Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Victor Moraru, de la Camera Deputaților la Secretariatul General al Guvernului

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Știți vorba aia care spune «fă-mă mamă cu noroc și aruncă-mă și-n foc»? Așa și cu ex-președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, Victor Moraru. Domnia sa a reușit, în doar 5 zile!, să ajungă dintr-un banal funcționăraș public în cadrul Serviciilor Camerei Deputaților, un ditamai directorul general al Secretariatului General al Guvernului României. Nu-i vorbă, că și merita... Doar domnia sa și-a tocit coatele 20 de ani prin administrație, nu ca noi, plebea. Unde mai pui că are în spate un CV cât o teză de doctorat!

Transfer fulgerător în numai 5 zile! Până prin 2022, viața și cariera... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 10:55 (13401 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Am fost impresionați până la lacrimi de ultimul comunicat al Agenției Naționale de Integritate, cel de marți, 17 mai 2022. Motivul pentru care ne-am declarat emoționați este simplu, căci am citit co­municatul și fix la a treia poziție din lista prin care draga de ANI a constatat «starea de incompatibilitate, conflictul de interese de natură administrativă sau a sesizat organele de urmărire penală» am regăsit numele Mihai Daniel Ionuț. După cum ne așteptam, nu vă spune nimic personajul. Este și firesc în condițiile în care a devenit viceprimar al orașului Amara din cauză de Mihai Larisa Elena, pe post de soră. Am înțeles, nici ea nu vă mai spune... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2022, 10:55 (18843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru 2020

Ialomița are buget pentru 2020

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 22 ianuarie a.c., o acțiune de consultare a edililor locali din Ialomița cu privire la proiecția bugetară pentru anul 2020. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale și Consiliul Județean Ialomița vor avea la dispoziție 433,36 milioane de lei. Spre deosebire de anul trecut, Consiliul Județean Ialomița are un buget mai mic cu 60 de milioane de lei. În schimb, administrațiile locale vor primi anul acesta aproximativ 200 milioane de lei în plus.

Un buget care nu mulțumește pe nimeni
Deși similar ca valoare cu cel de anul trecut... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 19:10 (10860 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (IV)

Moraru-omul și opera (IV)

Așa cum vă promiteam acum două săptămâni, rememorăm astăzi traseul administrativ al președintelui Moraru din perspectiva administratorului public Larisa Mihai, o femeie care, prin sacrificiul ei pu­blic, a adus liniște sufletească președintelui și prosperitate potențială fiecăruia dintre ialomițeni. Îndrăznim chiar să apreciem că fără aportul admi­nistrativ, viața publică și privată a județului ar fi fost mai săracă, iar președintele Victor Moraru nu s-ar fi putut concentra deplin asupra problemelor europene ale județului. Prin urmare, să nu mai pierdem timpul și să dăm Cezarei ce e al ei...

Unul este președintele, una este Larisa... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2019, 16:40 (6415 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

Fratele administratorului public al județului Larisa Mihai, «propulsat» de președintele Victor Moraru

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

De mai bine de-o lună, Daniel-Ionuț Mihai, fratele administratorului public al județului, Larisa Mihai, este viceprimar la Amara. El ar fi ocupat acest post ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, fost primar în orașul-stațiune. Propunerea primarului Ion Măiță pentru funcția de viceprimar a fost Nicolae Voicu, însă aceasta nu a fost susținut de către consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Amara. Pentru a-l «unge» viceprimar pe Daniel-Ionuț Mihai, Victor Moraru a supervizat personal ședința de Consiliu Local din 30 iulie 2019.

Politică și administrație în familie... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:10 (5446 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Răsfățații administrației județene

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița sunt angajați pe baza unor «contracte de management». Însumată, valoarea acestor contracte se apropie de 1 milion de lei anual! Conform datelor oficiale, în fruntea listei de ma­nageri ai Consiliului Județean figurează Mariana Iancu, directorul Spitalului Județean Slobozia și Larisa Elena Mihai, administratorul public al județului Ialomița.

