Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Nicolae Sitaru, noul președinte al Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România

Ialomița, reprezentată la vîrf în cadrul LAPAR

Nicolae Sitaru, noul președinte al Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România

Începînd de luni, 25 ianuarie a.c., consilierul județean Nicolae Sitaru este noul președinte interimar al LAPAR, organism național la care sînt afiliate asociații din peste 30 de județe din țară.
Numirea sa survine ca urmare a nominalizării fostului președinte, Adrian Rădulescu, pentru funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii.
La prima declarație a lui Nicolae Sitaru în noua sa calitate, acesta s-a arătat încîntat de oportunitatea care este oferită județului Ialomița prin numirea sa în funcție. «Este o șansă pentru Asociația noastră de a căpăta un nou grad de vizibilitate la nivelul regiunii și al țării. Sper ca în acest fel să putem lupta mai eficient pentru asigurarea unei finanțări corecte a agriculturii românești»... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2010, 19:12 (13269 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Cer să se revină la alimentarea cu apă asigurată de AMONIL»

Cazacu are soluții pentru criza apei

«Cer să se revină la alimentarea cu apă asigurată de AMONIL»

Sîmbătă, 23 ianuarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, președintele PD-L Ialomița a declarat că are soluții pentru criza apei. El a precizat că acuzațiile aduse de primarul Gabi Ionașcu sînt false și a invitat autoritățile locale la dialog.
«Presiunile politice pe care le invocă primarul Gabi Ionașcu nu explică faptul că apa e plină de rugină și improprie consumului. Eu nu am cerut instituțiilor abilitate decît să-și facă datoria, nimic mai mult. Dacă primarul consideră că acestea sînt presiuni politice, e problema lui» a declarat Cazacu.
Soluția propusă de Cazacu Marinică pentru ieșirea din criză constă în declararea sursei de apă subterană drept sursă de apă menajeră și... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2010, 11:20 (17814 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița pierde 360 de milioane lei pentru dezvoltarea infrastructurii

Din cauza conflictelor instituționale

Ialomița pierde 360 de milioane lei pentru dezvoltarea infrastructurii

Postcriza economică de la acest început de an este surclasată în Ialomița de un conflict de mare anvergură între Prefectură și Consiliul Județean Ialomița. Declanșat la sfîrșitul anului trecut, la nivel declarativ, el riscă să ia proporții pe măsură ce lupta pentru stabilirea bugetelor locale se acutizează. Iar miza lui, la o primă strigare, se ridică la 360 milioane de lei noi, valoarea teoretică a celor 36 de proiecte de renovare și dezvoltare a satelor.

Războiul declarațiilor
Prefectura Ialomița care a dat tonul acestui scandal public legat de modul în care proiectele derulate cu fonduri europene (dar sprijinite de cofinanțări locale care ajung pînă la 10-12% din... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2010, 14:18 (14471 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică A ANULAT autorizația de funcționare pentru sursa de apă subterană

Direcția de Sănătate Publică A ANULAT autorizația de funcționare pentru sursa de apă subterană

Vineri, 22 ianuarie a.c., la orele prînzului, DSP Ialomița a anulat autorizația de funcționare a SC Urban pentru sursa de apă subterană. Motivația legală pentru anularea autorizației este dată de faptul că SC Urban nu a respectat programul de conformare impus de legislația în vigoare. Decizia survine însă și ca urmare a presiunilor exercitate de Instituția Prefectului Ialomița, precum și de către liderul PD-L Marinică Cazacu, care a declarat, în repetate rînduri, că «situația existentă este intolerabilă».
Primarul Gabi Ionașcu a afirmat, în această după-amiază, că «decizia este una strict politică» și că va demonstra acest lucru în cadrul unei conferințe de presă comune... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2010, 18:32 (18879 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Gabi Ionașcu, sub asediul violet al flăcării portocalie

Autoritatea publică visează că apa este potabilă și nu numai

Primarul Gabi Ionașcu, sub asediul violet al flăcării portocalie

Vineri, 22 ianuarie, la orele 18,00, primarul Gabi Ionașcu a reacționat dur la decizia DSP de anulare a autorizației de funcționare pentru apa subterană. Alături de directorul SC Urban, primarul a susținut că această decizie este una exclusiv politică: «este vorba de presiuni politice concentrate din partea prefectului Mădălin Teculescu și a liderului PD-L Cazacu Marinică. Multe orașe se confruntă cu probleme legate de exploatarea apei din surse subterane. Dacă la Slobozia apa ar fi fost nicio problemă». Mai ponderat în declarații, Valentin Cilibeanu a afirmat că «decizia DSP este una excesivă. DSP se prevalează în anularea autorizației de un singur punct neîndeplinit din programul de conformare. Noi am solicitat în repetate rînduri o derogare a termenului impus fapt permis de lege. Nu l-am obținut și mă abțin de la orice comentariu. Asigur însă populația că SC Urban va continua să furnizeze apă potabilizată pînă la obținerea avizului. Deja am solicitat o ordonanță președințială în acest sens»... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2010, 18:29 (8534 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM cheltuie de 5 ori mai mult decît produce!

