Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1673 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate remarcabile la «Festivalul Micul Luptător»

Clubul Sportiv Amara/Secția Lupte, în perioada 3-5 octombrie 2025, a participat la Concursul Național «Micul Luptător», competiție desfășurată în municipiul Târgu Mureș. Micuții luptători legitimați la CS Amara, antrenați de inimosul Marian Moraru, au obținut rezultate remarcabile. Astfel, Ana-Maria Marin, la categoria 40 kg, alături de Elena Savu, la ca­tegoria 36 kg, s-au clasat pe cea mai înaltă poziție a podiumului, Ianis Muscalu, la categoria 21 kg U9, pe locul II, în timp ce Teodora Purcea, la categoria 32 kg, Valentin Moldovan, la categoria 28 kg, Mihai Băicoianu, la categoria 32 kg, și Ștefan David, la categoria 60 kg, s-au poziționat pe... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2025, 08:50 (4075 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

Lupte

Clubul Sportiv Amara, din nou pe podium

În perioada 17-20 iunie 2025, la Costinești, s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă, juniori 4 și juniori mici. Clubul Sportiv Amara, o prezență constantă la astfel de competiții, a fost din nou pe podium. Medaliile obținute de micuții luptători antrenați de inimosul Marian Moraru au făcut ca, la finalul concursului, CS Amara să ocupe poziția III în clasamentul pe medalii, la competiție fiind prezente 41 de echipe. Revenind, Cristian Lucian Barbu, la categoria 60+, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. De asemenea, locul 4 a fost acontat de Ionuț Anton, la categoria 30 kg, aceeași poziție obținând și Elena Savu, la categoria 36 kg. Locul 6 a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 10:10 (4308 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

Lupte

Performanță remarcabilă a CS Amara la Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4

În perioada 6-8 iunie 2025, mu­nicipiul reședință Buzău a găzduit Campionatul Național Individual de Lupte Juniori 4 (grupa de vârstă U13), peste 300 de mici luptători înscriindu-se la eveniment. Secția Lupte din cadrul CS Amara a participat la această competiție, sportivii Clubului Sportiv Amara obținând rezultate meritorii. Astfel, Alexandru Popa, la categoria 48 kg, a urcat pe prima treaptă a podiumului și a câștigat titlul de campion național al categoriei. De asemenea, la categoria 52 kg, Bogdan Zota a câștigat medalia de bronz, obținând locul III. La aceeași categorie 52 kg, un alt sportiv legitimat de CS Amara, Rareș Ghiculescu, s-a plasat... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 11:10 (6272 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

«Cupa Orașului Amara la lupte libere», a II-a ediție

Sâmbătă, 15 februarie 2025, la Sala de Sport din Amara s-a desfășurat a II-a ediție a «Cupei Orașului Amara la lupte libere». Com­petiția a adunat la start peste 120 de luptători, cu vârste cuprinse între 7 și 15 ani, fete și băieți, de la 5 cluburi de profil din Ialomița, Călărași, București, Buzău și Constanța (CS Amara, CSA Steaua, CSS Steaua, CSM Buzău, CSM Călărași, ACS Jegălia, CSS Nr. 4 București, CS Valul lui Traian Constanța). «Cupa Orașului Amara» s-a dovedit și în acest an una cu un grad ridicat de dificultate, mai ales pentru luptătorii începători. Cum era de așteptat, CS Amara a obținut prima poziție pe echipe, Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2025, 09:10 (6379 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4268 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6486 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, comuna Zărnești, din județul Buzău, a găzduit a doua ediție a Memorialului «Isfache Ștefan», competiție dedicată luptelor libere. Întrecerea a adunat la Buzău peste 100 de sportivi, legitimați la 13 cluburi de profil din țară. Printre aceștia s-au numărat și luptătorii CS Amara. Sportivii ialomițeni s-au făcut remarcați la această competiție, ajungând pe podium.

