Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Bărbăție și Credință» pentru jandarmii ialomițeni

Decorații militare pentru misiunile din Kosovo

«Bărbăție și Credință» pentru jandarmii ialomițeni

Doi dintre jandarmii ialomițeni care au participat în decursul ultimului an la misiunile de pace din Kosovo au fost decorați cu Medalia «Bărbăție și Credință» clasa a III-a, cu însemn de război. Decretul prin care se conferă aceste decorații a fost semnat recent de Președintele României, Traian Băsescu. Astfel, plutonierul Mihalcea Florin și sergentul major Simoiu Georgel fac parte din grupul de 57 de ofițeri și subofițeri medaliați pentru merite deosebite în cadrul misiunii desfășurate sub egida Uniunii Europene, începînd cu luna decembrie 2008.
În semn de recunoștință și apreciere pentru profesionalismul dovedit pe timpul executării misiunilor, șapte ofițeri din cadrul Jandarmeriei Române... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 09:32 (14598 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Până mâine, la orele 13,00, toate drumurile județene să fie practicabile!»

Videoconferință cu prefecți și ordine de la premierul Boc

«Pînă mîine, la orele 13,00, toate drumurile județene să fie practicabile!»

Codul galben, din nou și pentru Ialomița
Primarii vor asigura alimentarea populației cu bunuri de strictă necesitate
Dializații județului, ținuți la spital


Codul galben ce va intra în vigoare miercuri, 10 februarie a.c., la orele 15,00, a constituit tema videoconferinței premierului Boc cu prefecții de azi, marți, 9 februarie. Primul ministru Emil Boc a trasat autorităților județene sarcini concrete legate de activitățile ce vor fi desfășurate în zilele următoare.
Potrivit specialiștilor, Codul galben ce intră în vigoare în după-amiaza zilei de miercuri va presupune căderi de precipitații abundente, ploile, lapovița și ninsorile cumulînd în decursul a cîtorva zile cantități de peste 40 de litri pe metrul pătrat.
«Toate drumurile județene să fie deblocate pînă mîine la orele 13,00, astfel încît pînă la orele 15,00, cînd intră în vigoare Codul galben, timp de două ore, toți primarii să aibă răgaz să alimenteze populația cu bunuri de strictă necesitate»... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 18:25 (14866 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Din nou Cod Galben pentru Ialomița

Din nou Cod Galben pentru Ialomița

Potrivit meteorologilor, începînd din după-amiaza zilei de 10 februarie, orele 15,00, și pînă în seara zilei de 11 februarie, orele 20,00, vor fi înregistrate precipitații însemnate cantitativ. Acestea, local, vor depăși 20 l/mp în Oltenia, Muntenia, jumătatea sudică a Moldovei, iar în Munții Banatului, Carpații Meridionali și Orientali 40 l/mp.
Precipitațiile vor fi la început mai ales sub formă de ninsoare, iar în cursul nopții și al zilei de joi se vor transforma în lapoviță și ploaie, îndeosebi la cîmpie și deal. Local se va produce polei.
De asemenea, vîntul se va intensifica treptat în regiunile sud-vestice, sudice și estice, dar mai ales la munte, unde rafalele pot depăși 90-100 km... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 16:56 (10955 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

INFOTRAFIC, UPDATE, ORA 13,00

Polițiștii ialomițeni informează că a fost reluat traficul rutier pe segmentele DN1D Urziceni-Ciorani și pe DN2C Slobozia-limită cu județul Buzău, circulația desfășurîndu-se în condiții normale, de iarnă, pe drumurile naționale care tranzitează județul.
Puțin după orele 13,00 situația drumurilor județene închise circulației se prezenta astfel:

DJ402 Hagiești-Lilieci
DJ101B Maia-Brazii
DJ203B Gîrbovi-Valea Măcrișului
DJ102 H Grindu-Cocora-Reviga
DJ201B Buești-Ivănești
DJ203F Iazu-Scânteia
DJ213A Bucu-Mărculești
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 13:50 (6557 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CIRCULAȚIE RELUATĂ PE SEGMENTE DE DRUM

