Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul comunei Grindu, Marian Trâmbițașu: «Doamna secretar m-a strâns de gât!»

Secretara l-a luat la bătaie pe edil

Primarul comunei Grindu, Marian Trîmbițașu: «Doamna secretar m-a strâns de gât!»

Grav incident petrecut în sediul Primăriei Grindu. Edilul Marian Trîmbițașu reclamă faptul că ar fi fost agresat fizic de secretarul comunei, Tudora Ene. Motivul scandalului este reprezentat de decizia administrației locale de a-i acorda calificativul «nesatisfăcător» în urma evaluării activității profesionale desfășurată anul trecut. Acest calificativ atrage după sine și încetarea contractului de muncă. Tudora Ene, secretarul comunei Grindu, încă mai vine la serviciu, fiind în preaviz.

 

Plângere penală la Poliție Evaluarea... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 07:50 (10282 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Lista de așteptare pentru locuințele ANL din Slobozia crește

Lista de așteptare pentru locuințele ANL din Slobozia crește

Administrația locală se confruntă cu o creștere a numărului de solicitări pentru locuințele ANL. În ultimii 10 ani, chiriașii ANL au cumpărat 223 din cele 314 unități locative ANL construite la Slobozia. În această primăvară vor fi recepționate 52 de apartamente ANL pe strada George Enescu, în imediata vecinătate a Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza».

 

Pomul lăudat al ANL Locuințele ANL rămân cea mai bună opțiune pentru tinerii interesați să achiziționeze o locuință în Slobozia. Din păcate, unitățile locative construite prin intermediul... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2024, 12:35 (15302 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fenomenul mamelor minore, tot mai prezent în Ialomița

Fenomenul mamelor minore, tot mai prezent în Ialomița

Un raport al Ministerului Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse arată faptul că fenomenul mamelor minore este tot mai prezent la nivelul județului Ialomița. Datele instituției sunt corelate cu cele ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia, instituție care deține singura Maternitate din județ. Potrivit informațiilor oferite de cele două instituții, la nivelul județului nostru, în 2022 și 2023, aproximativ 300 de tinere cu vârste cuprinse între 14 și 16 ani au devenit mame.

 

Se caută soluții Cel mai recent Raport al Ministerului Familiei, Tineretului... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2024, 08:05 (8796 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

1300 de locuri de parcare noi în Slobozia

1300 de locuri de parcare noi în Slobozia

În perioada 2020-2024, adminis­trația Soare a dat în folosință apoximativ 1300 de locuri de parcare. Efortul administrativ a fost posibil ca urmare a reconfigurării spațiilor de parcare existente și amenajării unor locuri de parcare noi. Cele 1300 de locuri de parcare nu rezolvă însă criza locurilor de parcare la Slobozia. În pofida promisiunilor, cele două parcări de 400 de locuri anunțate la începutul mandatului, pe străzile Răzoare și Vânători, nu au fost construite până acum. «Lucrăm la acest obiectiv... Avem stabilite locațiile. Până la sfârșitul anului în curs sperăm să le finalizăm!» susține primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2024, 07:55 (29541 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Complex Sportiv Multifuncțional în comuna Săveni

Complex Sportiv Multifuncțional în comuna Săveni

Pe lângă preocuparea pentru asigurarea utilităților publice, administrația locală din Săveni este interesată să implice comunitatea și în activități sportive. Astfel, după aproape 2 ani și jumătate, instituția a primit fondurile necesare din partea Companiei Naționale de Investiții pentru realizarea unui Complex Sportiv Multifuncțional, dar și a unor piste de biciclete, cu o lungime de aproximativ 10 kilometri.

 

Investiție în curs Ideea construirii unui Complex Sportiv Multi­funcțional a apărut în anul 2021, când administrația lo­cală a depus... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2024, 14:55 (10377 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început renovarea Școlii Gimnaziale din comuna Dridu

A început renovarea Școlii Gimnaziale din comuna Dridu

Administrația locală a comunei Dridu implementează în această pe­rioadă un proiect cu finanțare europeană ce vizează reabilitarea, din punct de vedere energe­tic, a școlii din localitate. Fondurile sunt alocate prin Programul Național de Redresare și Reziliență, investiția având o va­loare de peste 2,2 mili­oane de lei. «Lucrarea este în curs de execuție, facem tot posibilul să terminăm la timp.» susține Lucian Dumitru, primarul localității.

 

Bani europeni pentru Școala Gimnazială Dridu Lucrările se desfășoară la Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2024, 10:10 (2422 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mișcare în aer liber pentru cetățenii din Fetești

Mișcare în aer liber pentru cetățenii din Fetești

Administrația locală din Fetești continuă investițiile edilitare ce vizează promovarea mișcării în rândul comunității. Astfel, în această perioadă, cu ajutorul angajaților din cadrul Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Fetești se lucrează pentru amenajarea unei piste de alergare, în zona Stadionului Municipal.

