Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mădălin Teculescu, noul prefect de Ialomița Mădălin Teculescu, noul prefect de Ialomița

Operațiunea decapitarea

Mădălin Teculescu, noul prefect de Ialomița

Joi, 1 octombrie, urmare a unei ședințe de Guvern, pe tema ieșirii de la guvernare a PSD, ministrul interimar al Administrației și Internelor, Vasile Blaga a anunțat eliberarea din funcții pentru toți prefecții susținuți de Partidul Social Democrat și înlocuirea acestora cu prefecți PD-L. Astfel prefectul Alecsandru Știucă a fost demis în cursul serii trecute, fiind înlocuit cu subprefectul Mădălin Teculescu. «Prefecții sînt reprezentanții Guvernului în teritoriu. De astăzi (n. red. 1 octombrie 2009), Guvernul are o altă componență politică și au fost eliberați din funcție o serie de prefecți, numiți alții, care nu au beneficiat de mobilitate și care urmează a da concursul pentru funcție» a anunțat... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2009, 09:38 (6156 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Gone in 38 minutes

Gone in 38 minutes

Joi, 1 octombrie, la orele 16,00, primarul Gabi Ionașcu a decis să-și alunge singur musca adusă de Băsescu de la București și așezată pe căciula sa. Primele sale cuvinte au fost «am discutat 38 de minute cu Traian Băsescu». Potrivit declarațiilor sale, «ce pot fi confirmate cu 4 martori», în cele 38 de minute Traian Băsescu nu i-a cerut nicio secundă sprijin pentru alegerile prezidențiale din noiembrie 2009. În schimb, primarul Gabi Ionașcu a cerut insistent președintelui să se implice în facilitarea transferului cinematografelor din Slobozia către autoritatea publică locală, precum și a sediului fostei unități militare și a Casei Armatei, dar și schimbarea rangului municipiului reședință de județ... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2009, 17:26 (7858 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un copil de doar cinci luni a fost omorât!!!

Urmarea eliberărilor mafioților de la Urziceni

Un copil de doar cinci luni a fost omorît!!!

Un tragic accident rutier s-a produs miercuri, 30 septembrie, în localitatea Afumați. Un copil de doar cinci luni a sfîrșit tragic, după ce mașina condusă de mama sa, și ea în stare foarte gravă, a fost lovită violent de un autoturism ce gonea pe șosea. Accidentul se înscrie în seria de evenimente rutiere grave petrecute din ce în ce mai des pe drumurile naționale. De această dată însă, accidentul petrecut în Afumați (re)aduce în atenția publicului gruparea de mafioți din Urziceni. Potrivit polițiștilor, accidentul a fost produs din vina șoferiței ce ar fi ieșit dintr-o benzinărie virînd la stînga, deși nu era permis. Din sensul opus, o mașină străină ce circula cu viteză mărită, a lovit autoturismul... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2009, 12:08 (6649 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Din Codrii Vlăsiei au mai rămas 4000 de hectare de păduri

Anul viitor vom împăduri mai puțin de 100 de hectare din 6000 posibile

Din Codrii Vlăsiei au mai rămas 4000 de hectare de păduri

Vă mai amintiți cum a prins România rădăcini la Sudiți, acum un an, pe 5 hectare de teren, în direct, la TV? Și cum a plantat ministrul mediului, Nicolae Nemirschi, cu excavatorul, un ditamai platanul de 20 de ani, care s-a uscat în pămînt timp de un an devenind zilele trecute lemn de foc? Dar cum promiteau atunci, de făcea ratingul clăbuci, oficialii locali și județeni că vor împăduri hectare cît vezi cu ochii, vă mai amintiți? Ei, bine, uitați-le toate, pentru că de 20 de ani încoace Ialomița se transformă într-un deșert pe care nimeni și nimic nu-l mai poate controla. Iar asta n-o spunem noi, ci datele oficiale care susțin că din 6178 de hectare aflate la dispoziția autorităților locale pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2009, 09:38 (8525 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Băsescu în Ialomița

Slobozia l-a cerut pe Iliescu la Interne (slowside)

Cunoscut pe harta politică a țării drept un județ roșu, Ialomița nu s-a dezmințit nici azi, miercuri, 30 septembrie, la vizita președintelui Traian Băsescu în Slobozia. După o așteptare de trei ore, provocată de cererea expresă a președintelui de a discuta cu șefii servciilor descentralizate, unul dintre susținătorii aduși de organizația PD-L Ialomița în fața Centrului Cultural a strigat: «Domnu' președinte, puneți-l pe Iliescu la Interne și terminați bîlciul!».

