Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Autoritățile știu ce au de făcut!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Autoritățile știu ce au de făcut!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel este încrezător în capacitatea instituțiilor publice din Ialomița de a gestiona riscurile generate de apariția COVID-19. El declară că va respecta perioada de autoizolare până la depășirea pericolului imediat.

Și parlamentarii pot fi disciplinați Ieșit luni, 23 martie a.c., din perioada de izolare impusă după apariția COVID-19 în Parlament, deputatul liberal Gheorghe Tnel susține că va rămâne la domiciliu. «Respect măsurile de prevenție impuse de autorități! Este o perioada dificilă pentru toți, cu siguranță cea mai dificilă pe care am trăit-o noi vreodată... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 13:50 (5363 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Drumul de la Luceafăr la Lucifer

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Alegerile Locale din Ialomița bat la ușă și cu și fără COVID-19. Iar supravie­țuirea politică e mai importantă decât o biată pandemie. Așa că în culisele filialelor locale ale partidelor se poartă, de la începutul anului încoace, o luptă pe viață și pe moarte. Iar cel care domină scena politicii la acest moment e Marian Neacșu, președintele filialei ialomițene a PRO România.

Unde ești tu, Țepeș, Doamne?! Rămas cel mai competitiv produs de export al mahalalei politice locale, Marian Neacșu s-a întors acasă călare pe calul troian al PRO România. A făcut ochii roată, a înțeles dintr-o... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 10:10 (7216 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Candidații orașelor județului Ialomița din ultimii 8 ani

Candidații orașelor județului Ialomița din ultimii 8 ani

Săptămâna trecută am prezentat candidații aliniați la startul campaniilor electorale pentru Primăria Slobozia, în perioada 2012-2020. Articolul a fost extrem de apreciat de către cititori, motiv pentru care am decis extinderea acestui demers la nivelul orașelor și municipiilor din Ialomița. Prin urmare, vom încerca să prezentăm astăzi candidații celorlalte 5 orașe pe care le are Ialomița: Urziceni, Fetești, Țăndărei, Căzănești și Fierbinți. Vom lăsa pentru o altă ocazie orașul-stațiune Amara, din motive pe care de-abia așteptăm să vi le explicăm. Însă pentru toate cele 7 orașe ale Ialomiței, ca de altfel pentru întreg județul, concluzia rămâne una singură și înspăimântă: la ultimele 3 runde de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2020, 11:10 (6678 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Candidații la Primăria Sloboziei din ultimii 12 ani

2012-2016-2020

Candidații la Primăria Sloboziei din ultimii 12 ani

Alegerile Locale pentru Primăria Slobozia din vara anului 2020 se anunță incendiare. Aparent, scena politică e po­pulată de figuri politice noi, de partide tinere, dornice să se afirme, de candidați cu «atitudine»...În realitate, slobozenii au tot mai puține alternative! Iar pentru a legitima această afirmație vom face o trecere în revistă a candidaților care le-au cerut slobozenilor votul în ultimii 12 ani. Vă asigurăm că este o lectură instructivă chiar și pentru noi, cei care am redactat acest articol.

Cei mai frumoși ani În urmă cu 8 ani, Slobozia încă mai spera la un reviriment... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2020, 12:20 (10928 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alexandru Stoica, candidat oficial PI la Primăria Slobozia

Independent a avut dreptate

Alexandru Stoica, candidat oficial PI la Primăria Slobozia

Partidul Ialomițenilor și-a asumat oficial candidatura lui Alexandru Stoica pentru Primăria Sloboziei. El ar fi fost desemnat în urma unui sondaj de opinie. Anterior, atât Alexandru Stoica cât și conducerea PI au negat această posibilitate...

E oficial Un comunicat de presă remis publicității luni, 9 martie 2020, confirmă oficial înscrierea ex-primarului Alexandru Stoica în cursa pentru Primăria Slobozia. Comunicatul este semnat de președintele Partidului Ialomițenilor, Ion Drăgușin și susține că nominalizarea a fost făcută «în urma unui sondaj de opinie realizat în luna februarie 2020». Anterior, atât Alexandru Stoica cât și conducerea PI au negat această posibilitate. «Nu știu nimic... Prima dată am auzit de la dumneavoastră din ziar!» declara Ion Drăgușin la începutul lunii februarie. De aceeași manieră îl seconda în declarații și Alexandru Stoica. «Nu știu nimic... Nu am stabilit nimic concret! Dar în politică nu poți să iei niciodată decizii definitive...» declara Stoica.... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 11:15 (8434 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidele ialomițene și-au stabilit candidații pentru Consiliul Județean

Faceți pariurile!

