Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Proiectul Sălii Polivalente din Slobozia, de­pus undeva prin vara anului 2018 pe mandatul ex-edilului Adrian Mocioniu, cu o va­loare ini­țială de 66,50 milioane de lei, figu­rează în pre­zent pe lista lucrărilor în execuție la Compania Națională de Investiții cu o valoare de 82,04 milioane de lei. Între timp, în ianuarie 2023, oficialii Sloboziei semnează contractul de finanțare pentru proiectarea și execuția Sălii de Sport Polivalentă din municipiul reședință de județ, sub mandatul ex-primarului Dragoș Soare parafându-se și ordinul de începere al lucrărilor, de această dată cu o valoare actua­lizată de 70,75 milioane de lei. Aceasta... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2026, 08:20 (2224 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

De 5 ani

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

O  analiză a proiectelor propuse a beneficia de finanțare prin Compania Națională de Investiții arată că 6 primării din Ialomița așteaptă banii din partea instituției. Lista a fost întocmită cu 5 ani în urmă și tot de atâta timp administrațiilor locale le sunt promise și fondurile. Este vorba despre inves­tiții care ar putea ajuta dezvoltarea comunităților locale și pe care CNI le-a trecut pe «lista de sinteză».

 

Ce înseamnă «lista de sinteză»? «Lista de sinteză» se referă la acele proiecte pe care Compania ... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 12:15 (10548 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția creșei «nZEB» din Slobozia, sistată temporar

Construcția creșei «nZEB» din Slobozia, sistată temporar

Compania Națională de Investiții, instituția care finanțează pro­iectul creșei «nZEB» din Slobozia, a decis sistarea temporară a lucrărilor din cauza unui litigiu iscat între antre­prenorul general al proiectului, SMB Steel Project Partnership SRL și subcontractorul AS Studio CO SRL. Scandalul dintre cele două societăți a izbucnit în vara acestui an, re­prezentanții fir­melor aducându-și reciproc acuzații cu pri­vire la nerespec­tarea înțelegerilor contractuale. Pe cale de consecință, CNI a dispus o expertiză tehnică a stadiului proiectului, iar până la finalizarea verificărilor lucrările la această investiție se suspendă. «... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2025, 11:55 (13360 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

bonus: Amintirile ne răscolesc

În anul 2022, Compania Națio­nală de Investiții anunța derularea la Slobozia a unui proiect finanțat din fonduri europene ce viza construcția unei construcții priete­noase cu mediul înconjurător, denumită «creșă nZEB». Deși proiectul ar fi trebuit să se apropie de final, încheierea acestuia este întârziată din cauza unei situații litigioase iscată între antreprenorul general care a câștigat lucrarea, respectiv SMB Steel Project Partnership SRL, și subcontractorul AS Studio CO SRL. Cele două societăți se acuză reciproc de nerespec­tarea clauzelor contractuale și de efec­tuarea unor «lucrări de mântuială»... [citește_tot_articolul]

14 August 2025, 09:50 (6601 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții oprește finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții oprește finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Administrația locală din Slobozia a fost notificată de către Compania Națională de Investiții cu privire la faptul că investiția privitoare la Sala Polivalentă din Slobozia nu va mai conti­nua. CNI a luat decizia de a nu mai acorda fonduri pentru acest obiectiv. Pe cale de consecință, reprezentanții Primăriei Slobozia au fost obligați să introducă în conservare șantierul. Valoarea investiției se ridică la peste 70 milioane de lei.

 

Proiectul intră în conservare În martie 2025, Compania Națională de Investiții a pus pe lista de investiții și Sala Polivalentă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2025, 10:20 (31310 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNI alocă bani pentru Sala Polivalentă a Sloboziei

CNI alocă bani pentru Sala Polivalentă a Sloboziei

Compania Națională de Investiții a făcut publică lista investițiilor care vor beneficia de finanțare în 2025. Pe lista de obiective a fost trecută și Sala Polivalentă a municipiului Slobozia. Valoarea estimată a proiectului este de 70,5 milioane de lei.

