Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Lucrările la Sala Polivalentă din Slobozia, reluate din aprilie 2026

Proiectul Sălii Polivalente din Slobozia, de­pus undeva prin vara anului 2018 pe mandatul ex-edilului Adrian Mocioniu, cu o va­loare ini­țială de 66,50 milioane de lei, figu­rează în pre­zent pe lista lucrărilor în execuție la Compania Națională de Investiții cu o valoare de 82,04 milioane de lei. Între timp, în ianuarie 2023, oficialii Sloboziei semnează contractul de finanțare pentru proiectarea și execuția Sălii de Sport Polivalentă din municipiul reședință de județ, sub mandatul ex-primarului Dragoș Soare parafându-se și ordinul de începere al lucrărilor, de această dată cu o valoare actua­lizată de 70,75 milioane de lei. Aceasta... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2026, 08:20 (2224 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

De 5 ani

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

O  analiză a proiectelor propuse a beneficia de finanțare prin Compania Națională de Investiții arată că 6 primării din Ialomița așteaptă banii din partea instituției. Lista a fost întocmită cu 5 ani în urmă și tot de atâta timp administrațiilor locale le sunt promise și fondurile. Este vorba despre inves­tiții care ar putea ajuta dezvoltarea comunităților locale și pe care CNI le-a trecut pe «lista de sinteză».

 

Ce înseamnă «lista de sinteză»? «Lista de sinteză» se referă la acele proiecte pe care Compania ... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 12:15 (10553 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția creșei «nZEB» din Slobozia, sistată temporar

Construcția creșei «nZEB» din Slobozia, sistată temporar

Compania Națională de Investiții, instituția care finanțează pro­iectul creșei «nZEB» din Slobozia, a decis sistarea temporară a lucrărilor din cauza unui litigiu iscat între antre­prenorul general al proiectului, SMB Steel Project Partnership SRL și subcontractorul AS Studio CO SRL. Scandalul dintre cele două societăți a izbucnit în vara acestui an, re­prezentanții fir­melor aducându-și reciproc acuzații cu pri­vire la nerespec­tarea înțelegerilor contractuale. Pe cale de consecință, CNI a dispus o expertiză tehnică a stadiului proiectului, iar până la finalizarea verificărilor lucrările la această investiție se suspendă. «... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2025, 11:55 (13361 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

bonus: Amintirile ne răscolesc

În anul 2022, Compania Națio­nală de Investiții anunța derularea la Slobozia a unui proiect finanțat din fonduri europene ce viza construcția unei construcții priete­noase cu mediul înconjurător, denumită «creșă nZEB». Deși proiectul ar fi trebuit să se apropie de final, încheierea acestuia este întârziată din cauza unei situații litigioase iscată între antreprenorul general care a câștigat lucrarea, respectiv SMB Steel Project Partnership SRL, și subcontractorul AS Studio CO SRL. Cele două societăți se acuză reciproc de nerespec­tarea clauzelor contractuale și de efec­tuarea unor «lucrări de mântuială»... [citește_tot_articolul]

14 August 2025, 09:50 (6603 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții oprește finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții oprește finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Administrația locală din Slobozia a fost notificată de către Compania Națională de Investiții cu privire la faptul că investiția privitoare la Sala Polivalentă din Slobozia nu va mai conti­nua. CNI a luat decizia de a nu mai acorda fonduri pentru acest obiectiv. Pe cale de consecință, reprezentanții Primăriei Slobozia au fost obligați să introducă în conservare șantierul. Valoarea investiției se ridică la peste 70 milioane de lei.

 

Proiectul intră în conservare În martie 2025, Compania Națională de Investiții a pus pe lista de investiții și Sala Polivalentă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2025, 10:20 (31314 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNI alocă bani pentru Sala Polivalentă a Sloboziei

CNI alocă bani pentru Sala Polivalentă a Sloboziei

Compania Națională de Investiții a făcut publică lista investițiilor care vor beneficia de finanțare în 2025. Pe lista de obiective a fost trecută și Sala Polivalentă a municipiului Slobozia. Valoarea estimată a proiectului este de 70,5 milioane de lei.

 

Bani guvernamentali pentru Sala Polivalentă Această investiție a fost lansată public în anul 2018, dar a fost abandonată până în vara anului trecut, când administrația Dragoș Soare a făcut demersuri pentru ca lucrările să înceapă. Recent, Compania Națională de Investiții a publicat lista proiectelor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2025, 08:05 (4835 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

În cadrul ultimei ședințe a Guvernului României, Executivul a decis preluarea în domeniul public al Statului a unei supra­fețe de teren aflată în curtea interioară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Pe această supra­față se va construi viitorul sediu administrativ al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Reprezentanții Guvernului României au decis ca sursa de finanțare pentru acest obiectiv de investiții să fie Compania Națională de Investiții. De altfel, reprezentanții SJA Ialomița au făcut demersuri către CNI pentru obținerea banilor.

