Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Joaca» redistribuirii a lăsat Ialomița fără un senator

Alegeri Parlamentare, 1 decembrie 2024

«Joaca» redistribuirii a lăsat Ialomița fără un senator

La Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, Ialomița a votat la rându-i în trendul național. Și a reușit «performanța» să piardă un parlamentar. Căci «joaca» redistribuirii, la fel ca în 2020, a presupus accederea în Parlamentul României a unor candidați care ne vor face să-i regretăm pe precedenții. Căci, dacă nu știați, în Ialomița mandatului 2024-2028 deputați sunt Ștefan Țintă (PSD), Silviu Florin Oancea (AUR), Florin Caragață (SOS România) și Sorin George Oltenașu (SOS România). În timp ce, pentru Senat, «unicul» Ales este Grigore Adrian Peiu (SOS România). Să analizăm în cele ce urmează... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2024, 10:10 (12079 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița Alegerilor Parlamentare și anomaliile procesului electoral

Ialomița Alegerilor Parlamentare și anomaliile procesului electoral

Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 au produs la nivelul Ialomiței o anomalie. Redistribuirea voturilor și negocierilor ulterioare au condus la o situație excepțională. La acest moment, după ce în fază inițială o funcție de senator urma a fi «trasă la sorți», voturile redistribuite ajunse în Ialomița pentru Partidul Oamenilor Tineri neputându-se aloca din simplul motiv că formațiunea politică POT nu a avut depuse liste de candidați în Ialomița, funcția de senator în cauză ar putea rămâne... nedistribuită! O anomalie a procesului electoral care nu a fost prevăzută legislativ, Ialomița fiind «văduvită» astfel de o funcție parlamentară... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2024, 10:20 (6534 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD (re)câștigă Ialomița Alegerilor Parlamentare

Ialomița, Alegeri Parlamentare, 1 decembrie 2024/Prezența la vot, mult sub media națională

PSD (re)câștigă Ialomița Alegerilor Parlamentare

UPDATE Dosare penale în ziua Alegerilor

Și ialomițenii votează duminică, 1 decembrie 2024, pentru Alegerile Parlamentare. Astfel, vor fi aleși cei 136 de senatori și 331 de deputați din Parlamentul României, Ialomița având repartizați 6 parlamentari, respectiv 2 senatori și 4 deputați. Pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 sunt așteptați la urne 220338 de ialomițeni înscriși pe listele permanente, la nivelul județului fiind înființate 220 de secții de votare. La nivelul municipiului reședință de județ, Slobozia sunt așteptați să voteze 40721 de alegători. Ca număr de votanți înscriși pe listele permanente urmează municipiul Fetești, cu 26486 de alegători, municipiul Urziceni, cu 13084 de... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 08:05 (8762 vizualizări - 7 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Rezultatele muncii echipei PSD se văd și la Bruxelles prin integrarea în Schengen și la București prin ridicarea vizelor pentru SUA!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Rezultatele muncii echipei PSD se văd și la Bruxelles prin integrarea în Schengen și la București prin ridicarea vizelor pentru SUA!»

Eurodeputatul PSD mizează pe respingerea extremismului la urne

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu se bazează pe puterea românilor de discernere la Alegerile Parlamentare de duminică, 1 decembrie 2024, între rezultatele concrete ale echipei PSD de politicieni, angajate în beneficiul populației, și demagogia propagandistică a extremiștilor. Președintele executiv al PSD Ialomița susține că săptămâna aceasta aderarea completă a României la spațiul Schengen a fost reconfirmată pentru 1 ianuarie 2025. Această decizie, pentru care Cabinetul Ciolacu a făcut numeroase demersuri, completate cu cele ale echipei de europarlamentari PSD, condusă de Victor Negrescu, a fost agreată atât în plenul de miercuri, 27 noiembrie a... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 14:10 (19451 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!»

Președintele PNL Ialomița și candidat liberal pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare

«Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!»