Joi, 21 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, AJOFM Ialomița a confirmat că județul nostru se află pe locul 6 în topul național al județelor cu cei mai mulți șomeri. Și cum o nenorocire nu vine niciodată singură... cheltuim și de 5 ori mai mult decît încasăm!

Potrivit datelor statistice furnizate de Agenția Județeană Ocupare a Forței de Muncă, la nivelul lunii decembrie 2009 Ialomița s-a clasat pe locul 6 în topul național cu un procent de șomeri de 11,6 la sută. Nicoleta Staicu, directorul Agenției, susține că această cifră se datorează, în principal, condițiilor economice, dar și lipsei de adaptare a forței de muncă la cerințele pieței.
Mai grav e însă faptul că această criză... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2010, 10:42 (7865 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Corn, lapte, mucegai și ață de sac

Rămîne cum s-a stabilit!

Corn, lapte, mucegai și ață de sac

După un semestru lung, în care autoritățile au încercat inutil să remedieze neajunsurile generate de gestionarea programului «cornul și laptele», situația rămîne neschimbată. Iar soluțiile întîrzie să apară.

Copiii mănîncă «mucegai și ațe»
Potrivit rezultatelor unui control organizat la în perioada 9-15 ianuarie a.c., un număr de 13 unități școlare din județ au fost controlate de reprezentanții DSV Ialomița care au constatat ceea ce fiecare dintre noi știe, de-acum, de ani. Cornul și laptele oferit copiilor este sub standardul alimentar. Mai mult decît atît, precizează reprezentanții DSV, în cazul cornurilor distribuite de SC Boromir Buzău, acestea conțin «ață de sac și pete de mucegai»... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2010, 17:06 (12418 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amonil și-a întrerupt parțial producția

Din cauza scăderii presiunii gazului metan pe magistrala de transport

Amonil și-a întrerupt parțial producția

Codul galben pentru județul nostru și temperaturile scăzute din ultimele zile au determinat oprirea activității de producție la Amonil SA, comunicarea remisă Bursei de Valori București evidențiind acest aspect. Astfel, «în data de 18 ianuarie 2010, în schimbul II, ca urmare a reducerii cotei de gaz metan, materie primă pentru obținerea îngrășămintelor cu azot la cota de avarie minimă, datorită scăderii presiunii gazului metan pe magistrala de transport determinată de condițiile meteorologice deosebite (temperaturi) scăzute, SC Amonil SA a fost determinată să întrerupă activitatea de producție la instalațiile de Amoniac, Kellogg, Uree Stripping și îngășăminte lichide UAN» informează reprezentanții... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2010, 17:31 (8108 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani din vânt pentru bugetul județului

Preț record pentru concesionarea unui hectar de teren în Ialomița

Bani din vînt pentru bugetul județului

După ce a încercat inutil vreme de 12 ani să eficientizeze exploatarea terenurilor aflate în proprietatea privată a județului, Consiliul Județean Ialomița reușește prima performanță notabilă din existența sa: concesionarea la un preț de 800 de lei pe hectar a terenurilor proprietate privată a județului din zona Giurgeni-Vlădeni.

Banii din vînt intră în conturile Consiliului
Istoria eficientizării terenurilor aflate în proprietatea privată a județului Ialomița se pierd în negura guvernărilor ultimei decade. Vă mai amintiți, probabil, celebra fermă de sturioni a lui Gheorghe Savu, întinsă pe 1000 de hectare și care ar fi trebuit să salveze România de la foamete și să... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2010, 11:43 (8401 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criminali încătușați în Ialomița

«Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, cu sprijinul tehnic și informativ al SRI și DGIPI și împreună cu ofițeri din cadrul BCCO Constanța și BCCO București, au procedat la destructurarea un grup infracțional organizat de anvergură, constituit din peste 10 persoane, avînd o structură ermetică, cu membri extrem de violenți, specializat în fraude macro-economice, vizînd prejudicierea unor firme, prin emiterea de file CEC sau bilete la ordin fără acoperire, în numele unor societăți fictive» informează un comunicat de presă al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism.
Gruparea criminală recent destructurată... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2010, 15:12 (21684 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția a amendat un procuror

Pentru că ar fi trecut pe roșu la semafor

Poliția a amendat un procuror

Fapt incredibil la Slobozia. Pentru prima data în istoria poliției locale un agent de siguranță publică a amendat un procuror pentru nerespectarea culorii roșii la semafor. Iar pentru ca incredibilul să devină senzațional sîntem în măsură să vă informăm că sancțiunea a fost aplicată după ce polițistul l-a urmărit pe procuror pînă în propriul birou!

