Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Joaca» redistribuirii a lăsat Ialomița fără un senator

Alegeri Parlamentare, 1 decembrie 2024

«Joaca» redistribuirii a lăsat Ialomița fără un senator

La Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, Ialomița a votat la rându-i în trendul național. Și a reușit «performanța» să piardă un parlamentar. Căci «joaca» redistribuirii, la fel ca în 2020, a presupus accederea în Parlamentul României a unor candidați care ne vor face să-i regretăm pe precedenții. Căci, dacă nu știați, în Ialomița mandatului 2024-2028 deputați sunt Ștefan Țintă (PSD), Silviu Florin Oancea (AUR), Florin Caragață (SOS România) și Sorin George Oltenașu (SOS România). În timp ce, pentru Senat, «unicul» Ales este Grigore Adrian Peiu (SOS România). Să analizăm în cele ce urmează... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2024, 10:10 (12078 vizualizări - 23 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița Alegerilor Parlamentare și anomaliile procesului electoral

Ialomița Alegerilor Parlamentare și anomaliile procesului electoral

Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 au produs la nivelul Ialomiței o anomalie. Redistribuirea voturilor și negocierilor ulterioare au condus la o situație excepțională. La acest moment, după ce în fază inițială o funcție de senator urma a fi «trasă la sorți», voturile redistribuite ajunse în Ialomița pentru Partidul Oamenilor Tineri neputându-se aloca din simplul motiv că formațiunea politică POT nu a avut depuse liste de candidați în Ialomița, funcția de senator în cauză ar putea rămâne... nedistribuită! O anomalie a procesului electoral care nu a fost prevăzută legislativ, Ialomița fiind «văduvită» astfel de o funcție parlamentară... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2024, 10:20 (6534 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

PSD (re)câștigă Ialomița Alegerilor Parlamentare

Ialomița, Alegeri Parlamentare, 1 decembrie 2024/Prezența la vot, mult sub media națională

PSD (re)câștigă Ialomița Alegerilor Parlamentare

UPDATE Dosare penale în ziua Alegerilor

Și ialomițenii votează duminică, 1 decembrie 2024, pentru Alegerile Parlamentare. Astfel, vor fi aleși cei 136 de senatori și 331 de deputați din Parlamentul României, Ialomița având repartizați 6 parlamentari, respectiv 2 senatori și 4 deputați. Pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 sunt așteptați la urne 220338 de ialomițeni înscriși pe listele permanente, la nivelul județului fiind înființate 220 de secții de votare. La nivelul municipiului reședință de județ, Slobozia sunt așteptați să voteze 40721 de alegători. Ca număr de votanți înscriși pe listele permanente urmează municipiul Fetești, cu 26486 de alegători, municipiul Urziceni, cu 13084 de... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 08:05 (8761 vizualizări - 7 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Rezultatele muncii echipei PSD se văd și la Bruxelles prin integrarea în Schengen și la București prin ridicarea vizelor pentru SUA!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Rezultatele muncii echipei PSD se văd și la Bruxelles prin integrarea în Schengen și la București prin ridicarea vizelor pentru SUA!»

Eurodeputatul PSD mizează pe respingerea extremismului la urne

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu se bazează pe puterea românilor de discernere la Alegerile Parlamentare de duminică, 1 decembrie 2024, între rezultatele concrete ale echipei PSD de politicieni, angajate în beneficiul populației, și demagogia propagandistică a extremiștilor. Președintele executiv al PSD Ialomița susține că săptămâna aceasta aderarea completă a României la spațiul Schengen a fost reconfirmată pentru 1 ianuarie 2025. Această decizie, pentru care Cabinetul Ciolacu a făcut numeroase demersuri, completate cu cele ale echipei de europarlamentari PSD, condusă de Victor Negrescu, a fost agreată atât în plenul de miercuri, 27 noiembrie a... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 14:10 (19449 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!»

Președintele PNL Ialomița și candidat liberal pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare

«Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!»

