Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Oyl Company Holding AG SRL asfaltează 10 străzi în Slobozia Nouă

O lună până la «Marea Asfaltare»

Oyl Company Holding AG SRL asfaltează 10 străzi în Slobozia Nouă

Administrația locală a anunțat că procedurile legate de începerea asfaltării străzilor din Slobozia Nouă se apropie de final. «Am primit asigurări că într-o lună de zile firma va începe să lucreze... Proiectul tehnic a fost aprobat, ordinul de începere a lucrărilor e semnat. Până la sfârșitul toamnei, sper eu, vom avea 10 străzi asfaltate la Slobozia Nouă!» declară primarul în funcție al Sloboziei, Dragoș Soare. Contractul de execuție pentru asfaltarea celor 6,15 kilometri de străzi din Slobozia Nouă a fost adjudecat de Oyl Company Holding AG SRL la valoarea de 18,62 milioane de lei.

 

Toamna se numără... «asfaltul»... [citește_tot_articolul]

27 August 2024, 15:20 (4969 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

111 elevi din Ialomița au promovat a doua sesiune a examenului de Bacalaureat 2024

111 elevi din Ialomița au promovat a doua sesiune a examenului de Bacalaureat 2024

Ministerul Educației a făcut publice rezultatele celei de-a doua sesiuni a examenului de Bacalaureat desfășurat în perioada 8-22 august 2024. Cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului 2024, desfășurată în luna august, este a treia sesiune a examenului de maturitate în care lucrările candidaților sunt scanate și corectate digital la nivel național.


Procent de promovabilitate de 33,2% în Ialomița
La nivelul județului Ialomița au fost înscriși 421 de elevi pentru cea de-a doua sesiune a examenului de Bacalaureat din acest an. Conform datelor oficiale, din... [citește_tot_articolul]

26 August 2024, 14:50 (5687 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Săveni va avea 4 kilometri de piste de biciclete

În toamna lui 2024

Comuna Săveni va avea 4 kilometri de piste de biciclete

Administrația din Săveni a demarat un nou proiect edilitar. Proiectul constă în construirea a 4 kilometri de piste de biciclete, pe ambele sensuri, pe teritoriul comunei. Inves­tiția va fi dublată în cursul anului viitor de o pistă de biciclete care va lega comuna Săveni de satul aparținător Frățilești.

 

O nouă investiție La începutul lunii august 2024, în comuna Săveni a intrat în execuție un proiect de construire a 4 kilometri de piste de biciclete. Proiectul are o valoare de 1,3 milioane de lei și se derulează prin PNRR. «Este prima etapă... [citește_tot_articolul]

26 August 2024, 12:20 (2821 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reabilitarea unui internat i-ar putea lăsa pe elevii Seminarului Teologic fără cazare

Se caută soluții

Slobozia: Reabilitarea unui internat i-ar putea lăsa pe elevii Seminarului Teologic fără cazare

bonus: Disputa dintre licee, în atenția procurorilor

De la 1 septembrie 2024, internatul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», aflat în curtea fostului Liceu Tehnologic «Mihai Eminescu», va intra oficial în reabi­litare, cu banii acordați de Uniunea Europeană prin Programul Național de Redresare și Reziliență. Internatul găzduiește elevii liceului, pe cei ai Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur», dar și cantina Spitalului Județean de Urgență Slobozia și Școala Postliceală Sanitară. Pentru toți «chiriașii», cu excepția elevilor Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur», s-au găsit soluții în ceea ce privește relocarea. În momentul de față, administrația... [citește_tot_articolul]

26 August 2024, 07:55 (4867 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul comercial din Țăndărei, la un pas de inaugurare

Centrul comercial din Țăndărei, la un pas de inaugurare

Centrul comercial din Țăndărei urmează să se deschidă la înce­putul toamnei. Autoritățile locale susțin faptul că lucrările sunt avansate, investitorul care a inițiat acest proiect dând asigurări că spațiile comerciale pe care le-a creat îi vor primi pe cumpărători în cel mai scurt timp. Totodată, Primăria Țăndărei face demersuri pentru a asigura drumul de acces către centrul comercial.

