Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României U20

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 27-29 mai 2022, la Pitești s-au desfășurat duelurile din Cupa României la Lupte, de data aceasta competiția fiind adresată sportivilor sub 20 de ani. La acest turneu, CSM Unirea Slobozia a deplasat cinci luptători. Care, firesc, au adăugat din nou rezultate foarte bune în palmaresul propriu, în ciuda faptului că majoritatea adversarilor aveau vârste mai mari. O medalie de aur, una de argint și două de bronz arată bilanțul trupei coordonate de antrenorul Marian Moraru. Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului a urcat Marian Subțirică, la categoria 74 kg. De asemenea, Subțirică a câștigat, la categoria 79 kg, meciul de selecție cu Denis Chirica de la CSS Mangalia, scor 10-3. Astfel, Subțirică... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 12:05 (6912 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României «U17»

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 1-3 aprilie 2022, la Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României la Lupte, versiunea adresată sportivilor sub 17 ani. Secția Lupte a CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, a mai adăugat în palmares o serie de rezultate foarte bune. La categoria de greutate 71 kg, Constantin Morar a câștigat Cupa României. Au fost obți­nute și 3 medalii de bronz prin următorii luptători: Alexandru Minea (45 kg), Răzvan Andreiu (48 kg) și Ștefan Stancu (55 kg). De remarcat și locul 5 obținut de Cristian Toader (65 kg). În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia a ocupat locul 2 în clasamentul pe echipe.... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 15:05 (7052 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaie de medalii la Călărași

Lupte libere

Ploaie de medalii la Călărași

Sâmbătă, 19 martie a.c., la Călărași s-a desfășurat Cupa «Micul Luptător», competiție adresată categoriilor juvenile. Ca de fiecare dată, luptătorii ialomițeni, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, au cucerit o bună parte din medalii.

Podium pentru CSM Unirea Un bilanț inedit au realizat luptătorii CSM Unirea Slobozia care au participat la competiția cadeților. Cei 3 sportivi s-au duelat la aceeași categorie de greutate-51kg, iar podiumul a fost, în exclusivitate, al lor. Astfel, Ștefan Stancu a urcat pe prima poziție a podiumului, Alexandru Minea a ocupat locul 2, iar Răzvan Andreiu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2022, 11:40 (2520 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii la «Naționalele» de juniori

Lupte libere, CSM Unirea Slobozia

4 medalii la «Naționalele» de juniori

Orașul Târgu Mureș a găzduit, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte pentru juniori. CSM Unirea Slobozia a deplasat la această competiție patru sportivi, toți întorcându-se acasă cu medalii. Denisa Negoiță a cucerit titlul de Campioană Națională a categoriei 55 kg. Exemplul ei a fost urmat de Marian Subțirică, acesta câștigând aurul la 74 kg. Tot în finală a ajuns și Nicoleta Băjan (50 kg) și a obținut medalia de argint, după un duel cu o sportivă valoroasă, mai mare cu 3 ani. Răzvan Jeaca a evoluat în finala mică la 65 kg și a obținut medalia de bronz. Rezultatele sunt cu atât mai valoroase cu cât trei dintre cei patru luptători nu au atins încă vârsta junioratului. «... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 10:10 (3981 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

5 medalii pentru cadeții CSM Unirea Slobozia

Lupte libere

5 medalii pentru cadeții CSM Unirea Slobozia

În perioada 14-16 octombrie 2021, la Constanța s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Delegația CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, și-a onorat blazonul, întorcându-se cu 5 medalii, între care numărăm 3 titluri de campion național. Astfel, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat: Nicoleta Băjan (49 kg), Steluța Subțirică (61 kg) și Marian Subțirică (71 kg). Denisa Negoiță (57 kg) a obținut medalia de argint, iar Constantin Morar (65 kg), medalia de bronz. «Vă felicit, dragii mei! Sunt mândru și onorat că sunt antrenorul vostru...» le-a spus Moraru luptătorilor săi.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 14:05 (3951 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Două medalii pentru Slobozia