Ialomița, paralizată de zăpadă și viscol: Localități izolate, drumuri blocate, școli închise

CIRCULAȚIE RELUATĂ PE SEGMENTE DE DRUM

UPDATE-INFOTRAFIC, marți, orele 10,00


Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că marți, 9 februarie 2010, orele 10,00, circulația a fost reluată pe tronsonul Slobozia-Urziceni, Slobozia-Amara, București-Urziceni-Buzău, ruta Urziceni-Ciorani (PH) rămînînd închisă.
De asemenea, încă de la primele ore ale dimineții, polițiștii au instituit 4 filtre, la Slobozia, Urziceni, Amara și limita cu județul Buzău, mașinile de tonaj mare fiind orientate în trafic controlat (în coloană de 10-15 autovehicule).
De reținut că, în continuare, drumurile comunale și județene rămîn blocate, autoritățile acționînd pentru deszăpezirea acestora.
Nu se înregistrează autoturisme sau persoane blocate în trafic.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2010, 10:36 (11219 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, paralizată de zăpadă și viscol: Localități izolate, drumuri blocate, școli închise UPDATE

Bătrînă găsită decedată pe o stradă din Grindu

INFOTRAFIC-UPDATE Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că a fost reluat traficul rutier pe DJ201 Coșereni-Axintele, precum și pe DC37 Balaciu-Crăsani.
Echipaje ale Poliției cu sprijinul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Platonești intervin cu un utilaj pentru deblocarea uni autoturism înzăpezit pe DJ212 Țăndărei-Movila, în apropierea localității Platonești. În autoturism se află 5 persoane, printre care și un copil în vîrstă de 3 ani și 4 luni.
De asemenea, cu sprijinul utilajelor aparținînd Secției de Drumuri Naționale Urziceni, o femeie cu sarcina avansată este transportată de la locuința sa din satul Horia, comuna Axintele către Spitalul... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2010, 19:26 (13785 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

300 de mașini au plecat, în coloană, spre București și Constanța

20 de ore, timp de așteptare pe drumul Slobozia-Urziceni

300 de mașini au plecat, în coloană, spre București și Constanța

Începînd cu această după-amiază, circulația rutieră pe DN2 București-Urziceni-Slobozia-Buzău a fost reluată. Parțial, căci autovehiculele s-au deplasat în coloană cu echipajele de deszăpezire și mașini de poliție în față. După 20 de ore de așteptare, o coloană de mașini a fost preluată de un echipaj al Poliției și dusă pînă la Urziceni. Asta după ce, din sens opus, sute de mașini au ajuns la intrare în Slobozia, o parte dintre acestea deplasîndu-se către Constanța. Înfrigurați și înfometați, oamenii așteptau semnalul autorităților de a înainta pe sensul de mers. «Coloanele de autovehicule vor fi preluate de polițiștii ialomițeni și conduse pînă la echipajele instituite la limitele cu județele Ilfov și Buzău, unde vor fi așteptate de acestea, pentru a-și continua deplasarea»... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2010, 17:09 (6754 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Secretarii primăriilor, pe lista neagră a guvernării locale

Secretarii primăriilor, pe lista neagră a guvernării locale

Măsura prefectului Mădălin Teculescu de a subordona secretarii primăriilor din județ a fost primită cu reticență de reprezentanții administrației locale. Reamintim că inițiativa fost avansată într-un raport înaintat la începutul acestui an Ministerului de Interne și are următorul conținut: «propunem revenirea la vechile reglementări prevăzute în Legea nr. 215/2001, privind administrația publică locală, referitoare la raporturile de subordonare ierarhică prefect-secretari de primării».

