Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Antrenamente la foc continuu

Handbal, HCM Slobozia

Antrenamente la foc continuu

De o săptămână, vacanța divizionarei secunde HCM Slobozia a luat sfârșit. Antrenorul Gheorghe Covaciu a dat startul pregătirilor, având la dispoziție 16 handbaliste: portarii Bianca Aron și Cristina Oancea, extremele Alina Dragu, Raluca Nicolae, Mădălina Toma și Cătălina Sava, pivoții Andryana Naumenko și Mouna Jlezi, precum și jucătoarele de 9 metri, Irina Marchidanu, Alexandra Georgescu, Loredana Vartic și Mariana Filip. Lor li se adaugă junioarele sosite de la CSS Slobozia, Naomi Vasile, Cristina Irimescu și Ana Maria Neagu, care se antrenează cot la cot cu celelalte jucătoare. De luni a revenit în lot și Andreea Ivan, care a participat cu echipa României la jocurile universitare de la Coimbra... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 21:20 (6838 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Punct și de la capăt

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-HC Zalău 22-34 (13-19)

Punct și de la capăt

«Este păcat că echipe cu galerii atât de frumoase precum Slobozia sau Rapid părăsesc Liga Națională...» spunea zilele trecute comentatorul TVR Dragoș Bocanaciu, cel care s-a aflat la microfonul multor transmisii realizate la Slobozia în ultimii 4 ani. N-a văzut și meciul cu Zalău, epilogul campionatului disputat joi, 17 mai 2018, într-o atmosferă de vacanță. Doar colericul Gheorghe Tadici a mai aprins spiritele prin ieșirile lui proverbiale la adresa arbitrelor și a propriilor jucătoare. Atitudinea antrenorului ardelean a părut oarecum exagerată deoarece Zalăul a dominat meciul de la un capăt la altul. Prestația HCM Slobozia a mustit de resemnare. Șocul retrogradării s-a resimțit din plin, per... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 15:40 (6551 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-HCM Slobozia 22-20 (11-10)

(H)andbalul (C)ade-n (M)ediocritate

Lekic, Cvijic sau Radunovic sunt jucătoare de talie mondială care vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Din păcate nu le vom vedea și la Slobozia pentru că sâmbătă, 12 mai 2018, la Cluj, HCM Slobozia a pierdut și și-a semnat condamnarea la munca de jos a ligii secunde. În vara trecută, în loc să se încerce formarea unui lot competitiv, s-a bătut pasul pe loc cu trecerea de la CSM Unirea Slobozia la HCM, proiect care s-a dovedit un fiasco. Prin noua identitate sportivă s-a dorit atragerea finanțării din partea Consiliului Județean, deși era arhicunoscută fobia președintelui Victor Moraru față de sportul de performanță. S-a mers un sezon întreg exclusiv pe combativitatea și tinerețea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 15:25 (5009 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Doar o minune le mai salvează

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Slatina 15-18 (6-8)

Doar o minune le mai salvează

A trecut și mult așteptatul meci cu CSM Slatina, iar echipa Sloboziei continuă să alunece spre modestia eșalonului secund. Mai sunt două meciuri și încă se mai fac calcule, dar pentru a mai spera trebuie umblat serios la moralul echipei. În plus, la lunga listă de accidentări s-a mai adăugat și Dăscălete, cea mai în formă jucătoare din atacul echipei noastre. Prin urmare, iubitorii sportului de performanță au, din toamnă, varianta de a se deplasa 40 de kilometri, până la Călărași pentru a vedea fotbal și handbal de primă ligă. Asta, dacă nu se va produce o minune prin care HCM Slobozia să se salveze...

Au pornit cu stângul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 11:25 (3786 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

De acum nu mai e de joacă

Handbal, Liga Națională, HCM Râmnicu Vâlcea-HCM Slobozia 25-19 (15-9)

De acum nu mai e de joacă

Meciul de la Râmnicu Vâlcea, desfășurat sâmbătă, 28 aprilie 2018, în Sala «Traian», a fost ultima confruntare cu unul din greii campionatului. Ar mai fi Zalăul lui Tadici, pe care HCM Slobozia îl va întâlni în ultima etapă, dar până atunci este foarte posibil ca trupa lui Covaciu sa-și știe soarta. Tocmai de aceea, următoarele două partide, cu Slatina Victorinei Borca și cu Clujul, sunt capitale pentru rămânerea în elită a echipei noastre.

