Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Primarul care «leagă» cununiile civile

Se întâmplă la Sălcioara

Primarul care «leagă» cununiile civile

Primarul din Sălcioara refuză să-i cunune pe cei care nu l-au votat. Acuzațiile aparțin «păgubiților» și sunt întărite prin jurământ de fostul lui consilier personal, Nicolae Anghel. Primarul se jură că nu fură și că la 15 august 2024, de Sfânta Maria, era în concediu. Numai că gura lumii numai pământul o astupă. Așa că oamenii vorbesc și de soră-sa, pe care a angajat-o ofițer la starea civilă... Și de amenințările cele noi, de după Alegerile din 9 iunie 2024...

 

La alde Goajă-n sat Sălcioara e o comună de la marginea Ialomiței, de la... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 13:10 (3630 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

Doar în Ialomița

Alegerile Locale și Europarlamentare au costat peste 14,5 milioane de lei

La două luni distanță de la încheierea Alegerilor Locale și Europarlamentare, autoritățile locale din Ialomița au făcut publică valoarea cheltuielilor pentru organizarea procesului electoral. Estimativ, acestea se ridică la peste 14,5 milioane de lei. Totodată, să precizăm că în organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europar­lamentare au fost implicate aproximativ 3000 de persoane.

 

Bani publici pentru Alegerile Locale și Europarlamentare Calculele cu privire la valoarea cheltuielilor privind organizarea și desfășurarea Alegerilor Locale și Europarlamentare... [citește_tot_articolul]

14 August 2024, 10:15 (4801 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Administrațiile locale din Ialomița sunt controlate de PSD

Administrațiile locale din Ialomița sunt controlate de PSD

Oficial, PSD și-a adjudecat 54 de funcții de primar, PNL-8 poziții de primar, AUR-2 funcții de primar, USR a rămas cu o poziție, iar Marinică Cazacu, la Ion Roată, este singurul primar «independent» din județ. Practic însă, cvasimajoritatea administrațiilor locale sunt controlate de către PSD prin consiliile locale. Con­form informațiilor oficiale, din cei 737 de consilieri locali aleși la nivelul Ialomiței, PSD are 461, PNL-175, AUR-68, ADU-42, USR-13, LEU are un singur consilier, PUSL-7, SOS România-3, PI-5, iar VOLT are 4. Situația se repetă și în cazul Consi­liului Județean Ialomița, unde PSD domină cu o majoritate confortabilă de 17 consilieri aleși... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 12:20 (9365 vizualizări - 4 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ecouri ale Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița

La o săptămână de la vot

Ecouri ale Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița

Procesul de validare a rezultatelor Alegerilor Locale și Europarlamentare în Ialomița a întârziat o săptămână. În acest timp, în spațiul public au apărut informații privind «vicierea» procedurii de vot. Dovezile directe și indirecte indică atât vicii de procedură, cât și posibile fraude electorale punctuale, în curs de cercetare de către organele de anchetă penală. Disfuncțiile apărute în procesul de votare nu modifică însă rezultatele finale ale votului. Liderii partidelor politice din Ialomița implicate în competiție au recunoscut rezultatele Alegerilor, iar în noua configurație politică PSD a câ... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 12:10 (11586 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La vot, la 103 ani!

La vot, la 103 ani!

O cheamă Victoria Ioniță și e din Cosâmbești. A împlinit 103 ani pe 4 mai 2024. Și pe 9 iunie 2024 a cerut «urna mobilă». Așa a fost și la 99 de ani... Vecinii spun că o văd uneori măturând praful curții. Iar în primăvara asta a dat cu sapa prin grădină. Am întrebat-o de ce votează. «Pentru că trebuie!» ne-a răspuns. Și, într-o fulgerare de gând, am înțeles că fiecare dintre noi trebuie să își ducă crucea până la capăt.

 

Votul nu are limită de vârstă Șade în ușa casei așteptând... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 10:10 (2050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița și-a ales viitorul politic: PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului!

Ialomița și-a ales viitorul politic: PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului!