Primarii sînt circumspecți
Perfect justificată în birourile Prefecturii, măsura se izbește de reacții mai degrabă negative la nivelul administrațiilor locale. Suprasolicitate și... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2010, 13:58 (11194 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Localități izolate, drumuri blocate, școli închise

Ialomița, paralizată de zăpadă și viscol

Localități izolate, drumuri blocate, școli închise

UPDATE

UPDATE-INFOTRAFIC, ora 8,00
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că luni, 8 februarie 2010, orele 8,00, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, circulația este întreruptă pe următoarele segmente de drumuri naționale, județene și comunale:

DN 2 Urziceni -Ciocîrlia
DN 2A Slobozia-Urziceni
DN1D Urziceni-Ciorani (Prahova)
DN2C Slobozia-Grivița-Padina (Padina)
DN21A Țăndărei-Valea Ciorii-Bărăganu (BR)
DC19 dinspre DN2-sat Livedea
DJ313 Axintele-Horia
DJ101 Brazi-Nuci
DC15 A Brazi-Gherghița, județul Prahova
DC78 Brazi-Ciorani
DC20 Armășești-Malu Roșu
DJ201B Ciochina-Ciulnița
DC16 Adîncata-DN1D
DC4 Ion Roată-Valea Măcrișului
DJ203B Gîrbovi-Valea Măcrișului-Grindu
DC42 Valea Măcrișului-Grindași
DC306A Ciochina-Reviga
DC37 Balaciu-Crăsani
DC10 Jilavele-Slătioarele
DJ102H Miloșești-Cocora-Grindu
DJ211 Grivița-Roșiori
DC28 Smirna-Grivița
DJ201 Coșereni-Axintele
DJ212 Mihail Kogălniceanu-Viziru (BR)
DJ213 DN2A-Viziru (BR)
DJ101C Dridu-Fierbinți Tîrg
DJ213 Gura Ialomiței-Luciu
DJ203 E Căzănești-Cocora
DC51 Gheorghe Doja-DN2A
DJ201A Sudiți-Gura Văii-Săveni
DJ213A Bucu-Gheorghe Lazăr
DJ213A Bucu-Mărculești
DJ212 Platonești-Movila
DC14 Fierbinți-Maia
DJ203F Grivița-Murgeanca
... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2010, 12:26 (7900 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comasarea școlilor generează cheltuieli suplimentare pentru administrațiile locale

Inspectoratul școlar Județean bagă primăriile în faliment. Studiu de caz, Ciulnița

Comasarea școlilor generează cheltuieli suplimentare pentru administrațiile locale

Comasarea școlilor la nivel județean trezește incertitudini în masă. De la personalul didactic temător că va rămîne fără leafa de mîine și pînă la părinții care nu mai știu unde o să-și trimită odraslele la școală, toată lumea se întreabă care școli vor fi desființate și care vor supraviețui acestei acțiuni. Potrivit ultimelor informații, respezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au înaintat un număr de nu mai puțin de 217 dascăli ce urmează a rămîne fără un loc de muncă și 17 unități școlare propuse spre comasare. Cît de reale sînt cifrele sau ce schimbări se vor mai produce din acest punct de vedere rămîne să vedem la începutul anulul școlar 2010-2011, mai exact în luna septembrie a anului... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2010, 09:14 (11799 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Filtre și apă plată pentru unitățile de învățământ

Primele măsuri oficiale la criza apei

Filtre și apă plată pentru unitățile de învățămînt

• Comitetul Județean Pentru Situații de Urgență adoptă primele măsuri oficiale în criza apei
• Termene scadente de conformare pentru SC Urban
• Analize noi pentru apa furnizată populației

Pentru prima dată de la declanșarea scandalului legat de calitatea apei, autoritățile locale adoptă măsuri concrete de remediere a situației. Astfel, joi, 4 februarie a.c., în cadrul unei ședințe publice a Comitetului Județean Pentru Situații de Urgență s-a aprobat măsura inventarierii unităților școlare unde este furnizată apa din sursa subterană. Măsura, susțin autoritățile județene, a fost adoptată «în vederea identificării dispozitivelor de filtrare pentru apa furnizată de către SC URBAN Slobozia». Pentru unitățile școlare care nu au astfel de dispozitive s-a adoptat măsura asigurării furnizării apei plate, inclusiv pentru prepararea hranei. Dispoziția intră în vigoare începînd cu... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2010, 16:26 (12131 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala din Ciochina, închisă din cauza frigului