«Pentru ca tinerii noștri să nu mai plece în alte județe sau în alte țări, Ialomița are nevoie de dezvoltare economică, acum!» declară președintele PNL Ialomița și candidat liberal pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare. «Ca deputat, voi pune în mișcare construcția de parcuri industriale la Fetești, Urziceni și Țăndărei și voi susține dezvoltarea Parcului Industrial din Slobozia. Avem exemple clare de succes în județele Maramureș, Bihor, Arad și multe altele, unde administrațiile liberale au demonstrat că prin construcția de parcuri industriale moderne, se pot atrage investiții și crea mii de locuri de muncă!» completează Dragoș Soare. De asemenea... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 11:50 (3557 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare susțin la unison

«Educația trebuie să formeze „meseriași“!»

Piața muncii din județul Ialomița este puternic afectată de lipsa «meseriașilor». Tocmai de aceea este nevoie de o relansare a învățământului profesional și tehnic. Pentru Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița care deschide lista formațiunii politice pentru Camera Deputaților, susținerea acestei ramuri a Educației va deveni o prioritate dacă, prin votul lor, ialomițenii îl vor trimite în Parlamentul României.

 

Sprijin pentru Educație Un rol prioritar în dezvoltarea economiei locale și naționale îl reprezintă «meseriașii» formați în școlile românești. Atât la nivelul județului Ialomița, câ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2024, 08:40 (591 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Tur de forță al candidaților PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare

Un adevărat tur de forță în județ au executat candidații PSD Ialomița în ultimele zile. Astfel, alături de Alexandra Matei și Alina Ciobanu, candidate social-democrate la Camera Deputaților, deputatul în funcție Raluca Dumitrescu și ocupantă a poziției secunde pe lista PSD Ialomița la Camera Deputaților s-au întâlnit cu cetățenii din Valea Ciorii, Fetești, Bărcănești și Coșereni. «Femeile în politică reprezintă o forță esențială pentru schimbare și progres. Femeile aduc perspective unice și soluții inovatoare, iar diversitatea în politică nu este doar un ideal, ci o necesitate! Este timpul să ne unim forțele pentru a încuraja mai multe femei... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 11:15 (3293 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Oameni cu experiență pe lista PNL Ialomița

Oameni cu experiență pe lista PNL Ialomița

«Când vine vorba de viitorul comunității noastre, ne dorim lideri care nu doar vorbesc despre schimbare, ci știu ce înseamnă să lucrezi pentru a o realiza! Partidul Național Liberal vă propune o echipă de oameni dedicați, competenți și cu experiență reală, capabili să aducă schimbările de care comunitățile noastre au nevoie...» declară președintele Partidului Național Liberal Ialomița și candidat PNL pentru Camera Deputaților, Dragoș Soare. «Fiecare persoană de pe listele noastre, candidați PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, au demonstrat prin muncă și rezultate că pot face diferența!» completează Dragoș Soare. «Exemplific... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2024, 09:20 (1047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul PSD la Camera Deputaților și președinte al social-democraților slobozeni, Ștefan Țintă

«Educația trebuie să devină o prioritate!»

Candidatul aflat pe prima poziție în lista PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, tânărul om de afaceri Ștefan Țintă consideră că «Educația trebuie să devină o prioritate!». «În oricare formulă guvernamentală de conducere a acestei țări, măsurile legislative privind Învățământul trebuie să devină o prioritate! Chiar dacă provin din mediul privat și, firesc, ar fi normal să îmbunătățesc legislativ măsurile antreprenoriale, consider că stimularea activității Educației prin noi legi va fi primul punct pe agenda mea parlamentară!» a ținut să declare Ștefan Țintă. În ceea ce privește echipa de candidați social-democrați pe care ... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 11:05 (6728 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Peste 50% dintre cetățenii cu drept de vot, așteptați la urne

Alegeri Parlamentare 2024 în Ialomița

Peste 50% dintre cetățenii cu drept de vot, așteptați la urne

Chiar dacă pare incredibil, pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 și cele două tururi ale Alegerilor Prezidențiale, din 24 noiembrie 2024, respectiv 8 decembrie 2024, în Ialomița sunt așteptați la urne peste 50% dintre alegătorii cu drept de vot. Cel puțin așa reiese din ultimul sondaj consultat de ziarul nostru, dintre cele puțin peste 220000 de persoane cu drept de a vota fiind așteptați la urne aproximativ 110000 de alegători.

