Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Cronica unor sondaje anunțate

Ionașcu PRIMAR, Cazacu PREȘEDINTE

În ultimele luni v-am oferit în acest colț de pagină o serie întreagă de scenarii politice care vizau viitorul Ialomiței în mandatul 2012-2016. Ajustate în funcție de declarații și fapte concrete, dar alimentate pe alocuri și de zvonuri din culisele filialelor, previziunile noastre au ajuns să capete un grad ridicat de acuratețe. Așa că astăzi lansăm pe piață o nouă posibilitate: Ionașcu reales, Cazacu președinte de Consiliu Județean.

Dulce ca mierea e otrava sondajelor PSD
După cum poate știți, săptămîna trecută a fost finalizat primul dintre cele două sondaje comandate de USL în Ialomița în vedera desemnării viitorului candidat la fotoliul de primar al muncipiului... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 08:17 (11464 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Demagogul Ciupercă și vânzătorii de iluzii electorale

A început campania pentru localele din 2012

Demagogul Ciupercă și vînzătorii de iluzii electorale

Vise! Hai la vise! Ieftine, proaspete, aburinde! Acesta este mesajul titularilor de filiale locale ale celor două partide care-și adjudecă viitorul politic al Ialomiței. Dacă sînteți interesat, în colțul drept al județului îl avem pe vînzătorul de iluzii electorale Cazacu, președintele PD-L. Lefegiu al unei instituții publice falimentare, Poșta Română, protagonist al unor dosare penale epopeice și moștenitor politic al unei organizații abulice și plină de toate păcatele, Cazacu visează cu ochii larg deschiși la ziua cînd va conduce el județul. În colțul din stînga, la costum și cravată social democrată, președintele în exercițiu, Silvian Ciupercă. Demagog de formație și neînvins de două mandate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 09:06 (7837 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Trădare fără trădători

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Victor Moraru, primarul orașului Amara: «Eu nu pot sta aplecat! N-am stat niciodată!»

A mai rămas un an pînă la alegerile locale și Ialomița a început să fiarbă. Dintr-un mal într-altul al politicii locale partidele spumegă, politicienii fac valuri, iar șeptarii de partid visează la noile organigrame. Ca de obicei, singurii nebăgați în seamă rămîn alegătorii. Vom încerca astăzi să ridicăm preț de o secundă perdeaua care ascunde culisele politicii locale și să vă oferim cîteva scenarii de lucru legate de viitorul politic al județului. Iar ca bonus, consemnăm un interviu cu unul dintre out-siderii politicii locale, primarul orașului Amara, Victor Moraru.

O lume minunată cu PSD la poartă. Postulat: PSD va cîștiga alegerile locale. Poate nu cu procentul... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2011, 10:36 (12762 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Gabriela Petre: «Sunt un soldat disciplinat! Partidul m-a vrut mai sus și eu m-am supus!»

Gabriela Petre: «Sînt un soldat disciplinat! Partidul m-a vrut mai sus și eu m-am supus!»

Avocatul Gabriela Petre, consilier local al municipiului Slobozia și-a consumat joi, 27 mai, ultima prestație în cadrul executivului slobozean. Consilierul PD-L a devenit consilier județean. Decizia, una strict politică, survine în urma scandalului public al avocatului cu consilierul local și coleg de partid Paros Radu.
La începutul anului, consilierii locali Gabriela Petre și Paros Radu au izbucnit într-un scandal public ce a făcut deliciul slobozenilor preț de cîteva săptămîni. Paros a acuzat-o pe Gabriela Petre despre faptul că nu ar mai reprezenta interesele partidului în Consiliul Local Slobozia, motivîndu-și declarațiile prin existența unui contract de asistență juridică pe care avocatul... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 11:08 (15510 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegerile au loc în iunie 2011: Ionașcu vs Martin pentru Primăria Slobozia

Alegerile au loc în iunie 2011: Ionașcu vs Martin pentru Primăria Slobozia

Lovitură de teatru pe scena politică locală. USL Ialomița devansează alegerile locale pentru Slobozia cu un an de zile. În cursa pentru fotoliul de primar al Sloboziei aleargă Ioan Martin., președintele PNL Ialomița și Gabi Ionașcu, primar PSD în funcție.