Partidele ialomițene și-au stabilit candidații pentru Consiliul Județean

Menajeria politică din Ialomița se pregătește de alegeri. Deocam­dată, ies la rampă candidații la președinția Consiliului Județean. Ca de fiecare dată sunt clienți politici vechi și oportuniști noi, politicieni fără șanse și politicieni pe care nu-i mai vrea nimeni. Până când vom alege unul, să-i trecem în revistă pe cei care ni se oferă pe tavă.

«Toate-s vechi și nouă toate»
Alegerile Locale din vară obligă fili­alele locale ale partidelor să-și lanseze candidații. După nominalizările pentru Slobozia, a venit rândul candidaților pentru Consiliul Județean. La linia de start s... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2020, 10:20 (16591 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Potor, candidat la Primăria Sloboziei

PSD pariază pe «Tata la GAL-uri»

Potor, candidat la Primăria Sloboziei

După ce și-a canibalizat președintele și a fost adusă în pragul dispariției, Organizația PSD Slobozia se vede obligată să accepte un lider de mic litraj pe post de candidat la Slobozia. Oficial, decizia a fost adoptată în urma rezultatelor sondajelor comandate de către liderii județeni. În realitate, știu până și pesedeii din burta mamelor că ordinul nu se discută. Că doar așa era și pe vremea lui Ionașcu, și pe vremea lui Stoica, și așa o să fie la PSD în veci vecilor. Amin!

Democrație social-democrată La începutul acestei săptămâni, Organizația PSD Slobozia a fost convocată prin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2020, 13:20 (15498 vizualizări - 26 comentarii)

POLITICĂ

«Oamenii sunt cea mai prețioasă resursă a bugetului Sloboziei în 2020!»

Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița

«Oamenii sunt cea mai prețioasă resursă a bugetului Sloboziei în 2020!»

În urmă cu câteva zile (luni, 17 februarie 2020) a fost votat bugetul Sloboziei pentru anul în curs. Și același buget va fi rectificat joi, 27 februarie 2020, pentru a majora bugetul de dezvoltare de la 5 la 20,7 milioane de lei. Cifrele confirmă însă o realitate dure­roasă, cu bani puțini la buget. Avem la dispoziție o sumă care depășește cu puțin 100 mili­oane de lei. Și dacă acest buget sărac nu era de ajuns, aflăm că din el aproximativ 83 milioane de lei re­pre­zintă cheltuieli de funcționare. Jumătate din aceste cheltuieli, adică apro­ximativ 40 milioane de lei sunt cheltuieli cu salariile din primărie și din instituțiile subordonate. Ce rămâne pentru investiții și dezvoltare reprezintă,... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2020, 18:05 (6787 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Stoica e arma secretă PI

Politica de centură a Sloboziei

Stoica e arma secretă PI

A  început licitația pentru can­didați eligibili. PNL are, PSD caută, restul partidelor licitează. Printre licitatori se numără și Partidul Ialomițenilor, care la Alegerile Locale din 2016 a obținut un fotoliu de primar și consilieri cât numeri pe degetele mâinilor. Arma secretă a PI este ex-primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, lăsat fără obiectul muncii de către PSD. Oficial, Alexandru Stoica, neagă, iar președintele PI, Ion Drăgușin, habar nu are. În spatele ușilor închise însă...

PI are același rețetar
Partidul Ialomițenilor este o structură moșită de fostul prefect ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2020, 11:40 (13926 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Aș fi onorată să mi se propună să candidez pentru președinția Consiliului Județean!»

Luminița Barcari, secretar de stat în Ministerul Educației

«Aș fi onorată să mi se propună să candidez pentru președinția Consiliului Județean!»