 

Pe podium, la Zărnești Memorialul «Isfache Ștefan» este o competiție sportivă dedicată luptelor libere ce are ca scop promovarea acestui sport î... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 09:20 (4693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Din nou campioni

Lupte libere pe plajă

Din nou campioni

Recent încheiatul Campionat European de lupte pe plajă, desfășurat la Timișoara, a adus rezultate spectaculoase pentru luptătorii din Amara, pregătiți de profesorul Marian Moraru. Astfel, sportivii s-au întors acasă cu două titluri de campion european și unul de vicecampion. «Sunt mândru de rezultatele pe care le-au obținut!» susține antrenorul Marian Moraru.

 

Din nou pe podium Timișoara a fost la finalul săptămânii trecute capitala luptelor pe plajă. Sportivi din 20 de state ale bătrânului continent s-au întrecut în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2024, 13:10 (2463 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Lupte libere, Turneul Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe»

O nouă generație de luptătoare la CS Amara 

Timp de 3 zile, în perioada 22-24 martie 2024, Medgidia a găzduit ediția a II-a Turneului Internațional de Lupte «Memorial Nicolae Gheorghe», organizat de CS Medgidia, cu sprijinul autorităților locale și în parteneriat cu Federația Română de Lupte. Regalul sportiv dedicat luptelor greco-romane și luptelor libere feminine a reunit 250 de copii și tineri din România și alte 5 țări, respectiv Italia, Grecia, Macedonia de Nord, Bulgaria și Republica Moldova. Clubul Sportiv Amara a participat cu două sportive, Ana-Maria Marin obținând locul 1, categoria 36 kg «U10» și Denisa Cerip, care s-a clasat pe locul ... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 16:20 (12028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi ialomițeni au cucerit argintul

Lupte, Campionatul Național «U17»

Doi ialomițeni au cucerit argintul

În perioada 9-12 noiembrie 2023, orașul Târgu Mureș a găzduit Campio­natul Național de Lupte, adresat sporti­vilor sub 17 ani. Sub coordonarea antre­norului Marian Moraru, CSM Unirea Slobozia s-a prezentat, la această competiție, cu trei sportivi. Aceștia au pus umărul, la propriu, pentru încheierea în forță a anului competițional. Alexandru Minea a ocupat locul 2 la categoria 51 kg. Același rezultat a fost obținut și de Ștefan Stancu, acesta concurând la categoria 60 kg. Al treilea luptător prezent la competiție, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 8. În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia s-a clasat pe locul 7 în ierarhia pe echipe. ... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2023, 10:40 (4854 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

Lupte libere

Finală ialomițeană la Campionatul Național «U20»

În perioada 21-24 septembrie 2023, la Târgu Mureș s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor cu vârste sub 20 de ani. Și de această dată, sportivii ialomițeni au ținut steagul sus, ba mai mult, doi dintre ei s-au luptat în ultimul act al competiției. La categoria 74 kg, s-au duelat ialomițenii Marian Subțirică și Constantin Morar. Victoria i-a revenit ceva mai experimentatului Marian Subțirică. Cei doi au fost crescuți la Amara de antrenorul Marian Moraru. În acest moment, campionul Marian Subțirică evoluează pentru CS Rapid, iar vicecampionul Constantin Morar, pentru CSM Unirea Slobozia. Medalie de argint a obținut și Nicoleta Băjan la categoria 50 kg. Nicoleta este tot... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2023, 19:50 (2951 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

Lupte, Campionatul Național de lupte pe plajă

Luptătorii ialomițeni, din nou în prim-plan

În perioada 31 august-3 septembrie 2023, la Costinești s-a desfășurat Campionatul Național de lupte pe plajă. Sportivii crescuți în județul nostru au avut din nou rezultate excelente. La categoria de vârstă «U20», Nicoleta Băjan (50 kg) și Marian Subțirică (60 kg), luptători crescuți de Marian Moraru la Amara, au cucerit titlul de campioni naționali. Mai mult, Nicoleta a câștigat medalia de argint și în concursul seniorilor, dovedind că începe să aibă un cuvânt de spus și în luptele de plajă, disciplină care părea să nu fie punctul ei forte. Nicoleta și Marian vor reprezenta România la Campio­natul Mondial de lupte pe plajă care se va desfășura, în perioada 6-10 septembrie 2023, la Constanța.... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 12:05 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Lupte libere

