa 12000 euro într-o lună, prin furtul de carduri de credit și telefoanele mobile de pe străzi.
„Această rețea recruta copiii, obligîndu-i să cerșească și să se angajeze furturi mărunte în Marea Britanie“a declarat un oficial al Poliției din București. „Ei au fost luați de la familiile lor din Țăndărei și au fost forțați să fure din magazine și din buzunare. Vom vedea dacă acești copii au fost încredințat de bună voie de către părinții lor în schimbul unor sume de bani sau au fost luați cu forța“ a mai adăugat oficialul român»
... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 17:41 (36667 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

«Cei din urmă vor fi cei dintîi» sau «Pușca și cureaua lată, ce prefecți am fost odată»

De Ziua Jandarmeriei, autoritățile au tras cu pușca

Joi, 8 aprilie, pentru a marca Ziua Jandarmeriei, serbată pe 3 aprilie, reprezentații acestei arme au organizat un concurs de tir pentru presă. Evenimentul, desfășurat anual, s-a bucurat de această dată și de prezența civililor din administrația locală și județeană, care au răspuns în număr mare invitației.
Deși concursul de tir cu pistolul a fost singurul pentru care reprezentanții presei și ai administrației au fost punctați, interesul celor prezenți s-a concentrat asupra ședinței de tragere cu pistolul-mitralieră.
Printre cei care au îngenunchiat regulamentar pe aliniamentul de tragere s-a numărat Alexandru Stoica, fost militar de carieră, actualmente viceprimar al Sloboziei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2010, 12:52 (30978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Acțiunea de amploare la Țăndărei

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 168 de victime-copii

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală, împreună cu ofițeri de poliție din cadrul IGPR-DCCO, DGIPI, și cu sprijinul lucrătorilor din cadrul Jandarmeriei Române, au destructurat un grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală.
În fapt, se reține că membrii grupării infracționale organizate recrutau minori de etnie rromă, pe care îi treceau fraudulos frontiera spre Marea Britanie, unde îi exploatau, obligîndu-i să cerșească sau să comită infracțiuni stradale.
Racolarea minorilor se realiza din... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:25 (29639 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

20 de mii de credincioși la Sfintele Moaște

Moaștele Catedralei din Iași, în pelerinaj la Slobozia

Mii de slobozeni au urmat, în cadrul unei procesiuni religioase, racla cu Moaștele Sfinte adusă de la Iași. Racla a fost adusă la Slobozia, de către o delegație a eparhiei Sloboziei și Călărașilor, condusă de către Preacuviosul Rafael, starețul Mînăstirii «Sfinții Voievozi», eveniment prilejuit de cel de-al doilea hram al Mînăstirii din Slobozia, «Izvorul Tămăduirii».
Sfintele Moaște au fost aduse în fața Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia, iar din acest loc, alături de peste 1000 de credincioși, a pornit procesiunea de însoțire a Moaștelor la Mînăstirea «Sfinții Voievozi», unde vor fi depuse spre închinare, alături de moaștele care străjuiesc Mînăstirea, pînă luni, 12... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2010, 08:20 (26041 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

Chemgas Holding preia autorizațiile de mediu ale Amonil

La finele anului precedent, mai exact la începutul lunii octombrie 2009, Combinatul Chimic din Slobozia a rămas fără cele mai importante active. Chemgas Holding Corporation, creditorul ce a solicitat executarea silită a Amonil Slobozia, a cumpărat toate activele scoase la vînzare pentru suma de 57,13 milioane lei, valoarea fiind echivalentă cu creanța Amonil către societatea în cauză.
Chemgas Holding Corporation a fost singurul participant la licitația organizată în data de 6 octombrie 2009, pentru executarea silită «ordonată» de Riverside Development Limited, societate ce a fost creditorul Amonil în urma preluării colosalei creanțe de la Distrigaz. Iar Chemgas Holding este controlată, în proporție... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2010, 19:02 (33916 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Bălan, printre principalii finanțatori ai campaniei dr Sorin Oprescu

Marian Bălan, printre principalii finanțatori ai campaniei dr Sorin Oprescu

Zilele trecute, potrivit Legii 334/2006, privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale, a apărut lista în Monitorul Oficial al României, Partea I, cu persoanele fizice și juridice care au făcut într-un an fiscal donații a căror valoare cumulată depășește 10 salarii de bază minime brute pe țară.
Surprizele nu au întîrziat să apară, în Monitorul Oficial fiind nominalizat, pentru început, la capitolul «principali finanțatori ai PD-L», Cazacu Marinică. Președintele democrat-liberalilor ialomițeni a contribuit la visteria partidului, în 2009, cu fix 28452 de lei.
În ceea ce privește campania dr Sorin Oprescu, candidat independent la Președinția... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2010, 15:12 (27650 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarii pensionari, urmăriți general în Ialomița

Jihadul administrativ declanșat de Prefectură continuă

Primarii pensionari, urmăriți general în Ialomița

Ca să nu cheltuie, Doamne Ferește!, toți banii împrumutați de la FMI pe pensionarii de lux, guvernul Boc a decretat prin Legea nr. 329/2009, privind regimul de cumul pensie și salariu de la stat, ca pînă pe 9 decembrie 2009, toți pensionarii cu pensii mai mari de 1700 de lei să aleagă între pensie și veniturile de la bugetul public. Legea a fost intens ridiculizată în mass-media, așa că nu vom insista asupra ei. Iată însă că, la 5 luni de la intrarea sa în vigoare și mai puțin de 5 săptămîni pînă la abrogarea ei, legea cu pricina transformă beneficiarii ei în urmăriți general. Deocamdată, doar în Îalomița...