«Pentru ca tinerii noștri să nu mai plece în alte județe sau în alte țări, Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!» declară președintele PNL Ialomița și candidat liberal pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare. «Ca deputat, voi pune în mișcare construcția de parcuri industriale la Fetești, Urziceni și Țăndărei și voi susține dezvoltarea Parcului Industrial din Slobozia. Avem exemple clare de succes în județele Maramureș, Bihor, Arad și multe altele, unde administrațiile liberale au demonstrat că prin construcția de parcuri industriale moderne, se pot atrage investiții și crea mii de locuri de muncă!» completează Dragoș Soare. De asemenea... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 11:50 (3557 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare susțin la unison

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Piața muncii din județul Ialomița este puternic afectată de lipsa «meseriașilor». Tocmai de aceea este nevoie de o relansare a învățământului profesional și tehnic. Pentru Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița care deschide lista formațiunii politice pentru Camera Deputaților, susținerea acestei ramuri a Educației va deveni o prioritate dacă, prin votul lor, ialomițenii îl vor trimite în Parlamentul României.

 

Sprijin pentru Educație Un rol prioritar în dezvoltarea economiei locale și naționale îl reprezintă «meseriașii» formați în școlile românești. Atât la nivelul județului Ialomița, câ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 08:40 (591 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Un adevărat tur de forță în județ au executat candidații PSD Ialomița în ultimele zile. Astfel, alături de Alexandra Matei și Alina Ciobanu, candidate social-democrate la Camera Deputaților, deputatul în funcție Raluca Dumitrescu și ocupantă a poziției secunde pe lista PSD Ialomița la Camera Deputaților s-au întâlnit cu cetățenii din Valea Ciorii, Fetești, Bărcănești și Coșereni. «Femeile în politică reprezintă o forță esențială pentru schimbare și progres. Femeile aduc perspective unice și soluții inovatoare, iar diversitatea în politică nu este doar un ideal, ci o necesitate! Este timpul să ne unim forțele pentru a încuraja mai multe femei... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 11:15 (3294 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oameni cu experiență pe lista PNL Ialomița

Oameni cu experiență pe lista PNL Ialomița

«Când vine vorba de viitorul comunității noastre, ne dorim lideri care nu doar vorbesc despre schimbare, ci știu ce înseamnă să lucrezi pentru a o realiza! Partidul Național Liberal vă propune o echipă de oameni dedicați, competenți și cu experiență reală, capabili să aducă schimbările de care comunitățile noastre au nevoie...» declară președintele Partidului Național Liberal Ialomița și candidat PNL pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare. «Fiecare persoană de pe listele noastre, candidați PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, au demonstrat prin muncă și rezultate că pot face diferența!» completează Dragoș Soare. «Exemplific... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 09:20 (1047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul PSD la Camera Deputaților și președinte al social-democraților slobozeni, Ștefan Țintă

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul aflat pe prima poziție în lista PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, tânărul om de afaceri Ștefan Țintă consideră că «Educația trebuie să devină o prioritate!». «În oricare formulă guvernamentală de conducere a acestei țări, măsurile legislative privind Învățământul trebuie să devină o prioritate! Chiar dacă provin din mediul privat și, firesc, ar fi normal să îmbunătățesc legislativ măsurile antreprenoriale, consider că stimularea activității Educației prin noi legi va fi primul punct pe agenda mea parlamentară!» a ținut să declare Ștefan Țintă. În ceea ce privește echipa de candidați social-democrați pe care ... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 11:05 (6728 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Peste 50% dintre cetățenii cu drept de vot, așteptați la urne

Alegeri Parlamentare 2024 în Ialomița

Peste 50% dintre cetățenii cu drept de vot, așteptați la urne

Chiar dacă pare incredibil, pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 și cele două tururi ale Alegerilor Prezidențiale, din 24 noiembrie 2024, respectiv 8 decembrie 2024, în Ialomița sunt așteptați la urne peste 50% dintre alegătorii cu drept de vot. Cel puțin așa reiese din ultimul sondaj consultat de ziarul nostru, dintre cele puțin peste 220000 de persoane cu drept de a vota fiind așteptați la urne aproximativ 110000 de alegători.

