Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

PD-L Ialomița bagă în șomaj directorii PSD din descentralizate

Decapitarea șefilor și adjuncților social-democrați

PD-L Ialomița bagă în șomaj directorii PSD din descentralizate

După ce joi, 1 octombrie, Cazacu Marinică declara «și la nivel local PSD trebuie să iasă de la guvernare», astăzi, 2 octombrie, Guvernul Boc îl ajută să se țină de cuvînt. Începînd cu prima oră a dimineții, șefii instituțiilor descentralizate din județ și-au pregătit geamantanele și s-au mutat mai aproape de ușă. În Ialomița, primii care vor cădea ar fi șefii de la Finanțe, Garda Financiară, Inspectoratul Teritorial de Muncă și Oficiul Județean pentru Protecția Consumatorilor, precum și de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cazacu, biciul lui Dumnezeu în descentralizatele PSD
Intenția președintelui Cazacu de a epura descentralizatele județului de «mafia PSD» prinde... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2009, 14:54 (14668 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Mădălin Teculescu, noul prefect de Ialomița Mădălin Teculescu, noul prefect de Ialomița

Operațiunea decapitarea

Mădălin Teculescu, noul prefect de Ialomița

Joi, 1 octombrie, urmare a unei ședințe de Guvern, pe tema ieșirii de la guvernare a PSD, ministrul interimar al Administrației și Internelor, Vasile Blaga a anunțat eliberarea din funcții pentru toți prefecții susținuți de Partidul Social Democrat și înlocuirea acestora cu prefecți PD-L. Astfel prefectul Alecsandru Știucă a fost demis în cursul serii trecute, fiind înlocuit cu subprefectul Mădălin Teculescu. «Prefecții sînt reprezentanții Guvernului în teritoriu. De astăzi (n. red. 1 octombrie 2009), Guvernul are o altă componență politică și au fost eliberați din funcție o serie de prefecți, numiți alții, care nu au beneficiat de mobilitate și care urmează a da concursul pentru funcție» a anunțat... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2009, 09:38 (6157 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gone in 38 minutes

Gone in 38 minutes

Joi, 1 octombrie, la orele 16,00, primarul Gabi Ionașcu a decis să-și alunge singur musca adusă de Băsescu de la București și așezată pe căciula sa. Primele sale cuvinte au fost «am discutat 38 de minute cu Traian Băsescu». Potrivit declarațiilor sale, «ce pot fi confirmate cu 4 martori», în cele 38 de minute Traian Băsescu nu i-a cerut nicio secundă sprijin pentru alegerile prezidențiale din noiembrie 2009. În schimb, primarul Gabi Ionașcu a cerut insistent președintelui să se implice în facilitarea transferului cinematografelor din Slobozia către autoritatea publică locală, precum și a sediului fostei unități militare și a Casei Armatei, dar și schimbarea rangului municipiului reședință de județ... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2009, 17:26 (7858 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Un copil de doar cinci luni a fost omorât!!!

Urmarea eliberărilor mafioților de la Urziceni

Un copil de doar cinci luni a fost omorît!!!

Un tragic accident rutier s-a produs miercuri, 30 septembrie, în localitatea Afumați. Un copil de doar cinci luni a sfîrșit tragic, după ce mașina condusă de mama sa, și ea în stare foarte gravă, a fost lovită violent de un autoturism ce gonea pe șosea. Accidentul se înscrie în seria de evenimente rutiere grave petrecute din ce în ce mai des pe drumurile naționale. De această dată însă, accidentul petrecut în Afumați (re)aduce în atenția publicului gruparea de mafioți din Urziceni. Potrivit polițiștilor, accidentul a fost produs din vina șoferiței ce ar fi ieșit dintr-o benzinărie virînd la stînga, deși nu era permis. Din sensul opus, o mașină străină ce circula cu viteză mărită, a lovit autoturismul... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2009, 12:08 (6650 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din Codrii Vlăsiei au mai rămas 4000 de hectare de păduri