 

Ambulanța Ialomița, lăsată fără sediu... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2024, 07:55 (17412 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

La începutul lunii mai 2024, administrația Soare a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuție pentru Sala Polivalentă a orașului Slobozia. Investiția, gestionată integral de Compania Națională de Investiții, a fost blocată în toamna anului trecut chiar de către CNI, ca urmare intrării în vigoare a Ordonanței de Guvern privind reducerea cheltuielilor bugetare. Reamintim că Sala Polivalentă a Sloboziei va avea o înălțime de 3 etaje și o capacitate de 2266 de locuri.

 

Mai e loc de șantiere noi la Slobozia La începutul lunii mai ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 08:10 (13251 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12044 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Administrația locală a comunei Dridu face eforturi pentru dezvoltarea comunității pe care o reprezintă. La nivelul localității sunt deschise mai multe șantiere, cel mai reprezentativ dintre acestea fiind cel al Căminului Cultural. Obiectivul se realizează cu fonduri de la Compania Națională de Investiții.

Cămin Cultural pentru localnicii din Dridu Deși activitatea culturală a comunei Dridu este semnificativă, având în vedere faptul că localitatea păstrează vii tradițiile și obiceiurile locale specifice județului Ialomița, nu a beneficiat până în prezent de un așezământ cultural pentru... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 14:05 (18026 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

CNI caută constructor pentru noul sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții a scos la licitație proiectul de investiții privind construcția unui sediu nou pentru Primăria Fetești. Această investiție este așteptată de administrația locală de 15 ani.

Procedură în lucru În martie 2023, Compania Națională de Investiții a înștiințat administrația locală din Fetești cu privire la faptul că poate finanța construcția sediului nou al Pri­măriei Fetești, proiect așteptat de peste 15 ani. Valoarea fondurilor disponibile pentru această iniți­ativă se ridică la 21,6 milioane de lei, termenul de execuție fiind de aproximativ 2 ani. În momentul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2023, 12:50 (10750 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei așteaptă finanțarea CNI pentru construcția unei noi Case de Cultură

Primăria Țăndărei așteaptă finanțarea CNI pentru construcția unei noi Case de Cultură

Un proiect de aproape 1,6 mili­oane de euro, depus de Primăria Țăndărei la Compania Națională de Investiții, așteaptă de aproape 2 ani și jumătate să primească finanțare. Este vorba despre o investiție ce vizează construcția unei noi Case de Cultură, în aceeași zonă a orașului unde a funcționat vechea Casă de Cultură, imobil în prezent demolat. «Este un proiect pe care dorim să-l vedem realizat!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Inițiativa, pe lista de așteptare Din cauza gradului ridicat de uzură a clădirii fostei Case de Cultură a orașului Țăndărei, administrația... [citește_tot_articolul]

9 August 2023, 15:10 (3594 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

Compania Națională de Investiții va realiza proiectul noului sediu al Primăriei Fetești

După 11 ani de așteptare, administrația locală din Fetești a reușit să convingă Compania Națională de Investiții să preia proiectul privind construirea noului sediu al Primăriei din localitate. În perioada următoare, oficialii CNI vor realiza caietul de sarcini și vor scoate la licitație proiectul tehnic și exe­cuția acestei investiții. Cel mai probabil, noul sediu va deveni funcțional după anul 2026.

Proiect predat către CNI În anul 2012, din cauza stării precare în care se afla fostul sediu al Primăriei muni­cipiului Fetești, fiind singura clădire din județul Ialomița cu risc ridicat... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2023, 15:10 (5493 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Un număr 20 de proiecte edilitare, depuse de administrațiile locale din Ialomița la Compania Națio­nală de Investiții, așteaptă de 2 ani să primească undă verde în vederea finanțării. Majoritarea acestor inițiative viziează moder­nizarea drumurilor publice sau reabilitarea unităților de învăță­mânt. Sătui să mai aștepte fondurile promise de CNI, unii dintre primari iau în calcul retragerea proiectelor și identificarea altor surse de finanțare.

Dezvoltarea bate pasul pe loc Compania Națională de Investiții este o entitate din cadrul Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2022, 15:50 (15124 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul Câțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții gestionează proiectul

Guvernul Cîțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

La ședința din 25 martie 2021, Guvernul României a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru «Construire Sală de Sport Polivalentă la Slobozia». Investiția va fi gestionată de către Compania Națională de Investiții și este cu 25% mai mare decât s-a estimat inițial.

Încă un pas într-o poveste Guvernul României a aprobat la sfârșitul lunii martie 2021 una dintre cele mai mari investiții inițiate vreodată de administrația locală din Slobozia. Valoarea acestei investiții este de 87,6 milioane de lei. Inițial, investiția a fost estimată la 66,5 milioane de lei. Finanțarea ar... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 21:10 (12411 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții administrative pentru proiectele CNI din Ialomița

Soluții administrative pentru proiectele CNI din Ialomița

Ialomița așteaptă fonduri din partea Companiei Naționale de Investiții pentru 20 de proiecte de utilitate publică. Parla­mentarul PNL Luminița Barcari și Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia, au participat luni, 22 februarie a.c., la o întâlnire cu reprezentanții CNI ce a avut ca scop demersurile care trebuie făcute pentru ca toate obiectivele de investiții să fie realizate.