Fiat iustiția, et pereat Prefectura
Semnalul urmăririi generale... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2010, 10:52 (34069 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista neagră a șantierelor școlare ialomițene

Învățămîntul județean în reparații capitale

Lista neagră a șantierelor școlare ialomițene

De aproape 4 ani, școlile ialomițene se află într-un continuu proces de reabilitare. Un proces care a înghițit, potrivit estimărilor oficiale, mai bine de 100 milioane de lei noi. În ciuda acestor eforturi, în anul de grație 2010, pe teritoriul județului Ialomița există peste 30 de șantiere școlare, aflate în diferite stadii de execuție. Pentru finalizarea lucrărilor e nevoie de 5,5 milioane de lei noi, bani pe care reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița promite să-i obțină pînă la sfîrșitul anului școlar în curs. Dar numai pentru acele lucrări finalizate în proporție de 75%...

50 de milioane pentru finalizarea investițiilor
În decursul ultimilor ani, presa locală... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2010, 14:36 (28997 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un singur pacient, 930 de milioane

Topul celor mai scumpi bolnavi

Un singur pacient, 930 de milioane

Cel mai scump pacient tratat anul trecut în județul Ialomița a costat sistemul sanitar nu mai puțin de 937 milioane lei vechi pe un an de zile. Suferă de o boală cronică severă și nu este singurul. Bolnavii cronici aflați în statisticile Casei de Sănătate cheltuiesc, lunar, sute de milioane numai pentru tratamente, statul suportînd costurile medicamentelor integral.
Într-un sistem sanitar în care nimeni nu este mulțumit, nici de prețurile medicamentelor, nici de calitatea serviciilor, cu atît mai puțin de lipsa gratuităților, bolnavii cronici aflați pe listele Casei de Sănătate par a fi cea mai scumpă categorie de pacienți. Tratamentele acestora, extrem de costisitoare, ajung lunar la cîteva... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2010, 08:12 (29364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENțIU Prin Harul lui Dumnezeu Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, iar din parte-mi, arhierești binecuvîntări!

Așadar, dacă ați înviat împreună cu Hristos, căutați cele de sus, unde se află Hristos, șezînd de-a dreapta lui Dumnezeu (Coloseni 3,1)

Iubiți fii duhovnicești, Hristos a Înviat!
Mîntuitorul Iisus Hristos, vorbindu-le ucenicilor despre Înviere, leagă această minune de o bucurie nouă, pe care oamenii nu o mai cunoscuseră, o bucurie pe care nimic nu o poate împuțina sau lua de la cei care vor crede în realitatea Învierii. Mîntuitorul binevestește darul unei bucurii cerești, străină de nestatornică bucurie, amestecată de cele mai multe ori cu tristețea acestei lumi. Și această bucurie ne este dăruită de minunea Învierii Mîntuitorului Hristos, minune... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2010, 15:12 (36885 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudicii la bugetul statului de peste 54 milioane de lei Prejudicii la bugetul statului de peste 54 milioane de lei

Garda Financiară la bilanț

Prejudicii la bugetul statului de peste 54 milioane de lei

Bilanțul Gărzii Financiare Ialomița, aferent anului precedent, scoate la iveală cifre cel puțin îngrijorătoare. Valoarea amenzilor aplicate a crescut cu peste 12 procente, în timp ce valoarea confiscărilor a crescut cu peste 127%. 38 de sesizări penale au luat calea anchetatorilor.
Potrivit datelor statistice ce constituie bilanțul activității comisarilor financiari în anul 2009, peste 1890 de agenți economici au fost verificați, rezultatele controalelor concretizîndu-se în peste 54 milioane lei, sume suplimentare de virat la bugetul de stat. Pe scurt, valoarea amenzilor aplicate a fost stabilită de reprezentanții Gărzii la 2,2 milioane lei, valoarea bunurilor confiscate depășind cu puțin două... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2010, 09:12 (22862 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RADEF refuză de un an să predea cinematograful «Ialomița»

Ruinele grădinii de vară a Sloboziei au ajuns la tribunal

RADEF refuză de un an să predea cinematograful «Ialomița»