Anul viitor vom împăduri mai puțin de 100 de hectare din 6000 posibile

Din Codrii Vlăsiei au mai rămas 4000 de hectare de păduri

Vă mai amintiți cum a prins România rădăcini la Sudiți, acum un an, pe 5 hectare de teren, în direct, la TV? Și cum a plantat ministrul mediului, Nicolae Nemirschi, cu excavatorul, un ditamai platanul de 20 de ani, care s-a uscat în pămînt timp de un an devenind zilele trecute lemn de foc? Dar cum promiteau atunci, de făcea ratingul clăbuci, oficialii locali și județeni că vor împăduri hectare cît vezi cu ochii, vă mai amintiți? Ei, bine, uitați-le toate, pentru că de 20 de ani încoace Ialomița se transformă într-un deșert pe care nimeni și nimic nu-l mai poate controla. Iar asta n-o spunem noi, ci datele oficiale care susțin că din 6178 de hectare aflate la dispoziția autorităților locale pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2009, 09:38 (8528 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Băsescu în Ialomița

Slobozia l-a cerut pe Iliescu la Interne (slowside)

Cunoscut pe harta politică a țării drept un județ roșu, Ialomița nu s-a dezmințit nici azi, miercuri, 30 septembrie, la vizita președintelui Traian Băsescu în Slobozia. După o așteptare de trei ore, provocată de cererea expresă a președintelui de a discuta cu șefii servciilor descentralizate, unul dintre susținătorii aduși de organizația PD-L Ialomița în fața Centrului Cultural a strigat: «Domnu' președinte, puneți-l pe Iliescu la Interne și terminați bîlciul!».

Vizită prezidențială la cabinetul deputatului liberal Pocora
Vizita prezidențială, după cum am și anunțat, a debutat la Fetești. Însă, contrar așteptărilor, primarul Catrinoiu nu l-a primit pe Băsescu în sediul... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 18:34 (6840 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are servicii de salubrizare în mediul rural

Banii din gunoaie miros a trafic de influență

Ialomița nu are servicii de salubrizare în mediul rural

La 16 iulie 2009, cele 150 de gropi de deșeuri neconforme de pe teritoriul județului au fost, oficial, închise. În urma lor a rămas însă gunoiul care se adună zilnic din fiecare gospodărie și obligația autorităților locale de a înființa servicii de salubritate la nivelul fiecărei localități pînă la sfîrșitul anului în curs. Cu trei luni înainte de termenul limită, autoritățile locale nu numai că nu au aceste servicii, dar s-au decis să le și vîndă. Termenul juridic pentru această afacere este «delegare de gestiune prin concesionarea serviciului de salubritate», iar amatorii pentru această afacere la limita legii sînt mai mulți decît poate piața satisface. Cît despre principiul după care se face... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2009, 17:45 (9157 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Președintele Băsescu, așteptat la Slobozia

Președintele Băsescu, așteptat la Slobozia

Miercuri, 30 septembrie 2009, președintele Traian Băsescu este așteptat la Slobozia pentru a inaugura activitățile desfășurate cu ocazia «Zilei Orezului», dar și a Tîrgului «Agroial Partner». Anul acesta, festivitățile au fost cuplate, iar evenimentul se desfășoară începînd de miercuri, 30 septembrie. Sărbătoarea va fi marcată de vizita președintelui Băsescu, aflat în periplu electoral în Ialomița. Potrivit programului anunțat, președintele României este așteptat la Fetești, la Galeriile «Lumina», în continuare urmînd un program de vizite pe teritoriul municipiului. În jurul prînzului, la orele 13,30, Băsescu și-ar fi programat o întîlnire de lucru cu primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2009, 17:41 (5687 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cinci tineri au murit secționați într-un accident rutier
(SLIDESHOW)

Cinci tineri au murit într-o tragedie rutieră petrecută în dimineața zilei de duminică, 27 septembrie. În timp ce se întorceau de la discotecă, din motive încă nestabilite de polițiști, mașina a ieșit de pe carosabil și s-a izbit violent de un copac. În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit că pe carosabil nu existau urme de frînare, iar viteza nu ar fi fost de doar 90 de kilometri la oră, la cît s-a oprit acul vitezometrului. Cei cinci tineri se întorceau de la discoteca din Malu, șoseaua era liberă, iar condițiile de trafic foarte bune. Autovehiculul a ieșit subit de pe carosabil și s-a izbit de parapetul de pe marginea șoselei. Tinerii, cu vîrste cuprinse între 24 și 27 de ani, 4 băieți... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 13:40 (7765 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița nu mai există vaccin antirabic