Alegerile Locale din Ialomița s-au terminat. PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de localități ale județului, cu 16 mai multe decât la Alegerile Locale din 2020. PNL a rămas cu 8 localități, AUR a câștigat două localități, USR a rămas cu una, respectiv Gârbovi, iar Marinică Cazacu, primarul de la Ion Roată, și-a adjudecat voturile concetățenilor săi din poziția de «independent», deși este unul dintre cei trei lideri ai Alianței Dreapta Unită din Ialomița. Poate vor reveni asupra acestui aspect... De asemenea, grație votului masiv pro PSD/PNL pentru Parlamentul European la nivel național (55%), deputatul PSD Ștefan Mușoiu a devenit europarlamentar. Acesta e bilanțul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2024, 09:40 (13498 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Surprize la Alegerile din 9 iunie 2024 în Ialomița!

Surprize la Alegerile din 9 iunie 2024 în Ialomița!

La nivelul județului Ialomița, din cei 220775 de înscriși pe liste permanente, s-au prezentat la urne 112630 de alegători, 3957 fiind pe liste suplimentare, iar 2449 au fost votanți cu urna mobilă. Așadar, numărul total de votanți la Alegerile din 9 iunie 2024 a fost de 118827, reprezentând un procent de vot de 53,82%. La Slobozia s-a înregistrat o prezență la vot de 45,95%, reprezentând 18459 de alegători din totalul de 41158.
Vom prezenta, potrivit numărătorii paralele de la sediile partidelor, informații despre câștigătorii Alegerilor din 9 iunie 2024:
 

La Ciulnița,... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 23:50 (95970 vizualizări - 61 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Alegeri 9 iunie 2024. Ialomița votează!

Alegeri 9 iunie 2024. Ialomița votează!

UPDATE 33 de incidente electorale în Ialomița!

220961 de ialomițeni sunt așteptați să se prezinte la urne pentru Alegerile din 9 iunie 2024. După cum se știe, vor fi aleși primarii și listele pentru consiliile locale, președintele Consiliului Județean și listele de consilieri județeni, precum și candidații pentru Parlamentul European.

 

UPDATE La ora 11,00, prezența la vot în Ialomița era de peste 17%, cu aproape 3 procente peste media națională de 14%. Să remarcăm o prezență la vot mai accentuată în mediul rural în Ialomița, în municipiul reședință de județ prezența la vot abia depășind 14%.

... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2024, 11:05 (18347 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Echipa PSD Ialomița, alături de Cristian Roman, candidatul Organizației la funcția de primar al orașului Țăndărei 

Tot mai aproape de momentul 9 iunie 2024, dată la care se vor desfășura Alegerile Locale și Europarlamentare, echipa PSD Ialomița, condusă de președintele Marian Pavel, de altfel candidatul formațiunii pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, a ajuns în orașul Țăndărei. Aici social-democrații au organizat un marș electoral pentru a-l susține pe Cristian Roman în cursa de câștigare a funcției de primar al orașului.

 

Un viitor mai bun pentru orașul Țăndărei Cristian Roman, candidatul desemnat de PSD Ialomița pentru funcția de primar al orașului... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:20 (11093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități!»

Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia

«Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități!»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a participat la întâlnirea organizată de Direcția de Educație, Cultură și Tineret Slobozia. În cadrul întâlnirii, primarul Sloboziei i-a felicitat pe tinerii prezenți pentru implicarea în Festivalul «FreeLand» Slobozia. Ajuns la cea de a treia ediție, Festivalul a atras anul acesta peste 250 de voluntari. «M-am întâlnit astăzi cu tinerii minunați care s-au înscris ca voluntari pentru organizarea celei de a treia ediții a „FreeLand Festival“. Energia lor este incredibilă și este motorul acestui Festival, care anul acesta se va desfășura între 12-14 iulie. Munca pentru Festival începe din decembrie, când rezervăm artiștii și începem organizarea, pentru că doar prin această muncă colosală putem să organizăm acest eveniment de top pentru toată regiunea noastră. Voluntarii au un rol crucial, de la concept la alegerea artiștilor, pentru că așa reușim să implicăm sute de tineri în activități în care învață responsabilitatea și disciplina, munca în echipă și ducerea sarcinilor la îndeplinire. Totul, în timp ce se distrează și se pot mândri cu rezultatul muncii lor. Voluntariatul este expresia evoluției unei comunități! Le mulțumesc tinerilor și părinților lor pentru ca ne demonstrează acest lucru și în Slobozia!»... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2024, 15:05 (9292 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz

«Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a susținut, în cadrul unei acțiuni electorale, candidatura actualului deputatul PNL la funcția de primar al Feteștiului, Luminița Barcari. Ulterior întâlnirilor avute cu locuitorii orașului, Dragoș Costin Telehuz a declarat cu convingere că feteștenii apreciază programul de dezvoltarea susținut de Luminița Barcari pentru mandatul 2024-2028 și îl vor susține prin vot. «Victoria echipei liberale este inevitabilă în Fetești! În timpul unei acțiuni desfășurate în municipiu, am vorbit cu cetățenii despre așteptările pe care le au de la Primărie. Luminița... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:50 (1686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Oamenii trebuie votați în funcție de fapte!»

Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia

«Oamenii trebuie votați în funcție de fapte!»

Aflat în ultima săptămână de campanie, Dragoș Soare, primar în funcție și candidat al PNL Ialomița pentru un nou mandat al municipiului Slobozia, a declarat public că «la Alegerile din 9 iunie2024 candidații ar trebui să fie votați în funcție de fapte!». „Sunt împăcat cu mine. Și privesc cetățenii orașului cu fruntea sus! Cred că oamenii trebuie votați în funcție de fapte. Noi avem fapte, ei au doar vorbe. Promisiuni electorale care fac rău oamenilor! Creează un orizont de așteptare pe care nimeni nu-l poate atinge. Nu poți promite orice de dragul unei victorii electorale... Pentru mine votul înseamnă responsabilitate! Un drept și... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:35 (9255 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

«Primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche este cel mai performant primar din județ!»

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. Una dintre ultimele sale întâlniri electorale s-a desfășurat la Fetești. Pe străzile localității, Marian Pavel, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul PSD în funcție, Laurențiu Șonchereche, candidatul PSD la Alegerile Europarlamentare, Ștefan Mușoiu, și echipa de campanie a Organizației, s-au întâlnit cu cetățenii orașului și au discutat despre realizările concrete ale administrației locale din acest mandat. Reamintim că Laurențiu Șonchereche a reușit în decursul acestui mandat... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2024, 14:05 (13043 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Da, Se poate! Și nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»

Candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei, Dragoș Soare

«Da, Se poate! Și nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»

Edilul în funcție Dragoș Soare, candidat PNL pentru un nou mandat de primar al Slobozia, continuă acțiunile electorale în cartierele Sloboziei. Alături de echipa sa de consilieri locali, Dragoș Soare a discutat cu cetățenii municipiului și a promovat activitatea administrației pe care o conduce în ultimii trei ani și jumătate. Ulterior întâlnirilor, primarul Dragoș Soare a prezentat public concluziile la care a ajuns: «În această ultimă săptămână de campanie, întâlnirile cu dumneavoastră îmi dau energie să le duc pe toate... Știu de ce voi continua să lupt pentru Slobozia! Vreau să mă asigur că toate proiectele începute vor avea finalul pe care ni-l dorim. Oamenii cu care stau de vorbă de aproape patru ani știu că am muncit, împreună cu echipa mea, să arătăm că se poate ca Slobozia să fie un oraș în care oamenii să își dorească să rămână, în care copiii noștri sunt în siguranță, în care școlile noastre sunt bune și în care există o calitate a vieții ridicată. Da, Se poate! Am arătat că vreau și că știu cum se face asta și că nicio mașinărie de partid nu mai poate opri schimbarea reală în Slobozia!»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:35 (13521 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Tratament egal pentru toate cartierele Sloboziei!»

Candidatul PSD la funcția de primar al Sloboziei, Alexandru Potor

«Tratament egal pentru toate cartierele Sloboziei!»