Luminița Barcari, fost inspector general școlar în Ialomița, a participat la o conferință de presă organizată de deputatul PNL Gheorghe Tinel. În cadrul acesteia, Luminița Barcari a rezumat activitatea din cadrul Minis­terului Educației în decursul lunii trecute de la numirea în funcție și a con­firmat că reprezintă un potențial candidat al filialei PNL Ialomița pentru Consi­liul Județean. Ca de fiecare dată, deputatul liberal Gheorghe Tinel a refuzat să-și asume responsabilitatea unei candidaturi pe plan local.

Un secretar de stat ocupat
«Suntem o echipă și funcțio­năm ca atare... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 20:15 (9372 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Slobozia nu e groapa de gunoi a nimănui!»

Dragoș Soare, candidat PNL la Primăria Slobozia

«Slobozia nu e groapa de gunoi a nimănui!»

Dragoș Soare, primul politician care și-a anunțat candidatura la Primăria Slobozia, a susținut marți, 18 februarie 2020, o conferință de presă. El a acuzat public administrația locală de incompetență, corupție și abuz. Conferința de presă a fost susținută alături de deputatul PNL Gheorghe Tinel, la sediul Organizației.

Începe campania pentru locale
Dragoș Soare, candidatul PNL la Primăria Slobozia, a lansat primele atacuri publice împotriva actualei guvernări locale. Dragoș Soare a susținut public că primarul Adrian Mocioniu este «lipsit de respect față de concetățenii săi care îi plătesc salariul»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2020, 15:05 (15880 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicolae Sitaru, cronica unei demisii anunțate

adio PLUS, adio Cioloș

Nicolae Sitaru, cronica unei demisii anunțate

bonus: N-a fost un consilier județean rău

Săptămâna trecută, Nicolae Sitaru a anunțat că se retrage din politică. Lasă în urmă două mandate de consilier județean, două partide pe care le-a girat și un hambar de promisiuni electorale neonorate. O dată cu el dispare și ultima fărâmă de încredere a naivilor care și-au închipuit că politica se poate face și cu oameni integri...

Adio, PLUS Nicolae Sitaru a anunțat săptămâna trecută printr-un comunicat de presă că renunță la calitatea de membru de partid în PLUS Ialomița, filială care l-a curtat îndelung pentru a se bucura de notorietatea sa politică. «Având în vedere că în Adunarea generală a Asociației Producătorilor de Porumb din România am fost ales președinte al Asociației sunt obligat, conform deontologiei funcției pe care o ocup, să nu aparțin niciunui partid politic!»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2020, 11:20 (6596 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senzațional! Deputatul PSD Mușoiu a ajuns Vicelider!

Senzațional! Deputatul PSD Mușoiu a ajuns Vicelider!

Priviți, vă rugăm, fotografia alăturată. Câtă determinare! Ce ținută! Cum pulsează prin venele lui amintirea sângelui tânăr cu care-și înseninează nopțile de trudă în folosul comunității ialomițene. Dar ce spunem noi al comunității? Al țării întregi, de-acum, căci deputatul Ștefan Mușoiu a ajuns Vicelider al PSD în Camera Deputaților. Cum ar veni, e al doilea om al partidului în forul legislativ. Și poate mai mult, vă rugăm să ne credeți! Întâi pentru că are vârsta la care bărbații vor să demonstreze cu orice preț că încă mai pot. Apoi pentru că nu are încotro... Fiindcă, după cum știți deja, domnul Mușoiu nu e un parlamentar bogat. Are și el câte ceva, acolo, ca tot omul care a făcut politică... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2020, 19:05 (7298 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»

Gheorghe Tinel, deputat PNL

«Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!»

Deputatul Gheorghe Tinel susține necesitarea reconfigurării scenei politice locale. În acest sens, el a dat asigurări că PNL Ialomița va avea candidați la nivelul tuturor administrațiilor locale. De­clarațiile au fost făcute în prezența europarlamentarului liberal Cristan Bușoi, care a promis că va des­chide în această primăvară cabinetul europarlamentar din Ialomița. «Vom avea candidați proprii pentru toate cele 66 de administrații locale. Și pentru Consiliul Județean!» a mai declarat Gheorghe Tinel.