Rezistență firavă Partida cu omonima din Râmnicu Vâlcea a însemnat doar 25 de minute de speranță pentru HCM Slobozia. Începutul a fost foarte bun... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 12:10 (5046 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct în plus, un loc în minus

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-CSM Bistrița 27-27 (16-16)

Un punct în plus, un loc în minus

De când este în Liga Națională, HCM Slobozia are obiceiul să trăiască periculos, lucru care se va întâmpla și în acest final de sezon. Meciul cu CSM Bistrița a fost spectaculos atât pe teren cât și în tribune, unde s-au confruntat sportiv două galerii frumoase, oaspetele fiind însoțite de 10-12 suporteri foarte zgomotoși. Pe timpul celor 60 de minute, cele două echipe s-au duelat la baionetă, meciul fiind deschis oricărui rezultat. În final, n-a ieșit rău pentru Slobozia, dar surprizele uluitoare care bântuie acest sezon au lovit din nou, iar trupa lui Gheorghe Covaciu a ajuns pe loc retrogradabil. Mai sunt 5 jocuri, iar deznodământul e greu de anticipat.

Umăr la umăr... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2018, 16:40 (4437 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Măgura Cisnădie 21-27 (13-15)

Doar o repriză de speranțe

Partida dintre HCM Slobozia și Măgura Cisnădie a stat sub semnul echilibrului doar în primele 30 de minute. Atacul echipei lui Gheorghe Covaciu a funcționat bine, Enescu, Dăscălete și chiar Chernova, utilizată pe ineditul post de inter dreapta, astâmpărându-și pofta gol.

Încă o înfrângere 
Echipa noastră a fost la conducerea scorului în câteva rânduri, dar, spre finalul primei părți, sibiencele și-au etalat plusul de experiență și au intrat la cabine având avantaj de două goluri. În repriza secundă atacul slobozean n-a mai funcționat corespunzător, făcându-se greșeli atât... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 15:47 (4948 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Speranțe înecate în lacrimi

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Corona Brașov 27-28 (13-14)

Speranțe înecate în lacrimi

Corona Brașov nu trece prin cea mai bună perioadă, dar când în echipă sunt Chiper, Buceschi, Tiron sau Tătar, sunt suficiente motive să-i recunoști superioritatea. Cu toate acestea, HCM Slobozia nu s-a temut, a crezut în șansa proprie, iar lacrimile de la final ale lui Burlachenko și compania ilustrează perfect modul în care elevele lui Covaciu au luptat...

Umăr la umăr Încă din start, Buceschi și Tiron și-au arătat forța aruncărilor. HCM a contracarat rapid prin Ilie și Pătuleanu la 9 metri, Mitrache și Toma din extremă sau imperturbabila Enescu, la 7 metri. S-a mers cap la cap până... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2018, 15:55 (4174 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victoria care ne ține în viață

Handbal, Liga Națională, Rapid București-HCM Slobozia 24-26 (12-10)

Victoria care ne ține în viață

Cu miracolele izbutite de Slatina și cu jocul celorlalte rezultate, Slobozia ajunsese să trăiască periculos. Echipa pregătită de Gheorghe Covaciu rămăsese la doar un punct peste locurile direct retrogradabile, iar în aceste condiții un succes cu Rapidul era necesar. A ieșit un joc la baionetă, frumos prin încrâncenarea celor două echipe care a suplinit erorile tehnice. Slobozia a realizat un meci nebun și o victorie de poveste.

Alina, ce revenire! Începutul a fost echilibrat, iar atmosfera din sala de sport a echipei Rapid de-a dreptul electrizantă. Au contribuit la aceasta atât frumoasa... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 15:40 (2859 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci decis în ultimele minute

Handbal, CSM Roman-HCM Slobozia 23-18 (10-9)

Meci decis în ultimele minute

Așa cum s-a întâmplat și la Brăila, ratările au făcut diferența în meciul de sâmbătă, 24 februarie a.c., jucat de HCM Slobozia în deplasare la Roman. Actuala echipă a lui Dumitru Muși a beneficiat și de o prestație bună a portăriței Viktoria Timosenkova, secondată de Petrescu și Polocoșer, care au apărat 3 aruncări de la 7 metri. De asemenea, ultimele minute au aparținut exclusiv gazdelor.