Niște brute de salarii bugetare Potrivit datelor oficiale, România este singura țară din lume unde salariile din sectorul public depășesc salariile din sectorul privat, respectiv... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 10:10 (14992 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

-extensie de bârfă-

-extensie de bârfă-

Pentru cei care nu ne cred că domnul Președinte chiar a fost la Ierusalim pentru a se reculege, suntem în măsură să publicăm o fotografie de grup (preluată de pe basilica.ro) în care acesta apare într-o ipostază inedită. După cum puteți observa dacă veți folosi o lupă, domnia sa apare în stânga, ultimul din rând, cu ochelarii de Ierusalim la ochi. Surpriză însă, în dreapta fotografiei apare și Larisa Mihai, administratorul public al județului Ialomița. Fiindcă am stabilit deja că Președintele nu s-a aflat acolo într-o călătorie «de plăcere», precizăm pentru posteritate că Larisa Mihai l-a însoțit în interes de serviciu. Pentru că, obsedat cum îl știm, de muncă, suntem... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 15:15 (7660 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Directorii instituțiilor aflate în subordinea sau administrarea Consiliului Județean Ialomița se numără printre categoriile de bugetari cu salarii de invidiat. O serie de documente făcute publice de administrația județeană evidențiază faptul că, de la caz la caz, veniturile șefilor numiți în fruntea acestor instituții publice au fost mărite și de 5 ori în ultimul an! Cel mai elocvent exemplu este cazul Marianei Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia care a obținut șefia celui mai mare spital din Ialomița în baza unui proiect de management plagiat. Acesteia i-a fost mărit salariul de 5 ori în 12 luni! De asemenea, Larisa Mihai, administratorul public al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2018, 10:50 (14928 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Culmea Administrației

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Consiliul Județean Ialomița are un nou administrator public. Numele ei este Larisa Elena Mihai și este de 10 ani «pupila administrativă» a președintelui Victor Moraru. Începând cu această lună ea va fi retribuită cu un salariu brut de 11 mii de lei. Am fost curioși să aflăm ce face administratorul public Larisa Mihai în schimbul acestui salariu, al patrulea ca mărime din instituție...

Contract de management post-factum
Pentru ialomițenii care au lipsit din județ în ultimii 10 ani, precizăm că Larisa Elena Mihai este primul administrator public din județ, ea ocupând această funcție... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 13:05 (20075 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

Sfidare prezidențială

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

bonus: Legea salarizării unitare nemulțumește funcționarii publici din Ialomița

Președintele Moraru susține de peste un an de zile că activitatea instituției pe care o conduce este transparentă, iar funcționarii instituției lucrează «în interesul ialomițenilor». În realitate, informațiile privind activitatea instituției se reduc la postările sale pe Facebook, iar datele de interes public sunt controlate strict.

Instituția oferă răspunsuri jenante
De aproape un an, ziarul nostru obține informații de interes public de la Consiliul Județean Ialomița exclusiv prin solicitări scrise realizate în baza Legii 544, privind liberul acces la informațiile de... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2017, 18:20 (8507 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a participat la ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene

O fotografie cât 1000 de cuvinte

Moraru a participat la ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene

Săptămâna trecută, Președintele Victor Moraru a oferit dovada irefutabilă că este un ales european. El a publicat pe pagina sa de Facebook câteva fotografii din plenul Parlamentului European, unde a fost invitat în calitate de membru al Comitetului Regiunilor Europene. Am ales-o pentru dumneavoastră pe cea mai reprezentativă...