Incompetență administrativă pe sănătatea elevilor

Școala din Ciochina, închisă din cauza frigului

Școala din Ciochina a fost închisă de săptămîna trecută din lipsa combustibilului necesar pentru încălzirea claselor. Decizia a fost adoptată de conducerea școlii și aprobată de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița din considerente umanitare: «Nu mai puteam ține copiii în frig. Autoritățile locale, care aveau obligația de a asigura încălzirea școlii, nu au putut reînnoi stocul de combustibil în timp util. Așa că am aprobat această decizie, iar orele vor fi recuperate în săptămînile de după vacanță» ne-a declarat inspectorul general Ilie Stavăr.
Situația de la Ciochina se datorează proastei gestionări a sumelor alocate încălzirii celor trei unități scolare de pe raza comunei. Deși a dat asigurări... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2010, 19:42 (11568 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu fier și PESTICIDE pentru slobozeni

Apă cu fier și PESTICIDE pentru slobozeni

Apa din sursa subterană a slobozenilor pare să doboare orice record la capitolul substanțe componente interzise de legislația în domeniu. Mai mult, potrivit specialiștilor, apa de la Slobozia dăunează grav sănătății publice.
Miercuri, 3 februarie 2010, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Instituției Prefectului Județului Ialomița au oferit publicității ultimele concluzii ale analizelor la apa din sursa subterană a orașului, documente parafate de Laboratorul Național de Referință pentru Supravegherea Calității Apei, instituție componentă a Institutului Național de Sănătate Publică.
Probele de analiză s-au recoltata în perioada noiembrie-decembrie 2009, dintr-un număr de 32... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2010, 11:00 (15251 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean cheltuie 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Administrația nu ține cont de criză

Consiliul Județean cheltuie 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Bugetul județului Ialomița pentru anul 2010 este estimat la 1200 de miliarde de lei vechi. Repartizarea bugetară a fondurilor va fi făcută în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de la sfîrșitul acestei luni. Potrivit primelor estimări, nevoile investiționale ale județului sînt de patru ori mai mari decît sumele existente! Prioritățile județene rămîn aceleași: infrastructura rutieră, sănătatea și cultura.

Declarații și priorități
Miercuri, 3 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Consiliului Județean au făcut primele declarații referitoare la bugetul estimat pentru anul 2010. Cifra avansată de atutorități este de circa 1100-1200 miliarde... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2010, 17:58 (8729 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

WC public în aer liber, în centrul orașului Slobozia

25 de găleți de mizerie, aruncate zilnic în fața blocului

WC public în aer liber, în centrul orașului Slobozia

În cele ce urmează, vă prezentăm o situație incredibilă dar mai mult decît reală. La blocul N1, scara D, din imediata vecinătate a Casei de Cultură a Sindicatelor, la parter, Viorica Tender trăiește de aproape 3 săptămîni o dramă. Din cauza unei spărturi la coloana de apă din baie, toată mizeria colectată de WC-urile de la etajele superioare se varsă, la propriu, în casă. Zilnic femeia cară afară 25 de găleți de fecale și a devenit prizoniera propriei locuințe. «Începe pe la cinci dimineață, cînd se trezește lumea, după opt se oprește și am timp să o scot, iar la patru o iau de la capăt că vine lumea acasă de la serviciu. Zilnic scot 25 de găleți de rahat!» ne spune plîngînd femeia, care... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2010, 14:05 (17415 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul local face harcea-parcea transportul public

După taximetre, a venit rîndul autobuzelor

Consiliul local face harcea-parcea transportul public

După povestea fără sfîrșit a autorizațiilor pentru transportul în regim de taxi, a venit rîndul transportului în comun. La finele săptămînii trecute, în cadrul unei ședințe de consiliu local maraton, consilierii locali au decis, pe rînd, ba anularea concesionării transportul public de călători, ba aprobarea procedurii de negociere directă inițiată de Primăria Slobozia... Și au sfîrșit prin a fi amenințați public cu instanțele de judecată pentru că «au schimbat regulile în timpul jocului».