Vizită prezidențială la cabinetul deputatului liberal Pocora
Vizita prezidențială, după cum am și anunțat, a debutat la Fetești. Însă, contrar așteptărilor, primarul Catrinoiu nu l-a primit pe Băsescu în sediul... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 18:34 (6837 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are servicii de salubrizare în mediul rural

Banii din gunoaie miros a trafic de influență

Ialomița nu are servicii de salubrizare în mediul rural

La 16 iulie 2009, cele 150 de gropi de deșeuri neconforme de pe teritoriul județului au fost, oficial, închise. În urma lor a rămas însă gunoiul care se adună zilnic din fiecare gospodărie și obligația autorităților locale de a înființa servicii de salubritate la nivelul fiecărei localități pînă la sfîrșitul anului în curs. Cu trei luni înainte de termenul limită, autoritățile locale nu numai că nu au aceste servicii, dar s-au decis să le și vîndă. Termenul juridic pentru această afacere este «delegare de gestiune prin concesionarea serviciului de salubritate», iar amatorii pentru această afacere la limita legii sînt mai mulți decît poate piața satisface. Cît despre principiul după care se face... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2009, 17:45 (9156 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Băsescu, așteptat la Slobozia

Președintele Băsescu, așteptat la Slobozia

Miercuri, 30 septembrie 2009, președintele Traian Băsescu este așteptat la Slobozia pentru a inaugura activitățile desfășurate cu ocazia «Zilei Orezului», dar și a Tîrgului «Agroial Partner». Anul acesta, festivitățile au fost cuplate, iar evenimentul se desfășoară începînd de miercuri, 30 septembrie. Sărbătoarea va fi marcată de vizita președintelui Băsescu, aflat în periplu electoral în Ialomița. Potrivit programului anunțat, președintele României este așteptat la Fetești, la Galeriile «Lumina», în continuare urmînd un program de vizite pe teritoriul municipiului. În jurul prînzului, la orele 13,30, Băsescu și-ar fi programat o întîlnire de lucru cu primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2009, 17:41 (5687 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cinci tineri au murit secționați într-un accident rutier
(SLIDESHOW)

Cinci tineri au murit într-o tragedie rutieră petrecută în dimineața zilei de duminică, 27 septembrie. În timp ce se întorceau de la discotecă, din motive încă nestabilite de polițiști, mașina a ieșit de pe carosabil și s-a izbit violent de un copac. În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit că pe carosabil nu existau urme de frînare, iar viteza nu ar fi fost de doar 90 de kilometri la oră, la cît s-a oprit acul vitezometrului. Cei cinci tineri se întorceau de la discoteca din Malu, șoseaua era liberă, iar condițiile de trafic foarte bune. Autovehiculul a ieșit subit de pe carosabil și s-a izbit de parapetul de pe marginea șoselei. Tinerii, cu vîrste cuprinse între 24 și 27 de ani, 4 băieți... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 13:40 (7764 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița nu mai există vaccin antirabic

Sănătatea moare încet dar sigur

În Ialomița nu mai există vaccin antirabic

Deși problema cîinilor comunitari este una destul de controversată, la această controversă se adaugă o alta, produsă de această dată de carențele sistemului sanitar. În sensul că tratamentele antirabice acordate victimelor cîinilor comunitari și nu numai lipsesc cu desăvîrșire din unitățile spitalicești. În Ialomița nu mai există vaccin antirabic de aproape o lună de zile, pacienții mușcați de cîini sau alte animale ce pot transmite rabia fiind nevoiți să-și trateze rănile cu indiferență sau, în cele mai fericite cazuri, să «viziteze» Capitala pentru un simplu vaccin.
...
Zilele trecute, am fost contactați de un bunic contrariat de faptul că nepotul său, mușcat de un cîine... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 09:28 (6357 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 milioane de lei ca sa-ți bagi degetul în E-Slobozia

5 milioane de lei ca sa-ți bagi degetul în E-Slobozia

După principiul «cere și ți se va da degetul din mijloc», serviciul de investigații on-line al Primăriei Slobozia a decoperit o nouă oportunitate de a cheltui fondurile locale. Mici, ce-i drept, doar 2 la sută din cele 5 milioane de lei cît face inițiativa promovată de Valentin Băcanu. Mici, dar siguri, spunem noi... și imediat vă vom explica de ce!