Reprezentare pe bani europeni
Săptămâna trecută, Președintele Moraru s-a autodetașat la Bruxelles, unde a participat la Ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene. Pentru cei la fel de ignoranți ca noi (și potrivit unei fișe de informare... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2017, 10:45 (7676 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10777 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

Idilă politico-administrativă cel puțin pe Facebook

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

La sfârșitul anului precedent, Larisa Mihai, administratorul public al orașului Amara, a fost desemnată vicepreședinte al Asociației Administratorilor Publici din România. Președintele Victor Moraru a felicitat-o public pe pagina sa de Facebook, de unde conduce transparent județul pentru «mai binele locuitorilor județului Ialomița». Surse apropiate Consiliului Județean susțin că numirea acesteia în funcția de mai sus deschide drumul nominalizării ei drept «county-manager» în cadrul instituției județene...

Vrednică este Larisa
În perioada 17-18 decembrie 2016, s-a desfășurat a... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 18:40 (8454 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

Un week-end incendiar

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

La sfîrșitul acestei săptămîni, Amara este gazda celei de a 49-a ediții a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții», cel mai longeviv festival de muzică ușoară din țară. Potrivit organizatorilor, este ultima dată cînd Festivalul se va desfășura în actuala formulă competițională. Ialomița este reprezentată la acest festival de Ștefan Robert Iosifescu, considerat una dintre «vocile frumoase» ale acestei ediții. Anul acesta organizatorii au decis ca invitatul care va susține concertul de final să fie Ștefan Bănică Jr.

Un festival de anduranță... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 18:10 (9750 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Pupila lui Victor Moraru se pregătește de alegeri

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Decizia previzibilă a lui Victor Moraru de a accepta funcția de președinte al Consiliului Județean readuce în actualitate problema moștenirii administrative pe care o lasă la Amara. Potrivit unor surse infinit mai bine informate decît noi, Victor Moraru a prezentat deja protipendadei pesediste a județului moștenitorul desemnat al orașului-stațiune. Numele ei, căci despre o dînsă este vorba, este Larisa Elena Mihai și este city-manager al orașului Amara.

Alegeri parțiale la Amara
Cititorilor noștri ce se vor simți un picuț mai mult tulburați sau deranjați de cele ce vor parcurge... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 21:25 (20210 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Crunți: Și-a incendiat locuința

Sîmbătă, 27 iunie a.c., locuința unui cetățean din satul Crunți, comuna Reviga a fost incendiată. Potrivit pompierilor ialomițeni, solicitați să stingă incendiul, focul ca izbucnit după ce proprietarul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 17:20
(4188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


Cotorca: Accident mortal după ce o mașină a lovit un cal

Sîmbătă, 27 iunie a.c., un șofer s-a răsturnat cu mașina în apropierea localității Bucu. Evenimentul rutier s-a produs ca urmare a faptului că șoferul a pierdut controlul direcției de mers. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 15:05
(4783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au prins în trafic patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 22 și 59 ani, care conduceau autovehicule deși erau băuți. Valorile rezultate ca urmare ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 12:55
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 320 de amenzi aplicate

Peste 320 de amenzi rutiere au fost aplicate de polițiștii ialomițeni la sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv în perioada 26-28 iunie 2015. Mai mult, ca urmare a acțiunilor întreprinse în scopul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 11:45
(4280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la hoții din mașini

Miercuri, 24 iunie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiștii efectuează 20 de percheziții, în 4 județe, la persoane bănuite de savîrșirea infracțiunilor de furt și  furt calificat. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2015, 10:20
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

Autoritățile din Slobozia vor serba și anul acesta «Ziua Drapelului». Evenimentul se va desfășura vineri, 26 iunie 2015, în Piața Unirii din oraș. Momentul va fi marcat printr-o slujbă religioasă, dar și ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 20:15
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară în stațiunea Amara