Muși n-o știa pe Mouna Realist vorbind, înainte de jocul de la Roman nu aveam așteptări prea mari. Pe măsură ce meciul înainta au început să apară ceva speranțe. Cea care le-a aprins a fost tunisianca... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 17:50 (3831 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Din nou aproape de surpriză

Handbal, Liga Națională, Dunărea Brăila-HCM Slobozia 23-21 (12-10)

Din nou aproape de surpriză

Meciul tur cu Dunărea Brăila jucat în toamnă a fost pierdut lamentabil de echipa noastră, deși avea avantajul terenului propriu. Meciul retur disputat sâmbătă, 10 februarie 2018, a avut la rându-i un deznodământ nefericit, însă desfășurarea acțiunii a fost cu totul alta. Se pare că Gheorghe Covaciu a găsit, în sfârșit, cheia de la depozitul de încredere al elevelor sale, iar acestea au înțeles că, cu o singură excepție, niciun meci din «liga florilor» nu este dinainte pierdut.

Neobosita Enescu Golghetera Brăilei Alina Vătu a marcat primul gol al jocului, iar, apoi, după o ratare a ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2018, 17:40 (4263 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, locul 10!

Handbal, HCM Slobozia-Danubius Galați 22-21 (13-14)

În sfârșit, locul 10!

Meciul cu Danubius Galați a fost unul pe măsura mizei mari pe care o reprezentau cele 3 puncte. Mai ales pentru Slobozia, care nu reușise să fure cine știe ce din averea granzilor, victoria din jocul de sâmbătă era capitală. S-a jucat la baionetă, pe alocuri dur, publicul slobozean a trecut prin toate stările posibile, dar într-un final euforia a pus stăpânire pe Sala «Andreea Nica». Mai puțin pe colțul rezervat echipei gălățene...

S-a accidentat Ivan Înaintea partidei s-a cântat noul imn al echipei. Trecem cu grație peste momentul respectiv, pentru că nu suntem pe deplin edificați... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2018, 15:05 (4548 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Obligate să învingă

Handbal, HCM Slobozia-Danubius Galați, sâmbătă, 3 februarie 2018, orele 11,00

Obligate să învingă

HCM Slobozia revine în fața propriilor suporteri după o deplasare la Zalău care a decurs așa cum echipa noastră ne-a obișnuit în astfel de situații. Fetele antrenate de Gheorghe Covaciu nu au pus deloc probleme elevelor lui Gheorghe Tadici. Ardelencele s-au desprins rapid pe tabelă și nu au lăsat în niciun moment din mână frâiele jocului. La final tabela a indicat 27-17 pentru gazde. De data aceasta, sâmbătă, 3 februarie 2018, orele 11,00, HCM Slobozia va primi acasă vizita celor de la Danubius Galați. Va fi un meci extrem de important în lupta pentru evitarea retrogradării. Concret, dacă Slobozia își dorește să se mențină în lupta pentru locul 10, este obligată să câștige cele 3 puncte puse în... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 15:35 (5371 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM București-HCM Slobozia 35-13

Înfrângere normală, prestație dezolantă

«Senzația mea a fost că jucătoarele adverse au renunțat prea repede la luptă!» a declarat extrema dreaptă Aneta Udriștioiu la finalul întâlnirii de duminică dintre CSM București și HCM Slobozia. Jucătoarea campioanei a avut perfectă dreptate. Într-un meci în care nu se punea problema rezultatului, misiunea Sloboziei era să termine cu fruntea sus. Meciul a arătat însă o echipă gazdă exuberantă, contra uneia cu capul plecat. Din această combinație a ieșit scorul campionatului.

Doar 6 minute se suspans Fără Burlachenko, menajată, Gheorghe Covaciu a trimis-o în rol de pivot pe Irina Marchidanu... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 17:05 (3472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Săptămână dulce amară

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Universitatea Cluj 24-27 (17-17)

Săptămână dulce amară

La mijlocul săptămânii trecute a fost deplasarea de la Slatina, una de a cărei importanță jucătoarele de la HCM Slobozia au fost conștiente. Drept urmare, totul a mers perfect, au învins cu 24-19 și au obținut 3 puncte mari. Din păcate, finalul săptămânii n-a mai fost pe placul lui Gheorghe Covaciu și al suporterilor Sloboziei. Duelul de acasă cu Universitatea Cluj, contracandidată la locul 10, care asigură salvarea absolută de la retrogradare, a fost unul la fel de important. Cele 3 puncte din acest joc ar fi dus Slobozia pe locul 10. Meciul a început promițător, dar finalul n-a fost ceea ce ne doream...