Sănătatea moare încet dar sigur

În Ialomița nu mai există vaccin antirabic

Deși problema cîinilor comunitari este una destul de controversată, la această controversă se adaugă o alta, produsă de această dată de carențele sistemului sanitar. În sensul că tratamentele antirabice acordate victimelor cîinilor comunitari și nu numai lipsesc cu desăvîrșire din unitățile spitalicești. În Ialomița nu mai există vaccin antirabic de aproape o lună de zile, pacienții mușcați de cîini sau alte animale ce pot transmite rabia fiind nevoiți să-și trateze rănile cu indiferență sau, în cele mai fericite cazuri, să «viziteze» Capitala pentru un simplu vaccin.
...
Zilele trecute, am fost contactați de un bunic contrariat de faptul că nepotul său, mușcat de un cîine... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 09:28 (6359 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 milioane de lei ca sa-ți bagi degetul în E-Slobozia

5 milioane de lei ca sa-ți bagi degetul în E-Slobozia

După principiul «cere și ți se va da degetul din mijloc», serviciul de investigații on-line al Primăriei Slobozia a decoperit o nouă oportunitate de a cheltui fondurile locale. Mici, ce-i drept, doar 2 la sută din cele 5 milioane de lei cît face inițiativa promovată de Valentin Băcanu. Mici, dar siguri, spunem noi... și imediat vă vom explica de ce!

E-Slobozia, la un clic distanță de contribuabil
Ieri, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, viceprimarul Valentin Băcanu a reșapat unul dintre proiectele cu finanțare europeană respinse în această vară. Proiectul se numește «E-Slobozia, oraș digital», are o valoare totală de 5 milioane de lei și, după... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2009, 17:35 (33861 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la invitarea în Consiliu a derbedeilor și huliganilor care cer taxă de protecție, la parcul eolian visat de Savu și rectificarea discreționară a fondurilor pentru primării

Ședința de Consiliu Județean

De la invitarea în Consiliu a derbedeilor și huliganilor care cer taxă de protecție, la parcul eolian visat de Savu și rectificarea discreționară a fondurilor pentru primării

Vineri, 25 septembrie, consilierii județeni s-au întrunit în ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița pe luna în curs. Anunțată ca dezbatere ce conținea 7 proiecte de hotărîre, ordinea de zi a fost suplimentată cu alte două proiecte. Ședința a debutat liniștit, liniște întrezărită și pe fețele celor 29 de consilieri prezenți pentru a ridica mîna conștiincios. Așezate strategic, cele mai importante hotărîri au fost inserate în prima și ultima poziție pe ordinea de zi. Și fiindcă eșecul constituirii societății Aqua Ialomița este mai aproape ca niciodată, primul proiect de hotărîre a fost tocmai modificarea acționariatului societății. Principala modificare a vizat eliminarea orașului Slobozia... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2009, 13:55 (8749 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un candidat la funcția de șef, un candidat la funcția de adjunct

Pretendenți la conducerea IPJ Ialomița

Un candidat la funcția de șef, un candidat la funcția de adjunct

Rămas fără conducere la finele lunii precedente în urma unor scandaluri, Inspectoratul Județean Ialomița este pe cale să-și înnoiască organigrama cu noi șefi în structura de comandă. În prezent, instituția a rămas fără inspector șef, funcțiile de adjuncți fiind, de asemenea, libere. Recent, pe site-ul ministerului Internelor și-a făcut apariția un anunț ce privea organizarea unui concurs pentre posturile menționate. Potrivit datelor oficiale ale Inspectoratului General al Poliției Române, pentru susținerea examenului s-au înscris doi candidați, unul pentru funcția de inspector șef, altul pentru funcția de inspector șef adjunct. «Pentru funcția de șef IPJ s-a înscris un singur candidat, care a... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 16:27 (7419 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mircea Geoană, la debutul campaniei electorale

«Propun să trimitem pensionarilor medicamentele prin poștă» (slideshow)

Invitat astăzi la Slobozia Slobozia la Conferința Județeană a PSD Ialomița Mircea Geoană a dat startul la campania electorală în județul nostru. În cinstea lui, organizația județeană a PSD a amplasat pe artera principală a orașului corturi de campanie care au împărțit baloane și fluturași. Cu două ore înainte de Conferință, Geoană s-a întîlnit cu peste 200 de pensionari transportați din toate colțurile județului. Întîlnirea a avut loc într-unul dintre saloanele pentru nunți de lux ale orașului. Mircea Geoană a ținut un discurs electoral de o jumătate de oră, făcînd referire la principalele probleme cu care se confruntă pensionarii și a declarat, printre altele, «pentru ca pensionarii să nu mai... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 14:42 (12097 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Big Ben-ul de la Amara

Big Ben-ul de la Amara

Pentru că cei 7692 de locuitori numărați la recensămîntul din 2002 la Amara au ratat prilejul de a serba, la Londra, împlinirea a 150 de ani de la punerea în funcțiune a Big-Ben-ului londonez (31 mai 1859), primarul orașului Amara s-a decis să aducă Big-Ben-ul la Amara. Adevărul e că, de fapt, Big-Ben-ul de la Amara e ceva mai mic... Dar tot rămîne cea mai înaltă construcție din zonă, fapt care, trebuie să recunoașteți, pentru un oraș-stațiune ca Amara e o performanță notabilă.