 

Populație în scădere, același număr de parlamentari Din câte se cunoaște, județului Ialomița îi sunt repartizate... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2024, 09:25 (10409 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare în Ialomița

Inițiativa senatorului PNL Vlad Mircea Pufu

Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare în Ialomița

«Aproximativ 90% din economia județului Ialomița se bazează pe agricultură. Cu toate acestea, la nivelul județului nu există un sector dedicat procesării produselor agricole... Tocmai de aceea o mare parte din producție este exportată!» precizează senatorul PNL Vlad Mircea Pufu. Candidat pentru un nou mandat de senator pe listele PNL Ialomița, parlamentarul Vlad Mircea Pufu susține înființarea de Parcuri Industriale Agricole pentru Procesare.

 

Sprijin pentru procesarea materiei prime «Materia primă rezultată din munca fermierilor ialomițeni este prea puțin... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2024, 08:25 (1753 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Agricultura, prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare

Agricultura, prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare

Agricultura este o prioritate pentru candidații PNL Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Dragoș Soare și Vlad Pufu, principalii candidați ai Organizației PNL Ialomița la acest scrutin, au vorbit despre importanța susținerii fermierilor în viitorul Parlament al României.

 

Sprijin pentru fermieri Atât Dragoș Soare, președinte al PNL Ialomița și candidat pentru Camera Deputaților al Partidului Național Liberal, cât și Vlad Pufu, candidatul care deschide lista PNL Ialomița pentru Senatul Româ... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 13:10 (7587 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Candidații PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare s-au întâlnit cu alegătorii din Urziceni

Campanie electorală în municipiul Urziceni a candidaților PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024. Alături de aceștia la întâlnirea cu alegătorii s-a aflat și Marian Pavel, președintele Organizației PSD Ialomița și al Consiliului Județean Ialomița. «Este esențial să ne ascultăm comunitatea!» a declarat acesta în timpul vizitei. 

 

Alături de cetățenii din Urziceni Candidații propuși de PSD Ialomița pentru Camera Deputaților și Sentat au desfășurat o întâlnire publică la care au participat cetățenii... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 10:20 (4404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

21 de candidați pe loc la Camera Deputaților, 26 de candidați pe loc la Senat

Ialomița Alegerilor Parlamentare

21 de candidați pe loc la Camera Deputaților, 26 de candidați pe loc la Senat

Expert Forum a analizat datele legate de candidații la Alegerile Parlamentare și a publicat un raport despre «competiția electorală», pentru Alegerile Parla­mentare din 2024, la nivel național, depunându-se mai multe candidaturi comparativ cu alegerile anterioare, 8302 în total. Prin comparație, în 2020 s-au înscris 7136 de competitori, în timp ce în 2016 s-au înregistrat «doar» 6477 candidați. Raportat la Ialomița, în cele 220 de secții de votare sunt așteptați fix 220650 de alegători. Mai mult, Expert Forum a calculat «competiția electorală» raportâ... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 07:55 (4751 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

19 partide/1 «independent», 56 candidați pentru Senat, 88 candidați pentru Camera Deputaților

Alegerile Parlamentare 2024 în Ialomița

19 partide/1 «independent», 56 candidați pentru Senat, 88 candidați pentru Camera Deputaților

În Ialomița, 19 partide/alianțe și-au depus dosarele de candidați pentru Parlament. Ar fi pentru prima dată în istoria Alegerilor Parlamentare când numărul partidelor/alianțelor înscrise este atât de mare. Peste aceste candidaturi să notăm și înscrierea unui «independent» în cursa pentru Camera Deputaților. Este vorba despre Marinică Cazacu, fost prefect în perioada 2005-2007 și actual primar «independent» al loca­lității Ion Roată.

