Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Victor Moraru, de la Camera Deputaților la Secretariatul General al Guvernului

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Știți vorba aia care spune «fă-mă mamă cu noroc și aruncă-mă și-n foc»? Așa și cu ex-președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, Victor Moraru. Domnia sa a reușit, în doar 5 zile!, să ajungă dintr-un banal funcționăraș public în cadrul Serviciilor Camerei Deputaților, un ditamai directorul general al Secretariatului General al Guvernului României. Nu-i vorbă, că și merita... Doar domnia sa și-a tocit coatele 20 de ani prin administrație, nu ca noi, plebea. Unde mai pui că are în spate un CV cât o teză de doctorat!

Transfer fulgerător în numai 5 zile! Până prin 2022, viața și cariera... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 10:55 (13421 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Fratele Larisei a fost declarat «incompatibil» pe perioada viceprimariatului la Amara

Am fost impresionați până la lacrimi de ultimul comunicat al Agenției Naționale de Integritate, cel de marți, 17 mai 2022. Motivul pentru care ne-am declarat emoționați este simplu, căci am citit co­municatul și fix la a treia poziție din lista prin care draga de ANI a constatat «starea de incompatibilitate, conflictul de interese de natură administrativă sau a sesizat organele de urmărire penală» am regăsit numele Mihai Daniel Ionuț. După cum ne așteptam, nu vă spune nimic personajul. Este și firesc în condițiile în care a devenit viceprimar al orașului Amara din cauză de Mihai Larisa Elena, pe post de soră. Am înțeles, nici ea nu vă mai spune... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2022, 10:55 (18849 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru 2020

Ialomița are buget pentru 2020

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 22 ianuarie a.c., o acțiune de consultare a edililor locali din Ialomița cu privire la proiecția bugetară pentru anul 2020. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale și Consiliul Județean Ialomița vor avea la dispoziție 433,36 milioane de lei. Spre deosebire de anul trecut, Consiliul Județean Ialomița are un buget mai mic cu 60 de milioane de lei. În schimb, administrațiile locale vor primi anul acesta aproximativ 200 milioane de lei în plus.

Un buget care nu mulțumește pe nimeni
Deși similar ca valoare cu cel de anul trecut... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 19:10 (10867 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (IV)

Moraru-omul și opera (IV)

Așa cum vă promiteam acum două săptămâni, rememorăm astăzi traseul administrativ al președintelui Moraru din perspectiva administratorului public Larisa Mihai, o femeie care, prin sacrificiul ei pu­blic, a adus liniște sufletească președintelui și prosperitate potențială fiecăruia dintre ialomițeni. Îndrăznim chiar să apreciem că fără aportul admi­nistrativ, viața publică și privată a județului ar fi fost mai săracă, iar președintele Victor Moraru nu s-ar fi putut concentra deplin asupra problemelor europene ale județului. Prin urmare, să nu mai pierdem timpul și să dăm Cezarei ce e al ei...

Unul este președintele, una este Larisa... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2019, 16:40 (6418 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

Fratele administratorului public al județului Larisa Mihai, «propulsat» de președintele Victor Moraru

Daniel-Ionuț Mihai, viceprimar la Amara

De mai bine de-o lună, Daniel-Ionuț Mihai, fratele administratorului public al județului, Larisa Mihai, este viceprimar la Amara. El ar fi ocupat acest post ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, fost primar în orașul-stațiune. Propunerea primarului Ion Măiță pentru funcția de viceprimar a fost Nicolae Voicu, însă aceasta nu a fost susținut de către consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Amara. Pentru a-l «unge» viceprimar pe Daniel-Ionuț Mihai, Victor Moraru a supervizat personal ședința de Consiliu Local din 30 iulie 2019.

Politică și administrație în familie... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2019, 14:10 (5448 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Răsfățații administrației județene

Salarii de aproape 1 milion de lei anual pentru managerii administrației Moraru

Directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița sunt angajați pe baza unor «contracte de management». Însumată, valoarea acestor contracte se apropie de 1 milion de lei anual! Conform datelor oficiale, în fruntea listei de ma­nageri ai Consiliului Județean figurează Mariana Iancu, directorul Spitalului Județean Slobozia și Larisa Elena Mihai, administratorul public al județului Ialomița.

