Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Presa economică a analizat, la nivel național, firmele private integral românești cu cel mai bun randament economic. 5 dintre societățile menționate sunt din județul Ialomița. Potrivit estimărilor oficiale, acestea au înregistrat cifre de afaceri de peste 200 milioane de lei.

Cele mai puternice afaceri românești din județ Prima poziție a celor mai profita­bile societăți integral românești din județul Ialomița este deschisă de Agro Oil Service SRL. Trader și depozitar de cereale, firma este deținută de Marcel și Lucia Măcelaru. Potrivit datelor financiare publicate anul trecut și care... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 14:05 (24350 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Asociația Medicilor de Familie Ialomița ia atitudine față de propunerea Casei Naționale de Asigurări de Sănătate de a reduce, în 2024, sumele acordate pentru asistența medicală primară. Calculele medicilor de familie din Ialomița arată că bugetul destinat acestei categorii de furnizori de servicii medicale se reduce cu 40%. Din această cauză, reprezentanții locali ai medicilor de familie atrag atenția cu privire la faptul că multe cabinete riscă să intre în faliment pentru că nu-și vor putea achita facturile la utilități și plăti taxele și impozitele.

Fără bani pentru medicii de familie... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 09:50 (13786 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Deși la nivel național reprezentanții Sindicatului Național al Grefei Judiciare «Dicasterial» au anunțat suspendarea protestului început înaintea Sărbătorilor de Iarnă, în Ialomița membrii acestei formațiuni sindicale au decis să continue protestul. Astfel, peste 100 de grefieri din cadrul Parchetelor și Instanțelor sunt în continuare în grevă.

Revendicările grefierilor ialomițeni Protestul grefierilor din Ialomița a debutat cu o săptămână înaintea Sărbătorilor de Iarnă, cu un protest în fața instituției al grefierilor din cadrul Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița. La scurt... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2024, 15:20 (11575 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

Fermierii ialomițeni NU participă la protestul «spontan» de la București

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

bonus: Un nou președinte la ACCPT Ialomița

În urmă cu o săptămână, fermierii români au declanșat un protest «spontan», solicitând intervenția Sta­tului pentru protejarea producătorilor agricol față de prețurile mici la cerealele produse, influențate de tranzitul cerealelor ucrainene sau față de costurile de înființare ale culturilor. Fermierii ialomițeni nu au fost încurajați să participe la acest protest. Potrivit unor informații, peste 70% din cei 400 de fermieri care cultivă mai mult de 100 hectare de teren agricol în Ialomița au dificultăți majore în reluarea ciclului agricol în acest an. «Noi am dat un prim semnal de alarmă în acest sens încă de la greva din aprilie 2023... Situația este, într-adevăr, dramatică!» declară Silviu Mihai... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2024, 16:10 (7439 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii rezidenți se întorc la posturi

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Medicii rezidenți se întorc la posturi

În timp ce noile acte normative privind reducerea cheltuielilor bugetare blochează angajările de personal de specialitate în spitale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, din această lună, își vor începe activitatea 13 noi medici specialiști. Mai bine de jumătate dintre aceștia sunt medici rezidenți care au susținut exa­menul de specialitate și au revenit pe posturile pe care le-au ocupat, prin concurs, la începutul Rezidențiatului. Este o premieră pentru unitatea medicală, având în vedere faptul că mulți dintre medicii rezidenți, o dată deveniți specialiști, optau să-și desfășoare acti­vitatea fie în străinătate, fie în centrele universitare unde s-au pregătit.

Rezidenții revin în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 14:05 (14953 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

«Mă-ta are cratimă!»

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

Înainte de Crăciun, Cartierul Slobozia Nouă a fost scena unui ex­periment politic alarmant. Președintele PUSL, Ionel Gae, (e)tern candidat la Primăria Slobozia, și-ar fi lansat de Crăciun campania electorală printr-o carte poștală. Până aici nimic neobișnuit, că nu e nici primul, nici singurul care fură startul. Numai că de pe cartea poștală de unde Gae zâmbește forțat, lângă un Piedone cu gura până la urechi, lipsește până și cratima...

Nu credeam să ne mai aducem aminte... Știm, nu vă amintiți cine e Gae... Adică vă amintiți vag numele, dar nu știți de unde să-l luați. Nu-i bai, că... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 09:50 (3731 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

La sfârșitul lunii decembrie 2023, consilierii locali din Fetești au aprobat lista de investiții rea­lizate în cadrul Spitalului Muni­cipal «Anghel Saligny», unitate medicală aflată în administrarea municipalității. Este vorba despre echipamente medicale în valoare de 1,5 mi­lioane de lei, achiziționate pentru a îmbunătăți infrastructura medicală.