 

Câtă frunză și iarbă După cum am menționat, la nivelul Ialomiței... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 07:50 (7234 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

COMUNICAT DE PRESĂ

USR Ialomița își lansează candidații pentru Alegerile Parlamentare, dar și soluțiile pentru un județ în care să-ți găsești rostul și traiul decent

Ialomița, 16 octombrie 2024-Uniunea Salvați România (USR) Ialomița a depus astăzi, la Biroul Electoral Ialomița, dosarele candidaților pentru Alegerile Parlamentare din acest an. Sunt oameni tineri și determinați, antreprenori și ialomițeni întorși din diaspora, parte din echipa Elenei Lasconi pentru Ialomița. O echipă ambițioasă ce-și asumă o luptă corectă în Parlament pentru interesele economice și de dezvoltare ale județului Ialomița-un județ bogat, dar sărăcit și depopulat de cea mai importantă resursă activă, tinerii. O echipă axată pe soluții prioritare pentru ialomițeni, care merită un trai decent și normalitatea de a-și găsi rostul, aici, acasă, î... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 14:40 (6998 vizualizări - 5 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ialomița Alegerilor Parlamentare și Prezidențiale

Ialomița Alegerilor Parlamentare și Prezidențiale

Febra Alegerilor Parlamentare din 1 decembrie 2024, dublate de cele două tururi ale Alegerilor Prezidențiale (24 noiembrie 2024/8 decembrie 2024) a cuprins și Ialomița. Bannerele electo­rale au invadat spațiul public în mediul rural încă de acum câteva săptămâni, în timp ce internetul duduie de mesaje. Firesc, ne vom raporta la Ialomița în cele ce urmează, cu o analiză sumară a viitorului «proces electoral».

 

Constituirea Biroului Electoral Județean, fără scandal După cum vă amintiți, constituirea Biroului Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 10:20 (15597 vizualizări - 3 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Actualul senator liberal de Buzău, Vlad Mircea Pufu, primul pe lista pentru Senat a PNL Ialomița

La loc comanda!

Actualul senator liberal de Buzău, Vlad Mircea Pufu, primul pe lista pentru Senat a PNL Ialomița

bonus: Organizația PNL Ialomița și-a depus listele de candidați pentru Alegerile Parlamentare

«Voi candida la alegerile din 1 de­cembrie 2024 pentru Senatul României în județul Ialomița. Biroul Politic Național a validat candidaturile propuse de Organizația PNL Ialomița și am onoarea și bucuria să deschid lista pentru Senat!» scrie marți, 15 octom­brie a.c., senatorul PNL de Buzău, Vlad Pufu, pe propria pagină de Facebook.

 

Cine este Vlad Mircea Pufu și ce caută pe listele din Ialomița? În vârstă de 53 de ani, Vlad Mircea Pufu a fost ales senator în anul 2020 pe listele PNL Buzău. Potrivit presei locale, a... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 16:10 (12287 vizualizări - 5 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Candidaturile PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare, «validate» de Biroul Electoral Județean

Partidul Social Democrat Ialomița a fost prima formațiune politică care și-a depus listele de candidați la sediul Biroului Electoral de Circumscripție Județeană. Evenimentul s-a petrecut vineri, 11 octombrie 2024, candidații Organizației PSD Ialomița la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024 fiind însoțiți de președintele Marian Pavel.

 

Toți candidații PSD Ialomița Vineri, 11 octombrie 2024, cei șase candidați social-democrați pentru Camera Deputaților și cei patru candidați PSD pentru Senatul României au fost «validați» de Biroul Electoral de Circumscripție... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 17:40 (6206 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

PSD Ialomița vizează obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!

Prin vocea președintelui Organizației PSD Ialomița, Marian Pavel, social-democrații locali afirmă că își doresc «obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari!». «Mai exact, cel puțin doi deputați și un mandat de senator!» după cum afirmă președintele Organi­zației PSD Ialomița, Marian Pavel.