Ialomița deputatului Tinel Începutul de an i-a oferit deputatului ialomițean Gheorghe... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 15:20 (12937 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Salutăm vizita doamnei mi­nistru al Educației de marți la școlile și grădinița din Ialomița. Fără să minimizăm efortul doamnei ministru și fără să luăm în discuție bunele intenții ale domniei sale, pot spune că știam cu toții că, în 2020, avem unități de învățământ cu toalete în fundul curții și profesori care aleg violența verbală ca metodă didactică. Problemele învățământului românesc nu se opresc aici, ele sunt mult mai profunde și țin și de o programă școlară învechită.
Putem lăsa la latitudinea primăriilor să rezolve situația toaletelor școlare sau doamna ministru ar putea să ne prezinte o situație reală a numărului de astfel de unități de învățământ existente la nivel național și o... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 19:05 (8928 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD își lasă la vatră dinozaurii

Ștefan Țintă, noul președinte al PSD Slobozia

PSD Ialomița organizează alegeri pentru filialele din Slobozia, Țăndărei, Fetești și Urziceni. La Slobozia, Alexandru Stoica a fost înlocuit de mai tânărul Ștefan Țintă, considerat de unul dintre ex-președinții PSD Ialomița «schimbul de mâine». La Țăndărei a fost ales în funcția de președinte al organizației locale joi, 16 ianuarie 2020, fostul primar al orașului, Cristi Roman. «Vrem să modernizăm partidul!» a declarat referitor la aceste alegeri Ștefan Mușoiu, președintele executiv al PSD Ialomița.

Alegeri atent supervizate După un an dezastruos electoral, PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 19:40 (19027 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Declarații politice ale senatorului PMP Gabi Ionașcu la început de an 2020

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Senatorul PMP Gabi Ionașcu intenționează să candideze pentru un nou mandat de primar la Slobozia. El a declarat pentru ziarul nostru că va candida atât pentru funcția de primar, cât și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune...» a mai precizat el.

Nicio masă fără pește Senatorul PMP Gabi Ionașcu deschide anul 2020 cu un anunț public surprinzător. El a declarat pentru ziarul nostru că intenționează să candideze pentru un nou mandat la funcția de primar al municipiului Slobozia. De asemenea, Gabi Ionașcu ia în... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 14:05 (16642 vizualizări - 20 comentarii)

POLITICĂ

«Da, candidez!»

Slobozia are primul candidat oficial în cursa pentru Alegerile Locale din 2020

«Da, candidez!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia pentru mandatul 2020-2024, și-a anunțat oficial candidatura. «Da, candidez!» a declarat acesta. Este prima declarație publică a lui Dragoș Soare de la momentul nominalizării sale pentru această poziție, în vara acestui an. Reamintim că Dragoș Soare este consilier județean PNL de două mandate, perioadă în care a identificat și a propus soluții constructive de gestionare a fondurilor publice.

Primul dintre candidați Dragoș Soare și-a anunțat public decizia de a candida pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 18:20 (13145 vizualizări - 23 comentarii)

POLITICĂ

«De la 1 ianuarie 2020 va crește valoarea netă a salariului minim!»

Tinel Gheorghe, deputat PNL

«De la 1 ianuarie 2020 va crește valoarea netă a salariului minim!»

O parte dintre măsurile pe care Guvernul PNL le va adopta începând de anul viitor au fost prezentate public de deputatul Tinel Gheor­ghe, în cadrul unei conferințe de presă. În cadrul întâlnirii cu reprezentanții presei locale din Ialomița, desfășurată în urmă cu o săptămână, Tinel Gheorghe a vorbit despre modul în care Guvernul condus de Ludovic Orban va majora salariul minim pe economie, începând cu data de 1 ianuarie 2020. «Co­misia Europeană ne cere din 2015 să fundamentăm salariul minim, dar Guvernele anterioare au omis să ducă la îndeplinire acest demers!» a precizat deputatul PNL.

Măsuri ferme pentru majorarea salariului minim... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 19:10 (6422 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Prefectul Gigi Petre rămâne pe poziții

Deputatul PNL Gheorghe Tinel: «Nu poți guverna la Centru cu PNL și în Ialomița cu PSD!»

Prefectul Gigi Petre rămâne pe poziții

Schimbarea prefectului și subprefectului de Ialomița rămâne principala preocuparea a PNL Ialomița. Declarația îi aparține deputatului PNL Gheorghe Tinel. «Nu poți guverna la Centru cu PNL și în Ialomița cu PSD!» a mai declarat acesta.