 

Sport în aer liber pentru cetățeni Amenajarea pistei de alergare din zona Stadionului Municipal din Fetești este o dorință mai veche a administrației locale de promova mișcarea în aer liber în cadrul comunității... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2024, 14:50 (2052 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru reabilitarea Căminului Cultural din Sudiți

Bani europeni pentru reabilitarea Căminului Cultural din Sudiți

Administrația locală a co­munei Sudiți este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană ce vizează reabilitarea Căminului Cultural din localitate. Fondurile sunt alocate prin Programul Național de Redresare și Reziliență. «Ne bucurăm să oferim cetățenilor noștri un spațiu pentru des­ă­șurarea activităților culturale!» susține Vasile Șincan, primarul localității Sudiți.

 

Execuție în curs Acest proiect își propune creș­terea gradului de acces al cetățenilor din comuna Sudiți la activitățile culturale, prin reabilitarea integrală și renovarea... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2024, 09:10 (1719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăvara ne aduce «Grădina de Vară»

Se întâmplă la Slobozia

Primăvara ne aduce «Grădina de Vară»

Investiția în reabilitarea zonei pietonale «Casa Armatei» se apropie de final. Adminis­trația Soare a anunțat că până la finele lunii martie 2024 șantierul va fi închis, iar zona va fi redată circulației. «Mai avem puțin până la recepția lucrărilor de la Casa Armatei, execuția fiind la stadiul ultimelor finisaje!» a declarat public primarul Dragoș Soare.

 

După 15 ani de așteptare Conform proiectului, zona a fost reabilitată «pentru promovarea mobilității urbane durabile prin realizarea de investiții în infrastructura... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2024, 11:55 (12224 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă «slaba gestiune a bugetelor locale»

Camera de Conturi Ialomița reclamă «slaba gestiune a bugetelor locale»

Curtea de Conturi a României a dat recent publicității o serie de rapoarte prin care precizează modul în care administrațiile locale s-au conformat cu privire la măsurile trasate de Camerele de Conturi Județene în urma mi­siunilor de audit financiar realizate. Pentru județul nostru, în perioada ianuarie-februarie 2024, Camera de Conturi Ialomița a realizat astfel de raportări în cazul a 5 administrații locale. Concluzia la care a ajuns entitatea superioară de audit extern este că primăriile analizate se confruntă cu «o slabă gestiune a bugetelor locale».

 

Verificările auditorilor Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2024, 08:05 (8587 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au soluționat peste 3490 de dosare

În 2023

Judecătorii Tribunalului Ialomița au soluționat peste 3490 de dosare

Tribunalul Ialomița a înregistrat, în 2023, un coeficient foarte bun al activității desfășurate. Cel mai reprezentativ indicator care sugerează acest coeficient este procentul hotărârilor judecătorești atacate la instanțele superioare și desființate. Potrivit informațiilor oficiale, doar 16,9% din cele peste 3490 de sentințe au fost atacate.

 

Tribunalul Ialomița, la raport Potrivit Raportului de activitate pe anul 2023, Secțiile Civilă și Penală ale Tribunalului Ialomița au soluționat peste 3490 de dosare. Dintre acestea, doar 591 au fost atacate. Transformată... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2024, 07:55 (8114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aeroport comercial privat în comuna Alexeni

Aeroport comercial privat în comuna Alexeni

Luni, 18 martie 2024, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul de concesiune a Aeropor­tului Alexeni. În urma licitației publice, a fost aleasă câștigătoare asocierea dintre societățile Avant Airports SRL și Automagistral-Pivden SRL. Cele două firme au dat asigurări că în 4 ani investiția va fi realizată, urmând ca în 10 ani de la deschidere, Aeroportul Alexeni să gestioneze un flux de peste 6,5 milioane de pasageri. Valoarea proiectului investițional este estimată la 400 milioane de euro.

 

Hub aerian modern la Alexeni Asocierea de firme... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2024, 10:10 (23425 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Ancheta Direcției Naționale Anticorupție, în cadrul căreia două persoane au fost reținute la sfârșitul săptămânii trecute, sub acuzația de «trafic și cumpărare de influență» se mută în județul Ialomița. Un al treilea inculpat al cauzei, avocat al Baroului Ialomița, a fost arestat în urmă cu o lună, după ce a fost prins în flagrant în timp ce primea suma de 17000 de euro. Avocatul a pretins că are influență pe lângă magistrații din cadrul Curții de Apel București și că-i poate determina să dea o sentință mai blândă într-un dosar de «tentativă la omor».

 

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 17:25 (12245 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4,5 milioane de lei pentru întreținerea deținuților închiși la Penitenciarul Slobozia

În 2023

4,5 milioane de lei pentru întreținerea deținuților închiși la Penitenciarul Slobozia

Potrivit unei informări oficiale transmisă ziarului nostru de către reprezentanții Penitenciarului Slobozia, în 2023, instituția a cheltuit 4,5 milioane de lei pentru între­ținerea persoanelor private de libertate pe care le are în custodie. La Slobozia sunt închiși 420 de deținuți.