 

Mandate de parlamentari fără număr «Rezultatele obținute la Alegerile Locale din iunie 2024 ne dau curajul să sperăm la obținerea a cel puțin trei mandate de parlamentari. Mai exact, se pot obține cel puțin doi deputați și un mandat de senator... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 12:40 (3800 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 24 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8138, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 15:20
(3239 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana de testări medicale gratuite în mediul rural «Nu am făcut destul» ajunge în Ialomița

Peste o mie de persoane sunt testate gratuit în perioada februarie-aprilie în cadrul caravanei de testări gratuite din mediul rural «Nu am făcut destul», organizată de Federația Asociațiilor Bolnavilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 13:20
(4016 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lovit în plină stradă

Un bărbat, de 51 de ani, din Buzău, a fost agresat în stradă de 5 indivizi. Luni, 22 februarie a.c., polițiștii au fost sesizați de către respectivul bărbat cu privire la faptul că mai multe persoane l ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:25
(1794 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Obligațiile proprietarilor de animale

O dată cu intrarea în vigoare a actului normativ care oferă protecție animalelor, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează deținătorii de animale care sunt obligațiile acestora. Astfel ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:20
(4293 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15250 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. În cadrul activităților au fost verificate 800 de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:15
(2580 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8113, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 15:35
(2450 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Pompierii cadrul ISU Ialomița au intervenit luni, 22 februarie 2021, în jurul orelor 13,30, la un accident rutier produs pe DJ203I, pe raza localității Cotorca-Buzău, zonă aflată în zona de intervenție ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 17:40
(2905 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8084, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 15:35
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 20 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce efectuau activități de control al traficului rutier, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 47 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Carantinat la domiciliu, un tânăr din Borcea a fost surprins la volanul unei mașini în Vlădeni

Pe parcursul zilei de duminică, 21 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:40
(5975 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8069, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2021, 16:20
(2236 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

În seara zilei de sâmbătă, 20 februarie a.c., în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe raza orașului Amara, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 22:30
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8060, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 15:35
(2558 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Cercetări în 48 de dosare penale

În anul 2020, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au desfășurat activități de urmărire penală în 48 de dosare, în baza a 58 de ordonanțe de delegare. În baza actelor procedurale instrumentate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:55
(2962 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

În ziua de joi, 18 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție pe numele unui bărbat de 46 de ani, acuzat că și-a lovit soția, o femeie de 42 de ani. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:40
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Având permisul suspendat, circula pe străzile orașului cu 95 km/h

Un bărbat de 37 de ani a fost depistat joi, 18 februarie a.c., conducând pe străzile Sloboziei cu 95 km/h. Polițiștii care l-au tras pe dreapta au constatat faptul că acesta avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:15
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 39000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care măsurile de protecție sanitară sunt respectate la nivelul județului. Cu această ocazie, au fost verificate 51 de societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:10
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8044, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:05
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița manifestă o deosebită atenție cu privire la proiectele investiționale din portofoliul administrației județene astfel că, după îndelungi eforturi, anunțăm cetățenii interesați ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 10:05
(3440 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 22 de clase și-au suspendat activitatea din cauza pandemiei de COVID-19

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului, 22 de clase au activitatea suspendată din cauza pandemiei de COVID-19. 11 dintre acestea se află în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:20
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut după 3 ani de la comiterea faptelor

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni la 3 ani de la comiterea faptelor. În 2018, acesta a jefuit un bărbat din Fetești, de la care a furat 18000 de lire și 215 ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:15
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Turc arestat pentru «evaziune fiscală» și «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au reușit miercuri, 17 februarie a.c., identificarea unui cetățean turc, în vârstă de 53 de ani, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:10
(3796 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au depistat și sancționat 15 persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. De asemenea, au fost verificate 43 de societăți comerciale și ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:05
(1724 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8023, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 15:50
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


S-a semnat contractul pentru Pasajul de la Drajna

Miercuri, 17 februarie 2021, a fost semnat contractul de execuție pentru realizarea Pasajului de la Drajna, care va fi ridicat peste DN3A Lehliu-Fetești și magistrala de cale ferată București-Constanța ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 18:15
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Marți, 16 februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii au fot sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că din cadrul unui canton silvic din zona municipiului Urziceni au fost tăiați și sustrași ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:10
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi la înmormântare

Peste 50 de societăți comerciale, aproximativ 870 de persoane și 130 de autovehicule au fost verificate de polițiști în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților de prevenire a răspândirii și limitare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:05
(3995 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8008, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 15:35
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5870 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4225 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...