Bani pentru spitalul din oraș Conform estimărilor oficiale, administrația locală din Fetești a cheltuit 1,5 milioane de lei pentru a îmbunătăți baza materială a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitate medicală aflată în administrarea... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 11:40 (17710 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă să rămână pe harta stațiunilor turistice de interes național. În decursul anului 2023, administrația locală a făcut eforturi susținute pentru a promova acest obiectiv turistic. În luna decembrie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu, a participat la a doua ediție a «Forumului Aleșilor Locali», eveniment desfășurat la sediul Parlamentului României. «Susțin, indiferent de ocazie, inte­resele orașului-stațiune Amara. In­diferent de ce se întâmplă la nivel politic, Amara rămâne o emblemă turistică națională, iar promovarea localității este unul dintre obiecti­vele administrației pe care o conduc în acest mandat!» a declarat ulterior evenimentului primarul orașului Amara, Alin Sandu... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2024, 12:20 (16865 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

La sfârșitul lunii decembrie 2023, administrația locală din Miloșești a anunțat public intenția de a achiziționa un teren intravilan, amplasat pe raza localității, necesar construirii unor obiective de interes local. Licitația publică este deschisă până la jumătatea lunii ianuarie 2024.

Obiective de interes local la Miloșești Potrivit anunțului publicat de administrația locală, scopul achiziționării respectivei suprafețe de teren este acela de a construi o sală de sport multifuncțională, o sală de festivități, un lăcaș de cult și o parcare destinată autovehiculelor de mare tonaj. «... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 14:10 (14628 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

Pericol de inundații

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

O nouă eroziune activă pe malul drept al Brațului Borcea, la Bentu, în zona localității Stelnica, se află de o săptămână sub monitorizarea autorităților. Malul a început să se surpe din cauza debitelor mari pe care le înregistrează Dunărea. Agenția Națională «Apele Române» a inițiat de 2 ani un studiu de fezabilitate privind reabilitarea integrală a întregii zone, dar Ministerul Mediului nu a identificat încă o sursă de finanțare pentru acest proiect.

Se caută soluții Datele Agenției Naționale «Apele Române» arată faptul că, la Bentu, în zona Stelnica, debitele pe care Brațul Borcea... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 09:55 (15373 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Clădire emblematică pentru istoria Sloboziei, Palatul Admi­nistrativ, în care își desfășoară activitatea Instituția Prefectului Județul Ialomița și Consiliul Județean Ialomița, va intra într-un proces de reabilitare. Fondurile necesare lucrărilor vor fi oferite de Uniunea Europeană, prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență, în baza unui proiect inițiat la Slobozia și depus la Ministerul Afacerilor Interne.

Se așteaptă desemnarea constructorului Proiectul privind reabilitarea energetică a Palatului Administrativ din Slobozia a fost depus pentru finanțare în 2022, în cadrul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 14:20 (13081 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

Prima minune electorală din ultimii 30 de ani

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

La sfârșitul anului 2023, admi­nistrația Soare a asfaltat primele 4 străzi din Cartierul Bora din Slobozia. Investiția, prima de acest gen din ultimii 30 de ani, va fi continuată în decursul acestui an. «A durat 3 ani până am reușit să ne respectăm această promisiune... Dar este prima dată când administrația locală face ceva concret pentru locuitorii din acest cartier!» a declarat primarul Dragoș Soare. Investiția din Bora va fi dublată în vara acestui an de una similară în Cartierul Slobozia Nouă.

Minunea din Cartierul Bora Începând cu luna decembrie 2023, Cartierul Bora din ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 10:05 (10359 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Procurorii și polițiștii din Slobozia au solicitat instanței de judecată arestare preventivă pentru 30 de zile a unui tânăr, de 19 ani, sub acuzația de «tentativă de omor». Acesta a participat la o campanie de împădurire coordonată de Ocolul Silvic Slobozia, pe un fond forestier aflat pe raza localității Vlădeni, pe care unitatea îl are în administrare. Deși faptele sunt consemnate atât în rapoartele IPJ Ialomița, cât și în cele ale Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, atât reprezentanții Direcției Silvice Ialomița, cât și cei ai Ocolului Silvic Slobozia au negat incidentul.