Protocol cu ALDE Protocoalele încheiate de PNL cu PMP și ALDE sabotează decizia deputatului PNL Gheorghe Tinel de a schimba din funcții prefectul și subprefectul județului Ialomița. Potrivit acestor protocoale, PMP și-a adjudecat funcția de subprefect, propunându-l pe Emil Barbu, jurist în cadrul Primăriei Slobozia, iar ALDE pe cea de prefect, partidul... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2019, 13:40 (12517 vizualizări - 19 comentarii)

28 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: «Pescari» cercetați penal

Un bărbat de 38 ani, din Făcăeni a fost prins de polițiști în timp ce transporta mai multe kilograme de pește din specia plătică și caras, dar și o plasă monofilament. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:49
(10616 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în bazinul de colectare a apei!

Sîmbătă, 17 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui bărbat de 58 ani, din Țăndărei, care alunecase într-un bazin de colectare apă ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:43
(9237 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: «Artă populară și tradiție folclorică»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Rădulești și Căminul Cultural Rădulești organizează duminică, 25 martie 2012, ora 11,00, manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:31
(9669 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Zilele Nichita Stănescu»

În organizarea Primăriei Urziceni și a Societății Culturale «Apollon», în perioada 29-31 martie 2012, vor fi organizate «Zilele Nichita Stănescu». Astfel, la sala de ședințe a Primăriei Urziceni și la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 08:25
(7049 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: A dispărut de la domiciliu

Jilavele: A dispărut de la domiciliu

În cursul lunii ianuarie, polițiștii Secției Jilavele au fost alertați cu privire la dispariția de la domiciliu a lui Bandăr Constantin, de 61 ani. Verificările ulterioare au demonstrat că bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:59
(9261 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Un bărbat de 37 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiștii din localitate pentru furt calificat în formă continuată. Suspectul, în perioada ianuarie-martie 2012, a furat din trei locuințe situate la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:51
(7404 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minori prinși la furat șine de cale ferată

Trei minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, au fost prinși în flagrant de polițiștii din Urziceni în timp ce încărcau într-o căruță două șine de cale ferată, în lungime de 1,80 m, de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:50
(6757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Țăndărei: Prins de jandarmi încercând să vândă o drujbă

Țăndărei: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o drujbă

Jandarmii au surprins un bărbat din Bărbulești în timp ce încerca să vîndă o drujbă la Țăndărei. Vineri, 16 martie a.c., în jurul orei 9.,30, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei l-au surprins B. Daniel ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:44
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cu cuțitul la magazin

Un bărbat de 35 ani, din Bordușani, a fost prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în apropierea unui magazin din localitate. Deoarece bărbatul avea un comportament suspect, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(14868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani cuțit


Fetești: Tînăr prins în flagrant la furat

Miercuri, 14 martie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați un localnic, de 26 ani, despre faptul că a surprins o persoană care încerca să fure gardul de plasă ce împrejmuiește un teren pe care îl deține ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(11907 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

O armă de tir cu aer comprimat de calibru 5,5 mm a fost confiscată miercuri, 14 martie a.c., la Urziceni. Arma se afla în posesia unui bărbat, de 42 ani, din localitate care nu avea drept de deținere. ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:09
(12866 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: A rămas fără pensie după ce a fost înșelat

Miercuri, 14 martie a.c., un bărbat de 69 ani, din Manasia, a sesizat Poliția Urziceni cu privire la faptul că două persoane necunoscute l-au înșelat cu suma de 940 lei. Victima a povestit anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:09
(10526 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tigăi și aparate de masaj, confiscate de polițiști

Un tînăr de 28 ani, din Bărbulești, a fost prins miercuri, 14 martie, la Urziceni în timp ce se afla la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate. În urma controlului asupra mașinii polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:07
(8831 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Au furat din curtea vecinului

Un bărbat de 65 ani, din București, a reclamat polițiștilor că din curtea locuinței ce o deține la Andrășești, persoane necunoscute au furat, în perioada 23 februarie-13 martie a.c., mai multe bunuri din ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:33
(9980 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoțul de stații de emisie-recepție, prins de polițiști