 

Bani publici pentru persoanele private de libertate Cei mai mulți bani pe care Penitenciarul Slobozia i-a cheltuit anul trecut pentru întreținerea persoanelor private de libertate au fost cheltuiți pentru asigurarea condițiilor de cazare. Potrivit informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 12:50 (14720 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița închide magazinul alimentar «La Bucurie»

Precedent periculos cu ajutorul Tribunalului Ialomița

DSP Ialomița închide magazinul alimentar «La Bucurie»

«La Bucurie» e unul dintre cele mai vechi unități de alimentație publică cu terasă din Slobozia. Începând cu 21 februarie 2024, ca urmare a unei decizii a Tribunalului Ialomița, magazinul și-a suspendat activitatea. Decizia Tribunalului se bazează pe un Ordin al Ministerului Sănătății care interzice funcționarea teraselor la mai puțin de 15 metri de blocuri. Hotărârea nu este definitivă, însă creează un precedent periculos în condițiile în care majoritatea teraselor din Slobozia se află «la mai puțin de 15 metri față de ferestrele locuințelor».

 

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 08:05 (29743 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi modernizate în comuna Gheorghe Doja

Străzi modernizate în comuna Gheorghe Doja

Comuna Gheorghe Doja este beneficiara unui pro­iect cu finanțare guvernamentalã pentru modernizarea strãzilor din localitate. În valoare de peste 12 milioane de lei, investiția este finanțatã prin Programul Național «Anghel Saligny».

 

Artere de circulație reabilitate În toamna anului 2022, administrația localã din comuna Gheorghe Doja a depus la Ministerul Dezvoltãrii, Lucrãrilor Publice și Administrației un proiect edilitar ce viza modernizarea integralã a tuturor strãzilor din localitate. La... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 14:15 (7150 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ghidul siguranței în domeniul electric

Advertorial

Ghidul siguranței în domeniul electric

Departamentul pentru Situații de Urgență, împreună cu cele trei companii de distribuție a energiei electrice din cadrul grupului PPC (Rețele Electrice Muntenia, Rețele Electrice Dobrogea și Rețele Electrice Banat) au lansat Ghidul siguranței în domeniul electric, disponibil pe platforma www.fiipregatit.ro precum și pe website-ul companiilor de distribuție. 
Printre sfaturile specialiștilor, în ceea ce privește siguranța în cadrul propriei locuințe, se numără:
• Folosește numai receptoare și aparate electrice omologate, nedeteriorate și nu le lăsa nesupravegheate sub tensiune;
• Verifică periodic și... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 10:30 (12178 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ștrand Municipal de 11,3 milioane de lei la Slobozia

Consiliul Local legiferează noi investiții

Ștrand Municipal de 11,3 milioane de lei la Slobozia

Administrația locală continuă seria inves­tițiilor în realizarea de obiective locale de interes public. După Orășelul Copiilor și pistele de biciclete ale ora­șului, a venit rândul Ștrandului Municipal. Consiliul Local Slobozia a aprobat finanțarea unei investiții de 11,3 milioane de lei pentru reabi­litarea acestui obiectiv. Rea­mintim că Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost abandonat definitiv în perioada administrației Mocioniu, după ce concesionarul, Inter Group SRL, a refuzat majorarea valorii contractului de concesiune.

 

Consiliul local a decis... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 07:50 (17151 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Primărie modernă în comuna Sărățeni

Primărie modernă în comuna Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni face demersuri pentru reabilitarea sediului în care își desfășoară activitatea. Astfel, Primăria Sărățeni este beneficiara unui pro­iect de 1,8 milioane de lei, finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, fondurile fiind utilizate pentru realizarea acestei investiții.

 

De la AFM la PNRR Ideea reabilitării sediului Primăriei Sărățeni a fost inițiată prima dată în anul 2021. Inițial, administrația locală a făcut demersuri pe lângă Administrația Fondului de Mediu pentru a obține banii necesari acestui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2024, 14:25 (2820 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ritm de execuție susținut la Spitalul Orășenesc Tăndărei

Ritm de execuție susținut la Spitalul Orășenesc Tăndărei

Administrația locală din Țăndărei anunță că lucrările de execuție pentru Ambulatoriul Integrat din cadrul Spita­lului Orășenesc Țăndărei se apropie de final. Investiția ar trebui finalizată în primăvara anului 2024.

 

«În sfârșit, vom avea!» Construcția Ambulatoriului din curtea Spitalului Orășenesc Țăndărei se apropie de final. Primarul Cristi Roman a declarat pu­blic că lucrările finale se desfășoară într-un ritm susținut: «Sunt bucuros să vă anunț că lucrările la Ambulatoriul Integrat au avansat considerabil... Investiția de... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2024, 09:20 (6233 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10632 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6261 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2303 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3207 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...