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de primar al orașului Slobozia, Alexandru Potor, a ajuns în Cartierul Slobozia Nouă. Alexandru Potor a promis locuitorilor Cartierului o administrație care să asigure «tratament egal» pentru toate zonele orașului. Ulterior întâlnirii, Alexandru Potor a prezentat public acest punct al programului său electoral: «Toate cartierele Sloboziei au nevoie de tratament egal. Cetățenii plătesc taxe și impozite egale, indiferent dacă locuiesc în centru, la MB-uri, în zona Pieței, în Cartierul „500“ sau în Slobozia Nouă. Zilele trecute am fost în Slobozia Nouă și am discutat cu... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 15:05 (4800 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Da, Se poate! O viziune liberală pentru Ialomița!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz

«Da, Se poate! O viziune liberală pentru Ialomița!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a participat marți, 3 iunie 2024, la o acțiune electorală la Bucu. La Bucu, împreună cu candidatul liberal pentru funcția de primar al comunei, Costică Șerban, au discutat cu cetățenii comunei despre așteptările acestora pentru următorii ani și de spre opțiunile de vot. «În cadrul unei acțiuni desfășurate în comuna Bucu, am discutat cu cetățenii despre așteptările pe care le au de la conducerea primăriei. Costică Șerban, candidatul nostru pentru Primărie, are experiență, determinare și este recunoscut în comunitate. Suntem siguri că reprezintă cea mai serioasă opțiune pentru revitalizarea comunei. Locuitorii comunei s-au săturat de stagnare. După 9 iunie, vom implementa viziunea liberală și în Bucu!»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2024, 14:20 (8176 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Primarul Dragoș Soare, în campanie prin cartierele Sloboziei

Da, Se poate!

Primarul Dragoș Soare, în campanie prin cartierele Sloboziei

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, candidat PNL Ialomița pentru un nou mandat, a participat la sfârșitul acestei săptămâni la o serie de acțiuni electorale în cartierele Sloboziei. Edilul în funcție și-a manifestat public încrederea in capacitatea alegătorilor de a decide care sunt cele mai bune soluții politice pentru viitorul orașului.

 

«Da, Se poate!» și de la om la om Primarul în funcție al Sloboziei, Dragoș Soare a participat la sfârșitul săptămânii precedente la o serie de acțiuni electorale în cartierele orașului... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 17:45 (10170 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel

Campania electorală a candidatului PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel

Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița, continuă campania electorală în localitățile ialomițene. În ultimele zile, președintele în exercițiu al Consilului Județean Ialomița, Marian Pavel a participat la o serie de întâlniri cu alegătorii în Orașul Fierbinți-Târg și comunele Ciocârlia, Mărculești, Cosâmbești, Sălcioara, Alexeni, Gura Ialomiței și Scânteia. În toate localitățile menționate, candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița a prezentat alegătorilor oferta electorală a PSD și a susținut candidații social-democrați și primarii PSD în funcție. «... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 15:40 (12400 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, confirmă: «„Da, Se poate!“ și la Mihail Kogălniceanu!»

Candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, confirmă: «„Da, Se poate!“ și la Mihail Kogălniceanu!»

Candidatul PNL la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Dragoș Costin Telehuz, a participat luni, 2 iunie 2024, la o acțiune electorală la Mihail Kogălniceanu. Au fost întâlniri cu alegătorii și simpatizanții liberali din localitate, alături de candidatul PNL la funcția de primar al comunei, Stelian Crăciun. «Comuna Mihail Kogălniceanu merită mai mult! În timpul unei acțiuni desfășurate în comună, cetățenii ne-au transmis că s-au săturat de ineficiența actualului edil. Au așteptări legitime de la administrația locală. Își doresc ca banii publici să fie cheltuiți în mod eficient. De asemenea, vor un primar care pune preț pe dialog și se comportă civilizat. Din nefericire, dorințele lor au fost ignorate de actuala conducere a primăriei. Avem convingerea că Stelian Crăciun, candidatul nostru pentru primărie, poate să identifice și să atragă fondurile necesare modernizării comunei. Facem echipă pentru Mihail Kogălniceanu! Facem echipă pentru Ialomița!»... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2024, 14:10 (7151 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

10 realizări administrative în Slobozia mandatului lui Dragoș Soare (VI)

Da, Se poate!