 

Bani guvernamentali pentru Sala Polivalentă Această investiție a fost lansată public în anul 2018, dar a fost abandonată până în vara anului trecut, când administrația Dragoș Soare a făcut demersuri pentru ca lucrările să înceapă. Recent, Compania Națională de Investiții a publicat lista proiectelor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2025, 08:05 (4833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

În cadrul ultimei ședințe a Guvernului României, Executivul a decis preluarea în domeniul public al Statului a unei supra­fețe de teren aflată în curtea interioară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Pe această supra­față se va construi viitorul sediu administrativ al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Reprezentanții Guvernului României au decis ca sursa de finanțare pentru acest obiectiv de investiții să fie Compania Națională de Investiții. De altfel, reprezentanții SJA Ialomița au făcut demersuri către CNI pentru obținerea banilor.

 

Ambulanța Ialomița, lăsată fără sediu... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2024, 07:55 (17411 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

La începutul lunii mai 2024, administrația Soare a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuție pentru Sala Polivalentă a orașului Slobozia. Investiția, gestionată integral de Compania Națională de Investiții, a fost blocată în toamna anului trecut chiar de către CNI, ca urmare intrării în vigoare a Ordonanței de Guvern privind reducerea cheltuielilor bugetare. Reamintim că Sala Polivalentă a Sloboziei va avea o înălțime de 3 etaje și o capacitate de 2266 de locuri.

 

Mai e loc de șantiere noi la Slobozia La începutul lunii mai ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 08:10 (13250 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12042 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Administrația locală a comunei Dridu face eforturi pentru dezvoltarea comunității pe care o reprezintă. La nivelul localității sunt deschise mai multe șantiere, cel mai reprezentativ dintre acestea fiind cel al Căminului Cultural. Obiectivul se realizează cu fonduri de la Compania Națională de Investiții.

Cămin Cultural pentru localnicii din Dridu Deși activitatea culturală a comunei Dridu este semnificativă, având în vedere faptul că localitatea păstrează vii tradițiile și obiceiurile locale specifice județului Ialomița, nu a beneficiat până în prezent de un așezământ cultural pentru... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 14:05 (18023 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții a scos la licitație proiectul de investiții privind construcția unui sediu nou pentru Primăria Fetești. Această investiție este așteptată de administrația locală de 15 ani.

Procedură în lucru În martie 2023, Compania Națională de Investiții a înștiințat administrația locală din Fetești cu privire la faptul că poate finanța construcția sediului nou al Pri­măriei Fetești, proiect așteptat de peste 15 ani. Valoarea fondurilor disponibile pentru această iniți­ativă se ridică la 21,6 milioane de lei, termenul de execuție fiind de aproximativ 2 ani. În momentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 12:50 (10750 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei așteaptă finanțarea CNI pentru construcția unei noi Case de Cultură

Primăria Țăndărei așteaptă finanțarea CNI pentru construcția unei noi Case de Cultură

Un proiect de aproape 1,6 mili­oane de euro, depus de Primăria Țăndărei la Compania Națională de Investiții, așteaptă de aproape 2 ani și jumătate să primească finanțare. Este vorba despre o investiție ce vizează construcția unei noi Case de Cultură, în aceeași zonă a orașului unde a funcționat vechea Casă de Cultură, imobil în prezent demolat. «Este un proiect pe care dorim să-l vedem realizat!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Inițiativa, pe lista de așteptare Din cauza gradului ridicat de uzură a clădirii fostei Case de Cultură a orașului Țăndărei, administrația... [citește_tot_articolul]

9 August 2023, 15:10 (3594 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

După 11 ani de așteptare, administrația locală din Fetești a reușit să convingă Compania Națională de Investiții să preia proiectul privind construirea noului sediu al Primăriei din localitate. În perioada următoare, oficialii CNI vor realiza caietul de sarcini și vor scoate la licitație proiectul tehnic și exe­cuția acestei investiții. Cel mai probabil, noul sediu va deveni funcțional după anul 2026.