 

Populație în scădere, același număr de parlamentari Din câte se cunoaște, județului Ialomița îi sunt repartizate... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 09:25 (10410 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare în Ialomița

Inițiativa senatorului PNL Vlad Mircea Pufu

Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare în Ialomița

«Aproximativ 90% din economia județului Ialomița se bazează pe agricultură. Cu toate acestea, la nivelul județului nu există un sector dedicat procesării produselor agricole... Tocmai de aceea o mare parte din producție este exportată!» precizează senatorul PNL Vlad Mircea Pufu. Candidat pentru un nou mandat de senator pe listele PNL Ialomița, parlamentarul Vlad Mircea Pufu susține înființarea de Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare.

 

Sprijin pentru procesarea materiei prime «Materia primă rezultată din munca fermierilor ialomițeni este prea puțin... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 08:25 (1753 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Agricultura, prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare

Agricultura, prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare

Agricultura este o prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Dragoș Soare și Vlad Pufu, principalii candidați ai Organizației PNL Ialomița la acest scrutin, au vorbit despre importanța susținerii fermierilor în viitorul Parlament al României.

 

Sprijin pentru fermieri Atât Dragoș Soare, președinte al PNL Ialomița și candidat pentru Camera Deputaților al Partidului Național Liberal, cât și Vlad Pufu, candidatul care deschide lista PNL Ialomița pentru Senatul Româ... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 13:10 (7588 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Campanie electorală în municipiul Urziceni a candidaților PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. Alături de aceștia la întâlnirea cu alegătorii s-a aflat și Marian Pavel, președintele Organizației PSD Ialomița și al Consiliului Județean Ialomița. «Este esențial să ne ascultăm comunitatea!» a declarat acesta în timpul vizitei. 

 

Alături de cetățenii din Urziceni Candidații propuși de PSD Ialomița pentru Camera Deputaților și Sentat au desfășurat o întâlnire publică la care au participat cetățenii... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 10:20 (4404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

21 de candidați pe loc la Camera Deputaților, 26 de candidați pe loc la Senat

Ialomița Alegerilor Parlamentare

21 de candidați pe loc la Camera Deputaților, 26 de candidați pe loc la Senat

Expert Forum a analizat datele legate de candidații la Alegerile Parlamentare și a publicat un raport despre «competiția electorală», pentru Alegerile Parla­mentare din 2024, la nivel național, depunându-se mai multe candidaturi comparativ cu alegerile anterioare, 8302 în total. Prin comparație, în 2020 s-au înscris 7136 de competitori, în timp ce în 2016 s-au înregistrat «doar» 6477 candidați. Raportat la Ialomița, în cele 220 de secții de votare sunt așteptați fix 220650 de alegători. Mai mult, Expert Forum a calculat «competiția electorală» raportâ... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 07:55 (4751 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

19 partide/1 «independent», 56 candidați pentru Senat, 88 candidați pentru Camera Deputaților

Alegerile Parlamentare 2024 în Ialomița

19 partide/1 «independent», 56 candidați pentru Senat, 88 candidați pentru Camera Deputaților

În Ialomița, 19 partide/alianțe și-au depus dosarele de candidați pentru Parlament. Ar fi pentru prima dată în istoria Alegerilor Parlamentare când numărul partidelor/alianțelor înscrise este atât de mare. Peste aceste candidaturi să notăm și înscrierea unui «independent» în cursa pentru Camera Deputaților. Este vorba despre Marinică Cazacu, fost prefect în perioada 2005-2007 și actual primar «independent» al loca­lității Ion Roată.