Lupte libere pe plajă, Campionatul Mondial

Două medalii pentru Slobozia

În perioada 23-25 septembrie a.c., Constanța a găzduit Campionatul Mondial de lupte libere pe plajă. Naționala României s-a bazat, la categoriile cadeți și juniori, pe mai mulți sportivi de la CSM Unirea Slobozia. Iar aceștia nu au dezamăgit. În categoria cadeților, Marian Subțirică (70 kg) a obținut medalia de argint și titlul de Vicecampion Mondial. La fel de prețioasă a fost și performanța Nicoletei Băjan (50 kg). Valoroasa luptătoare a cucerit argintul mondial în concursul juniorilor. Iată că, după aurul european al lui Subțirică, palmaresul Secției Lupte a Unirii Slobozia se îmbogățește cu încă două medalii importante. «Sunt foarte fericit după rezultatele obținute de Marian și Nicoleta!... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2021, 13:20 (2989 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

7 medalii la cadeți, 1 la tineret

Lupte libere, CS Amara

7 medalii la cadeți, 1 la tineret

Luptătorii CS Amara nu se dau bătuți nici în perioadele dificile pentru sport, cum este cea pe care tocmai o traversăm. Conduși de inimosul antrenor Marian Moraru, tinerii sportivi ialomițeni au parti­cipat la Campionatul Național pentru Cadeți și Luptători sub 23 de ani, organizat la Constanța în perioada 27-29 noiembrie 2020. Luptătorii amăreni au dat frâu liber tehnicii și s-au întors cu 8 medalii care s-au adăugat bogatului lor palmares.

Încă un «Aur» pentru Nicoleta Cel mai strălucitor rezultat a fost obținut de multipla campioană națională Nicoleta Băjan. Firește, nu a fost o... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 12:25 (2912 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

Lupte libere, CS Amara

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

În perioada 16-18 octombrie 2020, Bacăul a găzduit Campi­onatul Național de Lupte pentru Juniori. Nu putea absenta de la acest eveniment CS Amara, care a deplasat trei luptători. A fost o competiție riguros organizată în contextul actualei crize sani­tare și, grație Federației Române de Lupte, totul s-a terminat cu bine. Și, așa cum ne-au obișnuit, elevii lui Marian Moraru nu s-au întors acasă cu mâna goală. Răzvan Jeaca (17 ani) a dominat fără drept de apel turneul categoriei 61 kilograme. Toate meciurile s-au încheiat cu victorii categorice ale sportivului din Amara, în finală Jeaca trecând entuziasmant de un luptător din Târgu Mureș. «Răzvan Jeaca a fost, fără niciun fel de exagerare, marea... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 16:20 (3558 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Marian Moraru, povești de luptător

Lupte libere, CS Amara

Marian Moraru, povești de luptător

Sâmbătă, 3 mai 2020, a fost «Ziua Luptă­torului» și tot atunci am găsit prilejul oportun de a purta o discuție lejeră cu an­trenorul de lupte libere Marian Moraru. Cu toate relaxările produse în ultima vreme, continuăm să ne hrănim din amintiri. Sportul încă face eforturi să revină la viață, dar va mai dura ceva vreme până când va reuși. Noroc că în Ialomița, cu toată viața sportivă extrem de pauperă, avem oameni ca Marian Moraru, care au ce povesti...

Un buzoian la Amara
Puțină lume știe că Marian Moraru este din Buzău. El se confundă cu orașul Amara de atât de mulți ani încât... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 13:55 (4048 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încă o ploaie de medalii

Lupte libere, CS Amara

Încă o ploaie de medalii

Când Marian Moraru își duce elevii în competiții este imposibil ca aceștia să nu invadeze podiumurile de premiere. Nu au ezitat să o facă nici la finele săptămânii precedente, când s-au remarcat în două competiții. Unul dintre cei mai valoroși sportivi ai clubului, Marian Subțirică, a fost parte din delegația României la Memorialul «Tudor Judarcu», turneu internațional organizat la Chișinău. Marian a obținut la această competiție locul III, în cadrul categoriei 65 kg. Totodată, CS Amara a onorat invitația de a participa sâmbătă, 22 februarie 2020, la Cupa de Iarnă, competiție care s-a desfășurat la Călărași. Rezultatele au fost din nou foarte bune, iar unele dintre ele chiar inedite. Spre exemplu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 14:20 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultate excelente la Reghin