Primărie ca la Viena, ceas ca la Londra
Primăria din Amara e veche. Atît de veche încît nicio firmă de construcții n-a putut să ia bani ca s-o mai renoveze... D-apăi să îi pună tichie de mărgăritar... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 08:33 (10544 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rozica vrea pentru partid Casa de Cultură a Sindicatelor

PSD Ialomița vrea să naționalizeze moștenirea sindicaliștilor

Rozica vrea pentru partid Casa de Cultură a Sindicatelor

Mai țineți minte domniile voastre pe Valeria Socol, consilierul județean PSD din Țăndărei, prin intermediul căreia președintele Ciupercă dădea tonul la cîntec în ședințele de consiliu județean prin 2007-2008? NU! Nu-i nici o pagubă, căci aveți tot timpul să vi-o reamintiți privind-o pe Rozica Șerban, o veche debitoare a filialei, prin gura căreia, săptămîna trecută, același omniprezent președinte Ciupercă a cerut, nici mai mult, nici mai puțin decît Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia. Evident, nu e decît o speculație. Dar, precum prevestirile lui Nostradamus, și aceasta are sîmburele ei de adevăr.
Din lumea celor care nu cuvîntă
Rozica Șerban este consilier local... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 15:55 (14171 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia, apa izvorăște din asfalt

«Apa grea» de la Urban face șvaițer rețeaua

La Slobozia, apa izvorăște din asfalt

De două luni încoace, de la intrarea în funcțiune a sursei subterane de apă, rețeaua de canalizare a orașului s-a transformat într-un șvaițer uriaș, din care «apa grea» furnizată consumatorilor țîșnește de pretutindeni. Explicații sînt nenumărate: de la vechimea rețelelor și pînă la calitățile corozive ale noii ape, totul a fost declarat, explicat, sesizat și mediatizat în presa locală. Cum însă spectacolul mediatic orchestrat pro sau contra nu ține loc de soluții, în acest moment arterele orașului sînt pline de cratere active, din care apa curge nestingherită de săptămîni în șir.
«Așa curge de o lună!»
Prima sesizare vine de la blocul A6, din spatele sediului CEC. La fața... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 09:31 (7735 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Taximetriștii amenință Primăria Slobozia cu judecata

Taximetriștii amenință Primăria Slobozia cu judecata

Războiul taximetriștilor cu autoritățile locale din Slobozia pare fără sfîrșit. După 6 luni de conflicte deschise, 3 proteste de stradă și zeci de amînări, Primăria Slobozia se dovedește în continuare incapabilă să facă ordine în ograda publică. Iar incidentul de vineri, cînd un grup de taximetriști au luat cu asalt holurile Primăriei într-o nouă încercare de a obliga autoritățile să respecte legea, e doar începutul unei noi runde de confruntări. De data asta însă, taximetriștii locali (împărțiți în două tabere) se jură cu legea în mînă că vor tîrî autoritățile în instanță.

Primăria, luată cu asalt
Vineri, 18 septembrie, la orele prînzului, un grup de circa 20 de taximetriști... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2009, 17:08 (7859 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un nou program informatic lasă copiii fără alocație și mămicile fără indemnizație

Începînd de săptămîna precedentă, Agenția Județeană pentru Prestații Sociale Ialomița a implementat un nou sistem informatic de administrare a prestațiilor sociale, în acest mod acestea fiind gestionate în cadrul aceleiași familii, și nu separat, cum se întîmpla pînă acum. «Este un mod de a evita orice fraudă, prin alocarea acelorași drepturi acelorași persoane, în mai multe județe. În această situație s-au evidențiat o serie de neconcordanțe, care au condus la imposibilitatea de acordare a dreptului la prestații sociale către beneficiar, pe o perioadă determinată» susțin reprezentanții instituției. Printre situațiile cele mai frecvent întîlnite care au generat aceste deficiențe s-au regăsit alocația... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2009, 17:05 (7332 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Al doilea caz din sistemul de învățămînt