Liberalii îl vor pe Martin
Așa cum anticipam încă de anul trecut, Ioan Martin, președintele PNL Ialomița este candidatul oficial al filialei pentru Primăria Slobozia. Informația a fost făcută publică joi, 26 mai, de către Ioan Martin, care a recunoscut că are sprijinul necondiționat al colegilor de Organizație. «Ceea ce vreau eu este să ofer concetățenilor mei o alternativă pentru viitor. Sînt un om liber, nu am făcut niciodată afaceri cu statul și singurele venituri plătite din bani publici sînt cele pe care le-am obținut aici, în calitate de vicepreședinte al Consiliului Județean. Le mulțumesc celor care mă vor susține și cred că merit încrederea celor care mă vor vota»... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2011, 06:08 (30410 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

De-a Bocul și vardiștii

Premierul, în Ialomița pentru a-și prezenta moțiunea

De-a Bocul și vardiștii

Marți seara, 3 mai a.c., la Slobozia, premierul României s-a jucat de-a hoțul și vardiștii. În rolul vardiștilor au fost liftele de jurnaliști plătiți să-l surprindă pe premier în situații jenante, astfel încît jurnaliștii-tonomat ai televiziunilor de seară să aibă materie primă pentru intoxicat electoratul! Rușine! Rușine! De trei Boc, Rușine!

Lung e drumul Clujului
Dar și mai lung s-a dovedit a fi cel al Călărașilor către Slobozia, pe care premierul Boc a fost obligat să circule incognito, într-un microbuz de partid, «pentru a face economii» după cum avea să declare în conferința de presă. De ce așa de lung?! Pentru că bietul premier, terorizat de ouăle fierte de la... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2011, 10:57 (13942 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Disciplină nemțească în filială românească

PD-L Ialomița face ce spune președintele

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică s-a răzgîndit. După ce a decretat într-un BPJ că fiecare delegat la viitorul Congres e liber să aleagă ce-l îndeamnă conștiința, Cazacu cere Organizației să-l voteze pe Boc.

Blaga le-a furat inima primarilor PD-L
După vizita lui Blaga de acum două săptămîni, primarii PD-L au opinat cu majoritate de declarații că acesta ar trebui să fie buldogul de pază al democrat-liberalilor. Convinși că în organizație există libertate de opinie, edilii s-au trezit susținînd cu voce tare această teorie într-o ședință lărgită de Birou Permanent Județean. Diplomat pentru prima oară în viață, Cazacu i-a lăsat să viseze. «Fiecare este liber să aleagă ce-i dictează conștiința»... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2011, 11:41 (9077 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke

S-a trezit a șaptea zi după Scripturi

Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke

Într-un protest public adresat Parlamentului, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke, pentru «haosul creat prin închiderea spitalelor din țară». Reamintim că prin decizia Ministerului, 100 de angajați ai Spitalului din Țăndărei au rămas fără locuri de muncă, iar Ialomița a ajuns să aibă cel mai mic număr de paturi de spital la mia de locuitori.

Mai bine mai tîrziu decît niciodată
Protestul președintelui PSD este adresat, în principal, Comisiei pentru Muncă, Familie și Protecție Socială, fiind înaintat și celor șase parlamentari pe care-i are județul Ialomița. Într-un expozeu întins pe 5 pagini, Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2011, 13:40 (9827 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu dixit: «Blaga a venit la Slobozia să se plimbe!»

Alegerile pentru șefia PD-L se fac cu ușile închise

Cazacu dixit: «Blaga a venit la Slobozia să se plimbe!»

Joi, 14 aprilie, Vasile Blaga, unul dintre cei trei candidați la șefia PD-L a venit la Slobozia pentru a-și promova candidatura. Întîlnirea cu staff-ul local al PD-L a avut loc la Slobozia și s-a ținut cu ușile închise. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița a declarat că «organizația PD-L Ialomița nu-l susține pe Vasile Blaga!».

Paleologu, Blaga, Boc, Boc, Boc!
Joi, 14 aprilie a.c., la orele 11.00, filiala locală a PD-L Ialomița a organizat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia o întîlnire cu Vasile Blaga, unul dintre cei trei candidați ai PD-L în cursa pentru prezidențialele partidului. Vizita lui Blaga survine la nici trei zile de la cea a... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2011, 13:58 (11528 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Lumea e rea, fiecare pândește să ia locul altuia. (...) Dar rege sau valet, e totuna!»

Mihaela Roșu, vicepreședinte al Organizației de femei a PD-L

«Lumea e rea, fiecare pîndește să ia locul altuia. (...) Dar rege sau valet, e totuna!»