Niște brute de salarii bugetare Potrivit datelor oficiale, România este singura țară din lume unde salariile din sectorul public depășesc salariile din sectorul privat, respectiv... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2018, 10:10 (14998 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

-extensie de bârfă-

-extensie de bârfă-

Pentru cei care nu ne cred că domnul Președinte chiar a fost la Ierusalim pentru a se reculege, suntem în măsură să publicăm o fotografie de grup (preluată de pe basilica.ro) în care acesta apare într-o ipostază inedită. După cum puteți observa dacă veți folosi o lupă, domnia sa apare în stânga, ultimul din rând, cu ochelarii de Ierusalim la ochi. Surpriză însă, în dreapta fotografiei apare și Larisa Mihai, administratorul public al județului Ialomița. Fiindcă am stabilit deja că Președintele nu s-a aflat acolo într-o călătorie «de plăcere», precizăm pentru posteritate că Larisa Mihai l-a însoțit în interes de serviciu. Pentru că, obsedat cum îl știm, de muncă, suntem... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 15:15 (7662 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Directorii instituțiilor aflate în subordinea sau administrarea Consiliului Județean Ialomița se numără printre categoriile de bugetari cu salarii de invidiat. O serie de documente făcute publice de administrația județeană evidențiază faptul că, de la caz la caz, veniturile șefilor numiți în fruntea acestor instituții publice au fost mărite și de 5 ori în ultimul an! Cel mai elocvent exemplu este cazul Marianei Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia care a obținut șefia celui mai mare spital din Ialomița în baza unui proiect de management plagiat. Acesteia i-a fost mărit salariul de 5 ori în 12 luni! De asemenea, Larisa Mihai, administratorul public al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2018, 10:50 (14941 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Culmea Administrației

Administratorul public Larisa Elena Mihai are atribuții «procentuale»

Consiliul Județean Ialomița are un nou administrator public. Numele ei este Larisa Elena Mihai și este de 10 ani «pupila administrativă» a președintelui Victor Moraru. Începând cu această lună ea va fi retribuită cu un salariu brut de 11 mii de lei. Am fost curioși să aflăm ce face administratorul public Larisa Mihai în schimbul acestui salariu, al patrulea ca mărime din instituție...

Contract de management post-factum
Pentru ialomițenii care au lipsit din județ în ultimii 10 ani, precizăm că Larisa Elena Mihai este primul administrator public din județ, ea ocupând această funcție... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 13:05 (20088 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

Sfidare prezidențială

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

bonus: Legea salarizării unitare nemulțumește funcționarii publici din Ialomița

Președintele Moraru susține de peste un an de zile că activitatea instituției pe care o conduce este transparentă, iar funcționarii instituției lucrează «în interesul ialomițenilor». În realitate, informațiile privind activitatea instituției se reduc la postările sale pe Facebook, iar datele de interes public sunt controlate strict.

Instituția oferă răspunsuri jenante
De aproape un an, ziarul nostru obține informații de interes public de la Consiliul Județean Ialomița exclusiv prin solicitări scrise realizate în baza Legii 544, privind liberul acces la informațiile de... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2017, 18:20 (8507 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a participat la ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene

O fotografie cât 1000 de cuvinte

Moraru a participat la ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene

Săptămâna trecută, Președintele Victor Moraru a oferit dovada irefutabilă că este un ales european. El a publicat pe pagina sa de Facebook câteva fotografii din plenul Parlamentului European, unde a fost invitat în calitate de membru al Comitetului Regiunilor Europene. Am ales-o pentru dumneavoastră pe cea mai reprezentativă...