E-Slobozia, la un clic distanță de contribuabil
Ieri, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, viceprimarul Valentin Băcanu a reșapat unul dintre proiectele cu finanțare europeană respinse în această vară. Proiectul se numește «E-Slobozia, oraș digital», are o valoare totală de 5 milioane de lei și, după... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2009, 17:35 (33856 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la invitarea în Consiliu a derbedeilor și huliganilor care cer taxă de protecție, la parcul eolian visat de Savu și rectificarea discreționară a fondurilor pentru primării

Ședința de Consiliu Județean

De la invitarea în Consiliu a derbedeilor și huliganilor care cer taxă de protecție, la parcul eolian visat de Savu și rectificarea discreționară a fondurilor pentru primării

Vineri, 25 septembrie, consilierii județeni s-au întrunit în ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița pe luna în curs. Anunțată ca dezbatere ce conținea 7 proiecte de hotărîre, ordinea de zi a fost suplimentată cu alte două proiecte. Ședința a debutat liniștit, liniște întrezărită și pe fețele celor 29 de consilieri prezenți pentru a ridica mîna conștiincios. Așezate strategic, cele mai importante hotărîri au fost inserate în prima și ultima poziție pe ordinea de zi. Și fiindcă eșecul constituirii societății Aqua Ialomița este mai aproape ca niciodată, primul proiect de hotărîre a fost tocmai modificarea acționariatului societății. Principala modificare a vizat eliminarea orașului Slobozia... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2009, 13:55 (8748 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un candidat la funcția de șef, un candidat la funcția de adjunct

Pretendenți la conducerea IPJ Ialomița

Un candidat la funcția de șef, un candidat la funcția de adjunct

Rămas fără conducere la finele lunii precedente în urma unor scandaluri, Inspectoratul Județean Ialomița este pe cale să-și înnoiască organigrama cu noi șefi în structura de comandă. În prezent, instituția a rămas fără inspector șef, funcțiile de adjuncți fiind, de asemenea, libere. Recent, pe site-ul ministerului Internelor și-a făcut apariția un anunț ce privea organizarea unui concurs pentre posturile menționate. Potrivit datelor oficiale ale Inspectoratului General al Poliției Române, pentru susținerea examenului s-au înscris doi candidați, unul pentru funcția de inspector șef, altul pentru funcția de inspector șef adjunct. «Pentru funcția de șef IPJ s-a înscris un singur candidat, care a... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 16:27 (7418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mircea Geoană, la debutul campaniei electorale

«Propun să trimitem pensionarilor medicamentele prin poștă» (slideshow)

Invitat astăzi la Slobozia Slobozia la Conferința Județeană a PSD Ialomița Mircea Geoană a dat startul la campania electorală în județul nostru. În cinstea lui, organizația județeană a PSD a amplasat pe artera principală a orașului corturi de campanie care au împărțit baloane și fluturași. Cu două ore înainte de Conferință, Geoană s-a întîlnit cu peste 200 de pensionari transportați din toate colțurile județului. Întîlnirea a avut loc într-unul dintre saloanele pentru nunți de lux ale orașului. Mircea Geoană a ținut un discurs electoral de o jumătate de oră, făcînd referire la principalele probleme cu care se confruntă pensionarii și a declarat, printre altele, «pentru ca pensionarii să nu mai... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 14:42 (12091 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Big Ben-ul de la Amara

Big Ben-ul de la Amara

Pentru că cei 7692 de locuitori numărați la recensămîntul din 2002 la Amara au ratat prilejul de a serba, la Londra, împlinirea a 150 de ani de la punerea în funcțiune a Big-Ben-ului londonez (31 mai 1859), primarul orașului Amara s-a decis să aducă Big-Ben-ul la Amara. Adevărul e că, de fapt, Big-Ben-ul de la Amara e ceva mai mic... Dar tot rămîne cea mai înaltă construcție din zonă, fapt care, trebuie să recunoașteți, pentru un oraș-stațiune ca Amara e o performanță notabilă.