 

Lucrări în grafic Centrul comercial al orașului Țăndărei se află amplasat la ieșirea către Constanța, pe Aleea Orhideelor. Primele branduri care și-au anunțat... [citește_tot_articolul]

25 August 2024, 11:05 (10272 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început renovarea Galeriilor de Artă «Lumina» din Fetești

A început renovarea Galeriilor de Artă «Lumina» din Fetești

Centrul cultural al orașului Fetești, Galeriile de Artă «Lumina» au intrat oficial în reparații. Lucrările de renovare erau necesare, având în vedere faptul că de mai bine de 10 ani spațiul Galeriilor nu a mai beneficiat de nicio reparație. Cheltuielile sunt asigurate din bugetul orașului.

 

Lucrări suportate din bugetul local Galeriile de Artă «Lumina» din Fetești reprezintă locul în care se des­fășoară cele mai importante evenimente culturale din oraș. De la lansări de carte la expoziții de artă, toate aceste evenimente sunt... [citește_tot_articolul]

24 August 2024, 10:15 (1527 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobuzele electrice ale Sloboziei, «abandonate» în Parcul Industrial

Autobuzele electrice ale Sloboziei, «abandonate» în Parcul Industrial

Slobozia are 13 autobuze electrice. 7 dintre acestea sunt «abandonate» în Parcul Indus­trial IMM. Administrația locală susține că legislația în vigoare nu permite angajarea de noi șoferi. Valoarea acestei investiții a fost de 7 mi­lioane de euro.

 

După proiectele europene, potopul De aproape un an, în Parcul Industrial IMM sunt parcate 7 dintre cele 13 autobuze electrice achiziționate din fonduri europene de către administrația slobozeană. Și, susțin autoritățile locale, nici celelalte 6 aflate în circulație nu sunt ex­ploatate la... [citește_tot_articolul]

23 August 2024, 12:10 (5586 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

DSP Ialomița a închis Tabăra «Pavilioane» din Amara

DSP Ialomița a închis Tabăra «Pavilioane» din Amara

În această perioadă, aproximativ 100 de copii din țară ar fi trebuit să-și petreacă vacanța de vară la Tabăra «Pavilioane» din Amara. Sejurul lor s-a încheiat înainte de a începe, după ce Direcția de Sănătate Publică Ialomița a suspendat autorizația sanitară de funcționare a Taberei. Inspectorii DSP au pus lacătul pe ușa unității din cauza problemelor de alimentare cu apă existente în localitate, dar și din cauza lipsei unui sistem de ventilație a aerului în camere.

 

Nereguli descoperite în Tabără Tabăra «Pavilioane»... [citește_tot_articolul]

23 August 2024, 07:50 (7533 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Grad ridicat de calamitate pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

Ialomița: Grad ridicat de calamitate pentru culturile de porumb și floarea-soarelui

bonus: Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale/«Suntem conștienți de situația dramatică cu care se confruntă agricultura românească!»

Fenomenul de «secetă pedologică extremă» a afectat puternic culturile agricole din Ialomița. Direcția pentru Agricultură Județeană a făcut pu­blice rezultatele evaluărilor realizate în teren. Lipsa apei din sol a produs cele mai multe pagube în cazul culturilor înființate în campania agricolă din primăvara acestui an. Aproximativ 100 mii de hectare cultivate cu porumb și floarea-soarelui au fost compromise, susțin specialiștii DAJ Ialomița. Datele din teren urmează a fi transmise Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru ca fermierii să fie despăgubiți.

 

Situația din teren... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 12:10 (4983 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

Moștenirea administrației Mocioniu

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

DADP Slobozia a executat la sfârșitul lunii iulie 2024 o serie de lucrări de reabi­litare a rețelelor de iluminat din Cartierul Gării Noi. Lucrările executate au afectat carosabilul de pe bulevardul 1 Decembrie 1918 și străzile adiacente. Conform informațiilor oficiale, lucrările executate au fost necesare în contextul în care admi­nistrația locală nu a putut identifica «în teren» rețelele instalate în urmă cu 5 ani.