Parchetul Ialomița continuă verificările... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2024, 09:55 (11337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Doi soți din comuna Bordușani au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de persoane». Aceștia au exploatat sexual o tânără din Republica Moldova.  Vândută la colț de stradă  Provenind dintr-o familie săracă din Republica Moldova, tânăra a ajuns în Ialomița în urma unor discuții pe care le-a purtat pe rețelele de socializare cu un bărbat din Bordușani. Acesta i-a promis că dorește să-și întemeieze o familie și că o va ajuta să scape de sărăcie. Ajunsă în România, fata avea să descopere faptul că bărbatul de care s-a îndrăgostit pe internet era, în realitate, căsătorit. Împreună cu soția sa, acesta a obligat-o pe tânăra moldo­veancă să-și vândă trupul la colț de stradă, în special... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2024, 12:20 (6378 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

În plin scandal al vaccinurilor împotriva COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că peste 14000 de doze de ser, neutilizate, au expirat în depozitele instituției, ale Centrelor de Vaccinare și ale medicilor de familie. Produsele farmaceutice au fost distruse în baza unui protocol încheiat cu firmele specializate. Activitatea de vaccinare a generat și două anchete penale, aflate încă în stadiu incipient din punct de vedere al cercetă­rilor, la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Doze de vaccin anti-COVID-19 expirate Potrivit informațiilor oficiale furnizate de... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2024, 09:55 (4981 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Administrația locală din Platonești caută constructori pentru reabilitarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni. Cele două unități de învățământ beneficiază de aproape 2 mi­lioane de lei pentru renovare.

Se caută constructori Fondurile pentru renovarea Grădinițelor Platonești și Lăcusteni sunt alocate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației și au o valoare de peste 2 milioane de lei. Administrația publică din Platonești, în grija căreia se află cele două unități de învățământ, a lansat public anunțul privind identificarea unui constructor care să... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2024, 12:05 (1899 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Administrația locală din Bucu face eforturi pentru a susține comunitățile vulnerabile din localitate. Astfel, cu ajutorul fondurilor europene, prin intermediul Pro­gramului Național de Redresare și Reziliență, Primăria Bucu va transforma o clădire dezafectată într-un Centru Social. «Sunt situații neprevăzute și dorim să venim în sprijinul oamenilor din comunitatea noastră!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

Bani europeni pentru oamenii nevoiași Imobilul care va fi transformat în Centru Social se află în patrimoniul administrației locale din Bucu și nu avea nicio funcționaliate... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2024, 11:40 (11321 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Cimitirul Bora a fost vandalizat!

Slobozia: Cimitirul Bora a fost vandalizat!

UPDATE Trei minori din Cartierul Bora, suspecți

În noaptea de joi spre vineri, 4/5 ianuarie 2024, Cimitirul Uman din Cartierul Bora al Sloboziei a fost vandalizat. Situația a fost constatată la prima oră a dimineții de vineri, 5 ianuarie a.c., de unul dintre angajații Servicii Publice Slobozia SRL, administrator al cimitirului. Incinta cimitirului nu este păzită pe timpul nopții și nu beneficiază de supraveghere video. Cercetările sunt in curs.

Vandalii din cimitir Potrivit primelor informații publice, unul dintre angajații Cimitirului Uman de la Bora a descoperit în dimineața zilei de vineri, 5 ianuarie 2024, câteva locuri... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2024, 13:50 (51827 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Incidente de integritate sesizate de ANI în Consiliile Locale Munteni Buzău și Cocora

Incidente de integritate sesizate de ANI în Consiliile Locale Munteni Buzău și Cocora

Agenția Națională de Integritate a dat pu­blicității mai multe comunicări oficiale cu privire la incidentele de integritate pe care le-a descoperit la nivelul administrațiilor locale, în urma verificărilor pe care inspectorii de specialitate le-au inițiat. Pe lista instituțiilor unde au fost desco­perite astfel de deficiențe au fost trecute și Consiliile Locale Munteni Buzău și Cocora. Într-unul din cazuri, ANI a sesizat Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

Stare de incompatibilitate în administrația locală În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2024, 12:10 (16849 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Insuficiența cardiacă și diabetul, bolile care îi scot pe ialomițeni la pensie

Insuficiența cardiacă și diabetul, bolile care îi scot pe ialomițeni la pensie

Datele statistice ale Casei Județene de Pensii Ialomița arată faptul că peste 4700 de ialomițeni au ieșit mai devreme la pensie din cauza bolilor de care suferă. Diabetul și bolile de inimă sunt afecțiunile din cauza cărora se pensionează cele mai multe persoane. Acești oameni primesc lunar de la stat o indemnizație care nu depășește 1500 de lei.