Primărie ca la Viena, ceas ca la Londra
Primăria din Amara e veche. Atît de veche încît nicio firmă de construcții n-a putut să ia bani ca s-o mai renoveze... D-apăi să îi pună tichie de mărgăritar... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 08:33 (10542 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rozica vrea pentru partid Casa de Cultură a Sindicatelor

PSD Ialomița vrea să naționalizeze moștenirea sindicaliștilor

Rozica vrea pentru partid Casa de Cultură a Sindicatelor

Mai țineți minte domniile voastre pe Valeria Socol, consilierul județean PSD din Țăndărei, prin intermediul căreia președintele Ciupercă dădea tonul la cîntec în ședințele de consiliu județean prin 2007-2008? NU! Nu-i nici o pagubă, căci aveți tot timpul să vi-o reamintiți privind-o pe Rozica Șerban, o veche debitoare a filialei, prin gura căreia, săptămîna trecută, același omniprezent președinte Ciupercă a cerut, nici mai mult, nici mai puțin decît Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia. Evident, nu e decît o speculație. Dar, precum prevestirile lui Nostradamus, și aceasta are sîmburele ei de adevăr.
Din lumea celor care nu cuvîntă
Rozica Șerban este consilier local... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 15:55 (14170 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, apa izvorăște din asfalt

«Apa grea» de la Urban face șvaițer rețeaua

La Slobozia, apa izvorăște din asfalt

De două luni încoace, de la intrarea în funcțiune a sursei subterane de apă, rețeaua de canalizare a orașului s-a transformat într-un șvaițer uriaș, din care «apa grea» furnizată consumatorilor țîșnește de pretutindeni. Explicații sînt nenumărate: de la vechimea rețelelor și pînă la calitățile corozive ale noii ape, totul a fost declarat, explicat, sesizat și mediatizat în presa locală. Cum însă spectacolul mediatic orchestrat pro sau contra nu ține loc de soluții, în acest moment arterele orașului sînt pline de cratere active, din care apa curge nestingherită de săptămîni în șir.
«Așa curge de o lună!»
Prima sesizare vine de la blocul A6, din spatele sediului CEC. La fața... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 09:31 (7735 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Taximetriștii amenință Primăria Slobozia cu judecata

Taximetriștii amenință Primăria Slobozia cu judecata

Războiul taximetriștilor cu autoritățile locale din Slobozia pare fără sfîrșit. După 6 luni de conflicte deschise, 3 proteste de stradă și zeci de amînări, Primăria Slobozia se dovedește în continuare incapabilă să facă ordine în ograda publică. Iar incidentul de vineri, cînd un grup de taximetriști au luat cu asalt holurile Primăriei într-o nouă încercare de a obliga autoritățile să respecte legea, e doar începutul unei noi runde de confruntări. De data asta însă, taximetriștii locali (împărțiți în două tabere) se jură cu legea în mînă că vor tîrî autoritățile în instanță.

Primăria, luată cu asalt
Vineri, 18 septembrie, la orele prînzului, un grup de circa 20 de taximetriști... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2009, 17:08 (7859 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un nou program informatic lasă copiii fără alocație și mămicile fără indemnizație

Începînd de săptămîna precedentă, Agenția Județeană pentru Prestații Sociale Ialomița a implementat un nou sistem informatic de administrare a prestațiilor sociale, în acest mod acestea fiind gestionate în cadrul aceleiași familii, și nu separat, cum se întîmpla pînă acum. «Este un mod de a evita orice fraudă, prin alocarea acelorași drepturi acelorași persoane, în mai multe județe. În această situație s-au evidențiat o serie de neconcordanțe, care au condus la imposibilitatea de acordare a dreptului la prestații sociale către beneficiar, pe o perioadă determinată» susțin reprezentanții instituției. Printre situațiile cele mai frecvent întîlnite care au generat aceste deficiențe s-au regăsit alocația... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2009, 17:05 (7332 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Al doilea caz din sistemul de învățămînt