Proiecte finanțate de CNI în Ialomița Potrivit informațiilor oficiale publicate pe pagina de internet a Companiei Naționale de Investiții, cele 20 de proiecte pentru care Ialomița așteaptă finanțarea în... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 16:20 (5004 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

În Ialomița

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

Aflată în subordinea Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, Compania Națională de Investiții pare că a uitat de obiectivele pe care le finanțează în județul Ialomița. Cu o valoare de 34,7 milioane de lei, investițiile așteaptă de mai bine de 2 ani să primească fonduri din partea CNI pentru a fi încheiate. Primarii localităților pe raza cărora se află aceste obiective susțin că nu au primit înștiințări cu privire la modul în care vor fi gestionate aceste șantiere.

Proiecte abandonate Pe o listă făcută publică de Compania Națională de Investiții, în Ialomița există... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2019, 12:05 (4779 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au demarat un proiect prin care vor să transforme fosta grădină de vară a orașului într-o casă de cultură modernă. Proiectul a fost depus pentru finanțare la Compania Națională de Investiții și așteaptă acum să fie aprobat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.

Investiție în cultură
Acesta este cel mai important proiect în  domeniul Culturii pe care l-a inițiat admi­nistrația locală din municipiul Fetești. Viitoarea Casă de Cultură a Municipiului va fi construită în zona unde se află în prezent fosta grădină de vară... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2019, 11:05 (4176 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Marți, 6 aprilie a.c., în jurul orelor 16,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 12:45
(2049 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 aprilie 2021, termen limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 11:40
(4123 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Alexeni, reținut după ce a spart geamurile la 11 autovehicule în Urziceni

Un tânăr, de 23 de ani, din Alexeni, a fost reținut de polițiști în cursul zilei de luni, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Urziceni. Conform oamenilor legii, în cursul nopții de sâmbătă spre duminică ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 21:05
(2245 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști ialomițeni au participat luni, 5 aprilie a.c., la o acțiune preventivă ce a avut ca scop respectarea măsurilor de protecție sanitară. Cu ocazia acestei misiuni, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:55
(2505 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Au trecut 48 de ore de când pompierii din Ialomița și Călărași încearcă să stingă un incendiu care a cuprins o șiră de baloți de aproximativ 50 de metri lungime și 4 metri înălțime. Pompierii au reușit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:40
(3818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Horia incendiu


Cotorca: Autocamion implicat în accident

În dimineața zilei de marți, 6 aprilie a.c., un accident rutier s-a petrecut în zona localității Cotorca. Din informațiile autorităților, în evenimentul rutier a fost implicat un autocamion. Șoferul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:25
(3783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9864, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 16:25
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

RAJA Constanța informează toți consumatorii din orașul Fetești cu privire la faptul că în noaptea de marți spre miercuri, 6/7 aprilie 2021, în intervalul orar 24,00-04,00, se va opri apa în tot orașul. ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 13:50
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Gârbovi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Gârbovi. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de luni spre marți, 5/6 aprilie 2021, și va fi valabilă ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 20:05
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 de persoane aflate în carantină/izolare, verificate de polițiștii ialomițeni în ultimele 24 de ore

Duminică, 4 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 18:45
(1553 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 69 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 5 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9825, cu 69 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 16:40
(3149 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Platformă on-line pentru adeverințele aferente sectorului zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 5 aprilie 2021, pune la dispoziție o platformă on-line prin care pot fi transmise către Centrele județene ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 14:20
(4403 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS

Începând cu 1 aprilie 2021, portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS (Regim special de TVA). În conformitate cu prevederile Directivei T ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 13:40
(6190 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat procesul de autorizare la plată pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea bunăstării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:55
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Horia și Coșereni

Incendii la Horia și Coșereni

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 5 aprilie 2021, la o rezervă de furaje din satul Horia. Locația era în raionul de competență al ISU Călărași însă, din cauza arderii foarte mari, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:40
(4180 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 4 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9756, cu 66 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2021, 16:50
(3316 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 3 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9690, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2021, 16:40
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Evaluarea riscului la TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că în Monitorul Oficial nr. 286 din 22 martie 2021 a fost publicat Ordinul președintelui ANAF nr. 393 din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:55
(4021 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 2 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9642, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:45
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Slobozia și Movilița

Pe raza municipiului Slobozia, pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia au fost solicitați joi, 1 aprilie a.c., în jurul orelor 11,35, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:55
(2850 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Joi seara, 1 aprilie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au depistat, în flagrant, un bărbat în vârstă de 38 de ani, din Stelnica, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:50
(2211 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de joi, 1 aprilie 2021, pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:40
(3979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Joi, 1 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care sunt respectate prevederile Legii nr. 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:30
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 12,40, salvatorii de la Garda de intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme și în urma căruia ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 12:20
(2006 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3126 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4068 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10339 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3874 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2179 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...