Eveniment inedit la Amara. Reprezentanții Clubului Montan Excelsior Slobozia îi invită pe toți pasionații de aventură să petreacă un week-end de neuitat pe plajele din stațiune. Astfel, între 31 iulie- ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 19:10
(7163 vizualizări - 3 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Finala campionatului de tenis de cîmp organizată în cadrul Ministerului Afacerilor Interne în municipiul Cluj-Napoca, în perioada 15-20 iunie 2015, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de plutonierul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:40
(4461 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița, primul loc pe țară la depunerea cererilor unice de plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că la termenul-limită de depunere a cererii unice de plată 2015 fără penalități, respectiv 15 iunie 2015, județul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:05
(3789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenul de Capacitate, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 22-26 iunie 2015, ordinea și siguranța publică la 9 centre de examinare și 2 pentru evaluare, dar și măsuri de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 17:25
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 iunie, data limită pentru plata obligațiilor fiscale

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25 iunie este termenul limită pentru declararea și efectuarea plăților obligațiilor fiscale aferente perioadei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 16:05
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 11 ha de orz, mistuite de flăcări

Scînteile produse de un utilaj agricol au dus la izbucnirea unui incendiu la un lan de orz de pe raza localității Bărbulești. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 20 iunie 2015, iar ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 15:20
(3348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 35 și 51 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 14:40
(2516 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 accidente, 7 persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 19-21 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 6 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șapte persoane. Vineri, 19 iunie, Poliția a fost sesizată cu ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 13:35
(2980 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 12:15
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița au fost angrenați, în perioada 12-14 iunie 2015, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 11:05
(3081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de facturi fictive și peste 2,24 milioane de lei evaziune

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «procurorii au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul DUMITRU ANDREI,  sub ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2015, 14:05
(9128 vizualizări - 2 comentarii)


Inventarierea terenurilor în județul Ialomița

În data de 17 iunie a.c., Instituția Prefectului a organizat o nouă reuniune de lucru a specialiștilor însărcinați cu inventarierea terenurilor disponibile pe teritoriul județului Ialomița, în vederea finalizării ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2015, 18:30
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la sediul Finanțelor. Persoane bănuite de evaziune fiscală și fapte de corupție!

În dimineața zilei de miercuri, 17 iunie 2015, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 6 percheziții la sediul unei instituții publice, la punctul de lucru al unei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2015, 10:35
(11211 vizualizări - 12 comentarii)


Bărcănești: Băiat de 13 ani, ucis de fulger

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orei 9,10, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui băiat, în vîrstă de 13 ani, care a fost lovit de un fulger, la aproximativ 3 km distanță de localitatea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 17:20
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei persoane rănite

Sîmbătă și duminică, 13/14 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Astfel, sîmbătă, 13 iunie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 14:35
(5243 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 12-14 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 13:50
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Ialomița: Accident mortal

Un tînăr în vîrstă de 20 ani a decedat după ce autoturismul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și s-a oprit într-un copac. Evenimentul s-a produs luni, 15 iunie 2015, în jurul orei 10,55, pe ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 12:35
(7260 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Săveni, înecat în rîul Ialomița

Duminică, 14 iunie a.c., în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui bărbat din apele rîului Ialomița, pe raza orașului Țăndărei. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:45
(6148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de persoane rămase neidentificate a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:05
(4183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE ABUZ ÎN SERVICIU ȘI FALS

Luni, 15 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 9 percheziții, în două județe, la persoane bănuite de abuz în serviciu și fals intelectual. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2015, 10:25
(5783 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Proxeneți arestați pentru 20 de zile

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus, la data de 10.06.2015, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații DUMITRU IONUȚ DORU, zis «Papaie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 20:10
(12068 vizualizări - 10 comentarii)


Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Începând de joi, 11 iunie 2015, cetățenii și polițiștii comunei Moldoveni-Ialomița beneficiază un nou sediu de Poliție, adecvat activității de primire a publicului și soluționarea problemelor cu care cetățeanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 17:40
(6104 vizualizări - 1 comentariu)


Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

În urma desfășurării fazei județene a competiției serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, pe primul loc s-au clasat echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Căzănești ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:55
(9345 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termene la depunerea cererilor pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii, precum și pe toți cei interesați, cu privire la conținutul recentei Ordonanțe de Urgentă a Guvernului nr ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:05
(9028 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...