4 cazuri de gripă porcină, confirmate OFICIAL

Autoritățile județene sînt în alertă maximă după ce numărul îmbolnăvirilor cu gripă porcină a crescut. Potrivit, Ministerului Sănătății, al doilea caz de îmbolnăvire cu virusul gripal A/H1N1 în sistemul de învățămînt a fost depistat tot la liceul «Mihai Viteazul» din Slobozia. O colegă de clasă a tinerei depistate pozitiv săptămîna precedentă a fost confirmată în urma analizelor de laborator realizate de Institutul Național «Cantacuzino». Tînăra, în vîrstă de 16 ani, se află în prezent internată în spital, la Institutul «Matei Balș», urmînd tratament cu antivirale. «Ancheta epidemiologică relevă faptul că eleva a avut doar un contact care nu prezintă, deocamdată, semne de îmbolnăvire. Starea de... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2009, 12:26 (6270 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Intifada» gunoaielor

«Intifada» gunoaielor

După o primă rundă de controale prin primăriile din județ, soldată cu amenzi atent selecționate politic în valoare de 441 mii lei, Garda de Mediu Ialomița a decis reluarea operațiunii începînd cu data de ieri. Ca și tura trecută însă, controalele efectuate de comisarii instituției vor viza depozitele neconforme, iar nu cele necontrolate. Drept pentru care anunțăm pe acesta cale edilii locali din Ialomița că pot dormi liniștiți. Cu condiția să fi cotizat la timp!
Controlul mic face bugetul mare
Condusă de 3 luni după metode private (Ion Grigore, noul director al instituției vine din mediul privat de afaceri), Garda de Mediu Ialomița se poate deja lăuda cu două controale tematice... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2009, 08:01 (7886 vizualizări - 5 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
226 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Patru hoți, prinși de polițiști

Patru tineri cu vîrste cuprinde între 16 și 27 ani sînt cercetați de polițiști pentru furt. Cei patru sînt acuzați că în perioada 10-26 aprilie au furat de pe raza comunei Munteni Buzău, din curtea a două ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:37
(8584 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Conducea cu permisul anulat

S-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd deși avea permisul anulat. Este vorda despre un tînăr, de 21 ani, din localitatea ialomițeană Jilavele, ce a fost depistat de polițiști miercuri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:36
(7422 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sancțiuni pentru incendierea miriștilor

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la nerespectarea „Bunelor condiții agricole și de mediu“ prin care nu este permisă arderea miriștilor și a resturilor vegetale pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:35
(8311 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Adolescent de 17 ani, încarcerat

Polițiștii de la Miloșești au prins miercuri, 20 iulie, un minor de 17 ani, din Tovărășia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia emisese un mandat de arestare pentru furt calificat. Adolescentul a fost ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:30
(8082 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Ialomița: «Șoferi» fără permise

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au depistat în trafic o motocicletă al cărui șofer nu avea permis de conducere. Conducătorul motocicletei, un tînăr de 18 ani, ieșise la plimbare deși nu deținea ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:25
(6117 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A plecat de acasă!

Țăndărei: A plecat de acasă!

În cursul zilei de luni, 18 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că Păun Dorian-George, de 8 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmente ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:28
(8724 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: A depășit o căruță, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un copac!

Marți, 19 iulie a.c., Poliția a fost sesizată în jurul orei 21.50 cu privire la faptul că, pe DN2A, în afara localității Orboiești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:22
(9694 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat gardul de protecție de la autostradă!

Polițiștii cercetează doi tineri, în vîrstă de 24 și 25 ani, pentru săvîrșirea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, Poliția Fetești a fost sesizată în data de 17 iulie a.c., despre faptul că persoane ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:22
(7645 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Beat la volan, a intrat cu mașina în șanț

În timp ce un slobozean, de 53 ani, conducea un autoturism pe strada General Magheru din Slobozia, datorită consumului de alcool a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă, intrînd în șanț ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:21
(6780 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Stelnica: Șoferul de camion a vîndut din cerealele transportate

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat, în perioada 18-19 iulie a.c., pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, depozitării și comercializării produselor ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2011, 13:21
(7673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:35
(4191 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani lăsat nesupravegheat, lovit de o mașină

Un copil de 4 ani, din Slobozia, a fost rănit într-un accident rutier, petrecut luni, 18 iulie, la Slobozia. Minorul a fost lăsat nesupraveheat și a încercat să traverseze strada prin loc nepermis, moment ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:31
(7700 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Exercițiu de alarmare în zona Pepinieră!