 

Efectul de bumerang În vara anului 2019, administrația Mocioniu inaugura cu fast administrativ rețeaua de... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 08:10 (3714 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Creștere semnificativă a cazurilor de COVID-19

Ialomița: Creștere semnificativă a cazurilor de COVID-19

Direcția de Sănătate Publică Ialomița atrage atenția cu privire la faptul că numărul cazurilor de COVID-19 a înregistrat o creștere semnificativă în ultima perioadă. Deși izolarea la domici­liu în cazul persoanelor depistate «pozitiv» nu mai este obligatorie, specialiștii recomandă persoanelor diagnosticate cu această afecțiune să evite deplasarea în comunitate și să poarte mască sanitară de protecție, pentru a limita răspândirea virusului.

 

Ialomițenii, afectați de COVID-19 Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în... [citește_tot_articolul]

21 August 2024, 12:25 (2586 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Autogara lui Nicu Pericli» defrișează perdeaua forestieră de protecție a Sloboziei

Instituțiile statului-«surde, oarbe, mute și oloage»

«Autogara lui Nicu Pericli» defrișează perdeaua forestieră de protecție a Sloboziei

La începutul lunii august 2024, un pădurar al Ocolului Silvic Slobozia anunța, prin 112, «defrișarea ilegală» a unei noi suprafețe de teren forestier în imediata vecinătate a Autogării Nana. În sesizarea depusă la Poliție, proprietarul terenului, Nicu Pericli, este acuzat de «defrișarea ilegală» a terenului pe care îl deține. În replică, Nicu Pericli susține că terenul cumpărat nu era împădurit și că așteaptă rezultatele anchetei. Nicu Pericli este unul dintre personajele controversate ale orașului, de-a lungul anilor acesta fiind acuzat de numeroase ilegalități și abuzuri. Cercetările sunt în curs.

 

«Defrișări ilegale» din 2016... [citește_tot_articolul]

21 August 2024, 08:05 (12949 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori calificați

Școlile din Ialomița au nevoie de profesori calificați

Dezastrul înregistrat la examenul de Titularizare 2024 lasă școlile ialomițene fără profesori calificați. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialo­mița, la nivelul județului au fost ocupate doar 48 din cele peste 300 de posturi. Acestea le-ar fi oferit șansa candidaților care au susținut examenul să obțină un loc de muncă definitiv în Învățământ. În 2024, Ialomița a obținut cel mai mic procent de promovare la examenul de Titularizare din ultimii 3 ani.

 

Profesori pe perioadă determinată În urma examenului de Titularizare 2024, doar... [citește_tot_articolul]

20 August 2024, 15:20 (7304 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriul spitalului din Slobozia ar putea fi redeschis

La început de septembrie 2024

Ambulatoriul spitalului din Slobozia ar putea fi redeschis

Prima lună de toamnă ar putea aduce vești bune pentru ialomițeni. Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au anunțat public faptul că Ambulatoriul Integrat al unității medicale ar putea fi redeschis oficial. Policlinica spitalului din Slobozia s-a aflat într-un amplu proces de modernizare și renovare, care ar fi trebuit să se încheie încă din anul 2022. Proiectul ar fi trebuit finalizat încă de anul trecut, dar o serie de probleme tehnice au făcut ca termenul să fie amânat.

 

Ambulatoriul, în sfârșit, funcțional Cu o valoare... [citește_tot_articolul]

20 August 2024, 08:10 (3359 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou ultimatum pentru poluatorii oficiali ai Sloboziei

Un nou ultimatum pentru poluatorii oficiali ai Sloboziei

Garda de Mediu Ialomița a dat un ultimatum firme­lor care poluează mediul la Slobozia. Termenul limită este 20 august 2024. «După această dată vom aplica amenzi care pot ajunge până la 15000 de lei!» susține Laurențiu Ghiauru, directorul Gărzii de Mediu Ialomița.