Incredibil, dar adevărat
În cursul zile de joi, 14 ianuarie a.c., la una dintre trecerile semaforizate din Slobozia, un agent de siguranță publică din cadrul poliției locale a sesizat o mașină circulînd fără a opri regulamentar la culoarea roșie a semaforului. Plin de zel, polițistul a pornit în urmărirea potențialului contravenient... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2010, 18:33 (37634 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SLOBOZIA, la un pas de apa menajeră

SLOBOZIA, la un pas de apa menajeră

Epopeea sursei de apă a slobozenilor deschide în acest an un nou capitol. Potrivit declarațiilor autorităților locale, SC Urban poate pierde în orice clipă autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă subterană. Iar o declarație de ultimă oră a liderului PD-L, Cazacu Marinică, anunță începutul sfîrșitului. «Dacă autoritățile locale nu declară apa din sursa subterană drept apă menajeră, voi face plîngeri penale atît împotriva municipalității, cît și împotriva Direcției de Sănătate Publică» ne-a declarat, în exclusivitate, Cazacu.

Punct. Și de la capăt.
Anunțam la sfîrșitul anului trecut că viitorul sursei subterane de apă se află în... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2010, 06:12 (11360 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal de și în criză la Slobozia

Fotbal de și în criză la Slobozia

Ca și alte domenii, fotbalul slobozean este nevoit să strîngă cureaua. Nu sînt bani de transferuri, nu sînt bani de prime, nu sînt bani de echipament nou... Iar viitorul este și mai sumbru. Chiar dacă, prin absurd (Unirea Urziceni a demonstrat-o!), fotbalul slobozean ajunge în eșalonul secund, municipalitatea va anunța că nu sînt bani pentru... banalele deplasări la Botoșani sau Suceava. Despre cantonamente nu poate fi vorba, pentru că două săptămîni de pregătire în afara orașului implică cheltuieli de 600 milioane de lei vechi, mai mult decît suma tuturor salariilor pe o lună.

Bani deloc, transferuri ioc
În mare, acestea sînt aspectele începutului de sezon pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2010, 19:06 (7901 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

I-a dus iubitului din pușcărie droguri în tort

Cadou de Sfîntul Valentin

I-a dus iubitului din pușcărie droguri în tort

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism Ialomița, în colaborare cu polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, au finalizat cercetările și au trimis în judecată o tînără în vîrstă de 27 de ani, din municipiul București.
În sarcina acesteia s-a reținut că, în ziua de 14 februarie 2007, s-a prezentat la sectorul vizite, pachete și corespondență al Penitenciarului Slobozia cu alimente pentru concubinul său, deținut în această unitate, cu ocazia sărbătorii onomasticii acestuia de Sfîntul Valentin. Tînăra s-a folosit de o identitate falsă, cea a surorii deținutului, iar în tortul pe care i l-a adus concubinului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2010, 15:03 (12404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

924 de firme cu activitatea suspendată, 60 de societăți dizolvate, 336 de firme radiate

Criza economică și efectele produse

924 de firme cu activitatea suspendată, 60 de societăți dizolvate, 336 de firme radiate

9430 de agenți economici au reușit să «supraviețuiască» crizei financiare de anul precedent

Mediul de afaceri ialomițean a fost grav afectat de criza economică de anul precedent, iar anul acesta previziunile analiștilor financiari sînt la fel de sumbre. Statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție abilitată să centralizeze numărul agenților economici activi sau inactivi, confirmă declinul mediului de afaceri ialomițean. Ultima centralizare, oferită publicității la începutul săptămînii curente, detaliază numărul cererilor de suspendare a activității, dizolvare sau radiere voluntară din anul precedent.
Potrivit documentului, la nivelul județului Ialomița, în perioada ianuarie-decembrie 2009, 924 de agenți economici și-au suspendat activitatea, înregistrînd astfel o creștere de peste 2980%... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:29 (6990 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au aplicat zeci de amenzi în week-end-ul trecut

Polițiștii au aplicat zeci de amenzi în week-end-ul trecut

La finele săptămînii precedente, în perioada 8-10 ianuarie 2010, polițiștii ialomițeni au organizat, la nivelul județului, acțiuni ce au avut drept obiectiv asigurarea respectării legii, precum și creșterea gradului de siguranță a cetățeanului.
Astfel, în noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 9 spre 10 ianuarie a.c., agenții posturilor de poliție Albești, Ciulnița, Ciochina și Buești au desfășurat acțiuni comune, pe raza de competență, pentru prevenirea faptelor de tulburare a ordinii și liniștii publice și pentru prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul verificărilor, polițiștii au controlat 18 autovehicule și au legitimat 33 de persoane, fiind instituite 2 filtre rutiere. Cu ocazia... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2010, 17:22 (9310 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șoselele ialomițene și-au luat din nou tributul