Cu autobuzul la Consiliul lăudat
Povestea al cărei epilog s-a consumat vineri, 22 ianuarie, sub votul repetat al consilierilor locali ai municipiului Slobozia, s-a istorisit de nenumărate... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2010, 13:16 (8570 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Înființarea Culturilor de Primăvară»

Publireportaj

«Înființarea Culturilor de Primăvară»

Joi, 28 ianuarie 2010, conducerea Expur, reprezentată de președintele Richard Randag, a susținut simpozionul «Înființarea Culturilor de Primăvară».
Desfășurat la Slobozia, simpozionul a beneficiat de prezența a numeroși fermieri din județele Ialomița și Călărași, reprezentanții partenerilor Expur, Limagrain și BASF, susținînd proiectul în fața celor prezenți.
«Suntem aici să discutăm despre o nouă relație cu dumneavoastră, fermierii, cei cu care am lucrat din 1997» a ținut să declare, încă din deschidere, președintele Expur, Richard Randag.
În continuare, Richard Randag a dezvoltat ideea proiectului propus de Expur, fermierilor fiindu-le prezentate avantajele de care vor beneficia colaborând... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2010, 11:10 (6922 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O nouă campanie APIA

«Află valoarea pămîntului tău! Recoltează fonduri europene!»

Începînd luni, 1 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a lansat campania «Află valoarea pămîntului tău! Recoltează fonduri europene!», în cadrul acesteia fermierii urmînd a fi informați cu privire la fondurile alocate schemelor/măsurilor de sprijin pe suprafață în anul 2010, precum și la modalitatea de accesare a acestora.
«Prin intermediul acestei campanii de informare dorim ca fiecare fermier să afle care sînt schemele de sprijn disponibile în acest an și, mai ales, care sînt condițiile care trebuie îndeplinite pentru a beneficia de plata pe suprafață. Informarea fermierilor este deosebit de importantă, atît pentru completarea corectă a cererilor, cît și pentru absorbția fondurilor alocate României»... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2010, 17:00 (10776 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Falși comisari ai Gărzii Financiare cer șpagă direct în conturi bancare

Criza naște metode inedite de înșelăciune

Falși comisari ai Gărzii Financiare cer șpagă direct în conturi bancare

Pe timp de criză financiară acută, pe piața infracțiunilor au apărut metode inedite de înșelăciune. După ce am intrat în posesia a două mărturii ce demonstrează incontestabil intenția de înșelăciune, sîntem în măsură să avertizăm comercianții despre cum ar putea să evite o țeapă...

«Sînt comisarul Moldovan, dă-mi șpagă să nu te ard»
Evident, numele este ipotetic căci identitatea adevăratului comisar nu poate să fie făcută publică, însă exprimarea de mai sus exprimă întocmai acțiunea infractorilor. Cu puțin înaintea Sărbătorilor de Iarnă, mai mulți agenți economici au fost «încercați» vigilent de infractori. Pe scurt, comercianții au fost contactați telefonic de diverși... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2010, 04:42 (14097 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Contrabandă cu țigări printre roșii și barabule

Garda Financiară face ce ție nu-ți place!

Contrabandă cu țigări printre roșii și barabule

Țigări de contrabandă printre mormane de roșii, mere și cartofi degerați?! Da! O stare de normalitate care durează deja de luni de zile. Și, în ciuda campaniei derulate de comisarii Gărzii Financiare Ialomița, șansele ca și mîine slobozenii să poată cere, o dată cu zarzavaturile pentru ciorbă, și «ceva roșeață» rămîn intacte. Pentru că tarabagii din Piața Agroalimentară a Sloboziei sînt prea săraci ca să poată trăi doar din cîntar.

Varianta Independent: Vedi Napoli e poi MORE
Afară e ger de crapă fierul tarabelor. Tarabagii de week-end s-au refugiat în hală, unde frigul e amorțit de răsuflarea lor înghețată. Chipurile sînt pămîntii de frig, clienții sînt puțini și zgribuliți... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2010, 05:12 (13670 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9830 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14112 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8042 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9720 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43621 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14583 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11859 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9093 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13879 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8893 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12683 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13626 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12175 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5014 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...