Proiect predat către CNI În anul 2012, din cauza stării precare în care se afla fostul sediu al Primăriei muni­cipiului Fetești, fiind singura clădire din județul Ialomița cu risc ridicat... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2023, 15:10 (5493 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Un număr 20 de proiecte edilitare, depuse de administrațiile locale din Ialomița la Compania Națio­nală de Investiții, așteaptă de 2 ani să primească undă verde în vederea finanțării. Majoritarea acestor inițiative viziează moder­nizarea drumurilor publice sau reabilitarea unităților de învăță­mânt. Sătui să mai aștepte fondurile promise de CNI, unii dintre primari iau în calcul retragerea proiectelor și identificarea altor surse de finanțare.

Dezvoltarea bate pasul pe loc Compania Națională de Investiții este o entitate din cadrul Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2022, 15:50 (15121 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul Câțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții gestionează proiectul

Guvernul Cîțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

La ședința din 25 martie 2021, Guvernul României a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru «Construire Sală de Sport Polivalentă la Slobozia». Investiția va fi gestionată de către Compania Națională de Investiții și este cu 25% mai mare decât s-a estimat inițial.

Încă un pas într-o poveste Guvernul României a aprobat la sfârșitul lunii martie 2021 una dintre cele mai mari investiții inițiate vreodată de administrația locală din Slobozia. Valoarea acestei investiții este de 87,6 milioane de lei. Inițial, investiția a fost estimată la 66,5 milioane de lei. Finanțarea ar... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 21:10 (12408 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții administrative pentru proiectele CNI din Ialomița

Soluții administrative pentru proiectele CNI din Ialomița

Ialomița așteaptă fonduri din partea Companiei Naționale de Investiții pentru 20 de proiecte de utilitate publică. Parla­mentarul PNL Luminița Barcari și Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia, au participat luni, 22 februarie a.c., la o întâlnire cu reprezentanții CNI ce a avut ca scop demersurile care trebuie făcute pentru ca toate obiectivele de investiții să fie realizate.

Proiecte finanțate de CNI în Ialomița Potrivit informațiilor oficiale publicate pe pagina de internet a Companiei Naționale de Investiții, cele 20 de proiecte pentru care Ialomița așteaptă finanțarea în... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 16:20 (5004 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

În Ialomița

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

Aflată în subordinea Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, Compania Națională de Investiții pare că a uitat de obiectivele pe care le finanțează în județul Ialomița. Cu o valoare de 34,7 milioane de lei, investițiile așteaptă de mai bine de 2 ani să primească fonduri din partea CNI pentru a fi încheiate. Primarii localităților pe raza cărora se află aceste obiective susțin că nu au primit înștiințări cu privire la modul în care vor fi gestionate aceste șantiere.

Proiecte abandonate Pe o listă făcută publică de Compania Națională de Investiții, în Ialomița există... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2019, 12:05 (4778 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au demarat un proiect prin care vor să transforme fosta grădină de vară a orașului într-o casă de cultură modernă. Proiectul a fost depus pentru finanțare la Compania Națională de Investiții și așteaptă acum să fie aprobat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.

Investiție în cultură
Acesta este cel mai important proiect în  domeniul Culturii pe care l-a inițiat admi­nistrația locală din municipiul Fetești. Viitoarea Casă de Cultură a Municipiului va fi construită în zona unde se află în prezent fosta grădină de vară... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2019, 11:05 (4176 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Conducea în stare de ebrietate

Un bărbat de 35 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit pentru un control de rutină în seara zilei de joi, 22 iulie ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 15:20
(2442 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 23 iulie 2021, salvatorii de la Detașamentul de pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier, în care au fost implicate un ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 14:45
(2832 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


«Ziua Imnului», marcată la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița va organiza joi, 29 iulie a.c., o festivitate prin care va marca «Ziua Imnului». Festivitatea se va desfășura pe platoul din Piața Revoluției din Slobozia. Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 14:40
(2633 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj la Muzeul Național al Agriculturii