Reprezentare pe bani europeni
Săptămâna trecută, Președintele Moraru s-a autodetașat la Bruxelles, unde a participat la Ședința Plenară a Comitetului Regiunilor Europene. Pentru cei la fel de ignoranți ca noi (și potrivit unei fișe de informare... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2017, 10:45 (7677 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9846 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

Visul Președintelui Moraru

Larisa Mihai a ajuns la Consiliul Județean Ialomița

City-managerul orașului Amara, Larisa Mihai, a fost angajată la Consiliul Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor președintelui Victor Moraru, dânsa va fi consilierul lui personal. Larisa Mihai nu este singurul angajat al Primăriei Amara care acceptă transferul pentru a fi alături de Președinte. Acesta a recunoscut că a transferat de la Amara întreg Departamentul de Integrare Europeană, format în perioada în care a deținut fotoliul de primar...

Sacrificiul Larisei
Larisa Mihai, city-managerul orașului Amara, a renunțat la cariera strălucită care o aștepta (ea este vicepreședinte... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2017, 10:40 (10782 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

Idilă politico-administrativă cel puțin pe Facebook

Larisa Mihai e vicepreședinte. Și Președintele e fericit!

La sfârșitul anului precedent, Larisa Mihai, administratorul public al orașului Amara, a fost desemnată vicepreședinte al Asociației Administratorilor Publici din România. Președintele Victor Moraru a felicitat-o public pe pagina sa de Facebook, de unde conduce transparent județul pentru «mai binele locuitorilor județului Ialomița». Surse apropiate Consiliului Județean susțin că numirea acesteia în funcția de mai sus deschide drumul nominalizării ei drept «county-manager» în cadrul instituției județene...

Vrednică este Larisa
În perioada 17-18 decembrie 2016, s-a desfășurat a... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 18:40 (8456 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

Un week-end incendiar

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

La sfîrșitul acestei săptămîni, Amara este gazda celei de a 49-a ediții a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții», cel mai longeviv festival de muzică ușoară din țară. Potrivit organizatorilor, este ultima dată cînd Festivalul se va desfășura în actuala formulă competițională. Ialomița este reprezentată la acest festival de Ștefan Robert Iosifescu, considerat una dintre «vocile frumoase» ale acestei ediții. Anul acesta organizatorii au decis ca invitatul care va susține concertul de final să fie Ștefan Bănică Jr.

Un festival de anduranță... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 18:10 (9750 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Pupila lui Victor Moraru se pregătește de alegeri

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Decizia previzibilă a lui Victor Moraru de a accepta funcția de președinte al Consiliului Județean readuce în actualitate problema moștenirii administrative pe care o lasă la Amara. Potrivit unor surse infinit mai bine informate decît noi, Victor Moraru a prezentat deja protipendadei pesediste a județului moștenitorul desemnat al orașului-stațiune. Numele ei, căci despre o dînsă este vorba, este Larisa Elena Mihai și este city-manager al orașului Amara.

Alegeri parțiale la Amara
Cititorilor noștri ce se vor simți un picuț mai mult tulburați sau deranjați de cele ce vor parcurge... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 21:25 (20221 vizualizări - 22 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Două incendii la Ograda

Jarul unei țigări aprinse aruncate la întîmplare a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Ograda. Evenimentul a fost anunțat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:59
(9057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Grivița: Autoturism furat, depistat de polițiști

În noaptea joi spre vineri, 26/27 iulie a.c., în jurul orei 4,30, polițiști din cadrul Secției Rurale Grivița au depistat un autoturism condus de un bărbat, de 41 ani, domiciliat în București. Șoferul nu ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:57
(7623 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pîine fără documente, confiscată

În cursul zilei de joi, 26 iulie a.c., efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului Rutier au organizat și desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(9906 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Borănești și Fetești

Joi, 26 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 10,15, pe DJ201, în afara comunei ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(10255 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fura din mașini

În cursul zilei de miercuri, 25 iulie a.c., polițiști de investigații criminale din cadrul Poliției Fetești au reținut un tînăr, de 22 ani, din Fetești, cercetat pentru comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:33
(7657 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Prinși la furat de porumb

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați, cu vîrstele de 24, respectiv 38 ani, ambii din comuna Bordușani, suspecți de comiterea infracțiunii de furt calificat. Poliția Municipiului Fetești a ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:32
(8930 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8567 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9313 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7646 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8641 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10187 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9446 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8191 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7416 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10154 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8415 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10025 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7888 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7714 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9085 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8422 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9839 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8440 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8714 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...