Lupte libere, CS Amara

Rezultate excelente la Reghin

În perioada 14-15 februarie a.c., orașul Reghin a găzduit Turneul Internațional de Lupte «Memorial Voicu Ștefănescu și Benedek Levente». La această competiție au participat peste 230 de sportivi, printre aceștia aflându-se și o delegație a celor de la CS Amara. Copiii antrenați de Marian Moraru s-au întors, așa cum ne-au obișnuit, cu o serie de rezultate foarte bune. Au terminat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului Oana Dumitru (cat. 34 kg) și Alexandru Minea (cat. 32 kg). Medalia de argint a fost cucerită de Răzvan Jeaca (cat. 60 kg). Amara a obținut și două medalii de bronz, prin Robert Gresianu (cat. 35 kg) și Cristian Toader (cat. 62 kg). Pe lângă luptătorii români, la competiție au mai... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 13:40 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan, printre luptătorii anului 2019

Lupte libere, CS Amara

Nicoleta Băjan, printre luptătorii anului 2019

La finele săptămânii precedente, Hanul Drumețului din București a găzduit Gala Laureaților Federației Române de Lupte. Pe lângă conducerea Federației, la eveniment au mai participat mi­nistrul Sportului, Ionuț Stroe, și șeful COSR, Mihai Covaliu. Printre laureați s-a aflat și luptătoarea CS Amara, Nicoleta Băjan, care a avut în 2019 un parcurs de excepție. Însoțită de antrenorul Marian Moraru, Nicoleta a primit, în sfârșit, recunoașterea faptului că este una dintre marile speranțe ale sportului românesc. Și pentru că vorbeam de palmares, să amintim că pentru Nicoleta anul 2019 a însemnat titlul balcanic la cadeți, argintul european U15, o participare la Campionatul Mondial, plus două titluri naționale... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2019, 11:25 (4192 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

Lupte libere

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

În perioada 8-9 noiembrie 2019, Echipa Națională de Cadeți a României a participat la Turneul Internațional pe echipe «Russenski Legendi», desfășurat în orașul bulgar Ruse. Selecționata țării noastre a avut în componență și trei luptători de la CS Amara: Răzvan Jeaca și Constantin Morar, la 60 kg, și Marian Subțirică, la 65 kg. În finalul competiției, România s-a clasat pe locul II, aspect care ne bucură cu atât mai mult cu cât selecționerul echipei noastre a fost Marian Moraru, coordonator al Secției Lupte de la CS Amara. «Ca antrenor și selecționer mulțumesc tuturor antrenorilor care au trimis sportivii la acest turneu internațional. Felicit toți sportivii care au pus umărul la acest rezultat... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:20 (2465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan a câștigat Cupa României

Lupte, CS Amara

Nicoleta Băjan a câștigat Cupa României

În perioada 1-3 noiembrie 2019, la Pitești s-a des­fășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată cadeților. Ca de obicei, CS Amara a obținut re­zultate foarte bune, iar portdrapel a fost din nou Nicoleta Băjan. Aceasta a câștigat fără drept de apel trofeul la categoria 43 kg. Amara a cucerit și 3 medalii de bronz, prin Elena Morar-49 kg, Denisa Negoiță-53 kg și Marian Subțirică-65 kg. În urma acestor rezultate, CS Amara a ocupat locul 3 în clasamentul pe echipe. «Anul competițional este pe final, iar bilanțul nostru arată din nou foarte bine. Mă bucur că un club mic, precum cel din Amara, continuă să atragă pri­virile pe plan național...» ne-a declarat fericitul antrenor Marian Moraru... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2019, 14:20 (4829 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Doi campioni naționali pentru CS Amara