 

Câtă frunză și iarbă După cum am menționat, la nivelul Ialomiței... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 07:50 (7234 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

COMUNICAT DE PRESĂ

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

Ialomița, 16 octombrie 2024-Uniunea Salvați România (USR) Ialomița a depus astăzi, la Biroul Electoral Ialomița, dosarele candidaților pentru Alegerile Parlamentare din acest an. Sunt oameni tineri și determinați, antreprenori și ialomițeni întorși din diaspora, parte din echipa Elenei Lasconi pentru Ialomița. O echipă ambițioasă ce-și asumă o luptă corectă în Parlament pentru interesele economice și de dezvoltare ale județului Ialomița-un județ bogat, dar sărăcit și depopulat de cea mai importantă resursă activă, tinerii. O echipă axată pe soluții prioritare pentru ialomițeni, care merită un trai decent și normalitatea de a-și găsi rostul, aici, acasă, î... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 14:40 (6998 vizualizări - 5 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița Alegerilor Parlamentare și Prezidențiale

Ialomița Alegerilor Parlamentare și Prezidențiale

Febra Alegerilor Parlamentare din 1 decembrie 2024, dublate de cele două tururi ale Alegerilor Prezidențiale (24 noiembrie 2024/8 decembrie 2024) a cuprins și Ialomița. Bannerele electo­rale au invadat spațiul public în mediul rural încă de acum câteva săptămâni, în timp ce internetul duduie de mesaje. Firesc, ne vom raporta la Ialomița în cele ce urmează, cu o analiză sumară a viitorului «proces electoral».

 

Constituirea Biroului Electoral Județean, fără scandal După cum vă amintiți, constituirea Biroului Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 10:20 (15599 vizualizări - 3 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Actualul senator liberal de Buzău, Vlad Mircea Pufu, primul pe lista pentru Senat a PNL Ialomița

La loc comanda!

Actualul senator liberal de Buzău, Vlad Mircea Pufu, primul pe lista pentru Senat a PNL Ialomița

bonus: Organizația PNL Ialomița și-a depus listele de candidați pentru Alegerile Parlamentare

«Voi candida la alegerile din 1 de­cembrie 2024 pentru Senatul României în județul Ialomița. Biroul Politic Național a validat candidaturile propuse de Organizația PNL Ialomița și am onoarea și bucuria să deschid lista pentru Senat!» scrie marți, 15 octom­brie a.c., senatorul PNL de Buzău, Vlad Pufu, pe propria pagină de Facebook.

 

Cine este Vlad Mircea Pufu și ce caută pe listele din Ialomița? În vârstă de 53 de ani, Vlad Mircea Pufu a fost ales senator în anul 2020 pe listele PNL Buzău. Potrivit presei locale, a... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 16:10 (12288 vizualizări - 5 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Partidul Social Democrat Ialomița a fost prima formațiune politică care și-a depus listele de candidați la sediul Biroului Electoral de Circumscripție Județeană. Evenimentul s-a petrecut vineri, 11 octombrie 2024, candidații Organizației PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 fiind însoțiți de președintele Marian Pavel.

 

Toți candidații PSD Ialomița Vineri, 11 octombrie 2024, cei șase candidați social-democrați pentru Camera Deputaților și cei patru candidați PSD pentru Senatul României au fost «validați» de Biroul Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 17:40 (6206 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

Prin vocea președintelui Organizației PSD Ialomița, Marian Pavel, social-democrații locali afirmă că își doresc «obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!». «Mai exact, cel puțin doi deputați și un mandat de senator!» după cum afirmă președintele Organi­zației PSD Ialomița, Marian Pavel.

 

Mandate de parlamentari fără număr «Rezultatele obținute la Alegerile Locale din iunie 2024 ne dau curajul să sperăm la obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari. Mai exact, se pot obține cel puțin doi deputați și un mandat de senator... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 12:40 (3800 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3286 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4508 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4807 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5708 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4588 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19168 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9722 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2969 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4734 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2341 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1351 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5491 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7302 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5072 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3106 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17560 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3208 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6569 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3356 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4119 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5546 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2772 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8675 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...