4 cazuri de gripă porcină, confirmate OFICIAL

Autoritățile județene sînt în alertă maximă după ce numărul îmbolnăvirilor cu gripă porcină a crescut. Potrivit, Ministerului Sănătății, al doilea caz de îmbolnăvire cu virusul gripal A/H1N1 în sistemul de învățămînt a fost depistat tot la liceul «Mihai Viteazul» din Slobozia. O colegă de clasă a tinerei depistate pozitiv săptămîna precedentă a fost confirmată în urma analizelor de laborator realizate de Institutul Național «Cantacuzino». Tînăra, în vîrstă de 16 ani, se află în prezent internată în spital, la Institutul «Matei Balș», urmînd tratament cu antivirale. «Ancheta epidemiologică relevă faptul că eleva a avut doar un contact care nu prezintă, deocamdată, semne de îmbolnăvire. Starea de... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2009, 12:26 (6270 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfîntu Gheorghe: În căutarea vițelului (ne)pierdut

Fiindcă nu și-a mai găsit vițelul în locul unde îl priponise, o femeie din Sfîntu Gheorghe a apelat numărul de urgență 112 pentru a alerta polițiștii. Femeia a susținut că vițelul îi fusese furat din spatele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(14632 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de acasă la cerșit

Un copil din Fetești a pus pe jar polițiștii din localitate după ce bunica sa, o bătrînă de 61 de ani, a anunțat dispariția de la domiciliu a acestuia. Copilul, de 12 ani, plecase de la domiciliu în urmă ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:54
(11916 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Prins în trafic cu mașina neînmatriculată

Un cetățean din Urziceni s-a ales zilele tecute cu dosar penal pentru conducerea unei mașini neînmatriculate și cu numere false. Asta după ce în dimineața zilei de luni, 5 iulie, a fost depistat de polițiști ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:52
(13817 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandalagiul de pe Calea București, arestat

Scandalagiul de la Urziceni care a reușit performanța de a «trezi» un întreg cartier din municipiu și de a-și speria vecinii prin comportamentul său a fost reținut de polițiști. Individul a fost arestat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(13588 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tînăr de 16 ani, arestat

În cadrul unei acțiuni ce a vizat depistarea persoanelor care se sustrag executării mandatelor de arestare preventivă sau mandatelor de executare a pedepsei, polițiștii ialomițeni au prins și arestat un ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(12024 vizualizări - 0 comentarii)


A pătruns pe constrasens și s-a izbit de o autoutilitară

Un bătrîn, de 65 ani, a ajuns la spital cu răni grave după ce a fost implicat într-un accident rutier. Pe scurt, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Ploiești către Urziceni, în ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:50
(14800 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


APIA: Sprijin financiar pentru culturile calamitate

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură fac apel către fermierii care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:47
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Vindea o drujbă contrafăcută

Vindea o drujbă contrafăcută

Jandarmii slobozeni au fost sesizați la începutul săptămînii, luni, 5 iulie despre faptul că un bărbat oferea spre vînzare pe o stradă din municipiu o drujbă, mult mai ieftină decît prețul de pe piață. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:46
(22751 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia drujba


APIA: Peste 2 milioane de euro, sprijin pentru apicultori

«Termenul limită pentru depunerea cererilor de plată pentru acțiunile realizate în acest an este de 16 august 2010» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură apicultorii județului. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:44
(13363 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii militari fac eforturi pentru întărirea digului din zona cartierului Buliga-Fetești

Din cauza creșterilor de debite și cote ale Brațului Borcea al Dunării, încă de miercuri, 30 iunie, cadre ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița acționează ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:16
(27642 vizualizări - 0 comentarii)


Trei accidente în două zile

În ultimele 48 de ore, pe drumurile județului s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu rănirea a 9 persoane și avarierea a 7 autoturisme.
Primul eveniment s-a produs în dimineața zilei de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:11
(24773 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: 16 șoferi, fără permise

Polițiștii rutieri ialomițeni au monitorizat și în acest week-end traficul rutier pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Polițiștii au aplicat 246 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:04
(22881 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Slobozia, Albești, Ciochina, Munteni Buzău și comunele limitrofe Țăndăreiului

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în acest sfîrșit de săptămînă, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. Astfel, în noaptea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:34
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandal-monstru pe Calea București