10 realizări administrative în Slobozia mandatului lui Dragoș Soare (VI)

1. Centrul de Educație Non-formală-Pornit ca un proiect pentru școala de vară, am descoperit că nevoia copiilor de a desfășura activități extrașcolare era mult mai mare. Am transformat o clădire administrativă și acum peste 200 de copii și tineri sunt înscriși la diferitele cursuri ce se desfășoară la Centru.
2. Modernizarea Stadionului «1 Mai»-O mândrie deosebită pentru tot orașul o reprezintă performanța echipei de fotbal de a promova în Liga 1. Pregătim stadionul pentru ca echipa noastră să poată juca acasă... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2024, 18:05 (8127 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ford furat din Italia, găsit la Slobozia

Ford furat din Italia, găsit la Slobozia

O femeie de 41 ani, din Slobozia, a fost prinsă în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în Italia și care figura urmărit internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat miercuri, ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:20
(20191 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 5400 de somații emise

Potrivit unui comunicat de presă, «în luna decembrie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a emis peste 5400 de somații în valoare totală de aproximativ ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:15
(15144 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Peste 50 hectare de stuf și vegetație uscată au ars după ce o persoană rămasă deocamdată neidentificată a aprins focul în mod intenționat. Cel puțin aceasta este concluzia pompierilor ialomițeani, cei care ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2012, 17:12
(13752 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: O șoferiță s-a rostogolit de cîteva ori cu mașina într-un șanț!

Marți, 17 ianuarie 2012, în apropierea orașului Fetești s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce o femeie, de 39 ani, din Amara, conducea o mașină din direcția Fetești către Movila, din ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:33
(15415 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Înșelat prin SMS

Marți, 17 ianuarie, un bărbat de 30 ani din Țăndărei a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost înșelat cu 850 lei prin SMS. Victima a povestit polițiștilor că, în aceeași zi, a primit pe telefonul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:32
(13604 vizualizări - 1 comentariu)


Sudiți: Băut și fără permis, la volan

O mașină condusă de un bărbat, de 36 ani, din Țăndărei, a fost oprită de polițiști pentru un control de rutină, marți, 17 februarie, la Sudiți. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:31
(15573 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Se restituie taxa auto

Începînd de luni, 16 ianuarie a.c., contribuabilii interesați pot găsi la toate administrațiile financiare teritoriale formularele-tip prin care se poate solicita returnarea diferenței de taxa auto plătită ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:27
(23200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, fără permis

Un tînăr de 23 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Alături de tînărul teribilist, în autoturism se afla și proprietarul mașinii, un alt individ ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2012, 15:20
(13650 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:30
(6958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 11,7 milioane lei, rambursări de TVA

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în prima lună a anului 2012, instituția va rambursa peste 11,7 milioane lei, drept taxă pe valoare adăugată aferentă unui ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:27
(12902 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR avertizează: «Un milion de hectare au fost vîndute străinilor!»

Un comunicat de presă al Ligii Asociațiilor Producatorilor Agricoli din România, adresat Guverului Boc, atrage atenția asupra problemelor cu care agricultura românească continuă să se confrunte. Comunicatul ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:24
(12329 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Un șofer băut a intrat cu mașina în pom

Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut luni, 16 ianuarie a.c., în localitatea ialomițeană Manasia. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 33 ani, din Manasia, se deplasa la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:20
(11777 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Ciochina: Pungi de semințe de foarea-soarelui, confiscate de polițiști

Peste 4400 de pungi de semințe de floarea-soarelui au fost confiscate de polițiștii din Ciochina, luni, 16 ianuarie a.c. Semințele se aflau în mașina unui tînăr de 33 ani care a declarat polițiștilor că ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:19
(11688 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A furat din locuința unui bătrîn

Un tînăr de 23 ani, din Mihail Kogălniceanu, a fost reținut luni, 16 ianuarie a.c. Individul era suspectul principal în cazul unui furt calificat. Concret, în urmă cu cîteva zile, mai exact pe 13 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:19
(11735 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Tînăr bucureștean, prins la volan fără permis

Un tînăr de 24 ani din București a fost oprit luni, 16 ianuarie a.c., în trafic, pentru un control de rutină. Tînărul conducea un autoturism pe raza comunei Borănești. În urma verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:18
(9168 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Trei hoți prinși de polițiști

Trei persoane cu vîrste cuprinse între 16 și 38 de ani, toți din Grindu, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, doi dintre aceștia fiind reținuți de polițiști. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:17
(17646 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt hoți


ISU Ialomița: Trei intervenții de urgență ale SMURD

Trei persoane au solicitat ajutorul paramedicilor din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița în ultimele 24 de ore. Potrivit unei informări, primul caz a fost înregistrat luni, 16 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2012, 20:10
(15093 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: O adolescentă de 16 ani a murit pe loc după ce mașina în care se afla s-a izbit de un copac!