Oana Dumitru, bronz la Campionatul European Școlar

Primele zile de vară au fost prielnice pentru școala de lupte ialomițeană. Remarcată a fost Oana Dumitru, sportivă legitimată la CS Amara, unde este pregătită de antrenorul Marian Moraru. Oana a reprezentat România la Campionatul European Școlar, categoria U15. Luptătoarea din Amara a concurat la categoria 54 kg. Competiția s-a desfășurat în capitala Serbiei, Belgrad. Acest rezultat vine să întă­rească moralul Oanei Dumitru în vederea Campionatului European U15, unde va evolua la categoria 58 kg. Această competiție se va desfășura, în perioada 6-9 iulie 2023, în orașul maghiar Kaposvar. ... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2023, 13:05 (4112 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4537 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Lupte libere

Oana Dumitru, finalistă în Bulgaria

Proaspăta campioană națională a Categoriei «U15», Oana Dumitru, a avut o nouă evoluție foarte bună, de data aceasta la Turneul Internațional al Bulgariei. Sportiva legitimată la CS Amara, unde este antrenată de Marian Moraru, a concurat la «U15», categoria 54 kg și, la cei 13 ani ai ei, a avut o evoluție curajoasă care i-a adus prezența în finală și medalia de argint. «Oana a avut o prestație foarte bună pentru care merită felictări!» a punctat antrenorul Marian Moraru. ... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 10:40 (2497 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, campion național «U23»

Lupte libere

Marian Subțirică, campion național «U23»

În perioada 18-20 noiembrie 2022, orașul Cluj-Napoca a fost gazda Campionatului Național de lupte adresat tinerilor sub 23 de ani. CSM Unirea Slobozia a avut, la această competiție, patru sportivi, toți cu rezultate demne de apreciat. Sub coordonarea antrenorului Marian Moraru, Marian Subțirică a avut din nou o evoluție excelentă și a cucerit titlul de campion național la categoria 74 kg. Faptul că Marian are doar 18 ani face ca succesul să fie unul remarcabil. Nicoleta Băjan a obținut medalia de bronz la categoria 50 kg. Același rezultat a fost obținut și de Denisa Negoiță, la categoria 57 kg. De menționat și locul 6 pe care s-a clasat Cristian Toader, la categoria 74 kg. În altă ordine de idei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 10:20 (4198 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 6... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 12:10 (5007 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8674 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

3 titluri pentru ialomițeni

Lupte, Campionatul Național de Lupte pe plajă

3 titluri pentru ialomițeni

În perioada 22-26 iunie 2022, la Costinești s-a des­fășurat Campionatul Național de Lupte pe plajă, competiție la care județul Ialomița a fost reprezentat de două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au acoperit de medalii. Nicoleta Băjan (50 kg) de la CSM Unirea Slobozia a devenit campioană națională la seniori. Ialomița a mai cucerit două titluri naționale prin Alexandru Minea (CSM Unirea Slobozia, 50 kg) la categoria de vârstă U15 și prin Oana Dumitru (CS Amara, 50 kg) la categoria U13. Alexandru Minea a obținut și medalia de argint la categoria U17, acolo unde tot pe locul 2, dar la 60 kg, s-a clasat un alt slobozean, Ștefan Stancu. Nicoleta... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:55 (12727 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23837 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21584 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21419 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20049 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21419 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20584 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18760 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20997 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23324 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27114 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10567 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24900 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19291 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16483 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23742 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...