Absolvenții Universității Naționale de Arte a României vor organiza marți, 27 iulie 2021, o expoziție de pictură la Slobozia. Vernisajul va fi găzduit de către Muzeul Național al Agriculturii. Expoziția ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 13:20
(2815 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Reținut pentru 24 de ore după ce a furat din buzunare

Polițiștii din Urziceni au reținut miercuri, 21 iulie a.c., pentru 24 de ore, un bărbat de 42 de ani, suspect într-un dosar de «furt». Din datele oamenilor legii, în ziua de 8 iulie a.c., în timp ce se ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:25
(3868 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Joi, 22 iulie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu, produs la o locuință din satul Glodeanu Sărat-Buzău. 3 echipaje de salvatori cu două autospeciale de stingere cu ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:10
(3464 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conflict între adolescenți, aplanat de un jandarm

Aflat în timpul liber, un ofițer din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a intervenit marți, 20 iulie a.c., pentru aplanarea unui conflict, produs între mai mulți adolescenți la intrarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:35
(2395 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au intervenit miercuri, 21 iulie a.c., pentru a salva o lebădă. Oamenii legii au fost sesizați cu privire la faptul că o lebădă, care nu mai poate ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:20
(2697 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10798, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 16:50
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea Codului Muncii, verificată de inspectorii ITM Ialomița

În prima jumătate a lunii iulie 2021, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat ample controale privind prevederilor legale privind munca la domiciliu, telemunca, decalarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 13:10
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Un tren de marfă a deraiat în zona Gării Fetești

Miercuri, 21 iulie a.c., în zona Gării Fetești, 5 vagoane ale unui tren de marfă au deraiat. Din cauza evenimentului, Magistrala 800 București-Constanța este complet blocată pe ambele sensuri. Astfel, trenurile ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 20:05
(4103 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Aproape 500 milioane de lei, încasate la bugetul de stat în semestrul I-2021

La nivelul județului Ialomița, în primul semestru al anului 2021, s-a colectat la bugetul general consolidat al statului suma de 493,47 milioane de lei. Suma colectată este cu 56,33 milioane de lei mai ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:20
(4822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 21 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:15
(2674 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întampinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, organizând până la sfârșitul anului 2021 cursuri de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 15:25
(7045 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Marți, 20 iulie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu o autospecială pirotehnică și au ridicat un proiectil exploziv de calibru 100 milimetri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:35
(3273 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

În dimineața zilei de miercuri, 21 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la două accidente rutiere. Primul dintre acestea s-a produs în comuna Scânteia, fiind implicate un autoturism și un tractor ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:20
(2859 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Semnarea documentelor emise prin serviciul Spațiul Privat Virtual

AJFP Ialomița readuce în atenția contribuabililor faptul că documentele comunicate de Ministerul Finanțelor/organul fiscal central prin serviciul «Spațiul Privat Virtual» se semnează de către Ministerul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:50
(3313 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, fără permis de conducere

În ziua de luni, 19 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au oprit în trafic, pe raza municipiului Fetești, o autoutilitară condusă de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:45
(5240 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de prevenire a riscului de înec

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița aduc în atenție cetățenilor o serie de reguli și măsuri ce trebuie respectate în scopul prevenirii cazurilor de înec. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:35
(2738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 20 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 16:50
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 17 ani din Brașov, reținut de polițiști după ce ar fi violat o bătrână de 86 de ani din Adâncata

Un tânăr de 17 ani, din județul Brașov, a fost reținut luni seara, 19 iulie a.c., pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns fără drept în locuința unei femei de 86 de ani, din Adâncata, și ar fi întreținut ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 13:50
(5364 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Dridu

Marți, 20 iulie 2021, echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Orhideei din ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 12:40
(4770 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 16:40
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 iulie a.c., polițiștii rutieri din Fetești au oprit, în trafic, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Fetești. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică i s-a solicitat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 15:20
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3189 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4083 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7769 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...