Un meci care trebuia câștigat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 14:40 (5624 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Liga Națională, CSM Slatina-HCM Slobozia 19-24 (9-11)

Victorie fără emoții

După 17 minute, Slobozia avea deja 7-4, în ciuda faptului că trupa lui Gheorghe Covaciu fusese lovită de 3 eliminări de două minute. Slatina n-a condus niciodată, s-a agățat doar 10 minute de meci, iar apoi lucrurile au devenit clare. HCM Slobozia nu a lăsat nicio șansă elevelor Victorinei Bora. Apărarea a funcționat ireproșabil, cu portarul Mădălina Ion din nou în formă. În atac, Andreea Ivan a confirmat faptul că este printre cei mai în formă interi dreapta din campionat. Originară din Slatina, Andreea Pătuleanu a arătat determinare maximă, Burlachenko incisivitate, iar Dăscălete a fost ireproșabilă la 7 metri. Mădălina Toma a marcat ultimul gol al echipei noastre, iar Slobozia s-a impus la... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 16:15 (3676 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Toți ochii pe Cristina Neagu

Handbal, HCM Slobozia-CSM București 19-34

Toți ochii pe Cristina Neagu

Cu peste 7 ani în urmă scriam un articol intitulat «Handbal cu ochii la stele». Era povestea meciului dintre CSM Slobozia și CSM București, jucat în liga secundă în momentul în care echipa din Capitală își lua zborul spre înalta performanță. Se întâmpla prin 2010, anul în care Cristina Neagu făcea deja furori la Oltchim și era desemnată în premieră handbalista planetei. Stelele de atunci erau Alina Dobrin și câteva colege ale sale, care făceau diferența în favoarea Bucureștiului, iar noi, cei 200 de spectatori prezenți în Sala Sporturilor, eram fericiți să le vedem la lucru și nu ne gândeam că peste ani vom aplauda la Slobozia o echipă de același nivel cu al Oltchimului de atunci. S-a întâmplat... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 11:10 (4577 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Cupa României

HCM Slobozia-CSM București, la reluarea sezonului

Iubitorii handbalului din Slobozia au ocazia să se bucure din nou de sportul lor preferat. Vineri, 5 ianuarie 2018, cu începere de la orele 17,30, în cadrul Optimilor Cupei României, HCM Slobozia primește în Sala «Andreea Nica» vizita echipei care domină autoritar handbalul feminin românesc al ultimilor 4 ani, CSM București. Spectatorii slobozeni vor avea astfel ocazia să vadă la lucru două proaspete campioane mondiale, franțuzoaicele Niombla și Aiglon, dar și pe cea mai bună handbalistă a lumii, Cristina Neagu. În pauza competițională, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaciu au susținut 8 meciuri amicale, soldate cu 4 victorii și 4 înfrângeri. Printre altele, ele s-au clasat pe locul 2 la... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 09:45 (6663 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Și-au împărțit victoriile cu Vâlcea

Handbal, HCM Slobozia

Și-au împărțit victoriile cu Vâlcea

După perioada de pregătire centralizată desfășurată timp de o săptămână la Vatra Dornei, jucătoarele de la HCM Slobozia au revenit la mânuirea mingii. Drept urmare, pe 15 și 16 decembrie 2017, echipa pregătită de Gheorghe Covaciu a susținut la Râmnicu Vâlcea două partide de verificare cu formația omonimă din localitate. Gazdele ocupă, după 10 etape, locul 2 și, în ciuda faptului că au un lot valoros, antrenorul vrâncean Aurelian Roșca a putut utiliza aproape tot lotul, doar o jucătoare fiind convocată pentru Campionatul Mondial. În aceste condiții, Victoria HCM Slobozia din primul meci, fie ea și amicală, poate fi catalogată drept o surpriză. Reamintim că echipa noastră se regăsește în prezent... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2017, 12:20 (3893 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Amintiri din copilărie

Handbal, HCM Slobozia-HCM Râmnicu Vâlcea 22-26 (10-12)

Amintiri din copilărie

Actualul sezon al Ligii Naționale de handbal feminin este aprig disputat la vârful clasamentului. Interesantă este și lupta pentru supraviețuire, acolo unde echipele mici reușesc să ciugulească puncte din zestrea granzilor. Așa a făcut HCM Slobozia în meciul contra Craiovei și ar fi putut să o facă și sâmbătă, 18 noiembrie 2017, cu HCM Râmnicu Vâlcea. Din păcate, lipsa de experiență a echipei antrenată de Gheorghe Covaciu a făcut ca jucătoarele să se precipite în faze-cheie și să apară greșeli care amintesc fără exagerare de antrenamentele din copilărie, când fetele abia făceau cunoștință cu mingea tăvălită în clister. Altfel, o nouă prestație cu zvâc a Sloboziei, pe care 3-4 transferuri în pauza... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 15:45 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
183 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2367 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5409 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4746 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2487 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4172 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2366 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4308 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4466 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2153 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6687 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4268 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2390 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3601 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2328 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3069 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3415 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...