Pensionați din cauza bolii Pensia de invaliditate sau de boală se acordă persoanelor care și-au pierdut total sau parțial capa­citatea de a munci. Pentru obținerea acestui drept este nevoie de o justificare medicală și de o serie de do­cumente... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2024, 14:20 (12984 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Activități de informare la Tabăra Amara

Marți, 6 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități de informare a elevilor aflați în Tabăra Amara. În ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 21:05
(4069 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu un permis fals

Luni, 5 august a.c., polițiștii feteșteni au surprins în flagrant un bărbat, de 37 de ani, din Fetești, în timp ce conducea pe raza localității de domiciliu fără a deține permis de conducere. Șoferul a ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:55
(3383 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție emise de polițiștii ialomițeni

Marți, 6 august a.c., polițiștii alobozeni au emis două ordine de protecție provizorii pe numele a doi bărbați, de 29 și 30 de ani. În primul caz, polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele bărbatului ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:50
(3583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru depistarea transportatorilor neautorizați de persoane

În perioada 1-4 august a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au controlat 21291 autovehicule și 13 societăți comerciale în cadrul acțiunii pentru depistarea celor care efectuează transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:45
(6396 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

În perioada 2-4 august a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 40 și 66 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:40
(3585 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru un fals taximetrist


Sâmbătă, 3 august a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza municipiului Fetești un bărbat, de 54 de ani, în timp ce conducea un autoturism în regim «taxi» pe raza localității de domiciliu. La ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:35
(3533 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu

Sâmbătă, 3 august a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii slobozeni au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Slobozia sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:30
(3835 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Duminică, 4 august a.c., în jurul orelor 16,30, pe raza localității Movilița s-a produs o coliziune între un autoturism și o autoutilitară. Pentru salvarea celor trei victime, un minor de 7 ani, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:25
(3317 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier pe DN2

Duminică, 4 august a.c., în jurul orelor 11,30, o coliziune s-a produs pe DN2 între un autoturism și un camion. Salvatorii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru salvarea celor două victime, acestora ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:20
(2498 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


4,83%, rata șomajului în Ialomița

La sfârșitul lunii iunie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4570  șomeri (din care 2064 femei), rata șomajului fiind de 4,83%, cu 0,69 ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:25
(3043 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină în apropiere de Platonești

Joi, 1 august a.c., în apropiere de localitatea Platonești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului, s ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:10
(2730 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Percheziții la persoane bănuite de «furt»

Joi, 1 august a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au efectuat două percheziții domiciliare pe raza localității Alexeni, la persoane bănuite de comiterea infracțiunii de furt din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:05
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Confiscare de lemne

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Jilavele au depistat joi, 1 august a.c., pe raza localității Rădulești, un bărbat de 40 de ani, din județul Argeș, în timp ce transporta, cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 19:55
(2460 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 5-9 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 19:50
(5736 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arestat pentru «contrabandă calificată»

Marți, 30 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2019, 19:15
(3282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier soldat cu cinci victime

Ialomița: Accident rutier soldat cu cinci victime

Marți, 30 iulie, a.c.,în jurul orelor 10,30, un autoturism care se deplasa pe ruta Grivița-Amara a părăsit partea carosabilă. În urma evenimentului, cinci persoane au fost rănite, doi minori și trei adulți ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2019, 18:20
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Bomba cu ceas de la Vivani ticăie: Groapa de gunoi a Sloboziei a luat foc!

În noaptea de duminică spre luni, 28/29 iulie 2019, un incendiu a izbucnit la groapa de gunoi aparținând Vivani. Pompierii de la Detașamentul Slobozia au acționat timp de 4 ore pentru lichidarea focului ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2019, 20:05
(6960 vizualizări - 0 comentarii)


Tovărășia: A intrat cu căruța într-o bătrână de 81 de ani

Luni, 29 iulie a.c., în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Tovărășia se deplasa cu o căruță pe raza localității de domiciliu, ar fi pierdut controlul vehiculului și a acroșat un pieton, o ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2019, 19:20
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 6 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 29.07.2019, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 6 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2019, 18:15
(2730 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă din Vlădeni, amendată de Poliția Economică

Marți, 23 iulie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o serie de activități de verificare a unor unități economice de pe raza județului Ialomița, privind comercializarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 18:30
(3452 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În primele 4 zile ale acțiunii «Truck&Bus», polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au oprit peste 180 de autovehicule pentru control și au aplicat 65 sancțiuni contravenționale pentru abaterile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 18:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2532 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4490 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3373 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4018 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...