Un tînăr de 23 ani din Pantelimon-Ilfov a fost reținut miercuri, 14 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale ialomițeni, fiind acuzat de furt calificat. Pe numele individului anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:13
(7631 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 49 milioane lei, încasate la bugetul de stat

Potrivit datelor Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, «în luna februarie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 49,14 milioane lei, înregistrîndu-se o creștere cu ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:08
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Casele de amanet, schimb valutar și magazine de bijuterii, verificate de polițiști

«Peste 30 puncte de lucru ale caselor de amanet, schimb valutar și magazinelor de bijuterii au fost verificate în ultimele două săptămîni de specialiștii în sisteme de securitate din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:04
(8731 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: I-au furat gardul de sîrmă

Marți, 13 martie, o femeie de 77 ani, din Bordușani, a alertat Poliția sunînd la 112 susținînd că hoții i-au furat o porțiune din gardul de plasă de sîrmă. Ulterior, ancheta polițiștilor avea să demonstreze ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:03
(11933 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt gard


Stelnica: Beat la volan

Un autoturism condus de un bărbat de 53 ani a fost oprit de polițiști, în trafic, la Stelnica, pentru un control de rutină. Întrucît șoferul mirosea a alcool a fost testat cu aparatul Drager, dispozitivul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:02
(11029 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Au furat 3000 litri de motorină și au fost prinși

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 18 și 38 ani, sînt cercetați de polițiștii slobozeni pentru furt calificat. În realitate, polițiștii au depistat în trafic, la Munteni-Buzău, o autoutilitară, condusă ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:00
(12551 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției în zona Fetești

«Polițiștii din Fetești și cei ai Secției Rurale Stelnica au acționat miercuri, 14 martie a.c., în colaborare cu jandarmii ialomițeni pentru siguranța publică în zona unităților de învățămînt, prevenirea ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 16:48
(12818 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:43
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Componente de cale ferată, furate

În noaptea de 11/12 martie a.c., în jurul orei 24,00, polițiștii feteșteni au identificat un autoturism, condus de un localnic de 21 ani. Cu ocazia unui control de rutină, polițiștii au constatat că șoferul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:38
(12920 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Securitatea în muncă cu combustibilii gazoși, verificată

În perioada 22 februarie-2 martie a.c., reprezentanții Inspectoraului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat «Campania Națională, inițiată de Inspecția Muncii, privind verificarea modului în care se ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:37
(14612 vizualizări - 2 comentarii)


Reviga: A fost furat de prietenul de pahar

Un bărbat de 64 ani, din Reviga, a alertat polițiștii Secției de Poliție Rurală Grivița despre faptul că a fost victima infracțiunii de furt. Verificările ulterioare ale polițiștilor au demonstrat că suspectul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:34
(11150 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga beție furt


Cosîmbești: Găini arse în incendiu

O anexă gospodărească a unui cetățean din Cosîmbești s-a aprins noaptea trecută, respectiv luni, 12 martie a.c., după ce proprietarul a aprins focul în interiorul încăperii, cu scopul de a afuma o cantitate ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:33
(14681 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Un feteștean de 20 ani este cercetat de polițiști pentru furt. Pe scurt, în perioada 5-10 martie, tînărul a furat mai multe obiecte metalice din curtea locuinței unui bărbat de 56 ani, din Slobozia, locuință ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:29
(14560 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți furt


Percheziții domiciliare pentru furt de lemne la Borănești și Bărcănești

Luni, 12 martie a.c., polițiștii au descins la locuințele a șase persoane, cu vîrste cuprinse între 26 și 55 ani, din localitățile Borănești și Bărcănești, suspecte de furt de material lemnos din cantoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:29
(14781 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Identificarea animalelor, obligatorie

Potrivit datelor statistice ale DSVSA Ialomița, în cursul anului 2012 au fost efectuate 8 controale la Circumscripții Sanitar-Veterinare de asistență. Pentru deficiențele constatate, au fost aplicate 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:23
(10496 vizualizări - 1 comentariu)


2000 de somații emise de DGFP Ialomița

Peste 2000 de somații a căror valoare depășește suma de 2,8 milioane lei au fost emise doar în luna februarie 2012 de către reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pe linia colectării ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:22
(13228 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...