Prezentam în toamna anului trecut situația incredibilă cu care se confruntă Primăria Slobozia, obligată să cerșească Regiei Autonome a Distribuției și Exploatării Filmelor «România Film» respectarea dreptului legal de preluare a cinematografelor din Slobozia. Contactați telefonic, reprezentanții RADEF precizau la momentul respectiv că demersurile administrative sînt în curs și că situația va fi rezolvată în cel mai scurt timp. De atunci au trecut alte 6 luni, iar litigiul administrativ s-a mutat în instanță. Potrivit Legii 328 din 2006, privind cinematografia, grădina de vară și clădirile cinematografelor Ialomița și Galax trebuia să fie preluate de către administrația locală în termen de 6 ... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2010, 16:15 (25924 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grădinița JUNIOR și-a adjudecat trofeul «Steagul Verde»

Școală curată, elevi sănătoși

Grădinița JUNIOR și-a adjudecat trofeul «Steagul Verde»

După trei ani de activitate, grădinița JUNIOR din Slobozia, condusă de directorul Nina Zăinescu, a reușit o performanță unică în rîndul unităților școlare de profil. La sfîrșitul săptămînii precedente, celor 265 de preșcolari participanți la programul mondial ECO-ȘCOALA le-a fost acordată distincția «Steagul verde», pentru efortul și interesul manifestat în salvarea mediului înconjurător.

O grădiniță verde din creștet pînă-n tălpi
Programul ECO-ȘCOALA a debutat pentru grădinița JUNIOR în anul 2007, cu spijinul instituțiilor publice locale și al unor firme interesate de promovarea unor deprinderi ecologice în rîndurile elevilor. Dar motorul zecilor de... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2010, 06:22 (25234 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițist din Țăndărei, trimis în judecată pentru luare de mită

Polițist din Țăndărei, trimis în judecată pentru luare de mită

Un procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița a întocmit rechizitoriul prin care a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale și trimiterea în judecată a lui C.I.V., agent de poliție în cadrul IPJ Ialomița, Poliția orașului Țăndărei, pentru săvîrșirea infracțiunii de luare de mită.
Detaliind cazul, la data de 22 februarie 2010, agentul de poliție C.I.V. a intrat de serviciu, pe raza orașului Țăndărei, împreună cu un alt agent de poliție, deplasîndu-se cu un autovehicul din dotarea Poliției. Aproape de miezul nopții, C.I.V. a remarcat că din direcția Constanța-Slobozia venea un autovehicul și, apreciind că are un mers sinuos, a coborît din autoturismul în care se afla... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2010, 10:33 (31275 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

O elevă de clasa a IX-a apare într-un filmuleț porno pe internet

Scandal sexual la Liceul de Chimie

O elevă de clasa a IX-a apare într-un filmuleț porno pe internet

Mai multe fotografii ale unei adolescente în ipostaze sexy au apărut pe internet și pe site-urile cu conținut pornografic. Adolescenta, o elevă în clasa a IX-a a unui liceu slobozean, pozează în adevărate ipostaze compromițătoare. Existența unui «scurt-metraj» pornografic cu aceeași protagonistă a pus pe jar procurorii. În tot acest timp, autoritățile școlare încearcă o mușamalizare a penibilei situații. Faptele neortodoxe ale fetei sînt considerate de unii drept o abatere gravă de la conduita școlară, iar de alții drept un gest nevinovat, inocent, specific vîrstei...

Sex oral în timul liber
Filmulețele porno, cu eleve de doar 14-15 ani, fac furori pe internet. Sau au... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2010, 08:36 (48690 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Hagi, la Slobozia

«Regele» pe 1 Mai

Gheorghe Hagi, la Slobozia

Unirea Slobozia-Viitorul Constanța 1-2

Gheorghe Hagi a fost prezent în tribunele Stadionului «1 Mai» la meciul disputat între Unirea Slobozia și Viitorul Constanța. Partida a fost pierdută de uniriști, jucătorii «slobozeni» Nicușor Hertu și Aurelian Chițu, preluați de «Academia» patronată de Gheorghe Hagi și transferați la Viitorul Constanța, marcînd golurile victoriei marinarilor. Gheorghe Hagi, în exclusivitate pentru ziarul nostru, s-a declarat mulțumit de evoluția propriilor jucători. Mai multe amănunte despre meci și atmosfera din jurul «Regelui» citiți în Secțiunea Sport a site-ului.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:26 (29689 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Incendiu la generatorul de joasă tensiune al Spitalului Județean Slobozia

A luat foc Spitalul!

Incendiu la generatorul de joasă tensiune al Spitalului Județean Slobozia

În cursul acestei dimineți, pompierii au fost solicitați pentru o intervenție la generatorul de joasă tensiune al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit primelor informații, două dintre cablurile de joasă tensiune care alimentează blocurile operatoare ale instituției au cedat provocînd un scurtcircuit. Din cauza supraalimentării rețelei electrice, anumiți conductori electrici s-au supraîncălzit, efectul termic conducînd la aprinderea izolației acestora și la inundarea cu fum a construcției.
Horia Pîrgă, directorul Spitalului a declarat că incidentul nu a ridicat probleme în desfășurarea activităților curente. «În această dimineață, blocurile operatoare nu au avut programări pentru... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 12:16 (30505 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6382 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1880 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1964 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3740 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2252 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2478 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2028 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2292 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2489 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6070 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1645 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2941 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5118 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2541 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5534 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1687 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1967 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...