Miercuri, 20 iulie, începînd cu orele 10,00, pompierii ialomițeni vor desfășura un exercițiu de cooperare cu Direcția Silvică Ialomița, în pădurea din zona de responsabilitate a municipiului Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 18:27
(8457 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depășind neregulamentar, s-a izbit frontal de o basculantă!

Luni, 18 iulie, în zona Urziceni s-a produs un accident de circulație. Concluziile polițiștilor au stabilit că în timp ce un tînăr, de 33 ani, din Giurgiu, se deplasa pe direcția Dridu către Jilavele a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 16:28
(4826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Amara: Vacă transportată ilegal cu o autoutilitară

Marți, 18 iulie, polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică au oprit la Amara o autoutilitară ce transporta o bovină. Șoferul, un tînăr de 34 ani, din Slobozia, nu a putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2011, 16:22
(9408 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara bovină


Sudiți: Un tînăr de 22 ani a fost prins beat la volan. Prietenul lui a urmărit, tot băut, mașina Poliției!

Agenții Postului de Poliție Sudiți au oprit pentru control în trafic un autoturism ce se deplasa sinuos din direcția Țăndărei către Slobozia. Conducătorul auto, un tînăr în vîrstă de 22 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:09
(5699 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un șofer german a lovit pe trecere un pieton

Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație pe DN2A, varianta de ocolire a municipiului Slobozia. În fapt, în timp ce un cetățean german, în vîrstă de 64 ani, conducea un ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:06
(5623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 15 permise reținute, 267 de sancțiuni, peste 66000 lei amenzi

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 16:04
(8571 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Din nou înșelăciune la mobil!

Polițiștii trag încă un semnal de alarmă, atrăgînd atenția ialomițenilor și nu numai să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare de pe telefoane mobile. Aceștia se recomandă ca fiind reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 13:58
(11390 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie de 42 ani, găsită moartă în casă

Duminică, 17 iulie, în jurul orei 19.45, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru deblocarea ușii unui apartament situat la etajul 1 al unui bloc de locuit din municipiul Slobozia, după ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:44
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


Rași: Armă de tir cu aer comprimat, confiscată

Efective din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, în vârstă de 72 ani, din satul Rași, comuna Sălcioara, care deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:31
(7822 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A lovit un scuter!

Serviciul Poliției Rutiere a fost sesizat cu privire la producerea unui accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un tînăr, de 27 ani, din comuna Munteni Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:05
(7794 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist din Sudiți a refuzat o șpagă de 200 lei

Vineri, 15 iulie a.c., ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în cooperare cu ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 12:02
(10827 vizualizări - 2 comentarii)


Sudiți: Poiectil de artilerie scos de plug

În urma unui apel telefonic primit prin 112 sîmbătă, 15 iulie a.c., în jurul orei 20.00, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 11:55
(7877 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Ialomița: Acțiuni ale Poliției la nivelul județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a ialomițenilor, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție au fost angrenate în cursul zilei de duminică, 17 iulie a.c., în executarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:48
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși la furat

Poliția Fetești a fost sesizată vineri 15 iulie a.c., în jurul orei 22.45, de către șeful formațiunii de pază al unei societăți comerciale, despre faptul că mai multe persoane încearcă să sustragă o țeavă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:40
(5816 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 19 sesizări penale pentru patroni

«În primele șase luni ale anului 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au efectuat un număr de 1457 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității declarațiilor fiscale ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:36
(6935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arderi necontrolate pe cîmp

În ultimele trei zile, pompierii militari ialomițeni au intervenit în cazul a 7 arderi necontrolate produse pe teritoriul județului nostru, pagube materiale fiind înregistrate în cazul uneia dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2011, 08:33
(6020 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Borsetă plină cu bani, găsită în zona Piața Mare

O borsetă plină cu bani a fost pierdută, joi, 14 iulie, la Slobozia, în zona Piața Mare. Borseta a fost găsită de o femeie de 56 ani, care a decis să meargă la Poliție. Pentru că în borsetă se aflau și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:57
(7283 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Dosar penal pentru peștele vîndut pe marginea drumului

Joi, 14 iulie, un echipaj de poliție a oprit în trafic la Giurgeni o autoutilitară condusă de un bărbat, de 33 ani. În urma verificărilor sumare, în habitaclul autoutilitarei, polițiștii au descoperit o ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2011, 12:56
(8536 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Giurgeni pește


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...