 

Ultimatumul Gărzii de Mediu În urmă cu o lună, pe 16 iulie 2024, Garda de Mediu Ialomița, cu sprijinul autorităților locale din Slobozia, a mediat o întâlnire la care au participat firmele considerate «mari poluatori» ai Sloboziei la acest moment. La întâ... [citește_tot_articolul]

19 August 2024, 07:55 (9451 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laborator anti-drog la Serviciul de Medicină Legală Ialomița

Laborator anti-drog la Serviciul de Medicină Legală Ialomița

Serviciul de Medicină Legală va beneficia în jumătate de an de un laborator în cadrul căruia pot fi realizate testele anti-drog, pe baza solicitărilor venite din partea polițiștilor ialomițeni. În prezent, astfel de teste se realizează fie la Serviciul de Medicină Legală Călărași, fie la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici».

 

Proiect în derulare Potrivit reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia, laboratorul care va permite efectuarea testelor anti-drog pentru șoferii suspecți de consum de substanțe interzise... [citește_tot_articolul]

15 August 2024, 09:50 (6002 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

Doar în Ialomița

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

La două luni distanță de la încheierea Alegerilor Locale și Europarlamentare, autoritățile locale din Ialomița au făcut publică valoarea cheltuielilor pentru organizarea procesului electoral. Estimativ, acestea se ridică la peste 14,5 milioane de lei. Totodată, să precizăm că în organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europar­lamentare au fost implicate aproximativ 3000 de persoane.

 

Bani publici pentru Alegerile Locale și Europarlamentare Calculele cu privire la valoarea cheltuielilor privind organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europarlamentare... [citește_tot_articolul]

14 August 2024, 10:15 (4803 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL propune majorarea tarifelor de colectare

Slobozenii vor plăti 15 lei/persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO 2009 SRL solicită ad­ministrațiilor locale din Ialomița majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor me­najere. Valoarea noilor tarife este de 15 lei/persoană în mediul urban și 13 lei/persoană în mediul rural. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009 SRL, susține că majorările de tarife sunt ge­nerate de creșterea salariului minim, a costului pentru carburant și a tarifelor de depozitare. Creșterile de tarif ar putea intra în vigoare începând cu luna octombrie a anului în curs. La Slobozia, primarul Dragoș Soare va solicita Consiliului Local să nu aprobe această majorare de tarif.

 

Solicitare oficială... [citește_tot_articolul]

13 August 2024, 09:50 (6899 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Bolile de inimă, «ucigașul» tăcut al ialomițenilor

Cifre îngrijorătoare

Bolile de inimă, «ucigașul» tăcut al ialomițenilor

bonus: S-a dublat numărul persoanelor cu diabet

O statistică generală privind starea de sănătate a populației, făcută publică de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, arată faptul că, anual, peste 3000 de persoane își pierd viața din cauza bolilor de care suferă. Surprinzător, nu afecțiunile oncologice sunt cele care iau cele mai multe vieți, ci afecțiunile cardiovasculare. Cancerul se află pe locul doi în lista bolilor care provoacă cele mai multe decese, potrivit DSP Ialomița. Despre prevenția acestor boli e aproape imposibil de discutat în lipsa unor programe de screening.

 

Mortalitatea la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

12 August 2024, 10:05 (1988 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 7,6 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Sălii «Europa»

Slobozia: 7,6 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Sălii «Europa»

Administrația județeană inten­ționează să reabiliteze energetic Sala «Europa», valoarea estimată a investiției fiind de 7,6 mi­lioane de lei. Sala a fost dată în folosință în 2016, după 20 ani de așteptare. Sursa de finanțare pentru această investiție nu a fost încă identificată, administrația județeană având intenții similare în urmă cu 2 ani. La momentul respectiv, investiția a fost evaluată la 4,1 milioane de lei.

 

De la 4,1 la 7,6 milioane de lei Administrația județeană intenționează să reabiliteze energetic Sala «Europa... [citește_tot_articolul]

11 August 2024, 09:40 (3047 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2529 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10632 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6266 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3967 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13668 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3208 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...