Cinci minute de publicitate politică. Greu la deal cu politicienii mici. Mai ales de cînd vestea că scriem și despre ei s-a întins de-a lungul și de-a latul partidelor. Unul de la PC ne-a spus că n-are nicio filială la Slobozia și nu ne poate recomanda pe nimeni. Altul, de la UNPR se ascunde de noi de trei săptămîni, după ce ne-a promis solemn că ne va despica în paișpe politica locală. Iar restul, mai mari sau mai mici, dezvoltă metehnele șefilor de partid... Adică ale lui Ciupercă, Cazacu și Martin, politicienii aceia despre care v-am promis că nu vom mai scrie decît atunci cînd va fi absolut obligatoriu! Mihaela Roșu pare însă o excepție. Viceprimar din 2005, președinte al... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2011, 11:06 (6587 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Geaba chichirez gâlceava, dacă nema putirința

Deputatul Pocora se ia și de gît și de piept cu Ministerul Internelor

Geaba chichirez gîlceava, dacă nema putirința

Într-unul dintre comunicatele de presă care au făcut celebru cabinetul său parlamentar, deputatul PNL Cristina Pocora cere, crede și vrea să știe. Pornind de la una dintre multele prostii ale ministrului Administrației și Internelor, Constantin Traian Igaș, care ar fi decis «să acorde sporuri preferențiale anumitor angajați, în timp ce anunță că nu mai are bani pentru salariile a aproximativ 10000 de angajați, aceasta ducînd la disponibilizare», Cristina Pocora construiește un scenariu apocaliptic, demn de un film bollywoodian. Nu-l plîngem pe bietul Igaș Pristanda, că nici nouă nu ne e simpatic. Ne frapează însă rețetarul politic folosit de doamna deputat. Dumneavoastră ați observat că nu e comunicat... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2011, 13:20 (13669 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Oricât ar rupe din noi, tot rămâne destul cât să intrăm în Parlament!»

Silviu Pucheanu, președintele PRM Ialomița

«Oricît ar rupe din noi, tot rămîne destul cît să intrăm în Parlament!»

Cinci minute de publicitate politică. Nicio masă fără pește, nicio zi fără doi litri de lichide și nicio saptămînă fără un interviu politic. Aceasta este deviza noastră pînă la campania din 2012. Cu o condiție însă. Politicienii să nu se numească Ciupercă, Martin, Cazacu sau Ionașcu. Pînă astăzi, am reușit să păstrăm acest standard minimal. Și, pentru prima dată de la deputatul Mincu încoace, sîntem în măsură să vă oferim informații proaspete legate de politicienii PRM. Da, da... Oamenii aceia legați ombilical de poala tribunului Vadim, președintele unui partid despre care, din 2000 încoace, nimeni n-a mai auzit nimic. Cel puțin în Ialomița!

Silviu Pucheanu, șeful PRM Ialomița, are 48 ani, iar PRM e prima și singura dragoste. A cunoscut partidul prin ’98, cînd s-a înscris aici și de-atunci n-a mai plecat. Vine în fiecare zi la sediul județean din apropierea Tribunalului și oftează după zilele bune cînd în Ialomița 22,6 la sută din alegători au votat pentru tribunul Vadim! Doamne, oare unde sînt nebunii de-atunci?... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2011, 10:41 (10743 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul Costel, șeful de campanie al candidatului Martin

Peneliști din toate zările, uimiți-vă!

Primarul Costel, șeful de campanie al candidatului Martin

Ca să nu rămînă repetent și mandatul viitor, PNL Ialomița a decis să-și prioritizeze interesele. Și cum singurul lucru rămas nefăcut de către filială era stabilirea unui șef de campanie pentru Ioan Martin, așa s-a și întîmplat. Numele celui în brațele căruia șeful PNL Ialomița își va încredința destinul este nimeni altul decît primarul municipiului Urziceni, Constantin Sava. Mai rămîne doar ca filiala să decidă democratic unde trebuie să candideze Ioan Martin pentru a cîștiga alegerile.

Fiat campania, pereat mundi
Constantin Sava este viitorul șef de campanie al președintelui Ioan Martin pentru alegerile din 2012. Mereu tînăr și ferice, ca orice primar PNL ales cu majoritate... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2011, 08:45 (11952 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Lupul Ciupercă a dat mâna cu mielul Martin

USL Ialomița sau sfîrșitul lumii a început cu o minciună

Lupul Ciupercă a dat mîna cu mielul Martin

Celebra fabulă a lui La Fontaine, «Lupul și mielul», a fost reinterpretată joi, 17 martie, la Slobozia. Protagoniștii au fost președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, în rolul lupului, și președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, în rolul mielului. Pe post de apă curgătoare, cei doi au folosit «acordul privind constituirea USL în județul Ialomița».