Mamă și fiică, decedate într-un grav accident rutier

click pe poză

Accidentul s-a petrecut sîmbătă, 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,00, pe raza comunei Movilița. Acestea se aflau pe bancheta din spate a unui autoturism Dacia Logan, condus de soțul și tatăl lor, cînd mașina a intrat în coliziune cu un alt autoturism. Pentru a interveni la salvarea victimelor a fost alertat echipajul SMURD Urziceni, care s-a deplasat cu ambulanța din dotare la locul accidentului, intervenind în colaborare cu cadrele Serviciului Județean de Ambulanță pentru executarea a numeroase manevre de resuscitare mamei, în vîrstă de 29 ani, respectiv a micuței, de 6 ani. Însă acestea nu au mai putut fi salvate... Bărbatul, în vîrstă de 27 ani, a fost, de asemenea, rănit, fiind preluat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2010, 12:28 (10418 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Rata șomajului în luna decembrie 2009-11,6%

La sfîrșitul lunii decembrie 2009, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a fost înregistrat un număr de 12256 persoane ca șomeri, dintre care 6256 indemnizați, respectiv 6000 șomeri neindemnizați. Din numărul total de șomeri aflați în baza de date a Agenției la 31 decembrie 2009, 4829 sînt femei.
La finele lunii decembrie 2009, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 11,6 %, mai mare decît cea înregistrată la finele lunii noiembrie 2009, cînd s-a situat la 11%. ... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2010, 19:22 (4554 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești, de Boboteaza Cailor

(click pe poză)

Prin tradiție, ziua de Bobozează este pentru proprietarii de cai din Fetești și din împrejurimi, un prilej de a-și etala cele mai frumoase exemplare pe care le dețin. Anul acesta, la parada organizată pe 6 ianuarie au participat peste 40 de atelaje și aproape 100 de proprietari de cai, număr record potrivit aprecierilor organizatorilor. Botezul și parada cailor, desfășurate pe strada principala a municipiului s-au bucurat de prezența unui public extrem de numeros. Însă principala atracție a manifestării a fost concursul desfășurat pe malul Borcei, concurs dotat cu premii substanțiale în bani și harnașamente.
Evenimentul a fost organizat de către municipalitate și este o tradiție care datează... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 18:20 (20406 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cristian Ivan, noul șef al Poliției Slobozia

«Începînd cu data de 8 ianuarie 2010, în urma promovării concursului organizat în cursul zilei de marți, 5 ianuarie a.c., pentru funcția de Șef al Poliției Municipiului Slobozia, subcomisarul de poliție Cristian Ivan va îndeplini atribuțiunile specifice acestei funcții» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre de biroul de presă al IPJ Ialomița. Potrivit aceluiași comunicat, ofițerul are 33 de ani, este absolvent al Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, profilul «Cercetări penale», promoția 1998 și a ocupat succesiv mai multe funcții în cadrul IPJ Ialomița. Astfel, între 1998 și martie 2008, Cristian Ivan a fost ofițer specialist în cadrul Serviciului... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2010, 12:39 (17711 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2296 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2016 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2734 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10680 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2434 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2102 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1610 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1760 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3211 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3677 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2194 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1577 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2642 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2701 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3951 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7633 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul rutier, pe ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 17:35
(2296 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Trimis în judecată pentru «dare de mită» după ce a fost denunțat de un polițist

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița informează cu privire la faptul că, la data de 16 decembrie 2020, s-a reușit trimiterea în judecată a unui inculpat sub acuzația de «dare de mită». În ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:45
(7894 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescentă fugită de la domiciliu, descoperită în județul Brăila

Luni, 4 ianuarie 2021, polițiștii ialomițeni au fost sesizați de tatăl unei adolescente de 12 ani, cu domiciliul pe raza localității Iazu, cu privire la faptul că aceasta a dispărut de la domiciliu. Tatăl ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:35
(3357 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: Beat la volan, a intrat cu mașina în gard

Un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Valea Măcrișului, este cercetat penal de polițiști după ce a intrat cu mașina într-un gard. Acesta a fost depistat de
două ori conducând un autoturism sub influența ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:20
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Luni, 4 ianuarie 2021, polițiștii ialomițeni au continuat activitățile preventive referitoare la modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:10
(1660 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ordine de protecție emise de polițiști

În perioada 1-2 ianuarie 2021, polițiștii din Slobozia și Grivița au emis două ordine de protecție pe numele a doi bărbați de 37, respectiv 38 de ani. În primul caz este vorba despre o agresiune asupra ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 16:05
(2372 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...