Lupte libere

Doi campioni naționali pentru CS Amara

În perioada 17-20 octombrie 2019, orașul Medgidia a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor mici (categorii de vârstă 9-11 și 12-13 ani). Școala de luptători creată la Amara de neobositul Marian Moraru și-a pus serios amprenta și asupra acestei competiții. Oana Dumitru este noua campioană națională a categoriei 32 kg (9-11 ani). Titlul național a ajuns și în palmaresul lui Alexandru Minea (12-13 ani) care s-a impus în competiția categoriei 29 kg. Gabriel Neagu a devenit vicecampion național al categoriei 38 kg. În primii 5 la diverse categorii de greutate s-au mai clasat Valentin Tache, Georgian Teodorescu și Ștefan Stancu.... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2019, 17:35 (2884 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Denisa Negoiță, campioană națională

Lupte pe plajă

Denisa Negoiță, campioană națională

În perioada 28 august-1 septembrie 2019, la Mamaia s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă. În competiția Cadetelor, elevele lui Marian Moraru de la CS Amara au ținut din nou steagul sus. După o suită de 6 victorii, Denisa Negoiță a devenit campioană națioanlă la categoria 50 kg. «Mă bucură rezultatul, dar mai cu seamă evoluția Denisei. Nisipul este o su­prafață care o avantajează și acest lucru s-a văzut din plin la această competiție!» ne-a declarat Marian Moraru. Cu Denisa campioană națională, Elena Morar pe locul 5 și Valentina Mihăiescu pe 7, CS Amara a terminat pe locul 2 în clasamentul pe echipe al categoriei Cadetelor. De remarcat și locul 4 ocupat de Marian Stanciu în competiția... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2019, 12:40 (2892 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Ploaie de medalii la Naționalele pe plajă

Lupte libere, CS Amara

Ploaie de medalii la Naționalele pe plajă

La sfârșitul săptămânii precedente, Plaja «Limanul 2 Mai» a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat copiilor sub 13 și sub 15 ani. CS Amara a demonstrat din nou că luptele pe plajă sunt printre «specialitățile casei», iar elevii lui Marian Moraru au adăugat din nou palmaresului medalii în competițiile individuale și trofee în cele pe echipe. În turneul rezervat copiilor sub 13 ani, CS Amara a obținut locul 2 în clasamentul pe echipe grație rezultatelor foarte bune la individual. Alexandru Minea-30 kg și Ștefan Stancu-40 kg au devenit campioni naționali. Mult mai bogată a fost recolta la «U15», acolo unde echipa CS Amara s-a clasat pe locul 1 la feminin și pe locul 3 la masculin. Cum era... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2019, 13:10 (3677 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

Lupte libere

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

La finele săptămânii trecute, Tulcea a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat spor­tivilor sub 15 ani. Așa cum ne-a obișnuit, CS Amara s-a întors de la această competiție cu un bagaj de 6 medalii individuale, dintre care 3 titluri naționale. Nicoleta Băjan a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului, la categoria 42 kg, fiind imitată de colega sa Steluța Subțirică (46 kg). În concursul băieților, Marian Subțirică a obținut titlul națio­nal la categoria 57 kg. La aceeași categorie, Constantin Morar a luat locul 3, tot bronz obținând Denisa Negoiță (50 kg) și Cristian Toader, 52 kg. De menționat și locul 5 ocupat de Ștefan Stancu-38 kg. În urma rezultatelor obținute, CS Amara... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 15:25 (3536 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Două titluri naționale la cadeți