Dreptatea-i totdeauna de partea celui tare
Joi, 17 martie, la Slobozia, liderii locali ai PSD și PNL au semnat acordul privind constituirea USL în județul Ialomița. Evenimentul, o formalitate jenantă pentru ambele filiale, a adunat în Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia cîteva duzini de lideri locali... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 18:12 (11237 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

Ca să dea bine la Centru

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Amara, în cvasianonimatul călduț al Hotelului Parc s-au desfășurat lucrările anuale ale școlii politice a PSD Ialomița. Desfășurate cu ușile sigilate, cursurile au reunit majoritatea primarilor PSD din județ și, după chipurile cursanților, s-au dovedit a fi cele mai plicticoase de la inventarea PSD-ului încoace. Dar nu despre demagogia internă a PSD Ialomița dorim noi să vă informăm, ci despre cea externă, mult mai periculoasă în opinia noastră. Și care s-a manifestat în plenitudinea ei la conferința de presă regulamentară de vineri seara, cînd, în prezența megapreședintelui Ponta, minipreședintele Ciupercă a facut precizări halucinante legate de fiul rătăcitor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 12:26 (13339 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

5 minute de publicitate politică
Nu mai vrem politică la comandă. Lideri de carton care recită fraze învățate pe de rost, șefi de filială care-și închipuie că sînt buricul pămîntului, directori de descentralizate care să propovăduiască cuvîntul Partidului... Dar de politică nu putem scăpa! Și-atunci am făcut ce trebuia făcut. Am căutat oamenii din eșaloanele secunde, habotnicii care se duc lună de lună la ședințele de partid, membrii de partid gata să renunțe la 25 la sută din salariu pentru Guvernul lor, tineri care cred în OTV, bătrîni care suferă pentru mai-binele social democrației. Căci a lor va fi Împărăția Cerurilor, veșnicia politicii românești și cele cinci minute... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2011, 11:38 (6748 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Doctorul Stoica, președintele Elodiilor ialomițene

Doctorul Stoica, președintele Elodiilor ialomițene

5 minute de publicitate politică
O nouă săptămînă, un nou politician! Credincioși obiectivului de a vă prezenta politicieni despre care n-ați auzit niciodată, oameni din eșaloanele 2, 3, 4, șamd ale politicii locale, membri de partid curați, ca argintul strecurat (de-ăștia n-am găsit, dar mai căutăm), oamenii simpli îndrăgostiți de politică... Ne-am trezit în situația de a fi obligați să alegem între un președinte de scară de bloc de la PSD, un președinte de organizație municipală de la UNPR și președintele interimar al Partidului Poporului, filiala Ialomița. A învins cel din urmă! Nu doar pentru că zilele astea orașul a fost cutremurat de zvonul că un sondaj de opinie underground... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2011, 10:52 (28642 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Cezar Zamfir sau viceprimarul voluntar pentru Slobozia

Extrema ascunsă a PNL Ialomița

Cezar Zamfir sau viceprimarul voluntar pentru Slobozia

De 3X5 minute de celebritate politică
Rubrica noastră a ajuns la «venerabila» vîrstă de trei apariții. O ocazie cum nu se poate mai potrivită ca să reamintim cum ne-a venit ideea. Ei bine, ideea ne-a venit din lipsă de idei! Vorbim despre ideile politice ale partidelor de pe scena locală... Și de absența totală a opțiunilor de vot pentru electoratul care va veni la urne. Și de coșmarul permanent al cititorilor, obligați (și de noi, recunoaștem, pentru că o greșeală recunoscută e pe jumătate iertată!) să îndure apariții politice insipide, inodore, incolore.
De aceea ne-am propus ca în rubrica de față să susținem pe banii noștri mediatizarea politicienilor din eșaloanele ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2011, 09:47 (17034 vizualizări - 15 comentarii)

POLITICĂ

Multe și mărunte politic în USL Ialomița

Consiliul Județean sau Primăria Slobozia? Aceasta-i întrebarea!

Noul protocol al USL naște întrebări hamletiene. Acum și în Ialomița! Noi vă oferim un set nou-nouț de declarații care să va ajute azi să decideți ce veți vota în 2012. Asta dacă sînteți masochiști și veți continua să trăiți în Ialomița.

Unde dai și unde crapă USL-ul
Potrivit protocolului USL, în Ialomița Puterea se va împărți prin consens politic, după cum urmează: Ciupercă continuă să se joace de-a demiurgul cu Consiliul Județean, PNL se mulțumește cu firimiturile urbane la Urziceni și Fetești, Ionașcu calcă apa subterană, iar în rural, Dumnezeu cu mila și candidații cu pungile pline. Adică ulei și zahăr! Numai că, spun politicienii de meserie, socoteala din Protocol... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 14:46 (12482 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Gigi Manea, președintele șomer

Gigi Manea, președintele șomer

Cinci minute de celebritate politică
Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, tăietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 15:42 (18325 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3129 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4070 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10363 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3879 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2481 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6751 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2405 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3469 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11029 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2257 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3184 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4135 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4495 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3291 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3942 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3458 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2479 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6834 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8612 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...