Nemulțumiți că au fost sancționați contravențional de polițiști, doi ialomițeni, soț și soție, ambii în stare vădită de ebrietate, au ieșit pe o șosea din Urziceni și au început să facă scandal. În scandal ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:26
(21715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Fetești, ultima oră: Ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență

Primarul Feteștiului, Gheorghe Catrinoiu, a convocat duminică seara, 4 iulie a.c., o nouă ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență, avînd în vedere creșterea în continuare a cotelor brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 13:47
(26682 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-o geantă

Polițiștii din Urziceni au surprins în flagrant o tînără cînd încerca să fure dintr-o geantă o sumă de bani. Tînăra de 23 de ani, din Urziceni, a fost surprinsă cînd deja deschisese geanta unei bătrîne ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(17586 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoață


Slobozia: Trei prahoveni, depistați în trafic cu carne de cal

Cei trei au fost depistați în trafic de polițiști transportînd cu un autoturism carnea provenită din sacrificarea animalelor. Caii erau tranșați și puși în mai mulți saci. Întrebat despre conținutul sacilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(18163 vizualizări - 0 comentarii)


Reținuți de polițiști pentru executarea pedepselor cu închisoarea

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, împreună cu polițiști din Coșereni și Gîrbovi, au reușit depistarea unui bărbat, de 37 de ani, din localitatea Coșereni și a unui tînăr, de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:32
(10110 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu neacordare de prioritate

Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată că pe strada Călărași din localitate, la intersecția cu Breteaua A2, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:29
(23866 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


O fetiță de doar trei luni a murit într-un accident rutier

Un copil de doar trei luni și-a pierdut viața și alte trei persoane au fost grav rănite într-un cumplit accident rutier, petrecut în seara zilei de joi, 1 iulie. Accidentul s-a petrecut lîngă localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:19
(22212 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer băut la volan

Joi, 1 iulie, polițiștii Serviciului Rutier au depistat în trafic, în apropierea municipiului Urziceni, un șofer aflat la volanul unei mașini în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:17
(19965 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașinile străine, în vizorul poliției

Polițiștii orașului Țăndărei au desfășurat joi, 1 iulie, o acțiune pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat în trafic peste 50 de autoturisme și au legitimat 6 ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:15
(18450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, ultimul loc pe țară la angajări

În cadrul unei statistici prezentate de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Ialomița ocupă ultimul loc în ceea ce privește numărul angajărilor.
În topul angajărilor, pe ultimele trei locuri ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 13:39
(14441 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii, în zonele afectate de inundații

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești și ale posturilor de poliție limitrofe acționează, în sistem integrat, alături de Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul Județean de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 12:55
(17929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit suma de 17,9 milioane lei, aferentă cererilor depuse de către producătorii deținători de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:24
(19815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de la Consiliul Concurenței pentru 5 unități de service auto

Consiliul Concurenței a amendat cu 1094366 lei (echivalentul a aproximativ 252000 euro), cinci societăți comerciale ce își desfășoară activitatea pe piața întreținerii și reparării autovehiculelor din municipiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:14
(26202 vizualizări - 2 comentarii)


Trîmbița Apocalipsei la PNL Ialomița sau Joia neagră a României

PNL Ialomița a inaugurat joi, 1 iulie 2010, șirul conferințelor de presă bilunare. La întîlnirea cu presa au participat președintele PNL Ialomița, Ioan Martin și deputatul PNL Cristina Pocora. Alături de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 18:01
(20636 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins chiar de proprietarul de la care vroia să fure

Un slobozean a reușit să prindă un tînăr hoț care tocmai încerca să pătrundă în casa sa. Evenimentul s-a petrecut miercuri, 30 iunie, dis de dimineață Poliția fiind sesizată asupra încercării de furt. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:32
(13848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Stelnica: Autoutilitara a dat cu spatele și a accidentat un bătrîn

În cursul dimineții de miercuri, 30 iunie a.c., în jurul orei 10.00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 asupra producerii unui accident. Astfel, pe Drumul Comunal 91, în localitatea Stelnica, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:23
(11910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica accident


Slobozia: Două bătrîne, înșelate de un necunoscut

În urmă cu cîteva zile, două bătrîne din Slobozia au sesizat Poliția după ce au fost victime ale unor înșelăciuni. Modul de operare este relativ nou chiar și pentru polițiști, victimele fiind abordate de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 14:13
(20600 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...