Lupte, CS Amara

Două titluri naționale la cadeți

Constanța a găzduit în perioada 30 mai-1 iunie 2019 Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Cu toate că sportivii înscriși în concurs sunt la debutul în această categorie de vârstă sau încă la stadiul de juniori 3, CS Amara și-a onorat corespunzător blazonul. Așa cum era de așteptat, Nicoleta Băjan a făcut un concurs ireproșabil și și-a mai adăugat în palmares un titlu național la categoria 40 kg. O evoluție excelentă a avut la categoria 55 kg Marian Subțirică, el învingând tot ce i-a ieșit în cale, in­clusiv pe colegul său Răzvan Jeaca. Marian a luat titlul național, iar Răzvan a terminat pe 5. De remarcat și me­dalia de bronz obținută la 53 kg de Denisa Negoiță. «Mă declar din nou mulțumit... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 16:35 (3152 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Lupte libere

CS Amara, 3 victorii la Cluj

Clujul a găzduit în perioada 16-19 mai a.c., un interesant turneu de lupte adresat copiilor și junio­rilor mici. Au participat la această competiție 26 cluburi din România și reprezentanți din alte 7 țări, printre care Italia și Franța. Coordonată de Marian Moraru, echipa de luptători a CS Amara și-a îmbogățit substanțial palmaresul la acest turneu. Amara a obținut 3 clasări pe cea mai înaltă treaptă a podiumului prin Oana Dumitru-30 kg, Nicoleta Băjan-40 kg, Steluța Subțirică-46 kg. De menționat și bronzul obținut de Denisa Negoiță la categoria 50 kg. Marian Moraru s-a arătat foarte mulțumit de aceste rezultate în perspectiva multitudinii de competiții care îi așteaptă pe luptătorii Amarei în... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 18:15 (2009 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 16 permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6-8 mai 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 12:05
(4975 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Iazu. Patru bărbați au ajuns la spital

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 20 și 58 de ani, au ajuns joi, 5 mai 2016, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce au fost implicați într-un accident rutier, în zona localității Iazu. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2016, 13:08
(7629 vizualizări - 1 comentariu)


Grav accident rutier la Coșereni

O ialomițeancă a ajuns în comă la Spitalul de Urgență Floreasca, din București, după ce a fost implicată într-un accident rutier, miercuri, 4 mai 2016. Șoferița a rupt balustrada podului de peste rîul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 13:50
(17842 vizualizări - 10 comentarii)


Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița va avea loc vineri, 6 mai 2016, faza zonală a celei de a XXIV-a ediții a Festivalului județean de folclor ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:40
(5514 vizualizări - 1 comentariu)


Accident cu patru victime în apropiere de Gîrbovi

Un accident rutier soldat cu rănirea a patru persoane s-a produs luni, 2 mai a.c., pe DJ203B. Astfel, în timp ce un bărbat, de 35 de ani, din comuna Gîrbovi, conducea un autoturism din direcția Gîrbovi ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:10
(6267 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


IPJ Ialomița: Infracțiuni mai puține în perioada Sărbătorilor Pascale

Și anul acesta, de Sărbătoarea Învierii Domnului, polițiștii ialomițeni au fost la datorie. În baza planului aprobat de ministrul Afacerilor Interne, Petre Tobă și șeful Poliției Române, chestor de poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:35
(6653 vizualizări - 0 comentarii)


Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mînăstirea Vorona, la Slobozia

Peste 100 de jandarmi vor asigura, în perioada 4-7 mai 2016, măsurile de ordine ce se vor impune la un eveniment religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni. Este vorba despre aducerea la Mînăstirea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:20
(8209 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Colelia

În noaptea de duminică spre luni, 1/2 mai a.c., în jurul orei 00,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Colelia. Cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 10:05
(4939 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Colelia incendiu


Arestări la Bărbulești

În urma perchezițiilor desfășurate la Bărbulești joi, 21 aprilie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița i-au pus sub acuzare pe Ion Gheorghe, viceprimarul localității, și Vasile Puiu ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 21:05
(7496 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Oferta locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 380 de locuri de muncă, 25 dintre acestea fiind destinate persoanelor cu studii superioare. Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 18:50
(5812 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Țăndărei și Andrășești

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează că miercuri, 20 aprilie 2016, pe DN2A s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment, soldat cu vătămarea corporală a unui bărbat de 48 de ani, s-a produs ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 17:25
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR a lansat aplicația «Asistență module on-line»