O tînără de 16 ani a sfîrșit tragic după ce mașina în care se afla s-a izbit frontal de un copac de pe marginea carosabilului. S-a întîmplat vineri, 13 ianuarie a.c., în afara localității Balaciu, cînd ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:44
(14384 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Jilavele: Două femei, accidentate după ce un șofer nu a acordat prioritate

Duminică, 15 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 36 ani, din Jilavele, conducea un autoturism pe DC30, la intersecția cu DN2 nu a respectat semnificația indicatorului «Stop» și s-a lovit cu un alt autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:43
(13830 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Fetești: Beat la volan

Un bărbat de 40 ani, din Fetești, este actual cercetat de polițiști după ce a fost prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost depistat duminică, 15 ianuarie a.c., în timp ce conducea ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:42
(13159 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Pieton accidentat

A vrut să traverseze strada prin loc nepermis, nu s-a asigurat și a fost lovit de o mașină. S-a întîmplat sîmbătă, 14 ianuarie, la Săveni, cînd un tînăr șofer, de 20 ani, din localitate, a accidentat un ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:40
(12197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 53000 lei, 14 șoferi au rămas fără permise

Peste 260 de amenzi au fost împărțite șoferilor de către polițiștii rutieri în perioada 13-15 ianuarie a.c. Pe lîngă amenzile primite, 4 șoferi au rămas fără certificatele de înmatriculare, iar alți 14 ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:38
(9222 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: A lovit mașina din fața sa

Un tînăr de 26 ani a fost rănit după ce mașina pe care o conducea a fost implicată într-un accident de circulație. Incidentul s-a produs vineri, 13 ianuarie, cînd tînărul conducea o mașină în afara localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:46
(14249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Malu: Trei tineri, prinși în flagrant în timp ce furau motorină din rezervorul unui TIR

Polițiștii au surprins în flagrant vineri, 13 ianuarie a.c., în jurul orei 4.00, în parcarea Malu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 24 și 32 ani, toți din Urziceni, în timp ce încercau să sustragă motorină ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:45
(14102 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

În urma unei sesizări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, Poliția Fetești îl cercetează pe administratorul unei societăți comerciale din localitate pentru săvîrșirea infracțiunii de reținere ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:44
(13531 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A derapat, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un vehicul de pe contrasens

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 13 ianuarie, un tînăr de 29 ani, din Giurgiu, a provocat un accident de circulație în apropiere de Urziceni. Pe scurt, în timp ce conducea o autoutilitară pe ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:42
(17075 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Taximetriștii, la control

Slobozia: Taximetriștii, la control

Joi, 12 ianuarie 2012, polițiștii Serviciului Rutier au organizat și desfășurat o acțiune ce a vizat verificarea legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi și disciplinizarea traficului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:59
(16562 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu TIR-ul pe cîmp

Vineri, 13 ianuarie a.c., un cetățean bulgar de 37 ani, șofer al unui TIR a produs un accident de circulație în apropierea Combinatului Chimic. De fapt, șoferul, ce conducea din direcția Drajna către Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:51
(11947 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția Locală, în alertă din cauza furturilor de capace ale canalizărilor

Deoarece în ultima perioadă s-au semnalat mai multe situații de sustragere de capace de canalizare și de grătare metalice de la gurile de scurgere a apelor pluviale, Poliția Locală a adoptat o serie de ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:48
(12222 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Verificări privind subvențiile la firmele grupului InterAgro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că în urma știrilor de presă apărute, privind posibile nereguli în acordarea subvențiilor către firmele din cadrul grupului InterAgro, în baza ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:42
(15412 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...