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) lansează, prin intermediul paginii oficiale de internet www.afir.info, aplicația «Asistență module on-line» pentru a veni în sprijinul solicitanților ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 16:10
(2759 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În zilele de 18 și 19 aprilie 2016., în baza protocolului încheiat între Direcția de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, Fundația Collegium XXI, și Școala Gimnazială ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 19:35
(4277 vizualizări - 6 comentarii)


ISU Ialomița: Simulare de accident rutier pe A2

Joi, 21 aprilie 2016, începînd cu orele 10,00, urmează să se desfășoare un amplu exercițiu cu forțe și mijloace în teren pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 18:20
(6876 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 18.04.201-5.05.2016, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura campania ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 17:10
(5496 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și cinci răniți

La acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci.
Primul dintre acestea s-a produs vineri, 15 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 16:10
(5802 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în tîrguri

DSVSA Ialomița vă informează că, în perioada 1-14 aprilie 2016, conform Notei de Serviciu ANSVSA nr. 6183/21.03.2016, au fost efectuate controale în tîrgurile autorizate/neautorizate din județ împreună ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 15:40
(4564 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 90000 de lei, 20 permise reținute

La acest sfîrșit de săptămînă, 15-17 aprilie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 14:50
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

În cadrul Programului «Școala Altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!», polițiștii ialomițeni organizează miercuri și joi, 20 și 21 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 13:10
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu patru victime

Duminică, în jurul orei 15,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, pe DJ203B, între localitățile Manasia și Gîrbovi. În urma impactului, patru persoane aflate în unul dintre autoturisme ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 11:55
(3903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a luat foc mașina pe Autostrada Soarelui

În urma unor scurgeri de combustibil la compartimentul motor, un autoturism ce se deplasa pe Autostrada București-Constanța a fost cuprins de flăcări. Evenimentul a fost anunțat la 112 în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 10:25
(34928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat joi, 14 aprilie 2016, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce a avut loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 12:40
(5899 vizualizări - 0 comentarii)


Săptămîna «Școala Altfel», la ISU Ialomița și Jandarmerie

Programul «Să știi mai multe, să fii mai bun!» se desfășoară anul acesta în perioada 18-22 aprilie și constă în derularea, la nivelul fiecărei unități de învățămînt, într-o săptămână din al doilea semestru ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 11:50
(5399 vizualizări - 0 comentarii)


Polaris va continua prestarea serviciului de salubrizare în Slobozia pe o perioadă de 30 de zile

Ca urmare a comunicatului de presă transmis în data de 13.04.2016, prin care s-a menționat că serviciul de salubrizare va fi sistat datorită suspendării contractului de depozitare a deșeurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 10:40
(6725 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Cartierul 500 din Slobozia: Proxenet, căzut în plasa procurorilor

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii din oraș, au desfășurat miercuri, 13 aprilie 2016, percheziții domiciliare în Cartierul 500. În plasa organelor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 16:30
(6944 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Fără permise la volan și conducînd vehicule neînmatriculate

Luni, 11 aprilie a.c., polițiștii rutieri au depistat o tînără, de 20 de ani, din orașul Țăndărei, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 15:55
(4344 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează

-contabil analist financiar
pentru punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-experiență în domeniu, minim 5 ani
-cunoașterea centrilor de cost
și a gestiunii
-prezență agreabilă, spirit de echipă

-operator facturare
pentru Punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-cunoștințe operare PC:
Word, Excell, Outlook
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj

Persoanele interesate
pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

13 Aprilie 2016, 15:45


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 11 aprilie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 11:05
(6402 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


anunț angajare

angajăm
-zugravi, București,
2000 lei salariu brut,
cazare asigurată
-agenți vînzări, București,
cazare asigurată
Relații la telefon
0722/533.541

13 Aprilie 2016, 10:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
electricieni
cu experiență
pentru lucru în zona FETEȘTI
Relații la telefon
0740/621.199
e-mail [email protected]

13 Aprilie 2016, 10:10


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...